A PIET BESTEBREURTJE W.SL00FF Belangrijk „Jawa" en „C.Z." nieuws W. BOL JONGEN Buitenlands Nieuws U HEBT EEN BRIL J Garantie-verdubbeling Prijsvraag Rijwiel-, Motor- en Carrierhandel D0RPSSTR. 147 - BARENDRECHT - TEL. 238 Landarbeiders en Aardbeienwiedsters N.V. Z.A.B.0. Ingezonden stukken hedenavond om 7.30 uur de buiten-training weer op het veld aan de Oranjestraat. IFC. De uitslagen waren: IFC 1—Papendrecht 2 03. IFC 2—Papendrecht 2 2—8. Papendrecht verdiende de overwinning wel, maar de uitslag was wel geflateerd. De IFC-ers konden niet in hun spel komen, maar voor het doel was het hopeloos slecht, de mooiste kansen werden niet benut. Het derde elftal deed het nog slechter, en verloor van Alblasserdam met grote cijfers. Het programma voor a.s. week is als volgt: IFC 1Geluksvogels 1 2.30 uur. IFC 2Sliedrecht 3 10 uur. Ook dit kan een aardige strijd worden, daar Geluksvogels nu de tweede plaats be zet. Dal wij tientallen aanbie dingen hebben in borden, kop en schotels en glaswerk, och dat is U wel bekend, maar voor dit Jubileum wil den wij wat hoger grijpen. Ontbijtserviezen, complete ontbijtserviezen, geen tweede keus, neen, eerste keus crème ontbijtserviezen, be staande uit 6 bordjes, 2 vleesschaaltjes, een boter- vloot en een broodschaal. Tiendelige aardewerk ont- bij'serviezen van 6.95, nu voor al onze klanten als Jubiinum aanbieding fiï Zaterdagmorgen om 9 uur begint in onze huishoudaf- deling souterrain de grote verkoop van complete 10 delige ontbijtserviezen en Zondagmorgen kan dit ook bij U op tafel staan als U ',nükoopv,o0r Q9* WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 Linkse verschuivingen. Zondag heeft Oostenrijk zijn verkiezin gen gehad voor het parlement; dat is voor de tweede maal tijdens de bezetting, want hoewel de Amerikanen, Engelsen en Fran sen de Oostenrijkse regering zoveel moge lijk de vrije hand geeft, willen de Russen hiervan nog niets weten en houden zij hun deel bezet en zuigen het uit, zo ver zij kun nen. Een verrassing leverde deze verkiezing niet op. De oude zetelverhouding was: Ka tholieken 77, Socialisten 67, Onafhankelij- ken 16 en Communisten 5. De Katholieken verloren 3 zetels en kwamen op 74; de So cialisten wonnen er 6 en kwamen op 73. De onafhankelijken verloren 2 zetels en de Communisten 1. Zodoende hebben de Socia listen 1 zetel gekregen uit het communisti sche kamp, 2 van de (liberale) onafhanke lijken en 3 van de katholieken. Sedert 1945 werd Oostenrijk geregeerd door een coalitie van katholieken en socia listen, maar die viel verleden jaar, na een conflict, in November uiteen. Hangende de komende verkiezing bleef de regering ech ter aan. Het is niet van belang, welke regering Oostenrijk nu krijgt. Algemeen wordt ver wacht een socialistisch-liberale regering, die dan een meerderheid van 6 stemmen zal hebben. Na het ontstane conflict voelen de katholieken niet veel meer voor een coa litie met de socialisten. Het conflict ont stond, omdat de Socialistische ministers met de Russische regering wilden onderhande len over de opheffing van de bezetting en bereid waren om bepaalde concessies te doen, zulks tegen het advies van de andere drie bezetters in. Hiervan wilden de katho lieken niets weten. Rumoer in België. De laatste weken zijn er nationale moei lijkheden ontstaan in België, welke als mid delpunt hebben de Kroon. Het is voorna melijk de socialistische pers geweest, die fulmineerde tegen het Hof in het Algemeen en de Koning in het bijzonder. Jammer voor de jonge Koning, maar hij is niet ge tapt bij de Belgen. Zelfs niet bij de katho lieken. De tragische wijze, waarop hij de troon moest beklimmen, hebben een stem pel gedrukt op de jonge vorst en sedert deze troonsbestijging zijn er verschillende moeilijkheden ontstaan. De socialisten ver wijten Boudewijn, dat hij aan de lijband loopt van zijn vader, Leopold, die hem ad viezen geeft, terwijl men ook van mening is dat Prinses de Réthy, de tweede echtge note van ex-koning Leopold, nog te veel invloed heeft. Het is algemeen bekend, dat de Belgen deze gewezen winkeljuffrouw niet mogen. De Belgen hadden een grote verering voor de eerste gemalin van Koning Leopold, Koningin Astrid, die op zo tragi sche wijze om het leven is gekomen, en men heeft de Koning eigenlijk nooit verge ven, dat hij op min of meer stiekeme wijze in de oorlogsjaren trouwde met juffrouw Baels. Dit heeft de Koning veel populariteit gekost, vooral van de zijde der socialisten, die zich de laatste jaren in België hoe lan ger hoe meer als republikeinen ontpoppen. Na de troonsbestijging van Boudewijn kreeg de jonge vorst enkele adviseurs, ka tholieken, liberalen en socialisten. De keuze van de beide socialistische adviseurs is geen gelukkige geweest. Hun houding tegenover de jonge vorst getuigde nu ook niet be paald van veel eerbied. Men beschouwde hem meer als een onmondig kind, dat men niet au serieux neemt, dan als een consti tutionele vorst. Eind Januari is het tot een uitbarsting gekomen en Boudewijn moet in een plotselinge opwelling van woede gezegd hebben tot zijn beide socialistische advi seurs: „Mijne heren, ik haat U en Uw partij als de pest. Als U het in ons vaderland voor het zeggen had, dan werden, volgens Rus sisch recept, ook de kerken gesloten en de priesters vervolgd. U kunt vertrekken; ik zal van uw diensten geen gebruik meer maken." voor afstand en nabij Kunt U daarmee ook alles duidelijk zien op een afstand van 1 Meter Moeilijk Neem Trifocaal Glazen De oplossing voor scherp zien op O (1. leesafstand II. 80 a 100 cM. afstanden III grote afstand 2ilnn li.., ■■.„"tl Sedert die gedenkwaardige 29e Januari regeert Boudewijn zonder socialistische ad viseurs. Natuurlijk kreeg de partijleiding een verslag van dit conflict en de socialis tische partij had een communiqué klaar, dat ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen gehad zou hebben voor de nationale eenheid van het land, want het was bestemd voor pu blicatie in de dagbladen van Maandag 2 Februari. Dit is niet geschied in verband met de ramp, die ook de Belgen op de le Februari heeft getroffen. Er waren toen hogere belangen en Koning Boudewijn, hoewel ziek, wellicht ook van emotie, ging onmiddellijk naar het rampgebied en be zocht de meest getroffen plaatsen. Daarna ging hij naar Zuid-Frankrijk voor herstel van zijn gezondheid. De socialistische pers heeft dit vertrek afgekeurd en sedert dien voert deze pers een spelde-prik-politiek. Niets wat de jonge vorst thans doet, deugt meer. Allerlei ver dachtmakingen zijn gepubliceerd en allerlei toespelingen op een eventueel huwelijk. Zelfs werd in dit verband genoemd de naam van Prinses Margareth, de zuster van de En gelse Koningin. Dat een en ander al van weinig kiesheid getuigt, ligt voor de hand. Plotselinge terugkeer. De grootste schok kregen de socialisten echter Maandag j.l., want Boudewijn, die men velig en wel in Frankrijk achtte, keer de Maandagmiddag onverwacht met zijn ouders in Brussel terug. En wat meer. is, ook de Koningin Moeder werd uit Nice door een auto van de Koning plotseling te ruggebracht naar Brussel, zodat de gehele Koninklijke familie thans in de residentie vertoeft. Gelijk met de terugkeer van het Koninklijke gezin verscheen in Brussel en de andere Belgische steden een extra editie van het Parijse dagblad „France-Soir" met een persoonlijke verklaring van Koning Boudewijn. De Koning zegt in deze verkla ring, dat de reden van zijn plotselinge te rugkomst gezocht kan worden in de „bele digingen, die gericht zijn aan het adres van de eenheid der koninklijke familie en der halve dus tegen de eenheid van België en het Belgische volk zelf. Er wordt aan toe gevoegd, dat er ook geen sprake is van hu welij ksplannen Intussen heeft de Koning in zijn paleis een onderhoud gehad met de hoogste gees telijkheid in het land (het is niet bekend, welke bisschoppen het geweest zijn) en men neemt aan, dat de Kerk hem gewaarschuwd heeft kalmer op te treden. In regerings kringen is men echter van mening, dat Ko ning Boudewijn de handschoen, door de socialisten geworpen, zal opnemen en hen. zoals de Koning zelf heeft uitgedrukt, tot de dood zal bestrijden, omdat zij ook de godsdienstige eenheid van België pogen te verscheuren. Het is namelijk algemeen be kend, dat Boudewijn een zeer gelovige ka tholiek is, en als zodanig iedere niet-gelo- vige wantrouwt. Waar de meeste socialisten hun kerkelijke plichten vrijwel of in het geheel niet nakomen, ligt het voor de hand, dat hij van hen geen vriend is. Met dit al is de positie van de regering zeer wankel geworden. En waar er geruch ten gaan, dat Koning Boudewijn te kennen gegeven heeft afstand te willen doen van de troon ten behoeve van zijn jongere broer, is het land ernstig beroerd en zien wij, als buitenstaanders met belangstelling de ont wikkeling bij onze buren verder tegemoet. JUBILEA BIJ NEDERLAND KATTENBURG. De Kattenburgs waren reeds aan het einde van de 18e eeuw als kleermakers in ons land gevestigd. Zij waren de eersten, die de confectie op het vaste land van Europa introduceerden. Thans werken in het be drijf van Kattenburg, waar een belangrijk deel van de uniformen voor overheids- en particuliere instellingen worden vervaar digd ongeveer 650 mensen. Op 27 Februari a.s. viert Nederland Kattenburg een aantal belangrijke jubilea. Twee leden van het personeel zullien een Koninklijke ondei-scheiding ontvangen en twee anderen zullen deze maand hun 25- jarig jubileum vieren. En dat zal Katten burg niet onopgemerkt laten passeren. De bloemetjes zullen er op gepaste wijze bui ten worden gezet. Wij wensen de jubilarissen zowel als de directie een gezellig feest. Het is goed dat dergelijke zaken de aandacht hebben. Het verstrekt bovendien het saamhorigheidsge voel en de teamgeest wordt er door ver sterkt. Iets, dat Kattenburg en geen enkele andere zaak kan missen. heden gelden onderstaande prijzen voor de uitgebreide serie „C.Z." en „Jawa" motorrijwielen. C.Z. „Gangmaker" 125 c.c. met achterwielvering f 990,- C.Z. „Super-Tourist" 125 c.c. met achterwielvering, zwaardere banden, ifiRR accu en electr. claxon IUDj,- Deze beide modellen zijn in rode uitvoering C.Z. „Voortrekker" 150 c.c. zelfde uitvoering als 1 A7c in 1952, kleur zwart lU/j,-- C.Z. „Padvinder" 150 c.c. zelfde uitvoering als innc in 1952, kleur rood IUVj,-- C Z. „Transporter" driewieler met 150c.c. motor. Is ook als ge wone motor te gebr. Jawa 250 c.c. één cylinder oerbetrouwbaar, f 1385,- slechts I 1595,- Jawa 350 c.c. twee cylinder met zijnfelle accelera tie en een droom van souplesse f 1945,- Zoals U ziet zijn alle modellen bijna f 100,- in prijs verlaagd! Bovendien wordt met terugwerkende kracht tot 1 Jan. j.l. op alle Beersmerken, ook de Italiaanse „Rummi" en „Alpino", die er bij gekomen zijn, een garantie verleend van 25000 km. met een maximum van 12 maanden. Behalve deze garantie-verdubbeling blijft de normale Service-polis ook van kracht. Tot slot nog een aangename „Beers"-verrassing n 1. ter gelegenheid van de 15000e Jawa - C.Z. door Beers geïm porteerd, stellen zij een Luxe Jawa 250 c.c. en een C Z. 125 c c. model „Gangmaker" als prijzen beschik baar voor een eenvoudige prijsvraag. Aan deze prijsvraag kan iedere ingezetene van Nederland gratis deel nemen, uitgezonderd leden (en hun personeel) van de RAI, resp. van de BOVAG. Formulieren voor deze prijsvraag zijn verkrijgbaar op de RAI-tentoonstelling, Beers-stand No. 5. Ook aan te vragen bij Beers, Rijswijk en bij de Hoofdagent: Gevraagd: Tuindersknecht liefst halfwas Zich aan te melden tussen 2 en 3.30 uur bij: BEN. RIJWEG BOLNES 555 VOOR DIRECT GEVRAAGD; AUTOPLAATWERKERS Autobus- CARROSSERIEMAKERS j bouw ianm. carrosseriefabriek Ben. Rijweg 85, R'kerk, Tel. 405 GEVRAAGD: een flinke JONGEN J. v. d. ENT Amaliastraat 22 Slikkerveer GEVRAAGD: een flinke vlugge voor opleiding in de zaadteelt Js. HUIZER Azn. Zaadteelt en Zaadhandel RIJSOORD Wilt U verzekerd zijn van goede Kuikens? Geef dan Uw bestelling bij ons op. Desgevraagd ook opfok tot 7 a 8 weken oude hennen. Vraagt inlichtingen en prijs opgaaf bij M. H. KANTERS Dorpstr. 118, H. I. Ambacht /ïnconey ENKAL0N WANDELKOUSEN le kwaliteit, 50 denier f 4.95 Links geweven DAMESKOUSEN le kwaliteit, met perion versterkt, f 1.95 per paar SPORTKOUSEN met nylon versterkt, vanaf f 1.95 per paar Vraagt een Kousenkaart Wanneer er 10 paar op aan getekend is, krijgt U ÉÉN PAAR van de gemiddelde prijs GRATIS SLIKKERVEER Manufacturenhandel Te koop GEVRAAGD Goed Orgel Telef. K 1858-583 40-jarig Jubileum G. Stekelenburg Dinsdag 24 Februari j.l. was het 40 jaar geleden dat de heer G. Stekelenburg in dienst trad als bedrijfsleider bij de N.V. Scheepsbouwwerf voorheen De Groot v. Vliet te Slikkerveer. De directie der N.V. wilde deze dag niet ongemerkt voorbij laten gaan. 's Middags werd er een receptie aangeboden in de nieuwe cantine waar de jubilaris te midden van familie, vrienden en genodigden aller eerst werd toegesproken door de heren di recteuren der N.V. De heer Van' Vliet bood de jubilaris na mens de directie een schitterend televisie toestel aan. Diverse sprekers volgden ea de jubilaris werd bedolven onder de vele prachtige cadeaux. Voor alle aanwezigen, maar voor de ju bilaris en echtgenote in het bijzonder, werd deze dag een dag om nooit meer te verge ten. De bescheiden, maar deskundige bedrijfs leider G. Stekelenburg van de N.V. De Groot v. Vliet te Slikkerveer jubileerde op waardige wijze. RIDDERKERK. Burgerlijke stand over het tijdvak van 18 tot en met 24 Februari 1953. Geboren: Jan, z. v. P. Scheurwater en B. K. Maaskant, Paulusweg 35 Teunis, z. v. L. Kik en N. M. M. Baan, Rijksstraatweg 8. Ondertrouwd: P. C. Mallegrom, 20 jr. en P. de Waard 18 jr., beiden wonende te H. I. Ambacht. Getrouwd: M. Lagendijk en G. C. van Drunen, H. I. Ambacht, Hooftwijk 26. Overleden: K. E. Mol, 53 jr. echtgen. van C. A. Kleijne J. Jongeneel, 78 jr. echtgen. van N. Verhoef T. Schouwstra, 79 jr. echtgen. van P. Veldman. Spreekuur Maatschappelijk Werkster. A.s. Dinsdagavond zal dit spreekuur wor den gehouden inplaats van 78 uur, van 6.30 tot 7.30 uur. Dit geldt slechts alleen voor a.s. Dinsdag. Watersnoodcommissie 1953. Deze Commissie werd Donderdagavond door de Burgemeester, namens het College van B. en W. geïnstalleerd. De bedoeling is, dat de gemeente, indien zulks nodig is, de getroffenen voorziet van het allernodigste huisraad, nu de uitkering van het Rampenfonds op zich laat wachten. Nadrukkelijk wordt er op gewezen dat deze verstrekking zal geschieden als voor schot op de uitkering, welke door het Ram penfonds of enigerlei andere instantie zal worden verstrekt. Dinsdag te beginnen zullen de getroffe nen persoonlijk worden opgeroepen. Er wordt verzocht op de aangegeven ttfd aan wezig te zijn. Degenen die niet zijn opgeroepen, kunnen niet te woord worden gestaan. Begonnen zal worden met de getroffenen, wonende aan de Ringdijk. Geachte Redactie, verzoeke nog eenmaal plaatsing in uw blad. Antwoord aan WSV „Nooit Gedacht". Het Bestuur- der W.S.V. „Natuurvrien den" deelt mede dat zij nimmer heeft aan gedrongen om geen medewerking te verle nen aan de propaganda filmavond van bo vengenoemde wandelver. Maar het feit kwam er op neer dat bij de winkeliers geen verenigingsnaam genoemd werd. Daardoor werden wij vorige jaar mede gedupeerd. De juiste weg te allen tijde voor de winkeliers een lijst met goedkeuring der Politie ter plaatse. Het spreekwoord luidt: Ondervin ding is de beste leermeester. Het Bestuur der W.S.V. De Natuurvrienden, Ridderkerk. Leestafel. Recensies: Een nieuw boek van Klaas Toxopeus. Bij de thans te Baarn gevestigde uitle versmij. „Het Wereldvenster" gaat nog vo7r de Boekenweek een nieuw boek van Klaas Toxopeus „Woest Water" verschijnen. Even als van zijn eerste boek „Vliegende Storm", waarvan zo juist de 4e druk verscheen, gaat dit nieuwe boek als hoorspel lopen voor de radio. Voor de Boekenweek verschijnen even eens bij dezelfde uitgever Italiaanse Impres sies van Hella S. Haase, „Klein Reismozaik" en een drietal brieven van K. H. Kroon over het actuele onderwerp Christendom en Humanisme „Stenen voor Stenen". In bewerking zijn ter verschijning in dit voorjaar, een boekje voor de Engels spre kende tcerist door Nel Slis met tekeningen van Hugh Jans „Dikes and Bikes"; een vierde druk van het bekende boek met 148 foto's van Joy en Arnold „Het Afrika van Albert Schweitzer"; een boek van Henri A. Ett, over de geschiedenis der reformatie „Van Wessel Gansfort tot Abraham Kuy- per" en een boek van Mr Ir M. M. van Praag „Parijs, Rendez-vous der Wereld". De Duivel onder ons. Van dit „Dagboek van Lucifer" door G. Toornvliet verscheen thans een tweede druk. Het is een meesterlijke analyse van de duivel en zijn macht. De duivel komt in deze wereld incognito en daarom is het zo goed, dat wij zijn tactiek goed onderkennen om ons tëNveer te kunnen stellen. In boeien de stijl laat de schrijver de duivel in actie zien; het is een boek voor de mensen van deze tfjd. RIE VAN ROSSUM. „Met groot genoegen hebben we dit nieuwe boek van Rie van Rossum gelezen. Hier herkennen we weer de schrijfster, die ons in De Kloof zonder brug en in Cinde rella zo veel figuren wist te schilderen, die ons onvergetelijk werden. De laatste tijd verschenen meer boeken van haar die ons geen bevrediging schonken. Ook hier toon de de schrijfster haar meesterschap over de taal in het schilderen van mensen en mi lieux met fijne, gevoelige trekjes. Maar zij scheen geen oplossing te weten voor de le vensproblematiek van haar figuren. De weg omhoog scheen afgesloten, scheen in som mige boeken zelfs niet te bestaan. Het leven van haar figuren scheen zonder zin. In dit nieuwe boek wordt het leven en worden de mensen zeker niet gezien door een vrolijker bril. Maar in de figuur varf Niesje wist de schrijfster uit te komen bo ven de hardheid en ellende van het men senleven. Hier heeft het leven, zelfs het schijnbaar, zinloze, weer zin als het wordt bezien onder eeuwigheidslicht. DE BELI-JDENISTIJD NADERT. Ter gelegenheid van de a.s. belijdenistjjd zal, naar wij vernemen, een speciaal boek verschijnen, getiteld: „OPBOUW Wat maakt een christen van zijn leven?" Negen vooraanstaande scribenten uit het Gereformeerde leven (o.a. Prof. Mr I. A. Diepenhorst, Prof. Dr R. Schippers, Ds. S. J. Popma, Ds. H. A. Wiersinga) werken hieraan mee. Dit boek bedoelt in de eerste plaats de jongeren die zo juist belijdenis hebben gedaan, de weg te wijzen tot het voluit beleven van hun belijdenis en tot het vinden van de juiste christelijke levens houding nü; maar het wil ook aan de oude ren richtlijnen geven, waardoor zij weer kunnen komen tot een stijlvolle opbouw van hun leven. Onderwerpen: Het gezinsleven, het ker kelijk leven, het verenigingsleven, de school, het culturele, het sociale, het poli- tiéke leven, zending, evangelisatie, anti these, doorbraak, hristelijke organisatie, enz. Wat is de roeping van een christen op al deze levensterreinen? Daarop tracht dit boek een antwoord te geven. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afd. Rotterdam, Schiedam en Omstreken. De ramp, die over ons land is gekomen en waardoor vooral het Westen van Neder land met de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden zwaar werd geteisterd, heeft het Bestuur van bovenvermelde afdeling van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw aanleiding gegeven te besluiten de 84e Paasvee-tentoonstelling, die op 24 Maart a.s. op de terreinen van de Rotterdamse Veemarkt zou worden gehouden, geen door gang te doen vinden. Het Bestuur wil door deze beslissing uiting geven aan gevoelens van diep mede leven met de leden der bevolking van het in hoofdzaak getroffen gebied, die telken- jare hun dieren naar de Rotterdamse expo sitie zonden. Door het brengen van dit offer het houden op genoemde datum van een repre sentatieve tentoonstelling wordt zeer wel mogelijk geacht meent het Bestuur mede de nagedachtenis van de vele omgekome nen te eren. Namens het Bestuur der Afd.: De Voorzitter J. de Kroes De Secretaris C. Poot.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1