Onze koe roept nog om een naam Helpt U ons mee? En we zoeken kopers Yoor onze reproducties In Roden leeft en werkt een koe, een beste drie-jarige dragende vaars. De Re gionale Omroep Noord en de dagbladen in het Noorden hebben het dier ..ge adopteerd". Iemand heeft die koe aan de R.O.N. cadeau gegeven en nu mogen pers en radio er voor zorgen, dat de koe financieel vetgemest naar het ramp gebied gaat. Maar dan moet er eerst nog iets anders gebeuren. Onze vaars moet nog een naam hebben. R.O.N.-luisteraars en dagblad lezers helpen mee om het geschenk een passende naam te. geven. U weet toch wal de bedoeling is?. Tot en met Zaterdag kan U op een briefkaart de naam schrijven, die U onze koe had toegedacht. Alle briefkaarten, die het Friesch Dagblad met de avondpost, van 2 Maart bereiken, dingen mee. naai' de prij zen. Zoals daar zij de eerste prijs een verzameling zuivelpröducten ter waarde van f75.—; ds tweede prijs zuivelproduc ten voor f60.de. derde prijs zuivel producten voor f 40.dan nog een prijs (e-2 bedrage van f30.— en een prijs van f2o,aan zuivel..-oducten. U heeft dus niets inders te doen dan een naam op een briefkaart te zetten. O ja, nog wat: U moet op die briefkaart 50 cent aan postzegels extra bijplakken. Die vijftig centen komen de koe ten goe de en omdat die koe een N.R.F.-koe is, komen Uw vijf tic postzegelcenten auto matisch in het Nationaal Rampenfonds. Wat (lenkt u van U vindt dat naamgeven moeilijk? Nu ja, gemakkelijk is het niet. Het kan zo maar een naam zijn, het kan een symbolische naam zijn. Helpen kunnen we u niet bij het naam geven. Maar als u nu beslist een „tip" wilt Hellevoetsluis en Nieuwenhoorn geadopteerd De gemeenten Schiermonnikoog, Donia- werstal en Kollumerland hebben in het kader van het adoptieplan der Vereniging van Nederlandse Gemeenten toegewezen gekregen de gemeenten Hellevoetsluis en Nieuwenhoorn, met respectievelijk 1300 en 1700 inwoners. Gereformeerde J.V. viert 75-jarig bestaan Niawier. De JV op GG „Leert en vermaant elkander" heeft Maandag haar 75-jarig be staan herdacht. Deze vergadering, die in de Ger. Kerk werd gehouden en een enigszins feestelijk karakter droeg, stond o.l.v. oud- voorzitter Jac. Slagman. Verschillende oud-leden gaven blijk van hun belangstelling. Oud-voorzitter P. Miede- ma van Dokkum bracht enige flitsen naar voren uit de historie .der vereniging, v/far: -na Tj. Jac. Hol\verda_5prak namens"de aan wezige oud-leden. Vervolgens werden" goede wensen uitgesproken door afgevaardigden van de mannen-, vrouwen-, knapen- en meisjesverenigingen, de muziekvereniging, de Ring en de Herv. Jongelingsvereniging. Ds Biersteker sprak namens de kerkeraad. Tot slot werd door eigen krachten het toneel stuk „De zoon van Berkenhof" opgevoerd. De inhoud zowel als de wijze waarop dit ver tolkt werd, viel zeer in de smaak. Kultureïe joun to Winsum Winsum. It Kr. Sjongkoar iTHet Loflied" hat op 'e seale fan Terpstra in kultureïe joun halden. Lieder wie Ds. B. Smilde fan Achlum. De wurklist bifette 12 sjongnümmers, dy't troch it koar tige bést ütfiert binne. Ek waerd ütfierd de Kantate, Ps. 84 fan Pylman, mei solosjongen fan de juffers E. Kuiken, en F. M. Ringnalda. Ds. Smilde bi- spile it oargel. Fierders hawwe de bywézigen- harkje kin nen nei solosang fan juffer E. Kuiken." de hear Jager lieder fan it koar en nei in duet fan dhr Jager en ds Smilde. De hear Bruinsma hie foar dizze joun in revue skreaun en hy hat eare fan syn wurk hawn. Priisfraech „Us Fryske Berneboek" De stifting „Us Frysk Berneboek" skriuwt in priisfraech ut foar oar- spronklik Fryske' berneboeken foar bern fan de middelklassen fan de Legere skoalle. De twa beste hanskriften sille prizen biskikber foar steld wurde: in le priis fan fyftich goune en in twaddenien fan fiifentweintich. De stifting haldt it rjocht fan ütjefte foar it jier 1953 fan it hanskrift, dat mei de earste priis bikroand wurdt. Honora rium is yn 'e priis net bigrepen. Hanskriften moatte oan ien kant bi- skreaun wêze en ünder motto foar ien Maeije 1953 stjürd wurde oan it adres fan de skriuwster fan de stifting: W. Dijkstra- Talsma, Troelstrawei 146, Ljouwert. Paasveetentöonstelling vervroegd De commissie voor de Paas-veelenlooo- stelling te Snee]; heeft besloten om de tentoonstelling niet 31 Maart, maar 24 Maart te houden. Bekend schipper plotseling overleden Koudum. Woensdagavond overleed zeer plotseling, terwijl hij op weg was naar de damclub, de ruim 70-jarige oud-schipper Keimpe van der Meulen. Bij de zeilwed strijden op de Fluessen was Van der Meu len steeds een vooraanstaande figuur. Ver moedelijk was de doodsoorzaak een hart verlamming. Schipper gaf geen voorrang Heeg. Doordat de schipper C. Hamstra uit Amsterdam bij de brug te Osingahuizen geen voorrang verleende aan de schipper K. S. de Jong uit' Staveren, .kwaipen beide schepen niet elkaar in botsing. 1-Iet schip van de heer Hamstra liep een grote deuk in de y.oorstgven ojfr hebben er zijn erg veel lezers, die stemmen op „Juliana" en „Marijke". We hebben uw gedachten bepaald en meer hebben wij niet te doen. Alleen mogen we nog wel even propaganda maken voor ons aller koe. Een naam, postzegels en een rug- gesteuntje voor het Rampenfonds dat is het werk, dat u kunt verrichten.' Wij zullen er voor zorgen, dat de briefkaarten verzameld worden. Misschien kunnen we u zelfs één der prijzen bezorgen. Denkt u aan de reproducties Nog iets andersop onze redactie ligt een keur van reproducties naar werken van Frie se schilders fCor Reisma, Bouke van der Sloot. Joh. Mulders. Dick Osinga en Jentsjc Popma». Voor ƒ25 "kunt u een dergelijke' plaat in uw bezit krijgen, waarmee u beslag legt op een waardevolle wandversiering. Schrijft u ons even. stort hel geld" en wij zenden franco de reproductiefs» van uw keuze toe. D.e vijf en. twintig gulden vloeien automatisch in de onverzadigbare kas van het Nationaal Rampenfonds.. We kregen een telefoontje van een hoofd der school, ergens in Friesland. Of We maar twee platen toe wilden sturen. Dat voorbeeld moest nagevolgd worden. Goede platen voor onze scholen ?n oen bijdrage van het onderwijs voor het Rampenfonds, da.t< rs twee vliegen in één klap. En wan neer u dezer dagen eens een geschenk moet geven op een verjaardag, op een re ceptie. bij- een bijzondere gebeurtenis, denk dan-eens aan onze reproducties. Het Ram penfonds, de schilders en de reproducties zijn dié belangstelling waard Giften morgen voor de microfoon Gebleken is, dat tal van bedrijven, ver enigingen en 1 schoolklassen het prettig zouden vinden hun gaven aan te bieden tijdens de uitzending van de actie .Beur zen open dijken dicht", welke verzorgd zal worden vanuit de Beurs te Leeuwarden op a.s. Zaterdag. Het is echter niet mogelijk aan al deze aanvragen te voldoen. „Beur zen open dijken dicht" wil de vele spon tane gevers in de gelegenheid stellen hun giften af te dragen tussen vier en vijf uur Zaterdagmiddag. Zij gelieven hun gaven te overhandigen aan de heer Van Rooden, die optreedt als vertegenwoordiger van dc radio-actie. Het is de bedoeling, dat zoveel mogelijk giften, of althans de meest bij zondere, 's avonds voor de microfoon wor den vermeld. De vertegenwoordigers van de bedrijven, waarvan de giften overeen komen met tenminste één dagloon van het personeel, kunnen tegelijk de oorkonde in ontvangst nemen, die is ondertekend door de directeur van het Nationaal Rampen fonds en door Prins Bernhard in zijn kwa liteit van voorzitter van het fonds. H. Eygelaar voorzitter van H.N.I. te Heerenveen Heorenveen. 'De verenjgjng .Handgl^i^'ii-Q verheid en Industrie kW a in Dónclëfdag in. jaarvergadering bijeen waarvoor grote be langstelling bestond. De voorzitter de heer R. K. Keuning deelde in zijn openings woord mee, dat uit de kas der vereniging f 100 is gezonden aan het Nat. Rampen fonds. Verder zei hij dat het zakenleven in Heerenveen gezond is en spoorde de leden aan tot steeds nauwer samenwer king. Uit het jaarverslag van de Secreta ris bleek dat het ledental in het afgelopen jaar is geklommen tot 303. De penning meester sloot het boekjaar met een batig saldo van f939,84, terwijl nog enkele hon-' derden guldens te vorderen zijn. In het bestuur werd gekozen de heer J. van Kampen. De voorzittershamer zal voortaan worden gehanteerd door de heer H. Eijgelaar. Op voorstel van de heer W. Wierda, werd met algemene stemmen be sloten de heer R; K- Keuning te benoemen tot ere-voorzitter. De contributie werd voor dit jaar on veranderd vastgesteld- op-f4,00. Bij de •ondvraag kwam o.m. ter sprake, dat, on danks de motie van afkeuring die op de vorige jaarvergadering is aangenomen over het benoemen van de heer B. tot be stuurslid van de Kamer van Koophandel, zonder medeweten van H.I.N., noch de heer B. noch het bestuur van de K.v.K. enig contact met de vereniging heeft op genomen- Deze houding werd ten zeerste betreurd, Nieuwe dirigent te Reitsum De heer H. Akse te Ternaard heeft be dankt vóór de benoeming tot. dirigent van het chr. gem. koor „God is mijn lied" te Reitsum. Ir zijn plaats is nu benoemd de heer H. Broeksma te Holwerd, die de be noeming heeft aangenomen. Lezing over Zuid-Amcrika Oudejja. (W.) Voor de vereniging van platte landsvrouwen heeft de heer Hans Kievid ge sproken over de reis van prins Bernhard naar Zuid-Amenka. Spr. zei, dat dit deel van de wereld vooral voor industriële emi granten goede mogelijkheden biedt. Voor agrariëers liggen in Canada evenwel meer mogelijkheden. De heer Kievid verduidelijkte zijn lezing met lichtbeelden. Raadsvergaderingen Meer expositieruimte BOLSWAIU). Mededeling wordt gedaan van het K.B. waarbij burgemeester J. G. S. Bruinsma. voor de tijd van zes jaren wordt herbenoemd. De heer W. Leurink sprak namens de wethouders woorden van waardering voor het werk van burgemeester Bruinsma. Na gememorëerd te hebben dat burgemeester Bruinsma zes jaar geleden met gereser veerdheid werd ontvangen, zei de heer Leurink, dat de burgemeester zich echter een harde werker getoond heeft. Hij heeft veel goede en grote initiatieven ontplooid en wórdt gedragen door een aangeboren optimisme. Namens de Raad sprak de heer J. Boekema in dezelfde geest. De heer D. van der Gaast (c-.h.) vraagt waarom het schoolverzuim bij de ene school zoveel IjógOr is dan bij de andere, „De heejr. J. £_.Pj;aamsma (a.r.) vindt 50 jopr tot y&kQ. aaa de R.K.' Meisjesschool te hoog. Dè voor zitter antwoordt, hieróp dat 54 gulden de norm is. Tot léden van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs worden her kozen de heren .G„- Oldénziel en G. van der Meer. De C.V.O.-school krijgt nieuwe, banken. Op'hét'IJsbaanterrein zal een uitkijk post door de Luchtmacht worden ge plaatst. De heer Praamsma vreest bal dadigheid en had de post liever op de Martini-toren. Dit blijkt echter onmoge lijk,. Een vrij langdurig debat ontstaat over een paar aanvragen voor het /Terlingenr- fonds (woningverbouw).- Het aanbrengen van w.c.'s en douches en het verbeteren van de stoep achtten sommige leden meer een verfraaiing dan een verbetering, in de zin van behoeden voor onbewoonbaar heid. De vereniging-Bolswards Historie wenst haar expositieruimte te vergroten door •ingebruikneming van dé thans "lege zol der boven de raadszaal. Verschillende leden betwijfelen of men deze ruimte inderdaad nodig is.- Dè heer Praamsma had .principiële-bezwaren. Hij' wil het 'stadhuis niet tot, museum maken. Ook de heer P. Ensingh- (p.v.d.a.) is tegen. De andere leden zijn vóór. In deze ruimte zullen grotere stukken worden geplaatst, o.a. opstelling van Friese c.ostuums. Geen subsidie voor „Pro Rege" LEÉUWARDERADEEL. Bij het begin van de vergadering herdenkt de Voorzitter- in enkele woorden de ramp.-die het Zuidwes ten van ons land getroffen heeft. Hij zegt, getroffen te zijn door de hulp, die allerwe- ge geboden is. waarbij ook de gemeente Leéuwarderadeel,. is achtergebleven. Aan geld werd in dé; gemeente f33.000 ingeza meld, waarbij dan nog de vele goederen 'komen, die geschonken., werden, „o.f nog steeds geschonken worden. De laatste tijd zijn we. zo zegt de voorzitter, gewend ge raakt aan grote bedragen. We moeten ech ter de kleine bedragen niet vergetèn. Dik wijls zijn de kleinere bedragen gegeven door die gemeentenaren, die verhoudings gewijs een .groter offer brachten. Wegens he'ti bereiken van dé pensioenge rechtigde leeftijd wordt aan dé heer J. Boschma te Stiens eervol ontslag verleend als Vader van hèt Tehuis voor Ouden van Dagen onder dankzegging voor het vele, dat hij in deze functie heeft verricht. De raad gaat accoord met een voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot £200.000. mef dé Barrk voor Nederlandsche Gemeenten. Aan de bijz. lagere scholen te Britsum en te Stiens wordt een voorschot verleend op de exploitatievergoeding ten bedrage van resp". £3219.30 en f4065.86, De gemeente sluit zich aan bij die ge meenten. die reeps een overeenkomst aan gingen inzake de ;bouw van een Tehuis voor Ouden van Dagen, die bijzondere zorg be hoeven. Het tehuis zal in NoórdbergunV ver rijzen. Zonder discussie ook zijn de raadsleden het eens met de voorgestelde wijzigingen van 'het Ambtenarenreglement en het Ar- beidsovereenkomstenbesluit en. tevejis- met wijzigingen van] de gpmeenfëbegrQti'ngen- voor 1952 en 1953j v ~i- Het enige onderwerp, dat langduriger tér sprake komt. is 'de subsidie-aanvrage van de Ned. Militaire Bond Pro Rege en de Cen trale van Kathblieke Militaire Tehuizen. B. en W,. stellen! voor, deze aanvrage ter zijde te léggen. De verzorging van dc mjli- tairen is een Rijksaangelegenheid er in dit vraagstuk is geen direct aanwijsbaar ge meentebelang gemoeid. Voor Leeuwarden ligt deze zaak even anders, omdat daar Te huizen zijn. Hoewel het college welwillend staat tegenover het werk van deze Bonden, kan hef niet tot;een voorstel tot subsidië ring komen. De heren D. Poortman Cc.h.u.) en H. Zon dervan (a.r bepleiten de zaak van de te huizen. Met ineyr._B. H. WiersmaBerg- sma komen ze met een voorstel, in principe te besluiten tot subsidiëring"van alle op dit terr.ein werkzanra^bonden en ook, op een eventuele aanvraag .dot subsidiëring van de geestelijke verzorging van dienstweigeraars positief te beschikken. Wannéér dit voor stel in stemming/wordt gebracht, wordt het verworpen m.et 7 tégen 3 stemmen. Nieuwe gemeente-ontvanger WORKUM. De burgemeester deelde mee, dat de restauratie van 't oude Stads huis dit jaar misschien haarbeslag zal krijgen. .- D? Vereniging voor Volkshuisvesting denkt dit jaar 12 nieuwe woningen te bouwen, wanneer, hiervoor toestemming wordt verkregen., Benoeming Gemeente-ontvanger Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de lieerJL. de Jager, om ontslag als gemeente-ontvanger en kassier-boek houder van het gasbedrijf per 1 Mei '53. Het ontslag worflt hem op de meest eer volle wijze verleend. Ter voorziening van de vacature heb ben B. en W. uit 31 sollicitanten het vol gende dubbeltal gesteld: 1. A. Goedhart, Harderwijk; 2. J. de Jong, Drachten. De heer A. Goedhart kreeg 6 stemmen en de heer O. Gence te Workum .vijf. Het voorstel tot wijziging van liet uit breidingsplan, waarbij een nieuw aan te leggen weg niet. japgs het nieuwe kanaak doch langs de boerderij van de heer J."' Kuipers zal lopen, wordt aangenomen. De woning Noord D 51 wordt op ver zoek van de eigenaren tén gunste voor nieuwbouw onbewoonbaar verklaard. Ten behoeve van de P.T.T. wordt een stuk grond, groot 160 vierk. mtr., gekocht van mej. A. Reinstra Noord voor f 150. voor het bouwen van een schakelgebou'w (telefooncentrale). Het terrein zal na het bouwrijp maken worden afgestaan voor f 5.per vierk. mtr. Tenslotte kwamen B. en W. met het voorstel f 70.000...extra beschikbaar te stellen inzake- betaling extra kosten restauratie en de inventarisatiekosten voor lyet gerestaureerde stadhuis. Daar dit niet op de agenda stond en men er niet voldoende over kon worden inge licht, werd het op voorstel van de heer Jonkman aangehouden. f 1.090.voor Rampenfonds In de pauze' luid de burgemeester mee gedeeld, dat hij van- iemand f-10110.had ontvangen, voor het Rampenfonds, DOKKL'M. Een der raadsleden maakt de Ontwerper van de nifeuv e-brugwachters woning bij de. Streeksterpoort een compli ment. Het is een keurig stukje werk. Weer gaan vier woningen aan het Bo-. nifatiusplein ..verdwijnen en wel de no's E 58, 59,, 60 en 61 maar daarvoor komen vier nieuwe in de plaats. Dè woning van de Directeur-boekhou der der Gasfabriek zal eindelijk eens de nodige vernieuwing ondergaan. Vervolgens passeert 'n groot aantal leer lingen-bijdragen en voorschotten de revue Bij die van het Openbaar L.O. meent de heer Barkmeijer te moeten constateren dat ten aanzien van verlichting en verwar ming 'n te groot -percentage is afgetrok ken, wat de vergoeding schade doet. Na enige bespreking achten B. en W. dit een punt van nadere "over weging en zo zullen de vergoedingen-voor de Bijz. scholen een wijziging ten goede ondergaan. Dit geldt ook-voor de voorschotten. Het voorstel van B- en W. tot wijziging der verordening op de heffing van staan geld vindt algemeen bijval en voortaan zal per staanplaats, inplaats van per voertuig wnrden geheven. De Windo meende de betaalde verma kelijkheidsbelasting te kunnen terug vra gen, op grond van het feit, dat hier niet van een lentoonstellingsvermakelijkheid kan worden gesproken, wat betreft Philips Woridertuin en het Wonderorgel. welke attracties te zien zijn geweest op de Na- .iaarsshow. B. en W. hebben na breedvoe rig onderzoek een duidelijke uiteenzetting van het geval gegeven, waarmee een groot deel van de Raad zich'kan verenigen. De conclusie was: geen inwilliging van het verzoek. Vier raadsleden wilden kwijt schelding van de belasting, gezien de ac tiviteit van de .jonge vereniging om wat leven in Dokkunrs brouwerij te brengen. Doch de advertenties spraken duidelijke taal, het waren attracties van de eerste rang en cle inhoud van advertenties moet nü eenmaal waar zijn. Tot onderwijzer aan de O-L.S. wordt be noemd de heer C. Gras. reeds tijdelijk werkzaam alszodanig. De heer Achenbach krijgt eervol ontslag wegens zijn benoe ming tot onderwijzer aan de openb- Ulo school te Grouw. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nunspeet (vac. W. G. J. Beerekamp) H. van Niel te Sneek. Benoemd tot vicaris te Renkum A. T. Rothfusz. cand'. te Delft, die de benoeming ook aannam. Aangenomen naar Noordbergum C. Boo gaard, vicaris te Luttelgeest (N.O.P.) Gere'f. Kerken. Viertal te Rotterdam (2 vac.j J. A. v. Arkel le Haarlem, J. P. H. Hörchner te Voorthuizen. H. de Moor te En schedé en E. de Vries te Dwingelo. Tweetal te Ermelo (vac. B. van Halsema» J. Z. Pot- ief le Maasland en K. A. Schippers te Sib- CÜlo-Kloosterhaar. - Beroepen te Boskoop A. Brouwer te Bar- neveld. lë Een (Df.) J. V. d. Zanden, cand. te Groningen. Afscheid Ds; P. de Jong .''Woensdagavond werd in" de N.H. Kerk "tèJ Èfrimeloord een afscheidsbijeenkomst gehou den. Ds P. Jong. -predikant in algemene dienst heeft de Noordoostpolder verlaten-om zijn-werk te beginnen onder-de gevangenen in Den Haag. De bijeenkomst stond o.l.v. de .voorzitter vi-n de deputaten ds J. H. Kui per uit Zwolle. Er waren velé sprekers. O.m. drie pioniers, nl. de heren Bruinsma, Colen brander en De Feyter. die herinneringen ver telden uit de oorlogsjaren. Ds G. H. Bleeker sprak namens de N.H. Kerk, pastoor Koop- mans namens de R.K. Kerk, ir Minderhoud uit Zwolle, riajnens de Dir. Wieri-ngermeer, mr J. P. Hogërzeil uit Zwolle namens de Culiürelè Cdmmissie. Ds v. d. Linde uit Koot wijk schetste Je taak van ds De Jor.g, die hij nu mag vervullen. Ds De Jóng. kreeg een stoel van de kerk van Luttelgeest-Kuinre en een schemerlamp van de kerk van Ens. Persoonlijk heeft hij allen dank gébracht voor de goede woorden. Ds Bos uit Emmeloord sprak een slotwoord. Heel duidelijk is gebleken, dat men de ar beid van ds.De Jong voor de opbouw van' het Ger. kerkelijk léven in de Noordoostpol der heeft gewaardeerd. Contactcommissie voor het Noodgebicd Dè Part. Synoclè der Geref. Kerken in Zeeland is-D.ónderdagmiddag in Goes in buitengewone zitting bijeen geweest, on der presidium- vail .as C. Stam. De afge vaardigden van verschillende kerken in het nóodgebied brachten verslag uit van hun wedervaren. De Synode herdacht .met een ogenblik stilte alle leden der Ker ken, die bij de ramp het leven hebben verloren. Ze benoemde een commissie van 5 predikanten en een ouderling met de opdracht in contact te treden met ver schillende predikante- in het noodgebied. De Ned, Herv. Gemeente te Hindeloopen lontving berieht, dat wijlen ds E. Sijperda, •die haar vroeger als predikant heeft gediend. :ldatstelijk em. predikant van de Ned. Herv. Gemeente Tjamsweer (Gr.) bij testamen taire beschikking een legaat voor het Fonds tot' steun der kerkvoogdij te Hindeloopen "hééft toegewezen, groot ƒ5000. Weersverwachting geldig van 'Vrijdag avond tot Zaterdagavond, (opgemaakt., te 10 uur): NOORDELIJKE WIND Droog weer met overdrijvende wolken velden. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Iets minder koude nacht, morgen middag. over het algemeen iets lagèré- temperajturen dan vandaag. ly ^adioprooramM^ ZATERDAG 28 FEBRUARI Hilversum I (402 m) VARA: 7.00 Xv.-s. 7.13 Gr.pl.i7.30- Idem. S.00 Nieuws en weer- beriohleh. S.1S Gr.pl. S.30 Orgelspel, 3.55 Voor Je huisvrouw. 9.00 Gr.pl. (Om 9.35 Waterstanden) VPRO: 10.00 „Tijdeltj:-: uit geschakeld". causerie. 10.0 5 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.35; Bariton en piano. 12.00 Gr.pl. 12.3'V Land- en tuïnbouwmededeiin- gc-n. .12.33 Orgel en tenor. 13.00 Nieuws en commentaar: 13.52 Ra.dioweekjüurn. 14.15 Amusementsmuziek. 14.35 Gronings prógr. 15.00 Politiekapel: 15.30 „Eerst denken, dan doen", causerie. 15.43 Gr.pl. 16.30 Gr.pL 171.5 Voor de jeugd. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.40 Regeringsuïtzending: Zoeklicht opi.de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55. „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 „Beurzen open: Dijken dicht!" 22.15 Ween- se muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gf.pl. Hilversum II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gv.pl. 7.15 Ochtendgymnastiek. -7.30 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.15 Gram.muz. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muz. 10,00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram.muz. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muz. (12.3012,33 Land-' eii tuinbouwmededelingen). 12.35 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuz. 1L00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muz. 14.20 en gelse les. 14.40 Gemengd koor en piano. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.40 Muziekcorps. 16.00 Pianospel. 16.20 Gram. muz, 16.30 De schoonheid van het Gregori aans. 17.00 Voor de jeugd, IS.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Metropole orkest. 18.45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muz. 19.20 Farlementsoverzicht: IS.S0 Gram. muz." 20.0.0 „Lichtbaken", causerie. 20.15 „Beurzen open Dijken dicht". 22.00 ..Ve ronica". hoorspel. 23.00 Nieuws in Espe ranto. 23.2524.00 Gram.muz. Regionale Omroep Noord Golflengte 188 meter. Zaterdag 28 Febr. 19.3019,45 Biologisch kwartier. Fop I. Brouwer spreekt ovetj „Het natuurviïéndenwerk in het Noorden des lands": 19.45^20.00 Noordel. weekoverz. Ds. J. G. R. Langhouf 40 jaar predikant Maandag 2 Maart a.s. z'a-l het 40 jaar z\jn geleden, dat ds J. G. R. Langhout, em. predikant van Sleeuwijk en thans hulp- -pj-edik'ef 'te Joure, het; xiredlkambt-. fn de •Néd: -H1«W. -"Kerk '«asm'tektddfcw Ds Langhout werd 16 Nov. 1384 te Weesp, waar zjjn vader hoofd van de Chr. school was, geboren. Hij studeerde aan de RpkSr universiteit te Utrecht. .2 Maart 1913 ver bond hu zich aan zijn eerste gemeente Ter Iieijde (Z.H.). Daarna,, stond de jubilaris achtereenvolgens te Den Bommel, Mij drecht, Lienden (classis Tiel), Den Ham, Hoogsveen, Welsrijp en Baijum (1931--'34), Den Bommel (voor de tweede keer. Ka- merik, Wesferemden en Sleeuwijk. 1 Juni 1'952 werd hem op 67-jarige leeftijd eme ritaat verleend. Ds. Langhout vestigde zich toen metterwoon te Joure, waar hij dooi de plaatselijke predikant ds A. van der Veen werd bevestigd als hulpprediker. Geslaagd Geslaagd voor het eerste gedeelte exa men Maatschappelijk Werk de heer-W. de Vries, adj. commies bureau Sociale Zorg van Opsterland. Dammen' Om het pers. damkampioenschap van Friesland De deelnemers aan de finale om het persoonlijk- kampioenschap van Friesland -1953 zijn thans op één na bekend. Ook in groep A van de voor.wedstrijd, waar tussen de DCL-ers J. Miedema en F. Rin- zema een hefkamp van drie partijen no dig was geworden, viei nL deze'week de beslissing. Nadat tweemaal remise was gespeeld, wist Miedema in-de 3e partij winst af 'le dwingen. Hierdoor zal deze bekwame speler voor het- eerst zelf deel nemen aan het tournoói, dat hij sedert 1946 als competitieleider op zo voortrèf- felijke wijze organiseert. Het wachten is thans nog op de win naar in groep C, waar stagnatie is ont staan door ziekte van Sehambach. Deze verloor inmiddels van Dassen, doch won van Stenekes, waardoor de eindstand werd: J. Dassen, S. de Hoop en G. Seham bach ieder 6; J. Hoogterp 5; M, Tuik 4; B. Stenekes 3. In de Dinsdag aangevangen herkamp tussen eerstgenoemd drietal heeft Dassen de leiding; dóór een zeer fraaie combinatie won hij n.l. van De Hoop. ADVERTENTIEN Geboren De Heare hat yn Syn myldens, üs nou in jonk- je en broerke ;jown. Murk. Alles lige goed. D. v. d. Weit. M. v. d. Weit-Nicolai, Jeltje en Antje. Gkuium, '24—2—'53. Gode dankbaar en ver blijd geven wij kennis van de geboorte van on ze dochter Tjetje. J". J. - van der Es, A, van der Es-Veenstra. Gisteffc In plaats van kaarten. Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Rienik. R. R. Post Jr. K. Post-Faber Minnerlsga, 25 Febr. '53. Ondertrouwd Mede namens hun ouders géven Sijtse de Jong' en Lolkje van der Bij kennis van hun voorge nomen huwelijk, dat plaats zal vinden Vrijdag (i Maart a.s., des namid dags óm 15 uur te Ber- gum. Geen receptie. «ssiwaa, Bauke Braaksma en Doetje Boersma geven, mede namens we-- derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal' hebben op Donderdas 12 Maart, 's middags 3 uui' te St Anna Parochie. Kerkelijke bevestiging 's middags 3.30 uur in de Vrije Evang. Kerk dooi de Weléerw. Hesr Ds de Goede, Vrij Evang. pred. te O.B.Zijl. Hallum/St Jac. Parochie, Februari 1953. Receptie, van 79 in zaal Hieïnstra té. Hallum. Toekomstig adres; k

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4