TUINBOUW KAN HET AFZETFONDS NIET MISSEN „Producten voor binnenlandse markt van hetere kwaliteit De sanering van verouderde Boomgaarden .Samenwerking tijdens ramp moet les zijn Na Bevrijding kwamen ruim 246.600 woningen gereed Het dicBten der Brabant Bijna dijken in voltooid De toestand Op 1 April 12.000 ha. droog? in Zeeland ABDIJSIROOP CBurcBilI wijst Hongaars voorstel van de Band Geen handel in mensenlevens ABonncert u op dit Blad NIEUWSBLAD VOOR DE HOËKSCHE WAARD EN IÜSELMONDE Don'eler'clag 5 Maart T953 Voor de algemene 'vergadering van Het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland zijn door het bestuur enkele voor stellen ingediend, waarbjj het de goèdkëuring der algemene verga dering vraagt over het beleid in-, zake afzetfonds, minimumprijsre geling en waarbij het te\ 9 van de 10 vrouwen zeggen „Ja" ■als U ze vraagt of ze wel MAÏZENA DURYEA ge bruiken. Maar er zijn er onder, die zich vergissen. Die vroegen wel - en welbewust - MAÏZENA DURYEA, maar zij waren te goedgelovig en letten niet op de naam DURYEA, die beslist op 't pak moet staan. Jawel - uit de resultaten bleek 't gauw genoeg. Wat 'n verschil! Niet zó maar is MAÏZENA DURYEA wereldvermaard geworden als het ideale bind middel voor groenten, soepen -en sausen. Vr&Ag dus niet alleen MAÏZENA DURYEA, maar let op dat U ook .DURYEA krijgt. V-..- tAdv. ing. Meao ua.it vrouw tot vrouw VERKOPEN EEN KUNST (Door onze redactrice) Hoe komt het, dat wij vrouwen de ene winkel graag met onze klandizie 'begunstigen, terwijl' er andere "zaken zijn, die. wij .slechts met tegenzin bezoeken... dis we er komen" Het antwoord is vrij eenvoudig: meestal is 3e bediening de hou ding'van het verkopend personeel de oorzaak van onze tegenzin. Voor een'winkelier is het moeilijk het juiste personeel voor. zijn zaak uit te zoeken. Eerst nadat de ver koper ?:of.«veïkó'opster enige tijd in de Zadk werkzaam is geweest, zal' hij kunnen zeggen of de nieuwe kracht juist voor zijn zaak ge schikt is. -Het kan gebeuren, dat aardige, pittige meisjes (en dit koipt vooral in.warenhuizen /voor) meer belangstelling" tonen yoo'r haar heren- dan'voor haai' dames- klantèiv "Hóe vaakizien-wij niet, dat-., zo'n verkoopster eeiust het? spannende verhahl over de amou reuze perikelen Van een harer col lega's hélemaal 'aanhoort, voor zij de klant, die al een poosje gedul dig staat té wach'teïi helpt. Só'ms ontziet zo'n jonge dame zich niet, onaer het. helpen door; haar colle- g - commentaar op het gehoorde te geven.-Zulk een verkoopster is een nadéél' voor dè zaak/ Immers, u heeft misschien rustig'gewacht, tot u eindelijk werd geholpen. Üw buurvrouw zal echter niet zo veel tijd hebben of niet over zo'n enge lengeduld beschikken en haar in kopen elders dóen. Wij' leven niet meer iri. de na oorlogse periode, toen wij voor ver schillende artikelen van een be paalde winkelier afhankelijk wa ren. De winkelier moot bestaan van zijn 'clientele eii" het" is niet meer dan billijk, dat deze een be hoorlijke behandeling iri zijn- zaak krijgt. Een grote zaak irt dameshoeden, die bekend staat om haar service jegens haar klanten, maakte het volgende mee Een nog jong verkoopstertje, blakend van ijver, mocht nadat zij reeds geruime 'tijd leerlinge was geweest, nu haar eigen verkoop kracht beproeven. Dé andere ver-, koopsters.'waren bezig, zodat,.Jen ny" haar klant alleen mócht .be dienen. Na ettelijke hoedjes té. hebben opgepast, vertrok deze met' een der duurste exemplaren uit de, zaak, Jenny was zo trots op dit succes,--dat zij -dan. een' harer- col lega's, die met een klant bezig was zo dat. deze het kon hoi'en zei „Zij (dat was haar klant) 'wou eerst niet, maar ik heb haai; lekker een dure höed' aangesmeerd-".. De klant vari haar collega- vertrok zonder hoed met de verzekering,' dat zr},,er niet aan-dacht zich „iets. aan te laten smeren". Zo zouden wij nog vele voorbeel den kunnen noemen van. .verkopers en .verkoopsters, die een nadeel voor dé zaa-fc betekenen. Wat is'een. goede Verkoopkracht Ér zijn tegenwoordig scholen of cursussen, waar de verkopers en verkoopsters worden opgeleid. Ménsen met veel- practis'ché er varing vértellen ér wat een goede verkoopkracht moet doen of wel juist' laten. Er wordt les gegeven in warenkennis, omgang met het publiek, ook hoe met de lastigste adspïfant-kóópers moet Worden omgesprongen enz. Deze opleiding kan de winkelier bij de keuze-van zijn personeel een baken zijn. Immers, wanneer het personeel een dergelijke opleiding heeft ge noten, dan kan er tenminste van worden vei*wacht, dat de klanten bij hem .de. nodige service krijgen. Dan-zal- de' winkelieir .er. niet al tijd angstig op hbeveriHoe te zien of die lastige klant wel behoorlijk woxdt bediend. dat alleen goede kwaliteit op de buitenlandse markten komt. Om de producten te behouden, is deze maatregel onontbeerlijk, Hier staat .tegenover, dat aan hetgeen op de binnenlandse markt komt, vrijwel geen eisen worden gesteld, zodat aan de binnenland se consument alles wordt aange boden tot en met datgene, dat fei telijk niét meer voor menselijke consumptie in- aanmerking komt. Deze toestand is wel zeer. onbe vredigend en moet schadelijk 'wer ken ook -voor de afzet van- het goede product. Het bestuur meent 'Het bestniur'is vari ooVtlëél, dat dan ook, dat maatregelen dienen voortzetting- van het herstel van genomente worden om aan déze minimumprijsregeling ..noodzake- ongewenste' toestand een einde te dy'k is, en vraagt machtiging om maken! machtiging vraagt tot voortzet ting van dit beleid voor het ko mende jaar. Het bestuur vraagt goedkeu ring over zijn beleid inzake het afzetfonds, dat ook in het afgelo pen jaar op doeltreffende wijze is dit stelsel in de periode 1 April 1953—31 Maart 195-1 verder tot uitvoering te brengen zonder daarin principiële wijzigingen aan te brengen. Het gevaar voor de plotselinge sterke prijsdalingen blijft in de groenten- en fruitteelt, als gevolg- van de bederfelijke aard van de producten, bestaan. In de Neder- landsé tuinbouw, welke op export is aangewezen, wordt dit gevaar nog vergroot door buitenlandse handelspolitieke maatregelen. Het voorkomen van een dergelijke Subsidie voor werkzaamheden op kleine bedrijven De Prins te Fontainehleau ingezet ter bevordering van de af- prijsafbraak, welke de tuinbouw zet der producten. grote verliezen kan opleveren, De export naai" Wesl-Duitsland blijft het hoofddoel van de rege- heeft in 1952 met een hoeveelheid lingen. van 340.000 ton, tegen een waarde Een vergroting der moeilykhe- van 130 millioen gulden, een re-'den de naaste toekomst is niet cord bereikt. Dit resultaat is in de j denkbeeldig. De productie van eerste plaats te danken aan hetfruit, kasproducten en hard feit, dat de handelspolitieke mo- fl'uit neemt van jaar tot jaar toe. gelijkheid daartoe was geschapen,Ee'- bestuur acht het noodzakelijk In de tweede plaats is vanzelf- I dat de regelingen zodanig worden sprekend voor vele producten de°Pêézet dat de thans in de diverse opnamecapaciteit van de Duitse fondsen aanwezige reserves niet, markt de oorzaak geweest van dec*an 'n uiterste noodzaak, worden uitputting van de geopende han- aangetast, delspolitieke mogelijkheden. Wel Kwaliteitseisen w JÜf'f „TTi Het bestuul' ls «Ol'deel, dat «chillèn ove. «n ïteA Lit gmmum-kwa1'telt3- u ii eisen vast te stellen voor de tum- Hat zou immers volkomen bouwproduoteilj ffle vool. de bin. nenlandse consumptie op de vei lingen verkocht worden én vraagt machtiging minimum-kwaliteits eisen vast te stellen voor de pro-r ducten, die op de aangesloten vei lingen verkocht worden en die aangesloten veilingen te verplich ten, de minimum-kwaliteitseisen te handhaven in die zin, dat zij geen producten voor de binnen landse verse consumptie mogen verkopen, die niet aan deze mi nimum-kwaliteitseisen voldoen, te vernietigen, tenzij bestemming voor veevoeder of verwerking ge vonden kan worden. De situatie bij de afzet van tuinbouwproducten is thans aldus, dat aan de producten,, die geëx porteerd worden, eisen worden uitgesloten zyn om risico's te ne men, indien het afzetfonds daar toe niet' in staat stelde. Wanneer onzerzijds deze risico's niet geno men konden worden, zouden de betreffende compensatietransac ties vrijwel zeker niet tot stand zijn gekomen. Heffing Voorgesteld wordt over het' tijd vak 1 April 1953—31 Maart 1954 0.7 te heffen over de bruto op brengst der voor iedere aanvoer der via een veiling vergochte pro ducten en de opbrengst van deze afzetting te storten ïn het afzet fonds. De gang van zaken in het af gelopen jaar heeft wel zeer dui delijk" aangetoond, dat het'.'Steeds gesteld met het doel te verzeke- nodig blijft de,afzet der producten met" alle daartoe geëigende mid delen te bevorderen. Niet alleen-: het handhaven van bestaande mogelijkheden doch evenzeer het openen van nieuwe afzetgebieden is dringend noodza kelijk, In het verleden is gebleken, dat door middel van hef afzetfonds de affcet. der. producten, "op ver schillende wijzen gunstig beïn vloed kan worden. Minimumprijsregeling j 50.000 in eerste elf maanden van eerste het vorige jaar Sedert de bevrijding werden in totaal 246.676 nieuwe woningen opgeleverd. In de eerste elf maan den van 1952 kwamen 50.803 wo ningen gereed, waarvan 551.7 in November van het vorige jaar, al dus lezen wjj in een overzicht van dfe bouwactiviteit in die maand. In November 1952 werden wer ken goedgekeurd voor een totaal bedrag van f 144.1 millioen. Hier van had f 64.6 millioen betrekking op de nieuw-, herbouw en uitbrei ding van woningen. In de maand November 1952 werden 5210 woningen goedge keurd, waaiwan 158 montagewo ningen. Het totaal aantal in deze' maand goedgekeurde woningen kan naar de wijze van financie ring als volgt worden gespecifi ceerd woningwetbouw 3169, her- bouw-financiering 985, premiere geling 1950 949 en andere wijzen van financiering 107," totaal 5210. stuks. Het aantal woningen in uitvoe ring op het eind van November 1952'bedroeg 51,991 stuks. Begon nen werd in November .1952 met, de bouw van 4497 woningen, tegen 4681 in November 1951. In de eer ste elf maanden van 1952 werden 65.805 woningen voltooid. 26.128 woningen meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Veel animo voor vrije sector Voor de bouw in de vrjje sector bleek veel animo te bestaan, want er werden in 1952 niet minder dan 8413 woningen goedgekeurd. Ge raamd is, dat 6000 woningen zon der overheidssteun in het lopende jaar zullen worden goedgekeurd. Na.de bevrijding tot 1 December van het vorig jaar zijn in totaal 12846 duplex-woningen gereedge komen. Hierin zijn de particuliere duplex-woningen begrepen. Het duplex-woningbouwprogramma voor 1951 omvatte 5000 duplex- woningen, terwyl voor 1952 op de bouw van 8000 duplex-woningen wordt gerekend. Aarifal werklozen steeg De prijs der woningwetwonin gen, waarvoor gegund werd, be droeg in November 1952 gemid deld f 9.610.per woning. In de maand November 1952 steeg hét aantal by de gewestelij ke arbeidsbureaux ingeschreven mannelijke werklozen van 111;451 tot 329-554. Onder de bouwvakar beiders steeg de werkloosheid vari 20.376 tot 28.907. Het Ministerie van Landbouw Visserij en - Voedselvoorziening heeft medegedeeld, dat met het oog op het rooien T an verouderde boomgaarden by de kleine boeren een bedrag van f 250.000,voor de uitvoering van hieruit voort vloeiende cultuurtechnische verbe- teringswerkzaamheden is beschik baar gesteld. Uit dit bedrag kunnen dei-halve subsidies worden verstrekt voor saneringswerkzaamheden, welke vallen onder de categorie Boeren werken I. Voor het omzetten van verouderde boomgaarden op. de grotere boerenbedrijven kan ge bruik worden gemaakt van de re geling voor Boerenwerken II. Zoals bekend, komen voor de laatste categorie alle werkzaam heden in aanmerking, die de ver hoging van de productiviteit be ogen en die kunnen worden uit gevoerd ook met behulp van ar beiders, die van buiten het bedrijf moeten worden aangetrokken, dit in tegenstelling met de Boeren werken I, die voor de uitvoering -van deze werkzaamheden geheel op eigen arbeidskrachten zijn aan gewezen. Het rooien van boomgaarden komt voor de subsidieregeling in aanmerking, mits dit geschiedt als onderdeel van een algemeen cultuurtechnisch verbeteringsplan Dit houdt dus in, dat na het rooien van de boomgaard de grond ge spit, geëgaliseerd en zo nodig ge draineerd wordt, Als verdere voor waarde geldt, dat gedurende twee jaar na oplevering van het werk geen nieuw-e boomgaard zal wor den aangelegd. De subsidieregeling is eveneens van toepassing öp bedrijven, die de aan het rooier! van boomgaarden verbomjep cultuurtechnische werk_ zaamhedeh, door tussenkomst van èen centrale instantie, zoals bij voorbeeld een veiling of landbouw organisatie, tot een groter object bundelen, hetwelk dan als vry A 2-werk kan worden uitgevoerd. In dit geval kunnen de arbeiders vry worden - jretrokkên, onöér voorwaarde echter dat de werk zaamheden betrekking hebben op de aanleg en verbetering van wegen en waterlopen en van gro tere grondverbeteringen. De cultuurtechnische Dienst, die met de uitvoering van deze rege ling is belast, adviseert degenen, die hiervan gebruik willen maken, zich met de desbetreffende Cul tuurconsulent in verbinding te stellen. Weer export van aardappelen mogelijk Terstond na de overstroming in Zuid-Westelijk Nederland is met het oog op de aardappelvoorzie ning van het binnenland de export van aardappelen uit voorzorg stil gezet. Nu inmiddels aan de hand van globale inventarisatie in het gehele land is gebleken, dat de aardappelpositie geen reden tot bezorgdheid geeft, verstrekt het bedrijfschap voor aardappelen weer machtigingen voor de uit voer van aardappelen. Verder kan dezer dagen intrekking' verwacht worden van demaximumprijzen voor- consumptie-aardappelen, nu er geen kans op ongemotiveerde prijsstijging meer bestaat. Ook andere beperkende maatregelen van de handel in aardappelen, zo als een verbod van aanvoer van droge aardappelen uit het ramp gebied, worden ingetrokken. Prins Bemhard heeft Maandag een officieel bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van de gealli eerde luchtmacht in de centrale Europese sector te Fontainebleau. De Prins werd ontvangen dóór de opperbevelhebber generaal Lau- ris Norstad, de Nederlandse com modore Wartena, en andere Ne derlandse officieren, die bij het hoofdkwartier zijn gedetacheerd. De Prins werd ingelicht over de organisatie en de taak van de tactische luchtstrijdkrachten, die thans door leden van de staf van generaal Norstad in de centrale Europese sector worden gevormd. Na inspectie van het hoofd kwartier hield hij een toespraak tot de officieren en manschappen van de Nederlandse detachemen ten, waarin hy" zei, dat het admi nistratieve werk, dat zy verrich ten, misschien niet spectaculair, doch wel belangrijk is. Prins Bemhard had woorden van lof voor het personeel van het Amerikaanse leger en de Ameri kaanse luchtmacht voor de hulp, die zy Nederland de vorige maand Nog vier gaten liggen open Het dichten van de Uijkgaten in Noord Brabant is, behoudens de dichting van vier grote gaten, na genoeg gebeurd al is liet dan ook provisorisch en bevinden zich hier en daar in de buitendijken zwakke plekken. De vier niet gedichte ga ten zjjn by Willemstad, fort Sabi- na-Henrica, de Vydtpolder (Ossen- drecht) en bij Moerdijk. Het ach terland staat daar door-deze gaten nog steeds in verbinding met het open water. Van de 48.000-ha in Noord-Bra bant overspoelde grond: is ruim 15000 ha droog gekomen, worden 14.000 ha thans bemalen en zijn nog 19.000 ha geïnundeerd. Het .enorme gat bij Willemstad (NieuWesluis) zal'in de loop van Van de 33.000 ha, grond, die in de provincie Zeeland werden over stroomd zullen op 1 April a.s. min stens 12.000 ha. geheel droog ko men. Het is trouwens niet uitge sloten dat de droogmaking nog sneller zal vorderen. Dc ruim 1200 ha/ overstroomd land op Walche ren zijn reeds vrijwel droog, ter wijl ook Zeeuws-Vlaanderen hard opschiet en zeker óp 1 April droog zal zijn. Op Noord:Bevelan"d zijn 1500. van de '22ÓÓ ha. ondergelopen land betrekkelijk snel droog te maken en vanTholen hoopt men' voor 1 April 4600 ha. terug te winnen. Dan zullen daar nog 1400 ha. on der water staan. Op Zuid-Beve land rekent men dat op 1 April 330Ó ha. droog zal zijn, doch nog 3800-1 eerst later aan de beurt zul len komen. De 150Ó ha. over stroomd' land van St. Phllipslaiïd zal menvoor 1 April wél niet droog krijgen, terwijl op Schouwen in de loop van Maart slechts 1000 van de- 15.000 ha. overstroomd land drooggemaakt kunnen wor den. Volgens de becijferingen van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland zijn in deze provincie on geveer 7800 runderen verdronken, dat is 10% van de Zeeuwse vee stapel. Het grote gevaar is op het ogenblik dat het geëvacueerde vee kris kras .door elkaar staat; Op één plaats vond men 10 reageer- ders afkomstig van verschillende zwaar besmette stallen tussen t.b.c.-vi'ije dieren in. Het vee wordt thans gesortëerd en getuberculi- neerd, waarbij alle reageerders zo snel mogelijk worden afgevoerd. De Gezondheidsdienst staat op het standpunt dat de veestapel thans meteen gezond gemaakt moet i worden. Daarom acht men het ge- wenst de veehouders de schade, die zij aan vee hebben geleden, niet in -1 geld uit te- keren, doch hup -nieuw vee. te geven, dat dan gegaran- deerd gezond is. I deze. week men hoopt vandaag dicht komen. Bij fort Sabina- Henrica wordt het gat in de zee dijk -langs het Volkerak door twee zandzuigers aangepakt. Het valt nog niet te zeggen, wanneer dit karwei geklaard zal zijn. Het schuurgat bij dé Vijdtpolder onder Ossendrecht, dat een diepte heeft van dertien meter, is Vrijdag een paar uur dicht geweest, De provi sorische dichting heeft het na vier uur stand houden tegen het water moeten opgeven. Van Drimmelen tot Moerdijk zyn de gaten in de buitendijk langs de rivier de Arner gesloten. Ten Zuidwesten van Moerdijk is een gat van een lengte van 450 meter. De dijk van Rode Vaart tot Tonnekreek langs het Hol- landsch Diep is dicht, evenals de dyk;tussen. Mark en Dintel langs het Volkerak. De verkeersverbinding' van Bre da via Terhèyden naar Zeven- bergsche. Hoek is droog gekomen. Bedenk, dat uit een onver zorgde kinderhoest een zwakke borst kan over blijvend Bescherm Uw kleine met AKKER'S 's werelds beste hoestsiroop (Adv. - Ing. Med.) Churchill heeft Maandag het communistische voorstel om de Brit Edgar Sanders, die in Hon garije een gevangenisstraf van dertien, jaar uitzit,, uit te wisselen tegen Lie Meng, de' in Malakka ter dood veroordeelde communiste, voorlopig van de hand gewezen. Er kan geen sprake zijn van koehandel in mensenlevens, zei hij in het Lagerhui? Maar dit besluit van de Britse regering, aldus ver volgde Churchill, houdt niet in, dat de kwestie niet nader onder ogen kan worden gezien, wanneer de verantwoordelijke autoriteiten eenmaal een beslissing' hebben ge nomen'inzake dedoodstrafkwestie Meef-wjlclé" CHürchiïl-er"-op dat ogenblik niet over zeggen, ''och uit zijn woorden maakten ver scheidene leden op, dat wanneer de sultan van Perak en zijn uit voerende raad te Ipoh (Malakka) zouden besluiten tot clementie voor Lie Meng, de Britse regering het Hongaarse aanbod opnieuw in studie zou nemen. Tot zolang zal het definitieve antwoord op het aanbod wel uit blijven, dat volgens het Franse persagentschap in Londen vooral wordt beschouwd als een voelho ren' van de Hongaren om de han del met Engeland, die zij niet goed kunnen missen, te hervatten. Belasting bracht in Januari ruim 641 mill, op De belastingen brachten in de maand Januari 1953 voor het Rijk een bedrag op van f 641,34 milli oen. In vergelijking met Januari 1952 zijn de niet-kohier-belastin- gen met f 15.83 millioen gestegen. (Opbrengst in duizend gulden) Inkomstenbelasting 130.714 Vermogensbelasting 11.331 Vennootschapbelasting 136.730 Grondbelasting 8.295 Personele belasting 9.052 Ondernemingsbelasting 2.998 Overige kohierbelasting 311 Loonbelasting 73.447 372.878 Dividendbelasting .8.242 Commissarissenbelasting 1.178 Vereveningsheffing' 30.265 Motorrijtuigenbelasting 5.821 Rechten op invoer 28.690 Accijns op gedistilleerd 9.908 Bier 706 Suiker 9.627 Tabak 30.308 Omzetbelasting 115.583 Rechten van zegel 3.561 Registratie 4.513 Successie enz. 6.909 628.189 Vermogensaanwasbelast. 9.357 Vermogensheffing ineens 3.793 Totaal 641.339 Ruim 250.000 uit Nieuw-Cuinea Het „Comité Hulpverlening Ne derland" te Hollandia heeft Maan dag in een drukbezochte bijeen komt» te Hollandia zyn werk zaamheden beëindigd. Het verslag, dat door de pen ningmeester van het comité werd uitgebracht toont aan, dat in Nieuw-Guinea reeds is bjjèenge- bracht f 226.321 zodat er, na af wikkeling van de lopende acties, op wordt gerekend, dat als totale steun aan het rampenfonds in Ne derland een bedrag van een'kwart millioen gulden zal kunnen wor den overgemaakt. De steun werd spontaan gebo den uit alle lagen derb evolking, niet het minst door de autochtho- ne bevolking, die een zeer groot aandeel heeft geleverd in het wel slagen van de acties. De waarnemend gouverneur, de heer Makkes, heeft het centrale comité dank gebracht voor zijn vele werkzaamheden en aan de burgerij en de militairen voor hun geldelijke steun. Een Joka-kinder- koor versterkt met leerlingen van de Papoea'se Mulo en de am bachtsschool, benevens met per soneel van het ziekenhuis, gaf een uitvoering die een zeer groot suc ces had. De vertoonde journaal films over de ramp maakten een diepe indruk op het duizendkop pige publiek, waarvan het groot ste .deel bestond uit autochthonen NOODLOTTIGE GRONDVERSCHUIVING In Augustus 1952 werden twee kinderen in een zandafgraving bij Schaesberg gedood tengevolge van grondverschuiving'. Ter zake dood door schuld stonden voor de Maastrichtse rechtbank vijf per sonen terécht, die voor de grond verschuiving verantwoordelijk werden geacht in verband met hun werk aan deze afgraving. Een ge- tuige-deskundig'e verklaarde, dat bij het werk aan de 'redelijke eisen was voldaan. De officier van justitie achtte deze personen aansprakelijk en eiste met uitzondering van een hunner, voor wie vrijspraak wérd gevraagd, tegen ieder f 100, boete of 15 dagen hechtenis. Uit spraak op 16 Maart a.s, bij de overstromingsramp hebben verleend. De helicopters en kleine vlieg tuigen, die zo grote diensten bij het reddingswerk verleend heb ben, spraken tot de verbeelding, aldus de Prins. Hier in het hoofdkwartier zien we een voorbeeld van internatio nale samenwerking, die zich zo kostelijk en schoon eeft geopen baard in Nederland. Die samen werking om te helpen moet de les zijn, dat internationale samenwer king, gelijk de Nederlandse minis ter van buitenlandse zaken in Ro me zei, meer positief dan negatief dient te zijn gericht. Dat wil zeg gen dat ze zich vooral moet ver wezenlijken in tijd van vrede en niet alleen in droevige uren van oorlog of ramp. 70.7 mill, in Rampenfonds Gisteravond om 8 uur was er by het Rampenfonds een bedrag' vön 70.700.000 ingezameld. Waterleiding op Noord-Beveland Dinsdagmiddag om half drie heeft hét eiland Noord-Beveland voor de eerste keer water gekre gen door een buisleiding, die even tevoren door de Zandkreek was gelegd. Dit voor het eiland toch eigenlijk historische moment ver liep welhaast ongemerkt, want het dorp Kortgene, waar de lei ding uitmondt, is nog bijna onbe volkt. Burgemeester A. A. Schuit, die vlug even uit CoHjnsplaat was overgekomen, waar zijn gemeen teraad een plaatsje heeft gevon den, heeft ir. M. J. Stoel Feuer- stein, de directeur van de water leidingsmaatschappij Zuid-Beve land, met enkele woorden be dankt. Daarna konden de huis vrouwen, de weinigen die in het dorp bezig zijn met het schoonma ken van haar woningen, met een emmertje aantreden. Er is een ramp voor nodig ge- weest om Noord-Beveland.van lei dingwater t'e voorzien. Vroeger is er lang en breed over gesproken en nu kon het ineens. Vorige week Vrijdag viel de beslissing. De draad- en kabelfabriek te Delft kreeg de order: duizend meter plastic waterleidingbuis en Dins dagmiddag kon de buis reeds wor den gelegd. Beschadigde trekkers ZORG TIJDIG VOOR DEFINITIEF HERSTEL De Commissie Noodvoorziening Landbouwwerktuigen wijst de ei genaren van trekkers welke een behandeling hebben ondergaan met het doel hen tegen verder be derf te vrijwaren op het volgende: De geconserveerde trekker is slechts gedurende vierw eken te gen verder bederf beschermd en zal derhalve voor het definitieve herstel binnen vierw eken onder handen moeten worden genomen. Dit volledige herstel kan slechts worden vericht door deskundige worden verricht door deskundige"! in goed geoutilleerde bedrijven. De eigenaar van de geconser veerde trekker zal zich er reeds thans van dienen te overtuigen of zijn reparatiebedrijf in staat is zijn trekker binnen vier weken onder, handen te nemen. Mocht het reparatiebedrijf hiertoe niet in staat zijn, dan wordt de eigenaar van de trekker geadviseerd zich tot een ander deskundig' bedrijf te wenden, dat wel in de gelegenheid is een opdracht tot' spodeig herstel te aanvaarden. Voor het geval de eigenaar van de trekker er niet in slaagt een deskundig' reparatiebedrijf te 'vin den welke zyn trekker binnen de gestelde termijn kan reparéren, wordt hem geadviseerd zich met de importeur in verbinding te stellen. Gri 'iep Zwaarbeproefde griepellngen, Links en rechts en overal Moeten wfl hier nog getuiger. Van begrip voor Uw geval? Meent U, dat wij „koud" [voorbijgaan Aan Uw griepgreep-klachténboek, Aan Uw waterige ogen, Aan Uw kruik en wollen doek, Aan (terecht) verfoeide [drankplicht, Aan Uw pillen-slikkery En wie weet: vandaag zjjt gij 't, Heden g ij en morgen w ij Rustig moed- en bed-gehoudeh Voor Uw botten en gewricht; „Slikt" cfe apothekersnota, Beurzen open dekens dicht! i PHILIA,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2