f Vragen over stormschade en natte kelders in Airey-woningen Begroiingsdebaiien beginnen op Woensdagmiddag 18 hlaart WAT DE THEATERS BRENGEN r De wereldreis van Jimmy Brown Opening nieuwe Chr. opleidings school vindt vanmiddag plaats ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 GEMEENTERAAD DEN HELDER GEMEENTEBEGROTING 1953 komt op Woensdag 18 Maart in openbare behandeling De raadsvergadering begint dan om twee uur en wordt zo nodig Donderdag en Vrijdag voortgezet. De burgemeester, mr G. D. Rehorst, deelde dit gisteravond aan het einde van de raadsvergadering mee. Het Algemeen Rapport wordt in de 'oop van de volgende weck gepubliceerd en nu we toch van achter af bezig zijn ook de rondvraag van deze overigens weinig belangwek kende vergadering leverde iets bijzonders op. De heer J. H. Keijzer (CH) legde het college het vuur na aan de schenen, toen hij de stormschade besprak, welke in de rampnacht werd aangericht aan een aantal Airey-woningen in nieuw Den Helder. De vragensteller interesseerde zich bijzonder voor de mate. waain bij de bouw van deze huizen was afgeweken van de Bouwverordening, ook wat de bijna permanent onder water staande kelders betreft. 'Anderhalf uur in besloten zitting Niet ten onrechte merkte de voor zitter op. dat deze zeer uitvoerig ge formuleerde en gedocumenteerde vraag eigenlijk niet in de rondvraag thuis hoorde. De heer Keijzer verklaar de zich bereid het een en ander nog eens schriftelijk in te dienen. waaroD B. en W. dan schriftelijk en wel over wogen kunnen antwoorden. Teneinde de heer Keijzer niet hele maal onbevredigd te laten vertrekken, merkte wethouder P. S. van der Waard in het algemeen op. dat bedoelde wo ningen min of meer kant en klaar wa ren gekocht. Ook de raad was van de constructie op de hoogte. De schade wordt hersteld en de niet beschadigde woningen worden zo nodig verbeterd. Het vraagstuk van de schaderegeling is bij B. en W. in behandeling. Stand jeugdactie: 150.000 kaarten UET AANTAL prentbriefkaarten, n dat door het comitc „Jeugd actie Rampenfonds" over heel Ne derland en tot ver daarbuiten is geplaatst, overschreed hedenmor gen de honderdtyftigduizend. De secretaresse, mej. E. S. Held, ontving gisteren uit Arlon (Z O. België) een briefje van de volgen de inhoud: „Heel Nederland kan fotokaarten bestellen van de krijt tekening van de heer Van Neer- rijnen, vermeldt „Het Parool". Kunt u dat „heel Nederland" jets uitbreiden en er voorlopig vier toezenden aan ons? We zijn zeer getroffen door het op zo originele wijze geschapen kunstvoorwerpje en bovenal door de wijze van sa menwerking van vrijwel alle Ne derlanders". "Dank zij de publicaties in alle grote landelijke bladen komen iedere dag stapels van dergelijke kleine bestellingen binnen. Het behoeft geen beloog, dat ook deze ordertjes welkom zijn. In enkele winkelmagazjjnen in de voornaam ste steden (o.a. diverse zaken van Vroom en Dreesmann, „De Bijen korf" in Den Haag en de „Galeries Modernes" in Utrecht) zijn, op initiatief van de directies, stands voor de „Jeugdactie Rampenfonds" geplaatst, Het ligt In de bedoeling, een eerste chèque (indien mogelijk van f 25.000.tijdens de uitzen ding .van h\t radio-programma „Beurzen ottev,. «4ijken dicht" op Zaterdagavond Maart in de Ri- vièrahal te Rotterdam te overhan digen. IN HET KORT De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder v/aargenoyen door de artsen S J. J. Lemaire, WiJfem Barendszstraat 7", tel. §3188, en dr M. G. Vroom, Plantsoenstr. 11, telefoon 2485. De Zondags- en avonddienst voor spotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E. W. Beth, Spoorstraat 9. telefoon 2150 (ook na zes Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Java- Ètraat 12a, hoek Borneolaan. In het gymnastieklokaal \an de U.L.O.. Molenstraat, wordt vanmiddag om half drie het schooldamtomooi voortge zet; de prijsuitreiking vindt omstreeks half zes plaats. De fancy-fair van de Oranje-Harmo- niekapel in „Mouton" aan de Spoorgracht is vandaag nog geopend tot hedenavond elf uur. Het Stedelijk Muziekcorps geeft vanavond in Casino zijn tweede winter- concert o.l.v. de heer D. H Steinroth. Onder auspiciën van „De Jutter" en „De Duinkanters" wordt morgen de twee de voorjaarswandeltocht gehouden, de start is om negen uur op het Stations plein. de afstand is vijftien kilometer. De afdeling Den Helder van de Ned. vereniging van hulsvrouwen houdt op Woensdag 4 Maart, van 's morgens tien tot 's avonds elf uur. een handwerkten- tconstelling in de bovenzaal van café „Postbrug". Tussen Haaks en Kuifje Gisteren keerden Hr. Ms. mijnen vegers „Hollandsdiep". .Oosterschel- de", „Deurloo" en. Texel'stroom." uit Harlingen terug. Hr. Ms. „Stortemelk" en „Zulder. diep" kozen weer ligplaats in de Bui tenhaven. Hr. Ms ..Queen Wilhelmina" arri veerde in Nieuwediep uit Hoek van Holland. In onze haven vertoeft momenteel de hopperzulger „SMC 7". die op de werf van de firma Smit te Kinderdijk voor Rusland werd gebouwd. Donder dag ging de proeftocht niet naar ge noegen. daar een aslager warm liep. Vrijdag maakte het vaartuig, dat 1055 bruto-register-ton meet en een beman ning heeft van zeventien koppen, op nieuw een proefvaart. Ht is morgen hoog water om 8.25 en 20.10 uur en laag water om 2 40 en 14.25 uur. Maandag is het hoog water om 8.45 en 20,40 uur en laag water om 13.10 en 14.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,8 graden Celsius. British Women's Club Maandagavond bijeen In de maandelijkse bijeenkomst van de British Women's Club. die Maan dagavond in de Marinecantine nan de Buitenhaven wordt gehoudc-n. hopen de dames Brunsting en Schotel te vertel len over hun ervaringen in de Japanse interneringskampen. De dezer dagen in de Engelse kerk gehouden collecte ten bate van net Na tionaal Rampenfonds heeft f 15 opge bracht. Uit de kas van de British Wo men's Club (dus niet alleen door de leden te Huisduinen) werd een bijdrage van f 100 gefourneerd. Ook de heer G. J. Eijlders (A. R.) plaatste het College even voor een moeilijkheid, toen hij een hamerstuk voorzag van een gedegen en zeer steek houdend commentaar. Zijn opmer kingen vonden hun grond in het voor stel tot bepaling van het bedrag, dat in 1953 per leerling moet worden be schikbaar worden gesteld voor het openbaar onderwijs. De heer Eijlders wilde aantonen, dat dit bedrag per leerling aan de lage kant was. Aangezien het voorschot, dat per leerling wordt uitgetrokken voor het bijzonder onderwiis, op overeen komstige wijze wordt berekend, zal dit te klein uitvallen. De rest moeten dan de besturen zelf uittrekken, tot het na verloop van enige jaren wordt verre kend- Uiteraard drukken deze finan ciële perikelen de schoolbesturen zwaar der dan het gemeentebestuur. Zowel burgemeester Rehorst als wet houder L. F. van Loo konden deze klacht billijken. Zij beloofden hiermee in de toekomst rekening te zullen hou den. De overige agendapunten leverden niets vermeldenswaardigs op. met uit zondering van een benoemingsvoorste!, dat daar de raad in comité ging stenografen en pers tot anderhalf uur antichambreren noopte. Bouw van nieuwe RHBS gegund Bijna drie maanden na de aanbeste ding, welke op 28 November 1952 in Den Haag werd gehouden, is de bouw van de Rijkshogere burgerschool te Den Helder gegund aan de laagste inschrijf- ster, de firma Buur te Alkmaar. Dit bouwbedrijf had ingeschreven voor f 397.700.—. WITTE: ,,1 'II see you in mij dreams" Er zijn van die films, die je geheel pakken door hun eenvoudige charme en een prettig, logisch verhaal. Zo'n f:lm nu is „I'll see you in my dreams", die is gebaseerd op het leven van de Amerikaanse tekstdichter Gus Kahn en zijn dappere vrouwtje Grace. Kahn schreef onder andere de woorden voor succes.songs als „Pretty baby" en „I wish I had a girl''. Hij werd beroemd, mede door de activiteit van Grace, die hem aanmoedigde en bleef aanmoedi gen, en later zijn vrouv- werd. Heel langzaam werd de ladder naar het succes beklomjmejri. In 1929 kwam de ommekeer: Gus Kahn schreef te serieus en geraakte uit de mode. Weer was het evenwel zijn vrouw, die hem op de plaats hielp, waarop hij recht had. Een bijzonder prettige film, waarin Doris Day (Grace) maar heel weinig zingt. Als mevrouw Kahn speelt zij haar sympathieke rol uitstekend. Dan ny Thomas (eens geen knappe jongen) is Gus. Wij kunnen een bezoek aan de Witte tot en met Maandag van harte aanbevelen. TIVOLI Sands of Iwo jima" De filhi „Sands of Iwo Jima" is op gedragen aan de Amerikaanse mariniers en gebaseerd op de werkelijke slag om dit eiland. De figuren in het verhaal zijn uiteraard gefingeerd, doch overi gens is elke handeling aan de realiteit getoetst. De hoofdpersoon is sergeant Stryker, een harde kerel met een hart van goud, die het zijn mannen niet ge makkelijk maakt. Van de eerste dag af is hij gedoodverfd als een onbeschaaf de bruut, doch pas in de hevige strijd tegen de Jappen leren de mannen zijn ware aard kennen. Men had voor deze hoofdpersoon moeilijk een geschiktere acteur kun. nen vinden dan John Wayne, hoewel hij zelf nooit in dienst is geweest. Wan- neer men hem in actie ziet, zal men zich dit niet kunnen indenken. Hoe het ook zij, Wayne levert een prachtige rol af en niet minder interessant is de figuur van Conway, op het doek ge bracht door John Agar. Voor de lief hebbers van een goede oorlogsfilm valt tot en met Zondagavond in Tivoli wel iets te genieten. 41. Intussen stelden Jimmy en Piet laten we leeglopen. Jullie zullen eens af te laden, hetgeen nog een heel werk zich geweldig 'aan. Zij deden of zij doodsbang waren en stonden zo op hun benen te trillen, dat de grond ervan beefde. „Meneer kermde Jimmy, „doe ons toch niets en laat ons toch in leven. We zullen heus niets tegen de politie zeggen en u kunt al ons geld krijgen". De Bedouïnen keken vol minachting' naar de twee kermende mannen. „We zullen jullie leren onze banden leeg te laten lopen", gromden zij. Tot op jullie hemd worden jullie uitgekleed, alles pakken we mee en jullie watertank zien hoe spoedig de gieren boven jullie hoofd cirkelen". Toen Piet Potlood dit vonnis hoorde, begon hij eerst recht te kermen en te beven. Jimmy schrok hier minder van. wat niet wegnam, dat zijn gejammer ook gehoord mocht wor den. Hij gaf zijn ogen echter goed de kost. Hij lette nauwkeurig op. wie van de kerels hun papieren en hun geld in de zak had gestoken. Dat was de lang ste van de drie en die kerel hield hij extra in de gaten. De drie woestijnro vers begonnen de jeep nu vakkundig as, daar Jimmy de boel degelijk had vastgesjordZij moesten hier al hun aandacht aan wijden. Eerst bonden zij hun kamelen aan de voorbumper van de Witte Engel vast en daarna togen zij vol ijver aan de arbeid. Af en toe wierpen zij wel een blik naar hun twee gevangenen, maar die stonden op enige afstand door hun knieën te knikken.. Zo leek het althans., want Jimmy stond in werkelijkheid te popelen om de drie bandieten mores te leren. Ook Easton (V.S.) zal Stavenisse adopteren Na Den Heldr, Alkmaar. Hoorn, Me- retablik, Callanlsoog, Schoor!, Helloo en Maartensdijk heeft, nu ook de Ameri kaanse stad Easton in de staat Pennsyl vania het geteisterde Stavenisse geadop teerd. Nederlandse gemeenten, let op uw saeck, want dat Easton zal ongetwijfeld een ernstige mededinger in de kunst van net geven en helpen worden. Moge deze zeer gezonde en hartverwarmende con currentie Stavenisse tot zegen zijn Tweede winter-concert van „Kunst aan het Volk" De arbeiderszangvereniging „Kunst aan het Volk" geeft, onder leiding van de heer H. J. Arisz, op Zaterdagvond 7 Maart in Casino het tweede winter- concert, waaraan medewerking wordt verleend door het „Helders Fanfare, corps", directeur de heer F. F. Alle man. Op verzoek zullen koor en orkest deze avond tezamen onder meer ten ge hore brengen „Die Ehre Gottes" van L. van Beethoven en „Halleluja" uit de Messias van Handel. Afscheid dr J. B. Proost Alle patiënten van dr J. B. Proost hebben thans een circulaire ontvangen, waarin de aandacht wordt gevestigd op de afscheidsreceptie, op Vrijdag avond 13 Maart van acht tot tien uur in „Bellevue". Bijdragen voor het af scheidsgeschenk worden in ontvangst adressen Billitonstraat 'arallelweg 40, Singel Krugerstraat 99. Indien mogelijk uiterlijk Zaterdag 7 Maart! Lezingen in Museum Vandaag en morgen worden in het Museum aan de Eerste Vroonstraat weer de maandelijkse lezingen over de natuur gehouden. De Jeugd kan heden avond om zeven uur en morgenmiddag om drie uur terecht. De lezingen voor ouderen beginnen een uur later. Ouders schonken een gedenkraam Hedenmiddag om half drie vindt de officiële opening plaats van de nieuwe opleidingsschool van de vereniging „Laat de Kinderkens lot Mjj komen". Onder architectuur van de heer J. J. van der Leek verrees het fraaie gebouw op de hoek van Ittiyghweg en Lijsterstraat. Het is daar prachtig gelegen als sluitstuk van het Oostelijk deel van de Ruyghwcg. Dit gedeelte moet immers worden ver breed in verband met de voorgenomen bouw van bruggen naar het havencom plex. Het trottoir langs de school is reeds hieraan aangepast en ook is de entrée van de Lijsterstraat ruimer gemaakt. voor kinderen begrijpelijke wijze legt dit raam een zinnebeeldig verband tus sen de school en de wereld daarbuiten. Verdere plannen De officiële opening van de school wordt verricht door de heer H. M. Bos, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder. Het hoofd van de „Ebcn Haezerschool" is de heer P. Kramer, wiens school op 1 Septem ber 1952 tijdelijk werd ondergebracht in de Rehobothkerk. Eén der klassen genoot gastvrijheid in de openbare la gere school aan de Fazantenstraat. De VGLO-school van de vereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", die tijdelijk is gehuisvest op de boven verdieping van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg en in de Rehoboth-school (waarvan één der klassen onderdak heeft in de Groen van Prinsterer-school) krijgt een eigen ge bouw aan de Lombokstraat. Verder be reidt de vereniging de bouw VGLO-school wordt aan Lombokstraat gebouwd Architect en bouwers (de fa. J. H. Keijzer) zijn er ingeslaagd, het utili teitskarakter van het schoolgebouw te bewaren zonder de aestetische eisen te veronachtzamen. Het geheel is in een rustige sfeer gehouden, alles is ruim, fris en helder, en het daglicht (de grote ramen staan op het Zuiden) kan aan alle kanten vrij binnenstromen. De zes lokalen van het hoofdgebouw zijn door middel van een verlaagd gedeelte ver bonden met het handwerklokaal aan de Oostkant, dat tevens als filmzaal en aula dienst kan doen, De vloeren, voorzien van diagonaal lopende banen, maken een bijzonder gezellige indruk, evenals de warm ge tinte gordijnen, die op zomerse dagen het zonlicht prachtig gezeefd zullen doorlaten. Het is één van de eerste scholen in Den Helder met het moder ne meubilair (de schoolbank met hori zontaal schrïjfvlak). De verwarming der lokalen geschiedt door middel van gasojaars. Overal zijn stopcontacten voor het ontvangen van schoolradio- uitzendingen aangebracht. De ruime hal wordt opgeluisterd door een fraai gebrandschilderd raam. een geschenk van de ouders der leerlingen De voorstelling, geïnspireerd op het Helderse kind, zoals dat speelt buiten de school, is eenvoudig gehouden. Op is er gegeven. Ik stuur u PENSIOEN Gradus heeft van de week één ogenblik gedacht, dat de gepensionneeraen hein in de steek lieten. Hij is daarvan echter terug geko men, want de bijdragen in het tekort van de heer Van Glabbeek blijven bmnen stromen. Uw stukjesschrij ver kon Woensdag melden, dat er precies vijftig gulden bmnen was, onder meer da fik zij C. S. f 2j0, jam. K. en enkele onbekenden, die het bedrag van f 44,50 lot f 50,aanvulden. Daarna kwamen nog gif ten binnen van J. F. B. Ir, N. S. f 1.—; N. N. f 1,—; L. P. Th. van S. f 2—; J. S. J,C. J. G. f 1,—; J. de IV. f 1.— en D. H. B. f 1,—; D. K. f 1,—: J. D. f 1,—; on bekenden tezamen f 8.—;to taal f 19,—. Het bedrag was dus inmiddels gestegen tot f 69,—! En dat leek het einde te zullen worden, want daar bij bleef hei, terwijl de heer Van Glabbeek een te kort heeft van 500, „Waar blijven ze nu?'', meen de uw stukjesschrijver. In tussen heeft hij gisteren echter nog f 42,mogen ontvangen, zijnde het resul taat van een beroep, dat Donderdagavond tijdens de ledenvergadering van de Algemene Militaire Pen- sioenbond door de penning meester, de heer L. J. van Beekhoven, op de aanwezige leden werd gedaan. Deze bezorgde het geld bij uw Gradus mét een briefje, dat als volgt luidde: „Spontaan hierbij de lijst met namen en het bedrag, groot f 42.—, hopende, dat dit een stimu lans mag zijn voor de leden, die niet op de vergadering waren, ook nog een bijdrage bij u te komen deponeren, zodat de PTT-ambtenaar uil de nóód komt. Mocht het geld nog terecht komen, wilt u dan dit bedrag in het Rampenfonds storten?". Gradus heeft de lijst van intekenaars gezien en ge concludeerd, dat de f 42, door 41 gepensionneerden werd bijeen gebracht. Al deze namen zullen hier niet worden vermeld, doch van de lijst kan men even tueel inzage krijgen. En dat is loch mooi aangeboden van uw stukjesschrijver, die nu dus in het totaal f 111, heeft ontvangen. Mensen, wat een naar bedrag. Maar goed, misschien komt er nog iets by. Gradus' brievenbus is nog paraat voor envelop pen met het opschrift „Pen sioen"! SCHOON Moet u deze brief lezen: „U, die waarschijnlijk Den Helder heel goed kent, kom ik eens wat vra gen. Kent u de hoek Kei zerstraat. Vosstraat, Wee- zenstraat? Welnu, als u d?ar bent, dan ziet u voor u een huis. dat zo goed als aan de vernielzucht van de jeugd wordt prijs gegeven. Geen raam is meer heel en de lucht die er uit komt is verre van aangenaam. Is dit ailles te rijmen met het grote tekort aan woon ruimte? Op de andere hoek ziet u een soort pakhuis, ook al met akelig dichtgeslagen ramen. En dit alles in deze tijd, nu er bijna geen huis mag worden gebouwd zoals je het graag zou willen hebben, omdat het in strijd is met „stijl en schoonheid", en weet ik wat nog meer. Verder wordt er toch ook nog naar stadsschoon ge keken enzovoorts. Hoe kan zoiets blijven bestaan, haast midden in de stad". En de briefschrijfster ver zoekt Gradus. die het toch al zo moeilijk heeft, wat hij er va-n denkt. Uw stukjes schrijver, mevrouw, weet evenmin als u, welke mo tieven in deze een rol spe len. Maar het staat wel vast, dat het er op de door u bedoelde hoek bair arme lijk uitziet en dat er nodig iets aan moet worden ge daan. Gradus springt voor u in de bres, door bij deze aan de bevoegde autoriteiten op verfraaiing aan te drin gen. 't Is nu mooi genoeg geweest! JUBILEUM Vandaag, waarde stadge- noten, is onder andere als jubilaris in ons midden de heer W. Groot, die vijf en twintig jaar geleden zijn intrede deed bij de Hel derse graan- en kunstmest handel voorheen C. R. Keijser Co. Als beherertd vennoot, zo hoorde Gradus, is de heer Groot in deze zaak zowel bij zijn perso neel als bij de klanten in de kop van Noord-Holland, die hij reeds vele jaren weke lijks bezoekt, een gaarne gezien persoon. De samensteller van deze rubriek feliciteert de zil veren jubilaris van harte, 't Zal de heer Groot tijdens de receptie in zijn woning aan de Binnenhaven onge twijfeld niet aan belangstel ling ontbreken. FONDS Uet is Helder tot or heden 4 nog niet mogen gelukken, een wedstrijd te spelen voor het Rampenfonds. En dat acht uw Gradus toch enigs zins sneu. daar de witjakken ail zeer kort na de rnmp zo'n ontmoeting projecteer den. Als tegenstander zou VUC fungeren. In het „Hel- der-nieuws" staat deze week. dat het bestuur de oorspronkelijk voor het goede doel gedachte wed strijd niet meer zal doen verspelen, mede, omdat HRC Zondag voor de competilie thuis in het veld moet. Er rest Helder dus practech geen gelegenheid. Ter com pensatie, en dat dient toch even vermeld, heeft het be stuur van Helder f 100, ana het Rampenfonds over gemaakt. Hieraan moet wor den toegevoegd, dat de spe lers en geleiders Zondag, toen in Amsterdam AFC Helder werd gespeeld, per persoon f 1,25 entree hebben betaald. AFC, dat de baten van deze ontmoeting ter be schikking stelde van het Rampenfonds, heeft deze Helderse geste bijzonder ge waardeerd. ROKEN drt dampen ls het ook at! Leest uw stukjes- schrijver daar in de mede delingen van de volleybal- bond: „Om moeilijkheden te voorkomen bij de Marine instanties, moet ik u er op attent maken, dat roken in de beide sportzalen en ne- venvertrekken ten strengste verboden is. Deel uw leden mede. dat, indien hieraan niet de hand wordt gehou den, verwijdering uit de za len niet uitgesloten is". Natuurlijk, meteen ver wijderen! Er moet opgetre den worden, anders verliest Den Helder zijn enige ge legenheid, waarin volley en basket kan worden beoefend. Aldus deze Gradus. De kinderoperettevereniglng „Lentebloemen" heeft Don derdagavond in Casino een heropvoering gegeven van „De wonderbloem'waarmee eerder groot succes werd geoogst. Eergisteren was de belangstelling echter niet zo enorm, hetgeen toch te betreuren viel, daar de op brengst voor het Nationaal Rampenfonds was bestemd. En bovendien: de operette had een goed bezette zaal verdient, want er was veel werk van gemaakt. Lijf- kieker legde de bosduiveltjes op de gevoelige plaat vast vasveen I nieuwe lagere school aan de Sering* J laan in Nieuw Den Helder voor. Het nieuwe schoolgebouw aan de Ruyghweg kan vanavond tussen zeven en negen uur door de ouders der leer lingen en eventuele verdere belang stellenden worden bezichtigd. w Lezing voor „Kanaria" 1 Het bestuur van „Kanaria", de ka- nariegroep van de kleindiersportver. cniging „Den Helder en Omstreken", heeft kleurkeurmeester Dörsch uit Amsterdam bereid gevonden, op Maan- dagvond 2 Maart in de bovenzaal van lunchroom De Boer (Koningstraat) een lezing te houden over het samen stellen van kleurfokparen. „Neem uw broedcahier mee, of een lijst van uw vogels, of de vogels zelf", zo lezen wjj „op de convocatie. De toegang is vrij. Muziek en filmavond voor het- Rampenfonds Ten bate van het Nationaal Rampen fonds heeft het orkest „De Snavelaars" in de bovenzaal van Casino een mu ziek- en filmavond gegeven, die alles zins geslaagd mag heten. Het orkest van negen heren en drie dames (mond orgel. gitaar., blokfluit en piano) werd afgewisseld door de „Westfriese" grap penmakers Klaas Bol en Arie Knol. Van het gevarieerde programma zij verder nog genoemd de soli van de heer Knaape en de voortreffelijke muzikale omlijsting op üe piano van mej. Putters. Kindermiddag „Visbuurt" Voor de kinderen der leden van de speeltuin „Visbuurt" wordt op Woens dag 4 Maart een filmmiddag gegeven in het evangelisatiegebouw aan de Vij zelstraat. De eerste voorstelling begint cm half drie. Indien nodig volgt om half vier een tweede voorstelling. Ter Dekking van de onkosten wordt een dubbeltje entree gevraagd. Onze KNVB-reserves HRC 2 speelt morgen thuis tegen Assendelft 2, en ook voor HRC 3 is een thuiswedstrijd vastgesteld. Op be zoek komt Alkmaarse Boys 2, Helder 2 zal de gast zijn van Vitesse '22 2. HRC 4 heeft vrij. Het complete pro gramma is: Res. 3 A: Vitesse '22 2—Helder 2. Always Forward 2—Hollandia 2, OSV 3—WSV '30 2. HRC 3—Alkm. Boys 2. Res. 3 B: Zaandijk 2Zilvermeeu wen 2, KFC 3—WFC 3. QSC 2—RK VVA 2. HRC 2—Assendelft 2. Res. 3 C: De Volewijckers 4De S->- -loan 4. Aiax 4—AFC 4. DWS 4— APGS 2, WFC 4—Zeeburgia 4. Texel VOETBAL VOOR ZONDAG De grote wedstrijd is de wedstrijd tussen Texel I en het bezoekende Scha- gen, Texel 2 gaat bij Alcmaria 4 op bezoek en Texel 3 ontvangt De Koog. Oosterend I gaat naar de Duinrander9 en Oosterend 2 naar WGW 5. TAFELTENNISNIEUWS Nog twee thuiswedstrijden hebben de Ready-dames voor de boeg. Morgen is de eerste. Hel Hoornse Disnie, dat in de morgenuren een wedstrijd tegen IVA in Den Helder speelt, steeks daar na het Marsdiep over om te trachten nog een puntje te behalen. De punten zullen echter vermoedelijk wel op het eiland blijven. Aanvang van de wed strijd half drie in het gymnastieklokaal aan de Molenstraat.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2