O ns goedkoop patroon Veïe waterkeringen en polders zwaar beschadigd Herstel vordert goed Regeling voor bromfietsen krijgt spoedig haar beslag Scooter is motor- rijwi< iel DE TWEE ZUSTERS JEUGDPUZZLE No. 96 PANDA EN DE MEESTER-DOKTER Advertentie HAAGSCUE COURANT Zaterdag 28 Februari 1953 Pagina 2 Slachtoffers watersnood 2tste Lijst 27 FEBR.t/m 8 MAART Maart 12-13 en 19.30-22 uu$ Voorlopig rapport Ged. Staten Aan het door de Provinciale Wa terstaat van Znid-Holland aan Ged. Staten uitgebrachte rapport wordt het volgende ontleend: het kustge- deeite van de grens met Noord- Holland tot even benoorden Sche- veningen is ernstig gehavend, waardoor de dninvoet niet onbe langrijk landinwaarts is verplaatst Het herstel van de aislag langs de boulevard te Katwijk wordt op 90.000 geraamd. Aan Schielands Hoge Zeedijk werd door het over lopen van water tussen Rotterdam en de Julianasluis bij Gouda, aan zienlijke schade aan het binnenver- Ioop dezer waterkering toegebracht. Bij de dijkdoorbraak te Ouderkerk a. d. IJssel is direct begonnen met het storten van zand in het achter de dijk ontstaande wiel. Er zal een nieuw buitenbeloop worden aange bracht voorzien van een tijdelijke verdediging. Deze zal later door een steenglooiing worden vervangen. De Stormpolder is thans geheel gedicht en men is bezig met het uitmalen van het inundatiewater. In de dorpsstraat van IJsselmonde is het binnenbeloop beschadigd, doch men is reeds bezig met het definitief herstel. In de Hoeksche "Waard is ongeveer 10.000 ha polder- land overstroomd. De dijk van de polder Oost-, en West Zomerlanden is op verschillende plaatsen zwaar beschadigd. De meeste gaten in de dijken van Puttershoek tot de dijk van de Hogezandse polder zijn reeds gedicht. Deze laatste dijk is over nippers Een koffertje, dat was achter gelaten in een trein welke te Rome was aangekomen, heeft reizigers en stationsbeambten de nodige angst bezorgd. Men hoorde name. l\jk binnen in het koffertje een soort gezoem en de vrees vatte post, dat het een helse machine was. Met veel omzichtigheid, ter wijl iedereen de adem inhield, werd het koffertje op het bureau van de stationschef geopend een klein wit katje sprong er uit. H- Een Oostduitse veehouder is met zijn zeventien koeien, twee vracht wagens en een grote hoeveelheid meubels naar West-Duitsland vlucht. De hele zaak was in een paar minuten over de grens. Die loopt namelijk over de weg vóór zijn boerderij, zodat hij de straat slechts behoefde over te steken. De varkens had hij achtergelaten omdat hy bang was dat die door hun geschreeuw de aandacht op de verhuizing zouden vestigen. Twee Engelse jongelieden uit New Malden, in de buurt van Londen, gaan een reis van twintigduizend kilometer ondernemen om In Mel bourne twee meisjes op te zoeken, met wie ze het vorige jaar tydens een festival te Londen kennis heb ben gemaakt. De meisjes, die alle bei negentien jaar zijn, heten Nan cy Roker en Pam Steed en het avondje uit met John Bidmead en David Mason maakte zo'n indruk op de laatsten, dat ze sindsdien geen rust. meer hadden. Ze hebben het meubilair van hun flat ver kocht om aan reisgeld te komen. grote lengte vernield. Ook de gaten in de dijken van de Torenstee- en Westerse polder zijn reeds tot boven het water gedicht. De buitendijk van de Eendragts- polder, de bedijking ten Oosten van Goudswaard en de bedijking in de omgeving van Piershil kregen ernstige schade. Op verschillende plaatsen werden zeer diepe gaten geslagen. De polder Klein Piershil is dank zij het werk van de Ned. Heidemaatschappij weer nagenoeg droog. Op Tiengemeten en op Berenplaat wordt hard gewerkt aan het herstel van de gaten in de bedijkingen. Door een groot aantal doorbraken op het eiland Voorne-Putten is het gebied tussen de Oostelijke dijk van het kanaal door Voorne en de Bernissepolders geheel volgelopen. Hoewel verschillende pogingen zijn gedaan om het water bij een der binnendijken in dit gebied te keren, is dit uiteindelijk nog niet gelukt Op de Westelijke kanaaldijk is ter meerdere beveiliging een kistdam geplaatst Het grote gat in de Ouden- hoornse zeedijk zal onder leiding van de Rijkswaterstaat door de Aannemingsmaatschappij Zanen Verstoep worden gedicht. Reeds zijn zinkstukken aangebracht ter verdediging van de kopeinden en als fundering voor in het gat te zinken betonnen elementen. Een poging tot het op deze wijze dichten van dit gevaarlijke gat zal vermoedelijk zeer spoedig worden gedaan. Op het eiland Rozenburg zijn inmiddels weer vele polders droog gevallen, dank zij het krachtige herstelwerk aan de vele gaten, die hier in de waterkering slagen. Op zeer vele plaatsen van het eiland Goeree-Overflakkee is het water met kracht over de dijken gestort. Vele binnentaluds werden ernstig beschadigd en over grote lengten traden verzakkingen op. Slechts enkele polders bleven droog en wel in de omgeving van Dirksland, t.w. Dirksland, Oud Me lissant, Alteklein, Nieuw-Kraaijer, Kraaijenisse, Oud-Kraaijer en Nieuwland, Oud-Onwaard en Aardijkwal en de Christoffelpolder, alsmede het poldertje de Nieuwè Oostdijk te Goedereede en de pol der het West Nieland en de Prin- gertpolder te Ouddorp. Alle andere polders op het eiland Goeree en Overflakkee werden bij de storm vloed geïnundeerd. Het ernstigst zijn er aan toe die polders, waarin stroomvoerende gaten blijvend werden gevormd, nl.: de polder Den Bommel, de polder Klinkerland, het poldertje Nieuw Stellendam, de polder het Oudeland en de Suyspolder en de polder het Zuiderland nabij Oude Tonge. Door de werking van de stroom bleef van de aanwezige dijken practisch niets eer heel. Het herstel van de dijken om het voormalige eiland Goeree geschiedt onder leiding van de Rijkswater staat, die hier de onderhoudsplicht van een aantal dijken heeft, waarby de aannemersfirma Van Oord is ingeschakeld. Bij de hoofdwaterkering is be reids een aanvang gemaakt met het dichten van de stroomvoerende gaten. Gedacht wordt de hoofdwater kering langs het Haringvliet, welke op vele plaatsen incidenteel be schadigd is, te herstellen, terwijl de Zuidelijke en Westelijke hoofd waterkering voor een groot ge deelte dusdanig vernield is, dat het twijfelachtig is, of doelmatig her stel hier mogelijk is, waarom voors hands besloten werd om voor grote dijkvakken een geheel nieuwe dijk te bouwen. Ook het definitief her stel der binnendijken is met kracht aangevat. Rampenfonds ruim 66 millioen In het Nationaal Rampen fonds was tot gisteravond een bedrag gestort van ruim 66 millioen gulden- Donderdagavond was de stand 65.400.000.-. „Camavals-crediet" voor middenstand Middenstanders, zoals café-hou ders en winkeliers, die in het seizoen carnavalsattributen e.d. ver kopen, zullen gebruik kunnen maken van het Borgstellingsfonds voor de Middenstand, teneinde eventuele liquiditeitsmoeilijkheden te kunnen ondervangen, welke zijn ontstaan door het afgelasten van de carnavalsfestiviteiten van dit jaar. Zij kunnen een bijzonder crediet opnemen om door het inslaan van voorraden gemaakte kosten te dekken. Minister Algera opende R.A.Ï. GOEDEREEDE Van der Veer, Lies, geb. 19.6.40 te Goedereede, laatste adres: Ooie vaar 293. OUDE TONGE Van Otzel, Paulus J., geb. 10.1.13; Nijsse, Cornells Johannis, geb. 4.8.41; Tuns, Pieternella G., geb. 21.1.43, laatste adres: Capelleweg 57. STAVENISSE Rottier, Johanna, geb. 6.11.76 te Kortgene, weduwe van J. C. Leen- houts, laatste adres: Kerkstraat A 306; Heijboer, Louis Eliza, geb. 15.7.12 te Stavenisse, echtgenoot van J. D. C. de Graaf laatste adres: Kerkstraat A 308; Dorst, Gerarda, geb. 28.8.16 te Stavenisse, echtge note van P. J. Potappel. laatste adres: Kerkstraat A 312; Wielaard, Willem Martinus, geb. 22.2.41 te Stavenisse, laatste adres: Kerk straat A 323a. STELLENDAM Van Soest, Johannes, geb. 14,9.49 te Stellendam, laatste adres: Wijk 2, no. 11; Van Soest, Dina Hester, geb. 6.12.44 te Stellendam, laatste adres: Wijk 2, no. 11. GOUDSWAARD Ardon, Gerrit, geb. 10.2.19 te Goudswaard, echtgenoot van Cor nelia Helena v. d. Berg, laatste adres: Tiengemeten, begraven op de Alg. Begraafplaats te Zuid- Beijerland; Ardon, Dingeman, geb. 28.11.21 te Goudswaard, echtgenoot van Cornelia Petronella Kooyman, laatste adres: Tiengemeten 3, be graven te H. L Ambacht. Bovenstaande namen werden tevoren gepubliceerd in de 2e en 3e lijst onder Tiengemeten. De minister van Verkeer en Wa terstaat, mr J. Algera, heeft gister middag in het R.A.L-gebouw be Amsterdam de 31ste R.A.L-tentoon- stelling geopend. In zyn openingsrede memo reerde hij, dat het vaststellen van de status van een rywiel met hulpmotor reeds zyn beslag zou hebben gekregen, indien niet in de afgelopen maand de watersnood deze zaak vertraagd had. De minister vertelde vervol gens enige bijzonderheden over de regeling, zoals hy zich die gedacht heeft. Volgens dat ontwerp zullen onder rijwielen met hulpmotor worden verstaan motorrijtuigen, die alle voor rijwielen normale eigenschap- pao bezitten, dan wel kennelijk zyn ingericht voor een invalide, en zijn uitgerust met een verbrandings motor met een cylinderinhoud van maximum 50 cc. waarvan het merk Buitengewoon W aterscka psreglement Zuid-Holland Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft de Staten van deze provincie voorge steld een buitengewoon water schapsreglement 1953 vast te stellen. Het college acht het wenselijk, in verband met watersnood, oorlog, oorlogsgevaar of andere buitenge wone omstandigheden een regeling te treffen om te kunnen voorzien in de tijdelijke afwezigheid of onvol talligheid van besturen van water schappen in Zuid-Holland. In het buitengewoon waterschapsregle ment 1953 wordt in deze buitenge wone omstandigheden voorzien. en type door de minister in de Staatscourant bekend zijn gemaakt. In het reglement zullen enkele technische eisen worden opgeno men inzake de krachtoverbrenging, de regeling van de trekkracht van de motor en de beremming. De minister verklaarde, dat door hem bekend zal worden gemaakt, welke de normale eigenschappen van een rijwiel zijn. Dit zal in hoofdzaak neerkomen op de aan wezigheid van een stuurinrichting, trappers en één of meer rijwielza dels, zodanig aangebracht, .dat het voertuig ook met blijvend uitge schakelde motor gedurende gerui me tijd en met 'n redelijke krachts- inspanning kan worden voortbewo. gen of door een voetganger voort geduwd. De bromfiets zal voorzien moeten zijn van normale fietswielen met luchtbanden. Door het laatste wordt de scooter os van de categorie „rflwiel met hulpmotor" uitgeschakeld. Gedenlctegel "Watersnood Te Amsterdam is dezer dagen opgericht de „Stichting 1953 tot leniging van de nood in getroffen gebieden". Het doel van deze stich ting is „het lenigen van de nood in getroffen gebieden door geldelijke bedragen te storten op rekening van het Rampenfonds. Zij tracht, dit doel te bereiken door het voor het publiek beschikbaar stellen van gedenk- en herinneringsobjecten alsmede door het projecteren van wettelijk geoorloofde ideeën." Directeur der stichting is mr E. de Jongh Swemer uit Amsterdam. De stichting zal haar doel ver wezenlijken door het verkopen van een gedenktegel ontworpen door Jac Groot uit Amsterdam. Het batig saldo van de opbrengst komt geheel ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Met ingang van 4 Maart a.s. de radlo-telefonlsche verbinding Hollandla (Ned Nleuw-Gulnea) worden geopend. De laatste maanden waren de atmospherlsche omstandig heden zo slecht, dat geen geregelde verbinding mogelijk was. FEUILLETON door Jos. Lodewijhs Elisabeth of Eli, zoals zij door al haar magen en vrienden be halve haar punctuele vader ge noemd werd, was een levens lustige, niet zeer serieuze jonge dame, die sinds haar vijftiende jaar door mr. Kamerlingh met groeiende verbazing beschouwd werd. Vóór die tijd had hij weinig meer dan gewone aandacht aan zijn enig kind besteed, overtuigd als hij was van het geruststellend feit dat haar opvoeding bij haar moeder in goede handen was. Op zekere dag echter ontdekte de gemeente-ontvanger dat zijn doch ter bezig was niet alleen een mooi, doch ook een zeer lichtzinnig meisje te worden. Het was op de dag, dat hy haar in een laantje dicht by huis ontmoette in gezel schap van een mager jongmens omtrent haar eigen leeftijd, die vrijpostig zijn arm om haar schou der had geslagen en met een zoete glimlach in haar linkeroor fluis terde. Zozo, jongelui, zei mr. Ka merlingh toen hy wat van zyn verbazing bekomen was, en hy zette zyn lorgnet op, wat beteken de dat hy van plan was de situatie aan een nader onderzoek te onder werpen. Karei, dit is myn vader, zei Eli blozend, en zij bevrijdde zich met een duik van de liefhebbende arm. Karei keek lichtelyk verward en trok zyn dasje recht, dat overi gens helemaal niet scheef gezeten had. G, ahum, kyk eens aan, zei hy, om toch wat te zeggen. Mag ik vragen, jongeman, wat dit te betekenen heeft? vroeg mr. Kamerlingh ietwat dreigend, ter- wyi hy een vaag gebaar in de rich ting van Eli maakte. Het magere jongmens bleef het antwoord aanvankelyk schuldig, waarschynlyk in zyn besluiteloos heid of hy de vraag al dan niet zou toestaan. Toen zei hy onzeker: Misschien mag ik me eerst even voorstellen: Van Deursen. En hy sprong in de houding als een militair op eerste oefening. Van Deursen, toch niet een zoon van mynheer Van Deursen uit de Kromme Laan? vroeg mr. Kamerlingh gestreng. Neen, dat ben ik zelf, zei Karei een tikje trots, in zyn ver warring de autoriteit van zijn va der, de kantonrechter, veronacht zamend. Myn vader is mééster Van Deursen. De heer Kamerlingh keek eens naar zyn dochter, die haar ver legenheid over de situatie trachtte te verbergen door nuffig in de verte te staren, en zef toen: Ik zal je vader vragen je te gebieden, voortaan verdere atten ties ten opzichte van myn dochter achterwege te laten; ze is nog veel te jong voor dergeiyke eh... eh... dinges en bovendien schaadt het haar studie, evenals die van jou. Julle moeten je gedachten by je werk houden en je niet inlaten met dergelijke flirtpartijtjes, want dat leidt tot allerlei onaangename gevolgen. Begrepen, Van Deur sen? Van Deursen zei dat hy het be grepen had en gaf vader en doch ter correct een hand ten afscheid, waarna hij maakte dat hy weg kwam. Mr. Kamerlingh wandelde met Eli naar huis, aanvankelyk zwü- Drijvend dijkwerkershotel Voor Stellendam In de IJmuidense vissershaven is een scheepsbouwer bezig met de Inrichting van een door de gemeen te Velsen gehuurde aak, die ge reed wordt gemaakt als drijvend dykwerkershotel voor de Zuid-Hol landse en Zeeuwse rampgebieden. Het is de „Thilant 2" een schip van 609 ton. Óp het dek wordt een opbouw van negen meter lengte over de gehele breedte van het schip opgetrokken met toiletten, douchecellen en een trappenhuis. Het ruim, dat 40 meter lang is, werd door middel van een schot in twee zalen verdeeld, achterin de slaapzaal en voorin de recreatie zaal annex de- eetzaal. In de boeg zijn een kantoor en een klein hos pitaal opgenomen. Vermoedelijk wordt een aggre gaat aan boord geplaatst om in de stroomvoorziening onafhankeiyk te zyn. Verder is gedacht aan een aantal tanks voor de olie- en wa tertoevoer. Volgende week ver trekt het schip naar Stellendam. Prijs 40 ets. Maten 46 bovenwijdte 108 cm. 50 bovenwijdte 125 cm. Benodigde stof voor grootste maat 2.75 m. van 130 cm. breed; 4 m. van 90 cm. breed. Een speciaal model voor niet slanke figuren, dat een mooie, vloeiende lijn geeft en zeer goed afkleedt. Dit effect wordt vooral be reikt door de schuinlopende na den in het voorpand, dat met knopen gesloten wordt. De voorpanden zijn met een rimpel, stukje aan de schoudernaad ge zet. De zesbaans rok is aan de voorkant klokkend aan de heup stukjes gezet. Ook de achter baan van de rok is enigszins klokkend geknipt. De lange, gladde mouw is in gezet. Verkrijgbaar van Maandag 2 Maart af. zolang de voorraad strekt, aan ons Bureau Wagen straat 37, aan ons filiaal Keizer straat 319. Scheveningen en aan ons bijkantoor: Herenstraat 11, Naaldwijk. Toezending per post geschiedt na ontvangst van brief met in gesloten en niet opgeplakt, 55 ct aan postzegels (voor de stad). Verzoeke op de enveloppe te vermelden „Goedkoop Patroon" „Haagsche Courant", Wagenstr. nr 37, Den Haag. Wij maken onze abonné's at tent op onze maatpatronen, die van elk willekeurig model ver vaardigd kunnen worden. Ook kunnen modellen bij ons uitge zocht worden. Onze nieuwste mo deltijdschriften en vakkundige voorlichting staan U ten dien ste. De levertijd duurt plm. één week. Voor de kinderen van 7^16 jaar van onze lezers KRUISWOORDRAADSEL gend, en peinzend over de wonder- ïyke ontdekking die hy daarnet gedaan had. Zyn Elisabeth in de armen nou ja, in de arm van een jongeman! Wie zou daar nu aan hebben kunnen denken... Na een poosje zei hy: Elisabeth, het komt my voor dat je je erger lijk misdragen hebt. Stil, laat my uitpraten. Het kan namelyk zfc'n dat ik me vergis, en dat in deze tyden de gewoonten van omgang der jongelui zich ge- w'yzigd hebben. In myn tyd heette het inderdaad misdraging. Mis schien ben ik ouderwets en heb ik niet genoeg aandacht besteed aan je ontwikkeling van kind tot jonge vrouw. Maar als jy nu een jonge vrouw bent. dan ben je m ieder geval nog een zéér jónge jonge vrouw en daarom verzoek ik je te luisteren naar myn goede raad: Bedenk dat je aan je moeder en my niet alleen eerbied, maar ook een behoorlyk gedrag schuldig bent. Denk er aan dat je onze naam hebt op te houden en ge draag je niet als de eerste de beste straatmeid. Als je vriend een be- hoorlyke jongen is en jullie wil len nu en dan eens met elkander praten, dan kan hy by ons thuis komen en dan zullen we het hem gezellig maken. Maar dat gevry op straat bevalt me niet en daar mee uit. Ouderwets of niet, ik wil het niet hebben. Oké, paps, zei Elisabeth en schudde haar bruine krullen Misschien is het wel niet net jes. Maar die Karei is zo'n eigen- wyze knul. Hy wilde alleen maar laten zien dat hy zó met me over straat durfde gaan. Ik trek me niets aan van de mensen, zei hy, als ik van een meisje hou. Kyk eens aan! Als hy van een meisje houdt! Weet hij eigenlijk wel wat dat betekent, deze myn heer van Deursen Karei weet een heleboel, zei Elisabeth voorzichtig en raadsel achtig. Maar ik kan hem niet luchten. Wordt vervolgd) „Je kunt kruis woordraadsels ontzettend moei lijk maken, door erg veel vreem de en lastige woorden te ge bruiken", sprak myn oom Puzz- lehoofd en hy vervolgde: „Maar je weet: voor jullie doe ik dat nooit. Soms ontkom ik wel eens niet aan het gebruik van een min der bekend woord, maar dan omschrijf ik het wel op zo'n ma nier, dat jullie het allemaal kunnen vinden". „Kom met uw kruiswoord raadsel maar voor de dag, oom", viel ik hem in de rede. „De moei- lykheden zullen myn puzzle-vrien- den en -vriendinnen dan wel met mij samen onder ogen zien". Hier zijn de omschrijvingen: Horizontaal: 1 tafel waarop wordt gespeeld, 9 familielid, 10 po pulaire naam voor bioscoop, 11 en andere, 12 meisjesnaam, 14 het zelfde als my, 15 meisjesnaam, 16 dichtdeden, 19 glans-verliezend, figuurlijk ook: minderend. 20 fa milielid, 22 slede, 23 neemt voed sel tot zich. 25 riviertje in Fries land, 26 nobel, 28 zangnoot. 29 waarop de thuisvrouw tydens het eten koken, kan zien hoe laat het is. Verticaal: 1 lap stof tussen twee palen, wordt ook wel in optocht meegevoerd, 2 weggetje door veld of bos, 3 laag water. 4 verfrissende drank, 5 op een toeter blazen, 6 spil, 7 belofte, 8 lang stuk hout dat vroeger werd gebruikt by het laden va» ouderwetse geweren, 13 L-ioscoopnaam, 15 incasseerde 17 bergplaats, 18 plus, 21 met, 24 le klas voetbalclub in Haarlem, 26 maanstand, 27 nog een maanstand, tegengesteld aan de vorige. Oplossingen moeten voor Donderdag 14 uur in het bezit zijn van de redactie van de Haagsche Courant, Wagenstraat 37, 's-Gra- venhage. Op de enveloppe vermel den: „Jeugdpuzzle", op de oplos sing: naam, adres en leeftyd, zo mede jongen of meisje. Wie de op lossing per post zendt moet deze dus uiterlyk Woensdagavond in de brievenbus doen, want inzendingen welke te laat binnenkomen dingen niet mee naar de fraaie prijs, wel ke ook deze keer onder de goede oplossers zal worden verloot. JAN HACO. Datbele puzzle OPLOSSING No. 94 De jeugdpuzzle is altyd een pret tige ontspanning. Na loting werd de pry's gewon nen door Sylvia Swart, oud 14 jaar. HONDER-EEN-JARIGE EVACUÉ UIT OUDE TONGE OVERLEDEN Beschier van Driel, de oudste be woner van Goeree-Overflakkee, die uit Oude Tonge naar Roosendaal werd overgebracht, is Donderdag op 101-jarige leeftyd gestorven in het RJL ziekenhuis „Charitas" AGENDA ZATERDAG 28 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou nt" 20 uur: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.: „Het Heilige Experiment". Geb. en w. 20 u.: Conc. Concertgeb. Orkest o.l.v. Pierre Monteux. Sol. Leon Fleisher, piano. Kleine Comedie 20 u.: „De Ander". Theater Poppen spelers. 20 uur: „Kermis der Moraal". ZONDAG 1 MAART Kon. Schouwburg 14 uur: ..Het Hei lige Experiment": 20 uur: ,,'t Is maar betrekkelijk". Gebouw voor K. en W. uur: Jazz concert. Diligentia, 14.30 Magda Tagliaferro, piano. KI. Co medie, 20 uur: „De Ander". City, 10 ur: HTVO filmochtend. MAANDAG 2 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: ..De Lentester renhemel". Kon Schouwburg 20 uur: besloten voorst. Diligentia 20 uur: Leon Fleisher. piano. Kleine Comedie, ur: besl. voorst. BIOSCOPEN Apollo: Bureau Zedenpolitie. 12. 14.30, 16.45. 19 en 21.15 u. B. 18. Asta: Das Land des Lachelns, Martha Eggerth, 14.30. 18.45 en 21.15 u.. Zon dag 13.30. 16. 18.45 en 21.15 u. Elke leeft Capitol: Bureau Zedenpolitie. 14 en 20 u. Zat 14. 18.45 en 21.15 u.. Zond. 13.30 16. 18.30 en 21.15 u. B. 18. Zond. 11.30 u.: Paljas. B. 18. Centrum: Een slechte vrouw (Bom to be bad). Joan Fontaine. 13, 15. 17, 19 en 21 15 u. B. 18. Zat. en Woensd. 13 15 en 17 u. en Zond. 11.30, 13.15. 15 en 17 u. Van de regen in de drup. Elke leeft. City: De Troubadour (II Trovatore) 14.15. 19 en 21.15 u., Zat. en Zond. 14 16.30. 18.45 en 21 u. B. 14. Corso: Een onvergetelijke melodie (A song to remember» Paul Muni. 14.15 en 20.15 u.. Zat. 14.15. 18.45 en 21.15 u. Zond. 14, 16.30. 18.45 en 21.15 u. Elke leeft. Hollywood: De Tljgerhaai (Submarine- command). William Holden. Zat. Zondag 14.30, 1630, 19 en 21.15 uur Van Maand, af 14 30. 19 en 21.15 u B. 18. Zond. 12 u. Sportfilm 1951- 1952. Kriterion: De Verboden Christus (n Cristo Proibito). Raf Vallone. 14.30. 19.15 en 21.15 u. Zond. 13.30. 15.30, 19.15 en 21.15 u. B, 18. Metropole: Verboden spel (Jeux inter- dits). Brigitte Fossey, 14.15 en 20.15 u. Zat. 14.15, 18.45 en 21.15 u.. Zond. 14. 16.15, 18 45 en 21 15 u. B. 14. Muslca: De verboden vrucht (Le Fruit Défendu). Femandel, 14.15. beh Zat. en Woensd. en 20 u. Zat. 19 15 en 21 30 u. Zond. 14.30 16.45, 1915 en 21.30 u. B. 18.. Zat. en Woensd. 14 en 15.30 u. en Zond. 11.30 en 13 u. Kindervoorst Odeon: Ivanhoewreker des Ko- nings Robert Taylor. 14.15. 19 21.15 u.. Zond. 14. 16.30. 18.45 en u. B 14, Olympia: Look for the Silver Lining, June Haver, 14 en 20 u.. Zond. 14, 17 en 20 u. Elke leeft. Passage: The world in his arms 'De avonturen van Captain Clark). Gre gory Peck 14.30. 18 45 en 21 15 u„ Zond 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u. Plaza: Voor wien de klok luidt, Gary doorlopend. Cooper, 14.15 en 18.30 t Zond. 14 doorlopend. 1 - Rembrandt: De verboden vrucht (Le Fruit Défendu). Femandel. 14 en 20 u.. Zat 14. 18.45 en 21.15 u-, Zond. 13.30. 16. 18.45 en 21.15 u. B. 18. Rex: De eerbiedige lichtekooi (Barba- Laage), 9.30—21.30 u„ Zond. 11.30 B. 18. Roskam: Muiterij op het goudschip. Zaterdag 20 uur. Zondag 18.45 en 21 u. B. 14 Dr. Mabuse, Maand, en Woensd. 20 u. B. 18. Zat. 16 u.. Zond. en Woensd. 14 30 u. Kindervoorst. Roxy: Comanches op oorlogspad (The Gallant Legion) William Elliott. Zat., Zond. 14.30. 16.30. 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30. 19 en 21.15 u. B. 14. Zond. 12 u.: De Rode Aarde. B 18. Seinpost: Het is Middernacht, dokter Schweitzer (H est minuit, docteur Schweitzer). Pierre Fresnay. 14.15 en 20.15 u„ Zond. 14.15, 17 en 20.15 u. B. 14 Studio: De Rat, (He walked by night) Richard Basehart. 14. 16. 19 en 21.15 u. B. 18; Zond. 11.30 u. Orpheus B. 18. Thalia: In Old Cheyenne en Treinro vers. 14.30, 16.30. 19 en 21.15 u. Zond. 14.45. 16.45. 19 en 21.15 u. B. 14. i Uitkijk: The Galloping Major, tm. Maandag, 14.15, 19 en 21.15 u. Zond. 13. 15.15. 19 en 21.15 u. Elke leeft. West-End: Rich, Young and Pretty (Jong, knap en rijk). Jane PowelL 14.15 en 20.15 u.. Zat. 14.15. 18.45 en 21 u. Zond. 14. 16.30. 18.45 en 21 u. Elke leeft. Cineac: Actualiteiten, 9—24 m, Zond. 1L30 u. Cefa: Grote verwachtingen. Woensd. Dond. 20. u. B. 14. Wassenaar Astra: Two Tickets to Broadway, Tony Martin, t.m. Dinsd. 20 u.. Zat. en Zond. 19 en 21 15 u.. Zond. 14.30. 19 en 21.15 u. Elke leeft. Wonder in Milaan, Vittoria de Sica, Woensd. en Dond. 20 u. Elke leeft. Voorburg Forum: Aan de Rivièra, Danny Kaye, t.m. Maand. 20 u.. Zond. 14.30 u. B. 14. De Piraten-Koningin, Dinsd. en Dond. 20 u. B. 18. VOORLOPIGE AGENDA DINSDAG 3 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „De Lentester- renhemel". Kon Schouwburg, 20 uur: „De Waaierpatience". Geb. voor K. en W. 12.45 uur: Verpozingsconcert, Res.- Orkest. Kleine Comedie 20.15 uur: „De Voetbalpool". WOENSDAG 4 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „De Lentester renhemel". Kon Schouwburg 20 uur: „Een vrouw met een klein hart". Geb. voor K. en W. 20 uur: Concert Res.- Orkest. Kleine Comedie 20.15 uur: „De Voetbalpool". DONDERDAG 5 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „De Lenbester- renhemel". Kon. Schouwburg 20 uur: ,,'t Is maar betrekkelijk". Geb. voor K. en W. 20 uur: Ned. Opera „Aïda". Kleine Comedie 20.15 uur: „De voet balpool". VRUDAG 6 MAART Zeiss Planetarium .Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „De Lentester renhemel". Kon. Schouwburg 20 uur: „Staatszaken". Diligentia 20 uur: Con cert Museum Kamerorkest en koor. o.l. v. D. J. Balfoort. Kleine Comedie 20.15 uur: „Moord bij open doek". ZATERDAG 7 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant," 15.45 en 20 uur: „De Lentester renhemel". Kon. Schouwburg 20 uur: „Staatszaken". Geb. voor K. en W. 20 uur: Conc Residentie-Ork, Kleine Comedie 20.15 uur: „Moord bij open doek". 34. „Wat zei graaf Isen Grim over de zwarte pillen?", vroeg Panda, zodra de hofarts en de tan. denknarsende graaf vertrokken waren. „O,, niets!", ant woordde Joris haas tig, „wartaal van een zieke; zoals mijn col lega de hofarts al zei. Schenk er geen aan dacht aan!" Gevolgd door Pan da verliet hij de zaal met de slapende edellieden en begaf zich naar zijn kamer. Hier prikte hij een papier op de deur vast, waarop met grote letters stond geschreven„NIET STOREN". „En thans, Panda," sprak hij „moet ge me een wijle alleen laten. De wetenschap roept my, ik zal niet rusten, vóór ik een remedie tegen de vallende-slaapziekte gevonden De" drie samenzweerders, die een proefje van hun eigen medicijn hadden gekregen, waren intussen de kamer van de hofarts binnenge gaan. „Ha!", grauwde Isen Grim, toen de onbetrouwbare arts zyn medicijnkast opende, „net wat ik dacht, de schurk heeft onze fles met zwarte pillen gestolen!" „Mmmmaar wat erger is", stamelde de hofarts, „de witte pillen zijn ook weg! En die vormden de enige remedie tegen de zwarte slaappillen!!!'

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2