ONZE KINDERKRANT f Pirn. Pam en Pom in het lorhtruinT] Wat de post bracht Daar. ging de liefde i VRIJDAG 27 FEBRUARI 19o3 ONS HOEKJE\^SS^=SS:Ë PRATERTJE, DE BOSKABOUTER mMmiiiinini! Wiesje van Schalk vindt het leuk, dat t haar vriendinnen Tonia. Jannie en Hil da nu ook eens aan mij hebben geschre ven. Je zwemt dus overdekt. Ik kon me ook al niet voorstellen, dat je zomaar Ook deze week ontving ik weer een in het ijskoude water zou plonsen. Beste kinderen. hele stapel brieven, de één nog keuri ger en gezelliger dan de andere! Ik sta soms versteld van jullie vindingrijk heid. Verder ben ik er erg trots op dat mijn neven en nichten zo hard werken voor het rampenfonds en de kinderen uit de getroffen gebieden. Wie ook graag iets vriendelijks wil doen en niet goed weet hoe. moet maar eens een mooie brief schrijven aan Trientje dj: Hamer, Kasteel Bouvigne te Ginnekcn bü Breda. Zij is een geëvacueerd Zeeuws meisje en ze zal het fijn vin den iets uit Noord-Holland te horen. Oplossingen van het raadsel van deze week kunnen jullie sturen aan Tante Paulien. Bureau van dit blad Maar denk erom: stuur jullie briefic- zo vlug mogelijk. Anders moeten er tot een volgende week blijven liggen. En dat is niet leuk. Tot de volgende week' Llda Lakeman op Texel is met haar fiets gevallen en nu moet zij zes we ken rusten. Dat valt riet mee, hè? Maar je moet maar precies doen wat de dok ter zegt. dan ben je ook zo vlug moge lijk beter. Het beste, hoor! Ineke Scheper uit Den Helder is een nieuwe nicht. Je oplossing van het raadsel Ls goed. hoor! Doe je de volgen de keer weer mee? Christina Heiting doet ook voor de epi ste keer mee. Jij hebt het raadsel ook al goed opgelostl Van Robbie v. <1. Handel ontving ik een goede oplossing, een gezellige brief en een keurig versierd plaatje. Dank je wel, hoor! Jij bent één van mijn jong ste neven. Doe je de volgende keer weer mee? Nee, er viel deze keer geen boek te winnen. Tonia Linschoten vond het echt leuk, dat haar naam in de krant stond. Ik be greep best, dat je Paulien bedoelde in plaats van Carolien. Ciasientje Linscho ten wil haar naam ook graag eens in de krant zien. Nu, vooruit dan maar. Wat kun je per vliegtuig toch verre reizen maken, hè? Je oplossing van het raadsel is goed. Van Jannie Geus ontving ik een goe de oplossing van het raadsel van de vo rige week. Leuk, dat jij Wiesje van Schalk goed kent. Doe je de volgende keer weer mee? Hilda Geus is natuurlijk een zusje van Jannie. Hartelijk welkom in onze kring. Jij hebt dus vlechten en Jannie krullen. En wat staat nu het mooiste? Ferdinand Xellestein is een trouwe neef. Jij hebt het aardrijkskunderaadsel keurig opgelost, hoor! Riet Benit woont in de buurt Hoorn en meestal stuur ik mijn ant woordjes aan haar in een andere krant. Snap je wel, nieuwsgierig Aagje? Jf hebt je brief enig versierd en je oplos sing is natuurlijk goed. Ook van Lnekie Kaal kreeg lk weer een epistel. Ik vind dat gedichtje erg mooi. Knap dat je het zelf gemaakt hebt. Is het Frans je slecht bevallen? Dan moeten we maar eens een keer op een andere taal overstappen. Je op lossing van het raadsel is goed. Tot de volgende keer! Ook Cilientie en Marietje Briars uit Amsterdam ziin weer present met een goede oplossing en een lange brief. Dat raadsel was nog wel wat moeilijk voor jullie, hè9 Gelukkig dat vader en de zusjes wilden helpen. Jopie Bakker uit Den Helder doet voor de eerste keer mee. Wat een mooie lekening. Wat dom, dat de mensen heb ben vergeten de eenden in de kooi te sturen. Je oplossing van het raadsel is goed, hoor! Tinje Thomas uit Beverwijk stuurde een goede oplossing van het raadsel en een mooie tekening Dank ie wel. Tinie' Van Ecfje Kuil uit Beverwijk ontving ik een goede oplossing van het raadsel on een lange brief. Gezellig. Eefie! Jij hebt dns twee raadseltantes Wat zul je het er druk mee hebben. Nee. er is voorlopig nog geen boek te winnen. Maar een prijzenpuzzle komt wel weer eens. Tot de volgende week! Ineke Kater uit Beverwijk stuur de een oplossing van het raadsel van de vorige keer. Jammer dat het brief je wat laat kwam! Nee. er werd geen boek uitgeloofd, hoor! Katie s Ringel bengel, bingel biin. Als een goudgeel kraalgordiin Hangen ze weer naast elkaar: Katjes van de hazelaar. „Pluk me. pluk me", klinkt het zacht, 'k Heb het vóórjaar meegebracht. Toe. loop me nu niet voorbij. Kijk toch, kijk nu toch naar mij!" jgel bengel, bingel biin. •t Moet vast wel erg prettig zijn Om zo voor de and'ren aan. 't Allereerst in bloei te staan. Paulien. „Ik., ik., ik", stotterde Pratertje, de boskabouter tegen dokter Uil, „ik., ik weet wel wat hem mankeert.kom dokter., loop wat vlugger". Hijgend liep het tweetal tussen de bomen door. „Jij hoeft niet te weten wat hem man keert". mopperde de Uil. „d.. dat zal ik wel constateren, ik ben dokter en jij niet, Maar Pratertje liet zich niet kennen „Hij heeft vast een verkeerde vrucht gegetenik zag het directzijn oogjes stonden zó dof dat het haast niets anders kan zijn!' zei hij. „Ik heb hem toen meteen op bed gelegd met een papje van dennenaalden op zijn hoofd aan de grond genageld bleven staan. want wie was daar heeriijk aan het spelen in het zonnetje? Het zoontje van cie boskabouter. De ogen van de dok ter schoten vuur, maar Pratertje lachte trots. „Zie je wel dokter, dat ik hem weer beter heb gemaakt! Kijk eens hoe zijn ogen staan, hij is weer helemaal de oude!" Opgewekt kwam het zoontje dichter bij en Pratertje sloeg ziin beide armen om hem heen en knuffelde hem als rooit te voror. „Ben je weer helemaal beter9" lachte hij. „Beter", zei het jen- rerwondcrd. Ik ben helemaal niet .ef" 1 geweest, ik begrijp nog niet vaar- om ik dat vieze drankje moest drinken en waarom u die kleverige pap op nv.in bolletje hebt gelegd.' „W Wat be doel je", stotterde Pratertje. „Je keek toch zo vreemd uit je ogen. .Natuurlijk, lachte de jongen, „ik kwam juist uit mi.in bed ik had dus nog een beetje slaapoogjesNu pas zweeg Pratertje de boskabouter. En de dokter draaide zich woedend om en verdween mopperend. heb ik vijf kamillenblaadjes gekookt in bessensap en hem dit laten drinken.." Met een ruk stond dokter U:1 stil. ..Kwebbelkous!", beet hij Pratertie toe- „Waarom liet je me eigenlijk komen, je weet alles toch beter dan ik.,., wie zegt dat jouw zoontje een verkeeroe vrucht heeft-gegeten!.wie zegt, dal, je hem die bessensap met kamillen moest gevenje bent zo eigenwijs als je groot bent". Maar Pratertje werd ongeduldig. „Ga toch alsjeblieft mee", zei hij. „Misschien is het ondertussen wel er ger geworden, want ik heb alle ramen opengezet om hem frisse lucht te ge ven". „Nu nog mooier", schalde de Ui' woedend. „Moet dat arme joch dan nog kouvatten ook....!? Samen renden ze nu verder het bos door. totdat ze als WIE WAS DE UITVINDER VAN DE STOOMBOOT? Misschien dachten jullie dat Fulton, die omstreeks 1800 met een stoomboot uitvoer, de uitvinder was van de eerste stoomboot. Toch schijnt dat niet het eerste stoomschip geweest te zijn. want oude kronieken zouden vertellen dat op 17 Juni 1543 het schip Trinitas de ha ven van Barcelona verliet zonder zei len of riemen, slechts voortgedreven door een grote ketel kokend water. De uitvinder was Blasco de Garay. Het experiment werd later verboden, omdat men vreesde, dat de ketel zou springen. OPLOSSING PUZZLE 20 FEBRUARI Enkhuizen. Dordrecht, Eindhoven, Rotterdam, Lutterade, Amsterdam. Nieuwkoop, Dubbeldam. £uiAtek tetii naak. N. B. C.-SYMPHON1E-ORKEST, ouder leiding van Ariuro Tosca- nini. Na de ouverture Oberon van C. NI. von Weber hoort men de Vijfde Symphonie in D gr. t., de Reformatie, van Felix Men delssohn Barthohly. De kern v<m dit weinig sterke werk is het lied „Een vaste burg" vun Luther; daaraan ontleent het ziin naam.. Van de Italiaan Respighi ten slotte wordt het bekende Fontane di Romn uitgezonden een vier delig werk. Waarin hij de sfeer van vier bekende punten in Rome op verschillende tijden van de dag poogt te schilderen. (Zaterdag 9.00 over Hilversum I, 402 m.) Het Radioprogramma ZATERDAG 28 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.30 Or gelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gra- mofoonmuzlek. (Om 9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10 05 Morgenwijding. 10 20 Voor de arbei ders in de continu-bedrijven. 11.35 Bari ton en plano. 12.00 Gram muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedcdelingen. 12.33 Orgel en tencr. 13.00 Nieuws en commen taar. 1320 Dansmuziek. 13.50 Radioweck- journaal. 1415 Amusementsmuziek. 14.35 Gronings programma. 15,00 Politiekapel. 15,30 „Eerst denken, dan doen", causerie. 15.45 Gram.muziek. 10.15 Sportpraatje. 16.30 Gram.muziek. 17,15 Voor de jeugd, 18,00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18,20 Filmprogramma. 18.40 Regeringsuitzen ding: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart 19.30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws 20.05 ..Beur zen openl Dijken dicht!". 22 00 Socialis tisch commentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 2-3.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM TT. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Grammuizlek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10 00 Voor de kleuters. 1015 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12 00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.01) Boekbespreking- 14 10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14 40 Gemengd koor en plano. 15.00 Kro niek van Letteren en Kunsten. 15.40 Mu ziekcorps. 16.00 Pianospel 16.20 Gram. muziek. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans 17.00 Voor de jeugd 18.00 Ge varieerde muziek. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18,25 Metropole-Orkest. 18 45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parle- mentsoverzicht. 19.30 Gram muziek. 20.00 .Lichtbaken", causerie. 20,15 „Beurzen open - Dijken dichtt". 22.00 „Veronica", hoorspel. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender, 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws In Esperanto. 23 25—24.00 Gramofoonmuziek btikenta: Fo. Gebr. 1 (Advertentie, lng. Med.) Vreemde, maar niet moeilijke puzzle Nou! Dit is een vreemde Puzzle zeg! Zal ik eens vertellen hóe dat in elkaar zit? Dan moeten jullie eens proberen om uit te vinden wat er eigenlijk in die bovenste boog staat. Jullie moeten, de woorden van boven na&f be- 4 neden invullen, te beginnen bij 1 en dan zo tot negen. Jullie zien dat alle woorden op e n eindigen Als alle woorden goed zijn ingevuld, dan is in de bovenste rij van links naar rechts de naam te lezen van een mooi gekleurd iets, dat je soms wej eens in de lucht ziet. Nu rie volgende woorden irvullen: 1. Vocht wat uit de hemel valt, heeten. 2. Een plaats in Drente dicht bij de Duitse grer.s heet..,, en, 3. Iets schenkert noemt men ook wel.... en. 4. Iets uit een erfenis krijgen heet.... en. 5. Vier en vijf is en. 6. Een bos staat vol meten. 7. Een soort bomen met een O beginnend heten en. 8. Een soort runderen heten ook wel.... en. 9. In kaas zitten meestalen. Iets over de Chinese muur Als ze tegen je zouden zeggen dat je een „Rare Chinees" bent. dan zou je ciat vast niet leuk vinden. Maar heus. die Chinezen zijn zo raar nog niet en daar zal ik je eens iets over vertellen. China is al een heel oud land en zo ongeveer 4000 jaar geleden waren de Chinezen al een org geleerd volk. Zij hadden toen al Keizers, die over hen regeerden en zij hadden toen al ver schillende ontdekkingen en uitvindin gen gedaan, terwijl toen in ons land nog haast niemand woonde. Nu voer den ze ook in die tijd al oorlogen en daar hadden de Chinezen veel last van. want ieder ogenblik vielen de Mongo len hun land binnen. Die Mongolen vernielden en ver brandden alles in het mooie Chinese land en dan gingen ze weer met veel geroofde buit naar hur. land terug. Nu begon dat die Chinezen natuur lijk erg te vervelen en één van hun Keizers besloot om aan die invallen maar eens voorgoed een einde te ma ken. In het jaar 200 vóór Christus, dus zo ongeveer 2200 jaar geleden, werd China bestuurd door een Keizer met een hele mooie, maar vreemde naam, want hij heette „Sji-Hoeang-Ti". Toen er weer eens zo'n inval door de Mon golen gedaan was, zei de Keizer tegen zijn onderdanen: „Ik wil, dat jullie een „Wan-Li-Tsjeng" bouwen" en dat be tekende „Een muur van 10.000 Li". En toen gingen die Chinezen aan het bouwen en bouwen en zij bouwden een Muur, dwars over bergen en door da len. rondom hun hele land. Die muur werd maar eventjes 2450 kilometer lang. 5 meter dik en 16 meier hoog. Op be paalde afstanden bouwden ze in de muur,' dwars Over bergen en door da- hoge torens en daar lagen dan altijd soldaten in. Nu durfde niemand de Chinezen meer aan te vallen, want za konden maar niet over die hoge en goed bewaakte muur heen komen. Zo leefden de Chinezen nog eeuwenlang veilig en rustig achter hun „Chinese Muur" en als je het niet gelooft, dan ga je maar eens in China kijken, want daar kun je die muur na 2Q00 jaar nog zien. 60 Kareltje. die eerst hartelijk met Billie had staan lachen om het ver schrikte gezicht van Pim, wist niet zo gauw wat hij hoorde, toen Billie hem voorstelde om het vreemde toe stel maar om te knopen. „Vooruit, doe deze vleugeltje eens aan", riep Billie weer. „Iki-i-ikkkk nee Billie, dat meen je niet. Ik kan niet vliegen. Straks val ik naar beneden". „Dan is er nog niets gebeurd", stelde Billie vast. „Onkruid vergaat niet. zegt men al tijd en zo zal het met jou ook we! zijn", „Ja. maar we moeten het toestel toch naar meneer X brengen", riep Kareltje wanhopig „Zo is het afgesproken. We zouden niets zelf doen, maar dadelijk naar meneer X gaan". „Die meneer X kan me gestolen worden Billie keek z:;n vriend dreigend aan. „En wat die duizend gulden betreft. Die kan ik zelf gemakkelijk met dat ding verdienen en nog wel meer ook". „Maar ik wil niet vliegen", stribbelde Kareltje tegen. „Zwijg toch. je leidt me steeds af", mopperde Billie. terwijl hij de riemen stevig vastgespte. Vervolgens trad hij op Pim toe. Wil je de combinatie nu nog zeggen, ja of nee!" Maar Pim gaf geen ogenblik toe, ,.Je kunt me doden, riep hij dapper, „maar uit mijn mond zul je niet horen, hoe de atoom-raket werkt" „Hindert niet hoor", antwoord de Billie, terwijl er een grote grijns lach over zijn gezicht trok, „Ik heb het daarstraks al gehoord, toen je in jezelf stond te mompelen. „Eenmaal naar links en tweemaal naar rechts. Vooruil. daar ga je. Karei. Sterkte!" Met een vlugge beweging had hij de knop omgedraaid, maar vergeten om de gastoevoer te regelen, zodat Karel tje met een verschrikkelijke vaart het luchtruim invloog, en Billie door de schok achterover tuimelde. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aalsum. 27-2 van West-Afrika te A'- dam Alhena. pass. 25-2 Fernando No- ronh'a naar Rio de Janeiro Amstel- kroon, 26-2 van A'dam naar Antwerpen Aardijk. 24-2 te Tampa Abbekerk. pass. 25-2 Vlissingen Alderamin. 25-2 van Hamburg te R'dam Aldah], 25-2 van Buenos Aires naar Montevideo Alpherat, 25-2 van Bahia naar Antwerpen Dan spijt het U, wanneer U geen Aspirin (alléén echt met het Bayerkruis!) in huis hebt. In dit land van sneeuw en regen. Komen laarzen goed van pas, Zonder last van natte voeten Stap je vlxtg door drek en plas. Miesje, die zo veel moet lopen, Kad er ook een paar gekocht. En ze had de slager, melkboer En bakker pas bezocht. Thuis gekomen, wilde Miesje Van de laarzen zich ontdoen. Maar kreeg ze niet van haar voeten En trok en trok en trok en toen. ...I Viel ze pats, onderste boven, Van haar stoeltje op de vloer. Woedend werd toen ons klein muisje, „Dat neem ik niet", riep ze heel stoer. Maar toen 't 's avonds zeven uur was, Had ze nog haar laarzen aanl Daarom is ze met haar laarzen, Mopperend naar haar bed gegaan. door Mary Burchell V 51. „Hemel, neen!" Haar heftigheid deed hem verbaasd lachen. „Dat nooit. Het kwam niet alleen door jou dat ik ein delijk wist wat me te d°en stond. Het was Richard die er voornamelijk schuld aan is". „Hm - hm". Erroll keek haar geamu seerd aan. „Dan is er dus nog Iets wat ik niet weet, zou ik zeggen. Leg me eens uit hoe Richard zo opeens als het Noodlot is opgetreden?" Hij streelde haar wang liefdevol met zijn vinger. „Nou, zie je", begon Hope langzaam, terwijl ze behaaglijk mot haar hoofd tegen hem aanleunde. „Richard heeft me verloren doordat hij me is komen opzoeken. En jij hebt me gewonnen door weg te blijven". Hij lachte. „Dat klinkt als een kostelijk raadsel tje, lieveling. Maar of ik ben op het ogenblik niet erg helder óf „Errol, wat gebeurt er toch in 's hemelsnaam?' klonk mevrouw Tam- berley's stem klaaglijk aan de trap. En met een beeldige fluwelen shawl om zich heen gedrapeerd, maakte ze een langzame maar zeer schilderachtige entree. Hope voelde zich opgelaten en keek even sip. Maar Errol sprak onverstoor baar: „Het is niets moeder. Hope is tamelijk onverwacht komen opdagen, dat is alles". -ri „Wat een hoogst merkwaardig ogen blik heb je daarvoor uitgekozen, kind lief", merkte mevrouw Tamberley op. Hope aankijkend alsof ze haar altijd al vreemd had gevonden, maar dit toch de kroon spande. „Ja, dat weet ik. Ik kon nog net de laatste trein halen en...." „Maar waarom die laatste trein te nemen? En hoe ben je van het station naar hier gekomen?" „Ik heb gelopen". „Gelopen?" Mevrouw Tamberley maakte de indruk nog nooit eerder van een dergelijke methode om je voort te bewegen te hebben gehoord. „Waarom heb je ons je komst niet laten weten?" „Ik wist het zelf pas aan de thee", mompelde Hope dwaas. maar het kneepje van Errol vertelde dat haar daad helemaal niet zo dwaas was als mevrouw Tamberley scheen te menen. „Werkelijk, kindlief „Ik moest komen, mevrouw Tamber ley. Bridget schreef me over Errols on geval. Ze zei dat zelfs u Hope her stelde zich, „ze scheen te menen dat u ongerust was en ze was blijkbaar zelf omzeilend ongerust". „Bridget heeft een zeer ontwikkeld dramatisch gevoel en huilt veel te ge- makkeliik". merkte mevrouw Tamber ley kalm op en Hope was eensklaps heel blii dat zij en niet mevrouw Tam- herlev de gevoelige Bridget zou moeten opvoeden. „Wel, ze dacht in ieder geval dat it me wilde laten halen", zei Hope een tikje uitdagend. „En „Natuurlijk. Je was tenslotte Errols verloofde. Maar tussen haakjes, ben je nu eigenlijk Errols verloofde of niet? Het is allemaal zo vaag. zo van: van daag wel en morgen niet meer". „Ik ben Errols verloofde", stelde Ho pe categorisch vast. „En ik trouw met hem zodva hij het wil en het voor elkaar kan brengen". „Ik heb de speciale volmacht al", prevelde Errol geruststellend en ze sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem, omdat het zo heerlijk was te ont dekken dat Richard niet de enige was geweest die daaraan had gedacht. „Dan begrijp ik nog steeds niet waar om hij je niet wilde laten halen toen hij dat ongeluk kreeg. Het was natuurlijk geen kwestie van leven of dood, maar ik dacht dat „Ja, mevi'ouw Tamberley, zo moet het wel geleken hebben", beaamde Ho pe ernstig. „En als u niet de beste en liefste en fatsoenlijkste zoon van de hele wereld had gehad, zou het ook werkelijk zo zijn geweest". Mevrouw Tamberley trok een gezicht alsof z' deze beschrijving niet zeer toe passelijk voor haar zoon vond, maar Errol zei zacht, alsof hij plotseling iets ging begrijpen: „Dus Richard kwam je opzoeken, hè? Dat was niet verstandig van hem". „En het was niet eerlijk van hem ook". Hope keerde zich eensklaps naar hem toe en sprak met grote ernst. „Geen enkele man kan iedere keer ra den wat het verstandigs! is om te doen maar ieder weet in zijn hart wat het fatsoenlijkste is. Richard wist dat ook. Maar het interesseerde hem niet. Hij maakte me dat voor eens en voor altijd duidelijk. En dat was het einde. Het volslagen einde. Errol". „Ik begiijp het. liefste". Errol trok haar tegen zich aan en kuste haar met grote tederheid. „Ik begrijp het niet", zei mevrouw Tamberley, „maar misschien is dat ook niet nodig. En m ieder geval is het veel te laat om nu twistgesprekken over moraal en goed fatsoen op te zetten. Je moet naar bed Hope. Dat wil zeggen „Neen", zei Hope en glimlachte nog steeds naar Errol „ik heb geen honger en ik wil niets te eten hebben, dank u wel, Alles is volmaakt zo". „Wel, dat is dan een zeer bevredigen de toestand", zei mevrouw Tamberley, gaapte en stond op. „Maar ik geloof dat het verstandiger is nu niet langer over Errol te zwijmelen. Hij is nog steeds invalide en moest in bed liggen". „O ja, natuurlijk". Hope kuste hem snel en gretig en gleed van zijn knie af, waar ze de laat ste tien minuten heel prettig had geze ten. „Ik heb je toch niet erg vermoeid, is het wel?" vroeg ze bezorgd. „Neen. Je hebt me erg gelukkig ge maakt", antwoordde hij ernstig. Hope lachte en volgde gehoorzaam het voetspoor van baar gastvrouw. „Kom je ook, Errol?" vrouw me vrouw Tamberley zonder zich om te keren. „Ja. Ik zal nog even sluiten". Hij ging naar de voordeur en draaide die op slot, Van halverwege de trap keek Hope naar hem op. Toen liep ze in een plot selinge opwelling weer naar beneden. „Errol Hij draaide 2ich om. ..Het begint nu pas echt. is het niet? Zal je morgen nog éven veel van me houden, ook nu je zeker van me bent?" „Morgen en overmorgen en altijd, tot we heel oud zijn", antwoordde hij. En toen ze zich omkeerde en weer naar boven ging. keek hij haar met stralende ogen na. EINDE. Altair, pass. 25-2 RJo Grande naar Alwakl Appingedtjk. 25-2 van R'dam ié Mobile verwacht Argos, 25-2 van A'dam naar Gdynia Agamemnon. 26-2 van New Orleans te Laguaira Albireo, 26-2 te Las Palmas Alphacca, 26-2 te Rio de Janeiro Annenkerk, 26-2 te Singapore Arendskerk. 26-2 van Sin gapore te Swetténham Bennekom. van 25 op 26-2 te Curagao verwacht Breda, 26-1 te Guayaquil venvacht Boskoop, 26-2 van Antwerpen naar R'dam Boschfontein, 25-2 te Tanga Britsum. 26-2 n ni. te Curagao Callisto. 25-2 van Port Said Caltex Leiden (t). 25-2 van Sidon te R'dam Cottica, 25-2 330 mijl noordoost van Madeira naar Funchall Chama (I), pass. 25-3 Kaap Bon Cir rus, 27-2 van Station Noordzee te A'dam verwacht Delfland, 26-2 van Buenos Aires te A'dam Dongedijk, pass. 24-2 Sombrero Eil. naar Cristobal Drente, 26-2 van Makassar te Ballk Papan Dut- vendrecht (t). 24-2 van New Orleans naar Engeland (V O) Dulvendijk, 23-2 van Tacoma Eemdijk. 25-2 van New Or leans naar Brownsville Erggano, 23-2 n.m. te Mena el Afcmadi Felipes (t), 25-2 van Haiphong naar Pladju Ga- roet, 26-2 van Port Sudan naar Djeddah Gordias. 25-2 van Herkalion naar Gi braltar Gaasterland, 23-2 mm. te Bahia Graveland, 26-2 van Porto Alegre te Itajal verwacht Haarlem, 26-2 te Ham burg Hathor, 25-2 van Piraeus naar Alexandrië Heelsum. 25-2 te Le Havre Hersilfa. 4-3 te Barbados verwacht Hecuba, 25-2 van Balboa naar Buenaven tura Hercules, 26-2 van A'dam te R' dam Hector, 26-2 van R'dam te A' dam Indrapoera. 23-2 van Singapore Ittersum. pass 25-2 n.m. Ouessant Ja para (KRL), 25-2 van Djibouti naar Suez Kedoe, pass. 25-2 Kanaal EiL Kota Gede, pass. 25-2 Azoren naar Beyrouth Lemsterkerk. 26-2 te Dubai Loener- kerk, 25-2 n.m. te Suez Loppersum, 25-2 n.m. te Terneuzen Llssekerk, 25-2 van Perzische Golf te R'dam Maas dam, 24-2 n.m. van New York naar Port au Prince Maaskerk, pass. 25-2 Kaap Palmas Manoeran, 26-2 te Belawan (na op rede geweest te zljn) Marisa (t). pass. 25-2 Martinique Marpessa (t). 25-2 van Adelaide naar Miri Mitra (t), 25-2 van Baytown naar Napels Mata- tani, vertr. 27-3 van R'dam naar Tandjong Prlok Molenkerk, 26-2 van Hamburg te A'dam Noordam, 25-2 440 mijl noordwest van Flores Noordwijk. 25-3 van Antllla naar Philadelphia Notos, 23-2 van Malta naar Bari Oranjestad. 23-2 van Barbados naar Madeira Orion, 25-2 van Volos naar Thessaloniki Park haven. 25-2 van R'dam naar Bremen Polyphemus, 25-2 te Bar.juwangi Prins Willem IV. pass. 26-2 Gibraltar Poelau Laut. 26-2 te Bahrein Prins Alexan der. 25-2 van St John naar Antwerpen Ruys, 26-2 te Montevideo verwacht Rijnkerk. 26-2 te Genua verwacht Saroena (t). 26-2 van Miri naar Pladju Soestdijk. 25-2 van Belawan naar Penang Stad Vlaardingen. 25-2 van Schiedam te Narvik Sibajak, pass. 25-2 Oostpunt Flores naar Surabaja Sloterdijk. 25-2 van R'dam naar Hamburg Stad Maas tricht. 25-2 van Huelva te R'dam Stad Schiedam, 25-2 van Glasgow naar Nar vik Tero, pass. 25-2 K3ap Hatteras Tjiltalengka. 26-2 te Kaapstad Talisse. 26-2 van Suez te Safaja Ternate, 25-2 van Djibouti naar Belawan Triton. 26-2 van Porto Cabello naar Aruba Utrecht. 26-2 te Colombo Veendam, 25-2 van New York te R'dam Waterman, pass. 26-2 Mlnikoy naar Aden Westerdam, 25-2 530 mijl noord van Flores Willem stad, 25-2 van Madeira naar Laguaira Winterswijk. 24-2 van. R'dam te Havana Zuiderkruis, 2512 van Wight naar Las Falmas. Geestelijk leven Beroepingswerk NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Nunspeet (vacature W. G. G. Beerekamp): H. van Niel te Sneek. Aangenomen naar Noord-BergumC. Bogaard, vicaris te Luttelgeest- Bedankt voor Zandvoort; J. de Groot le Apeldoorn. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Urk (tweede maal): W. Baas te Bezum, die dit beroep ook aan nam. Viertal te Rotterdam (twee vacatures): J. A. van Arkel te Haarlem. J. P. H. Horchner te Voorthuizen. H. d0 Moor te Enschede en E. de Vries te Dwingelo. Beroepen te Boskoop: A. Brouwer te Bameveld. Bedankt voor Makkum: P. B. Suurmond le Oppenhulzen. 1GEREF. KERK (onderh. Art, 31 K.O.) Beroepen te Oversehlld: J, Mellof, can- didaat te Axel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2