Parlementair stadium Kamer spreekt vertrouwen in Belgische regering uit Het weer in Europa Grondwet voor „Klein Europa Ruim 65 millioen Nederlandse hulp voor l'crzië Wereldkampioen „hengelen" daagt collega's uit ITALIAANS GEBAAR VAN HART TOT HART Kort geding tegen Zierikzee Frans-Duitse toenadering in Italiaanse hoofdstad Koningin en Prins in Engeland V.S. erkennen géén Sowjet-bezetting Schade aan de zeeweringen op Walcheren f 2J4 millioen VRIJDAG 27 FEBRUARI 1953 fN Redactie tn Administratie Apeldoorn: Hoofdstraat 102, telefoon 4089, Giro 192120. Arnhem: redactie-tei. 20405, advertentie-tel, 21493; agent Koningsstr. 69b, tel. 23673, adm. Hoofdstr. 102, A'doom. Zwolle: Melkmarkt 34, telefoon 7030, Giro 420473. Twenthe: redactie-tel. Enschede 4623; advert.-tel. Nijver- dal 834; adm.: Zwolle, Melkmarkt 34. Abonn.pr. 49 ct. p. week; 6.35 p. kw.; losse numm. 13 ct. TwuM" ELFDE JAARGANG No. 2401 f N (Geldig tot Vrijdagavond.) ZONNIG WEER. Droog en zonnig weer, maar in de ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Zon op: 1.29 Maan op: 18.17 onder: 18.17 onder: 7.11 Directie: C. A. KEUNING en Mr. IC VAN HOUTEN Hoofdkantoor: N.Z. Voorburgwal 225, Amsterdam Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT HET is met de Europese Defensie Gemeenschap een moeilijk geval. Het plan is ontsproten aan een Frans initiatief. Want de Fransen wilden een inscha keling van de Duitsers in de Westerse militaire macht alleen dan aanvaarden, indien zij tegelijkertijd de Duitsers aan banden konden leggen. Toen het verdrag eenmaal onderte kend was, schrokken de Fransen van zichzelf en gingen terugkrabbelen. Want het E.D.G-verdrag dat de Duitsers aan banden legt, legt daarmee vanzelfsprekend ook de Fransen aan banden. Indien de Duitse militaire souverei niteit beperkt wordt, geschiedt dat ook met die van de andere deelgenoten. De Fransen zouden echter het liefst de Duitsers inschakelen, de Duitse mi litaire souvereiniteit beperken en hun eigen nationale militaire souvereiniteit behouden. Als gevolg van deze gevoelens zijn de Fransen met een aantal nadere pro tocollen gekomen, die bij alle andere deelnemers aan de E-D.G. op verz'et zijn gestuit. Tegelijkertijd is daar een duidelijke Amerikaanse pressie om te komen tot de verwerkelijking van de E.D.G. En zo hebben de ministers van Bui tenlandse Zaken der zes landen dan ook in Rome besloten, om het E.D.G.- verdrag onverwijld aan de nationale parlementen ter goedkeuring voor te leggen. In Nederland is dat reeds geschied. Het ontwerp-verdrag zal hier op 1 April in de afdelingen van de Tweede Kamer worden behandeld- Intussen betekent dit nog bepaald niet het einde der moeilijkheden. Want de Franse protocollen zijn nog niell van de baan. Zij zijn naar een interim commissie verwezen. In de tweede plaats zijn de speciale moeilijkheden, die de Franse regering met het Franse parlement in dit ver band heeft, gebleven. In Frankrijk zijn de Gaullisten, met wier gedogen het huidige kabinet be staat, tegen het verdrag in zijn huidige vorm. En ook de Franse socialisten, die buiten de regering staan, laten er zich alleen maar uiterst onvriendelijk over uit. - Toen- het huidige kabinet tot stand kwam in Frankrijk, heeft'men afge sproken, dat het kabinet, van de kwestie der Defensiegemeenschap geen hals zaak maken zou. Het ziet er dus nog steeds niet roos kleurig uit. De Franse regering meen de het E.D G.-verdrag er door te kun nen halen, indien de door de anderen onaannemelijk verklaarde protocollen er aan werden toegevoegd. Nu komt het verdrag zonder dat over de protocol len is beslist in het parlement. Dat kan dus nog wel grote moeilijkheden geven. Wij z'ien hieruit hoe moeilijk het is. voor mensen die toch allemaal hun ver stand bezitten, om een noodzakelijk ding werkelijk uit te voeren. Wij ontveinzen ons ook allerminst dat er aan het E.D.G.-verdrag weinig aantrekkelijke kanten zitten. Wij zullen' daar later nog wel op-terugkomen en het pro en contra er van bespreken- Maar het is nu eenmaal noodzakelijk om een Westerse verdediging te orga niseren met inbegrip van West-Duits- land. En als men dan met allerlei ge voeligheden en interne angsten wil re kenen, komt er een ding uit de bus, dat natuurlijk niet aan alle eisen voldoet, waaraan het zou moeten voldoen. Zo staat de zaak op het ogenblik. Blijkbaar hebben de ministers in Ro me begrepen, dat men, hoe dan ook, verder moet zien te'komen. Men kan het communistisch gevaar niet uit het oog verliezen. Men moet een behoorlijke defensie hebben. En daarom komt het E.D.G.-verdrag dan nu in het parlementaire stadium- RECTIFICATIE In ons hoofdartikel van gisteren is een hinderlijke fout geslopen. Gespro ken werd over arbeiders en intellec tuelen, die achter door de communisten geënsceneerde demonstraties en con gressen aandraven. Bedoeld werd ar- tisten en intellectuelen. Nederlandse onderscheiding voor twee Engelsen De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker, heeft Sir Gerald Kelly, president van de „Riiyal Academy" tijdens een plechtigheid op de Nederlandse ambassade de versier selen van Commandeur in de orde van Oranje Nassau overhandigd. Ook wethouder C. L. Ackroyd kreeg deze onderscheiding. OPPOSITIE VIEL VAN HOUTTE AAN De Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft gisteren met 107 tegen 95 stemmen zonder onthoudingen haar vertrouwen in de regering uitge sproken na een debat over het vraaggesprek, dat koning Boudewijn te Antibes >u hebben verleend. Spaak interpelleerde Van Houtte over zijn verklaring over „het interview van Antibes". De premier had gezegd dat de koning nimmer een onderhoud zou hebben toegestaan aan een correspondent van het Parijse blad „France Soir' Spaak verklaarde allereerst dat hij d'irect noch indirect de bedoeling had de koning te treffen. De socialistische voorman legde er de nadruk op, dat er geen sprake van is de koningskwes tie weer op te rakelen. Sedert de ko ning het plan opvatte naar Zuid- Frankrijk te gaar. om daar van zijn griep te gériezen, heeft de regering evenwel voortdurend onhandigheden begaan, zo betoogde hij. Spaak verweet Van Houtte m het bijzonder dat de verklaring, welke hij in de Kamer aflegde over het. onder houd te Antibes een opeenvolging van dubbelzinnigheden bevatte. ,,Het is een serie bevestigingen en tegenspraken, die niet toelaat te beweren, dat de premier voor 100 procent de waarheid heeft, gesproken", zo merkte 'hij op. Spaak betreurde in het bijzonder de handelwijze van kolonel Quinet. die het artikel van de correspondent cor rigeerde. Verder verweet hij de eerste minister, het zó te hebben willen voor stellen alsof het interview volledig uit de lucht gegrepen zou zijn. Van Houtte zei in zijr. antwoord dat ■het eigenlijk om een onschuldige re portage ging. Het artikel was echter voorzien van een inleiding, waarin een verklaring van politieke aard in de mond van de vorst werd gelegd, waar tegen de regering wel stelling moest nemen Dit heeft zij gedaan door de Kamer mede te delen dat de koning geen enkel interview heeft toegestaan, wat in wezen ook juist was. Het betrof hier een reportage waaraan de journa list in kwestie na een kort onderhoud met de vorst de indruk van een inter view heeft willen geven. Van Houtte voegde hieraan toe niet te twijfelen aan de goede trouw van de verslagge ver van ..France Soir" en zeide. mèt Spaak te verwachten. dat onder deze V) Windricht Max temp Steden Weer en snelheid (gr C.j en neerslag (m/sec.) (m.rr Oslo mist ZW 2 Stockholm geh. hew NW 4 7 0 Kopenh. 1. bew. ZW 4 11 0 Londen zw bew windstil 11 0 A'dam onbewolkt O 3 14 0 Brussel onbewolkt O 2 14 0 Parijs vrijw onbew NNO 2 1-2 0 Bordeaux onbewolki NO 1 17 0 Berlijn onbewolkt windstil 12 0 Frankfort onbewolkt. ONO 1 13 0 München onbewolkt O 4 0 0 Helsinki motregen ZZW 5 2 0.1 Ontwerp thans gereed Het ontwerp van een grondwet voor Klein Europa" is gisteravond te Parijs oltooid. De grondwetscommissie van de Assemblée ad hoe heeft een grond wet opgesteld van 113 artikelen, die vandaag over een week te Straatsburg ingediend zal worden. Het ontwerp werd aangenomen met 21 stemmen tegen één, bij vier ont houdingen. De Franse socialistenleider Guy Mollet was een der onthouders. De voornaamste punten van het ont werp zijn: 1) Er zal een Volkskamer komen, gekozen voor een periode van vijf jaar bij algemeen kiesrecht door de bevol king van Frankrijk, Italië, West-Duits- land. de drie Beneluxlanden en het Saargebied Frankrijk zal in deze kamer 70 zetels krijgen, Duitsland 63, Italië 63, België 30, Nederland 30 en Luxemburg 12. Het aantal zetels voor het Saargebied staat nog niet vast. 2) De Senaat zal worden gekozen door de nationale parlementen met voor Frankrijk, Italië en Duitsland elk 21 zetels. België en Nederland elk 10 zetels, Luxemburg 4 en het Saargebied 3 zetels 3) De Europese gemeenschap zal worden bestuurd door een uitvoerende Europese raad. Tot gisteravond was 65.000.fl00 gut" gesdhnedenis thans een streep gezet zou kunnen worden. De liberaal Rey hekelde de hou ding van sommige personen uit, de omgeving van de koning. Deze omge ving vormt een probleem voor de op lossing waarvan de regering verant woordelijk is en, zo voegde hij hier aan toe: „Het hoofd van de regering moet geen dienaar doch een chef zijn" Ten slotte diende de oppositie een motie in, waarin de zwijgzaamhe:d van de regering en de onjuistheden in de verklaring van de eerste minister Van Houtte werden betreurd. De room se meerderheid diende een tegenmotie in, waarin het vertrouwen in de rege ring werd uitgesproken. Deze motie werd met 95 stemmen van socialisten, liberalen en communisten tegen, aan genomen In 1949 was het John Hediley Lewis, een boer uit Corby Lin colnshireEngeland), clie een zestien jaar oud hengelaarsrecord brak door een tonijn te vangen van bijna 800 pond, Het is nog even in discussie geweest of dit een wereldrecord betekende, toen „Kip" Farington zijn buit g van ruim duizend pond binnen- haalde. Lewis' droom werd g wreed gestoord. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Oostdijk bij Krabbendijke op Zuid-Bevelandwas een ge zellig plaatsje... tot de storm vloed er doorheen raasde en veel kostbaar bezit in wei nige minuten wegvaagde. Een fotograaf is er dezer da gen gaan kijken. Weliswaar zag hij'veel dat gespaard is gebleven, maaf daaromheen strekte zich de kille trooste loosheid uit met als enig ac cent wat puin én enige over eind gebleven wrakstukken van wat eens deuren en ven sters geweest waren, waar achter mensen leefden. Tclciolo AN P - - Jt Het Nederlandse Rode Kruis en de Nederlandse regering zullen 200 tot 300 kg geneesmiddelen zenden voor de slachtoffers van de recente aardbeving in Perzië. Dit werd bekend gemaakt in een brief, die door de Nederlandse ambas sade in Teheran aan de minister van Buitenlandse Zaken, Hoessein Fatemi werd gezonden. De vermaarde Amerikaanse sportvisser „Kip" Farington is in Nederland .aangekomen op door reis naar een groot aantal landen in de wereld. Mr. Farington is in het bezit van de wereldtitel voor het alléén binnenhalen van de grootste vis. Hij kreeg deze titel toen hij het vorige jaar, voor de kust van Peru, met de hengel een vis verschalkte van meer dan dui zend pond. Mevrouw Farington is ook een en thousiast hengelaarster. Volgens de den bij het Nationale Rampenfonds internationale reglementen is zij even- binnengekomen. Woensdagavond was j eens wereldtitelAioudster. Zij ving on- de stand 63,5 millioen. langs een vis van bijna 700 pond. Vriendschapstrein uit Rome te R'dam (Van onze Rotterdamse redactie) Om zeven minuten over zessen de vastgestelde tijd rolde gisteravond een lange goederentrein het station DP te Rotterdam binnen. De vele plak katen op de 34 wagons van deze trein duidden aan dat het hier de „Vriend schapstrein" uit Italië betrof, welke Maandag jl. met veel enthousiasme door de Italianen op een van de stations van Rome uitgeleide gedaan was. gedaan. Warme kleding alleen is niet het belangrijkste, maar het hart van de getroffenen moet ook verwarmd wor den. Dat ondervonden wij, na de ramp in de Po-vlakte. En nu zeggen wij op onze beurt tot de getroffenen in Ne derland: U staat niet alleen, wij den ken aan u, sprak graaf Murari. Daarna droeg hij de trein met de duizenden stuks goederen van allerlei aard aan het Nederlandse Rode Kruis over. Jhr. Verspyck ontbraken de juiste woorden om de dank van het Neder landse volk aan het Italiaanse over te brengen. Wij hebben beide rampen ge had, zo zeide hij, en wij weten beide, hoe goed het is te bemerken dat mede geleefd wordt. Omstreeks tien minuten voor half zeven verliet de trein het station DP, om op het emplacement IJsselmonde gedirigeerd te worden naar een der opslagplaatsen, waar dankbare handen de geschonken goe deren liefdevol zullen sorteren, waar na uitdeling kan volgen. Het ligt in de bedoeling van het Italiaanse volk binnenkort een tweede „vriendschapstrein" te zenden. TWEEDE TREIN VOEGT De trein stopte langs het zuidelijke perron, waarbij de zaakgelastigde voor Italië in Nederland, graaf Alexander Murari, de directeur van het Neder landse Rode Kruis, J'hr. G. M. Verspyck en een vertegenwoordiger van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, dr. E. O. Baron van Boetzelaer, de kapi tein Romolo Rinaldi van de Croce Rossa Italiana, het Italiaanse Rode Kruis, als treinbegeleider zijn opwach ting maakte en de goede aankomst van de zending mededeelde, Met enkele woorden richtte graaf Murari zich tot jhr. Verspyck en ver telde hoe het Italiaanse volk in alle eenvoudigheid de hulpactie begonnen was, uit sympathie voor de getroffen Hollanders. Een jaar geleden heeft het Nederlandse volk mijn volk geholpen, zo zeide hij en dat heeft ons toen goed „Kip" Farington heeft .een idee. Hij is van plan een groot aantal landen- te bezoeken met het doel in elk land zeven candidaten te zoeken om mee-te doen aan een internationale viswed strijd om de wereldtitel. De viswed strijd zal nog dit iaar in Canada (Nova Scotia) gehouden worden. De deelne mers zullen op eigen kosten heen en terug naar Boston moeten reizen, doch een verblijf van veertien dagen wordt kosteloos aangeboden door een orga nisatie, die Farington in het leven heeft geroepen. Mr Farington houdt er nóg een hob by op na Hij is een erkend deskundige op het gebied var. spoortreinen. Zes boeken over dit onderwerp verschenen van zijn hand. De rechtbank te. Middelburg heeft gistermiddag het kort geding behan deld. dat de Zierikzeese Middenstands- centrale aanhangig had gemaakt tegen het gemeentebestuur van deze gemeen te. De middenstandscentrale meende dat het besluit van het gemeentebe stuur om over te gaan tot gedwongen evacuatie, niet op de wet was geba seerd. De officier van justitie, mr. P M. Schenkenberg van Mierop, heeft geconcludeerd, dat de Middenstands centrale niet ontvankelijk kan worden verklaard in de eis, geen uitvoering te geven aan het evacuatiebesluit De president bepaalde de uitspraak op Vrydag 6 Maart te twee uur. doch zo mogelijk zal hij reeds Woensdag 4 Maart vonnis wijzen. OPVOLGER DR. VAN BAAL IN' TWEEDE KAMER Nu het Tweede-Kamerlid dr. J. van Baal is benoemd tot gouverneur van Nieuw-Guinea komt er in de Tweede Kamer een vacature voor de A.R. par tij. Op de desbetreffende lijst volgt de heer H. van Eysden te Rotterdam, die echter reeds zitting in die Kamer heeft en de vacature vervult van wij len mr. Terpstra. Op de heer Van Eysden volgt drs, C. P. Hazenbos te Den Dolder. Hij is economisch mede werker van het Chr. Nat. Vakverbond. Openhartig gesprek over Saarkwestie Adenauer en Bidault hebben het netelige Saarvraagstuk gisteren met „voorbeeldige openhartigheid" besproken, zo heelt iemand van de Westduitse delegatie in Rome verklaard. Hij vertelde, dat het een werkelijke uitwisseling van gezichtspunten was geweest. Aan beide zijden werd het verlangen ge toond „hartstocht, starheid en phrasen" te vermijden. De ministers bekeken de kwestie van alle kanten in het bijzijn van prof. Hallstein, na de tweedaagse conferentie van de zes ministers van Buitenlandse Zaken van het „Kleine Europa" over de wegen en middelen om Europa te verenigen. Naderhand werd in een korte offi ciële bekendmaking niet anders ge zegd, dan dat Adenauer en Bidault een eerste bespreking hadden gevoerd over de economische en politieke kan ten van het Saarprobleem en dat zij overeen waren gekomen' het overleg bij de eerstkomende gelegenheid voort te zetten. Dat zal waarschijnlijk op 9 Maart zijn, wanneer beiden in Straatsburg komen. De Duitse bron was van mening, dat er geen sprake van was, dat Bidault van Adenauer toegeeflijkheid gevraagd had in ruil voor de „zege van Aden auer" op de conferentie van het „Klei ne Europa" aangaande de Franse pro tocollen bij het verdrag voor het Euro pese leger, zoals een verslaggever het had genoemd. De Duitse woordvoer der zeide, dat de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal de scherpe kanten van de Saarkwestie enigszins had weggenomen, daar vooral de zware industrie van het Saargebied belangrijk is. Franse bronnen berichtten, dat het Frans-Duitse onderhoud vriendschap pelijk en vertrouwelijk was verlopen. Bidault en de Italiaanse premier de Gasperi zijn gisteravond een volgende internationale conferentie begonnen, die vandaag voortgezet zal worden. Zij zullen spreken over het te werk stellen van Italianen in Frankrijk en over verkeersvraagstukken aan de Frans- Italiaanse grens, met inbegrip van een tunnelplan voor de Mont Blanc. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Paul van Zeeland, ver trok gisteren naar Madrid om een paar dagen rust te houden, waarschijnlijk in een badplaats aan de Middellandse Zee. Adenauer en de Gasperi zullen van daag een overeenkomst ondertekenen, waarbij vier culturele instellingen, waarop de geallieerden tijdens de oor log beslag hadden gelegd, in Duits beheer zullen worden teruggeven. Te vens zal Duitsland een aantal Italiaan se kunstwerken teruggeven, die de nazi's tijdense de oorlog in Italië geroofd hebben. 's Middags verwacht Adenauer n?ar Bonn te vertrekken. Daar is gisteren William Draper de directeur van het Amerikaanse bureau voor wederzijdse veiligheid (MSA), die tevens reizend ambassadeur in Europa is, aangeko men voor overleg met de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, Co- nant, die vóór Drapers aankomst be sprekingen had gevoerd met de leiders der socialisten, die tegen de ratifica tie van het EDG-verdrag zijn gekant. Men verwacht dat Draper Bonn van middag weer zal verlaten. OVER DE BRUG VOOR HET RAMPENFONDS (Van onze correspondent) Allerlei plannen worden uit gedacht om voor het Nationaal Rampenfonds gelden te verza melen. Deze week ivas na maan denlang oponthoud de Constabel- brug in de gemeente Edam her steld. Een buurtgenoot, de heer W. van der Linden, kreeg een orgineel idee. Hij versierde de brug met vlaggen, vormde een commissie en stapte met de hoge hoed op naar de plaats, waar hij een buurmeisje per auto liet ar riveren, die als „prinses" het lint, dat de toegang tot de brug nog versperde, doorknipte. Alles verliep geheel volgens plan, met het uevolg, dcut vele mensen nieuwsgierig naar deze „plechtigheid" kwamen kijken. Dat was juist de bedoeling van de heer Van der Linden, want hij liet de bussen rondgaan en verzamelde op deze manier bijna- honderd gulden voor de noodge- bieden. Dr. Van Baal p. EZER dagen is een gewichtige be- noeming afgekomen. Het A.R. Kamerlid, dr. J. van Baal, is benoemd tot gouverneur van Nieuw-Guinea. Wij wensen de heer Van Baal van harte geluk met zijn benoeming, maar constateren tegelijkertijd dat de A.R. Tweede-Kamerfractie, die de heer Algera door diens benoeming tot minister verloor en die kort geleden zulk een zwaar verlies leed door het overlijden van de heer Terpstra, nu wederom een ernstig verlies lijdt door dat zij in de heer Van Baal een zeer kundig lid verliest, die in de korte tijd dat hij in de Kamer zitting had, zich daar reeds een goede plaats had ver worven. Intussen is Nieuw-Guinea zeer be langrijk. Nederland heeft er op gestaan Nieuw-Guinea te behouden Het meent ben opzichte van dat land een roeping te hebben. Wij weten dat de heer Van Baal daar ook zo over denkt en dat hij met het vaste voornemen bezield is van zijn functie in Nieuw-Guinea wat be maken. Hij is daar ook bekwaam toe. Hij kent land en volk. Hij is bezield met liefde bot de bevolking. En hij heeft eigen ideeën hoe bij de zaak daar aan moet pakken. Indien de regering en de Kamers hem willen steunen, dan zal hij zijn plannen tot verheffing der bevolking en tot de economische exploratie van Nieuw-Guinea tot een begin van uit voering kunnen brengen. Tot een begin. Want natuurlijk is dit een proces van lange adem. Maar het begin moet n u gemaakt worden. Er moet iets gebeuren met Nieuw-Guinea. We kunnen niet vol staan met het alleen maar te hebben en te houden. Als we dat zouden doen, zou dit slechts het begin van het einde zijn. Daarom zijn de. komende jaren be slissend voor de toekomst van Nieuw- Guinea. En het verheugt ons, bij de spijt die wij gevoelen over het plotselinge ver trek van de heer Van Baal uit zijn nieuwe werkkring, dat de regering in hem een man gevonden heeft, die, naar wij hopen en verwachten, over de energie, het verstand en het hart be schikt, die voor deze moeilijke taak nodig zün. Te zijner tijd hopen wij de heer Van Bac«] in he* Nederlandse politieke leven te «ion terugkeren. Koningin Juliana en prins Bernhard vertrokken gisteren naar Engeland, waar zij vroeg in de morgen op het vliegveld Hendon landden. Bij aankomst werd het koninklijk paar begroet door mr. D. U. Stikker, Nederlands ambassadeur in Engeland. Koningin Juliana en prins Bernhard zijn gistermorgen omstreeks halftien van het vliegveld Soesterberg ver trokken voor een bezoek van één dag aan Engeland. Na een vlucht van ruim anderhalf uur landde hte toestel op Hendon. De Prins maakte een goede landing, hoewel het vrü mistig was en lichtsignalen moesten worden ontsto ken. De Ned. ambassadeur, mr. Stik ker, was ter verwelkoming aanwezig. Het Koninklijk Paar gebruikte de lunch met koningin Elizabeth en de hertog van Elinburg, De Koningin be zocht de tentoonstelling van Neder landse kunst in Burlington House. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven keerde het koninklijk paar in het paleis Soestdijk terug. Het bezoek aan Londen had zes uur geduurd. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft er gisteren bij het Congres te Washington op aangedrongen de ve- reld duidelijk te maken, dat de Ver enigde Staten nooit partij zullen zijn bij een internationale afspraak, waar door het Sowjct-dcspotisme over vol keren in Europa en Azië als voldon gen wordt beschouwd. Dulles legde deze verklaring af voor de commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van het Huis van Afge vaardigden. Het Congres houdt zich bezig met een resolutie van de rege ring, waarin de schendingen van de uit de tweede wereldoorlog stammen de overeenkomsten door de Sowjet- Unie wordt veroordeeld. Zaterdag komt het bestuur van de polder Walcheren in een spoedeisende buitengewone vergadering bijeen om te beslissen over een voorstel tot ver hoging van de machtiging tot kasgeld opname van 1 millioen gulden. Daarnaast komt aan de orde een voorstel tot credietverlening voor her stel en verbetering van de zeedijk aan de zuidwatering. Het dagelijks bestuur deelt mede, dat rle kosten van het herstel der storm- vloedschade aan de zeeweringen ge raamd worden op 2.300.000 gulden. Daarin zijn niet begrepen de kosten voor verhoging van de dijken. :hr. ned. dagbladpers Dezer dagen ls opgericht de vereni ging „De Christelijke Nederlandse dagbladpers", waartoe alle Prot.- Christelijke dagbladen ln Nederland zijn toegetreden. Hel bestuur ls als volgt samenge steld: mr K van Houten, voorzitter, J. Groenewegen, secretaris, R. Boom- gaardt, penningmeester.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1