Sneeuw- en ijsverhalen voor de Kantonrechter f/kneêdmfut KWAKKELS» HORLOGE J.B. DEKKER Apeldoorn bracht f 141.000 bijeen voor het Kampenfonds Nu alle hens aan dek voor adoptie Kruiningen Gewestelijke bijeenkomst Vrouwengroep P. v. d. A. r Zaterdag 28 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Correspondentschap N.A.C. Apeldoorn-Zuid Als correspondent van ons blad voor Apeldoorn-Zuid treedt, met ingang van Zondag 1 Maart 1953. op de heer J. C. Thannhauser, Sweelincklaan 7. De heer Thannhauser houdt zich voor berichten, vergaderingverslagen enz., welke men gaarne in de N. A. Crt. zou opgenomen zien, aanbevolen. Evenzo voor aankondigingen van vergaderin gen v. en meer dergelijke, welke voor Apeldoorn-Zuid van belang zijn. Apeldoorn-Zuid zal zich steeds meer ontwikkelen tot een stadsdeel met ge heel eigen belangen. Uit dien hoofde is een bijzondere berichtgeving ge wettigd, waarom we de heer Thann hauser gevraagd en bereid gevonden hebben haar te behartigen. Voorjaandrukte in Ber% en Bos Ook Eerg en Bos heeft gisteren zijn aandeel gehad van de mensen, die met blijdschap de zo lang gemiste zon op zochten. .Zij, die meenden er in een zaamheid te kunnen ronddolen, hadden het mis. Ook van de zitbanken werd druk gebruik gemaakt. Zoals de grote steden aan de drukke bevolking van de caféterrassen de wel kome weerslag van het mooie weer duidelijk merken, is Berg èn Bos de graadmeter van de blijdschap onzer stadgenoten voor het welkome zonne tje. Vele honderden plaatsgenoten heb ben zich reeds voorzien van de goed kope gèzinskaarten van 50 cent voor Berg en Bos. Deze zijn tot en met 28 dezer nog te verkrijgen bij de V.V.V. aan het Stationsplein en het Bür. van de Landelijke Eigendommen aan de Loolaan. Nadien kosten zij f 1.50. Za terdagmiddag zijn beide genoemde bu reaux gesloten. Jaarvergadering Chr.-filmactie Een filmcabine in Patrimonium Voor de jaarvergadering, die in Pa trimonium door de Chr. Filmactie werd gehouden, bestond eën vrij be hoorlijke belangstelling. De klacht, die echter in allerlei toonaard werd geuit, was dat het ledental voor een ge meente als Apeldoorn veel te klein is. Uit het jaarverslag van de heer P. Duursma bleek dat het ledental zich momenteel om de 450 beweegt. Het moeten er duizend zijn. Uit de vergadering kwamen verschil lende vragen. Ook cl kwestie, op wel ke avonden de films gedraaid moeten worden, „een oud zeer", zoals de voorzitter, de heer H. Almekinders, zei, kwam aan de orde. De Zaterdagavond is het geschiktst gebleken, vooral ook voor de studerende jeugd. De voorbe reiding op de Zondag kan er wel goed om zijn, daar het doel is verantwoorde films te geven, M enstreeft er naar door internationaal contact iets goeds tot stand te brengen. Met een commissie, die van Lutherse l/caa^t UuldccAlied 'jfaaManer KANAAL NOORD 112. TEL.5920 APELDOORN Wal is er te doen Centraal-Theater, van 27 Fefar.4 Mrt hoofdnummer „De zwarte hand", 18 j., 19 en 21 uur, Woensdag 4 Maart 14.30: Zaterdag 23 Febr.. 16.30 Zondag 1 Maart 14.30 en 16.30 hoofd nummer „De pelsjagers van Hudsons Bay", 14 j. Donderdag 5 Maart, 19 en 21 uur, hoofdnummer „Onder moe ders vleugels'', alle leeft. Minerva-Theater, van 27 Febr.5 Mrt. •hoofdnummer >,The African Queen", .14 j., 19 en 21 uur, Zaterdag, Zondag en Woensdag 14.30, yilmvé-Theater, van 27 Febr.—5 Mrt., 18.30en 20.45 hoofdnummer „Men sensmokkel", 18 j. Zondag 15 uur. Jivoli-Theater, van 27 Febr.4 Maart hoofdnummer ..De verboden vrucht", 18 j., 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, .10.15, 18.45 en 21'. uur. Café-restaurant Marktzicht, Show-or kest Jossy Huygens Zaterdag 23 Febr., hotel De Keizers kroon, 18.30, Soiree Musette. Zaterdag 28 Febr., Poort van Kleef, 20 uur, uitvoering De Trekvogels. Zaterdag 28 Febr., Juliana-ziekenhuis 14.3017 en 19.30—22 uur Tentoon stelling. Dinsdag 3 Maart Poort van Kleef, 20 uur, lezing Godfried Bomans over Charles Dickens. Dinsdag 3 Maart, Paleiszaal het Loo, 20 uur, Lichthoeve-avond. Woensdag 4 Maart, Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur, Tijdrede ds P. van Oossanen .Woensdag 4 Maart, Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur Tijdrede ds P. van Oossanen. Donderdag 5 Maart Kunst en Genot, 20 uur, A.M.G. de Spotvogels. Dinsdag 17 Maart, zaal Bienefelt, van Kinsbergenstraat, 19.30 uur, alge mene ledenverg; Coöp. Vooruit. Arnhem: Gemeentemuseum Arnhem* tentoon stelling „Franse wandtapijten van heden" en gouaches van Mare Saint Saëns tot 16 Maart 1953 (dagelijks van 10—5 uur. 's Zondags van 1—5 Uur. Ter voorkoming van misverstand eD teleurstelling diene, dat ln de agenda slechts die g«Deurtenls3en en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie ln de N A Crt zijn aangekondigd. (Advertentie) De Zwitserse snelregelmachine „DE VIBROGRAAF" stelt ons in staat iedere afwijking aan uw cnfelbaar vast te stellen. Repara- tiën kunnen hierdoor snel en secuur worden uitgevoerd. BRINKLAAN 16 TEL. 2510 zijde gevormd is om films te vertonen, is contact opgenomen om, zo mogelijk, straks samen te kunnen optrekken. Ge tracht zal ook worden de kerkeraden voor het werlc van de C.F.A. te acti veren. Er zijn plannen, zo onthulde de voor zitter. om het gebouw Patrimonium te verfraaien, uit te breiden en van een filmcabine te voorzien, zodat in de toe komst ook normaalfilms vertoond kun nen worden. Na de pauze werden enige films ge draaid. Stremming verkeer. Van Maandag 2 Maart af zal de Brinklaan afgesloten zijn wegens rio- leringswerkzaamheden. Het verkeer zal omgeleid worden via Eendrachtstraat, Arnhemseweg, Chr. Geurtsweg en Hofstraat. Over naar Kruiningen De penningmeester van het Nationale Rampenfonds te Apeldoorn heeft tot heden in totaal aan opbengst van collecten en giften een bedrag van f 141.000.— ontvangen. In dit bedrag zijn niet-begrepen de giften, die op een andere Apeldoornse bankinstelling dan die van het plaatselijk comité voor het rampenfonds zijn gestort, zo schrijft men ons. Het Nationale Rampenfonds heeft in het land momenteel 'n opbrengst bereikt, welke neerkomt op ongeveer zes gulden per inwoner van ons land. In Arnhem werd reeds één millióen gulden bijeengebracht. In vergelijking met deze bedragen slaat onze gemeente geen bijzonder goed figuur, al is nog veel goed te maken door steun aan het adoptiefonds voor Kruiningen, Verantwoording Sinds de vorige opgave zijn de vol gende giften voor het adoptiefonds Apeldoorn helpt Kruiningen bij de penningmeester binnen gekomen. Apeldoornse Automobiel Club, op brengst rit 21 dezer f 1.253,—; Buurt vereniging Apeldoorn-Oost, opbrengst drie prop-avonden f 700,Dansschool f 34,44; H. R. IC. f 50,Apeldoornse Carnegie Sociëteit f 34,80; Directie en personeel fa. Grotenhuis. Hoofdstraat f 160,—; J. M. J. Sr. f 250,—; Passage bureau Sterckel f 225,51; Nieuwe Ijs baan f 300,—; J. B. v. d. B. f 15,—; mevr. R. G. G. v. d. B.v. B. f 50, Personeelsver. fa. Meyerink, Een drachtstraat f 100,Bekhofs dansclub f 50; Chef en personeel van de Ned. Spoonvegen f 62,—; N.D.N. (opbrengst bridge-avond) f 7,—. Hierbij komt nog een bedrag van tien dollar en een van vijf en twintig dollar, gezonden aan een inwoner van Apeldoorn door een Duitse Joodse arts, die door deze inwoner in 1937 ge holpen is met een emigratie naar Ame rika en op deze wijze Apeldoorn zijn dankbaarheid wilde bewijzen. In totaal is nu voor de actie Krui ningen een bedrag van ongeveer f 5.500,binnen gekomen. Vanzelfsprekend is dit bedrag in geen enkel opzicht voldoende om be hoorlijk hulp te verlenen. Er zijn ech ter verschillende acties gaanvie, dié dit bedrag aanmerkelijk zullen verhogen. Overwerk. Zó zullen de. directies van de alhier gevestigde fabrieken aan het personeel van hun bedrijven voorstellen in Maart totaal'vier uur over te werken en het personeel van de bedrijven, waar overwerken ongewenst of onmogelijk is, worden gevraagd de genoemde maand één proceilt van het loon of salaris voor het genoemde doel af te staan. Het is de bedoeling, dat de fa brikanten het aldus bijeengekregen be drag met een gelijk bedrag aanvullen. De raad van overleg van de Apel doornse vakcentrales ondersteunt deze actie ten volle. Met de vertegenwoordigers van de middenstandsorganisaties is een ver gadering gehouden, waarop deze is verzocht eenzelfde regeling als voor de werkgevers en werknemers van de fabrieken met het personeel van de bij haar betrokken bedrijven te treffen. Elke vereniging, die in de naaste toekomst een avond organiseert, wordt verzocht het comité Apeldoorn helpt Kruiningen in de gelegenheid te stel len op deze avórtd te collecteren. Aan het centrale kantoor aan de Loolaan 49, tel. 6631, zijn collectanten(-trices) en collectebussen ter beschikking. Ongewoon jubileum. Vijf en twintigjarige jubilea komen nogal eens voor, bijv. een kwart eeuw in één bedrijf, maar vijf en twintig jaar dienstbode Kom daar eens om, Toch zijn er nog zulke getrouwen. Tot haar behoort mej. H. Th. Bal- foort, die Zondag 1 Maart de dag hoopt te herdenken, dat zij een kwart eeuw lang de familie Persijn, Wilder- nislaan 24, met volle toewijding ge diend heeft. Geslaagd. Bij de examens uitgeschreven door de Coöp. Modevakschool-Vereniging U.A. te 's-Gravenhage, slaagden: Te 's-Gravenhage 2e gedeelte examen coupeuse costuum- en mantelvak de dames: R, Schotpoort én A. Simons. Te Zwolle (dipl. A), costumière, de dames A. Bloemink, H. v. Essen, D. Kriellaart, C. v. d. Linden en M. ter Riele. Mutaties by de P. T. T. Heden werden aangesteld en bevor derd met ingang van 2 Febr.' en 2 Maart als besteller P.T.T.. in vaste dienst met standplaats Apeldoorn, de heren: G. J. van Asselt, G. J. Buiten huis, J. A. Buiting, G. Brummel, J. Houtkamp, D. Luttikhuizën, A. B. Nie- meïjér, A. C. Post, J. W. Roelofs, H. C. Smit en G. Woudenberg. Automobiel Technische Club. Voor de leden van de A.T.C. hield de heer W. M. Brandt van „Electra" te Leiden, een lezing over „Brandstof- pompen en verstuivers voor Dieselmo toren" in The Corner. Om een juist inzicht te verkrijgen omtrent de constructieve eisen, die aan brandstofpompen en verstuivers ge steld worden is het nodig goed op de hoogte te zijn van de theoretische grondbeginselen, waarop de verbran ding in een Dieselmotor berust. Aan de hand van lantaarnplaatjes werd één en ander uitvoerig toegelicht. Daarna werd nagegaan op welke wijze de constructeur verschillende moei lijkheden heeft opgelost. Ook de af stelling, waarvoor de fabrikant ge woonlijk gegevens verstrekt, werd be sproken. Zijn deze gegevens niet be schikbaar, dan kan men, uitgaande van de grondbeginselen, deze gegevens zelf bepalen. Na de pauze werden vragen gesteld, die aanleiding gaven om op enige pun ten nog wat dieper in te gaan. Huishoudelijke voorlichting De Commissie voor huishoudolijke- en gezinsvoorlichting begint volgende maand weer nieuwe cursussen in naaien en lampekappen maken, waar door aan huisvrouwen de gelegenheid wordt geboden, tegen geringe kosten allerlei te leren, wat het gezin ten goede komt. Te weinig is nog bekend, dat er elke Woensdagmiddag van 2.30—4.30 uur in het Groene Kruisgebouw een lerares aanwezig is. om adviezen te geven aan dames, die moeilijkheden hebben met het maken of veranderen van kleding, voor slechts 25 cent per advies. Ook kan men dan alle inlichtingen verkrijgen over de cursussen, of zich hièrvöor opgeven. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Maart. Ned. Prot. Bond en Vïijz. 1-Ierv., Doopsgezinde kerk, Paslaan, 19 uur, Jeugddienst, da M. Jongeling, van Arnhem. Zondagsdienst doktoren. Zondag 1 Maart wordt de dienst waargenomen door de doktoren: C. W. Veen, Loseweg 166, Tel. 4331, N.W.: J. J. van Binsbergen, Postweg 47, Tel. 2225, Z.W.; J. Th. Voorpool, Arnhemseweg 21, Tel. 6855, Z.O.; J. Th. Wilkens, Oranjelaan 29, Tel. 4071, N.O. Men wordt verzocht boodschappen voor de Zondag bestemd, zo mogelijk die dag voor 9 uur op te geven. APOTHEKEN. Apotheek Roelse, Hoofdstraat 136, Tèl. 2075. Vrouwen in Gemeenteraad Drie scholingsbijeenkomsten heeft 't Gewest Gelderland van de Partij van de Arbeid belegd, nl. te Tiel, Eibergen en (gisteren) in Apeldoorn. Laatstge noemde bijeenkomst werd gehouden in de Lutherzaal aan de Parkweg en uit tal van omliggende plaatsen was de belangstelling groot. In haar openingswoord herdacht de presidente, mevr. D. Lintveld-Heuvel- man (Zutphen) de slachtoffers van de watersnood, waarna mevr. Vermolen (Apeldoorn) daarop aansluitend het ge dicht „Holland" declameerde. De ochtendbijeenkomst was voor 't grootste deel gewijd aan de uiteenzet ting, welke ,mevr. Van Schie uit Arn hem hield, waarbij zij uitging van de vraag: Waarom een vrouwengroep in de Partij van de Arbeid? Spreekster merkte op, dat tal van vraagstukken op politiek, economisch en maatschappelijk terrein door de vrouwen vanuit een geheel ander ge zichtspunt worden benaderd dan door de mannen. Het sentiment spreekt dik- Er kunnen zich omstandigheden voordoen, dat het niet verantwoord is zich aan de letter van de Wet te houden en wel In het bijzonder wanneer de weergoden zich op een bepaalde onaangename manier laten gelden. Het waren over het algemeen waarlijk geen roekeloze fietsers, die in de periode van sneeuw, ijs, dooi en vorst na rijp beraad hun toevlucht namen tot de rijbaan, welke veelal ijsvrij was gemaakt, terwijl de rijwielpaden op semv mige plaatsen onbegaanbaar waren en waarop de cnc valpartij na de andere plaats vond. Daar in dergelijke omstandigheden ook het snelverkeer uiterst voorzichtig rijdt, vonden verscheidene fietsers het wel verantwoord om op de uiterste rechterzijde van de rijbaan te fietsen in plaats van op het rijwielpad. Zij waren in overtreding dus kregen zij onverbiddelijk een procesverbaal. Clementie van de Politie ingeroepen In de afgelopen weken werd er door de vele overtreders, die elke Donder dagmorgen op het kantongerecht pre sent waren, nevig gesputterd tegen het optreden van de politie, die toch in deze gevallen wel wat consideratie had mogen gebruiken, meenden zij. Ook op de Donderdag gehouden zit ting verschenen weer enkele „zon daars" voor het hekje en na al die sneeuw- en ijsverhalen, kwam de amb tenaar O.M. tot de slotsom, dat onder deze omstandigheden door de politie niet altijd tactvol is opgetreden, en dat zij het opschrijfboekje beter in* haar zak had kunnen houden. Daarom werd J. W. B. te Terwolde schuldig verklaard zonder toepassing van straf. Ook H. G. K. te Beekbergen werd ontslagen van rechtsvervolging. J. K. te Apeldoorn kreeg slechts een for mele boete van f 1.—. De clementie ging niet in alle gevallen op, want G. de L. te Apeldoorn kreeg f 5.— boete, omdat het wel heel gevaarlijk was om op de Amersfoortseweg op de Langeberg op de rijbaan te fietsen, terwijl toen vaststond, dat het rijwiel pad behoorlijk berijdbaar was. Wielrijders in overtreding. Het was op deze zitting overigens een komen en gaan van wielrijders, die h,et -niet zo-nauw namen met de regels van het verkeer, waaruit weer bleek dat het deze categorie weggebruikers is, die een gevaar vormen voor zich zelf en het overige snelverkeer. De edelachtbare heren vonden het van H. A. M. G. te Apeldoorn maar bru taal, dat hij, na een bekeuring te heb ben geïncasseerd wegens het niet voe ren van een achterverlichting, dom weg was doorgereden om prompt even later weer een bekeuring in ontvangst te kunnen nemen. Er werd op die dag namelijk een verkeerscontróle gehou den. Met de doorzichtige leugentjes, die verdachte ter zitting aanvoerde om zijn overtreding te verzachten, had hij geen succes: totaal f 7.— boete subs. 2 dagen hechtenis na de eis van f 9.— boete. De vergeetachtigheid van T. D. te Apeldoorn kwam hem vrij duur te staan. Wanneer hij even zijn dynamo had aangezet, was hij nu f 4.— rijker geweest. Hoge toon. Ook met het aanslaan van een hoge toon bereikt men niets, zoals J. H. J. te Beekbergen ondervond, toen hij werd veroordeeld tot f 8.— boete subs. 2 dagen hechtenis, omdat hij door het rode stoplicht was gereden met zijn rijwiel. Met de hoogste boete van de dag kon P. v. d. M. te Apeldoorn huis waarts keren. Hij moet f 15.— boete betalen, omdat hij met zijn personen auto geen voorrang verleende op de Vlijtseweg nabij Kanaal Noord. De eis luidde f 25.boete. wijls een woordje mee, doch anderzijds hebben de vrouwen in tal van gevallen een meer practïsche kijk op verschil lende vraagstukken. Doch bovenal: vrouwen stellen de mens meer cen traal, hetgeen uiteraard van grote be tekenis is. Tal van problemen van deze tijd lig gen op specifiek vrouwelijk terrein, aldus mevr. Van Schie, die voorts een krachtige opwekking tot de aanwezi gen richtte, zich zoveel mogelijk te wij den aan propaganda onder andersden kenden en bovendien sympatheseren- den op te wekken, deel te nemen aan de strijd voor verheffing van dc wer kende klasse op sociaal en cultureel terrein. De in de gemeenteraad In de micldagzilting hield mevrouw Sabel (Apeldoorn) een betoog over dc taak van de vrouw in de gemeente raad. Spr. betreurde het, dat ln het algemeen dc politieke partyen zo wei nig vrouwen naar dc gemeenteraad af vaardigen. Tal van vraagstukken, wel ke daar aan dc orde komen, moeten, zij het in het klein, ook in het huis gezin worden opgelost. Tenslotte is 't gezin een weerspiegeling van de ge meentelijke huishouding. In de gemeenteraad moet men, even als in het gezin, financiële uitgaven met zorg overwegen, luisteren naar anderen, dikwijls bereid zijn lot een compromis. Bij vraagstukken op het gebied van zuigelingen- en kleuterzorg, gezins- en verpleegstershulp, onder wijs, scholenbouw, melkvoorziening op school, doch ook bij woningbouw, heb ben vrouwen dikwijls een helderder inzicht dan mannen. Zelfs op het ter rein van de industrialisatie dienen de vrouwen een stem in het kapittel te hebben, mede in verband met de structuur ener gemeente. Apeldoorn met z'n vele vrouwelijke werkkrachten in wasserijen enz. is daarvan een spre kend bewijs. Wat het onderwijs betreft merkte mevr. Sabel op dat vrouwen in de raad moeten ijveren voor gelijkstelling van jongens en meisjes bij het verkrij gen van studiebeurzen enz. Ook de zorg voor bejaarden dient de bijzon dere aandacht der vrouwen te hebben. Wij staan op het standpunt, dat men degenen, die de 65-jarlge leeftijd heb ben bereikt, niet moet wegstoppen doch hen zolang mogelijk temidden van het bruisende leven moet houden, al dus besloot spr. haar interessant be toog. Een geanimeerde gedachtenwissellng vormde het slot van deze geslaagde bijeenkomst. iai; het veuslei1 Bevordering van de efficiency in het ambacht. Op het ogenblik zijn ongeveer 500.000 arbeidskrachten, in 150.000 onderne mingen, hier te lande in het ambacht wéfkzaam. Een aa-.'al, groot genoeg, om aandacht te kunnen vragen voor de kwestie va 'e efficiency in het ambacht, in het kader van het. streven naar productieverhoging. Daarom ook is van meer dan gewone betekenis de verschijning van een rapport, samen gesteld In opdracht van de Hoofd groep Ambacht, in welk rapport deze aangelegenheid nader onder de loupe wordt genomen. „Het vraagstuk van de efficiency- bevordering in het ambacht is één der meest dringende problemen der am bachtspoli tiek. De allerwege erkende noodzaak tot \erhoging der arbeids productiviteit heeft het belang hier van nog geaccentueerd. „Met dit ope- nir.gs'hema wordt het kortelings ver schenen rapport betreffende de „Be vordering van de efficiency in het ambacht" bij de lezer ingeleid. Dit rapport, een boekwerk van tweehon derd pagina's met zestien losse bij lagen, is de uitkomst van een in het tijdvak medio December 1951 tot medio December 1952, door een aantal des kundigen op efficiencygebled, onder voorzitterschap van ir J. van Ettinger, ingesteld onderzoek. Op advies van ir Van Ettinger werd dit onderzoek opgedragen aan een kleine werkcommissiè. De commissie heeft in totaal een dertigtal vergaderingen gehoudèn, waarin de onderwerpen, die de aan dacht vroegen, werden bestudeerd en besproken, veelal aan de hand van voorstudies, die niet inschakeling van de door haar leden vertegenwoordigde bureaux werden gemaakt. De eerste aegen hoofdstukken van het rapport zijn achtereenvolgens gewijd aan een ontleding van de structuur van het ambacht, aan de problemen, die de ambachtsonderneming op het gebied van de inkoop ontmoet, aan de tech nische en organisatorische vraagstuk ken, die zich bij het beheren van een ambachtsbedi'ijf voordoen, aan de ad ministratie als werktuig voor een doel matig bedrijfsbeheer, met daarbij aan sluitend een piuctisché uitwerking van de inrichting van de administratie van een ambaehtsbedrijf, aan de financie ring en hare moeilijkheden, aan de afzetproblemen in het ambacht, aan de organisatie van de vakopleiding en tenslotte aan de opleidingsmethoden. Hét tiende hoofdstuk houdt zich bezig met „verdere terreinverkennin gen", t.w. de noodzakelijkheid van het verrichten van sociaal-economisch on derzoek op ambaehtsgebied, de noden van het organisatieleven, de kadervor ming, de ambachtsvakpers, de beroeps keuzevoorlichting en de taak van de vrouw van de ambachtsman. Het tegenwoordig zo op de voor grond tredende streven naar een ken nisoverdracht. die aan zo hoog mogei- lijke eisen der doelmatigheid beant woordt. levert de stof voor het elfde hoofdstuk, waarna het twaalfde en laatste hoofdstuk concreet aangeeft welke stappen moeten worden gedaan om de als wenselijk bevonden maat regelen te verwerkelijken. In een urgentieprogram wordt o.m. gepleit voor de instelling van bedrijfsecono mische analysebureaux, de stichting van een ambachtsinstituut en de op richting van een export-orgaan, dit alles, waar mogelijk, in gecoördineerd verband met reeds bestaande even tueel nog te reorganiseren of uit te breiden instellingen. Voor hel op gang brengen van de talrijke activiteiten, waarvan de wenselijkheid in het rap port wordt aangetoond, wordt de op richting van een Productiviteitscen- trum onmisbaar geacht Exemplaren van het rapport, dat een positief getuigenis vormt van de waar devolle bijdrage, die een ambacht, dat zijn tijd verstaat, op het gebied van de alom in den lande zozeer begeerde productiviteitsverhoging kan leveren, kunnen worden besteld bij de Hoofd groep Ambacht, Badhuisweg 108, Sche- veningen. De prijs van dit niet met winstoogmerken uitgegeven boekwerk bedraagt f 6.50. WAT ZEGT Roel! uul d'n Enl< „Justitia op de bonte Dinsdagavond-markt."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2