Sorteren in de Koninklijke Stallen geëindigd INDONESIË Verlieslijst Rode Kruis Acht en vijftig duizend ha kwam in Z.-H. onder water Wie is te oud om te leren Erfenis Donderdag 5 Maart 1953 NIEUWE APELDOORNSE COURANT Derde blad Van badpak tot bontjas ..Wanneer ik", verleide ons lachend een van de dames die drie en een halve week lang in de Koninklijke stallen hebben geploeterd om de vele goede gaven van Apeldoorns burgerij voor onze getroffen landgenoten te sorteren, „wanneer ik hierover een roman moest schrijven, zou ik als titel nemen: „Van badpak tot bontjas". Wat wij hier niet allemaal onder handen hebben gehad! Nee, dat is werkelijk met geen pen te beschrijven. Ik verzeker U, dat. wij hier niet op onze lauweren hebben gerust, maar ik verzeker U tevens en dat uit naam van allen die hier hebben geholpen, dat het een prachttijd was, die wij niet graag zouden hebben willen missen". Maar aan alles komt een einde en zo ook aan de historie „Van badpak tot bontjas". Woensdagavond werd in de Koninklijke stallen definitief „fini" geblazen Konden wij anders? Het sortcerwerk in de Stallen was nog geen dag aan de gang, toen ir Van Geuns, de intendant van het pa leis, recht uit het hart als zijn mening zeide: „wat die dames daar verzetten is geweldig, daar kun je niet anders dan de grootste bewondering voor hebben". En het enthousiasme waar mee zij onder wie niet weinige huis moeders, met een eigen, veeleisend, gezin begonnen, bleek geen stro vuurtje te zijn. De Stallen konden niet verwarmd worden en het was er der halve vaak bitter koud, doch een kern van zeker twintig dames (en ook en kele heren) kwam drie en een halve week lang iedere morgen om half negen, om met slechts korte onder brekingen tot vijf uur 's middags door te werken. Toen wij gisteravond in de tot koffiekamer verheven tuigkamer van de Stallen het onderlinge afscheid VAN EN OVER TWEE NEDERLANDERS VERMIST, Dokter S. P. Schiphorst, hoofd van de malariabestrijding in Noord-Suma- tra en de verpleegster, mej. A. Israel, die vorige week Zondag zijn vertrok ken voor een ochtendwandeling in de omgeving van Brastagi (het recreatie oord van Medan) worden thans reeds een week vermist. Afdelingen van het leger zijn reeds dagen aan het zoeken met behulp van een ondernemingsvliegtuig, dat boven de berg Sibajak rondcirkelt. Er wordt verondersteld, dat zij niet ontvoerd zijn, maar dat zij in het zeer beboste terrein zijn verdwaald. APOSTOLISCHE VICARISSEN. DJAKARTA. Z. H. de Paus heeft pater A. Djajseputra. geboren in 1894 te Djogja. benoemd tot apostolisch vicaris in Djakarta. Tot apostolisch vicaris in Surabaja werd benoemd pater J. Klooster, ge boren in 1911 in Djatiroto. DE LUCHT VERBINDING AMSTERDAM—DJAKARTA. Van de zijde van de K.L.M. in Dja karta is officieel medegedeeld, dat de K.L.M. met ingang van 2 Maart de frequentie van de K.L.M.-verbindin- gen tussen Europa en Indonesië vice versa van 7 tot 5 diensten per week terugbrengt. Oorlogstoestand tussen West-Duitsland en Indonesië. Naar aanleiding van de bekendma king van het ministerie van Buiten landse Zaken van West-Duitsland (nl. dat tussen Indonesië en West-Duits land nimmer de oorlogstoestand werd afgekondigd, zodat het niet nodig is de officiële beëindiging van die toestand a£ te kondigen alvorens tussen beide e landen de diplomatieke betrekkingen kunnen worden aangeknoopt); merkt het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken op: Toen op 10 Mei 1940 Nederland met Duitsland in een oorlogstoestand kwam, geraakte ook het voormalige Neder!.- Indië, als deel van 't koningkrijk der Nederlanden, in de toestand van oor log met Duitsland, zodat de republiek Indonesia, als rechtsopvolgster van 't voormalige Ned.-Indië, automatisch in een toestand van oorlog met Duitsland verkeert. In wel-ingelichte kringen te Djakar ta wordt de aankondiging van het In de tot koffiekamer gepromo veerde tuigkamer van de Kon. Stallen hebben de dames en heren helplstjers Woensdagavond in een gezellig onderonsje afscheid van elkaar genomen. Drie bejaarde be- ivoonsters van Bcrghorst, die steeds voor een „warm bakje" en een warm hapje zorgden, loerden ge huldigd met een doos chocolade. van de helpsters en helpers meemaak ten, spraken wij er onze verwonde ring over uit. „Hoe bokste U dat voor elkaar, als U zelf een gezin hebt!" „Konden wij anders?", was de we dervraag, lichtelijk verwonderd geuit. „Als je hoorde en las van de nood daar ginds, had je thuis geen rust. Het liefst waren wij naar de noodgebieden gegaan om te helpen. Dat ging niet, maar hier konden wij tenminste iéts doen". Niettemin, een aantal van de dames is inderdaad naar de noodgebieden gegaan, waar zij nu in overall met em mer en dweil meedoen aan de opera tie „Kaplaars". Er is, tijdens het werk. veel ge lachen in de Stallen, zoals toen er vijftien wiegen arriveerden, „voor de evacué's op Het Loo", die allen de leeftijd der sterken naderen, of reeds hebben overschreden Binnenkort verschijnt een officiële lijst van wat er werd geschonken, met de meest grappige en humoristische bijzonderheden. In een aparte ruimte van de Stallen wordt momenteel het goed gesorteerd, dat de Parijse politie inzamelde voor gedupeerde gezinnen van de Neder landse politie. Dat wordt uilsluitend gedaan door echtgertbten of dochters van Apeldoornse politiemannen en zij hebben bij dit werk vaak de handen van verbazing in elkaar geslagen. Die hartelijke Fransen weten beslist niet, dat Hollandse mannen en vrouwen als ondergoed geen Bikini-spul dragen Hoewel, aan bovenkleding en schoei sel is uitstekend materiaal gegeven. Woensdagavond is, met een „gemeu bileerd" kopje koffie (en zoals alles volkomen belangeloos werd gedaan werd dit ook uit eigen zak bekostigd) een periode van hard werken afgeslo ten, een historische periode in de ge schiedenis van de Koninklijke Stallen, die door geen van allen die hier hiel pen ooit zal worden vergeten. Naar Europa. Naar het Franse persbureau AFP uit Teheran meldt, zal binnenkort de echtgenote van de Perzische Sjah, Soraja, „om gezond heidsredenen" Perzië verlaten en naar Europa reizen. Westduitse ministerie van Buitenlandse zaken geïnterpreteerd als een poging om besprekingen te beginnen over de Duitse eigendommen, die werden ge confisqueerd nadat Ned. Indië in oor logstoestand met Duitsland was ge raakt, aldus meldt de politieke corres pondent van Pi Aneta. Deze eigendommen zouden een waar de vertegenwoordigen van ongeveer 64 millioen rupiahs. Naar men in wel-ingelichte kringen meende, kunnen over dit voormalige Duitse bezit geen afzonderlijke onder handelingen worden gevoerd. De kwes tie kan pas ter sprake worden gebracht tijdens een vredesconferentie. Waarschijnlijk, zo zeide men ten slotte, zal Indonesië op bedoelde vre desconferentie voorstellen, de waarde van de Duitse bezittingen in Indonesië, te verrekenen met door Duitsland te verrichten herstelbetalingen aan Indo nesië. DEN HAAG. Het informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft een 25e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uit gegeven. luidende: DREISCHOR. Schouwenaar— Kort, Dina, geb. 23-4-64 te Nieuwer- kerk, weduwe van Jacob Schou wenaar, laatste adres: D 21. NIEUW-VOSSEMEER. Begra ven te Steenbergen: Van der Klun- dert, Adriana, geb. 19-3-50 te Nw.- Vossemeer, laatste adres: Pelsen- dijk 324; Van der Klundert, Nico- laas Adrianus. geb. 11-9-18 te Steenbergen, laatste adres: Pelsen- dijk 324, Van der Klundert— Hamers, Maria Pieternella, geb. 13-10-27 te Willemstad, laatste adres: Pelsendijk 324. NIEUWERKERK. De Bil—de Jonge, Jannetje, geb. 4-10-94, laatste adres: Ooststr. 187; Van Dienst—van Dijke, Anna. geb. 12-8- )4, laatste adres: Stoof weg 152; DorstBrouwer, Cornelia. geb, 5-11-98, laatste adres: Ooststr. 202; KleemansKort, Catholina W. geb. 3-1-87. laatste adres: West straat 29: Kluit, Marinus Leendert geb. 29-1-85, laatste adres: Sta tionsstraat 359; Kooijman, Leentje J., geb. 27-10-44, laatste adres: Ooststraat 198; Peute—Overbeeke, Adriana, geb. 24-9-06, laatste adres; Ooststraat 185; Quaak, Krijn, geb. 26-9-81, laatste adres: West straat 51; Stoutjesdijk, Cornells, geb. 3-10-91, laatste adres: Stoof- weg 155: Wandel. Leendert, geb. 26-8-02, laatste adres: Beneden- dorpseweg 5, Oosterbeek. OUDE TONGE. Bierbooms, Elisabeth Maria, geb. 24-5-38, laatste adres: Julianastraat; Bier booms, Petrus Egidius, geb. 30-9-46: De Boet, Johannes, geb. 23-3-01; Brands, Jacobus A. M.. geb. 10-6- 72; Kik—Verwers, Adriaantje, geb. 23-8-98. laatste adres: Juliana straat 14: De Korte. Jannetje Elisabeth, geb. 3-11-06. laatste adres: Julianastraat 56; De Laat, Cornelia Josephina, geb. 1-3-04; Los. Jan, geb. 11-2-78; Los—de Vos, Maria. geb. 31-1-84; Van Nieuwaal—Osseweijer. Elisabeth, geb. 2-9-89; Van Noord—de Berg. Elisabeth, geb. 21-9-68; Osseweijer, Johan Christiaan. geb. 28-2-90: Van Peperstraten—Esser, Geer- truida, geb. 5-8-85: Stoop, Marinus, geb. 23-6-30, laatste adres: Juliana straat 58; Winkels. Wilhelmina. geb. 5-12-81 Drie millioen door Antillen verzameld WILLEMSTAD. Met het einde van de maand Februari is ook prac- tisch een einde gekomen aan de inza melingsacties in de Nederlandse Antil len voor de geteisterde gebieden in Nederland. Practisch een einde geko men, omdat er nog twee belangrijke mogelijkheden voor een verhoging van de bijdrage zijn. In de eerste plaats is de verkoop van de watersnoodzegels en enveloppen nog aan de gang. De opbrengst hiervan zal vermoedelijk meer dan f 15.000.— bedragen. Daar naast is een aanvraag om een .extra 1 andsloterij te mogen organiseren, in gediend, waarvan de opbrengst geheel aan het Rampenfonds ten goede zal komen. Het resultaat van de acties -voor Nederland in de Nederlandse Antillen is geweest aan geld en goederen voor een waarde van bijna drie millioen Nederlandse guldens. WEDEROM EEN AANVAL OP GARUT. Zondagavond is Garut wederom aan gevallen door een gewapende bende. 23 woningen werden in brand gestoken. Twee burgers werden gedood en twee gewond. De totale schade bedraagt een half millioen rupiah. Veertien dagen geleden zijn bij een aanval op Garut ruim honderd huizen verbrand en wer den vijf mensen gedood. In de Elzas Communisten worden uit partij gezet STRAATSBURG. Naar I" Ilumanïtc, het blad van de Franse communisti sche partij, r eldt, z(jn twee vooraan staande Elzassische communisten, die onlangs uit protest tegen het commu nistische standpunt ten aanzien van de zaak-Oradour als gemeenteraadslid aftraden, uit de partij gestoten. Zoals bekend hebben dc communisten zich krachtig verzet tegen de amnestie van de 13 Elzassische militairen, die waren veroordeeld wegens hun aan deel in de uitmoording van het Franse dorp. De twee betrokken communisten zijn Karl Erb, een oud-secretaris van de onder communistische leiding staande bond van .vegarbeiders en oud-lid van de gemeenteraad van Bischheim, en Leonard Keim, die deel uitmaakte van de gemeenteraad van Straatsburg. Volgens 1' Humanité is de maatregel genomen, omdat Erb en Keim ha hun arrestatie door de Gestapo in 1952 ka meraden zouden hebben verraden. De mannen hadden dit feit voor de partij verborgen gehouden, aldus de ver klaring. Rilland Bath door zes gemeenten geadopteerd ZAANDAM. Het door de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten voor gestelde plan om Rilland Bath door de gemeenten Zaandam, Echteld, Valken burg, Houthem, Alten en Dodewaard te doen adopteren, is door de gemeen tebesturen van genoemde plaatsen ge accepteerd. Thans een derde tot de helft daarvan al droog 58.000 ha is in Zuid-Holland b'u dc stormvloed onder water gekomen, d.i. 25'/« van de totale oppervlakte van cultuurgronden, *o verklaarde gis termiddag de hoofdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat in Zuid-Hol land. ir Klein, op een vergadering van de Provinciale Staten van dat gewest. Thans is een derde tot de helft daar van weer droog. Men hoopt half Maart zover te zijn. dat twee-derde droog is cn verwacht eind April het gehele Zuidhollandse overstroomde gebied van het water bevrijd te hebben, met uitzondering misschien van enkele buitenpolders. De spr. gaf een nadere uiteenzet ting omtrent dc stormvloed van 1 Fe bruari. Hij betoogde dat men in wa terstaatskringen van 3 uur 's nachts af gewaarschuwd was, dat er iets uit zonderlijks kon gebeuren. Hij stelde in verband met critiek op het beleid der waterschappen er prijs op te verklaren, dat hij zich met de besturen van de waterschappen mede verantwoordelijk voelt voor de gevol gen, evenals, zo zeide hij, het rijk zich mede-verantwoordelijk moet voelen. Ten aanzien van het eiland Goeree Overflakkee is de vraag niet of we de gaten tijdelijk kunnen dichten, zo zeide de spr., maar of we voldoende tijd hebben om voor het volgend storm seizoen weer een goede waterkering te hebben. Hij zeide hierover niet al te pessimistisch te zijn. De noodvoor zieningen die er thans zijn, zijn nog een meter lager dan de hoogste stand van de stormnacht. Van veiligheid voor de gebieden achter de water keringen op Goeree-Overflakkee, de Hoeksevaard en een deel van Voorne- Putten kan men dan ook niet spreken. „Het is nodig tot nieuwe constructies van het dijkherstel te komen", zo zeide spr. „omdat op vele plaatsen niet vol doende klei aanwezig is om de oude kleidijken weer op te Acht maanden voor stelende dienstbode UTRECHT. De arrondissements- rchtbank heeft de 23-jarige dienstbode M. P. uit Baarn, aan wie diefstal van f 1200,— a f 1500 was ten Jaste gelegd, veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede op neming in een inrichting aan te wijzer door de toezichthoudende vereniging. Verdachte zou, gedurende het tweede halfjaar 1952 ten nadele van de familie B. herhaaldelijk bankbiljetten van f 100,uit de portefeuille van de heer des huizes hebben weggenomen. Aan vankelijk werden de diefstallen niet bemerkt, doch na verloop van tijd ont dekte $le heer B. dat hij voor ca f 3000,zou zijn benadeeld. De officier van Justitie, dié tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, had geëist, zag als oorzaak van het gebeuren de onge lukkige huiselijke omstandigheden van de verdachte, alsmede een grote slor digheid van de bestolen persoon. Het muziek amateurisme in Apeldoorn (slot) De concerten van Het Gelders Orkest TJen naar onze mening belangrijke vraag betrof het bezoek van de koor- en orkestleden aan de concer ten van het Gelders Orkest en andere kunstmanifestaties. De antwoorden waren doorgaans van teleurstellende aard, gunstige uitzonderingen daarge laten, en voor die uitzonderingen geldt dan dat de leden van de betref fende verenigingen het vanzelfspre kend vinden, dat zij de bedoelde con certen en wat nog meer aan kunst ge boden wordt, zo enigszins mogelijk bezoeken. Doch in meerderheid ziet men (nog) niet of wil men nog niet zien dat deze concerten eigenlijk een levensbehoefte zijn waar men niet buiten kan- op straffe van in eigen dilettantisme te verstarren, wijl dat niet gevoed wordt uit levenwekkende bron, wat tengevolge heeft zelfge noegzaamheid en zekere geestelijke armoede. Toen wij indertijd in ander verband over dit zelfde onderwerp schreven, hebben wij het woord „minderwaar digheidscomplex" gebruikt. Helaas geven onze ervaringen ons geen aan leiding op onze mening terug te ko men. Uit dit minderwaardigheidscom plex, misschien onvermoed aanwezig, spruit mede voort de onwil sympho- nieconcerten te bezoeken of via de adio te beluisteren. Wij hebben dit op de verenigingen reeds in den brede besproken en wij koesteren de hoop, dat dit in verschillende gevallen niet vruchteloos is geweest. Een merkwaardige reactie. Ten besluite willen wij onze lezers een merkwaardige reactie van één der bezochte verenigingen niet onthouden. Deze vereniging dan het betreft een mondorgelclub heeft ons in een in gezonden stuk in het (maand) orgaan van de bond waarbij de bedoelde ver eniging is aangesloten, in welk or gaan een deel van de reportage die wij van deze club gaven, met een waar derend bijschrift van de redactie van het orgaan was overgenomen., o.m verweten „dat wij met het Gelders Orkest naar bed gaan en er mede op staan", en voorts „dat de artikelen serie „Veel noten op Apeldoorn's zang", is geworden één propaganda voor het G.O." Wij besparen onze lezers de rest van dit van alle objectiviteit gespeende ingezonden stuk, waarin overigens be weringen voorkomen die kant noch wal raken. Wij gewagen er alleen van in verband met wat wij hierboven over de concerten van het G.O. en daaraan gelijkwaardige kunstuitingen opmer ken. Wij willen er slechts van zeggen dat het ons altijd nog beter en ver standiger lijkt met de concerten van het G.O. naar bed te gaan en op te staan wij blijven maar even in de stijl van het bewuste artikel dan met de uitvoeringen van één of an dere mondharmonicaclub. ofschoon wij mits zo'n uitvoering muzikaal verant woord Is, voor een dergelijke uitvoe ring ook waardering kunnen opbren gen. En voorts signaleren wij dit vooral als bewijs van de mentaliteit die bestuur en leider van deze club in muzikaal opzicht bezielt. Neen. deze artikelenserie was zeker niet bedoeld als een propagandacam pagne voor het Gelders orkest, dat heus wel in staat is voor zichzelf te zorgen. Als wij de vraag over het Dit is het derde en laatste arti- üel van onze medewerkers, de heer Van Reeuwijk over het muziek- imateurisme in Apeldoorn. De heer Van Reeuwijk geeft een samenvat- cing van zijn indrukken, opgedaan I tijdens het bezoek aan een aantal muziek- en zangverenigingen in 1 Apeldoorn. Red. G.O, bij onze bezoeken aan de orde stelden, geschiedde dit alleen om zo mo gelijk ook in dit opzicht de helpende hand te bieden en, waar nodig, het inzicht van bestuur en dirigenten te verruimen. Wil men dit per se niet aannemen, dan blijft dat uiteraard voor rekening van de personen in kwestie. Ten slotte. Zo hebben wij dan op onze tocht vele en soms Interessante ontmoetin gen gehad. De reacties waren, op die ene uitzondering na, van prettige en bemoedigende aard. Wij willen dan ook niet nalaten de besturen, dirigen ten. leiders en leidsters die ons zo gastvrij ontvingen en ons met door ons bijzonder gewaardeerde welwil lendheid te woord stonden, hartelijk te danken. Wij hopen dat deze serie zal hebben beantwoord aan het gestelde doel, en dat deze publicaties ertoe bijgedragen zullen hebben dat de verenigingen, meer nog dan voorheen, zijn gaan be seffen het belang van de gemeenschap dat zij door hun verenigingsarbeid dienen. En ook vleien wij ons met de hoop dat de belangstelling van de Apeldoornse ingezetenen voor de mu ziek- en zangverenigingen in onze plaats zal zijn toegenomen. Mocht dat zo zijn, dan achten wij ons voor deze arbeid, die het ons een vreugde was in het belang van het Apeldoornse dilettantmuziekleven te verrichten, rijkelijk beloond v. R. TN een dictatoriaal geregeerde staat is het vraagstuk van de opvolger op de alleenheerserszetel, altijd een min of meer penibele kwestie. De geschiedenis leert ons dat dit doorgaans gepaard ging met strubbelingen. Een en ander kan geen verwondering wekken. V/ijlen president Roosevelt zei eens dat een dictatuur was ais een eike boom; om te zien fors en stevig, maar er groeide alleen maar mos en onkruid onder, Dc sfeer van byzantinisme die nu eenmaal nood zakelijk bij alleenheerschappij hoort dringt de vleiers 'en hielenlikker-- \Jver de naar boven, eer- der dan de met grenzen Onafhankelijk. iieid bezielde geesten. Hoe kan het ook anders, daar waar een geheime politic- iedere uitlating controleert, waar de vriend de vriend wantrouwt en waar de radio-stem van buiten met stoorzenders gesmoord wordt. Het gevolg is dat onder en ogenschijn lijk gaaf oppervlak, een gisting plaats heeft, die langzaam maar zeker doorwoekert. Iedere dicta tuur, ook Rusland, heeft een aantal eei'zuchtige lieden, die zolang Stalin de touwtjes in handen had, naast elkaar stonden, maar voor wie het bericht van zijn overlijden het sein kan wezen om tegen elkaar op te staan. ■VTOODZAKELIJK is dit niet. Het is heel goed mogelijk dat de wil tot zelfhandhaving de concur renten tot een, al dan niet voor lopig, compromis zal bervegen. Hoe lang dit zal duren is moeilijk te zeggen. Daarin speelt de houding van de onderworpen volkeren een geduchte rol. Wellicht dat nu de heerser op het Kremlin aan de aardse machten onttrokken is, vele nu nog trouwe Cominform-aanhan- gers dc kans zullen waarnemen het juk van Moskou af te schudden. Veel hangt hierbij af van de hou ding van het Rode Leger en de N.K.V.D.. de geheime politie onder Beria. Zou deze laatste in de strijd om de troon van het Kremlin een woordje mee spreken, dan zouden nog vreemde dingen te wachten staan. \T AN de kroonpretendenten schijnt overigens Malenkof meer te vrezen dan partijgenoot no 3. Molotof. De laatste kent, al is het eenzijdig, de wereld. De eerste is nooit buiten het Sovjet-rijk geweest, een reincultuur van Sov jet-opvoeding, bij wijze van spre ken. Naar alle waarschijnlijkheid staan ons wereldhistorische dagen te wachten De mogelijkheid van grote veranderingen in de Sovjet-Unie. is daarbij niet uitgesloten. 70 MILLIOEN! DEN HAAG. Tot gisteravond is bij het Nationaal Rampenfonds in totaal 70.7 millioen gulden binnenge komen. EESTAFEL Ingewikkeld Ons gehele complex van social6 vol ningen is voor ons kleine land al lang veel te in-rewikkel-1 geworden aldus DE HAAC? POST- Het blad schrijft: .Het is mogelijk dat zo'n complex van maatregelen met succes kan worden ingc erd in een ooi land met veel grondstoffen en veel grote industrieën. Voor ons kleine land, dat nog goeddeels leeft van de inventiviteit en het initiatief van de burgers en de kleine ondernemingen, is dit complex veel te ingewikkeld. Let wel: wij rijn in het geheel geen tegenstander van sociale voorzienin gen En in het gehiel gwn tegenstan der van bescherming van de rechten van de economisch zwakkere. Maar men kan niet verder s herben d de vijver diep is. Men kan een arbeider niet méér zekerheid geven dan de werkgever hem oov economisch kan schenken. Het is niet de onwil of de gierighe'l van de werkgever, die de ns van de sociale voorzieningen be- oaalt. Die grens wordt bepaald dooi de feitelijke mogelijkheden. Het is bijzonder interessant om de Tweede Kamer te horen u-^retiseren over de vraag wie of nu wel vnm-af of achterna zal moeten beslissen of een werknemer mag word' ontslagen. Maar het is inderdaad theorie. P' nu ziet men hoe ieder die dat kan. zijn personeel vermindert en rnet grote voorzichtigheid personeel aanneem t laar zal het niet bij ophouden. Dc lust om iets te beginnen, om Sets te or.de- .en. om eens Ms te -'roberen, gaat verJwïjnen. Het is ten van de oorzaken van de afnemende bedrijvig heid en het zal de oorzaak zijn vèn een verder teruglopen van het Neder'and- se initiatief. Merkv.aavdig dat te bedenken mist en een ogenblik waarop bo- nor- ticulier initiatief zulk een indrukwek kende manifestatie heeft gegeven t

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3