HAAGSCHE COURANT Organisatie clijkbelieer moei aan hoogste eisen voldoen PH-ti Voor verschillende arbeiders is de huur al te hoog Sjali van Iran afgetrecl en? Spoedig levering van aardgas in Twente No. 20984 18 pagina's Zaterdag 28 Februari 1953 PRIJS DEZER COURANT Abonnement per kwartaal 5.85, per week 47 cent. Losse nummers 9 cent per exemplaar. Verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen. Loketten geopend van 8.3018.00 uur. BUREAUX WAGENSTRAAT 35-37 TEL. 184466 - 8 LIJNEN - POSTGIRO 12500 DIRECTIE: A. G. SUTHOFF. Mr. K_ H. LABOHM. TH. G. VAN DER GARDEN HOOFDREDACTEUR: PROF. Mr. A C. JOSEPHUS JITTA PRIJS DER ADVERTENTIëN 1 t/m 26 mm 0.176 per mm. daarna iedere mm meer ƒ0.35 per mm. Minimum grootte 13 mm. KL adv. bij vooruitbet. tot 15 w. ƒ1.daarboven tot max. 20 w. ƒ1.50 Opzegging van de dienstbetrekking DE TWEEDE KAMER heeft de vorige week haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp hou dende wijziging van de bepalingen omtrent opzegging van de dienst betrekking. zoals deze is geregeld in het burgerlijk wetboek. Het is m zekere opzichten nieuw arbeidsrecht, dat wijzigingen brengt in de bepalin gen. die sinds 1907 hebben gegol den. Het is merkwaardig, dat deze wijzigingen algemene instemming vonden. Men twistte slechts over onderdelen. Dat behoeft niet te verwon deren. omdat deze wijzigingen reeds sinds geruime tijd krachtens tal van collectieve arbeidsovereen komsten gelden. Zy worden thans bevestigd en ook opgelegd aan de ondernemers en arbeiders, die nog met door dergelijke overeenkom sten waren gebonden. Die eenstemmigheid is mede het gevolg van de omstandigheid, dat omtrent deze nieuwe regelen in de boezem van de Stichting van de Arbeid door afgevaardigden van vakverenigingen van ondernemers I en arbeiders overeenstemming was bereikt. De Regering en de Staten- Generaal wilden niet wyzer zyn, dan de georganiseerde belangheb benden zelf. Wij vermelden slechts zonder daarop in te gaan, omdat de stof te uitgebreid is dat de opzeg gingstermijnen. wanneer de ar beider ziek is, ttf in militaire dienst gaal, worden verlengd. Die militai re dienst kan zijn gedwongen, of vrijwillig, voor de Landsverdedi ging. of voor de Bescherming van de Openbare Orde (Nationale Re serve). Ook kan het zogenaamde eon- currentie-heding (dat een ontsla gen arbeider tijdelijk niet werk zaam mag zy'n in een gelijksoortig bedryf, dat met dat van zijn vorige patroon concurreert) door de rechter worden verzacht door een schadevergoeding. Wy bepalen ons in dit artikel tot twee meer principiële punten: de opzeggingster mijn in nor male omstandigheden en het b e- r o e p daaromtrent. De opzeggingstermijn voor de beëindiging van de dienstbetrekking is in de thans gel dende wet: tenminste de termijn, waarover het loon wordt uitbe taald. Dat is voor arbeiders dus: één week. In de practyk gebruikt men ge lukkig veel langere termijnen, vooral, wanneer de arbeider lang in dezelfde dienstbetrekking werk zaam was. In de nieuwe regeling moet de werkgever evenveel weken te vo ren opzeggen, als het dienstverband jaren heeft geduurd, met dien ver stande, dat de langste termijn is: 13 weken. Voor opzegging door de ar beiders is die termijn de helft en ten hoogste: 6 weken. In collectie ve arbeidsovereenkomsten kunnen langere termynen worden vastge steld, maar niet langer, dan res pectievelijk 12 en 6 maanden. In dit opzicht heeft de arbeider dus meer vrijheid, dan de onderne mer. In de toelichting wordt ge zegd, dat dit „voortvloeit uit de aard der wederzijdse prestaties" (wat niet heel duidelijk is) en uit de „ongelijkheid der maatschappe lijke positie." Simpeler geformuleerd komt het hier op neer, dat een arbeider door een opzegging door zijn patroon in don regel meer wordt gedupeerd, dan de patroon door een opzeg ging door de arbeider. De patroon heeft in den regel meer arbeiders. De arbeider slechts één patroon. HET BEROEP van het ontslag, wanneer partyen het daar over niet eens zyn, berust sinds de bevrijding by de Directeuren van de Gewes telijke Arbeidsbureaux. Dat zyn ambtelyke instanties ressorterende onder een Directeur-Generaal, die weer staat onder de Minister van Sociale Zaken. Zij worden voorge licht door een Commissie van Ad vies. Uiteraard zyn dit dus ambtely- ke beslissingen, waarbij het rege- ringsbeleid is betrokken. Het is een administratieve beperking om te werken, of te laten werken. De Re gering kan daardoor de gelegen heid om in bepaalde bedrijven te werken wijzigen. Thans komt. eventueel van dit ontslag, nog een beroep op de onaf hankelijke rechter, die over de re delijkheid van het ontslag oor deelt. Verzet rees in de Tweede Kamer j tegen deze twee instanties, die verschillende maatstaven zouden aanleggen. Men beval ook aan. de beslissing te leggen in handen van een bedrjjfsrechter. Men zou de rechter, die beslist, door adviseurs uit het bedrijf kun nen doen voorlichten. Een motie Van Rijckevorsel Oud, die de ambtelyke instantie wilde afschaffen, werd hoewel er een kleine meerderheid vóór was door vergissingen van drie Kamerleden verworpen. De Minis ter zou de motie waarschijnlijk toch niet hebben uitgevoerd. Zo zullen beide instanties dus naast elkaar (beter nog: achter el kaar) werken. De bedryfsrechter hangt nog in de lucht. En de practyk zal moeten leren, hoe dit stelsel werkt. De Japanse minister tm Handel heeft medegedeeld, dat de Wereldbank overweegt aan Japan een lening van 30 tot 50 millioen dollar te verstrek ken voor de ontwikkeling van de elec- triciteitsvoorziening van het land. Een bijzonder hevige poolstorm heeft gisteren het schoolgebouw te Hnifsda- lur (IJsland! van zijn grondtesten ge licht en 350 meter verder weer neer gezet In het gebouw bevonden zich twee onderwijzers en 40 kinderen Een der onderwijzers en tien kinderen lie pen verwondingen op. GED. STATUS \'A\ ZUID.HOrj.ASD OVER ■STOR.'fVEOED Geen opzegging vertrouwen in waterschappen Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft de Staten van deze provincie een voorlopig rapport aapa boden over de stormvloed op 1 Februari jl. Het rapport is samengesteld door de directeur-hoofdingenieur van de Pro vinciale Waterstaat in Zuid-Holland. Het bevat een opsom ming van de gebeurtenissen, die zich op deze noodlottige dag op de Zuidhollandse eilanden hebben afgespeeld. Uiteraard wordt in het voorlopig rapport ook aandacht geschonken aan de omvang van de aangerichte schade en de reeds on dernomen of nog te ondernemen pogingen tot herstel. De nota zal worden behandeld in een buitengewone zitting van Provinciale Staten van Zuid-Holland, die op 4 Maart a.s. in de Kurzaal te Scheveningen zal worden gehouden. dus van een stelsel van bestuur, dat de grote voordelen heeft van een gedecentraliseerde bestuurs organisatie en die een goed resul taat kunnen waarborgen, mits slechts wordt gezorgd voor licha men van voldoende bestuurskracht en voor streng toezicht van hoger gezag, aldus Ged. Staten. Streng toezicht van hoger gezag In een begeleidend schrijven deelt, het college van Gedeputeer de Staten mede, dat dc uitvoering van grote plannen als de oprich ting van nieuwe waterschappen met grote gebieden of nieuwe regle mentering van bestaande grote wa terschappen, een zodanige omvang rijke arbeid oplevert, dat deze steeds pleegt te worden belem merd door het dagelijkse werk. dat in de laatste jaren is toegenomen als nooit te voren. Ged. Staten hebben maatregelen getroffen om de uitbreiding van het personeel van de griffie en waterstaat tot stand te brengen, die voor de werk zaamheden aan de wenselijke reor ganisatie van een aantal water schappen verbonden noodzakelijk is. Ged. Staten hopen spoedig een voorstel te kunnen indienen om trent de oprichting van een water schap dat de gehele ringdijk van het eiland IJsselmonde zal behe ren. De oplichting van een derge lijk waterschap voor de eilanden Voorne en Putten, Rozenburg en Weiplaat denken zij reeds in de aanstaande zomerziiting aanhangig te kunnen maken. Het college is van oordeel, dat herziening van de organisatie van het waterschap de Dijkring Flakkee en die van het Hoogheemraadschap Schieland spoedig aan de orde moeten wor den gesteld. Verbetering van de waterschapsorganisatie voor het Eiland Dordrecht zal, naar het col lege meent, daarna ter hand geno men moeten worden. Voorts zal ook in de reglementen van een aantal andere waterschappen, die met beheer van buitendijken zijn belast, verandering gebracht die nen te worden, rekening houdende met de ervaring, welke de ramp van 1 Februari heeft opgeleverd, zo menen Gedeputeerden. De beste organisatie kon deze ramp niet voorkomen In de gevolgen, welke de storm vloed heeft veroorzaakt, is volgens G.S. geen verschil te bespeuren tussen de dijken, toevertrouwd aan een waterschap, dat is belast met een ringdijk van bijvoorbeeld de Hoeksche Waard en die van het De tioee jeugdige Franse film- sterretjes Brigitte Fossey en Georges Poiijguly, die een rol spelen in de film „Jeux Inter- d.its", kwamen gisteren op Schip hol aan om in Amsterdam de première van deze film bij te wonen. Achter hen regisseur René Clément eiland IJsselmonde. Op beide eilanden zijn talrijke dijkdoorbra ken voorgekomen. De oorzaken lig gen bij de uitzonderlijke aard van de storm en dc bijkomende om standigheden. welke de vloed een hoogte hebben doen bereiken als nooit te voren en waarop niet kon worden gerekend De beste organi satie van een waterschap heeft de uit een en ander voortgevloeide calamiteit niet kunnen voorkomen. Ged. Staten voegen hier even wel aan toe, dat het vanzelf spreekt, dat als een der waar borgen, die kunnen worden ge schapen, om het risico van doorbraken in de toekomst zo veel mogelijk te beperken, aan bet dykbehcer een orga nisatie ten grondslag dient te worden gelegd, die aan de hoogste eisen voldoet, zy mer ken voorts nog op, dat voor op zegging van het vertrouwen aan de waterschappen hetgeen bij de laatste watersnood is voorgevallen, allerminst aanlei ding is gegeven. Door voort te gaan langs de his torische lijn kan voor het beheer van de dijken gebruik worden ge maakt van de autonome werkzaam heid der waterschapsbesturen en Elders in dit nummer vindt men: Minister Algera opende R.AX Pag. 2 21e Lijst slachtoffers watersnood Pag. 2 Ons goedkoop patroon Pag. 2 Ruim 66 millioen voor Rampenfonds Pag. 2 Mr. Berger afgetreden nis procureur-generaal by de Hoge Raad Pag. S N.C.G.V. voor de televisie Hoe men in Amerika de watersnoodramp ziet Pag. S Studenten zetten Engelse hoofdstad op stelten Pag. 5 De Boekenweek officieel geopend Pag. 7 Om de nationale damtitel Pag. 7 Financiële Kroniek Pag. IS en ons wekelijks bijvoegsel De dijken gaan dicht Grootste stroomgat in zeewering Goerce gedicht Vrijdagavond omstreeks elf uur heeft de Rijkswaterstaat het groot ste stroomvoerende gat in de zee wering van de kop van Goeree ge dicht. Het gat was geslagen in de dijk nabij Ouddorp Het had een breedte van ongeveer zestig meter en een diepte van ongeveer drie en een halve meter bij laag-water stand. De dichting betreft meteen een definitief herstel. Het gat werd j In Zeeland zit men niet bij de gedicht door een aantal op elkaar j Vakken neer. Bij Krabbendijke geplaatste zinkstukken, die daarna werden bedekt mei een hoge dam van met zand gevulde zakken. Damdyk bU Stellendam gedicht Personeel van de Provinciale Wa terstaat van Zuid-Holland, is er gisteravond in geslaagd het. ge vaarlijke stroomvoerende gat in de damdijk ten Zuidwesten van Stel lendam te dichten. Tengevolge van deze dijkdoorbraak kwam Stellen dam op 1 Februari geheel onder water te staan. Het gat had een breedte van ongeveer 45 meter en een diepte van ongeveer vier me ter. Men heeft de afgelopen weken met. man en macht aan net herstel gewerkt. In het gat werden zink stukken neergelaten, waarop hon derden met zand gevulde zakken en grote hoeveelheden klei werden gestort, Auto's rijden nog af en aan om de gehavende dijk met klei en zand te verstevigen. bezig de polder, waar de spoorbaan doorloopt, droog malen Zuivelexport in 1952 ruim 827 millioen De definitieve cyfers over de zui- velexport in 1952 geven een eind cijfer aan van ƒ827.152.000 (vorig jaar ƒ705.938.000). De styging van de export werd volgens het oor gaan van de Kon. Ned. Zuivelbond geenzins alleen veroorzaakt door de hogere pryzen, maar ook door een toeneming der geëxporteerde hoeveelheden. Alleen aan boter werd minder uitgevoerd, welke kleinere hoeveelheid niettemin een hogere opbrengst opleverde. De hoogste totale opbrengst werd in 1952 geleverd door de condens met ƒ263.292.000 (v. jr. ƒ228.847.000). Minister Wille over huurproblemen Hiermede jvordt rekening gehouden In de M.v.A. aan de Eerste Kamer over de begroting van Wederop bouw en Volkshuisvesting wordt veel aandacht besteed aan het huur- probleem. De minister is van me ning dat het onmogelijk moet wor den geacht, dat de bouwkosten in de eerstvolgende jaren zodanig zullen dalen, dat voor rendabele bouw zonder rijkssteun huren be neden 1.90 a 200 pet van het peil van 1940 mogelijk zouden zijn. Dit oordeel is gebaseerd op de premisse, dat de in geld uitgedrukte lonen noch in Nederland, noch in West- Europa aanzienlijk beneden de hui dige zullen dalen. Indien men stelt, dat omstreeks het jaar 1963 in de meeste delen van het land de wo ningnood opgeheven zal zijn, lijkt het aanbevelenswaard een zoda nige huurpolitiek te voeren, dat voor dit jaar een huurpeil voor het oude woningbezit wordt be reikt. dat iets lager ligt dan de rendabele huur voor in 1963 te bouwen woningen. De minister is er van overtuigd, dat de huurverhoging gecompen seerd dient te worden. Huren i Ionen Hij ziet het verband tussen het vraagstuk der huren en dat der lonen aldus, dat allereerst de nood zaak van een herziening van de huren moet zijn gebleken. Daarna komt dan de vraag of en in hoe verre er maatregelen nodig zijn om de huurders geheel of ten dele tegemoet te komen in de lasten- vermeerdering. welke het gevolg is van de noodzakelijk gebleken huur verhoging. Beperkte mogelijkheden met betrekking tot de compensatie kunnen tenslotte de reden zijn om ringer moeten zijn dan ten platte- lande, wil het verschil, uitgedrukt in een geldbedrag, gelijk blijven. Ook de minister is van me ning, dat de huren van diverse woningen, die na 1950 zijn ge bouwd, voor verschillende ar beiders te hoog zijn. By de voorgenomen algemene huur verhoging, die met compensatie gepaard zal moeten gaan, zul len de huren van bedoelde wo ningen, voor zover zy thans reeds boven het nieuwe huur peil liggen, niet worden ver hoogd, terwijl de in deze wo ningen levende arbeiders de compensatie w e 1 zullen ont vangen. Op deze wijze zal aan de geschetste moeilijkheid by de komende huurverhoging tegemoet kunnen worden ge komen. Reeds thans zijn op het driejarig woningbouwprogram 2000 wonin gen per jaar uitgetrokken voor krotopruiming. Het ligt in het voor nemen, dit aantal voor de volgende drie jaren enigszins te verhogen. United Press meldt uit Tehe ran, dat de Sjah van Iran hedenmiddag om 5 uur plaat selijke tijd het land voor on bepaalde tijd zal verlaten. Er is een regentschapsraad ge vormd om het koninklijk ge zag waar te nemen. Na het besluit van de Sjah kwam de majlis (het parlement) he denmorgen in buitengewone zitting bijeen. Het is nog niet duidelijk, of dit betekent dat de Sjah afstand heeft gedaan van de troon. Grote groepen nit de bevolking hebben er bij de geestelijke leiders van het volk op aangedrongen om Overval op bejaarde vrouw te Tilburg Buil f2100- De 76-jarige mevrouw Rijkers is gistermorgen omstreeks zeven uur in haar woning aan de Stcvezand- straat te Tilburg overvallen door twee, nog onbekend gebleven man nen. De vrouw, die nog te bed lag. kreeg enige vuistslagen op 't hoofd toegediend. De mannen stalen uit een kast een bedrag vaai ƒ2100. De 71-jarige echtgenoot van me vrouw Rijkers was kort voor de overval met een familielid naar de Vrijdagse markt gegaan, waar hij een standplaats heeft Hij had de achterdeur van de woning bij zijn vertrek niet afgesloten, zodat de twee mannen gemakkelijk het huis konden binnendringen. Mevr. Rijkers werd door een van de indringers bij de keel gegrepen. De man diende haar tevens enige vuistslagen toe op het hoofd. Ver volgens drukte hij een hoofdkussen op haar gezicht teneinde haar het schreeuwen te beletten. De andere indringer had inmiddels de muur kast geforceerd en roofde daaruit een bedrag van ƒ2100. Nadat de mannen verdwenen waren, begon de vrouw om hulp te roepen. Tot dusverre is men er nog niet i geslaagd de daders op te sporen. Minister Zijlstra voerde besprekingen Tijdens een werkbezoek aan Twente, heeft de minister van Eco nomische Zaken. prof. dr J. Zijlstra, besprekingen gevoerd over de levering van aardgas, met een delegatie der Kamers van Koop handel en Fabrieken in de vier een verhoging, welke op grond van j xoordrlüke provincies en met een bepaalde overwegingen wellicht verder zou kunnen gaan, uit ande ren hoofde te beperken. De differentiatie Naar aanleiding van de vraag of bij de aanstaande huurverhoging een onderscheid moet worden ge maakt tussen de verschillende klas sen van gemeenten, deelt de minis ter mede, dat naar zijn aanvanke lijk oordeel een bescheiden diffe rentiatie inderdaad gemotiveerd zou zijn. In het bijzonder zijn op het platteland de lonen over het algemeen in sterkere mate ver hoogd dan in de steden, ten gevolge waarvan met name ook de onder houdskosten in verhouding meer zijn gestegen. Bovendien schijnt het wenselijk het verschil in geld tussen de huren in de stad en op het platteland niet te doen stijgen. Aangezien de basishuur in de stad hoger is dan op het platteland zal daarom het percentage van de ver hoging van de huur in de stad ge- groep Twentse industriëlen. Deze besprekingen droegen een vertrouwelijk karakter. De minis ter heeft geen prys, tegen welke aardgas aan de industrie geleverd zou kunnen worden (een door het departement geoffreerde prijs van 12 cents per kub. meter is door de industrie onaanvaardbaar geacht) kunnen of willen overleggen. Ver moedelijk zal de aangelegenheid der prijzen zeer binnenkort in een aan de Tweede Kamer over te leg- Te Amsterdam ls de stlchtingsacte gepasseerd van de Civitas Academica der Gemeentelijke Universiteit. In deze stichting zijn hoogleraren, lectoren, oud-studenten en studenten verenigd. Aan een complex ln aanbouw zijnde duplcxwoningen ln de kom der gemeente Arnemulden, dat In het water heeft gestaan, is een schade aangericht van ongeveer 20.000 gulden. De bouw zal even wel worden voortgezet. De polders ln de omgeving van Arnemuiden vallen geleidelijk aan droog. gen gasnota aan de orde komen. Wel is medegedeeld, dat de hoe veelheid aardgas, welke ter be schikking komt, groter zal zijn dan aanvankelijk geraamd. De besprekingen hebben bij de geïnteresseerde industrie niet tot de overtuiging geleid, dat het aard gas voor haar spoedig ter beschik king zal komen. Met de levering van aardgas in Twente, waar de buisleidingen vrijwel klaar zijn, zou zeer spoedig begonnen kunnen worden. Voortzetting van proces Ha mid Onder even grote belangstelling als Woensdag is hedenochtend de behandeling van de zaak tegen Sultan Hamid II voortgezet in een zitting, welke bijna 4 uur duurde en die zich bepaalde tot het ver hoor van de 35-jarige getuige Frans Najoan, afkomstig uit Menado en thans werkzaam als rechercheur bij de criminele recherche op het hoofdbureau van politie in Dja- jarta. Wegens gebrek aan tijd kon de tweede getuige, Joesoef Bar nas :n deze zitting niet worden ge hoord. De zitting zal 4 Maart worden voortgezet, waarvoor als getuigen zijn opgeroepen. Sultan Hameng- koe Boewono, generaal-majoor Si- ma toepang en Ali Boedardjo. pogingen in hpt werk te stellen, de Sjah te bewegen op zyn besluit terug te komen. Volgens andere berichten zon de Sjah voornemens zyn naar Bag dad te reizen en vandaar naar Spanje te gaan. Na vijf maanden zwerven Boekhouder meldde zich bij grenspost 18.000 verduisterd De 29-jarige Bussumse boekhou der P. B„ die er van verdacht wordt in dienst van een Hilver- sumse rijwiel fabriek verduisterin gen te hebben gepleegd tot een bedrag van 18.000 en de vlucht had genomen naar het buitenland, is gearresteerd en heeft tegenover de Hilversumse politie een volle dige bekentenis afgelegd. De man, die volkomen berooid en aan het einde van zijn krachten is, meldde zich na langdurige om zwervingen door Frankryk en Duitsland Donderdag aan de grenspost in Nieuwe Schans bij de marechaussee. Uit zyn bekentenis kwam vast te staan,dat hy in de loop van het vorig jaar door het vervalsen van cheques een reeks van verduisteringen heeft gepleegd. Hy was hiertoe gekomen door om gang met een vriendin in Amster dam voor wie hy grote uitgaven deed. Hy kon de verduisteringen plegen doordat hij een vertrou wenspositie bekleedde. Medio November vroeg hy ver lof aan zijn directie. Op 18 Novem-» ber begon hy zyn buitenlandse reis. Hy had toen nog 680 over. Na omzwervingen in Frankryk en Duitsland is hij tenslotte, uitge put en berooid, in ons land terug gekeerd. Trein greep aanhangwagen Om kwart voor 10 hedenochtend heeft tengevolge van slecht zicht door de zware mist, de trein die om 9.30 uur uit Kampen naar Zwolle was vertrokken, ter hoogte van Mastenbroek een jeep met aanhangwagen gegrepen. De jeep van de zuivelfabriek 's-Heerenbroek bestuurd door H. Barneveld uit Wjlsunj was juist de onbewaakte overweg gepasseerd, toen de trein ter plaatse was. De aanhangwagen, die was beladen met bussen onder- melk, werd geheel vernield. De trein werd aan de voorzijde flink beschadigd. Later is dit die- selstel naar Zwolle gesleept. Om 11 uur is de verbinding Zwolle Kampen hervat. riet Weer Verwachting tot Zondag avond (opgemaakt te 10 u.) Aanhoudend mooi weer In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist by tem peraturen om het vriespunt lot lichte vorst. Overigens droog weer met weinig be wolking. Weinig wind. De zelfde of iets hogere tempe raturen. 1 Maart: Zon op 7.27, on der 18.19. Maan op 19.26, onder 7.22. (V.M. 28 Febr. 19.59 u.) 2 Maart: Zon op 7.25, on der 18.21. Maan op 20.36; onder 7.33; Barometer alhier v.m. 8 u.: 780 mm; v.m. 12 uur: ,781 mm. Barometer na hedenmid dag 12 uur: stygende. Hoogwater te Scheveningen 1 Maart le hw. 3.55, 2e hw. 16.05. 2 Maart: le hw. 4.24, 2e hw. 16.29. Tussen gisterochtend 8 u. en hedenochtend 8 uur no teerde onze regenmeter geen neerslag. Temperatuur hedenmor gen 8 u. 3 gr. C.; 12 uur: 7 gr. C. Tussen gistermorgen 8 u. en hedenmorgen 8 u. was de hoogste temperatuur 12 gr. C. en de laagste 1 gr. C

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1