GROTE VERWACHTINGEN hoge Aan kinderboeken moeten eisen worden gesteld Perfecte televisie-avond van N.C.G.V.-gymnasten nr Twee dijkgaten op Goeree werden gedicht [KLM KUNST EN LETTEREN Voor bromfietsen een motor van ten hoogste 50 cc NIEUWE HAAGSCHE COURANT 7 ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 Leer het kind al vroeg onderscheid tussen waardevol en waardeloos FEESTDAGEN zijn heuglijke instellingen om bijzondere gebeurtenissen te herdenken en zo was het een goed idee van de bevoegde instanties de Boekenweek in het leven te roepen, opdat wij ons in elk geval eens in het jaar zouden bezinnen op de waarde van het goede boek in ons leven. Door de uitvinding van de boekdrukkunst kwam het boek onder het bereik van iedereen en konden cultuurwetenschap en techniek tot de hoogte geraken die we nu kennen. Graag wil ik iets zeggen over de waar. de van het goede kinderboek, dat van zo onschatbaar belang kan zijn bij de opvoeding van de jeugd. Wij moeders maken ons zoveel zorg over het voed sel van het kind, of het voldoet aan het noodzakelijk aantal vitaminen, of het niet ondeugdelijk is immers de groei van het lichaam is door een goede voeding gewaarborgd maar het voedsel dat de kinderen zo nodig hebben om naar de geest volwaardig recht te groeien, hel goede boek, waaraan kunnen we dit her. kennen? Er is vrijheid van drukpers, wij zou den deze niet kunnen missen. Dit is een zegen; maar deze zegen kan verande ren in vloek, indien door deze vrijheid ondeugdelijk geestelijk voedsel op de markt gebracht wordt. De slager die bedorven vlees verkoopt, is strafbaar: immers, de gevolgen zijn onmiddellijk herkenbaar. Maar auteur en uitgever die ondeugdelijk geestelijk voedsel verkopen, gaan vrijuit, daar de gevolgen van deze vergiftiging dikwijls eerst na jaren merk baar zijn. .Aan welke eisen moet het goede kinderboek nu beantwoorden? Dit moet naar inhoud, vorm en uitvoe ring een eenheid zijn en op behoorlijk artistiek peil staan. Wat de inhoud betreft, het volgende Het goede boek adelt de geest, verrijkt het gemoed en scherpt het verstand. Het moet spanning brengen zonder sensatie te geven, want sensatie stompt af, immers men verlangt steeds naar sterkere prik. kels. Het kind moet in dit boek innerlijke waarden herkennen die ook in hem slui meren en die hij zich daardoor bewust wordt. Het goede boek neemt, zonder moraliserend te zijn zoals in vorige eeuwen het geval was, de zedelijke op. voeding onopzettelijk op bekoorlijke en boeiende wijze ter hand. Het wordt de vriend; die het kind nooit ontrouw wordt en te allen tijde tot zijn beschikking staat; het is de toverformule die het kind op glanzende vleugels voert in het land der verbeelding waar alles mogelijk is. Wat de vorm betreft, een slordig geschreven boek met vele technische en andere fouten is onaanvaardbaar. De uitvoering moet met zorg geschied zijn, de illustraties moeten de tekst volkomen dekken. Aan dit laatste hapert nog wel eens een en ander. School en jeugdbibliotheek beperken de gevaren van ondeugdelijke lectuur voor de jongeren tot een minimum; mag er eens een boek gekocht worden, dan is de goede en gewetensvolle boekhande laar een baken in de boekenzee. Een (Advertentie) goede, dan zal dit een zegen wezen, niet alleen voor hemzelf, maar ook voor zijn omgeving en daardoor voor onze volks gemeenschap. Moeders, beseft Uw taak! Het mag belangrijk zijn dat de richels niet grijs zien van het stof. veel belangrijker is het dat U het kind binnenleidt in de glanzende weelde van het verhaal. Stof valt er iedere dag, zoveel dat U er al tijd Uw hart aan ophalen kunt. Uw hele leven, maar de kostelijke jaren, waar in U Uw kind een schat meegeven kunt vaarvan het altijd profiteert, zijn snel oorbij. Henrlëtfe Roland Holst schreef eens !e woorden: .Bij de Moeder begint de wereld, bij haar begint ook de wereld van het boek." AGATHA HAGTINGIUSSEGER. Tegen Haagse autohande laar 3 mnd. geëist Drie maanden gevangenisstraf is deze week voor de Amsterdamse recht bank gec:.-! tegen de 48-jarige autohan delaar J. C. A. S uit Den Haag, die als bankhouder votig jaar gedurende bijna een half jaar in Amersfoort. Hilversum en Bussiim regelmatig het publiek gele genheid schonk tot roulettespel. Als croupier trad daarbij op de 43- jarige mecanicien G O. uit Laren, tegen wie de officier een maand eiste. De bankhouder was reeds eerder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden voor hetzelfde delict veroor deeld Uitspraak op 12 Maart. Tegen openslaand portier gereden Op de Bezuidenhoutsewog tussen het Emmapark en dc Adelheidstraat reed Donderdag de 28-j wie-rijdster G. B. van de Schcnkkade tegen het portier van een stilstaande auto op. dat plot seling geopend werd door de 31-jarige E. S. uit de Van Soutelandelaan. Zij kwam te vallen, kreeg een hersenschud ding en is in Bronovo opgenomen. (Advertentie; Jubileum-modeshow N.V. De Duif Volgende week Dinsdag en Woensdag geeft de N.V Modemagazijn De Duif des middags in Hotel des Indes een jubileum modeshow. ter herdenking van het 80- jafig bestaan. Ambtenaren ontstemd over minister Geheimhouding verbroken in .salariskwestie Met vero^Pig en onts'etüg^ig hebben de samenwerkende centraien van over heidspersoneel 'de algemene. R.K. en Prot.-Chr. organisaties! kennis genomen van wat minister Beel heeft medegedeeld in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Van het plan in zake de salariëring van de middelbare en hogere ambtenaren, waaromtrent de leden van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken uiterste geheimhouding was opgelegd, en waarvan dus mocht worden verwacht, dat iedere publicatie achterwege zou blijven, werd niettemin in de Memorie van Antwoord min of meer uitvoerig melding gemaakt. Over de gemeenteclassificatie vermeldt de Memorie, dat van de Centrale Commis sie ..nog geen advies voorhanden is". De samenwerkende centraien stellen er prijs op te verklaren, dat dit advies nog niet tatie van eendracht en saamhorig- ^b-ht —- In Haagse Dierentuin kon enkel reikt jztjdig gymnastisch geheel, waaraan Omtrent het opnemen van de arbeïds-] rujm 300 N.C.G.V.-eis uit alle wind- contractanten in s,reken va„ ons lan„ hun medewer- deze aan- de Centrale rijksambta^'en geldende ling, deel j minister mee] gelegenheicris voorgelegd ai Commissie. De Samenwerkende Centraien betreuren deze mededeling uitermate, om dat de desbetreffende aangelegenheid nog in geen enkele vorm aan de commissie is voorgelegd, ondanks de reeds in 1948 ge dane positieve toezegging van de regering, dat in het algemeen de arbeidscontractan- ten na twee jaar diensttijd onder de Pensioenwet 1922 zouden worden gebracht. In Padro hebben de leden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen Maandag een feestavond, welke wordt aangeboden door de directeur van Padro. de heer C. Rietkerk. Manifestatie van kracht en saamhorigheid in veelzijdig geheel (Van een onzer verslaggevers) DE BONDSUITVOERING in de Dierentuin van gisteravond een mijlpaal in de geschiedenis van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond te noemen, zou wellicht te veel gezegd zijn. Maar dat deze avond, die duizenden in den lande dank zij de N.C.R.V. op het televisiescherm konden meebeleven, als een bijkans onovertrefbare gebeurtenis in de annalen van het Verbond zal worden opgetekend, een evenement dat zijn weerga in de N.C.G.V.-geschie denis niet heeft gevonden en niet spoedig zal vinden, lijdt geen twijfel. Het werd een glorieuze manifes- d-aaid om op volle loeren te kunnen starten. Geen hapering, die de gewenste regelmaat onderbrak En wat het succes verder volkomen maakte, was het verrassend hoge peil, waartoe de gymnasten zich hadden op gewerkt. Het gaat goed met het N C.G.V.! Op prestatie wordt weliswaar met de nadruk gelegd, zoals de voorzitter van het Verbond, de heer A F. den Boeft, tijdens een gesprek, dat wij met hem had den, opmerkte en waarop ook ds Gijs man i-n zijn slotwoord nog eens wees maar het stimuleert de beoefening en dat is nodig. Hierdoor werd de uitvoering een pracht.ge propaganda. De drie in de zaal opgestelde televisie-camera's (op het balcon, In de loge en recht voor het toneel) zullen naijverig voor het opname- beeld gestreden hebben. king verleenden een uitvoering, waarop behalve de organisatoren, die enorm veel voorbereidend werk hadden te verrichten, de honderden toeschouwers in de stampvolle Die rentuin met veel genoegen kunnen terugzien. Zeiden hebben wij een dergelijke ge slaagde gymnastiekavond bijgewoond. En dan bedoelen wjj dat ir. de eerste plaats in organisatorisch opzicht. Een gym- n-st-iekmtvoering stelt nu eenmaal de aard van de tak van sport is ernaar hoge eisen aan organisatie. Wel, het liep als e .1 motor, d-ie uren heeft voorge- De ouders der leerlingen van de Prins Willemschool aan de Hendrik van Deventerstraat hebben de school een radiotoestel met versterker geschonken. Op de foto v.l.n.r. dr J. Schoneveld, voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. de Boer, hoofd der school en de heer N. v. d. Hert, die namens de ouders het toestel overhandigde. Qbfaokeh voh BOEKHORSTSTRAAT 29 De stand van ons herstel OP GOEREE EN OVERFLAKKEE zijn weer twee grote dijkgaten gedicht, een bij Ouddorp en een bij Stellendam. Zo wordt langzamerhand het gebied heroverd, waarnaar de waterwolf in de rampnacht zijn wrede i klauwen uitstak. We ontvingen weer diverse berichten over het voort- j schrijdend herstel in het noodgebied. 7i»trï H nil rrn rl I 's geadopteerd door de Amerikaanse stad *UJU-rjGiianu|Ea£(on jn Ppnnsv]vania Poortvliet door betrouwbaar licht verspreidt ook De kleine Vuurtoren, een boekengids die men voor een luttel bedrag kan kopen. De voorlichting in de bladen, helaas, is vaak zeer vluchtig en daarom niet altijd ver antwoord. Het ware te wensen, dat aan dit belangrijk onderwerp wat meer tijd en aandacht kon besteed worden. In de puberteit, waarin het kind te klein is voor tafellaken en te groot voor servet, wordt de keuze van het goede boek moeilijker, daar deze kinderen lezen wat onder hun bereik komt. Dit zou niet zo erg zijn, indien de auteurs zich altijd hun verantwoordelijkheid ook tegenover de opgroeiende jeugd be wust waren. Dit is helaas lang niet al tijd het geval. Waar nu het grensgebied der lectuur voor onze pubers dikwijls schuilt in de vaak moerassige bodem der romans, is het nodig dat we de jonge mens door opvoeding met het goe de jeugdboek in staat stellen later de minderwaardige lectuur te herkennen, zodat zij deze bewust af kunnen wij zen. Om dit resultaat te bereiken, moet men vroeg beginnen met het kind aan goede lectuur te wennen. Leiden we de smaak van het kind ten Ppijkenisse. Het gedeelte van de Bree- weg. dat voor de overstroming al in zeer slechte toestand verkeerde, is nu levens gevaarlijk geworden Per auto noch per jrijwiel is de weg te berijden. Plershtl. De Heide Mij is bezig het gat in het „nïeuwediikje" te dichten De muur van het postkantoor is weer dicht .De haven heeft het zeer druk met het aardapnelenvervoer. In deze gemeente I werd één woning vernield, 18 woningen ■kregen zware en 40 lichte beschadigin- j gen. Striien. Hier keren voortdurend inwo ners terug: er zijn echter nog ongeveer 1400 gezinnen geëvacueerd, in totaal 1600 Inersonen Aan het Spui is de brandweer bezig kelders leeg te pompen. Ede heeft j de gemeente geadopteerd en begint Maandag met het zenden van een colonne auto's en ander rollend materieel, vol ledig bemand. Ook komen technische ambtenaren en arbeiders naar Strijen. Ouddorp. Gisteravond omstreeks elf uur heeft rijkswaterstaat het grote gat in de dijk bij Ouddorp. de zeewering aan de kop van Goeree. gedicht. Het gat was zestig meter breed en meer dan drie meter diep. Oude Tonge. De gemeente Oude Tonge is geadopteerd door de Amerikaan se stad New Car.aan in Connecticut. Middelharnis Ook Middelharnis za! steun ontvangen uit een Amerikaanse stad en wel uit Hoboken in New Yersey. Stellendam. Personeel van de Prov Waterstaat is er gisteravond in geslaagd het gevaarlijke gat in de damdijk bij Stellendam te dichten. Het gat meter breed en 4 meter diep SHedrecht - He? verkeer op de driikke Merwedijk wordt nu door verkeerslichten geleid Het zal nog wel een maand duren voordat er weer op de begraafplaats aan de Stationsweg kan worden begraven Het station is nog niet bereikbaar. Wel ligt het emplacement droog. Er spoelt zeer veel hout aan, waartussen zich nu en dan verdronken vee bevindt. Krimpen a.d. IJssel. Met ingang van Maandag gaat de autobusdienst Krimpen a. d. IJsselGouda weer rijden, zij het in beperkte mate Zeeland Stavenisse en Poortvliet. Stavenisse het personeel van een Parijse bank. Zonnemaire. Deze gemeente is ge adopteerd door de Amerikaanse stad Statesville in Noord-Carolina. Middelburg. Op Walcheren gaat het iets beter met de watervoorziening. Met de aanvulling uit Zuid-Beveland krijgt Middelburg nu 2100 m3 drinkwater per dag. hetgeen echter nog te weinig is voor de normale behoefte. Wordt ook Ouddorp geadopteerd Wij hebben redenen om aan te nemen, dat binnenkort een voorstel van B. en W. aan dc raad is te verwachten, om Oud dorp op Goercc eveneens te adopteren. (Advertentie) <^p>p>aD/o^p> H C VAN LEEUWEN PRINSESTRAAT 13 Advertentie ET EEN Ik OVERALL Koop Uw K.L.M.-Werkkleding bij COELIjN's BEDRIJFSKL. - Boekborststraat 1-7, Tel. 112460 Fa C. DEKKER De Lier, Tel. 213 Naaldwijk. Tel. 4163 lTc. OOSTERLAAN, Schoolstraat 18, Tel. 682 Voorschoten „Grote verwachtingen" in de Cela De CEFA brengt na het succes van de vorige Dlckens-film wederom de verfil ming van een werk van deze Engelse schrijver, nl. „Grote verwachtingen", een Arthur Rank-productic. Het is het baal van de wees Pip die bij zijn stiefzus ter in huis is en elke keer. zodra hij even de gelegenheid heeft, naar het graf van zijn ouders gaat om daar bloemen brengen Eens op een avond ontmoet hij daar een man, wiens met slijk en bloed overdekte handen en voeten met ketenen aan elkaar geklonken zijn. Hij vraagt Pip een vijl te halen, maar Pip loopt hard weg. Des nachts kan Pip niet slapen, gaat z'n bed uit, neem» een fles whisky, een vleespastei en een vijl weg. en rent naar de begraafplaats, waar de man verrast is door deze goede gaven Een dag later ver telt een sergeant, dat het leger op zoek is naar twee ontvluchte galeiboeven en als Pip eens gaat kijken, ziet hij daar de door hem geholpen man, die inmiddels weer door de militairen is gepakt. Op een boot gaat hij naar Australië Enige jaren later krijgt Pip een groot fortuin van een onbekende, op voorwaarde dat hij In Lon den gaat wonen. De onbekende man komt plotseling in Londen weer opduiken; hij is in Engeland tci dood veroordeeld. Zijn gevangenneming is nabij en als hij sterven de in 't gevangenisziekenhuis ligt, vertelt hij dat hij een dochter had, Estella, het zelfde meisje, dat Pip in z'n vorige woon plaats goed kende Pip gaat haar opzoe ken en alles komt natuurlijk goed. Het is zo in 't kort verteld een heel gewoon ver haaltje maar Diekens heeft er iets groots van gemaffkt door de scherpe psycholo gische tekening van zijn figuren. In de film heeft men aan Diekens werk niet veel te kort gedaan. De verschillende groepen op de N.C.G.V.-uitvoering in de Dierentuin wedijverden om het meeste applaus. Deze Laökoongroep van de heren van Wilhelmina uit Kampen, naarstig op het televisiescherm gebracht via de camera, die op de voorgrond te zien is, had hieraan geen gebrek. Regeling vrijwel voltooid 25 Nummers Het. zou, hoe graag wij het ook deden, te ver voeren alle 25 num mers de revue te laten passeren, waarom wij ons zullen beperken tot de meest geslaagde Dit waren o.i. wat de toesteloefeningen betreft, het ringzwaaien van een NCGV- damesploeg, Avier prestaties beslist niet veel onder deden voor de Olympische damesploeg, die wij het vorig jaar in Houtrust aan het werk zagen, het specta culaire sprin gtafe 1-n umm er van een heren-ploeg o.l.v. de heer J. Zuydervelt en het hoogrek van de heren. Va-n de materiaaloefeningen willen wij vooral noemen het originele wimpelzwaaien der meisjesploeg van Advendo, Den Haag, de harmonisch op muziek van Chopin afge- dames en de knotsoefening van C.J.O. uit Leeuwarden. In de sector vrije oefe ningen deden ongetwijfeld de heren van V, en L. uit Velp met nun partneroefe ningen het meest van zich spreken, hoe wel de heren van Wilhelmina uit Kampen ook verrassend goed werk leverder. met moeilijk uitvoerbare grondgymnastiek. Rhythmisch viel het bewegingskoor op van de D.O.K.-dames uit Schiedam, d:e op muziek van Grieg in kleurige toiletjes een stemmig geheel schiepen, evenals trouwens de Exce!sior-dames uit Delft, Drie camera's, één beeld Wij zagen gisteravond velen met verbazing naar de drie televisie camera's in de Dierentuin kijken. Hoe werkdar nu eigenlijk? Wor den de drie beelden tot één beeld getransformeerd of hoe zit dab nu? Het antwoord is eenvoudig: slechts het beeld van één camera 'wordt uitgezonden En wel het beste natuurlijk. In de reportagewngen buiten de zaal sfaan drie scher men. waarop alle beelden «ii verschillende hoeken omvangen door de verspreide opstelling der camera's zichtbaar worden. De regisseur. Dick Simons van de NCRV, behoefde slechts een knop in fe drukken om het z.i. meest geslaagde uit te zenden. stemde hoepeloefening van de Adveoöo- die een Poolse dans uitvoerden. Het ene mocht iets minder goed zijn dan bet andere, het was toch zo te waar-deren, dat het talrijke pubhek elke groep met een ovatie beloonde. Niet tot eigen eer Ds M. D. Gijsman. lid van de advies commissie van het NCGV kor. na afloop terecht constateren dat het Verbor- en goede beurt had gemaakt. Hij s<- n zijn dankgebed de hoop uit, dat d i- nasten en allen, die hun lichaam a- houden. dit niet tot eigen eer en -oem zouden doen. maar tot eer van God. Onder de aanwezigen bevond zich o a. wethouder mr J. van Aartsen. r.amens B. en W., drs K. Reysdorp. gem. inspec teur L O., de heer J J Adriaanse. ere voorzitter van het NCGV. het C.H.U.- gtmeente-raadslid H. Swart en tal van functionarissen uit de Chr. gymnastiek- wereld. o.w. de heren J. Zuydervelt, Joh. van Egmont. H. H. J. van Lummel, J. Teitsma, Th. van Kesteren, dr J. Hoek en de heer J. van Andel, leden van het ere-comité, de heer Visser, één der op richters van het Verbond en vele ande ren. Een speciale ovatm werd aan het slot gebracht aan de h - H. H. Dolle man, de technisch leider van de uitvoe ring. Merk en type van motor onderworpen aan goL .keuring van minister DE BROMFIETS zal in het gewijzigde Wegenverkeersreglement officieel omschreven worden als een motorrijtuig, dat in de bouw alle normale eigenschappen van een rijwiel bezit, als stuur, trappers en rijwielzadels. De bromfiets moet zijn uitgerust met een motor van ten hoogste 50 cc cylinderinhoud, maar het voertuig moet bij uitgeschakelde motor gedurende langere tijd en met redelijke krachtsinspanning kunnen worden voortbe wogen. Het ontwerp van het gewijzigde Verkeersreglement is vrijwel vol tooid. gepubliceerd Dit heeft minister Algera gisteren in Amsterdam meegedeeld bjj de opening van de R-A I.-tentoonstelling. De bromfiets zal voorzien moeten ziin •an normale fietswielen met luchtbanden. Door deze bepaling wordt de scooter dus de groep „rijwielen met hulpmotor"leur van de Rijksdienst voor het Weg- uitgeschakeld. verkeer gemachtigd, aan het bestuur van Voorts moeten bij de bromfiets het de Nederlandse vereniging De Rijwiel- en zullen in de Staatscourant worden. De minister zei verder, gaarne zijn medewerking te zullen verlenen aan de publicatie van goedgekeurde merken en typen. Hiertoe heeft hü reeds de direc- merk en het type van de motor worden goedgekeurd. Die goedkeuring moet in de Staatscourant hekend worden gemaakt. Ook de eigenschappen van een rijwiel Drie Ha naars gerekend te Wassenaar Na een uitgebreid onderzoek kon de recherche aanhouden de Hagenaar P. die zich vorige week Vrijdagavond bij een bezoek aan een Wassenaars café had schuldig gemaakt aan diefstal van een bromfiets. De man bekende ook een 0-tal fietsendiefstallen, die hij in Den Haag, Leiden en Rotterdam had gepleegd. De bromfiets kon in beslag genomen en aan de eigenaar tertiggeveven worden. P. werd ter beschikking gesteld van de Justitie. Voorts werd aangehouden de huis knecht v. d. M. uit Den Haag, die zich een bankbiljet van 25 had toegeëigend ten nadele van zijn werkgever in Wasse naar. Tenslotte arresteerde de Wassenaarde recherche de Hagenaar T., die zich enige tijd geleden in Wassenaar schuldig maak te aan diefstal van 10 zunken bloembak ken. Automobiel-induStrie toe te zenden de technische eisen, waaraan volgens het ontwerp dc bromfiets moet voldoen, als mede een voorlopige regeling van de type-keuring. Het bestuur van deze vereniging zal deze gegevens binnenkort ter kennis kun nen brengen van de belanghebbende fa brikanten en importeurs. ..Hierdoor zal het mogelijk ziin, dat. in afwachting van de totstandkoming der wettelijke rege ling. de typekeuring reeds aanstonds ter hand kan worden genomen", aldus de minister. „Die lahieszeiten" doorl de Slem des Volks Het is alsof het koor ..De Stem des Volks" telken jare een stap vooruit doet. althans wat de artistieke prestaties be treft. We willen hiervoor voornamelijk de dirigent Cor Olthuls verantwoordelijk stellen Wat hij met dit massale ensemble bereikt heeft is zeer lofwaardig. Olthuis biengt niet alleen de juiste rr.uziekgeest bij zijn zangeressen en zangers, maar hij weet ook alles koor en orkest tezamen vast in de hand te houden. Daardoor kwamen ook de prestaties van het Resi dentie Orkest op een behoorlijk plan te staan. Een werk a's Die Jahreszeiten eist allereerst doorzichtigheid en Cor Olthuis is er wonderlijk in geslaagd, met de mo gelijkheden die dit enorme koor hem biedt, die doorzichtigheid zoveel mogelijk te bereiken. Als hij sommige tempi nog wat meer opvoert zullen ook de enkele momenten, waarop het koor een net iets te grote logheid demonstreerde, ook over wonnen worden. De klankverhoudingen zijn uitstekend en rekening houdend met het feit. dat we hier met een volkskoor te doen hebben, was de zang zeer be schaafd. Er zit enthousiasme en toewij ding bij deze mensen en de dirigent is voldoende persoonlijkheid om ook het be grip bij Ic brengen Van de solisten noe men we allereerst dc sopraan Mea Naber- man. die na een periode van lichte inzin king weer in haar volle, vroegere glans naar voren kwam. Dat was niet alleen muzikaal, maar ook .stimmlich" van hoog gehalte. Daardoor kreeg een moeilijke aria als „Welchp Labur.g" eer. vertolking die we r.iet gauw zullcr. vergeten De bas Hermann Schey was weer de grote musi cus. de man die de noten als spelmate riaal gebruikt om tot zijn muzikale voor dracht te komen. De tenor Leo Larsen mag zijn partij zeker muzikaal gezongen hebber., zijn stem is niet natuurlijk ge vormd er. heeft een te veel aan vibrato. De cembalo-partij was bij Hans Schouw man in goede handen. Het talrijke pu bliek de zaal var K. en W was geheel gevuld heeft zijn grote waardering lulde geuit. Corn. Basoski. De nieuwe radio-zangeres Mieke Télkamp zal in het ensemble ,.The Sw ging Nightingales" Jette Pearl opvolger, die een reis gaat maken en zich zal spe cialiseren op het chanson rond de eeuw wisseling. Onder auspiciën van de School voor Taal en Letterkunde zal de heer Fr. Hof- fet uit Straatsburg Maandagavond in de aula van het Ned. Lyceum een lezing houden over. ..Une promenade a travers les maisons d'édition de Paris". (Advertentie) Maandag a.s zal de heer W. Harre- veld, le Braamstraat 29. worden gehul digd met zijn 40-jarig jubileum bij de administratie van Van Gend en Loos. Zeestraat 59 WlijiE41 Telefoon 116602 De verfilming van een rijk werk uit de Wereldliteratuur (CREAT EXPECTATIONS) naar de roman van CHARLES DICKENS Regie: DAVID LEAN. Voorstellingen a.s. Woensdag en Donderdag 8 uur Toegang 14 jaar. KUNSTAGENDA HEDEN"AVONDK. er. W, 8 wit: Concert gebouworkest o.l.v. Pierre Monteux =n m.m.v Leon Fleischer (piano); Kurhaus 8 uur: Boekenweekavond met oa Nel Oosthout. Georgettte Hagedoorn. Cor en Annie v. d. Lugt Melsert—van Ees. Wim Kan. Corrie Vonk en Dcruda Po'.iakine; Poppentheater Guido van Deth. 8 uur: ..Kermis der Moraal". Kor.. Schouwburg, 8 uur„Het heilige experiment" door Haagse Comedie. MAANDAGAVOND' Dfligentia, S uur Pianorecital d'oor Leon Fleischer: K. er. W. 8 uur: Variété-voorstelling ten bate van Rampenfonds DINSDAG K. en W.. !2.45 uur: Verpozings- concert Res Orkest o 1 v. W. v. Otterloo en num.v Gerard der. Hertog (viool); Kur haus. 8 15 uur: Film „Les dames au Bois de Boulogne" door Haagse Studenten Film Organisatie en de -Alliance Franchise; Kon. Schouwburg. 8 uur: .De waaier-I patience" door Rolt. Toneel. WOENSDAGAVOND: K en W. 8 uur: Residentie Orkest o.l.v. W v. Otterloo er. m m.v. Johan Otter. (3e Pianoconcert van Bartok); Kon. Schouwburg. 8 uur: ..Eer. vrouw met een klein hart"; Gemeente, museum. 3 uur: Uitspraak van declamatie wedstrijd van ..D'Egelantier" met voor- dracht van Nel Oosthout; HOK.U.. 8 uur. Weense ijsrevue (tot 16 Maart). DONDERDAGAVOND. K en W.. 8 uur: Ned Opera met ,.A:da" met in de titelrol de r.egerzangeres Lenore Lafayette: het geheel o.l.v. Mario Cordone; De Uitkijk. 8 uur: ..Les dames au Bois de Boulogne" door Haagse Frtmliga; Kon. Schouwburg 8 uur: ,,'t Is maar betrekkelijk". VRIJDAGAVOND: DUigentia. 8 uur: Mu seum Kamerkoor en -orkest m m.v. Ant werps Vocaal Kwartet: Kon Schouwburg. 8 uur: .Staatszaken" door Haagse Come die. ZATERDAGAVOND- Badkapel. S uur: Rarn- penfondsconcert door Nee Herv Ke:- - koor Schever.ir.ger. olv Feike Asma er. m.m v. Garfield Swift ibariton) en D.rk Jansz Zwart (orgel); K. er. W. 8 uur: Beethovenco'.cert door Hes. Orkest o v. W v Otterloo: Kon. Schouwburg 8 uur: ..Staatsrakeu"; Di'.Lge.-.tia. 8 uur: Nel Oost- hout met ..Toneelgeheimen". TENTOONSTELLINGENGemeentemuseum: Herman Kruyder tot Maart-, Zeven wandtapijten Maart); Kur-stzaien Beanewttz: Oswald D'aurr.er:e (tot 8 Mrt); rsnorama Mesdag: Louis Schnikkel tot 7 Maart); Prinsenhof Delft. Kees Verwev (tot 15 Maart): Mallemolen 55 6".B. Ph. v Romoi-.dt (tot 25 Maart i; Kunsthand ei LierrurJos. v d. Berg en Jan Pee'.ers Mol 22 Maarti; Kurstzaa! Plaats: .Tan van Herwijnen en Dirk Vis (tot 7 Maart). De heer Krijn Verhoeven heden 40 jaar tandarts Een bekende figuur in het Chr. maat schappelijke leven, de heer Krijn Ver hoeven J.L.zn, viert morgen de dag, waarop hij 40 jaar geleden he'. tand artsendiploma behaalde. De heer Ver hoeven J.L.zn. vierde heden de dag maar ruim 35 jaar was hij een zeer ge zien tandarts :r. de Maasstad. Hij ver vulde daar talrijke functies, o.m. in schoolbesturen. Voorts was hij vele jaren voorzitter var. het Ned. Herv, College van Diakenen Het Marmx-Gynmasium be zit Jn hem een toegewijd curator. Van 1927 af is hij ook lid var. de Prov, Stalen voor Zuid-Hoiiand voor de A.R, partij. Vele jaren was hij lid van het Medisch Tuchtcollege en lid van het Dagelijks Bestuur van de Ned. Mij. tot Bevorde ring va-n de Tandheelkunde. De 's-Gravenhaagse Mandoline Ver eniging O. B. K organiseert hedenavond in De Vereniging een feestelijke bijeen komst. waarvan de baten bestemd zijn i voor he? Rampenfonds. Ook Jong O B K. speelt deze avond en verder werken mee i de Ned. Radio-artisfe Betty Morelli en The Jolly Fellows Accordeon Band.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4