f Pim, Pam en Pom in het Inrhtruim ZWITSAL De vergeten categorie vraagt het oordeel van de leraren Over de ideale leerling SIROOP De Nederlandse leiieren in honderd schrijvers Lijst van slachtoffers oude kast? Een USCUWC kast! ?r??h*W* Daar. ging de liefde DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 OP MIJN SCHRIJFTAFEL ligt een baaierd van papier. En vel na vel vertelt mij, aan welke eisen een klas èn aan welke eisen een leerling heeft te voldoen. Lange opsommingen van deugden wisselen met beschouwingen over anderen en ontledingen van zichzelf: het zijn vooral de ouderen der vergeten categorie, die de eigen persoonlijkheid analyseren en tot de conclusie komen: „zó be hoorde ik als scholier te zijn en zó ben ik in ieder opzicht beneden niveau." EN VOORAL bij hen treft mij, telkens weer, de vraag, die door Hans Kaper op de volgende wijze werd geformuleerd: „Dat sommige leraren in zich de wens hebben voelen opkomen ons iels over onze eigen klas te laten vertellen, kan ik mij heel goed voorstellen. Maar, mijn bezwaar tegen deze vraag is, dat men niet van zichzelf kan zeggen, hoe men zijn moet. Wel kan men anderen criüseren of ideeën aan de hand doen, maar volgens mij is dit niet over jezelf mogelijk. Daarom zou ik het helemaal niet zo gek vinden, als wij voor één week onze plaats inruimen om het woord te ge ven aan onze leraren. Indien dit niet le verwezenlijken is, kunnen zij dan niet in de pen klimmen en critjek leveren naast en op onze meningen?" £uiAit>i tttti naaA HET PROTESTANTSE KERK LIED. Een programma, uit te voeren door het Nederlands Ka merkoor onder leiding van Felix de Nobel. Drie ouae Lutherse kerkliederen worden gezongen in een oude en een nieuwe bewer king. Vrijdag 20.15 over Hilver sum I, 402 m.) FRANgOlS GOSSEC. Een keur van werken van deze achttiende- eeuwse Franse componist wordt uitgezonden. Zijn voornaamste ac tiviteit valt tegen het eind van de eeuw. Zijn muziek draagt de sporen van de smaak dier dagen. Er zijn stukken, waarin hij poogt in klanken bepaalde gebeurtenis sen te schilderen, zoals De Veld slag en De Jacht, twee werkjes, rite beide worden uitgezonden. Verder hoort men een larghetto uit een strijktrio, een gavotte en ten slotte een symphonie a dix, een soort van concert voor tien solo- instrumenten met orkestbegelei ding. Het Radioprogramma VRIJDAG 27 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22 10 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gam.muzlek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muzlek. 8.50 Voor de huisvrouw. 8,03 Gram muziek. 9 35 Waterstanden. 9 40 Voor de kleuters. 10.00 „Tlnils", causerie. 10.03 Morgenwij ding. 10 20 Gram.muziek. 10.30 School- ratdo. 10 50 Orgelspel. 11.15 Radiofeuiüe- ton. 11.35 Sopraan en piano. 12.00 Lichte muziek. 12,30 Land- en Tulnbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 12 48 Gram.muzlek. 13.00 Nieuws 13.15 Mede delingen of gram.muzlek. 13.20 Musette- Oikcst. 13 50 Gram.muzlek. 14.00 Kook- praatje. 14.20 Muzikale causerie. 1530 Lichte muziek. 16.00 Gram.muzlek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Amusementsmuziek. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.13 Felicitaties. 18 45 „Achter de Hori zon", causerie. 19.00 Kinderkoor. 19.15 „Het volle pond", causerie. 19.30 „Vreug de en verdriet", causerie. 19.50 Berichten. 20 00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Kamerkoor. 20 30 .Benelux". causerie. £0 40 „Aanpassing", causerie. 21.00 Caba ret. 21.30 Promenade-Orkest en klein koor. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Dansmuziek. 22.40 „Vandaag". causerie_ 22 45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30— 24 00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7 10 Gram.muziek, 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Blaas-ensem- ble, 7.-15 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 815 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9-35 Grammuzick. 9.45 School radio. 10 00 Franse muziek. 10.30 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Man nenkoor. 12.00 Angelus 12.03 Metropole-Or- kest en soliste. (12.3012,33^ Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13 20 Actualiteiten. 13.25 Piano en orgel, 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram.muziek 14,10 Radio Fhilharmonisch Orkest en soliste. 14.30 Gram.muzlek. 15.00 School radio. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17 15 Kin derkoor. 17.35 Politie-kapel. 18.00 Mili taire reportage. 18,10 Gevarieerde mu ziek. 18.30 Amusementsmuziek. 18.52 Ac tualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Regerings uitzending: „Verklaring en Toelichting". 19 30 Gram.muziek. 20.23 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Omroeporkest en solist. 21 10 Brabants halfuur. 2140 Gram.muziek. 21.45 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.05 Gramo foonmuziek. 22.45 ..Ik geloof ln ene. hei lige. Katholieke kerk". 23.00 Nieuws. 23.15 24 00 Gramofoonmuziek. Televisie. NCRV. 20.15—21.45 1. Jour naal; 2. Weerbericht; 3. Gymnastiek- demonstratie; 4. Dagsluiting. Hoest Uw Kind....? Talm niet langer, grijp dadelijk in! lOmkinderhoest te bestrijden is er:j (Advertentie ing Med Trage darmwerking 1 is schadelijk voor Uw gestel. J Neem zonder kans op gewenning p; (Adverteuhe, Ing. Med.) Het schijnt mij toe, dat Hans gelijk heeft. Waarom zouden enkele collegae, eventueel onder pseudoniem, niet hun visie op de klas en de individuele leer ling ten beste geven? Natuurlijk zou ik het zelf kunnen doen: ik heb zestig jaar onder de „kinderen" geleefd, als jongen, als onderwijzer, als leraar ik heb klassen en leerlingen leren ken nen van allerlei aard en soort en het spreekt vanzelf, dat ik een zeer posi tieve mening heb over de vraag, die ons de laatste dagen heeft beziggehou den. Maar.... ik ben er maar één en het zou voor mij en alle medewerkers aan deze rubriek van grote betekenis kunnen zijn. wanneer onderwijzers en vooral leraren, dagelijks verkerenfl» met 12-18 jarigen, zouden willen ver tellen, hoe een klas en een leerling be horen te zijn om een goede geest en behoorlijke resultaten te waarborgen. Mag ik daarom al mjjn Noordholland- sc collegae vragen, mij vóór Dinsdag 3 Maart hun mening toe te zenden? Het adres is: D. L. Daalder, Komlaan 8. Bergen. Ik ben er van overtuigd, dat ik dit vraag namens alle scholieren uit deze streek. Het spreekt vanzelf, dat op hun oordeel de zelfcritiek der jon geren volgt, die nu al is ingezonden. Unieke expositie in het Rijksmuseum (Van een onzer redacteuren) TOT ZEVEN APRIL herbergt het Rjjks- museum te Amsterdam een wel zccr bijzondere expositie, gewijd aan hon derd Nederlandse schrijvers, zowel uit Vlaanderen als Nederland zelf, die men kan zien als belangrijke representanten van onze letteren vanaf de twaalfde eeuw (Hendrik van Veldeke) tot de generatie van omstreeks het begin van de eerste wereldoorlog (A. Roland Holst). In zeven zalen van de Oostelijke vleu gel vindt men deze tentoonstelling, die bestaat uit een uitgebreide en van uit stekende toelichtingen voorziene col lectie handschriften, eerste drukken, correspondentie, illustraties, foto's en geschilderde of getekende portretten van de schrijvers en andere merkwaar dige objecten. Wij hebben de expositie reeds bezocht en kunnen wel verkla ren, dat men eenmaal geboeid door dit alles uren op deze tentoonstelling zal doorbrengen. Een enkel bezoek is eigen lijk niet eens voldoende om van alles goed kennis te nemen. Reeds eerder werd „De Nederlandse Dief litte met de bestolene Vorige week Woensdag werd in Tilburg een bromfiets gestolen. De gedupeerde wendde zich tot de politie en toteen helderziende. Deze laatste adviseerde hem ad f 3.Zondag j.l, naar Rotterdam te gaan. Daar zou men dan de man. die men van de diefstal ver dacht ontmoeten. De benadeelde gaf aan deze ietwat vreemdsoor tige opdracht gevolg en reisde vergezeld van een familielid naar de Maasstad. Men zocht en zocht, maar zag de dief niet. Op de thuisreis nam men van het verkeersplein onder Utrecht een lifter mee. Men kreeg toen sterk de indruk met de gezochte te doen te hebben. Om de politie te kun nen waarschuwen stopte men bij een benzinestation onder Beesd (Gld). De lifter, die dat in de ga ten kreeg, probeerde prompt de benen te nemen. Dat lukte even wel niet en toen de politie arri veerde werd de man overgegeven. Vrij vlot volgde toen de bekente nis. dat hij inderdaad de bromfiets had gestolen. letterkunde In honderd schrijvers" ten toongesteld en wel in het Gemeentemu seum te Den Haag in samenwerking met het Haags Cultuieel Centrum. Na Amsterdam, waar dit gebeuren op ge lukkige wijze samenvalt met de Boe kenweek, gaat de tentoonstelling nog naar Gent, Brussel en Antwerpen. De opening in het Rijksmuseum geschiedt vandaag met een rede van de Vlaamse letterkundige Karei Jonckheere („De les van het handschrift") en een voor dracht van prof. Anton van Duinker ken. Wij stellen ons voor op deze niet alleen letterkundig, doch ook cultuur historisch zo ongemeen belangrijke expositie dezer dagen nader terug te komen. Faas Wilkes mag niet naar Parijs komen Het bestuur van de voetbalclub Turijn, waarin Faas Wiikes speelt, heeft aan de K.N.V.B. medegedeeld, dat het overigens zeer tot zijn leedwezen, niet kan ingaan op de suggestie om Faas Wllkes te laten meespelen in het elftal van de Neder landse professionals, dat op 12 Maart te Parijs tegen Frankrijk uitkomt ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland. De secretaris van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, stelt evenwel alsnog pogingen in het werk om het bestuur van Turijn tot andere gedachten te brengen. Het motief van de afwijzing van Turijn is, dat het elftal een slechte plaats op de ranglijst van de Italiaanse competitie inneemt. De belangstelling ln Frankrijk, maar zeker ook in Nederland, voor deze ontmoeting is buitengewoon groot. Men verwacht, dat enkele duizenden Neder landers van wie er 350 ln Parijs woon. achtig zijn de ontmoeting zullen bijwo- Regen bij Scandinavische schaatskampioenschappen Het regende Woensdagavond te Oslo het kwik stond 5 tot 6 graden boven nul- De Scandinavische kampioenschappen in het Blsletstadion zijn dan ook letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. De baan was zo slecht, dat de organisatoren het beter vonden de bijnummers, waarir enkele van de Nederlandse schaatsenrij ders zouden starten, te laten vervallen om het ijs te sparen. Of onze landgenoten op de tweede avond aan de beurt komen Is zeer de vraag. G.V.A.V.MILITAIR ELFTAL 3—1 De wedstrijd G.VA.V.—Militair Elftal is met 3—1 door G.V.A.V. gewonnen, cie rust leidde de Groningse ploeg met 1—0. Het Deense elftal Wanneer op Zaterdagmiddag 7 Maart het Deense elftal voor de strijd met het oranje-team de grasmat van het Feijen- oordstadion zal betreden, betekent dat vooral voor rechtsbuiten Erik Nielsen een bijzondere gebeurtenis. In deze ten bate van het Nationaal Rampenfonds te spelen ontmoeting maakt deze jeugdige knaap op 5 Februari werd hij twintig n.l. zijn debuut als internationaal. In Deense voetbalkringen verwacht men veel van ae jonge Nielsen, die met zijn wapperende blonde haren tot de bekendste en meest gevreesde spelers van Odense Boldsklub- ben behoort. Om zich heen vindt dit jonge talent allemaal krachten, die ln meer of mindere mate oyer internationale routine beschikken. Zo is zijn buurman, rechtsbinnen Poul Petersen iemand, die reeds dertien interlands op zijn naam heeft staan. Middenvoor Per Jensen is een jonge, doortastende zwoeger, die over een hard schot beschikt en voor zijn club Kobenhaven Boldklubben dan ook reeds heel wat doelpunten heeft gescoord. Naast hem staat de zes jaar oudere (28) Aage Roll Jensen, die sinds 1945 elf maal waardig werd gekeurd de Deense kleuren te verdedigen. Holger Seebach, met zijn 30 jaren de oudste van het elftal, comple teert de voorhoede. Hij maakte de Olym pische Spelen in 1948 te Londen en die te Helsinki mee en is een gevaarlijke links- bulten. In de middenllnie is spil Broegger een zeer moeilijk te passeren tegenstander. Linkshalf Jorgen Olesen heeft een voor liefde voor kort spel. Niettemin Is hij uiterst snel en begrijpt hij zijn taak zowel aanvallend als verdedigend uitstekend. Erik Terkelsen, dtf rechtshalf, staat be kend als een harde werker, die zich van de eerste tot de laatste minuut ten volle geeft. Svcnd Nielsen, Erik Koeppen en Joer- gen Johansen vormen de verdediging. Drie namen, die door het voetbalminnen- de publiek in Denemarken met enig ont zag worden uitgesproken. Joergen Johan sen, de zeer snel reagerende keeper, staat bekend om zijn bijna altijd ver over de middenlijn gaande uittrappen. 59. Pim begreep, dat hij op het ogenblik niets tegen de twee bandieten kon uitvoeren. Machteloos moest hij toezien, hoe Billie hem stevig vasthield, terwijl Kareltje opdracht kreeg om de atoom-raket los te gespen. „Zo beste Pim en nu zullen wij dat toestelletje van de professor eens proberen. Haha, dat moest die Splitser eens weten dat zijn vriendje Pim op het ogenblik mijn gevangene is. Om je dood te lachen". Biliie schaterde luidkeels en ook Kareltje had de grootste pret. „Ik zeg altijd maar, wie net laatst lacht, lacht het best", riep Billie weer. Heb je dat toestel los, Karei?" „Ja, Ja, ik heb het hoor!" Kareltje hield de atoom raket voorzichtig in zijn handen alsof hij bang was, dat het elk ogenblik ontploffen kon. Pim zag het en begreep, dat hier een kans was. „Pas maar op Karei", waarschuwde hij. „Billie laat jou altijd de gevaarlijke karweitjes op knappen. Straks gebeurt er wat en dan is er van jou geen korreltje meer over", Dodelijk verschrikt liet Kareltje de atoom-raket uit zijn handen vallen. „Kijk toch uit, sufferd", riep Billie op boze toon. „Laat je toch niet door die kleine Pim overbluffen! Zie je dan niet, dat hij alleen maar probeert om je bang te maken?" „Ja. maarals dia atomen of hoe die dingen mogen heten, nu eens ontploffen?" riep Kareltje, ter wijl hij angstig een stap achteruit deed. ..Jij moet je mond houden, bemoeial", bromde Billie tegen Pim. „Anders loopt het nog verkeerd met je af. Wacht, hier heb ik nog een goed plek je voor je", vervolgde hij en hing Pim meteen aan een boomtak op. „Zo en nu zullen we eens een kleine demon stratie gaan houden". „Billie's stem klonk vrolijk, terwijl hij op zijn com pagnon toestapte. „Vooruit Karei, doe jij deze vleugeltjes eens aan. Ze zul len je beslist goed staan". BESOMMINGEN IJMUIDEN Besommingen van Woensdag 25 Fe bruari: Drie trawlers 66.800. Loggers: VI 97 4740. Sch 7 5370, Rott 9 6480, KW 16 3940. KW 57 1580, KW 51 5560, KW 34 3370, KW 89 2680. Kotters: Tex 33 2130. IJm 228 660. De totale aanvoer bedroeg 660 kisten. Prijzen per kg: heilbot 2.802.20, gr. tong 1.991.94, grm. tong 1.171, kim. tong 1.25—1.05. kl. tong I 1.29 1 09. II 1 22—1.07, tarbot I 2.70—2.25. (Advertentie. Ing. MedJ Het informatiebureau van het Neder landse Roode Kruis heeft een 18e lijst van slachtoffers van de watersnood 1953 uitgegeven, luidende: DEN BOMMEL Geborgen en op 21.2.53 te Melissant begraven: Soeteman, Elisabeth Maria, geb.: 9.7.20 te Herkingen. DREISCHOR Geborgen en voorlopig begraven in Zierikzce: Voshol, Cornelis, geb.: 26.1.68 te St Maartensdijk, echtgenoot van Lena Wagemaker, D 219; Wagemaker, Lena, geb.; 20.4.70 te Noord-Gouwe, echtgeno te van Cornelis Voshol, D 219. HALSTEREN Geborgen: Maas-Raats, Johanna, geb 9.11.18 te Halsteren, laatste adres: B 304. NIEUWERKERK Geborgen en geïdentificeerd: Hille- brand-Van Dommelen, geb. 18.11.84, laatste adres: Provincialeweg 3; Rentier, M. J., geb. 24.11.42, laatste adres: Muye- weg 209; Stoutjesdijk, H.. geb. 14.2.52, lataste adres: Stoofweg 156a; Nikerk, Pieternella. geb. 4.3.16, laatste adres: Stoofweg 154. NIEUWE TONGE Begraven in Dirksland dd 21.2.53: Smit. Erna Cornelia Wiesje, geb.: 9 12.47 te Nieuwe Tonge, Gen. Snijdersstraat 40 Geborgen: De Jong. Adriaantje, W. geb. 21.8.47, laatste adres: Baitenoord 12; De Jong. Jannie, geb. 5.5.50, laatste adres: Battenoord 12. STEENBERGEN Geborgen en begraven te Steenber gen: Van Tillo, Petrus, geb. 11.9.31 te Steenbergen, laatste adres: Kladsedijk 12. Een door Mary Burchell 50. En pas op dat ogenblik besefte Hope wat ze voor belacheliiks deed. Niemand had haar een boodschap gezonden. Te oordelen naar het bericht dat ze had ontvangen was het geen zaak van leven en dood. En toch was ze nu hier. kwam zomaar zonder zelfs een voorafgaand telefoontje, opdagen in het holst van de nacht, terwijl iedereen waarschijn lijk al lang naar bed was. Met het gevoel ontzettend dwaas te zijn geweest, drukte ze verlegen op de bel. Ze hoorde ie ergens achter in het huis weerklinken. Toen heerste er weer stilte. Er woel een koel briesje en Hope huiverde even toen de stilte lan ger duurde- Toen belde ze in wanhoop nogmaals. Ditmaal moest iemand het hebben gehoord, want ze hoorde boven een deur opengaan en voetstappen de trap af komen. Wanhopig probeerde Hone een plau sibele verklaring te bedenken om te gen de vast en zeker brommerige be diende te zeggen. Of misschien w:>c liet een koel-verbaasde mevrouw Tamber- ley. wat nog erger zou zijn. I-Iope's tanden klapperden van de ze nuwen en do kilte toen de voetstappen sleeds nader kwamen. Toen werd de deur plotseling geopend en daar stond - Errol! Errol in een knmerias. met zlin rech terarm in een doek en de kamerjas los om zijn schouders. J „Wat Hope!" De ongelovige verbazing In zijn stem was misschien nog het moeilijkst te verdragen en plotseling voelde ze haar adem sneller gaan en haar keel bespot telijk pijn doen. ..Wel. kindlief, kom binnen". Hij stak zijn linkerarm uit en trok haar naar binnen. ..Wat is er in 's hemelsnaam ge beurd?" „Er is niets gebeurd", hakkelde Hope. ..Maar Bridget schreef me dat je ziek was ik kreeg de brief pas vanmiddag en ik dacht Ze wist niet meer wat ze had gedacht. Ze wist alleen maar dat de opluchting hem zo te vinden, ondraaglijk groot was En plotseling beeon ze te schreien. ..Lieveling!" Onmiddellijk sloeg hij zijn arm om haar heen en bracht haar naar een stoel bii het stervende vuur. ..Huil maar niet. ie moet niet huilen nu ie veilig hier bent aangekomen. Wat moet je voor reis hebben gehad, als je zo bent weggereden! En was dat al leen maar omdat je dacht dat ik ziek was?" Hij knielde naast haar neer met zijn arm nog steeds om haar heen en moest lachen om haar dwaasheid, maar vol loderheid- Ik dacht dat je me misschien nodig had. En ie wilde me niet laten roepen Je hield ie woord. Niet zoals Richard. Ik wilde naar ie toe om ie te zeggen, ik wilde je zeggen dat (Advertentie. Ing, Med.) „Wat wilde je me vertellen, liefste"? vroeg hij zacht. En plotseling wist ze met volkomen zekerheid waarom ze was gekomen en waarom ze van opluchting had geschreid en wat ze hem wilde vertellen. Met een onzegbaar opgelucht en tevreden gebaar wendde ze zich naar hem toe en be groef haar gezichtje aan ziin schouder. „Ik wilde je zeggen dat ik van jou houd. Ik weet dat het belachelijk is om iemand midden in de nacht uit ziin bed te halen om hem dat te vertellen maar „Het is het verrukkelijkst denkbare ogenblik!" Ze voelde ziin lippen od haar haar en haar wangen. Toen wend de hii haar gezichtje naar zich toe en kuste haar mond. „Het was het beste ogenblik dal; je had kunnen bedenken want het was het moment waarop je het zeker wist. is het niet?" Ze knikte en knipperde met haar vochtige wimpers. „Eigenlijk nog vóórdat ik het wist" bekende ze en verbaasde zich dat hii zo begrijpend glimlachte. „Ik wist het pas toen ik je zo net zag. O Erol, ben je erg gewond en mag je wel zo uit je bed?" „Ik ben best. Een gebroken arm en een paar harde klappen ziin niets verge leken bij wat ie me iuist hebt verteld". Hii glimlachte haar toe en ze stak haar hand uit en streelde zijn zachte, donkere haar alsof ze haar leven lang niet an ders had gedaan. „Heb je geen hersenschudding of zo iets gehad?" „Slechts een heel lichte en die is al weer over, tenzij ik natuurlijk aan het ijlen ben en je niet werkelijk hier bent". Hij lachte en kuste haar opnieuw. „Ik heb het me zo dikwijls in gedachten voorgesteld". Hii hield op en ze zei snel: OUDE TONGE Geborgen en geïdentificeerd: Dïrkx- Van de Capelle, Johanna Maria, geb.: 8.11.79; Dirkx-Pieterse, Lientje Catha- rina, geb.; 1.10,28. Geborgen en geïdentificeerd: De Vos, Pieter, geb. 16 8.64; De Vos, Adriana L.. geb. 11.3.45. SEROOSKERKE Geborgen: Verboom-Den Boer. Jaco- ba Janna, geb 22.11.06 te Ellemeet, B 10. STAVENISSE Geborgen: Van Zuyen. Adriaan Jacob, geb.: 15.7.10 te Staver.isse, echtgenoot van J. P Stoutjesdijk. Kerkstraat A 319; Geluk, Johanna, geb.: 5.7.29 te Stave- nisse, Buurtseweg B 60. NIEUW VOSSEMEER Geborgen en begraven te Steenber gen: Van der Male. Cornelis, geb. 23.10. 83 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Kor- tendijk 78. ZEVENBERGEN Geborgen en geïdentificeerd: Crezee, Maria Adriana, geb,: 1.6,93, B 23. Geborgen en geïdentificeerd: Van Ginneke, Petronella, geb. 20.10.85 te Made en Drimmelen, weduwe van Ja cobus Stoop, laatste adres: E 246. NIEUWERKERK Rectificatie 12e lijst, dd 17.2.53: Niet overleden, doch geëvacueerd naar Ouderkerk a d Amstel (gem. Nieuwer Amstel): Kik. Wilhelmina Maria, geb.: 3.2.49 te Nieuwerkerk. STRIJEN Aanvulling 4e lijst, blz. 5, dd 7.2.53: Geïdentificeerd; De Baat-Herweijer. Elisabeth, geb,: 15.4,22 te Strijen, Bui tendijk 17; Moncn, Harm, geb.: 26.5.80 te Hoogeveen, Buitendijk 58; Monen, Harm Marinus, geb.: 2.7.22 te Strijen, Buitendijk 58: Slagboom-Herweijer, Neeltje, geb.: 19.11.07 te Strijen. Buiten dijk 50; Verrijp-De Man, Jannetje Eli sabeth. geb.: 10.8.93 te Hoogvliet. Schen- keldijk 74; Monen. Jan, geb.; 23.1.18 te Strijen, Buitendijk 58. „Heb je erg naar me verlangd?" „Natuurlijk. Iedere minuut van de dag en van de nacht". „O Errol! En je wilde me niet laten roepen!" „Neen, allicht niet". Hij glimlachte haar toe. „Dat was toch de afspraak, is het niet? Dat ik geen contact met je zou hebben, bedoel ik". „En je hebt er geen ogenblik aan ge dacht die belofte te verbreken". Ze nam ziin gezicht zachtjes tussen haar handen, maar ze zag aan zijn enigszins ver baasde glimlach dat hij niet begreep waarom ze hem met zoveel tederheid aankeek. „Eerlijk gezegd niet. Ik wilde dat je zelf zou ontdekken wat je nu eigenlijk wilde. En als ik voor tragisch-gewonde minnaar zou hebben gespeeld, zou je misschien medelijden ziin gaan krijgen en de hemel weet wat er dan zou zijn gebeurd". „O, Errol!" Ze sloeg haar armen om zijn hals en omhelsde hem met een heftigheid die hem pijn deed, „Liefste, het spijt me!" „Neen. neen, ik vind het heerlijk", verzekerde hij haar glimlachend. „Je weet zeker niet hoe ik geniet van deze ongewone lofuiting!" „O. Errol. het spijt me zo dat ik zo'n idioot ben geweest al die tijd. Dat ik niet heb gezien hoe 'n schat je bent je soms zo verdrietig heb gemaakt, en niet eens wist wat ik wilde toen je me vertelde dat je van me hield". „Doet er niet toe", Errol nam lachend Hope's kin in zijn handen en hief haar gezichtje naar hem op. „Weet je zeker dat je nu weet wat je wilt? Dat is het enige waar het om gaat. Weet je zeker dat. dit geen gevoels-opwelling is die je later zult betreuren0 Zeker, dat je niet van gedachten zult veranderen de eerste de beste keer da' te Richard Fander tegen het lijf loopt?" (Wordt vervolgd) VERVOLG STADSNIEUWS Binnensportavond in „Formosa" Verschillende verenigingen verlenen medewerking Verschillende plaatselijke verenigingen hebben hun medewerking toegezegd voor de „Binnensportavond", die onder auspiciën van de Heldersc Sportraad op Donderdagavond 12 Maart in „Formosa" wordt gehouden. De gymnastiekafaeling van de R.K. Sportcennale „W.G.W. heeft zich ga rant verklaard voor een rhythmischa oefening, onmiddellijk na de opening. Dan volgt een demonstralie tafeltennis (dubbelspel) door H C.S.C. en I.V.A. Leden van. „Blanco" treden aan in het enkelspel. Een hoepeloefening door „Pro Patria" en een knotsoefening door de Chr. Gymnastiekvereniging „Turnlust" worden gevolgd door een judo-demon stratie. te geven door enkele leden van de marinesportvereniging ..Zeemacht'. Het programma wordt besloten met een vrije oefening door „O.K.K." IN HET KORT Door B. en W. wordt voorgesteld, de heer G. J. Runsink te Erica met in gang van een nader te bepalen datum te benoemen tot onderwijzer aan de ge meentelijke U.L.O. (school 18) aan de Pasteurstraat. Op Woensdagmiddag 4 Maart wordt van twee uur tot half drie in het G.G.D.-gebouw aan de Middenweg zit ting gehouden voor kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. De kinderoperettevereniging ..Len tebloemen" geeft vanavond in Casino een heropvoering van „De Wonder bloem" ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Hedenavond wordt in ..Formosa" een ledenvergadering gehouden van de Algemene Militaire Pensioenbond, af deling Den Helder. Tot gistermorgen werd bij de Rot terdamse Bank. kantoor Den Helder, voor een totaal bedrag van f 3148.55 ten gunste van het Nationaal Rampenfonds gestort. Tussen Haaks en Kuifje De met raapzaad geladen Duitse kustvaarder „Margaretha Nibbe" arri veerde gisteren uit Grans en zette bin nendoor de reis naar Spijck voort. De palingkotter „Helena", onderweg van Denemarken naar Den Oever, pas seerde gisteren het Nieuwediep, waar het scheepje werd ingeklaard. Hr. Ms. mijnenvegers „Deurloo" en Hollands Diep" zijn gisteren naar Har- lingen vertrokken. Hr. Ms. mijnenvegers „Urk" en Roompot" kwamen gisteren van het Bassin naar do Buitenhaven. Hr. Ms. „Westerschelde" kwam van de Wèrf. Hr. Ms. onderzeebootjager „Queen Wilhelmina" is gisteren naar zee ver trokken. Het is morgen hoog water om 7 02 en 19.15 en laag water om 1.20 en 13.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 4.0 graden Celsius. Blijf niet doorlopen met die Rheuraatische Pijnen. Roel ze uit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. Do zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, steken er pijn Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin moreenochtend aie heilzame kuur. (Adv. I.M.)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4