%é^rA! Bevolkingspolitiek mijn hoofdtaak Noordhollandse rundveefokkers hadden een topjaar EX-GEHEIM AGENT WEIGERDE DE BLOEDPROEF Geestelijk Leven De Tweede Kamer aarzelt tussen Eindhoven en Arnhem K.l. blijkt uitstekend te voldoen i: MISTASJV) DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 i 27 FEBRUARI tlm 8 MAART te dag opening 14.15 uur. Verder 1047 en 1930-22 uur (Advertentie. Log. Med.) Vraaggesprek mei nieuwe gouverneur van Nieuw Guinea Dr van Baal: Nieuw Guinea niet zo arm als wel beweerd wordt (Van onze parlementaire redacteur) »MW HOOFDTAAK als gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea zal zijn een duidelijke uitwerking aan onze bevolkingspolitiek te geven. Voortdu rend zal bet gouvernement de vraag voor ogen moeten staan, wat gedaan behoort te worden aan de volksopvoeding in deze zin, dat niet alleen de Pa poea's waar maar mogelijk worden ingeschakeld, maar ook en vooral, dat de Papoea-gemeenschap, het dorp, volledig wordt geintegeerd in het voor hen nieuwe, grote geheel van Nieuw-Guinea". Aldus dr J. van Baal tijdens een vraaggesprek, dat wij naar aanleiding van zijn gisteren officieel bekend ge maakte benoeming tot gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea met hem mochten hebben. proefbedrijven ons de weg moeten wij zen, die wij in deze hebben te gaan". De nieuwe gouverneur had vertrou wen, dat Nieuw-Guinea niet zo arm is als sommigen wel beweren. Mits men bereid is tot een systematische aanpak der problemen en tot investering van het nodige kapitaal. Dit laatste is op dit ogenblik overigens nog niet aan de orde, meende dr Van Baal; het explo ratie-stadium moet eerst worden afge sloten. Over de vraag, hoe te gelegener tijd kapitaal aan te trekken, maakte hij zich geen zorgen. „Dit komt wel als er eerst maar kansen voor zijn. Het is de taak van de overheid deze kansen te openen door exploratie en proefnemin gen!" ZENDING EN MISSIE MAAR DE ZORG voor de bevolking moet in alles voorop gaan, onder streepte dr Van Baai in de loop van het gesprek telkenmale met grootste De overheid opene de economische kansen QVERIGENS moet men, aldus dr Van Baal, de talrijke en veelvormige moeilijkheden bepaald niet onderschat ten. Nog zijn er grote delen van Nieuw- Guinea niet of nauwelijks bekend; het aantal Papoease talen is uitzonderlijk f;root. En bovenal: de Papoea-samen- ëving is van huis uit uitermate primi tief en de Papoea zelf op zijn wijze een merkwaardig individualist, wat ook zijn bijzondere problemen met zich brengt. „In de eerstkomende jaren zullen dan ook sl®chts dc grondslagen voor een verdere ontwikkeling kunnen worden gelegd; dat wil zeggen: wij zullen de mensen moeten vormen, die datgene, wat thans wordt begonnen, verder kun nen voortzetten". Maar, zo besloot dr Van Baal, „men moet van een en ander niet direct te veel verwachten. In Nieuw-Guinea pleegt alles, wat gepro beerd wordt, eerst drie keer te misluk ken!" UEN PUNT van groot belang voor het in Nieuw-Guinea te vormen beleid achtte dr Van Baal voorts het op de reeds ingeslagen weg voortgaan met een systematische verkenning van de minerale rijkdommen van en de moge lijkheden voor landbouw en veeteelt op Nieuw-Guinea. „Hierbij zal de erva ring op te doen met de in te richten «Advertentie, ing. Med 'n 'Benm.t'pe uiHd... DE APARTEN r\E EVA van vandaag de dag kenmerkt zich door een grote behoefte aan wat zij zelve noemt „iets apartsf'. Duizenden vrouwen en meisjes zijn gaan twijfelen aan het axioma, dat de Schepper van elk menselijk we zen slechts één aflevering heeft ge maakt en dat slechts een verspreide twee-, drie- of vierling hierop een uitzondering maakt. TOCH denken vele Eva's, dat ze »zo gewoon" zijn, als ze gewoon doen en als gevolg daarvan proberen ze haair uitmonstering een eigen accent te geven. Nu bedoel ik hiermee natuur lijk niet de vlotte corsage, de leuk gevonden steekzak in de rok, de topper of het weet-ik-watje, dat een mens er fleurig kan doen uitzien. UET gaat hier meer tegen die aller- minst vergeten categorie (ze zorgen er zelf wel voor op te vallen), die mislukte paardestaarten van het ach terhoofd laat afhangen, die kuitbroe ken draagt, knoedels op de schedel formeert als was hun hoofd een ge bakje. Je hebt er, die monnikspijen dragen, of die bijna helemaal niets dragen, die op allerlei onwaarschijn lijke plaatsen lapjes en frutseltjes aanbrengen. Ja, we zagen zelfs eens een vrouw, die een scheefgezakte rok droeg. En dat hóórde zo. zei ze, toen onze eigen echtvriendin haar kies op dat ..foutje" in haar kleding attent maakte. W7ANT of men het nu doet door het haar blauw of zebra-achtig te laten verven, of dat men net zolang onder een hoogtezon gaat zitten tot men eruit ziet als een slechte aardappel, het gaat er maar om apart te zijn! Dat is het ideahl. Voorbijgangers moeten die vrouwen nablikken, om welke reden dan ook. T~)E aldus ontstane categorie is al haar- vervenü, hoogtezonnend en kortwie kend zéér apart geworden, doch Stuk voor stuk zijn zij. die deze ca tegorie vormen, fantasieloos gelijk als biljartballen geworden. Want op alle gezichten ligt de dodelijke verveeldheid, de decadentie en de wanhooo van: wat kan ik in gc naam méér presteren dan „apart" te zijn? Wij zouden zeggen doe gewoon alsof je jezelf was. Dat is in onze dagen iets zéér speciaals, iets dat welkom is, maar tevens grote moeite kost Dr v. Baal gouverneur van Nieuw Guinea Overeenkomstig de in ons blad uitgesproken verwachtingen, is bij Kon. Besluit van 25 dezer, dr Jan van Baal, A.R.-lid der Tweede Kamer, met ingang van 1 April 1953 benoemd tot gouverneur van Nieuw Guinea. Dr Van Baal heeft lange jaren in het vóór- en na oorlogse Indonesië doorgebracht. Hij is hoofd van het Kantoor voor Bevolkingszaken in Nieuw Guinea geweest en tegelijkertijd voorzitter van de Raad van Volksopvoeding te Hollandia. In 1950, '51 en '52 woonde hij als deskundige voor Nieuw Guinea in de Nederlandse delegatie de vergadering van de Verenigde Naties bij. klem. „Deze bevolking leeft thans onder de druk van een ontbrekend perspec tief. Hun eigen cultuur heeft haar zin verloren en zij hebben een weg tot een nieuwe samenleving nog niet gevonden. Wij moeten voor hen een nieuwe toe komst scheppen, een verantwoord pers pectief openen en vertrouwen in de overheid wekken". De Papoea's willen dat vertrouwen gaarne geven, maar dan zal het gouvernement, daartoe finan cieel in staat gesteld, ook iets moeten doen Verdachten van doodslag op agent op vrije voeten Naar wij van de officier van Justitie te Utrecht vernemen zijn geen termen aanwezig geacht de twee indertijd in arrest gestelde inwoners van Woerden, verdacht van doodslag op de Woerden- se agent van politie Van Eek, nog lan ger vast te houden. In overleg met het parket zijn de beide verdachten, de 36- jarige plaatwerker K. V. en de 31-jarige oud-politieman D. van H. op vrije voe ten gesteld. FINANCIËLE STEUN AAN DE ALGEMENE ZIEKENFONDSEN Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot verleniging van financiële steun aan de algemene zie- kenfondsen voor hun afdeling vrijwil lige verzekering over het jaar 1950. Voorgesteld wordt onder bepaalde voorwaarden f5 millioen voor reke ning van het Rijk te nemen. hij dit beleefdheidshalve zei en merkte op, wel even te blijven staan. Toen werden er harde woorden gezegd en een agent begon mij op het bankje te druk ken. T„ die na de aanrijding wat zenuwachtig was, had toen gezegd: Het is hier nog erger dan in Bergen-Belsen. De president verklaarde, dat dit begrij pelijk was. daar verdachte in 1941 op een Amsterdams politiebureau bewuste loos was geslagen Daarna sloten ze me op in een cel, ver volgde verdachte. Toen de dokter kwam, heb ik plotseling geweigerd de proef te laten nemen. Ik kan er niet goed tegen in een cel te worden opgesloten.... De dokter verklaarde als getuige, dat hij geen zekerheid kon geven over het feit, dat T. onder zodanige invloed was dat hij geen auto kon besturen. De recht bank zal in deze zaak op 11 Maart uit spraak doen. Mililaire Willemsorde op de borst Het O M. vraagt vrijspraak DE OFFICIER VAN JUSTITIE bij de Amsterdamse Rechtbank, mr H. J. van Nouhuys, vroeg gistermiddag vrij spraak tegen een autobestuurder, de twee en dertig-jarige P. T. uit Den Haag, die na een aanrijding te Am sterdam, waarbij de politie had gecon stateerd, dat hij naar alcohol rook, had geweigerd zich aan de bloedproef te onderwerpen. „De president heeft wel gezegd", aldus de Officier, „dat verdachte zijn onschuld had kunnen bewijzen door zich juist wel aan de proef te onder werpen, doch ten slotte eist de wet niet van een verdachte, dat deze zijn onschuld bewijst. Integendeel, dc wet stelt, dat het Openbaar Ministerie, dus in it geval ik zelf, het bewijs van zijn schuld moet leveren. In dit ge val heeft verdachte de bloedproef ge weigerd. Evenmin zijn er getuigen, die met zekerheid kunnen zeggen dat hij dtonken was, zodat ik geen bewijs heb en derhalve vrijspraak vraag". Het betraf hier geen alledaagse zaak,, want naar de Officier voorts mededeel de, was zij aanvankelijk door hem ge seponeerd. Later werd de zaak voorge zet op last van de procureur-generaaL Terecht stond „een der meest vooraan staande geheime agenten, die tijdens de bezetting tot tweemaal toe in ons land aan een parachute is neergelaten", zoals de president, mr H. J. Hutschler, zich uitdrukte. Verdachte droeg op zijn borst de Militaire Willemsorde. Op 22 November had T. met zijn auto een wielrijdster te Amsterdam aangere den, die lichte verwondingen opliep. T. vertelde, dat hij even te voren in een restaurant moest telefoneren en toen één glas bier had gedronken. De als ge tuige gehoorde agent van politie zei, dat hij na het ongeluk T. had onder vraagd. Toen hij merkte, dat deze naar sterke drank rook ,had hij hem ver zocht mee tee gaan naar het bureau. Op het bureau, ging de voormalige gehei me agent voort, zei de brigadier: Ga even op dat bankje zitten. Ik drcht dat Beroepingswerk NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Kerkdriel: C. Bezemer. candidaat te Katwijk aan Zee; te Utrecht 'vacature A. v. d. Hoeven): A. D. Wum- kes te Zutphen. Bedankt voor Rijssen (vacature L. Brasser)H. G. Abma te Rotterdam- Delfshaven; voor Zwljndrecht (vacature J. Godthelp): W. L. Tukker te Delft. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Giessen-RiJswlj kZ. GEREF. KERK (onderh. Art. 31 K.O.) Beroepen te Grootegast-Gerkeskloos- ter-Stroobos: C. J. Breen, candidaat te Amsterdam. Aangenomen naar WieringermeerH. W, Noordman, candidaat te Kampen, die bedankte voor Goes. Middelstum, Zwager- veen-Zwaagwesteinde en voor Zwartsluis. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Ouderkerk aan de Am- stel: K. G. van Smeden te Utrecht-N. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Culemborg-GorlnchemW. L. Steinhart te Utrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Bergum: J. W. van Pete- gem te Musselkanaal. Importeurs van onoirbare tijdschriften veroordeeld Drie importeurs van Franse tijdschrif ten werden gistermorgen door het Am sterdamse gerechtshof tot geldboeten van f 300 tot f 500 veroordeeld wegens de Import en verkoop van bladen die voor de eerbaarheid van de gemiddel de Nederlander aanstotelijk zouden zijn. In eerste instantie veroordeelde de Am sterdamse rechtbank hen ieder tot f 500; de eis luidde toen I 2000 boete. De tweede Technische Hogeschool Verschillende leden nog met overtuigd van de noodzakelijkheid Van onze parlementaire redacteur WOENSDAGMIDDAG HEEFT DE TWEEDE KAMER de openbare be raadslagingen over de eventuele stichting van een tweede Technische Hoge school voortgezet. Hoofdpunten van het debat vormden, evenals de vorige 2vond, de vraag of een dergelijke stichting wel beslist geboden is, alsmede de plaats van vestiging: Eindhoven of Arnhem. Verschillende sprekers gaven voorts uitdrukking aan hun vrees, dat de bestaande Delftse Hogeschool door het stichten van een tweede in het gedrang zou kunnen komen. Zij verlangden met meer of minder klem op deze en andere punten toezeggingen en waar borgen. Op lange duur derde T H. in Twen'.e? F\E plaats van vestiging van een even- tuele Technische Hogeschool is een hachelijke vraag, meende ir Posthumus (P.v.d.A.i. Primair uitgangspunt moet zijns inziens hierbij zijn: de mogelijk heid van het aantrekken van de stu denten uit op dit punt tot nu toe achter gebleven gebieden van ons land. Dus uit het Noord-Oosten en Zuiden van ons land. Wel moest hij erkennen, dat zowel Twente als Arnhem en Eindhoven zeer ernstige candidaten voor de vesti ging waren, maar hij achtte geen vol doende argumenten voorhanden om de regeringskeuze voor Eindhoven af te wijzen. Magister Stokman (K.V.P.) bestreed op zeer uitvoerige wijze de gemotiveer de voorkeur van mevrouw Fortanier de Wit (V-V.D.) voor Arnhem. Zijns in ziens pleitten tal van redenen voor Eindhoven, al zal verder gaande centra lisatie van het technisch hoger onder wijs op de lange duur tot de stichting van een derde T. H„ bijvoorbeeld Twente, moeten leiden. *De heer Tilanus (C.H.) wilde zich nu nog niet vastleggen op een beslissing tussen Arnhem of Eindhoven. Hü ver zocht de minister de toezegging te doen. dat plannen voor beide plaatsen zullen worden voorbereid. Eventueel zou de C.H.-afgevaardigde terzake een uitspraak van de Kamer vragen. Ook de heer Gortzak (C.P.N.) wilde nu niet beslis sen, terwijl de heer Roosjen (A.R-). die naar hij verklaarde, aarzelend tegenover het gehele wetsontwerp stond, onder de indruk was gekomen van de argumen ten voor Arnhem. Voorts was hem de noodzakelijkheid van het stichten van een tweede T.H. nog niet voldoende aangetoond. Ir Van Dis (S.G.P.) bestreed deze noodzakelijk heid, terwijl ook de heren Tilanus en Gortzak op dit punt nog geen volstrekte zekerheid hadden. De heer Tilanus had zelfs overwogen met het oog op de si tuatie van ons land de Kamer voor te stellen het ontwerp van de agenda af te voeren. Magister Stokman en ir. Posthumus toonden op dit punt minder aarzeling. Maar terwiil eerstgenoemde het voor stel tot het plannen maken voor een tweede T. H. te Eindhoven zonder re serves steunde, verklaarde de P-v.d.A.- afgevaardigde zich slechts onder enkele nadrukkelijke voorwaarden tot steun bereid. Te weten, dat er één curato rium voor het gehele Nederlandse tech- nische hoger onderwijs zal komen, dat de tweede T. H. een beperkte opzet zal hebben, dat zekerheid wordt gegeven, dat deze beperkte opzet ook in de toe komst zal worden gehandhaafd en dat de volksvertegenwoordiging zal worden ge kend in ingrijpende veranderingen. DE PROVINCIALE BOND van Rundveefokverenigingen in Noord-Holland heeft gisteren te Hoorn in de Parkzaal zijn éénentachtigste jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer C. N. Laan, die een groot aantal genodigden en afgevaardigden kon verwelkomen. Spreker bracht dank aan de voormalige adjunct-veeteeltconsulent ir Van Oyen, die veel voor de veehouderij heeft gedaan en die nu onze provincie heeft verlaten. Een woord van memorie wijdde de heer Laan aan prof. Bakker, oud-veeteeltconsulent en lid van ver dienste van de Bond, alsmede aan de heer H. K. Koster, de grote pionier uit Wieringerwaard, die beiden in 1952 zijn overleden. Naar aanleiding van de nationale ramp bracht de voorzitter hulde aan de mensen die actie gevoerd hebben voor de inzameling van vee voor de getroffen gebieden. Het leek hem echter doelmatiger dergelijke acties centraal te laten gebeuren, bijvoorbeeld door de Provinciale Voedselcommissaris. Sprekende over de bedrijfsresultaten zei de heer Laan, dat 1952 een gunstig jaar is geweest; de zuivel prijzen stegen tot ongekende hoogte en de vleesprijzen waren goed, alhoewel er in deze sec tor misschien iets minder werd verdiend dan het vorig seizoen door een te dure inkoop in het voorjaar. De oogst van gras en hooi was over het algemeen goed. De belangstelling voor ons fokvee gaf weer redenen tot grote tevreden heid; vooral Italiè heeft veel vee afgenomen. Geen Fries vee op de NRS-tentoonstelling Het ls te betreuren, dat de export nu en dan stagnatie ondervindt door het mond- en klauwzeer. In dit verband zou spreker het zeer toejuichen als van rege ringswege voorschriften werden gegeven voor regelmatig spuiten. Wat het abortus probleem betreft, dit zal men met krach tige hand gaan aanpakken als het vijf jarenplan Inzake de t.b.c.-bestrjjding is algelopen. K.l. voldoet uitstekend De K.l. heeft dit jaar uitstekend vol daan, wat blijken moge uit een bevruch tingspercentage van negentig, wat sneer Is dan bij de natuurlijke inseminatie. De verschuiving van de fokvecdag naar een vroegere datum ln September ls best bevallen. Het nieuwe terrein Is haast Ideaal. Ook de districts- en plaatselijke lokveedagen hebben goede resultaten afgeworpen. Het t.b.c.-vrij maken van de veestapel vordert goed. In 1954 hoopt men het gehele werkgebied van de Bond ..wit" te hebben. Medegedeeld werd, dat het bestuur besloten heeft het comité ,.Pur- merend Marktstad" voor de organisatie van de dlstrictsfokveedag een subsidie van f 500.— te verlenen. De afgevaardigde van Purmerend vond dit aan de schriele kant, maar gezien het feit, dat het bedrag al verhoogd ls van f 250.— tot f 500.— liet men het zo. Naar aanleiding van een mededeling van de heer P Jz. Erika besloot de vergade ring een gelukstelegram te zenden aan dr Schey te Wamsveld. de oud-zuivelcon- sulent, die op deze dag tachtig jaar werd. De rekening van de Bond over 1953 werd vastgesteld op een totaal van t 80.271.15 met een batig saldo van f 566.24. De begroting voor 1953 sluit ln ontvangst en uitgaaf op f 30.250.—. Over de post van f 1000 als afdracht aan de Coöp. Veeafzetvereniging werd levendig gediscussieerd. De heer Jac. J Bakker sprak als zijn mening uit, dut men beter weer op eigen houtje vee zou kunnen afzetten, maar het bestuur was van mening, dat men de zaak nu moet laten zoals ze thans is, al moet die vier mille dan afgedragen worden. De contributie voor de Bond blijft ge handhaafd op 20 cent per melkkoe en f 3.— per lid-veefokker. Besloten werd de jaarlijkse provinciale fokveedag weer in samenwerking met de L.T.M. te Hoorn te houden op Donderdag 3 September. De heren A. Ruyter te Blokker en A. Plas te Edam moesten aftreden als be stuurslid en waren niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heren J. J. Ruyter te Bobeldijk en C. Middelbeek te Katwoude. In de rondvraag werden er diverse aangelegenheden besproken. De afdeling Beemster was niet content over de wei nige uniformiteit ln de bekroonde dieren. Hiertegen ls echter weinig te doen. Heer- Hugowaard was tegen het zogenaamde de bek kijken" op de markt om gevallen van mond- en klauwzeer op te sporen. Het gevaar van infectie bij deze methode bleek echter volgens dr Scholten niet zo groot te zijn. De Schellinkhouters wilden het nummers branden in de horens in ere houden, omdat dit volgens hen een betere manier voor identificatie is dan schetsen De voorzitter bestreed dit, maar als Schel- Unkhout dat wil. dan mogen ze nummers Id de horens blijven branden. Medegedeeld werd nog, dat de Bond dit jaar een halve eeuw bestaat en dat ter gelegenheid van dit Jubileum oo 20 Mei te Alkmaar een receptie zal worden ge houden. Vergadering N.R.S. 's Middags werd de districtsvergadering van het N.R.S, gehouden onder leiding van prof. W. de Jong. De secretaris ir K. P. Stapel, deed enkele mededelingen en Informeerde hoe de leden staan ten op zichte van het idee om bij de certificaten ook melklijsten te voegen. Men vond dit uitstekend. Ook was men er voor naast „De Stamboeker" een eigen orgaan te stichten. Vervolgens werden de plannen voor de nationale tentoonstelling in 1954 ter géle- eenheid van het tachtigjarig bestaan van het N.R.S. besproken. Van diverse kanten werd er bezwaar tegen gemaakt, dat op deze dagen ook dieren van het Fries Rundvee Stamboek zouden verschijnen. Het N.R.S. maakt de propaganda en de Friezen zouden met de resultaten gaan strijken. Prof. De Jong vond dit een zeer moeilijk vraagstuk, maar een stemming wees uit, dat de grootste meerderheid van do vergadering er voor was de Friese dieren to weren. Nadat nog diverse vaktechnische onder werpen waren behandeld werd de btjeen- komst besloten met de vertoning van een aantal films opgenomen tijdens de lok veedagen. HISIORISCH MOMEN/ Dit ts een historisch moment, con stateerde Woensdagmiddag de voor zitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Korterxhorst, toen na de pauze m de midtlagv erg adering de on langs benoemde staatssecretaris van Onderwijs, mejuffrouw dr A. de Waal achter de met een klein bloemstuk van rode en gele anjers versierde regeringstafel plaatsnam. Namens de Kamer sprak dr Korten- horst zijn verheugenis uit over de intrede in het Kabinet van deze eerste bewindsvrouwe. Hij wenste mejuffrouw De Waal geluk met haar benoeming en het Nederlandse volk met het benoemen van een vrouw op de plaats, die haar zo vol komen toekomt. Hij hoopte, dat het een goede gewoonte zou worden, dat voortaan tenminste één vrouw deel van het Kabinet zou uitmaken. Met een hartelijk anplaus onder streepte de Kamerleden de worden van hun voorzitter. niet. dan /behoudt de P.v.d.A. zich da vrijheid voor bij latere definitieve be slissing over de stichting van een twee de T.H. haar goedkeuring opnieuw t® overwegen. Voorts onderstreepten alle afgevaar digden de noodzaak om met de moder nisering en uitbreiding van de Delftsa T.H. onverwijld en onverminderd voort te gaan. Pater Stokman onderschreef de be perkte opzet. Ook hij wilde eer. even tuele derde T.H. in Twente niet in de weg staan. Maar wel moet zijns in ziens de Eindhovense T.H. gelijkwaar dig aan die van Delft zijn. Voorts acht te hij het van groot belang de nodige eenheid van beleid te verzekeren, maar hij wilde zich thans nog niet uitspreken voor een bepaalde bestuursvorm, daar ook een onafhankelijke beleidsvoering voor onze universiteiten en hogescholen noodzakelijk is. Hij gaf er in deze de voc| keur aan de wettelijke regeling van dit probleem af te wachten. Minister Cals zal hedenmiddag na mens de regering antwoorden, De Nederlandse A a r d o! 1 emaatscha pptj heeft bij WJjk (Dr.) een nieuwe gaslaag aangeboord. Bij onderzoek echter bleek het gas door zijn samenstelling geen eco nomische waarde te hebben. De verken ning wordt voortgezet. punctueel gecorrigeerd Ook aan de uiterste r.and van het grootste brilleglas een volkomen zuiver beeld. Uw opticien levert U zonder prijsverhoging BRILLEGLAZEN (Advertentie Ing Med.) Uitstel in de besprekingen over het Suezkanaal Volgens het Egyptische blad „El Ah- ram" wil Engeland de besprekingen met Egypte over de terugtrekking van zijn troepen uit het gebied van het Suezka- naal ten hoogste een maand uitstellen, teneinde enige voorbereidingen te kun nen troffen. Volgens het bird heeft het bezoek van veldmaarschalk Slim. de toe komstige gouverneur-generaal vrn Australië, die naar dat land onderweg was. toen hem-werd gela->t zijn reis af te breken, ten doel besprekingen te voe ren met de Britse autoriteiten.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3