Uitslag voor van sportprijsvraag het Rampenfonds Zilvermeeuwen organiseert een voetbaltournooi Zaanse waterpoloploegen konden geen winst behalen Fantastisch goed en lekker Biljarter Lamers zegevierde bij de voorwedstrijden in Zaandam Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Donderdag 26 Februari 1953 Fortuinlijke familie Onze voetbaltestcompetitie kon deze week eindelijk volledig wor den hervat. Alle 15 wedstrijden gingen door. Opvallend was, dat wederom een lid van de familie Gouweleeuw in Koog aan de Zaan de weekprijs van tien gulden in de wacht sleepte. Ditmaal was de ge lukkige J. W. Gouweleeuw, Re- eelenstraat 24, Koog aan de Zaan, met elf punten. In de krant van Zaterdag a.s. plaatsen we het algemeen klasse ment. Televisie - uitzending van Nederland - Denemarken De Nederlandse Televisiesticliting heeft aan het bestuur van de K.N.V.B. verzocht de voetbalwedstrijd NederlandDenemarken, die 7 Maart in het Feyenoordstadion te Rotterdam ten bate van het Nationaal Ram penfonds zal worden gespeeld, uit te zenden. In een dezer dagen te houden bestuursver gadering van de K.N.V.B. zal over deze aan gelegenheid een beslissing worden genomen. Voorts zal dan een besluit worden genomen over het uitzenden per televisie van de ont moeting tussen Nederland en Zwitserland op 22 Maart te Amsterdam te spelen. EN DAAR paas Wilkes zal hoogstwaarschijnlijk niet met de Nederlandse profs mogen voetballen tegen Frankrijk. De Italiaanse club Turijn, waarin hij speelt, verkeert nl. in degradatiegevaar en men is bang, dat Faas Wilkes een blessure oploopt in deze op 12 Maart te spelen wedstrijd. Het Nederlands militair elftal verloor gister avond met 31 van GVAV. De con tracten voor de revanchewedstrijd om het wereldkampioenschap zwaargewicht zijn getekend. Op 10 April bokst Marciano te gen Joe Walcott. Van de bekerfinale op 2 Mei in het stadion van Wembley zal de BBC een televisie-uitzending verzorgen. Irma Schumacher, de talentvolle Neder landse zwemster, die vorig jaar na de Spelen naar Australië emigreerde, zwemt niet meer. Thans heeft zij zich met veel enthousiasme op het tennissen geworpen. Verandering van spijs.Prins Bern- hard zal de voetbalwedstrijd Nederland Denemarken, die volgende week Zaterdag wordt gespeeld, bijwonen. Voor de wed strijd FrankrijkNederland (profs) wordt een grote belangstelling verwacht. Per pei'soon kunnen niet meer dan drie kaart jes worden verstrekt. Advertentie LM Willy Lust trok de prijzen: Uonderden Zaankanters hebben in de af gelopen weken door middel van onze sportprijs vraag een kansje gewaagd om een kaartje voor een interlandwed strijd te bemach tigen. Zij lever den hiermede te vens een bijdrage voor het Ram penfonds, want dank zij de be paling, dat iede re inzending van 25 cent of meer vergezeld moest gaan, kunnen wij een bedrag van f 193,30 overma ken aan het Na tionaal Rampen fonds. De oplossing van de prijsvraag was als volgt: 1 Stormvogels. 2 Terlouw. 3 Euwe. 4 Uiver. 5 Noor wegen. 6 Tafel tennis. 7 Helsin ki. 8 Elf. 9 Ter- meulen. 10 Roo- zenburg. 11 As sen. 12 Melbour ne. 13 Paarden sport. 14 Eden. 15 Negen. 16 Fin land. 17 Oosten rijk. 18 Neder land 19 Deurne. 20 Schaken. De bekende Zaanse athlete Willy Lust was zo bereidwillig onder toezicht van onze sportredacteur Ab Koele de prijzen te trekken. De volgende personen wer den de gelukkigen: Eerste prijs: Twee zitplaatsen voor de wedstrijd NederlandBelgië op 19 April Ten bate van het tribunefonds T\e Zaandamse voetbalclub Zilvermeeuwen organiseert op 30 Augustus a.s. een zg. in memoriam Jacob op den Velde tournooi, waaraan deelnemen de voetbal verenigingen OSV, Zaandijk, Zilvermeeuwen en waarschijnlijk KFC. De baten van dit voetbaltournooi, dat op initiatief van de heer T. Burgerjon wordt gehouden, komen het tribunefonds ten goede. Dit werd gisteravond op de halfjaarlijkse ver gadering van Zilvermeeuwen in het clubgebouw meegedeeld. De voorzitter, de heer A. Koops, zei dat de naam van het tournooi symbolisch is bedoeld. Wijlen de heer Op den Velde bracht het idee van een nieuwe tribune vroeger ter sprake en in het tournooi zal men de leden gedenken, die Zilvermeeuwen zijn ontvallen. De tournooi-commissie, bestaande uit de heren T. Burgerjon (voorzitter), P. Hei nis, A. Valstar, J. Messchaert en J. van Saane heeft vele moeilijkheden moeten overwinnen. Het voetbaltournooi zal de gehele dag in beslag nemen. Van 1012.15 uur twee wedstrijden, in de pauze een gezamenlijke broodmaaltijd, om 2 uur de vcrliezcrsronde en daarna de finale. De wedstrijden duren tweemaal een half uur met een kwartier pauze. J. CE F. NE DE NIEUWE SECRETARIS r\e voorzitter wees op de noodzaak van een nieuwe tribune. Op de halfjaarlijkse ver gadering zal bekend worden gemaakt hoe groot het bedrag van 't tribunefonds dan is. Onder het motto „voor elk doelpunt van ons een cent", hangen er Zondags busjes rond het veld, die steeds gevuld worden. Zaterdag voor Pasen wordt een kienavond gehouden en op Eerste Paasdag organiseert men een klaverjastournooi voor de leden. De baten van dit alles komen het tribunefonds ten goede. In zijn openingswoord zei de heer Koops, dat Zilvermeeuwen blaakt van gezondheid. De contaotavonden worden goed bezocht en innerlijk is de vereniging sterk. „Zilver meeuwen kan terugzien op een bloeiend halfjaar. De - terreincommissie komt veel waardering toe, want ons terrein kan hu als een der beste in de Zaanstreek worden be schouwd". De heer Koops wees o.a. op de kampioenskansen van het eerste en tweede én op de prestaties van de jeugdeftallen. Spreker was van mening, dat de jeugdcom missie zeer zeker ook vergaderingen moet beleggen voor de jeugdspelers, opdat de jongens inzicht krijgen in het verenigings werk. Inzake het mededelingenblad deelde hij mee, dat dit steeds beter wordt. De voor zitter hoopte, dat Zilvermeeuwen in de naaste toekomst een officieel cluborgaan kan uitgeven. Wegens drukke werkzaamheden moest de heer J. Dooves, die 4'.t- jaar de vereniging als secretaris heeft gediend, als zodanig af treden. In een uitvoerige speech wees de Voorzitter op de verdiensten van de heer Twee wijzigingen Assendelft bij Het eerste elftal van voetbalclub Assen delft is voor de maand Maart op twee plaat sen gewijzigd. Op de midvoorplaats speelt thans D. Kleijn Hz., die uit het derde komt. F. Riemersma staat rechtsbuiten en komt eveneens uit hei derde. Henk van 't Veer en S. de Boer zijn gepasseerd en staan thans in het tweede opgesteld. De opstelling is der halve: Ollebek, C. van 't Veer (aanvoerder), D. Stolp. N. Klaassen. G Visser en W. Blee- ker. N. Winter. K. Kleijn Cz„ D. Kleijn Hz., K. Reijne en F. Riemersma. Dooves. „Je bent voor ons een buitengewoon goede secretaris geweest cn het spijt ons, dat je je functie niet meer kan vervullen. Het is een groot verlies voor Zilvermeeu wen. Hartelijk dank voor al het vele werk door jou verricht! (applaus). Daar de leden geen candidaat naar voren brachten, werd de heer Jo Geenè candi daat gesteld door het bestuur tot secreta ris benoemd. De heer L. Hof kwam in de plaats van de heer Geene als commissaris. In zijn slotwoord wekte de heer Koops de leden op zich te blijven inspannen voor Zil vermeeuwen, opdat het deze grote vereni ging goed kan blijven gaan. Z.V.V. gaat met oranje kousen voetballen Onlangs diende de PPC van de Zaandamse voetbalclub ZVV het voorstel in het tenue van de spelers wat fleuriger te maken. Zij dacht dit te bereiken met oranje-kousen, om dat reeds eerder te kennen was gegeven dat de blauwzwarte kleuren gehandhaafd moe-' ten blijven. Plet voorstel van de PPC is thans door het bestuur van ZW aangenomen, met dien verstande dat de spelers van het eerste elftal tot aan het einde van dit seizoen met oranje-kousen gaan voetballen. Hierna zal men een besluit nemen. Zondag a.s. speelt ZVV in roodzwart tenue (plus oranje-kou sen), omdat de OSV'ers ook blauwzwarte shirts dragen. NEREUS HEEFT THANS 355 LEDEN De Koog-Zaandijkse zwem- en waterpolo club Nereus breidt zich gestadig uit. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Coen Goedhart, blijkt dat er een ledenwinst is ge boekt van 13. Er zijn thans 355 leden. Een vooruitgang: niet echter voor de adspiranten- afdeling, want deze ging enigszins achteruit. Het Nereus-bestuur zal dit jaar in zijn leden werfactie daarom vooral de jongeren betrek ken. Op de jaarvergadering, die Woensdag 3 Maart in De Waakzaamheid te Koog aan de Zaan wordt gehouden, stellen de aftredende bestuursleden zich allen herkiesbaar. Het be stuur stelt voor om de jeugdcommissie te vervangen door een adspirantencommissie, samengesteld uit de leden: Annie Groot, T|cky Burgers. Miep Herrmann, K. Gregorius en Chr. Kiel. De oud-eerste zeventalspeler F.em- mert Koeman is 25 jaar onafgebroken lid. Hij zal binnenkort het ere-insigne ontvangen. a.s. J. Staal, Goudastraat 42, Wormervecr. Tweede prijs: Twee zitplaatsen voor NederlandZwitserland op 22 Maart a.s. gaan naar B. Elzenga, 't Kalf 122, Zaan dam. Een zitplaats voor de wedstrijd Neder landBelgië werd toegekend als derde, vierde en vijfde prijs aan: H. ten Wolde, Tuinstraat 27, Wormervcer; W. Groot, Esdoornlaan 14, Zaandijk en C. Molenaar, Weiver 157, Westzaan. De zesde, zevende en achtste prijs, elk een zitplaats voor NederlandZwitser land, gaan naar J. Rot, Mr. Cornelispad 47, Zaandam; Wim Waerts, Ganzenwerf- straat 2, Zaandam cn Dick Oosterling, Rosmolenstraat 89 A, Zaandam. De gelukkige winnaars zullen hun kaarten in de week voor de betreffende wedstrijd thuisbezorgd krijgen. Aan al le deelnemers een woord van dank voor hun medewerking en de winnaars onze hartelijke gelukwensen! (foto Jonkhart) Z.F.C. volledig naar Hoorn Voor de maand Maart heeft ZFC geen wijzigingen aangebracht in het eerste elf tal. De opstelling tegen Hollandia uit is zoals Zóndag jl. Met dien verstande ech ter, dat Claasen de plaats inneemt van de geblesseerde Wim van der Horst, die naar men ons meedeelde weer aan een lichte veldtraining heeft kunnen deel nemen. Twee spelers vervangen in Zilvermeeuwen De elftalcommissie van Zilvermeeuwen heeft twee spelers, t.w. W. de Graaf en KI. Kef, vervangen in het eerste elftal. Lou de Boer neemt Zondag a.s. de mid voorplaats in van De Graaf. C. Nol, die Kef vervangt, bezet de spilplaats, terwijl Valstar weer linksback gaat spelen. W.S.V. betuigt sympathie met Groot (Zaandijk) De midvoor van Zaandijk, Kees Groot, die tijdens de sportief ge speelde wedstrijd WSVZaandijk een hersenschudding opliep, geniet de volle sympathie van de Wormer voetballers. Dezer dagen brachten drie WSV-ers een bezoek aan Kees, die thuis wordt verpleegd. Zij wensten hem 'n spoedige beter schap toe. Ook de Zaandijkers ver geten Kees niet. De wedstrijd Zaan dijkDEM heeft midvoor Groot kunnen volgen, dank zij de oud voorzitter, de heer Van Ham. Kees mocht plaats nemen in diens slaap kamer, van waaruit hij een goed overzicht had op de spelers. Jam mer, dat de punten niet in Zaan dijk bleven Vier nederlagen: Haarlem te sterk voor Nereus: 5 - O LTet waren aardige wedstrijden welke gisteravond in het Sportfondsenbad werden gespeeld. De hoofdschotel vorm de de eerste-klassewedstrijd tussen Ne reus 1 en Haarlem 1, waarin vooral door de twee Haarlemse internationals uitste kend spel werd geleverd. Haarlem won met 50. Ook de ontmoeting tussen de dames van Nereus en DWT was het aan zien volkomen waard. Hier won DWT met 21. In de wedstrijden tussen Nep- tunus 3 en DAW 3 en De Ham 1 tegen DAW 2 zegevierden de Alkmaarders door beter spel en meer "enthousiasme. Nereus 1DWT 1. Reeds kort na de aanvang bleek, dat de Zaandijker dames zeer slecht plaatsten waardoor enkele kansen teloor gingen. Kort na de aan vang greep keepster Henny Bakker mis waardoor de Haarlemse dames de leiding namen (01). Na goed opzwemmen van Rien Nieuwenhuizen stelde zij haar zus ter Tine weldra in de gelegenheid op fraaie wijze gelijk te maken (11). Hen ny Bakker deed daarop goed werk. In de tweede helft was DWT sterker. Het kon via de handen van de Nereus-keepster het winnende punt scoren (12). Neptunus 3—DAW 3 was een aardige strijd waarin Neptunus goed partij gaf. Toen de Zaandammers met zes man speelden profiteerden de Alkmaarders weldra van hun numerieke meerderheid (01), doch op keurige wijze maakten de Zaandammers door Dick de Vries ge lijk (11). Niettegenstaande daarna een der bezoekers het water werd uitge stuurd, zag'en zij toch nog voor de rust kans opnieuw de leiding te nemen (12). In de tweede helft ontwikkelden de Alk- Advertentie I.M. Extra toogovoegd. eiwit, kalk, phoslor, vitaminen A, B. ea C PR00UCT VAN DE N00R0-H0LLAN0SE MARGARINEFABRIEKEN ZAANDIJK Door de zilverpapier verpakking heell hel licht geen nade- lige invloed op de Inhoud en blijven de vitamines behouden. Kampioenschap van Nederland, anker kader 3S/2 Goede prestaties van Rob Overdijk V^e Bevenvijker J. Lamers is gisteravond in De Posthoorn, Zaandam winnaar geworden van de voorwedstrijden voor 't kampioenschap van Nederland eerste klasse anker kader 38/2. Dit dankte hij aan het feit, dat hij in de beslissende partij van Rob Overdijk won. Door dit resultaat zal Lamers kunnen meedoen aan de finale, welke over enige weken in Zwolle zal worden gehouden. Het goede moyenne van Rob Overdijk biedt deze Zaandammer waarschijnlijk de gelegen heid ook als finalist in Zwolle te worden toegelaten. Een cn ander hangt echter af van de resultaten in de andere tournooien elders in het land. De beste partij van het tournooi werd gisteravond gespeeld lussen Rob Overdijk en Jan Broerse. Overdijk maakte in zijn derde beurt een serie van 189 en won de party in tien beurten, waarmede hij een moyenne maakte van rond 35, Broerse had toen 204 caramboles vergaard. De meeste belangstelling ging uit naar de beslissende partij tussen Lamers en Overdijk. Zou Overdijk winnen, dan was hij eerste wegens zijn hoger moyenne. Het zag er geruin.e tijd naar uit. dat de Zaan dammer het inderdaad zou klaren. Dank zij een prachtige serie van 104 in de ze vende beurt kwam hij met 16867 voor. Geleidelijk begon zijn tegenstander toen zijn achterstand weg te werken. Na veer tien beurten leidde Overdijk nog met 280- 240, maar toen Lamers daarna een serie van 75 caramboles bijeen stootte en de Zaandammer strandde na zes caramboles, besliste een slotserie van Lamers de partij en het tournooi. De nastoot leverde Over dijk slechts een carambole op. Lamers, Overdijk en Broerse pasten zich goed aan bij het spelen met ivoren ballen, maar Van 't Hof stelde teleur. Dit blijkt trouwens voldoende uit zijn ge middelde van 6.23. Broerse behaalde in zijn laatste partij met goede series van 59, 60 en 71 een goed gemiddelde van 19.44, waardoor zijn tournooigeir.iddelde kwam op 13.24, hetgeen echter te laag is voor de eerste klasse, waar de norm vnn 16—24 geldt. Hier volgen de uitslagen van gister avond en de eindstand: 350 24 68 14.58 J. Broerse 299 24 63 12.45 350 10 189 35.— 204 10 70 20.40 24 88 14.58 K. van 't Hof ....128 24 39 5.33 K. van 't Hof 91 18 22 5.05 18 71 19.44 350 16 75 21.87 287 16 104 17.93 Eindstand: 1. J. A. Lamers 12 p. 123 99 17.07 2. R. Overdijk 8 p. 98 189 19.45 4 p. 127 71 13.24 4. K. van 't Hof 0 p. 128 51 6.23 maarders meer vechtlust en zij wis ten weldra de voorsprong tot 1-^-3 op te voeren. Doch Neptunus slaagde er door Van Gogh in de achterstand tot 23 te verkleinen. DAW 3 won tenslotte met 2—4. De Ham en DAW 2 speelden met zes man. Reeds direct werd de Krommenieër doelman Leguyt op proef gesteld hetgeen hem echter goed af ging. Uit een straf- worp nam DAW door Ooievaar de lei ding (01), waarna Bassein kort daarna de stand op 02 bracht. De Ham speel de stukken minder dan de gasten. Toch kon het met een fraaie boogbal door Har- reveld de achterstand inlopen (12). In de tweede helft was DAW over alle linies sterker. Het voerde de yoorsprong door Bassein en Blankvoort op tot 16. Nereus miste tegen Haarlem Dick Boot, voor wie Coen Goedhardt meespeelde; Haarlem telde twee invallers, doch had de internationals Cor Braasem en Bijlsma in de gelederen. Vooral de laatste schoot er lustig op los en de Zaandijker doel man Gerding werd danig op proef ge steld. Hij deed evenwel prachtig werk. Met v/el overlegd spel, gepaard aan grote snelheid, werd het Nereusdoel herhaal delijk belaagd. Nadat Gerding driemaal kogels van Bijlsma onschadelijk had ge maakt, moest hij tenslotte voor een schot van Bijlsma op korte afstand vissen (01). Toen Kiel kort daarop een fout beging, bracht Haarlem door Bijlsma de stand op 02. Nereus probeerde het met enige verre schoten, waarbij Gregorius eenmaal tegen de paal kogelde. In de tweede helft vergrootte Braasem met een uitstekend boogballetje de voorsprong tot 03. Toen Braasem uit het water werd gestuurd, leek het of Nereus de eer ging redden, doch de bezoekers bleven ge vaarlijk en brachten door Bijlsma de stand op 04, waarna Braasem tenslotte de voorsprong tot 05 verhoogde. Tegen een uitstekende ploeg als Haarlem was het resultaat voor Nereus toch niet slecht. KICK SMIT SPREEKT VOOR K.F.C. De clubavondcommissie van KFC be ijvert zich de leden een zo nuttig moge lijke ontspanning te bieden. Om bepaalde tijd nodigt zij een bekend sportman uit, die de Koger voetballers zijn belevenissen en ervaringen vertelt, waar mee de rood- blauwen dan hun voordeel kunnen doen. Vrijdagavond a.s. fungeert de y oud-interna tional en trai ner van de voetbalclub Haarlem, Kick Smit, als spre ker in het KFC-clubge- bouw. Smit maakte jaren lang deel uit van het Neder lands elftal en droeg door zijn prachtig spel bij tot gloi'ieu- ze succesen. Ongetwijfeld zal hij ook over de succesvolle Lotsy-periode vertellen, zodat de voetballiefhebbers wel aan hun trekken kunnen komen. Tegen Ned. elftal PROFS WILLEN VOETBAL. LEN IN NEDERLAND De Nederlandse voetbalprofs, die op 12 Maart in Parijs spelen tegen Frankrijk ten bate van het N.R.F., willen ook in ac tie komen tegen het Nederlands elftal en wel in Amsterdam of Rotterdam. Timmer mans heeft een telegram gestuurd aan Prins Bernhard, als voorzitter van het Rampenfonds, om zijn bemiddeling te vragen bij de K.N.V.B. voor het spelen van een wedstrijd in Nederland. Even tueel in Mei. Dit vertelde volgens het Rotterdams Nieuwsblad Bram Appel, die deze week in Rotterdam vertoeft. Appel zal van de gelegenheid gebruik ma ken ook nog de K.N.V.B. te polsen over het verlangen van de Nederlandse voet balprofs om in ons land een aanzienlijk bedrag bij elkaar te voetballen. (Vervolg Sport op pag. U)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5