ZWITSAL Dit jaarj snelheid strijd de in om de lucht Hoest Uw Kind....? Er jftërigfa 18c en 19e lijst slachtoffers De grootste Zaanse krant nog groter! PRENTBRIEFKAART over de watersnood JAN PFANN ]j\ntölf!rrtlam Dagblad voor de Zaanstreek ,,De Typhoon" van Donderdag 26 Februari 1953 Engelanch-Nieuw-Zeeland-race: T"|e spannende dagen van de „Uiver" in 1934, zullen dit jaar herleven. Op 8 October a.s. start nl. de grote lucht- race Engeland Nieuw Zeeland, Een race dus die ongeveer gelijk is aan de bekende race - Londen Melbourne. De race in October a.s. wordt georganiseerd naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van de provin cie Canterbury in Nieuw-Zeeland. De af stand van de 'route is ca. 22.400 km (lengte route handicapwedstrijd in 1934: 19.250 km). De route moet in 168 uur zijn afgelegd. De wedstrijd heeft men verdeeld in een snelheids- en een han dicapwedstrijd. Dit is een grote overeen? komst met de race van 1934. Voor de deel nemers aan de snelheidswedstrijd gaat het er uitsluitend om, zo snel mogelijk het eindpunt te bereiken. Zij hebben dan ook uitsluitend met de factor snelheid te maken. Voor de "eelnemende vliegtui gen in de handicaowedstrijd gelden ech ter factoren als: totaal gewicht, lading, passagiers etc. Wat de radio biedti VRIJDAG 27 FEBRUARI Hilversum I 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 ..Thuis". 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgel spel. 11.15 Radiofeuilleton. 11.35 Sopraan en piano. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13:20 Musette-ork. 13.50 Gram. 14.00 Kook- praatje. 14.20 Muzikale causerie. 15.30 Lichte muziek. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Amusementsmuziek. 17.20 Mu zikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicita ties. 13.45 ..Achter de Horizon". 19.00 Kin derkoor. 19.15 „Het volle pond". VPRO: 19.30 „Vreugde en verdriet". 19.50 Berich ten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor. 20.30 „Benelux". 20.40 „Aanpas sing". VARA: 21.00 Cabaret. 21,30 Promena- de-ork. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Dansmuziek. VPRO: 22.40 „Vandaag". 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws 23.15 „In huwelijk en gezin". 23.30 Gram. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Elaas- ensemble. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Franse mu ziek. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Metropqle ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13,20 Actualiteiten. 13.25 Piano en orgel. 13.45 Voor dè vrouw. 14.00 Gram, 14.10 Radio Philh. ork. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Poliliekapel. 18.00 Mil. reportage. 18.10 Gev. muziek. 18.30 Amusementsmuziek. 18.52 Ac tualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Omroeporlt. 21.10 Brabants halfuur. 21.40 Gram. 21.45 „Om de toekomst van Nederland". 22.05 Gram. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige. Katholieke Kerk". 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. De gehele route telt één verplicht lan- dingspunt en wel Basra in Irak. Alle vliegtuigen moeten hier een verplichte landing maken. Tijdens de vlucht zal het tanken in de lucht worden toege staan. Op 10 October moeten de deelne mers de finish in Christchurch passeren. De eerstkomende sleept daarbij de hoofd prijs van ca. 100.000 in de wacht. De deelnemers staat het vrij iedere maatre gel te nemen die de snelheid van hun machines ten goede kan komen, mits de veiligheid daarbij niet in het gedrang komt. De K.L.M. heeft zoals bekend pok ingeschreven voor deze race; nl. in de handicapwedstrijd. In October komen ook voor ons land dus spannende dagen. Als wij de huidige records bezien, kun nen wij een indruk krijgen van de prestaties die wij in de snelheidsraee kunnen verwachten. Zo bedroeg het laat ste record van Engeland naar Australië ca. 19 vlieguren. Het staat vast dat er enige Canberra-straaljagers aan de start zullen komen. De Canberra heeft het re cord van 19 uur op zijn naam staan. De Amerikaanse luchtmacht zal ook aan de race deelnemen. Ook het vrouwelijk ge slacht laat zich niet onbetuigd. Er zijn nl. vier vrouwelijke deelnemers. Andere berichten van inschrijving mogen ons doeriverwachten.dat de dagen van Oc tober a.s. spannender zullen zijn dan de dagen van 1934. Nemen wij alleen maai de vergelijking van de straaljagers en de zuigermotoren. Een element dat in 1934 nog taboe was. Advertentie l.M. Talm niet langer, grijp dadelijk in! [Om kinderhoest te bestrijden is er:; De Electrisch oog en spoorwegverkeer Erie spoorwegmaatschappij in de Ver. Staten heeft een nieuw sys teem ingevoerd van controle op het pas seren van treinen bij belangrijke pun ten. Wanneer een trein zo'n punt pas seert, wordt dit door middel van een „electrisch oog" (een electrisch apparaat dat gevoelig is voor lichtindrukken) doorgegeven naar een centrale, waar de gegevens .automatisch op een afrollende papierstrook worden geregistreerd. Het signaal is zo gemaakt, dat men nauw keurig weet welke trein op een bepaal de seconde het bewuste punt passeerde. Zo gauw het signaal doorkomt gaat een lampje branden, waardoor het contro lerende personeel in de centrale er op attent wordt gemaakt. Het apparaat is zo gevoelig, dat het onder alle omstandighe den werkt, dus ook bij nacht en bij mist. Men verwacht dat dit nieuwe systeem het spoorwegverkeer belangrijk eenvoudiger en veiliger zal maken, daar op deze ma nier alle vergissingen en slordigheden van het personeel worden voorkomen, terwijl het systeem nog verder kan wor den geperfeetionneerd. Men denkt er bijv. reeds aan de signalen tevens in te schakelen bij het automatisch sluiten en openen van afsluitbomen. Voorts zal het zelfs mogelijk worden dat een tre;n zichzelf bij aankomst aan een station en kele minuten voor het binnenrijden aan kondigt, eveneens door het inschakelen van een bepaald signaal. Straaljagers in ruil voor katoen De Britse Gloster-Meteorfabriek heeft een ruilovereenkomst afgesloten met Bra zilië om 70 straaljagers met reserve-delen te ruilen tegen 15.000 ton Braziliaanse katoen, tot een waarde van 45 millioen gulden. Het katoen is weer overgedra gen aan de Britse commissie voor ruwe katoen. Door deze transactie werden ere- 'dietbeperkingen omzeild. De 18e lijst van slachtoffers van de waters nood bevat de vo-lgende namen: DEN BOMMEL: Elisabeth M, Soeteman, 9.7 20, DREISCHOR: Cornelis Voshol, 26.1.69, D219; Lena VosholWagemaker, 20.4.70, D 219. NIEUWE TONGE: Erna C. W. Smit, 9.12.47, Gen. Snijdersstraat 40. OUDE TONGE: Johanna M. Dierkxvan de Capelle, 8,11.79; Lientjé C. Dirkx—Pieter- se, 1.10.28. SEROOSKERKE: Jacoba J. Verboomden Boer. 22.11.06, B 10. STAVENISSE: Adriaan J. van Zuyen, 15.7.10, Kerkstraat A 319; Johanna Ggluk, 5.7.29. Buux-tseweg B 60. ZEVENBERGEN: Maria A. Crezee, 1.6.93, B 23. NIEUWERKERK: rectificatie 12e lijst, niet overleden, doch geëvacueerd naar Ouderkerk Wanneer U deze bon stuurt naar onze kantoren: Westzijde 35, Zaandam; Zaanweg 67, Wormerveer of naar onze agenten, ontvangt U de krant tot 7 Maart gratis. Ondergetekende: Adres: Plaats: wenst zich te abonneren op het Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon". Hij wenst te betalen: per week f 0.45, per maand 1.90, per kwartaal 5.65. Doorhalen wat niet gewenst wordt a/d. Amstel (gem. Nieuwer Amstel) Wilhel- iriina M. Kik, 3.2.49. - STRIJEN: aanvulling 4e lijst: Elisabeth De BaatHerwejjer, 15.4,22. Buitendijk 17; Harm Monen, 26.5.80, Buitendijk 58; Harm M. Mo- nen, 2.7.22, Buitendijk 58; Neeltje Slagboom H.erweijer, 19.11,07, Buitendijk 30; Jannetje E. Verrijpde Man, 10.8.93, Schonkeldijk 74; Jan Monen, 23.1,18, Buitendijk.58. De 19e lijst van siachtofïèrs van de wa- tesnood bevat de volgende hamen: HALSTEREN: Johanna' Maas—Raats, 9-11-18, B 304. NIEUWE TONGE: Adriaantje de Jong. 21-8-47, Battenoord 12; Jannie de Jong, 5-5-50, Battenoord 12. NIEUWERKERK: Hillebrand—Van Dom melen, 18-11-84, Provincialeweg 3; M. J. Rentier, 24-11-42, Muyeweg 209; H. Stout- jesdijk, 14-2-52, Stoofweg 156A; Pieternella Nikerk. 4-3-16, Stoofweg 154. NIEUW VOSSEMEER: Cornelis van der Male. 23-10-83, Kortendijlc 78. OUDE TONGE: Pieter de Vos, 16-8-64; Adriana L. de Vos, 11-3-45. STEENBERGEN: Petrus van Tillo, 11-9-31, Kladsedijk 12. ZEVENBERGEN: Wed. Petronella Stoop- Van Ginneke, 20-10-85, E 246. Advertentie l.M. Voor het buitenland Nederland wordt momenteel figuurlijk' bedolven onder brieven van buitenlan ders, die zich ernstig ongerust maken over de situatie 'hier te lande. In zeer veel gevallen betreft het brieven van buitenlanders, die in zakelijke relatie staan tot Nederlandse ondernemingen en volkomen ten onreohte veronder stellen, dat dg Nederlandse industrie ge heel of gedeeltelijk de productie en dien tengevolge de export heeft moeten sta ken. In verband hiermede heeft het Natio naal Rampenfonds besloten een prent briefkaart uit te geven, welke een beeld geeft van de watersnood en tegelijker tijd de relatie in het buitenland gerust, stelt ten aanzien van de po.sitie van de Nederlandse industrie. Verder zijn er talrijke landgenoten die hun persoonlij ke relaties in het buitenland een blijk van erkentelijkheid willen zenden voor de hulp die Nederland werd en nog wordt geboden. Bovendien zal de ver koop van de kaart de kas van het Na tionaal Rampenfonds versterken. Nu reeds is deze door Eppo Doeve gete kende kaart bij het Nationaal Rampen fonds verkrijgbaar met tekst in het Engels, Frans, Duits en Spaans. Prijs (-r enveloppe) ,10 cent. Dit werd mogelijk gemaakt door de belangeloze medewer king van de tekenaar Eppo Doeve, als mede van de directie van Drukkerij Kuehn Zoon te Rotterdam. Bestellin gen worden uitgevoerd na ontvangst van het verschuldigde bedrag op giroreke ning no. 9575 van het Nationaal Rampen fonds te Den Haag, onder uitdrukkelij ke vermelding van „Kaarten Buiten land". Wanneer deze vermolding ont breekt, kan vlotte toezending niet wor den gegarandeerd. De tekst luidt: Voor al hetgeen U en Uw volk voor Nederland hebben gedaan, Personeelsvereniging C.M.C. eerste lustrum Assendelft. Zaterdag zal het vijf jaar geleden zijn dat de personeelsvereniging van het CMC-bedrijf werd opgericht. In verband hiermede zal Zaterdagavond in café. De Hoop een feestavond worden be legd waar „De Drie Musketiers" het pro gramma zullen verzorgen. Advertentie l.M. ALS ALLE MOEDERS HET WISTEN hoe lang men op VA-RU Rubber zolen loopt zouden allen het direct proberen. WIJ VULCANISEREN Uw schoen reparatie met VA-RU Rubberzolen. Kinderzolen V.a. 1.75 9 Dameszolenv.a. 2.75 Herenzolen v.a; 3.50 De eerste Zaanlandse vulcani- seerinr. voor Uw schoenreparatie Onze SUPER-VAN machine ver groot Uw schoenen. Wij repareren Uw luze damesschoenen met luxe rubberzolen voor 1.75 is de man voor fijn reparatiewerk Rustenburg 71-90-Tel 3466 - Zaandam danken wij U uit het diepst van ons hart. In één nacht en een dag werd een tien de deel van Nederlands bodem over stroomd. Meer dan 1400 mensenlevens gingen verloren, tienduizenden stuks vee verdronken, goede akker, en weidegrond werd door het water verzwolgen. Maar gespaard bleef Nederlands industriële apparaat; Nederlands exportcapaciteit bleef ongeschokt. De zee- en luchthavens bleven intact; de tuinbouw werd niet ge schaad; de bloembollenvelden zullen bloeien in hun volle fleur en voor toe risten heeft het lage land bij de zee niets van zijn aantrekkelijkheid verloren. De slag was hard, maar Nederland lééft, en werkt en voelt zich rijk in zijn vele vrienden in het buitenland. li Sj2 ij krabbels cm babbels ui! df hoofdstad IJVl Misschien is het weinig museumbezoekers bekend, dat het Stedelijk Museum culturele films vertoont en aldus de aantrekkelijkheid voor een nadere kennismaking met de ex posities verhoogt. Op het ogenblik draait daar Een verzamelaar van nu (Dr. O. Dom- nick) en wel iedere middag om half vijf. Morgen treedt de Opera Italiana in het Con certgebouw op met fragmenten uit beroem de opera's, zoals van Donizetti - Lucia di Lammermoor, Puccini - La Bohème en Ros sini - Barbière di Siviglia. AGENDA Muziek en toneel Concertgebouw: Do 26 gr. z. 8.15 u. Ab. Conc. Serie B, Cone. Geb. Ork. o.Lv. Pierre Monteux: Vu 27 gr. z. 8.15 u. Opera Italiana met o.a. Magda Piccarolo, sopraan en Gino Boyer, tenor, kl. z. 8 u. Jean Ullern, piano; Za 28 gr. z. 8 u. Leger des Heils, muzikale samenkomst, kl. z. 8.15 u. Laurens Bogt- man, zang: Schubert: Die Winterreise; pianobegeleiding Felix de Nobel: Zo 1 gr. z. 2.30 u. Ab, Conc. Serie C. Concertge- bouwork. o.l.v. P. Monteux. kl. z. 8.15 u. Amsterdams Kamer Muziek Gezelschap; Ma 2 gr. z. 8.15 u. Amsterdamse Kunst kring voor Allen Het Utrechts Stedelijk Orkest en het Utrechts Toonkunstkoor, kl. z. 8 u. Magda Tagliaferro, piano; Di 3 gr. z. 6.45 u. Jeugdconcert door Conc. Geb. Ork., gr. z. 8.15 u. Amsterdamse Kunst kring voor Allen Leon Fleisher, piano, kl. z. 8.15 u. Ned. Ver. voor Hedendaagse Muziek Het Amsterdams Trio met wer ken van Sam Dresden, Bertus van Lier e.a.; Wo 4 gr. z. 3.30 en 5 u. Jeugdconcer- ten. Stadsschouwburg: Do 26 8 u. Der Freischütz, (N.O.l; Zo 1 1 u. La Traviata, (N.O.), 8 u., Koning Lear, (A.T.G.); Di 3 8 u. La Bo hème (N.O.). Centraal Theater: Iedere avond 8 u en Zo bov. 2 u U spreekt met Uw moordenaar fComedia). De Kleine Comedie: Potasch en Perlemoer, (Johan Kaart en Johan Boskamp) tot eind Februari, daarna „Parijs 1890" voordr. door Enny Mols-de Leeuwe. Iedere avond 8 u., bov. Zo 2 u. Carré: Circus Strassburger. Dag. 8 u. bov. Woensdags en Zaterdags 2 u. Leidsepleintheater: A.B.C. cabaret (Wim Kan en Corry Vonk) met Bibilonië iedere avond 8 u. De La Mar Theater: Het meisje met de grote voeten (Ensemble Wim Sonneveld). Dag. 8 u. bov. Zo. 2.15 u. Tentoonstellingen Rijksmuseum; Permanente expositie van schilderijen waaronder de Nachtwacht. Verzameling beeldhouwkunst en kunst nijverheid. Exp. Franse, Duitse en Itali aanse tekeningen en Franse prenten uit de 16e eeuw (26 Febr.eind Maart). Geopend Zondags 1316 u., werkdagen 1016 u. Stedelijk Museum: Expositie Vincent van Gogh en collectie Regnault. Collectie Dom- nick (tot 2 Maart). Kindertekeningen dr. Minkowsky (tot 9 Maart). Franse Heden daagse Kunst (27 Febr. tot half April). Arti et Amicitiae: Herdenkingstentoonstel ling van werken door prof. H. J. Wolter De Waag: Exp. Kunst en Smaak, 3 eeuwen eetcultuur (tot 2 Maart). Scheepvaartmuseum: Tent v. Oude mari tieme schilderijen, tekeningen en pren ten, modellen van zeil- en stoomschepen, globes en kaartwerken. Museum Willet Holthuysen: Eigen collectie. Museum voor de Tropen: Permanente ex positie betreffende Indonesië en Over- Zecse Rijksdelen. Zo 1 Mt 2.30 u. Ind. dansen. Museum Fodor: Collectie Singer (tot 5 Mrt.). Museum „Onse Lieve Heer op Solder" Van schuilkerk tot huiskerk. Geopend werkda gen 1017 u.. Zo. 117 u. door Ztcéor 3rXdg&s 21) De man met de loense ogen De man met de loense ogen wachtte even met tellen, om met een vlugge lik zijn duim en wijsvinger te bevochtigen en ging voort: zeven-en-twintig, acht-en-twintig, negen-en-twintig, der tig/' Hij klopte de biljetten tot eèn net stapeltje bijeen, knoopte zijn vest open en* liet ze in een diepe voeringzak ver- dv/ijnen. Toen hij de laatste knoop van zijn vest dichtmaakte, grinnikte hij. even. „Dat is de veiligste plaats," zei hij. „Tk ken de heren hier in Londen. De een heeft nog langere vingers dan de ander. Hebben het zo in hun binnen zak, vóór je weet wat ze van plan zijn." Heath, die aan zijn bureau zat, keek hem flauwtjes glimlachend aan. „Je bent te bescheiden, Roach," zei hij. ,.'t Moet een verduiveld handige zakkenroller zijn, die iets uit jouw zak ken krijgt!" „Je. daar is misschien wel wat waars in, mijnheer." Roach grinnikte. „Maar aan de andere kant hoef je.geen moeilijkheden uit te lokken, wel?" „Daar heb je gelijk in." Heath leunde achterover en trok nadenkend aan zijn sigaar. „Dat is het juist.jouw nuch tere zakelijkheid, die je zo bruikbaar maakt. Ik hoop alleen, dat 't je niet naar het hoofd gaat stijgennu je geld begint over te houden, bedoel ik." „Hoeft u niet bang voor te zijn, mijn heer. Ik weet, waar de stal warm is." „Hoop ik voor je." De harde blauwe ogen keken strak naar het ongunstige gezicht tegenover hem, maar de eige naar van het gezicht hield zijn blik rus tig uit. „Verduiveld jammer, dat Flet cher dood is," ging Heath voort. „Hij was geknipt voor het werk. Weet je zeker, dat je je met die Mallet niet vergist?" Roach schudde het hoofd. „Tom is te vertrouwen.hij is een vriend van Rube.... altijd al ge weestEen van het type, dat zijn mond weet te houdenen een goeie zeeman bovendien. Nu Fletcher dood is, moeten we iemand hebben, die met de schuit weet om te gaan." „Dat is waar. Maar toch voel ik er niet .veel vo'or^zo maar een ander er in te halen't Is altijd riskant. Hou hem in elk geval goed in de gaten en zorg, dat hij niet met zijn geld gaat smijten." „Maak u niet ongerust, mijnheer. Ru be en ik houen wel een oogje in het zeil. We bedanken dervoor om roet in het eten te laten gooienDoor Tom Mallet niet en door een ander niet „Wees in elk geval voorzichtig. Je weet het trouwens zelfals er ook maar iets losgelaten wordt en de men sen in Farlingsea krijgen argwaan dan is het uit met het spul. Geen flinke boerderij voor jou, Roachof je moet genoeg kunnen oversparen uit de opbrengst van de „Hond en Eend"." „Weet ik zelf 't best." Een eigenaar dige kwaadaardige uitdrukking gleed over het pokdalige gezicht. „Ik heb 'n oog voor me voordeel, net als Rube. Als de een of andere knul het waagt om rond te komen neuzen, krijgt-ie de wind van voren en nog 'n schepje toe." „Wel, ik hoop dat niemand gek genoeg is om het te proberen." Heath tikte de as van zijn sigaar in het bakje naast hem, zorgvuldig, om vooral niet te mor sen. „Dus dan is het nu op de dertien de bepaaldJe weet zeker, dat er geen vergissing is en dat het niet wéér afspringt?" - „Zover ik weet niet. De boodschap van de schipper was duidelijk genoeg. Even voor zonsondergang.... op de oude plaats. een halve mijl ten Oos ten van de Blacksand-boei. Er is die nacht geen maan en het getij is net goed. om de kreek in te kunnen ko men." „Goeddan zal ik zorgen om één uur op de hoek van de laan bij de 'Pastorie - te zijn," Op- dat uur zal daar in de buurt toch wel niemand rond scharrelen, wel?" „Neenalleen hebt u misschien kans op Sam White." „Sam White?" „Ja, die kerel met zijn ene been, die in de hut naast Wildman woont. Kan zijn dat hij gaat stropen.... Geen maandat is de gelegenheid voor wilddieven." „Nudan doe je beter te zorgen, dat hij die nacht niét gaat stropen." Heath keek «p zijn horloge. „Op het ogenblik heb ik geen tijd meer, RoachAls er verandering iri de plannen mocht komen, wat ik niet hoop, laat het me dan even weten. Maar denk er om, dat je het mondeling doet dat is stukken beter dan schrijven of telefoneren." „Goed, mijnheer." De man met de loense ogen stond op en raapte de deuk hoed op, die naast hem op de grond lag. „Nog wel bedankt voor de dui tennet op tijd om me brouwerij te betalen." „Je krijgt heel wat meer, als je zorgt, dat er geen kink in de kabel komt en dat je geen stommiteiten uithaalt." Heath stond op, breed en recht in zijn onberispelijk avondcostuum„Je weet de weg," ging hij voort. „Maar denk erom, dat je de deur flink achter je dichttrekt." Toen de man met de loense ogen weg was, ging hij weer zitten en maakte een paar aantekeningen in een boekje, dat open voor hem lag. Daarna sloot hij het in een la weg, trok zijn bureau dicht en leunde, opeens in nadenken verzonken, achterover in zijn stoel. De oude klok op de schoorsteenmantel kon digde met twaalf zilverige slagen mid dernacht aan, maar hij hoorde het niet. „Hallo! Wanneer ben jij binnen ko men waaien?" Een jonge man met lange benen en een bleek vermoeid gezicht kwam naai' het tafeltje toe, waaraan Peggy Fergusson was gaan zitten en liet zich in een van de gemakkelijke stoelen val len. „Vijf minuten geleden." Ze keek het zaaltje zonder veel belangstelling rond. „Eerst was ik van plan, vanavond maar over te slaan, 't is veel te warm om te dansen." „Te warm voor alles. Moet je niets drinken?" „Kwast met ijs, als ze hier ten minste zo iets hebben," zei Peggy. Haar metgezel wenkte de kellner, be stelde de kwast en, als pleister op de wonde, tegelijk een whisky met water. Daarna leunde hij achterover in zijn stoel en begon zich met een grote, zij den zakdoek koelte toe te wuiven. „Als we eens een eindje gingen rij den," stelde hij na een poos zwijgen voor. „Naar Richmond bijvoorbeeld. Daar is het beslist koel en ik weet een café, waar ze je allerlei bijzondere din gen geven." Peggy schudde het hoofd. „Erg aardig van je, Cedric, maar van avond niet. Neem iemand anders mee.er zijn hopen meisjes, die je om de hals vallen als je 't ze voor stelt." (Wordt vervolgd).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 7