Jongen sloeg stiefvader drift met mesthaak Italiaanse Rode Kruis-leden bekeken Roosendaal Zondag start in Oudenbosch een nationaal toneelconcours m Beschier van Driel (101 jaar) in Roosendaal overleden 33 wagons vol met goederen voor Nederland Rijkswerkplaats voor Rucphen Het beraad van de Raad van Wouw Aanbesteding Huis voor Bejaarden spoedig te verwachten Waterschade te Moerstraten spoed.» hleel beperkt v.'atersnood ontstane moeilijk- BIGGELAAR s 1 l-A koffie iuSM gofajatifr De doden van onze streek Jubileren t.b.v. Rampenfonds Grote belangstelling uit vele zijden van ons land MOEILIJKE KEUZE.... Tweede T.H. in Eindhoven 2 Jaar en voorwaardelijke ter beschikking stelling geëist «ij was „een mooie mens Even piekeren j 2 ,s 3 BRABANTS NIEUWSBLAD Vrijdag 27 Februari 1933 „BENT U SOMS EEN MARINE OFFICIER (Van onze verslaggever) Gisterenmorgen om half tien arriveerde op het station te Roo sendaal de extra-trein van het Italiaanse Rode Kruis, bestaande uit 33 wagons, een bagagewagen en rijtuig voor de 11 leden van het Rode Kruis. Bij dit gezelschap bevond zich ook een radio reporter. Namens de directie van de Nederlandse Spoorwegen werden de Italianen begroet door de stationschef, de heer Van Henven. Tevens werd de buitenland se gasten door de N.S. een tocht door de stad aangeboden, die besloten werd met een- dinértje in de stationswachtkamer. Het gezelschap was verrukt over de service van de Spoorwegen. Om 32 uur vertrok de trein weer over Utrecht naar Rotterdam, waar ze om ongeveer half zeven arriveerde. De inhoud van de trein werd hier overgedragen aan het Nederlandse Rode Kruis. Het Italiaanse Rode Kruisge- zelschap bestond uit zusters, een commandant en twee luitenants. Toen de trein langs het eerste perron tot stilstand gekomen was, was de heer Van Heuven al aanwezig, om hen namens de directie van de Nederlandse Spoorwegen welkom te heten op het eerste grensstation in Neder land. Hierna ging men naar de wachtkamer, waar de buiten landers een kopje koffie 'werd aangeboden. Tocht door de stad De Italiaanse gasten maakten daarna in gezelschap van de .stationschef een tocht door de stad. Ze waren buitengewoon en thousiast over hetgeen ze in Roosendaal zagen. Vooral het grote aantal winkels trof hem. „Wat moet dit toch wel een gro te stad zijn", zeiden ze. En toen de heer Van Heuven vertelde, dat Roosendaal „maar" 35.000 inwoners had. waren ze hoogst verbaasd. De Italianen toonden zich vol belangstelling. Zij vroe gen de heer Van Heuven - .om het zo maar eens te zéggen de oron van het hoofd. „Hoeveel in dustrieën zijn er", „Waarom zie je hier zoveel expediteurs?" Vooral waren ze getroffen door het nette en keurige aan zicht van straten en huizen en deerlijkheïd. Ook het station zelf had hun grote belangstel ling. „Wat een enorm gebouw. Hoeveel mensen werken hier wel?" „800", tzei de heer Van Heuven. Het was ook op het station, dat zich een aardig voorval voor deed. Toen de heer Van Heuven de Italianen tegemoet kwam. vroeg een van lien, wijzend op diens uniform: „Bent U soms 'n marine-officier?'' Uiterst voldaan keerde men na de tocht door de stad terug naar het station, waar in de wachtkamer namens de directie van de N.S. te Utrecht hen een dinertje werd aangeboden. Door de stationchef werd hier het woord gevoerd. De radio-reporter Interviewde de heer Van Heuven, dat bin nenkort over de Italiaanse radio zal worden uitgezonden. De ant woorden op de verschillende vragen, werden in het Neder lands gegeven en door een Ita liaanse zuster vertaald. Toen het gezelschap vertrok, kreeg de heer Van Heuven tal loze complimentjes voor de uit stekende service van de N.S. „We zijn uiterst voldaan", werd er gezegd. De goederen, welke de Italia nen meevoerden - 33 wagonla dingen - bestaande uit matras sen, dekens, slopen, lakens, schoenen, laarzen enz., alles bijeen voor een waarde van on geveer 100.000 gulden. Op de wagons waren grote plakkaten aangebracht met daarop de woorden: „Van het Rode Kruis Italië voor het Rode Kruis Ne derland". In Steenbergen: CAUSERIE OVER GRONDSANERING De Ryksland'bouwconsulent, ir Kupefs heeft gisterenmiddag in hotel „Concordia" te Steen bergen voor een aandachtig ge hoor, dat hoofdzakelijk bestond uit boeren, wier bedrijf "door de waterramp werd getroffen, voor lichting- gegeven over 't gebruik van de stoffen, die dienstig zijn voor het óntzilten en verder weer gezond en vruchtbaar ma ken van de grond. Gips en fos for noemde ir KupeTs de meest gesohiicte stoffen, met kali moet voorshands zeer voorzichtig wor den omgesprongen. De verbouw van haver en gerst was niet be zwaarlijk; aardappelen moeten per se niet worden verbouwd. De verbouw van suikerbieten moet voor ieder bedrijf apart in overweging worden genomen. Van de grond worden geregeld monsters genomen, aan de hand waarvan men een duidelijk beeld heeft van de te saneren gronden. Na ir Kupers sprak nog sr Overbeeke over de. vergoeding van de geleden schade. 16 Maart aanbesteding Maandag 16 Maart zal op het gemeentehuis te Rucphen wor den aanbesteed het bouwen van een rijkswerkplaats met een op pervlakte van 375 vierk. meter. Het werk zal worden uitgevoerd onder leiding van architecten bureau M. en B. Lengkeek B.N.A. te Rotterdam. Lijk van vermiste gevonden ROOSENDAAL, 2G Fcbtoari - Hedenmiddag is uit de Vliet het lijk opgehaald van de 37-jarige H. uit Leur. Een schipper zag het drijven ter hoogte van de voormalige rubberfabriek. Hij j %-aarvan waarschuwde de politie, die voor de berging van het lijk zorgde. II. was ongeveer een week ge leden ontvlucht uit het gesticht „Voorburgh" te Vught en werd sedertdien vermist. wr 1 1 Tl.f m 1 voorzitter 'mede dat men de gelyk zal aanbrengen, wanneer 1 "J o "J de Heidcmij. door de na do 1 heden met spoedig met deze Voor de eerste maal in 1953 kwam de raad van de gemeente Wouw j werken in DUW-veroand -Nan gisteren in openbare zitting bijeen. Burgemeester Hoebens her- beheer^uv'o<fren dacht de slachtoffers van de watersnood, waarna hij een kort over- cfp'vvrznek" van de neet' Suij- zicht gaf van hetgeen de gemeente ter leniging van de nood elders kerbuijk beloofde de voos en in eigen gemeente (Moerstraten! verricht had. In Moerstraten overstroomde ongeveer 170 ha, alsmede 6 boer derijen en huizen. Gelukkig betreurt Moerstraten geen mensen levens. De schade bleef beperkt tot het verloren gaan van 4 varkens én 307 kippen. Daar het doordringen van de watermassa's toi in 4fschei(l J. Kamerbeek Moerstraten enigszins laat aan de autoriteiten bekend werd ge maakt, was dit voor de burgemeester, aanleiding om te verzoeken •zittei i onderzoek te doen instellen naar het scheuren van muren j der in dc Past. Potterstraat ge bouwde woningen. Koffie waar PIT in zit! Él met verhoogd aroma geuriger dan U gewond bent pittiger dan U gewend bent èn zuiniger dan U gewend bent want: In Oadcnbosch: JUBILEUM BUI DE RIJKSPOLITIE Op Zondag 1 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. de Haas in het rijkspolitie korps te Oudenbosch werd opge nomen. ïn deze jaren heeft hij in verschillende gemeenten, o.a. Vught, Zundert, Schaesberg en thans in Oudenbosch vele be langrijke diensten als politie ambtenaar verricht. Vanaf, einde 1950 is hy commandant van de rijkspolitie in de groep Ouden bosch. Door zijn grote bescheidenheid zou dit alleszins vermeldens waardige feit bijna aan de aan dacht, zelfs van zijn naaste om geving, ontsnapt zijn. Dit zou on getwijfeld jammer geweest zijn, omdat de heer De Haas, die zich dank zij zijn tactvol beleid en sympathiek optreden als politie man, in deze jaren de waarde ring van de Oudenbossche bevol king verwierf. 18e lijst van slachtoffers NIEUWE TOXGB Begraven in Iklrkaland dd. 21.2.53;- Smit. Erna Cornelia Wiesje, geb. 9.12.47 te Nieirwö Ton ge, laatste adres: Gen. Snijdersstraat 40. O DDE TONGE Geborgen en geidentlfioeerd: Dic-rlcxvan de Capelle, Joh arm a Maria, geb. 9.11.79; LirkxPietersa, Llentjo Cathnrina, geb. 1.10.28. STAVE XISSE Geborgen Van Zuyen. Adriaan Jacob, geb. 15.7.10 te Stavenis-se. echtgenoot van J. P. Stoutjesdtfk. laatste adres Kerkstraat A 319; Geluk. Johanna, geb. 5.7.29 te Stavenisse, laatste adres: Buurtseweg B 60. NIEUWE TONGE Geborgen: De Jong, Adriaantjo V., geb. 21.8.47, laatste ad re aBat- tenoorvl 12; De Jong. Jannie. geb. 5.5.50. laatste adres: Battenoord 12. OUDE TONGE Geborgen en geïdentificeerd: De Vos. Pleter, geb. 16.6.64; De .Vos, Adriana Jj.. geb. 11.3.45. OUDE TONGE De Boet, Sara Huberdina Jo hanna, geb. 5—4-37. Brands. Cornelia Wilhelmina, geb.; 17-2-02. Jacobs, Petrus Marinas, geb.: 8-2-69. Kik, Ida Hendrika, geb.: 18- 8-32. Kik, Johannes, geb.: 11-3-39. Knops-Kreeft, Neeltje geb.: 10-4-09. Los-Wesdyk, Maria, geb.: 23- 31-82. Moerenhout-de Boet Sara Jo hanna Maria, geb.: 23-8-28. Van Noord, Adrianu? C„ geb.: 3-7-38. Tuns. Franciscus Maria, geb.: 8-12-80. Tuns-Pollemans, Goverdina. fcb.: 24-1-82. Tjjl. Adriana Maria Lena, geb.: 25-8-13. Ti.il, Aren, geb.: 3-12-74. Tijl, Arendje, geb.: 24-1-02. Van ZIelst, Eloert Pieter Ma- cinus, geb.: 17-9-47» In Oudenbosch wordt Zondag de eerste ronde ingeluid van het landelijk toneelconcours voor amateurgczelschappen, dat de Oudenbossche toneelvereniging D.E.S. organiseert. Het concours was oorspronkelijk opgezet bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereniging, maar het bestuur van de vereniging heeft spon taan besloten om de viering van het jubileum maar aan de kant te zetten en. het gehele concours in dienst te stellen van de hulp verlening aan de door de watersnood getroffen gebieden. Dat deze geste van het bestuur met instemming is ontvangen behoeft geen betoog. Uit de ge hele gemeente Oudenbosch en ook ver daarbuiten heeft men steun toegezegd om het con cours een succes te doen worden. Dit heeft men niat alleen met woorden gedaan, maar ook met daden Volgens de voorzitter van DES de heer C. Lauwen, is dank zij deze steun succes verzekerd. Dank zij deze 'steun, zo vertel de de heer Lauwen ons, waren we nooit zover gekomen Hoe groot de belangstelling voor het concours wel is blijkt wel uit het feit. dat zelf= de Re- giorale-Gmroep-vZuid zich ach- ter de plannen heeft gesteld. Ook van de Limburgse Staats mijnen is er grote belangstelling voor het concours, reden waar om: by de opening van het con cours verschillende autoriteiten van de Staatsmijnen aanwezig zullen zijn. De belanestellms- lilt ons ge west is zodanig, dat reeds bijna alle toneelverenigingen uit dit gebied plaatsen hebben bespro ken voor het concours, dat in totaal 5 uitvoeringen telt. Opening Zondag zal de eerste uitvoe ring plaats vinden. Voor deze uitvoering vindt de officiële opening van het concours plaats door burgemeester Funck, die tegelfjk ook de afgevaardigden van de Prov. Toneel Advies Commissie zal kunnen begroe ten, benevens dc jury, waarvan burgemeester Alberts uit Ruc phen het voorzitterschap op zich heeft genomen. De vijf deelnemende toneel verenigingen zijn in het verleden allen reeds een of meerdere ma len bekroond. De eerste vereniging, die voor A. v. Akkeren (Wouw) 25 jaar lid B. A. Waardering van gemeente raad Tijdens de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering van Wouw heeft burgemeester Hoe bens een woord van waardering en hulde gesproken aan het adres van de heer A. van Akkeren, die 25 jaren onafgebroken zitting heeft gèhad in het Burgerlijk Armbestuur. Daar de jubilaris zelf niet aanwezig was aanvaard de de heer De Jong, voorzitter van het B.A. het door het ge meentebestuur aangeboden, spe ciaal vervaardigde Delfts blauw bord, dat aan de heer A. van Akkeren zal worden overhandigd op de eerstvolgende vergadering yan het Armbestuur. het voetlicht zal treden is „De Bouwmeester" uit Heerlen. Zij zal op de eerste Zondag van Maart het toneelspel „Van ander ten tonele bron con. In dit stuk, dat speelt in de nieuwe wereld, wordt op een aangrij pende wijze dc strijd tussen ne ger en blanke in liet verleden uitgebeeld. Op 8 Maart is het de beuvt aan het Rotterdamse gezelschap „Magna Pete", dat moor:' in V* k'poster" ral brengen, een stuk dat in het verleden altijd volle zalen heeft getrokken. De „Katholieke Kring" uit Oisterwijk komt 22 Maart naar Ouden bosch om „Het geheim van dr Spencer" op te voeren. Het je.it, dat deze vereniging de organisator van de Oister- wijk.se openluchtspelen is, is voor degenendie deze open luchtspelen hebben mogen zien, reeds een voldoende garantie. ,.De Lijdensweg", waarin het leed van de moeder zo pakkend wordt uitgebeeld, is een succes stuk van „Jong Voorwaarts" uit Breda. Deze vereniging komt op 29 Maart aan de beurt. De slot-uitvoering op 11 April wordt verzorgd door de organi serende vereniging zelf. Zij heeft als concours-nummer ge kozen „Het Chinese Landhuis", waarmee zij in 1951 een eerstee prijs in de wacht wist te skrpep op een gewestelijk concoilrs: UIT HET LAND VAN HERTOG JAN Brabant voor de lachspiegel van de volkshumor Hedenavond om 21.10 uur wordt via de K.R.O. wederom een uitzending gegeven van het Brabants Halfuur. Deze keer zal het een. overwegend plezierige inslag hebben, want het is ge wijd aan dc Brabantse - volks humor. Door de humor wordt ons volkskarakter prachtig typeerd, al heeft deze typering wel een beetje weg van een lachspiegel: de menselijke ver houdingen worden op potsier lijke wijze misvormd en hei beeld wordt tot in het bespotte lijke vertekend. Maar nu en dan ligt het. niet aan de spiegel als de snuit scheef is! Deze volks humor wordt middels liederen, gedichten, voordrachten, spreu ken en spreekwoorden in een smakelijke schotel opgediend door producer Frans Evers, naar een recept van de samensteller Jan Naaykens. Geen audiëntie op 1 en 4 Maart Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verle nen op 1 en 4 Maart. Griffie en loco-griffier d- over 1952 en 1953 alsnog een I P- S. wegens het bereixen va subsidie ad 50.— ontvangen, de pensioengerccntigc.e j dus blijkbaar met dit wat moei- Op verlangen van de heer i de dienst gaan tenaten. .uaa.i- I ,i>vi clorw.] ao|.nmon mmnrn. Góossèns werd over het voor- dag 2 Maart ca 12 uur zal ei ge- stel tot aansluiting bij de ge- tegenheid bestaan alscnvid meentelïjke Volkscrédietbank j riemen van deze functionaris, te Bergen on Zoom gestemd. Dit I I Advertentie) punt werd aangenomen met 8 stemmen voor en 2 tegen. Bij de rondvraag werd de aandacht van B. en W. geves tigd op de slechte toestand van de te smalle wegen (Rimboe, Nieuwe Baar,. Stations-raat). In antwoord daarop deelde de De grote bus rand gevuld rr de duurzaamste c irdeligste verf! Fob.-ikante: Fo. Gcbr. T|ollcna, Sreck Zoals wij gisteren reeds mel- - den zal de heer T. Kamerbeek, in voorkomende gevallen sneller de hulp der bevoegde instanties i-00i-q van -ie derde afdeling dor in te roepen. De onmiddelijk na het be kend worden van de ramp een Wegenwachter mededeling kwam doen aan de burgemeester) gehouden collec te bracht 14.269.03 op. Later kwamen nog enige geiden bin nen, zodat het totaal thans 14.437.03 bedraagt. Van de 443 evacué's die in de gemeente ver bleven zijn reeds velen naar hun haardsteden teruggekeerd. Thans genieten nog 117 perso nen gastvrijheid bij de ingeze tenen der gemeente Wouw. Voor aller bereidwilligheid tot leniging van de nood had de heer Hoebens alle waardering. Een speciaal woord van dank richtte hij tot de heer Goossens, die als conlactman tussen auto riteiten en het getroffen gebied van Moerstraten uiterst ver dienstelijk werk verrichtte. Wouw heeft 5922 ingezetenen Uit het summiere overzicht dat de voorzitter gaf van het wel en wee in 1952 releveren we dat het aantal inwoners eind December 5922 bedroeg. Het aantal woningen bedraagt 1189, waarvan er 16 na korte tijd on bruikbaar zullen worden. Het werkelijke woningbezit is dien tengevolge vast te stellen op 1173. Het huidige tekort aan huizen kan geraamd worden op 92,- stuks. In 1953 zal de gemeente 28 woningen bouwen, alsmede het tehuis voor bejaarden. De aan besteding van het tehuis kan worden gehouden, daar de ver eiste toestemming daarvoor werd verkregen. Daar Wederopbouw nog enige wijzigingen in het ontwerp wil zien aangebracht, wacht de aanbesteding op het oordeel van de woningcommis- sie en de raad. De financiën waarover de ge meente in gewone dienst be schikt hebben een batig saldo van 60.000 gulden. Hierbij komt nog het tegoed van het Rijk voor de bijdrage in de woning wetwoningen, zodat het batige slot 115.000 beloopt. Dit. cijfer is zeer bemoedigend, daar mén voor de komende jaren niet op een grote Rijksbijdrage mag re kenen. Bovendien is het altijd beter dat men zijn eigen boon tjes kan doppen. Onder toezicht staan van- het Rijk 'is nimmer aantrekkelijk. Van Ged. Staten was een be merking ingekomen op het be drag ad. f 70.dat Wouw zich gedacht had als kledingtoelage voor de gemeentearbeiders. Vol gens de geldende maatstaven mag dit slechts 60 zijn, waar bij de raad zich moest neerleg gen. Het verzoek van de Centrale Van Katholieke Militaire Tehui zen te Voorburg om een subsi die, lokte enige discussie uit. Tenslotte billijkte de raad het standpunt van B. en W., welk college n.l. van oordeel was. dat de zorg voor de militairen (ook wat gepaste ontspanningsmoge lijkheden betreft) een over heidstaak is. Zolang het parle ment zich over een geldelijke hulpverlening aan de stichting en in standhouding der tehuizen nog niet heeft uitgesproken, zal Wouw hierin een afwachtende houding aannemen. (Vervolg van pag. 1) Bij de replieken bleek, dat de PvdA door dit antwoord al half over de brug was gekomen, maar nog niet helemaal. Ir Posthumus begreep.nu. dat de wens inzake een curatorium grote moeilijkhe den opriep. Een andersoortig or gaan kon hij dus billijken, maar de desbetreffende toezegging moest toch nog wat meer wor den uitgewerkt. Mag. Stokman gaf de bewinds man als zodanig een vingerwij zing. Er kon tevens aangeduid worden op welke terreinen dit gemeenschappelijk orgaan zich. zou kunnen bewegen, terreinen die de ministers vervolgens aan- duidde als die met betrekking tot de benoeming van leraren en de investeringen, zaken die echter uiteindelijk onder de minister ressorteren, zodat de minister in feite dus slechts toezei, dat in zulke zaken bedoeld orgaan zal worden gehoord. Ir Posthumus liet zich niet op nieuw horen en de PvdA nam zaam tot stand gekomen compro mis genoegen. Van andere zyde Van Est, Bellenaars en Wout Wagtmans zoeken op de R.A.I. een goede fiets uit voor de Tour de France klonken echter waarschuwende stemmen cn bij de stemming maakten de heren Schouten en Weiter zich nog eens uitdrukke lijk van dit deel van het resul taat van het debat los. Nogmaals: de plaats van vestiging En tenslotte ging het nogmaals over de plaats van vestiging. Mi nister Cals bleef erbij, dat de re gering terecht Eindhoven heeft gekozen waarvoor hij de me rendeels bekende argumenten aanvoerde. Als bijkomend voordeel noem de de bewindsman, dat de keuze van Eindhoven ook ruimte laat voor de vestiging van een derde T. H., indien zulks mettertijd no dig zou blijken. Van de motie-Tilanus zei de minister, dat het niet mogelijk is om de beslissing nog langer te ontgaan. En ir Posthumus (Pv dA) had in hetzelfde verband voorspeld, dat men dan over een jaar wel weer een poging zou doen om onder de beslissing uit te komen. De critiek van de minister op de motie-Tilanus had echter vooral betrekking op het i'eit, dat hierin voorbereidingen wor den gevraagd met betrekking tot Eindhoven en Arnhem. Waarom deze twee? aldus de bewinds man. Waarom ook Maastricht niet en Den Bosch en voor zover dan ook bij de replieken Twente was genoemd, vroeg de minister: Waar dan? In Hengelo, Almelo, of Enschede? Bij de reeds vermelde stem ming over de motie-Tilanus bleek, dat een grote minderheid van de Kamer om verschillende en misschien ook jm niet ge noemde redenen de keuze wilde openhouden. Het wetsontwerp als zodanig werd z. h. s. aanvaard, met aan tekening dat de communisten te gen waren. TRIEST DRAMA IN BERGEN OP ZOOM O Co. Klaverjassen voor Rampenfonds Voor de tbc-bestrijding zal het Wit Gele Kruis (afd. Wouw) Beschier van Driel uit Oude- Tonge is vanmorgen in de leeftijd van 101 jaar in het zie kenhuis „Charitas" te Roosen daal overleden. Zijn gezond heidstoestand was de laatste dagen sterk achteruitgegaan. Van Driel zou op 10 April 102 jaar geworden zijn. Beschier van Driel evacueer de op Donderdag 5 Februari vanuit zijn woonplaats op het eiland Goerce Overflakkee naar Roosendaal, Hij verliet zijn huisje aan de Kade een van de weinige dat nog droog stond om er niet meer in terug te keren. Van Driel werd in Roo sendaal met de meest toegewijde zorgen omringd. Eerst in het noodhospitaal van de Eindho- vèrise Rode Kruis-colonne in de Philipsgebouwen; daarna werd hij overgebracht naar het nood hospitaal van het Roosendaalse Rode Kruis in de BLO-school in de Vincentiusstraat. Van Driel was bij de mensen daar erg po pulair. Iedereen noemde "hem BESCHIER VAN DRIEL „Opa". Zijn gezondheidstoestand was aanvankelijk best. Hij scheen weinig geleden te hebben van de gebeurtenissen van de ramp- week. In het noodhospitaal fn de BLO-school stond een prach tige leunstoel waar hij op zijn gemak zijn pijpje kon opsteken. Hij toonde zich uiterst tevreden over de zorg, waarmede hij werd omringd. De laatste dagen ging het echter niet goed meer met hem en het werd beter geoor deeld hem haar het ziekenhuis „Charitas" over tc brengen. Dat gebeurde Maandag en gister morgen is hij er overleden. Vriend van het water Van Driel was in zijn woon plaats een bekende figuur. On danks zijn hoge leeftijd schuw de hij het gemak. Als het ook maar even kon schoot hij in zijn lakense jas om een wandelinge tje te maken langs dc Kade. Want, zoals hij zelf altijd zei, ik houd van het water, datzelfde water, dat in één verschrikke lijke nacht van zijn mooie eiland en zijn woonplaats een trieste watervlakte maakte. Van Driel heeft in zijn leven heel wat schuiten onder zijn voeten ge had. Hij kende de haven als geen ander, waar hij meegehol pen heeft de scheepsruimen te laden en te lossen. Op het wa ter voelde hij zich het beste thuis. Van Driel was zoals ze het in Roosendaal zeiden „een mooie mens". En zij, die hem hebben meegemaakt niet in het minst de verpleegsters, die hem verzorgden zullen er on getwijfeld wel een beetje hart zeer van hebben nu hij zo kort voor.zijn verjaardag overleden is. Want er waren al zo half en half plannen, om hem, als hij 102 werd. eens extra te beden ken, (Van onze speciale verslaggever) Poging tot moortl stond er in eerste instantie op de tenlaste legging. En verder: poging tot doodslag of zware mishandeling. In de beklaagdenbank zat gisteren voor de Bredase rechtbank de acht tienjarige A. van O. uit Bergen op Zoom. die op 13 Juli in zijn woonplaats zijn stiefvader, P. J. van den Aarssen met een mesthaak in blinde woede „op een beestachtige manier als het ware had afge slacht", zoals de president mr Bisschop Boele het plastisch uitdruk te. De stiefvader overleefde dit en heeft een lannne arm en een 1 een tiental naar dit touraooi sf AMSTERDAM, 26 Febr. (ANP) De Amsterdamse voetbalvereni ging Blamv-Wït organiseert op zes avonden van de volgende maand een groot klaverjastour- nooi. Zij heeft een oproep gericht tot 600 sportverenigingen in Am sterdam en omgeving om ieder gebrekkige spraak ervan overgehouden. Het was een triest familiedrama geweest. De stiefvader uit Hal steren woonde niet meer bij'de moeder van de jonge verdachte. Er was ruzie en onmin. Op de bewuste avond werd de stief vader dronken van de Steen- bergse kermis door een kennis meegenomen naar Bergen op Zoom. Daar had hij zich naar liet huis van de beklaagde, die bij zijn moeder woont, begeven en pogingen aangewend er bin nen te komen. Onder het wen sen van bedreigingen, zoals: „Kom er uit of ik steek je aan het mes" en soortgelijke fraaie woorden, had de dronken man geprobeerd het venster te force ren, nadat hij de deur stevig dicht bad bevonden. Her-opvoeding Na de jaren vol ellende, die aan dit moment voorafgingen, was dit alles voor de jonge ver dachte te veel geweest. In drift greep hij de mesthaak, joeg de vluchtende stiefvader vijftig meter achterna en sloeg hem toen waar hij raken kon. Ook nog toen de man op de grond was gevallen. Met kalm overleg cn opzet, meende de officier van Justitie. Deze jongeman, zo zei mr Bins, is werkschuw. De kans dat er in de toekomst weer zoiets ge beurd is aanwezig. Volgens het rapport van de psychiater is hij verminderd toerekeningsvat baar en wordt voorgesteld een straf in de jeugdgevangenis en voorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regering om hem weer in het rechte spoor te helpen. Een lange straf is ech ter nodig gezien de ernst van de feiten. De eis luidde na deze woorden: twee jaar gevangenis straf en voorwaardelijke ter be schikkingstelling. De jonge verdediger mr Van de Heuvel schetste hierna in een gevoelvol pleidooi het .milieu, waaruit de jongeman is voortgekomen. Nooit heeft hij opvoeding gehad en de stief vader heeft het enige. wat.hij nog bezat: een eigen huis. be dreigd. Daarom dacht hij in zijn drift aan één ding: die man uit mijn teven. Poeina tot moord, zoals de officier achtte de ver dediger niet bewezen. Er was geen kalm overleg geweest, al leen maar een verklaarbare blinde woede. Poging tot dood slag dus. door een achttien jari ge, die nu een heropvoeding no dig heeft en een vak moet gaan leren en zodoende weer een volwaardig lid van de maat schappij kan worden. Dit te be werkstelligen vroeg pleiter van de rechtbank, welke over veer tien dagen in deze trieste zaak uitspraak zal doen. Levensmiddelen voor rampgebied stestolen De Bredanaar H.L., die veer tien dagen geleden anderhall jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen, wegens het ver duisteren van levensmiddelen, welke hij had ingezameld voor de getroffenen werd door de Bredase rechtbank gisteren ver oordeeld tot een jaar gevange nisstraf. Weg Moerstraten- Steenbergen is vrij De weg Moerstraten-Steen bergen, welke voor doorgaand verkeer afgesloten is geweest door het water, is sinas enige dagen weer droog gekomen. De herstellingen aan de duikers inmiddels gereed. te vaardigen. Men schat het be drag. dat voor het Rampenfonds kan worden verkregen op 12.500.—. V T- r 3 ra '4 fj /i '7 't 43 a •V tr - -y t -s J3 rUZZUB NO. 05 Horizontaal: 1 krantenjongen: 4 p!. in België; 7 spoedig; 10 koning (Fr.11 en andere; 12 goud (Fr.); 13 soort rubber, 14 geluidloos; 19 ko ningin; 20 deel van N*. Brabant: 21 iedere; 23 zangnoot; 24 familielid; 26 ijzerhoudende aarde; 2S vrucht vlies je; "29 nevel; 30 opperv'akt#- Wrtieaal: 1 groet; 2 eng; nauw; 3 onder andere: 4 de oudere; 5 uit einde der aardas; 6 houding; S pi. in X. Holland: 9 groot bouwwerk; 14 groet: 15 stal 17 duivenwontng; 18 schrijfbehoefte (Eng.)20 jon gensnaam22 zwijn: 23 klein plant je; 25 eng. drank: 27 dwarshout; 2S familielid. OPLOSSING NO. 34 Horizontaal: 1 traag; 5 Sneek; 9 els; 11 eng.; 12 emmer: 15 oma; 16 ion: IS a.p.19 of: 20 aar; 22 dek; 24 stoel26 da!2S sok31 bivak32 strop. Verticaal: 2 re: 3 ai; 4 asem: 6 nero; 7 en; S eg: 10 om; 13 maart: 14 einde; 15 opa; 17 nok; 21 asla; 23 eist; 25 os; 26 d.i.; 27 a.v. 29 or; 30 ko.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2