Voorlopig vijf miilioen voor net herstel der diik ijKen Heemstede, trekt zicli t lot van PultersLoelc aan j Onbillijkheden corrigeren Maasdams burgemeester dankt bevolking RAAD BESLOOT TOT BOUW VAN VIER WONINGEN CkefarineA Tramdienst in de Hoeksche Waard hijna weer normaal NIEUWSBLAD VOOR DE HOEKSCHE WAARD EN 1JSELMONDE Donderdag 5 Maart I9§3 VERGADERING WATERSCHAP HOEKSCHE WAARD De Verenigde Vergadering van het Waterschap De Hoeksche Waard is Maandagmiddag in zaal Nolen te Klaaswaal in vergadering by'een geweest. In deze vergadering, die o.m. werd bygewoond door ir. J. L. Klein, directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Water* staat in Zuid-Holland, heeft de dykgraaf, de heer X-. I. Overwater een overzicht gegeven van de stand van zaken in.de Hoeksche Waard op 2 Maart (zie ons nummer van 3 Maart). Voorts werden de rekening 1952 alsmede de begroting voor het dienstjaar 1953 goedgekeurd. Op deze begroting is een post van ö.OOO.OOO in uitgaaf geraamd voor het uitvoeren van de na de stormramp noodzakelijk geworden herstel werken. Daartegenover is een even groot bedrag in ontvang geraamd als opbrengst van eventuele loningen en bijdragen van derden, zodat de omslag voor dc polders gelijk blijft aan die van vorig jaar t.w. f 6.per ha. De vergadering ving aan met de verkiezing voor het opmaken van aanbevelingslijsten voor de benoe ming van een dijkgraaf en twee dijkraden wegens periodieke af treding respectievelijk van de he ren L. I. Overwater, J. Verha gen Jz. en C. de Bruync. De vol gende aanbevelingslijst die aan de Kroon zal worden voorgelegd, werd opgesteld: Vacature dijkgraaf: 1. L, I. Overwater 2. J. Verhagen Jz. 3. S. Hammer Vacature Dykraad: 1. J. Verhagen Jz. 2. W. J. D. van Dijck 3. G. de Reus Vacature Dijkraad: 1. C. de Bruijne 2. J. van Bergeijk 3. J. D. Klulfhooft Hulde aan de Prev. Waterstaat De dijkgraaf riep hierop een bij zonder welkom toe aan Ir Klein en zeide het bijzonder te waarde ren, dat deze, ondanks zijn in deze dagen wel zeer drukke werkzaam heden, gelegenheid had gevonden de vergadering bij te wonen. Wij hebben nimmer te vergeefs 'n be roep gedaan op de Provinciale Waterstaat, integendeel wij heb ben in deze dagen van rampspoed en moeilijkheden een medewerking gekregen, die boven alle lof verhe ven is, aldus de heer Overwater. W|j hebben eminente technici ter beschikking gekregen, die dag en nacht voor ons klaar staan en de Provinciale Waterstaat heeft ons met materieel geholpen waar hy maar enigszins daartoe in de ge legenheid was. Lof voor burgemeesters De heer Overwater sprak daar na een inleidend woord op het Dinsdag in dit blad gepubliceerde verslag van de stand van zaken in de Hoeksche Waard. Spr. kon con stateren, dat in de afgelopen vier weken goede vorderingen zijn ge maakt met het herstelwerk, maar dat betekent helaas nog niet, dat we gerust kunnen z|jn op de din gen, die komen kunnen. Indien we in de komende weken weer een zware Noord-Westerstorm zouden moeten meemaken, zouden we weer voor een ramp staan. We kunnen thans echter wel een ho gere dan normale vloed hebben, aldus spr. De dijkgraaf bracht dank aan allen, die gedurende de laatste vier weken met het Water schap hebben samengewerkt. In het bijzonder richtte hij zich daar bij tot de burgemeesters, die rich tot het uiterste hebben ingespan nen om hun aandeel in de te ver vullen taak, zo vlot mogelijk af te werken. Mede dooi' deze samen werking kunnen wij thans consta teren, dat er in de Hoeksche Waard iets tot stand is gebracht, aldus spr. Nadat het verslag', waarvan hierboven sprake is, aan de ver gadering was uitgebracht, voegde de dijkgraaf er aan toe, dat er uiteraard wensen, veel wensen blijven. Men moet echter beden ken, dat elk technisch werk zijn voorbereiding vereist en dat deze voorbereiding t|jd kost. Materieel moet worden, aangevoerd, mensen moeten worden aangetrokken enz. Spr. kon verklaren, dat de Techni sche Dienst al het mogelijke heeft gedaan om de uitvoering van het herstelwerk te bespoedigen en hy deed een beroep op de aanwezigen om op basis van geven en nemen te blijven samenwerken, opdat in de komende winter de Hoeksche Waard in een staat verkeert, die reden tot gerustheid zal geven. Vijf miilioen D6 rekening werd vastgesteld met een bedrag aan ontvangsten van f 390.963,80 en aan uitgaven van f 256.000,87, batig saldo alzo f 34.962,93. De begroting werd goedgekeurd met een gelijk bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 5.260.540,48. Aan de post van vijf miilioen, die op de begroting In ontvangst en uitgaaf is ge raamd verbond de dykgraaf de op merking, dat deze post geen en kele houvast biedt, omdat het to taal der uitgaven nog niet te ra men is, is eenvoudig een stel post om dc lopende zaken by het herstel te kunnen financieren. Aan het bestuur werd machti ging verleend om uit de post voor onvoorziene uitgaven van de be groting de vereiste af- en over schrijvingen te deen op de andere posten der begroting en tot af- en overschrijving op die posten on derling. Tevens werd machtiging verleend tot onderhandse aanbe steding of tot uitvoering van wer ken in eigen beheer, waarvan de vermoedelijke kosten zullen tebo- ven gaan de som van f 2.000, In de commissie voor het onder zoek van de in het volgende jaar af te leggen rekening' werden be noemd de heren S. Hammer, T. A. de Jongh en J. J. Overwater. Vragen en verlangens Bij de rondvraag' werden ver schillende verlangens naar voren gebracht, terwijl tevens een aan tal vragen o.m. t. a. v. alarmering werd gesteld. Zo bleken er ver langens te bestaan ten aanzien van het in sneller tempo op de voorgeschreven hoogte dichten van de hoofdwaterkering. Daar deelde de heer Overwater op me de, dat het Waterschapsbestuur nog altijd vasthoudt aan de reeds bij de aanvang van het herstel ge trokken lijn, dat in de ontstane gaten eerst noodkaden van 2 tot 2.50 meter zullen worden aange bracht en dat' daarna het defini tieve herstel zal worden aange pakt. Eerst wordt dus een noodvoor ziening gemaakt waarop ove rigens b|j het definitieve herstel kan worden voortgebouwd om de Hoeksche Waard voor een be paalde vloedhoogte veilig t'e stel len. Het Waterschapsbestuur méént deze lijn te moeten blijven volgen omdat 't de juiste en de bil- lïjkste werkmethode is. Men kan niet de oen afdoende helpen en de ander onverzorgd laten, zodat de vloed daar telkens onbelemmerd kan binnentreden. Hoe hoog de dijken Het vraagstuk van de Boons- weg werd ook uitvoerig bespro ken. De resultaten van deze dis cussie heeft men reeds in ons vo rig nummer kunnen lezen. Een in teressant punt was de vraag hoe hoog de te herstellen wat in diverse gevallen betekent: te ver nieuwen dijken moeten worden. Van meer dan een zy'de werd de suggestie naar voren gebracht de dijken minstens 50 t'ot 75 centi meter hoger te maken nu men toch aan het werk is en groot ma teriaal voorhanden is. We zullen toch hoger moeten worden met onze dijken, zo meenden enkele a - nwezigen, daarom is het beter om die dyksgedeelten, die thans gerepareerd worden ineens op de goedo hoogte te brengen. De voorzitter wees er op, dat de vraag hoe hoog de dijken zou den moeten worden, een moeilijke vraag is en hij herinnerde er aan, dat er in beginsel van wordt uit gegaan, dat de dijken worden ge bracht op de in het Waterschaps reglement voorgeschreven hoogte, met dien verstande, dat zoveel hoger wordt gewerkt als met het oog op inklinken van het dyks- lichaam noodzakelijk is. Spr. bracht naar voren, dat in de kring van het Waterschapsbestuur reeds eerder de vraag is gerezen of van sommige dijken het binnen talud wel is zoals het zou moeten zijn en of sommige taluds niet te steil zyn. Spr. noemde in dit band de Nieuwendjjk en hij deelde mede, dat aan de Technische Dienst opdracht is gegeven de vraag te onderzoeken of de dijk de Eendragtspolder niet ver zwaard dient te worden. Geen afdoend antwoord Ir. Klein was van oordeel, dat nog geen afdoend antwoord is te geven op de vraag hoe hoog de d|jken in de Hoeksche Waard zouden moeten zjjn om een grote mate van veiligheid tegen dijk doorbraak te geven. We hebben in wezen nog niet gezien, wat wa ter vermag, omdat alle ongunsti ge omstandigheden op 1 Februari nog niet samengevallen zjjn, aldus spr., die meende, dat een absolute zekerheid tegen doorbraak nooit te Urygen zal Overigens zag ir. Klein ten aan zien van het herstel der dijken in de Hoeksche Waard verschillende mogelijkheden, waar echter het afsluiten van de zeegaten, hetgeen naar spr's oordeel wel zijn beslag zal krijgen, zeer nauw mee sa menhangt. Men zou zich op het standpunt kunnen stellen, dat' men gevrijwaard wil blijven voor overslag, welk verschijnlijk in de rampnacht en kort daarna zulk een onnoemelijke schade aan de dijken heeft veroorzaakt. In dat geval zouden de dijken wel an derhalve meter hoger moeten worden, hetgeen bijzonder grote problemen schept' op die punten, waar de dijk een bebouwing kent. Een ander standpunt is, dat men enige overslag wil riskeren. In dat geval zouden er speciale voorzie ningen getroffen moeten worden voor de kruinen van de dijken, en tevens voor het binnentalud. Een halve meter hoger Waar deze hele kwestie zo nauw samenhangt met" het afslui ten van de zeegaten en daarom trent definitiéf niets vaststaat, terwijl, als het doorgaat, daar minstens tien jaar mee gemoeid zijn, kwam spr. tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient dc nieuwe dijken met een zodanige overhoogt'e te maken, dat ze ruim een halve meter hoger worden. Verder achtte spr. het wenselijk om bij het aanbrengen van het nieuwe djjkslïchaam rekening te houden met een mogelijk latere verhoging van de dijk, welke ver hoging, zo deze thans reeds in principe in het werkplan ingecal culeerd wordt, niet' zo kostbaar zou behoeven te zijn-en betrekke lijk eenvoudig zou kunnen ge schieden. De heer Overwater voegde hier aan toe, dat dit denk beeld en de opvattingen welke b|j het Waterschapsbestuur bestaan, parallel, lopen. Lof voor hst Waterschap Aan het slot van de vergade ring zeide ir. Klein zich verplicht te gevoelen in te gaan op de woorden, welke de voorzitter aan het adres van de Provinciale Wa terstaat heeft gesproken. Met''er kentelijkheid had spr. van de toe gezwaaide lof kennis genomen, maar hij voegde er aan toe, dat hetgeen van de zijde van de Prov. Waterstaat is gedaanen nog wordt' gedaan, eenvoudig plicht en taak is. Namens het Provinciaal Bestuur zegde ir. Klein liet'Wa terschapsbestuur en allen, die, zo als burgerlijke overheid, het be stuur terzijde hebben gestaan, dank voor de krachtige wijze, waarop zy in de rampnacht en daarna zijn opgetreden. Wij weten, dat liet Waterschap Db Hoeksche Waard zyn taak op zeer goede wyze heeft vervuld en vervult, aldus spr. en wJj zyn bl|j, <ir.' dit Waterschap heeft getoond, dat dc oude historische opbouw van de Waterschappen goed kan j zijn, als de organisatie, zoals in de Hoeksche Waard, goed is. Spr. uitte de wens, dat in de gezonde opbouw van de Waterschappen in dc toekomst geen al te grote ver anderingen zullen worden aangc- j bracht. Waardige brief van burgemeester v. d. Ploeg maakt diepe indruk Heemstede heeft, besloten om Puttershoek te adopteren. De bur gemeester van Heemstede, mr. Ridder van Rappanl lieeft in do raadsvergadering, waarin tot déze hulpverlening werd besloten me degedeeld, dat voor de adoptie van Puttershoek een flink bedrag aan dc reserve zou moeten worden onttrokken. Verre van „bedelbrief" Voordat Heemstede tot adoptie overging, heeft er contact bestaan 1 tussen de burgemeesters van de beide gemeenten. Burgemeester Van der Ploeg heeft aan z|jn ambtgenoot een brief gericht, waarin o.a. een overzicht werd ge geven van de situatie in Putters hoek. Over de vergadering van de ge meenteraad van Heemstede, in welke vergadering tot adoptie werd besloten lezen we het vol gende in het Haarlems Dagblad- Oprechte Haarlemse Courant: „De waardige en rustige toon van deze brief wel verre van een „bedelbrief" maakte op de raad diepe indruk. Er ontstond een nogal verwarde en overbodige discussie, waarin tal van raadsleden het college goede raad wilden verschaffen. De burgemeester wees erop, dat B. en W. de brief pa.s 's morgens hadden gekregen, zodat er nog geen gelegenheid was geweest voor verder overleg.. De adoptie zal enerzyds een ambtelijk karak ter dragen, anderzijds zal uit de burgerij een zo breed mogelijk sa mengesteld comité onderver deeld in werkcomités moeten worden gevormd om ook de bevo'l- king in te schakelen." In zijn brief aa.n rijn college van Heemstede, zegt burgemeester Van der Ploeg o.m. het volgende: Schroom i i „Het voornemen van Uw ge meente werd algemeen zeer op prijs gesteld, zij het dat aanvanke lijk enige schroom moest worden overwonnen omdat de in de eerste dagen van de ramp gepubliceerde adopties de indruk gaven van gro te willekeur, met het daaraan ver bonden nadeel van een mogelijk onevenredige verdeling van de hulpverlening. Hoewel wij hier in betekenende mate getroffen zyn, zouden wjj toch niet gaarne hulpverlening willen aftappen, wanneer mocht blyken dat andere gemeenten die wellicht nog zwaarder getroffen zyn, van bijzondere hulpverlening verstoken zouden blyven. Intussen heeft Uw mededeling dat deze hulpactie wordt opgezet in gecoördineerd verband middels de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de ;,gemoedsbezwa.- ren" weggenomen en zal fle Uwer zijds geboden hulp met blijdschap en dankbaarheid worden aan vaard." Serie noodwoningen Na enige cijfers over dé omvang vaal de schade vernield te hebben vervolgt het schrijven: „Bijzondere zorg leveren de ou de krotwoningen, die verlioudings. gewljjs in groten getale in deze gemeente aanwezig zijn (plm. 100 b|j een totaal aantal woningen van plm. 650). Deze hebben in vele ge. vallen zodanig geleden dat de toch al primitiève woontoestand be paald ontoelaatbaar is geworden. Overwogen wordt om in af wachting van de verwezenlijking van de definitieve bouwplannen, deels reeds in voorbereiding, deels nog op te stellen, een serie nood woningen aan te vragen om meest ergerlijke woontoestanden op korte termijn te kunnen ophef fen. Wellicht dat op dit punt Uwer zijds de helpende hand zou kunnen worden geboden, b.v. door het tij delijk 1 afstaan van technisch per soneel ter versterking van de tech nische dienst der gemeente, die over slechts één technisch-ambte- naar en enige werklieden beschikt. Deze dienst is overbelast met werkzaamheden voor herstel van wegen, rioleringen e.d, en de af werking van een stratenplan in de uitbreiding". l „Eerst wanneer de mensen in hun eigen woningen zijn terugge keerd, zal kunnen worden beoor deeld waaraan dan behoefte be staat. De schade wórdt voorlopig; op genomen door een plaatselijke commissie, die bij de verdere re geling van schadevergoeding ook bemiddelend zal optreden. Wij stellen ons vóór dat de werkmethode bij de 'hulpverlening Uwerzijds het beste zo zal kunnen j worden gedacht, dat enrst do uit- Verbetering schelen In de Zaterdag gehouden raads- ergadering' te Maasdam, heeft burgemeester Groeneveld de Ka ter een dankwoord lot de bevol king gericht, voor de wijze, waar op deze tydens de ramp is opge treden. Ook enige raadsleden spra ken hiervoor hun waardering uit. In deze vergadering werd besloten over te gaan tot dc bouw van vier woningwetwoningenwelk plan reeds voor de ramp bestond. In zijn 'herdenkingsrede zeide burgemeester Groeneveld cle Ka ter, dankbaar te zijn, dat er in de gemeente Maasdam geen slacht offers zijn t'e betreuren. De mate riële schade, in deze gemeente door de watersnood aangericht, is echter vrij ernstig te noemen. Verder zeide hij, dat de ménsen uit Maasdam tijdens de ramp ver dienstelijk werk hebben verricht, waarvoor hij deze vanaf deze plaats dank zegde. Het is mij niet mogelijk, namen te noemen, zo zeidede burgemeester, maar een uitzondering wil ik maken t. o. v. Weth. Rozendaal, die mij in alle opzichten heeft bijgestaan. Wet houder Rozendaal heeft het n.l. mogelijk gemaakt, dat de burge meester alle werkzaamheden in ogenschouw heeft kunnen nemen en van de stand v.an zaken op de, hoogte is kunnen blijven. Dc voor zitter sprak hiervoor zijn erkente lijkheid uit'. Gok aan- wethouder Koning uitte- de voorzitter zyn waardering voor hét werk, dat deze tijdens dc rampdagen heeft irricM'. Do voorzitter zeidé verder, dat door de commissie, belast met de verdeling van Meding, dekking' en schoeisel, verdienstelijk werk is verricht. De burgemeester besloot 'met n woord van dank aan het adres van de directie van de Coöpera tieve Suikerfabriek „Putters hoek". Zou deze fabriek er niet geweest zijn, aldus de 'voorzitter, en zou de directie niet alle krach ten hebben ingespannen om het gevaar van onderlopen van nog meer polders te helpen bezweren, clan zou het heel anders zijn uit gelopen, dan nu het geval is. Woningbeuw Ds raad gaf zjjn fiat aan het voorstel, vier woningwetwoningen te bouwen. Dit plan bestond reeds voor de ramp en wordt thans tót uitvoering gebracht. De voorzitter deelde de raad medé, dat zodra het water uit de polder Nieuw- Bona ventur a ver dwenen zal zyn, de Technische Dienst zalonderzoeken, hoeveel woningen onherstelbaar vernield z|jn. Men wil trachten, voor de verwoeste huizen, nieuwe t'e doen bouwen. T. a. v, de woningen, die in het watergebied staan, deelde de voorzitter mede, dat deze niet mo gen worden betrokken zonder toe stemming van het gemeentebe stuur. Plicht Wethouder Rozendaal merkte naar aanleiding van de woorden, die cle burgemeester tot hem richt te, op, slechts niet meer gedaan te hebben dan z|jn plicht. Over de houding van de bevolking tijdens de ramp zeide spreker, dat „de mensen hebben gewerkt als paar den". Ook het secretarie-personeel heeft zich voor 100 ingezet, al-' dus wethouder Rozendaal. Ook cleze spreker zeide dankbaar te zijn, dat er in Maasdam geen slachtoffers door de watersnood zijn te betreuren. Crifiek De lieer Boer had critiek op de uitbetaling van lonen gedurende dé eerste dagen na cle ramp. Hij zeide het juist te vinden, wanneer een onderzode zou worden inge steld naar diegenen, die loon heb ben ontvangen door het werken aan de dijken en tegelijkertijd door' hun werkgevers werden uitbe taald. Verder had hij lof voor de goede organisatie tijdens de ramp, en hij was de voorzitter en .wethouder Rozendaal dankbaar voor cle woorden aan het' adres van de bevolking. Het verheugde hem ten zeerste, dat door geen van beiden namén zijn genoemd. 4 beroemde genees middelen iegen griep Chefarine „4" werkt krachtiger, sneller en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmid delen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. 'n J$ije doet wonderen.' (Adv. - Lng. Med.) werking van de verschillende lan delijke steunregelingen wordt af gewacht, en dan nagegaan in hoe verre daarbij onvolkomenheden of onbillijkheden aan den dag treden,1 die behoren te worden aangevuld of gecorrigeerd. Niet doorkruisen liet komt ons namelijk niet juist-voor,"de wérking. van de.al gemene hulpverleningen te door kruisen, terwyl anderzijds mag worden -aangenomen da.t de alge mene regelingen in vele gevallen geen bevredigend resultaat zullen kunnen opleveren. In die gevallen zal er voor een bijzondere hulpver lening zeer zeker een belangrijke taak z|jn en zekerheid bestaan dat de extra-liulp doeltreffend kan1 zyn. Wij denken hierbij reeds thans b.v. aan het Groene Kruis en. de Vereniging Kleuterschool Putters hoek, die belangrijke schade aan gebouwen en inventarissen hebben geleden en mogelijk zelfs naar een ander gebouw zullen moeten om zien. Hulp voor special© gevallen Deze verenigingen beschikken niet over middelen om een meer of minder belangrijk .deelde;- scha de als eigen risico te.' dragen en zullen dus op bijzondere hulp aan gewezen zyn. Hetzelfde kan zich voordoen bij klein-bezitters van woningen of bedvij fsopstaaiden glascultuur, kippenhouderij e.d.). Een sprekend voorbeeld is ook nog dat van een muziekonderwij zer, wiens woning nog steeds in het water staat en die met z|jn kostbare muziekinstrumenten pia no, orgel, accordeon enz.) ook zyn middelen van bestaan verloren zag gaan. .Wij verwachten dat in zulk een geval dc algemene schadever goedingsregeling geen volledig soulaas za.1 bieden. Hiermede hoop ik U enige in druk te hebben gegeven van de si tuatie hier ter plaatse en van de betekenis die in ons geval aan het begi. ..adoptie" zal kunnen wor den U- gekend. Mecle namens het gemeentebe stuur en de gemeentenaren, met wie ik te rade ben gegaan, betuil ik U reeds thans mijn welgemeen de dank voor de vriéndelijke ge voelens die uit Uw initiatief spre- - Het voorstel van B. en W. tot het doen verbeteren van liet sa nitair in de openbare lagere scho len I en II, welke verbetering vol gens een raming een bedrag van f 1550.zal vergen, nam de raad m. a. s. aan. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde cle heer Boer of in deze gemeente reeds een commissie.bestaat, die het opnemen van de schade aan de inboedel in de woningen in hét watergebied tot taak heeft. Mocht een dergelijke commissie worden samengesteld, dan zou spreker gaarne zien, dat ook eén dame in deze commissie zitting krijgt. De voorzitter antwoordde hierop, dat hieraan de nodige aandacht is be steed en dat volgende week de commissie met haar werkzaamhe den een aanvang zal maken. De heer Visser vroeg, of het no dig is clat de bevolking tegen be smettelijke ziekten wordt' -ingeënt.' De voorzitter antwoordde, dat hem van medische zijde is mede gedeeld, dat dit niet direct moet gebeuren. Mocht' er van deze zijde op inenting worden aangedrongen, dan zal hieraan uitvoering worden gegeven. De heer Quartel informeerde, of ook in deze gemeente een collecte wordt gehouden ten bate van het Rampenfonds en vroeg tevens of het aanbeveling zou verdienen dat het presentiegeld dér raadsleden ten bate van dit fonds komt. Dé voorzitter zeide hem, dat het ter- heschikking stellen van het pre sentiegeld momenteel weinig zin heeft, want volgende week wordt cle collecte in deze gemeente ge houden. Tenslotte vroeg de he'er Boer'of het niet gewenst' zou zijn dat 'de bevolking van deze gemeente er op gewezen wordt waakzaam te blijven, daar de dijken nog niet alle gedicht zyn. De voorzitter antwoordde hem, dat de mogelijk heid wel bestaat, dat er by hoge vloed nog water in Nieuw-Bona- ventura komt. Nooddienstregeling no. VIII Met ingang van gisteren is de achtste nooddienstrogeling bjj de R.T.M. in werking getreden. Z{j bevat een grote uitbreiding van de diensten in het bijzonder in do Hoekscho Waard, waar de dienstrege ling practises weer geheel normaal is. Via do Hoeksche Waard is er thans ook weer verbinding met Schouwen, en Duiveland. De verbeteringen zyn: Hoeksche Waard: Grotendeels hei-stel van de normale dienst regeling. Schouwen Duiveland: Versnelling dienst Rotterdam-Zierikzee, 1. Hoeksche Waard: Dc dienst zal worden uitgevoerd vqlgeus ds normale dienstregeling, behoudens de volgende beperkingen*. a. Niet worden uitgevoerd de autobusrïtten: Rotterdam-Oud-Beyerlaad v.v. Rotterdam V. 18,15 en 23.45 uur. Oud-Beijerland V. 19.00 en 22.45 uur. b. Lyn Stryen-Blaakscliedijk: wordt met' autobussen gereden, welke uit Stryen. Maasdam en Puttershoek 5 minuten vroeger vertrekken. c. Autobuslijn 's-Gravendeel-Blaakschedijk: 'kan nog niet worden uitgevoerd. d. Veerdienst Nunmnsdorphavcn-Willemstad: wordt slechts bediend met de dienst naai- Zierikre*., (zie aldaar) e. Verbinding Goudswaard-Piershil met autobus volgen® dienst regeling. Niet gereden worden: rit 4, Goudswaard V. 5.20 uur en rit 37, "\i A. 22.42 Schouwen en Duiveland: Verbinding Rotterdam—Schouwen en Duivelend. Geldig tot' en met Zondag- S-Maart, Vertrek Rotterdam: Rotterdam Numansdorph. S.45 9.5" tram Vertrek Renesse: Renesse Burghsluis 12.00 10.00 bus boot Numansdorph. Willemstad Zijpe Zierikzee 10.00 10.15 11.45 14.00 boot Zierikzee Brouwershaven Zierikzee Zijpe 14.00 13.45 14.30 15.30 bus boot Brouwershaven Zierikzee Burghsluis 14.30 14.30 15.30 bus boot Willemstad Numansdorph. Numansdorph. x 18.00' 18.00 traan Renesse 16.30 bus - Rotterdam 19.00 Te Zierikzee bestaat directe aansluiting nsCai*/van Scliuddebeurs, Noordg'oüwe, Zonnemaire en Brouwershaven. Te Burghsluis bestaat directe aansluiting naar/van Burgh, Haamste de en Renesse. N.E. •in Zierikzee worden geen reizigers toegelaten dan: 1. personen ,die voorzien zyn van een inreisvergurming, afge geven door de Adjudant, Korpschef van Politic te Zierikzee 2. personeel P.T.T., op vertoon van legimit'aüebewijs van P.T.T.; 3. personen in het bezit van een kaart, afgegeven door Volker Bouwmaatschappij N.V., waaruit blijkt, dat men werkzaam is bij genoemde maatschappijdeze kaarten moeten voor zien zyn van een stempel van de Provinciale Griffie Zeeland Voor dienstregeling Voorne en Putten en Flakkee, zie noodcii'ensti'e- geling no. VII met aanvullingen, Met ingang van nader te bepalen datum vermoedelijk vandaag, 5 Maart wordt de dienst Zuidland-Rotterdam v.v. als volgt uit gevoerd Zuidland 6.10 7.55 10:00 13.30 I 17.30 18.30 Rotterdam 6.58a 8.50 10.55 14.25 18.25 19.25 Rotterdam 5.10 Zuidland 6.05 a Hillesluis A.,of V. 7.00 7.55 I .9.05 10.00 12.35 13.30 16.05 I 17.05 17.00 I 18.00 De dienstregeling is geldig'tot nadere aankondiging en wordt'uitge geven mot de opmerking dat wijzigingen voorbehouden worden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3