Bezorgde vragen in Zeeland Spanning te verwachten bij A.G.O. V. V. - D. W.S. A.G.O.V.V.-D.W.S. SPORT PIM, PAM, POM Duinen zijn beangstigend smal geworden Zaterdag 28 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad Herstel van Robur tegen Dierense Boys Victoria Boys heeft kans tegen Hattem Van de vier in de eerste klasse lei dende eerste klassers heeft Heeren veen ongetwijfeld de gemakkelijkste taak: Abe en zijn mannen kunnen op eigen veld op hun slofjes van het zwakke Achilles winnen. De concurrenten van Heerenveen hebben daarentegen zware wedstrijden voor de boeg. Vitsse krijgt 't heel las tig tegen en in Leeuwarden, Enschede is nog lang niet klaar met Be Quick in Groningen en Haarlem zal bij Elink- wijk danig op zijn tellen moeten pas sen. Het kan dus, evenals vorige Zon dag, een goede dag voor Heerenveen worden. Een andere ploeg, die nog een theo retisch kansje op de titel heeft is D. W. S. De Amsterdammers, die jl. Zondag een fraaie prestatie leverden door Stormvogels te kloppen, hebben nl. vier punten achterstand op de leiders en komen nu bij A.G.O.V.V. hun kans verdedigen. In het treffen te Amsterdam won D.W.S. met 4—1. A.G.O.V.V. was vorige week tegen Vitesse goed op dreef, maar toch niet zó goed, dat de wedstrijd van morgen beslist een Apeldoornse overwinning zou moeten worden. Voor ons heeft D.W.S., dat defensief zeer sterk is, iets. betere kansen in deze ongetwijfeld spannende wedstrijd, welke uiteraard weer grote belangstelling zal trekken. Van Berg en Bos naar het terrein van Robur et Velocitas, waar de rood- witten bezoek ontvangen van de Die rense Boys, die slechts één punt ach terstand op het leidende Quick hebben. Robur is een wispelturige ploeg: winst tegen de groten (Quick), verlies tegen de zwakkeren (vorige week Doetin- chem.) Dierense Boys moet dat op papier natuurlijk winnen, maar de Ro- burianen zullen er alles opzetten om zich voor de nederlaag van jl. Zondag te rehabiliteren. In Dieren werd het destijds 11. Epe komt in de derde klasse B nog steviger op de eerste plaats door een gemakkelijke zege op de hekkensluiter Davo, terwijl Roda „runner-up" blijft via een overwinning op G.F.C. Of Vaassen nummer drie blijft, staat nog te bezien, want Daventria is op eigen grond niet voor de poes. Victoria Boys zit nog in het hoekje MAANDAG, 2 MAART 1953. Hilversum I (402 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 9.00 „Onder de pannen", hoorspel. 9.20 Gram. (9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", cau serie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voordracht. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Mezzo-sopraan en piano. 12.00 Gram. 12.15 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Strijksextet. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Metro- pole orkest. 13.55 Voor de midden stand. 14.00 Voor de vrouw. 14,15 Cla- vecimbelrecital. 14.45 Gram. 15.00 Ge varieerd programma. 16.00 Gram. 16.25 Kamerkoor en orgel. 16.45 Vragen- beantwoording. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram. 18.30 Parlementair over zicht. 18.45 Volksdansen en volkszang. 19.15 Joods programma. 19.45 Rege ringsuitzending Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 „In Holland staat een huis", hoorspel met muziek. 20.35 Aetherforum. 21.10 Gevarieerde mu ziek. 21.30 „Ruropa voor de beslissing", causerie. 21.45 „Retour afzender", één- acter. 22.05 Radio Philharmonisch or kest. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram. Hilversum II (298 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weèrberichlen, 8.10 Sportuitslagen. 8.23 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Viool en piano. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Idem. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-ensem ble. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Accordeonmuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Klassieke mu ziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Idem. 17.45 Regeringsuit zending: dr H. K. J.' Cowan: „Talen- weelde en taalproblemen in Nieuw- Guinea". 18.00 Muziekvereniging. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Zigeunerkwintet. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Pianoduo. 19.30 „Volk en Staat", causerie. 19.45 Ne grospirituals. 20.00 Radïokrant. 20.20 Koninklijke Militaire Kapel. 21.00 „Tropenherinnering", hoorspel. 21.55 Kamerkoor en solisten. 22.35 „Rijkdom onder de grond: Aardolie", causerie. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 „Man en causerie. 23.30—24.00 Gram. waar de slagen vallen en moet op eigen veld tegen Hattem poot-aan spelen om een veiliger plaats te be reiken. Eén punt zit er echter zeker in deze ontmoeting voor de Victoria- ploeg. Hetzelfde geldt voor W.S.V., dat zich tot de vierde plaats heeft opge werkt en mogelijk wel met beide pun ten uit Rijssen terugkeert. De vierde klasse D brengt de derby D.D.H.Albatros, waarin fel, doch sportief om zeer kostbare punten ge streden zal worden. Inderdaad kost bare, want beide clubs sluiten de rang lijst en als D.D.H. verliest is degra datie vrijwel zeker. In E ook al een Apeldoornse derby, nl. tussen Apeldoornse Boys en Alexandria, die dit seizoen evenmin hoge ogen gooien. De Wapendragers hebben het voordeel van eigen ter rein en dit zou wel eens de doorslag kunnen geven. Columbia doet 't beter, het staat maar twee punten achter op het leidende Worth Rheden, dat bij de hekkensluiter Brink en Orden toch op grote tegenstand zal stuiten. Maar Co lumbia kan de aansluiting behouden door op eigen veld over Zutphen te zegevieren. O.B.V. tenslotte speelt, ook al thuis, tegen een andere Zupthense ploeg, nl. De Hoven, die ons juist iets sterker lijkt dan de Apeldoorners. (Advertentie) ZONDAG a.s.: ROBUR-DIERENSE BOYS Aanvang 4 uur n.m. Speelt Wilkes toch mee? Er bestaat, volgens Dc Tel. toch nog een kans, dat Faas Wilkes zal meespe len in de wedstrijd tussen het Franse elftal en de Nederlandse profs. Aanvankelijk had Torino bezwaren geopperd in verband met blessures, maar de heer Novo, voorzitter van To rino, deelde op een vraag van de heer L. Brunt mede, dat het meespelen van Wilkes wat hem betreft niet op bezwa ren stuit. De heer Novo zou pogingen aanwenden om de bedenkingen, welke hoofdzakelijk van de zijde van de ma nager komen, uit de weg te ruimen. Henk Schijvenaar zal Zondag weer spelen HAARLEM. De oud-internationaal Henk Schijvenaar, die in de wedstrijd NederlandBelgië in het najaar van 1951 te Rotterdam gespeeld, zijn been brak en daardoor lange tijd werd uit geschakeld, gaat het Zondag a.s. weer proberen. In de eerste-klassewedstrijd EDODOS zal hij, na reeds enkele maanden in EDO's lagere elftallen uit gekomen te zijn, weer meespelen. Werkzaamheden T.C. Zaterdag 14 Maart zullen de leden van de technische commissie van de K.N.V.B. een samenkomst hebben met de besturen van de voetbalclubs, die spelers afstaan voor de Nederlands Elftalclub. In die bijeenkomst zullen de T.C.-leden de richtlijnen uitstippe len, volgens welke men in de toekomst hoopt te kunnen werken ten bate van het Nederlandse voetbal. In volgende bijeenkomsten, welke nog moeten worden vastgesteld, zullen de leden van de T.C. hetzelfde onder werp behandelen, waarschijnlijk districtsgewijs, met de besturen van de eerste en tweede klasse clubs van ons land. A.s. ZONDAG: Aanv. 2 uur (dus niet 2.30 uur) Slechte tijden in Oslo Asplund de beste rijder De Nederlandse rijders zijn op de tweede avond wederom niet aan bod gekomen, in verband met de 6lechte toestand van het ijs, zodat Kees Broek man, Wim van der Voort en de an deren in de middaguren de trein naar Hamar namen. Zaterdag en Zondag a.s. hopen onze landgenoten nog te Hamar aan de start te komen. Maan dag vertrekgen zij dan met de Scan- dinavië-express naar Nederland. Uit de tijden, welke Donderdagavond in het Bisletstadion zijn gemaakt, blijkt wel overduidelijk, hoe slecht de weersomsatndigheden en het ijs voor wedstrijden in het hardrijden waren. Carl Erik Asplund won de 1500 meter in 2 min. 44.9 sec.; een tijd dus, welke voor Nederlandse omstandigheden zelfs bijzonder slecht zou kunnen wor den genoemd. Sverre Haugli noteerde 2 min. 45.3 sec. en 'Knut Johannesen 2 min. 46.6 sec. Daarna kwamen nog Roald Aas met 2 min. 47.3 sec., Odd Pedersen met 2 min. 48 sec. en Sïgge Ericsson met 2 min. 46.1 sec. De tijden op de 10.000 meter waren eveneens slecht. Odd Pedersen won dit nummer, tot veler verrassing in 20 min. 38.7 sec. en daarna kwam Asplund met 20 min. 42 sec. Olie Dahlberg no teerde 20 min. 5.7 sec. en slechts deze drie rijders bleven beneden de 21 mi- nutengrens. Asplund werd tenslotte Scandina visch kampioen met een -puntenaantal van 220.137, gevolgd door Haugli met 221.990 punten. T.V.-uitzending van de Cup-finale Van de bekerfinale op 2 Mei in het stadion te Wembley zal de B.B.C. een televisie-uitzending verzorgen, waar voor een bedrag van duizend pond sterling aan rechten zal worden be taald. De gehele wedstrijd wordt uit gezonden. Verleden jaar had de F.A. een der gelijke uitzending verboden op grond van de overweging, dat het publiek thuis zou blijven voor de T.V. in plaats van andere, gelijktijdig gespeel de, wedstrijden bij te wonen. Weer Engelse bokser in ring overleden De 19-jarige bokser Harold Adams, die bij de R.A.F. diende, is overleden, na een wedstrijd te Coningsby in Lin colnshire. Hij was in de eerste ronde neergeslagen en weer overeind ge komen, waarna hij andermaal ineen- zonk. Enkele ogenblikken later stierf hij. Hij is de zestiende bokser, die sinds 1946 in een Britse ring het leven heeft verloren. VAN HIÉR EN DAAR Op de universitaire sportvelden in het Goffertstadïon te Nijmegen werden de traditionele interuniversitaire voet balwedstrijden gehouden. Tilburg, Lei den en Delft verwierven respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs. Te Brussel is plotseling op 63-jarige leeftijd overleden de heer Raoul Ba- doux, manager, van Karei Sys en de Belgische bokskampioen Koseph Preys en Kid Dussart. IN HET LUCHTRUIM 54. Hoe ging het intussen met Plm? Wel, hij zweefde vrolijk door de lucht. .,Ik voel me zo vrij als een vogeltjePim sprak hardop, want hij had er behoefte aan. om zich te uiten. „Nooit gedacht, dat het zo leuk zou zijnfantastisch... en ik kan nog sturen ook met mijn voeten. De professor heeft toch maar aan alles gedacht. Alleen jammer, dat niemand me zien kan, maar enfin, dat komt later wel." Pim maakte enige zwenkin gen. Eerst naar links, dan weer naar rechts en het toestelletje op zijn rug deed alles wat hij verlangde. „De professor wordt hier schatrijk mee," dacht Pirn. „Want iedereen wil natuurlijk zo'n apparaat hebben. En over een paar jaartjes vliegen we allemaal door de lucht. Krijg je luchtagenten natuurlijk, want anders gebeuren er nog ongelukken. Dan word ik verkeers agent. in de lucht, vast en zeker. Ik heb dan per slot van rekening de meeste ervaring." Terwijl Pim zich aan allerlei fantasieën overgaf, stonden een eindje verder Billie en Kareltje zwaar te mopperen. „Ik krijg die Pim nog wel," bromde Billie terwijl hij woedend met zijn vuist zwaaide. „En de professor is ook nog niet van me af." Kareltje zei niet veel. Hij voelde rich nog steeds duizelig van al dat getol, maar de vreemdeling knikte goedkeurend. „Dat is mannentaal," zei hij. „Zo mag ik het horen. Niet versagen, voordat de vijand verslagen is." Ja, die woorden van meneer X klonken wel heel flink en dapper, maar in zijn hart was de geheimzinnige vreemdeling big, dat Billie en Kareltje het gevaarlijke werk voor hem opknapten. y ER WIJL men elders in den lande nog altijd de hoop koestert, dat de schade in het overstroomde gebied uiteindelijk mee zal vallen en wat geschied is begint te beschouwen als „aanvaardbaar risico", denken de Zeeuwen daar anders over. Men kan buiten Zeeland horen beweren, dat de ramp van 1 Februari een calamiteit is, die zich eens in de vier- of vijf honderd jaar zal voordoen. De Zeeuwen zijn het daar niet mee eens zij wijzen enerzijds op de regelmatige, veel snellere terugkeer van de watervloeden, anderzijds op het voortdurende stijgen van de waterspiegel tem opzichte van het land. Ernstige zorgen benauwen Zeeland. Aan de Prov. Zeeuwse Courant, die zelf grote schade heeft geleden, maar waar het werk onder moeilijke omstandigheden (de krant wordt in Rotterdam gedrukt) voortreffelijk wordt voortgezet, ontlenen we het hier volgende waarschuwende artikel. Alarmsysteem niet voldoende? Tn de achttiende eeuw werd Zee- land herhaaldelijk door storm vloeden geteisterd. In de negentiende eeuw zijn 1808 en 1825 rampjaren ge weest. Wie de onheilsverhalen uit die dagen leest, ontmoet dezelfde Zeeuw se plaatsnamen, die ook nu weer in ieders mond waren. In 1906 werd Vlis- singen ook overstroomd. Dat is wel iets anders, dan eenmaal in de vier- of vijfhonderd jaar Er is meer! Twee jaar geleden stroomde voor het eerst in de geschiedenis het zeewater over de Vlissingse boulevards op een andere plaats dan bij het standbeeld van De Ruyter. Enkele maanden ge leden werden voor het eerst in de Vlis singse zeewering grote gaten geslagen, die provisorisch gedicht het nu maar ternauwernood hielden: het scheelde een haar, of de boulevard zou door gebroken zijn. Enkele jaren geleden kalfde de boulevard aan de achterzijde af, ditmaal in veel ernstiger mate, terwijl vroeger die verschijnselen on bekend waren. Slechts tien jaar geleden is het, dat de Veerhaven in Kruiningen eveneens wegspoelde. Men heeft daar toen de vroeger bestaande situatie hersteld. De jongste watersnood heeft bewezen, hoe weinig afdoende zulks was en weder om: het was geen vijfhonderd, zelfs geen honderd jaar geleden, slechts tien.... De duinen. De duinen vormen een afzonderlijk Walcherens probleem. Deze duinen zijn smal en zwak. En men is hen in deze tijd van sociaal toerisme steeds minder als zeewering, steeds meer als recreatiegebied gaan beschouwen. On der de indruk van het gevaar dat deze DE WERELDREIS VAN JIIBMY BROWN 89. Jimmy gedroeg zich nu geheel als het stamhoofd der Roekiraki's. Hij benoemde een stuk of drie van de dapperste Chimpansees als zijn vleugel-adjudanten en beval hen een grote voorraad lianen en bomen te halen. Binnen een kwartier hadden zijn adjudanten zich van deze op dracht gekweten en met hulp van een stuk of dertig Roekiraki's wer den nu alle gevangen genomen Blerber Bavianen met deze lucht wortels vastgebonden, zó, dat zij geen vin meer konden verroeren. Pas toen Jimmy deze veiligheids maatregel had genomen, voelde hij zich helemaal op zgn gemak. Er lag een tevreden trek op zijn gezicht, toen hij zijn vleugeladjudanten bij zich riep. „Ik zal morgennacht aan wezig zijn bij het grote overwinnings feest", zei hij, „maar morgenochtend moet ik naar Oekoeroewanda om onze zaak met de stedelijke autori teiten te bespreken. Er bevinden zich zeker twee a driehonderd stam genoten in de gevangenis en voordat deze bevrgd zgn, is mijn taak nog niet ten einde. Ik benoem u gedrieën tot mjjn plaatsvervangers en ik ver wacht, dat alle Roekiraki's zich verder ordelijk en fatsoenlijk zullen gedragen". De drie Roekiraki's luis terden eerbiedig toe en beloofden, dat zij de orders van Woewoesoeki stipt zouden opvolgen. Jimmy nam afscheid en verdween door de poort in de jungle. Hij zocht de kortst mogelijke weg naar de stad Oekoe roewanda en slingerde zich handig van de ene boomtop naar de andere. Zij hebben daar in Oekoeroewanda in elk geval een rustiger nachtje gehad dan ik, bromde hg. duinen de laatste tientallen jaren lo pen, zou men geneigd zijn om uit te roepen: „Sluit de duinen radicaal af. Zij zijn geen recreatieoord, zij zijn schutswal tegen het water. Bouw er geen huizen, roei de konijnen uit. Maak de duinen sterk." Verbijsterende diepten. Deze gedachten leven in Zeeland en zij benauwen. Niet dat men in paniek leeft. Allerminst. Maar men vraagt zich af, of wel alles gedaan wordt om in de toekomst nieuwe onheilen te voorkomen. Men heeft op Schouwen- Duivéland door het leggen van paal hoofden nieuwe duinvorming en groei der oude duinen weten te bewerkstel ligen. In Walcheren bleef dit achterwege, omdat men de paalhoofden niet beta len kan. Maar kost een catastrofe als die van 1 Februari 1953 niet ten min ste zoveel als een stel paalhoofden? En hebben de bewoners der Zeeuw se eilanden er geen recht op, dat als maatregelen noodzakelijk zijn en dat waren zij wat de Walcherse dui nenrij aangaat al lang zij inderdaad genomen zullen worden? Onder de druk van de snelle her haling der overstromingen en de stij ging van de waterspiegel vraagt men zich voorts in Zeeland in brede kring af, of men wel mag volstaan met het brengen van dijken in hun oude toe stand. Een belangrijk deel van de Zeeuwse bodem is doorsijpeld en be weegt. Men peilt in de Kruininger- polder hier en daar verbijsterend grote dieptenNiet alleen de bodem ech ter, ook de dijken zijn doorweekt en hebben aan weerstandskracht ingeboet. Daarom zal men niet mogen vol staan met het herstel der dijken in hun oude toestand. Men zal de dijken sterker moeten maken dan voorheen. Doet men dit niet, dan neemt men welbewust het risico, dat de ramp van 1953 zich zal herhalen en.men kan de Zeeuws-- eilanden niet eindeloos aan de zee blijven ontrukken. Op een gegeven moment zal er onherstelbaar verlies worden geleden Sterker waterschappen. De polder- en waterschapsbesturen hangen aan hun oude rechten. Wat traditie van eeuwen is, laat men niet gemakkelijk los. Maar de jongste ramp heeft toch het besef gewekt, dat de waterschappen en polders n,iet te klein mogen zijn. Door samenvoeging wordt men ster ker en dus Er is een Commissie voor Wa tersnood-aangelegenheden benoemd. Er zit geen Zeeuw in. Verdient het geen aanbeveling om ook de polderbesturen en de waterschaps besturen in te schakelen bij het her stelwerk? Goede alarmering. Tenslotte menen velen in Zeeland, dat het alarmsysteem niet voldoende is. Twaalf uur voor de ramp wist men in Vlissingen, dat er abnormaal hoge vloeden zouden komen met abnormaal sterke storm. Men zag, dat de eb niet meer wegtrok en wist. dat de vloed daar bovenop zou komen. Desondanks is de bevolking van Vlissingen niet gewaarschuwd. Had men dat wel gedaan, misschien zou de schade van de middenstand zeer aanzienlijk minder zijn geweest. Elders is ook te laat gewaarschuwd. De bevolking vernam het onheil pas toen de dijken waren doorgebroken. Beursoverzicht -ry KLEINE VOORUITGANG. AMSTERDAM, 27 Febr. De Duitse schuldenregeling zal vooralsnog niet door Nederland getekend worden, zo is gisteren namiddag bekend gemaak'.. Uiteraard een belangrijke mededeling voor de beurs waar de handel in Duitse waardepapieren sinds kort hervat is. Velen hadden lagere koer sen verwacht, doch zoals dit wel va ker geschiedt, de beurs reageerde juist andersom. Er heerste vandaag de bekende Vrijdagstemming, lichte dekkingsaankopen van de beroepshan- del veroorzaakten een kleine verbete ring. doch de activiteit was gering. Om 2 uur was er dan ook gelegenheid le over afscheid te nemen van de heer H. de Weert, die sinds 1910 de beurs heeft bezocht en per 1 Maart a.s. met pensioen gaat. Olies en Philips boekten een voor uitgang van bijna twee punten. Uni lever en AKU deden hét iets kalmer aan. De scheepvaart en cultures ga ven evenmin grote fluctuaties te zien, maar sloten goed prijshoudend. Gul densbeleggingen liepen een kleinigheid achteruit. Prolongatie 3 procent. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000 Nederland 1947 (3%) 3 94is/i«- dito 1937 3 941J/u Dollar-lening 1947 94% dito NWS (2%) 78 Ta Indïë 1937 3 94 Vu ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand. 162% v. Berkel's Patent 304 Calvé-Delft 119% Fokker 106 Van Gelder Zonen aand164 Lever Br. en Unilever C.v.A. 1S4% Ned. Ford igg Phil. Gloeil. f.ge bez. v. aand. 159"'k Wilton Feyenoord 171% Peiroleuniondernemingen Kon. Petroleum Mij. aand. 309% Scheepvaarlmaal schappijen Holland-Amerik. dito aand. 144% Suikerondernemingen Handelsver. Amsterdam aand. 103 Ja vase Cultuur Mij. dito 42% rabaksundernemingen Deli-Batavia Mij. aand111% NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij314 Schokbeton dito 96 Ver. Pharm. Fabr. (Zwitsal) ,90% Amerikaanse fondsen Bethlehem Steel C.v.A54% General Motors C.v.A67 1 n Intern. Nickel C.v.A44% U. S. Steel C.v.A 41% Cities Service C.v.Aso% Philips C.v.A61% Shell Union C.v.A70% Terwjjl men by Waterstaat wist, dat het onheil dreigde Men vraagt zich af of hier de Rijks waterstaat niet eerder had moeten waarschuwen. Misschien zouden die waarschuwingen niet gebaat hebben. De mensen zouden wellicht ongelovig hun hoofd hebben geschud. Maar de vraag, die nu gesteld wordt, is een pijnlijke vraag. Zo maakt Zeeland zich zorgen. Men is niet overtuigd, dat alles gedaan wordt wat mogelijk is om herhaling te voorkomen. Misschien is die zorg ongemotiveerd. Maar dan kan hel toch nuttig zijn, dat men in Den Haag weyt, wat er onder vele Zeeuwen leeft.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4