De schijnbaar kleine dingen van elke dag Bezwaren tegen korpsgeest bij de Mariniers Het is niet zo, dat alleen professoren, onderwijzers, politici of vakverenigings leiders alleen zeer verstandige dingen zeggen dit is soms ook aan hoge militairen éegeven. Zo heeft, hedenmorgen de commando-overdracht plaats gehad over het fcorps MarinieïS te Rotterdam en daarbij heeft de vertrekkende commandant, ^t.-generaal M. R. de Bruyne een rede gehouden. Uit deze rede sprak duidelijk de liefde voor dit korps maar er waren toch ook een paar dingen „Ik wil eerlijke taal spreken, aldus spr *r zijn enkele aangelegenheden, waarover lk zeker niet tevreden ben. De belangrijk ste hiervan zijn: de moeilijkheid voor sommigen om voldoende bevrediging te vinden in de vredestaak, welke zij op het ogenblik te vervullen hebben. Ik kan me dat best begrijpen voor mannen, die in de jaren '40 tot '50 een betrekkelijk ..gepe perd" leven hebben geleid, met veel sen satie. soms met veel risico's en gevaar, maar ik kan onder geen beding aanvaar den, dat zij zich niet meer zouden kunnen opwerken tot de onmisbare, gedegen plichtsbetrachting óók in al die schijnbaar kleine dingen van alle dag in tijd van wede. Plichtsgetrouwheid op momenten dat 't er om gaat is natuurlijk hoogst waar devol en onmisbaar, maar voor de mari nier is deze pas compleet ,,des mariniers" wanneer hij deze ook weet op te brengen onder de doodgewone omstandigheden van alle dag". Het tweede belangrijke zorgenkind noemde spr. dat speciaal onder de aller jongste generatie er een aantal mariniers is, dat vermeent dat het voldoende is. dat zij zich inspannen „bij de lessen", maar dat het dan ook mooi genoeg is geweest- Dat ze dan als het ware een onaantast baar recht hebben op ontspanning en los- Amerikaans slagschip in Noordkoreaanse haven Het Amerikaanse slagschip „Missouri" (45.000 ton) is Donderdagochtend de Nrd.- Koreaanse haven Wonsan binnengevaren. De „Missouri" beschoot grote betonnen geschuts-opstellingen in de stad en op de heuvels in de omgeving. Het slagschip had de stad Dinsdag en Woensdag ook reeds beschoten. De „Missouri" werd be geleid door de torpedobootjager „CoweU". Zeven Kikoejoe's berecht (opgehangen) Ondergrondse schuilplaatsen ontdekt Te Nairobi zijn zeven inbooriingen we gens moorden van de Mau Mau opgehan gen. Enige uren voor de terechtstelling hadden zy nog kans gezien uit hun cellen te Ontsnappen. Toen zij weer werden ge grepen, verzochten zij, gedoopt te worden. Nadat dit verzoek was ingewilligd, werden dé vonnissen ten uitvoer gelegd. In het Nyeri-reservaat hebben militairen en politiemannen drie ondergrondse schuil plaatsen van de Mau Mau ontdekt. Twee hiervan bevatten grote voorraden kleding, dèkeps en voedsel, alsmede bezittingen, die dit Woningen van blanken waren geroofd. AUe goederen, die niet konden worden meegevoerd, zijn verbrand. Voorts zijn in pca andere schuilplaats Voorraden korte zwaarden en lange stok ken gevonden, toen een patrouille vijf le den van de Mau Mau gevangen nam. Van éen van de arrestanten vermoedt men, dat hij betrokken is geweest bij de overval op woning van het echtpaar Meiklejchn ban hét eind van het vorige jaar, waarbij de man werd gedood en zijn echtgenote gewond, Bokspartij met dodelijke afloop De 19jarige bokser Harold Adams, die bij de R. A. F. diende, is overleden, na een Wedstrijd te Coningsby in Lincolnshire. Hij Was in de eerste ronde neergeslagen en Weer overeind gekomen, waarna hy ander maal ineenzonk. Enkele ogenblikken later Stierf hij. Hij is de 16e bokser die sinds 1946 in een Britse ring het leven heeft verloren. of vrijgelaten te zijn. Een instelling, aldus spr. welke hen blijkbaar doet vergeten, dat er nog talloze plichten na te komen zijn ,.na de z.g- diensttijd" en welke dan ook herhaaldelijk correcties noodzakelijk maken- „De geloof gaarne, zo vervolgde de Lt.- generaal, dat de oorzaak van dit probleem gezocht moet worden ver buiten 't korps leven en daardoor is dit kwaad voor een corpscommandant moeilijk bij de bron aan te pakken. Maar omdat deze geestes gesteldheid onaanvaardbaar is, onaan vaardbaar omdat zij de bruikbaarheid en het gehalte van het korps afbreuk doet, moet een ieder beseffen en er toe mede werken. dat dit kwaad zo spoedig moge lijk de wereld uit gaat. Amerika vraagt Nederlandse offerten voor kunstmest en dekens De Amerikaanse Emergency Procure ment Service heeft de geïnteresseerde Nederlandse fabrieken verzocht offerten in te dienen voor de levering van 78.000 long ton van verschillende soorten kunst mest aan India. De offerten moeten vóór 3 Maart zijn ingediend. Hetzelfde bureau heeft voorts offerten gevraagd voor de levering van 162.000 dekens. De dekens, die voor 80% uit wol moeten zijn vervaardigd, moeten dienen voor gebruik op Formosa. Voor het contact met de Nederlandse industrie maakt het bureau gebruik van de Economische Voorlichtingsdienst. Dc Ned, Milt. missie in Indonesië Het Indonesische kabinet heeft bepaal de richtlijnen, die het zal volgen bij de onderhandelingen met Nederland inzake de Nederlandse militaire missie, aldus heeft de Minister van Voorlichting, de heer Mononutu, na de laatste kabinets zitting verklaard. De besprekingen zullen in Maart worden gehouden. Over de in houd van de richtlijnen wilde de Minister zich niet uitlaten. Vereniging Chr. Ned. Dagblad pers opgericht Dezer dagen is opgericht de Vereniging „De Christelijke Nederlandse Dagblad pers". waartoe alle Prot. Chr. dagbladen in Nederland zijn toegetreden. Het bestuur is als volgt samengesteld: mr. K. van Houten, voorzitter; J. Groene- wegen, secretaris; R. Boomgaardt, Leeu warden, penningmeester. Zijn tiende redding Een merkwaardig jubileum vierde Woensdagmiddag de 52-jarige A. G. Veth, die met een viskraam in de Nijverheids straat te Rotterdam staat. Hij verrichtte nl. zijn tiende redding aldaar, toen hij gekleed te water sprong om de 8-jarige Hendrik Wessels, die zijn pet had willen grijpen maar daarbij in de Hassau-haven was gevallen, veilig naar de kant te bren gen. Hetgeen hem gelukte. Portieren voorzichtig openen De Haagse politie heeft een waarschu wing doen uitgaan aan automobilisten om voorzichtig te zijn bij het openen van een portier aan de zijde van de rijweg. Ten gevolge van het onvoorzichtig ope nen van autoportieren liepen in 1952 al leen in Den Haag 113 personen min of meer ernstige verwondingen op. Veiliger is het, uit te stappen aan de kant van het trottoir, aldus de politie. 48, „Nee, majesteit, het spijt me wei", zei Pikko beslist, „ik heb liever een wa penschild voor koning Rimont". Per slot van rekening was hij voor een wapen schild in het rijk Eolado gekomen, en als puntje by paaltje kwam dan was het Bergland ZIJN land en koning Rimont ZIJN koning. Nee hoor, koning Faroen moest niet denken, dat hij er met twee duizend dukaten afkwam. „Nèe, majesteit", zei hij daarom nog eens, want hij kreeg geen antwoord, „ik kan alleen met een wapenschild beloond worden'. Toen lachte de koning. Hij stond op en klopte Pikko op de schouder. „Zo mag ik het horen", zei hij. Kom jij maar voor je land en je koning op, jongen. Daar zul je nooit spijt van hebben". „En mag ik dan zo gauw mogelijk ver» trekken" vroeg Pikko beleefd. „Nee hoor. Daar komt niets van in", lachte de koning. Jij blijft eerst een paar dagen onze gast. Dat wil de koningin zo hebben en als de konnigin dat wil, heb ik zelf niets meer te vertellen in het paleis". Amsterdammer gaf zich uit voor evacué De politie te Delft heeft wegens oplich ting gearresteerd de 22-jarige Amster dammer G. H. Hij had in Delft verteld, dat hij geëvacueerd was uit Numansdorp en al zijn bezittingen had verloren. Lief derijk werd hij opgenomen in een Delfts gezin. Hij ontving kleding van het Rode Kruis en kreeg geldelijke uitkeringen van de gemeentelijke dienst van sociale be langen. De man gedroeg zich in het gezin echter niet zo prettig en toen, na inge diende klachten, officiële instanties zich wendden tot de burgemeester van Nu mansdorp, om te bereiken dat de man zou kunnen terugkeren, verklaarde de burge meester, dat de man geen inwoner van zijn gemeente was. De politie werd op de hoogte gesteld en zette de „evacué" achter slot en grendel. Roofmoord te Eede (Z. Vlaanderen) Vermoedelijk in de vorige nacht is te Eede, gemeente Aardenburg. nabij de Bel gische grens een roofmoord gepleegd op een alleenwonende weduwe. De 83-jarige A. Neulen. weduwe van E. van den Bos sche, werd gisteravond dood op haar bed aangetroffen met een prop in de mond. Zij was op bed vastgebonden. Het hele huisje, een noodwoning, was overhoop gehaald. Het parket van de Officier van Justitie te Middelburg heeft het onderzoek naar de daders in handen. De vermoorde weduwe was van Duitse afkomst en reeds meer dan vijftig jaar te Eede woonachtig. Vermoed wordt, dat het de daders te doen is geweest om geld te krijgen, waarvan men veronder stelde, dat het bij de weduwe aanwezig was. Kort geding Middenstand gemeente Zierikzee De rechtbank te Middelburg heeft gis termiddag het kort geding behandeld, dat de Zierikzeese middenstandscentrale aan hangig had gemaakt tegen het gemeente bestuur van deze gemeente. De midden standscentrale meende, dat het besluit van het gemeentebestuur om over te gaan tot gedwongen evacuatie, niet op de wet was gebaseerd. De Officier van Justitie, mr. P. M. Schenkenberg van Mierop, heeft geconcludeerd, dat de middenstandscen- trale niet ontvankelijk kan worden ver klaard in de eis, geen uitvoering te geven aan het evacuatiebesluit. De president be paalde de uitspraak op Vrijdag 6 Maart, doch zo mogelijk zal hij reeds Woensdag 4 Maart vonnis wijzen. Sluizen open dijken dicht Met de regelmaat van een klok passeren thans schepen met grote bakken keileem de Oranjesluizen. Elk dier bakken bevat ca. 800 ton keileem, die bij Urk wordt gebaggerd en die bestemd is voor het dichten van de dijken in Zeeland. De laatste 24 uur zijn 8 van zulke bakken door de sluizen gegaan. Zij wor den met voorrang geschut. Osse effectenmakelaar in arrest De politie te Oss heeft gister de onge veer 55-jarige effectenmakelaar en hou der van een klein kassierskantoor te Oss (N.-Br.) v. d. H. aangehouden. Hij wordt er van verdacht verduisteringen te heb ben gepleegd ten nadele van zijn cliënten. Over de omvang van de verduisteringen zijn nog geen bijzonderheden bekend. Het vermoeden bestaat, aldus heeft de politie medegedeeld, dat verscheidene personen uit Oss en omgeving voor aanzienlijke bedragen zijn opgelicht. Door de fiscale recherche zal tegen v, d. H. een vervol ging worden ingesteld wegens het plegen van fiscale delicten. V, d, H. is voor de Officier van Justitie in Den Bosch geleid. Solistenconcours te Bolsward Te Bolsward is in hotel Boermans een geslaagd solisten concours gehouden. De uitslag was: Trio Gaastmeer 46 p.; E. Atsma, Gaastmeer (sopr. sax.) 59 p. 2e pr.; Joh. Cnossen, Ozingahuizen (piston) 56 p. 2e pr.; B. Kroeze, Harlingen (piston) 59 p. 2e pr.; Sj. Douma. Heeg (piston) 61 p. 2e pr.: J. de Bruin, Harlingen (bugle) 56 p. 2e pr.: S. de Boer. Witmarsum trombone 52 p. 3e pr.; J. Kamstra, Heeg (bariton) 60 p. 2e pr.; R. Hartog, Bolsward (cor.) 59 p. 2e pr.; A. v. Kampen, Bolsward (cor.) 56 p. 2e pr.: G. A. Bergstra, Woudsend buglei 59 p. 2e pr.; L Slippens, Sneek (bas) 64 p. Ie pr.; IJ. Schippers. Bolsward (bugle) 65 p. Ie pr.; J. Heeringa, IJlst (trompeti 70 p. Ie pr.; L. Dijkstra, Bols ward (bugle) 65 p. Ie pr.; J. Schuurmans, Heeg (sopr. sax.) 69 p. Ie pr.; G. Hee ringa IJlst (bar.) 62 p. 2e pr.; L. Prins, Harlingen (tuba) 58 p. 2e pr.; L. Wild schut, Gaastmeer (tuba) 59 p. 2e pr.; G. Hordyk, Sneek (klarinet) 76 p. Ie pr. met lof. Speciebakken en kruiwagens in de sloot Delfstrahuizen. De jeugd heeft alle spe ciebakken, tonnen en kruiwagens, welke gebruikt werden bij de bouw van een nieu we garage, in een naast het perceel gelegen sloot gegooid. Buitengewoon geestig is zo iets! cöan Cl( id /iet 3£onin.kryk 55 Een Amerikaanse feuilleton door Dr James H. Hunter „Ja. Hij kwam me eergisteravond op-1 zoeken, nadat ik me van mijn broer ont daan had. Waarom vraag je dat?" „Omdat hij daar ook zal zijn en ik ben Ibang voor die kerel". „Moed houden, Olga. Je moet zien zo gauw mogelijk uit Ottawa vandaan te komen". „Dat weet ik wel. En dat komt ook wel goed. Ik ga nu, want ik wil nog met een paar andere gasten praten. Ik zal probe ren overmorgen weg te komen". „Mooi. Ik zal dan in Muskoka zijn, ver moed ik. Mijn huis heet Shalom. Ieder een op en om de meren kan je vertellen, waar het is. Maar we vinden elkaar in ieder geval toch wel. En heb vertrouwen in de God van je vader en moeder en Hij zal je niet verlaten". „Het is allemaal zo vreemd, dr Tres ham. Ik kan nauwelijks geloven, dat u dezelfde bent, die met mij in het Petrov- skypark in Moskou zat. Maar u hebt mij getroost en geholpen en daarvoor dank ik u". Dr Tresham glimlachte haar bemoe digend toe, toen hij haar bij het afscheid de hand gaf. „Ik kan dat ook moeilijk geloven Olga, maar ik ben, die ik ben. Laat dat voldoende zijn". Ze drukte even zijn hand en meteen was ze weg. Dr Tresham voegde zich bij Sam Peake en inspecteur MacKellar, die over het grasveld op hem toekwamen. „Kon je wat opschieten met Vasiloff, Malcolm?" vroeg MacKellar. De geleerde grinnikte. „Ik heb hem de paamlijst gegeven, die we gisteravond in Toronto overgenomen, hebben. En ook de rika in de maak moet zijn, en de plannen van een vliegtuig, dat wij in Malton fa briceren. Het zwaartepunt van de onder zeeboot ligt zo maar ergens en het vlieg tuig komt nog geen meter van de grond, maar dat gaat allemaal dadelijk door naar Moskou. Binnenkort zal ik de kosmische straal van mij zelf stelen". „Heb je het gevoel, dat hij aan je iden titeit twijfelt, Malcolm?" vroeg Sam Pea ke nieuwsgierig. „Helemaal niet. Ik wordt chef-commis saris van de Socialistische Sowjet Repu bliek van Canada. Ik zal Rideau-Hall wel als officiële residentie krijgen. Nou; heb je daarvan terug?" HOOFDSTUK 24 Dat is democratie De gasten begonnen afscheid te nemen, bemerkte dr Tresham. Wat hem betrof mocht 't tuinfeest nu wel afgelopen zijn. Hij verwonderde zich en voelde zich niet weinig verontrust, toen hij besefte, welk een diepe indruk het Russische meisje op hem had gemaakt. Hij wilde zo gauw mo gelijk naar Muskoka terug om na te den ken. „Ik heb er genoeg van, heren", zei hij. „Als het jullie goed is, zou ik nu liever teruggaan naar Toronto". „Mij best", zei Sam Pcake opgewekt. „Mij ook", vond MacKellar „Maar eer we vertrekken, moet ik nog een onder houd hebben met de hoge baas van de R.C.M.P. om hem precies te vertellen, hoe het met onze koude oorlog tegen de ka- «tut.a te» m (sla? te geven voor eventuële gebeurtenissen. Ik heb drie voorlopige plaatsen geboekt in het vliegtuig van zes uur naar Toronto. Wandelen jullie nu naar het Chateau Laurier Hotel, dan haal ik juDie daar met een uur af. We zijn dan mooi op tijd voor de bus naar het vliegveld". Op het bureau van de hoge chef lag een boodschap voor MacKellar om het bureau in Toronto op te bellen. Hij vroeg meteen het nummer aan en kreeg hoofdcommissa ris Stone aan het toestel. Hij verzócht Colin om dadelijk naar het bureau te komen, zo dra hij in Toronto arriveerde. Drie uur later zaten MacKellar. Sam Peake en dr Tresham bij Stone. De hoofdcommissaris was erg nieuwsgie rig naar de afloop van de ontmoeting tus sen Tresham en Vasiloff. ..Je gelooft dus niet, dat hij aan je identi teit getwijfeld heeft, Malcolm In geen geval. Hij scheen zelfs blij, dat ik volhield dr Tresham te zijn en maakte mij complimenten ove-* de manier, waarop ik mijn rol speelde. Hij was behoorlijk onder de indruk van de plannen, die ik hem ge geven heb van een zeeboot, die met geen mogelijkheid kan drijven, en een vliegtuig, dat de lucht niet in wil. Ik vertrouw nu maai", dat kameraad Vasiloff geen verstand heeft van techniek en geen blauwdruk kan ontcijferen. Ik heb hem natuurlijk ook de naamlijst gegeven, die we gisteravond over genomen hebben. Hij had vast op slag een beroerte gekregen, als hij geweten had, dat alle namen >n handen van de RCMP zijn" Hoofdcommissaris Stone glimlachte tevre den. „En wanneer het grote ogenblik aange broken is, halen we ze bijelkaar en brengen ze waar ze voorlopig geen kwaad kunnen. Wanneer ga"n jullie terug naar Muskoka. want ik veronderstel, dat jij, Malcolm, daar in ieder geval naar toe wilt" „Mpsstófcas yww«i-al"®9t d<! DSo" „Zei je niet, dat Vasiloff ook naar Mus koka zal gaan voor de bewuste bijeen komst?" „Je" „En het meisje „Zij gaat binnen een paar dagen naar Muskoka. Vasiloff vindt, dat ze aan vacantie toe is" „Kan zij twijfelen aan je werkelijke iden titeit De geleerde dacht even na. „Helemaal zeker ben ik er niet van. Ik was tegenover haar enigszins gehandicapt door het feit, dat ze blijkbaar met mijn broer gesproken heeft op weg naar huis na het onderhoud bij Vasiloff, dat Manning van de M.I.-5 heeft opgenomen. Ik weet niet wat James bij die gelegenheid tegen haar ge zegd heeft en dus moest ik met mijn ant woorden op de vlakte blijven. En dan moet ik natuurlijk rekening houden met haar vrouwelijke intuïtie, die haar gewaarschuwd kan hebben omtrent het een of ander sub tiele onderscheid tussen mijn broer en mij. Trouwens, ik geloof niet, dat het er toe doet" „Hoe kan je dat zeggen vroeg Stone verbaasd. Beste Malcolm, als er ooit iemand aan jouw identiteit twijfelt, is je leven geen rode cent meer waard. Ze maken je van kant, eer je er erg in hebt. Je bent alleen vrij veilig, zolang je ieder moment op je hoede bent" „Dat weet ik wel, Bill, en ik ben blij. dat je er nog eens over begint, maar ik houd vol, dat ik van Olga's kant niets te vrezen heb. In haar hart is zij geen communiste meer. Wat ze de laatste weken in Caiiacla gezien heeft, heeft haar volkomen veranderd. Ze twijfelde eigenlijk al, eer ze Rusland verliet, maar speelde haar spelletje met Vasiloff in de hoop naar Canada uitgestuurd te worden" Tresham knikte. „Heeft ze dat jou verteld Galgen Koartlyn kaem in goeije klant yn in win kel op in great doarp yn Fryslan en frege om in pear galgen. De Fryske winkelfaem sei, dat hja forkochten gjin galgen, mar wol bretels. De man, dy't oars noait mei Frysk pielde, waerd om dy smeulske opmerking noartlik en sei„Bretels hoech ik netik moat galgen hawwe 1" En doe dat net holp, roun er der üt en kocht by in oar. It eigenaardige dêrby wie, dat de man miende, dat er in allinne mar Frysk wurd brükte en de faem dat se tige goed Hollansk spriek. Beide wiene hja mis. Galgen is ek goed Nederlansk (sjoch mar yn Van Dale) en bretels (bretelles) is Fransk. Mar hwerom loe sa'n fanke ek in gewoan wurd brake, as se dér tafallich in Fransk foar wit? Marktberichten Groenteveiling Leeuwarden. Andijvie 95 105, bieten (kroten) 717. idem gekookt 1323. groene kool 200250, rode kool 70110. savoye kool 95150 p. 10 kg, spruitkool 1 730, boerenkool 3243. peen 1025. peterselie 315370. prei 3946, koolrapen 27, selderij 150365 p. kg, knolselderij 85280 p 10 st„ stoofsla 6877 uien 3118, sjalotten 43. witlof 3549, appels 776. peren 720 p. kg. Markt Bolsward. Vrij grote aanvoer nuch tere kalveren. Prijsdalend 2835. Fokscha pen 75100. Op de pluimveemarkt: op alle afdelingen dalende prijzen. Konijnen 1.25 oude kippen 1,752.00. Vachten: bunsing 46, katten tot 2,50, mollen 0,15, pasge boren lammeren 1,paardehaar 7.00 p. kg. Groenteveiling Berlikum. groene kool 10 22 p. kg, knolselderij 1516 p. et., prei 19 50 p. kg. rapen 4040, rode kool 7080 p. 10 kg. rode biet 311 p. kg. savoye kool 65111 p. 10 kg, sjalotten 4043 spruit kool 1535, uien 2245. witlof 3854 p. kg, witte kool 6566 p. 10 kg, wortelen S— 17, appelen 641, peren 512 p, kg. Monsterveiling. Rapen 1.00l-iö.p, nvar.d v. 31 kg. Aanbod 600 manden. Exportveiling. Rode kool 1%—2 kg 2—2'; kg 0.72; 2—3 kg 0.70; 2«—3U kg 0.70 alles per 10 kg. Aanbod 60000kg. Gele kool 3 kg en opw. 0,74 p. 10 kg Aanbod 3000 kg. Veemarkt Drachten, Aanvoer 67 kalveren 189 varkens, 52 biggen, 1 schaap, 60 stuks pluimvee. Prijzen, nuchtere kalveren 22 39 p. st.. vette varkens 1.651,70, oude var kens 1,401.50, zouters 1,741,78 p. kg, biggen 2840. zware hoger. Handel: kalve ren bevredigend, varkens kalm, biggen slecht. Konijnen 1,50, kippen 2,00 p. kg. Groentenveiling Harlingen. Breekpeen 10 —18; boerenkool 2548, beide p, kg; Knol selderij 1328 p. st.; Koolrapen 1.501.55 p. 31 st.; Kroten 11; Prei 3-543 belde p. kg; Rode kool 7.1010; Savoye kool 6.50 10, beide p. 100 kg; Spruitkool 2535; Uien 21—43: Witlof 4148, alles p. kg. Spruiten (exp.) 4042 p. kg. Fruit. Appelen: Standaard B, 85, C 30, huishoud I 17—19, II 13 15. Bramley's Seedling, huishoud I 611, II 58, fabriek 5. Goudreinette. Standaard A 27. B 23, C 17, huishoud I S18, II 9—12, fabriek 11—12. Peren: St. Remy. huishoud I 1413. fa- •iek 7. Comtesse de Paris, huishoud I 15, fabriek 9. Groen ten veiling Dokkum. Boerenkool 37 p. kg:Rode kool 70120, Savoye kool (geel) 90120, beide p. 10 kg; Breekpeen 1213: Prei 26—51; Spruitkool 15 31; Uien 32 50; Witlof 3348, alles p. kg. Koolrapen 62 p. 10 kg. Appels 637; Peren 7—14 beide per kg. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 25 Febr. 26 Febr. Nederland 1948 S»/ 9415/1S 94 Nederland 1947 3% 3 9 415/ie 94i3/lg Nederland 1937 3 05 95 Indië 1937 A 3 fl4-5/16 94% Grootboek 1946 9415/is 9415/16 \CTEEVE AANDELEN Ned. Handel-Mij. 159/ 159 K A. K. U- I8IV4 162% Gelder Zonen 162K 163 Kon. Ned. Hoogovens tal'A 15474 Nederl Ford 198 198 Philips G B. 15 8% 158% Unilever 183% 184% ONDERN. EN MIJEN Dordtse Petroleum Kon. Petroleum Amsterd. Rubber Holl Amerika Lyn Ned Scheepv Unie H. V. A. Dell Maatschappij ■Senembah Mij OBLIGATIES Rotterdam 1937 3% Fr Gr Hyp B 3% 3 290% 308 90 yK 103% 80 Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank INDUSTRIËLE) ONDERNEMINGEN Meelfabr. Ned. Bakk. AMERLK. Steel mmj i7i y4 160% 167 290% 309% 90 Vi 144K 129 102% SOK 71% 171H 161* 168 4814

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3