President Eisenhower wil Stalin wel halverwege tegemoet komen VISTAS^ De Rus vindt „Ike" een flinke kerel maar bedorven door kapitalisten! («m m Na weigering van bloedproef vrijspraak gevraagd Politieke vluchtelingen naar Gelders buitenverblijf Sultan trachtte een nieuw kabinet te vormen Padvinders (50.000) helpen bij bescherming bevolking 5 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 „Eau de Cologne Russe" PRESIDENT EISENHOWER heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard bereid te zijn, een ontmoeting met maarschalk Stalin en iedere andere staatsman te hebben, indien hieruit iets goeds kan voort vloeien. Hij verbond hieraan echter een aantal voorwaarden. De Moskouse correspondent van het Amerikaanse Blad „New York Times" vernam via een Indiër, dr Saifoeddin Kitsjloe, hoe Stalin eigenlijk over Eisenhower denkt. Deze Indiër heeft kort geleden een vraaggesprek met Stalin gehad. Eisenhower, aldus Stalin, is een uitstekend militair, munt uit door be kwaamheid en karakter, maar helaas is hij omringd door een groep „kapitalisten". Het is dus de vraag of een persoonlijk contact Eisenhower Stalin iets zou kunnen uitwerken. Velen hopen daar op. Eisenhower heeft er tijdens de pers-|rn de Sow jets voorkomen worden. Stalin conferentie op gewezen, dat voor een wil, dat Engeland en Frankrijk zich dus onderhoud met Stalin aan de volgende; van Amerika losmaken en hij gelooft, voorwaarden moet zijn voldaan: Het zou dat dit gebeuren zal. indien de V.S. hun in overeenstemming moeten zijn met het- tegenwoordige politiek voortzetten. Ook is Moskou bereid er toe mee te werken langs diplomatieke weg de Koreaanse oorlog te beëindigen. (In de V.N., gezien Ruslands houding tegenover de Indische resolutie, is daar overigens niet veel van gebleken. Red.). J Over de Amerikanen in het algemeen, luidde Stalins oordeel gunstig. Hij noem- |de het een prachtig volk. dat veel heeft j bijgedragen tot de ontwikkeling der I wereld, maar met de Amerikaanse rege ring is het totaal anders gesteld. Deel neming aan twee wereldoorlogen doet de „Amerikaanse kapitalisten belust zijn op oorlogswinsten". Ook ex-president Truman was, aldus Stalin, in de kern van de zaak helemaal geen slecht mens.... doch hij stond onder slechte invloed van Churchill! Tot zover deze politieke de cologne, Russe!" Een „vredesoffensief"? Gezien de woorden van Eisenhower, waaraan men overigens geen overdreven waarde kan toekennen, maar rekening houdende met het feit, dat in Maart de Britse ministers Eden en Butler te Washington gaan confereren met hun Amerikaanse collega's, is liet lang niet denkbeeldig, dat ook een nieuw vredes offensief ter sprake zal komen. Maar het kan evengoed zijn, althans te oordelen: naar Reuter, dat een plan wordt gefor meerd, hoe krachtiger in het Verre Oosten- op te treden, teneinde verdere uitbrei ding der Russische Invloedssfeer tegen te gaan. De Britten reizen per „Queen Elsenhower: „Even knopen tellen geen het Amerikaanse volk van zijn president wil. Het onderhoud zou moeten geschieden met medeweten van de Pact partners en vrienden der Ver. Staten. En uiteraard, er zou een poising aan vooraf moeten gaan, waaruit dan zou moeten blijken, dat een dergelijke bespreking tot de vrede kan bijdragen. Eisenhower reide, geografisch gezien, bereid te zijn, Stalin halverwege tussen de Sowjet-Unie en Amerika te ontmoeten. Aan de presi dent werden vervolgens vele vragen ge- eteid over het bekende voorstel inzake een resolutie in het Congres, beogende de verwerping van alle „interpretaties" en toepassingen van de overeenkomst van Yalta, daterende van 1945, welke sinds dien (hebben geleid tot het „in slavernij brengen van volkeren". Sprekend over die onderdelen der overeenkomst van Yalta en andere overeenkomsten uit de oorlog, welke -betrekking hebben op de Amerikaanse en de Russische posities in Berlijn en Wenen, verklaarde Eisenhowre. dat de opzegging daarvan wol-Licht tot nog grotere moeilijkheden in deze steden reu leiden. Wat het hierboven reeds gememoreer de artikel in de New York Times betreft, het volgende: Volgens de Indiër dr Sai foeddin Kitsjloe heerst inzake de inter nationale politiek in Russische kringen te Moskou de mening, dat Engeland Rus land had moeten steunen, omdat het Rus sische leger Engeland heeft gered. Indien Engeland en Frankrijk met Amerika „breken", kan een oorlog tussen de V.S. (Advertentie) m punctueel gecorrigeerd Ook aan de uiterste rarid van het grootste brilleglas een volkomen zuiver beeld. Uw opticien levert U zonder prijsverhoging BRILLE G'L AZEN Stalin: „Ik mag jou toch wel, Ike Elizabeth" en worden vergezeld door elf deskundigen van de 'beide ministeries. Het ziet er naar uit, dat Eden zich niel „zonder meer" door Eisenhower en D-ul-l-es de politiek jegens Rusland zal laten voor schrijven, Aan speculaties in het hoofdkwartier der V.N. te New York ontbreekt het niet. Ondanks alles blijft men rekening houden met een Russisch compromisvoorstel in de V.N. betreffende het probleem van het Vérre Oosten in het algemeen, Korea dn het bijzonder. Zo beschouwt men ook -het feit, dat Rusland aan Nederland en Engeland een gift van een kwart millioen dollar heeft gegeven (aan ieder land) voor de slachtoffers der overstromingsramp als een gunstig symptoom. Het zou kunnen zijn, aldus veler mening, dat Moskou hiermede een demonstratie beoogde voor een „vredes offensief" in Europa. Wij zullen moeten afwachten, wat deze voortgezette zitting der Assemiblée ons brengt. motorrU"ie,en bromfiets" 27 FEBRUARI t/m 8 MAART Te dag opening 14.15 mur. Vordev KM? ma 1930-22 mm In Zeeland officieus 554 doden Bijna 22 pet van provincie overstroomd geweest Het aantal personen, van wie vast staat dat zij bij de watersnood in Zee land zijn omgekomen, bedraagt thans volgens 'het Rode Kruis 264. Helaas valt oorzien. dat dit. aantal nog belang rijk zal stijgen. Officieus spreekt men reeds van 554 slachtoffers in Zeeland. Dit 'verklaarde /vcommis^:' der Ko ningin in deze v_. Aincie, 'rar A. F. de Casembroot, vandaag in Middel burg. Van het Zeeuwse land is 21.6 pet door de zee overstroomd of overstroomd ge weest, waarvan ongeveer 1.000 ha be stemd was voor fruitteelt. Het aantal verdronken runderen bedraagt ongeveer "00. Met minister Witte zijn reeds bespre kingen gevoerd over het verwerven van extra-bouwvolume. Over de drinkwater voorziening zei de commissaris, dat po gingen worden aangewend om de leiding Brouwershaven te -herstellen en ook Zierikzee weer op de normale wijze te voorzien. Op N-oord-Beveland hoopt men op 3 Maa-rt drinkwater te leveren. De gaslevering op lan-ge afstand aan midden- Zeeland zal maanden lang onmogelijk: zijn. Jongetje in Rotterdam na aanrijding overleden oer uit de Kamille- is gistermiddag in Onder invloed" achter het stuur Voormalig geheim agent in het gelijk gesteld door officier van Justitie MEN MAG een verdachte niet verwijten, dat hij geweigerd heeft zich aan een bloedproef te onderwerpen. Dit verklaarde de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr H. J. van Nouhuys, gisteren toen een autobestuurder terechtstond, die er van verdacht wordt, zijn wagen „onder invloed" bestuurd te hebben. „De president heeft zo juist gezegd, dat ver dachte, als hij werkelijk nuchter was, juist het bewijs van zijn onschuld had kunnen leveren door zich aan een bloedproef te onderwerpen", zei mr Nouhuys, „doch tenslotte eist de wet niet van een verdachte, dat hij zijn onschuld bewijst. Integendeel, de wet stelt, dat het openbare ministerie, in dit geval dus ik zelf, het bewijs van zijn schuld moet leveren. In deze zaak heeft de verdachte de bloedproef geweigerd. Evenmin zijn er getuigen, die met zekerheid kunnen zeggen, dat hij dronken was, zodat ik geen bewijs heb en derhalve vrijspraak vraag." De 6-jarige Aart straat te Rottepte die straat, toefl E overstak, door wr metautoped vrachtwio aangere den. Hij overleed op weg naar het zie kenhuis. Het betrof hier geen alledaagse zaak, want naar de officier mededeelde was zij aanvankelijk door hem geseponeerd. Later echter was deze strafzaak doorge zet en wel op last van de procureur- generaal. Verdachte was een der meest vooraan staande geheime agenten, die tijdens de bezetting tot tweemaal toe in ons land aan een parachute is neergelaten," zo als de president het tijdens de zitting uitdrukte. Het was de 32-jarige P. T., tegenwoordig acquisiteur in Den Haag. Op zijn borst droeg hij de militaire Wil lemsorde. Minister kocht gebouw aan Over leeftijdsgrens voor notarissen komt spoedig een wetsvoorstel MINISTER DONKER heeft in Gelderland een buitenverblijf aangekocht waar politieke vluchtelingen, die rechtstreeks van-achter het IJzeren Gordijn komen, tijdens hun onderzoektijd kunnen verblijven. Hij heeft dit gisteren meegedeeld in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begro ting van Justitie. Van vluchtelingen die rechtstreeks uit een bedreigd ge bied komen, kunnen de betrouwbaren hier blijven, maar moeten de on- betrouwbaren weer over de grenst De minister zei, dat -hij niet zo luchtig-De besprekingen met de broedersoh-ap- h-eenloopt over de beoordeling van goedpen van Notarissen en Candida-atNota- of slecht, als sommige Kamerleden de-1 rissen hadden de bewindsman hoop ge- den, omdat toy ten-slotte verantwoorde- j geven op een regeling van deze zaa-k. lijk is voor het binnenkomen van ver- De Broederschap van Notarissen wilde daclite eternenten. Vorig jaar heeft hier i echter later een onbepaald uitstel van een communistische functionaris ver-'de regeling der kwestie en de broeder- toefdi, die als gedroste schepeling was schap van Caoiidid-aat-Notarissen heeft 'binnengedrongen. De minister deelde onverwacht een ander ontwerp ingediend, mee, dat er sinds Mei 1945 in Nede-rla-nd i Daardoor is een pijnlijke impasse ont- 25.000 politieke vluchtelingen zijn bin- staan-, die tot gevolg heeft gehad, dat er nen'geko-men, waarvan- er weer 2500 wegjtihans 109 notarissen -boven de zeventig zrijm- -gegaan. Hieronder rekende hij ook Ij-aar zijn. 13.000 Am-bonmezen, hetgeen prof. Die-| De minister is van mening, dat het pen-h-orst (AR) niet juist achtte. zaak is zo vlug mogelijk bij de Tweede Een netelige zaak noemde minister Kamer een wetsontwerp in te dienen tot Donker de regeling van de leeftijdsgrens j regeling van deze materie op de oor- en de pensioenregeling voor notarissen, j spronikeüj-ke basis, omdat hij niet ge- j looft d'at er een regeling kan- worden. -getroffen die de instemming van alle betrokkenen -heeft. Op 22 November kwam P. T. op de Rozengracht te Amsterdam met zijn wa gen in aanrijding met een wieirijdster. die lichte verwondingen aan haar knieën opliep. „Op het bureau Marnixstraat begreep aanvankelijk niet, dat men mij als verdachte beschouwde", vertelde T. gis termiddag. ,.Ik was even te voren een restaurant bij de Westermarkt binnen gegaan, omdat ik moest opbellen en had als vertering een glas bier gedronken.'" .Toen ik de bestum-der ondervroeg", vertelde een als getuige gehoorde agent van politie, „rook ik de lucht van sterke drank, waarop ik hem heb gevraagd mee te gaan naar het bureau." ,Op het bureau", vervolgde de voor malige geheime agent, „zei de brigadier mij: ga maar op dat bankje zitten. Ik dacht, dat hij dit beleefdheidshalve zei en antwoordde dus: ik blijf wel even staan. Maar toen werden er harde woor den gebruikt en een agent begon mij op het bankje te drukken." .Daarna sloten ze mij in een cel op' vervolgde verdachte. „Toen de dokter kwam, heb ik geweigerd me aan die bloedproef te onderwerpen. I-k had eenvoudig geen zin in. Ik kan er niet goed tegen om in een cel te worden op gesloten De rechtbank zal op 11 Maart a.s. uit spraak doen. Gat bij Hellevoetsluis morgen dicht? Twee betonnen schepen worden tot zinken gebracht Van de zijde van de Rijkswaterstaat vernemen wij, dat morgen een poging gewaagd zal worden, het grote gal in de buitendijk bij Hellevoetsluis te dichten. Het is de bedoeling, dat in het gat een element wordt gebracht, bestaande uit twee betonnen schepen, aan elkaar ver ankerd. Dit element wordt morgenoch tend om half zes naar het gat gesleept. Dan wordt eb afgewacht (half elf) om de beide betonnen schepen in een gun stige positie te brengen. Op het tijdstip van dood. tij ('s middags 1 u-ur) moet in een tijdsbestek van een kwartier a een half uur het gevaarte in het gat worden gedraaid. Rijkswaterstaat verheelt zich niet, dat het dichten van dit grote gat een riskant karwei is, waarbij misluk king niet is uitgesloten. Wanneer de operatie gelukt is een belangrijk werk tot stand gebracht: dan is het eerste gat in een buitendijk gesloten. Temeer is deze operatie belangrijk aangezien door dit gat de inundatie van een groot deel van Putten wordt beheerst. I Atl. conferentie op 20 en 21 Maart in Den Haag De Atlantische Conferentie, die oor- Ispronkëlijk op 6 en 7 Februari in de j Ridderzaal in Den Haag zou worden ge houden, is verschoven naar Vrijdag 20 •en Zaterdag 21 Maart. Wat -het probleem van de administra tieve rechtspraak betreft, zal de be windsman trachten te -komen tot iets concreets, dat aan- het -parlement kan worden voorgelegd. Op het gebied der preventieve hech tenis zijn volgens de minister nog ver beteringen te bereiken. Over de versnel ling van de procesgang zei spr., dat hier en daar beslist betere en vlottere paden begaanbaar kunnen worden gemaakt. De communist Geugjes had de uitwij zing van de Rus Pissarev een „onvrien delijke daad jegens het volk van- d< Sowjet-Unie" genoemd. De minister be- schouwde het deelnemen aan links en rechts gerichte extremistische activitei ten echter als ongewenste politieke acti viteit. Dit geldt eveneens voor buiten landse journalisten, zei minister Donker, en dus ook voor Pissarev en voor de In donesiërs Go en Su-nito. De begroting wend tenslotte, aangeno men. A-Meen de communisten waren tegen. De Russische journalist Pissarevdie door de Nederlandse regering wegens ongeoorloofde politieke activiteit is uitgewezen, stapte gisteren in Amsterdam aan boord van de Russische zeesleper Priliv, waarmee hij naar zijn land terug keert. Onder het waakzame oog van leden der Haagse vreemdelingenpolitie en marechaussee ging Pissarev de loopplank over. Per boot Ie rug naar Rusland Uitgewezen journalist verliet Nederland Gisteravond tegen zeven uur heeft de Russische journalist L. Pissarev, die door de Nederlandse regering wegens ongeoorloofde politieke activiteit is uit gewezen, aan boord van de Sowjet-Rus- sische zeesleepboot Priliv de terugreis •naar zijn land aanvaard. De heer Pissarev was al 's middags om vier uur onder politiegeleide per auto naar het Steenen Hoofd te Am sterdam gebracht, waar de Priliv sinds twee dagen voor anker lag. Hij bleef met zijn begeleiders in de auto tot omstreeks kwart over zes, toen hij over de loop plank van de zeesleepboot werd geleid. Een auto van de Russische ambassade wachtte op de kade totdat de Priliv zich van de wal had los gemaakt. Chef Amerikaanse mari niers bezoekt Nederland Naar de Koningin, minister Doorn Zondagochtend wordt op Schiphol ver wacht de commandant van de Ameri kaanse mariniers, generaal Lemuel C. Shepherd. Generaal Shepherd wordt ontvangen door H.M. de Koningin ten paleïze Soestdijk. Voorts brengt hij een bezoek aan minister Staf, aan verschei dene andere hoge marine-autoriteiten, aan Je commandant van het korps mari niers en aan de afdeling mariniers te Doorn. Het hoofddoel van zijn komst naar Nederland is een bezoek aan het korps mariniers. (Advertentie). De „as" Mossadeq-Sjah draait weer! Het geschil is bijgelegd De sjah van Perzië en premier Moham med Mossadeq hebben „een voorlopige overeenstemming" bereikt in hun geschil over de beweerde hofintrigues tegen, de premier en „daarmee ernstige interne moeilijkheden en bloedvergieten weten, te voorkomen". Er is minder kans op overeenstemming tussen Londen en Teheran. Verklaard werd, dat Perzië de jongste Britse voor stellen in de voorgelegde vorm niet zal aanvaarden. Deze voorstellen werden vier dagen geleden overhandigd. Generaal Zahedi en een twintigtal an dere personen, onder wie oud-ministers en -senatoren, zouden te Teheran in hech tenis zijn genomen. Generaal Zahedi werd kort vóór de verbreking der diplo matieke betrekkingen met Groot-Brit- tannië beschuldigd van samenzwering tegen de veiligheid van de staat ten be hoeve van de Britse ambassade. Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nat. Rampenfonds, Stateniaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari f 500.000 2 Februari f 2.000.000 3 Februari f 3.000.000 4 Februari f 7.131.000 5 Februari f ll.672.tHJU 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f24.080.000 9 Februari f27.558.UOO 10 Februari f 31,000.000 11 Februari f34.000.000 12 Februari f 38.000.000 13 Februari f42.000.000 16 Februari f47.500.000 17 Februari f49.500.000 18 Februari 151.500.000 19 Februari ƒ53.000.000 20 Februari f 55.000.000 21 Februari f57.000.000 23 Februari f 58.800.000 24 Februari f58.800.000 25 Februari f59.700 000 26 Februari f 63.500.000 Proces Hamid 11 En verklaarde zich bereid leider van de A.P.R.A. te worden Ambassadeur Stirling terug uit Australië Met chèque van 425.000 voor Rampenfonds Met zijn zuster, mis Dorothy Stirling, die hem op zijn vacantiereis vergezeld heeft, is de Australische ambassadeur, de heer Alfred Stirling, gdsterrnidda-g na een verblijf van 3 maanden in- Australië in -ons land teruggekeerd. „Wat op mij bijzonder diiepe indruk heeft gemaakt", zei de ambassadeur, „ia het werk, dat de Nederlanders verrich ten bij de bouw van een nieuwe grote ha-ven in Freemantle. Ik heb alle 6 sta ten van Australië bezocht en met ge noegen gezien hoe op vele plaatsen onze Nederlandse immigranten zich weten in te burgeren. Sommigen bezetten al be langrijke posten". Intussen heeft de Australische rege ring besloten het Nationaal Rampen fonds in Nederla-r.d een gift te doen toe komen van 50.000 Australische ponden sterling (ƒ425.000). Een chèque tot dit bedrag heeft de -heer Stirling vanochtend- in Den Haag overhandigd aan onze mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Luns. (Vervolg van pag. 1) Op de vraag van de president of hij bij deze aanvaarding van het opperbe vel er enig idee van had, waarvoor deze A.P.R.A.-strijdmacht moest dienen, ant woordde beklaagde, dat destijds de Re publiek Indonesia federaal van' opzet was. „Naar mijn mening waren er na de overdracht der souvereiniteit tendenzen te bespeuren om de deelstaten op met- grondwettelijke wijze af te schaffen". De aanval op Bandoeng Vervolgens besprak hij de voorberei ding van een plan om het kabinet aan te vallen. Westerling en Najoan hadden hem die ochtend in Hotel des Indes be zocht om hem ervan op de hoogte te stellen, dat zij een dag tevoren Bandoeng hadden aangevallen. Beklaagde zei, dat hij toen kwaad geworden was en een half uur lang Westerling had uitgeschol den, omdat hij niet kon instemmen met de aanval. Voorts besprak de sultan de plannen voor een aanval op de ministerraad. Bij deze aanval zou Hamid in zijn voet moe ten worden geschoten, opdat hij niet verdacht zou worden medeplichtig te zijn aan de aanval. Ministerie aanvaardt aanbod Voor eerste hulp, verkenning, koeriersdienst en opruimingswerkzaamheden VIJFTIG DUIZEND JONGENS worden ingeschakeld bij de bescherming bevolking. Het zijn de leden van de twee Nederlandse padvinders organisaties, die ouder zijn dan 14 jaar en die hun hulp aan hét ministerie van Binnenlandse Zaken hebben aangeboden. Na besprekingen tussen het hoofd van de afdeling bescherming bevolking en vertegenwoordigers van de Nederlandse verkennersbeweging heeft het ministerie deze hulp aan vaard. F.n mededeling over de medewerking van de jongens, die ook bij de waters nood tal van diensten hebben verricht, heeft het ministerie gezonden aan alle burgemeesters. De jongens zullen dienst doen bij het verlenen van eerste hulp, het verrichten van verkenningen in het rampgebied en als koeriers bij commando- en vertoin- riingsposten. Zij verrichten opruimings werkzaamheden en ook helpen zij mee bij het inrichten van opvangcentra en bij het verlenen van sociale bijstand aan slachtoffers. Zeeverkenners stellen zich beschikbaar voor het onderhouden van veerdiensten in gebieden waai- bruggen zijn vernield. De leden van de padvindersorganisa ties worden voor hulp bij de bescherming bevolking bijzonder geschikt geacht, om dat talrijke werkzaamheden die jongens kunnen verrichten hun voorbereiding vinden in de normale sfeer van de ver- ken-nersbewegi-ng. Bepaald is dat slechts jongens van 14 jaar en ouder in beginsel in aanmerking komen. Hoewel hun werk zaamheden uiteraard worden afgestemd op die van de B.B.-diensten, zullen zy niet als leden van deze organisatie op treden. Zij verrichten diensten onder hun eigen leiding en in hun eigen uniform. De nationale hoofdkwartieren hebben; ook de leidsters, de leiders en de voor trekkers opgeroepen. Hun is gevraagd te helpen bij de diensten voor de nood- jeugd-internaten, die in oorlogstijd wor den ingericht en waarheen op verzoek van de ouders kinderen tussen 3 en 15 jaar uit bedreigde gebieden worden over gebracht. Honderdste stad? K.L.M. gaat vliegen op Klagenfurt In de eerste helft van Mei opent de K.L.M., als de vereiste goedkeuringen worden verkregen, een luchtlijn tussen Amsterdam en Klagenfurt in Oostenrijk. Voorlopig wordt alleen 's Zondags gevlo gen, ten behoeve van toeristen. Op het ogenblik vliegt de KL.M. naar l steden in 65 landen. Klagenfurt zou dus de honderdste stad kunnen zijn. Het is echter mogelijk, dat de K.L.M. voor dien nog een lijn naar een andere plaats opent. Hierover wordt nog onderhandeld. Op de vraag, wat hij van plan was met Boeng Karno en Boeng Hatta antwoord de beklaagde, dat hij. indien hij toe stemming van de beide staatshoofden zou verkrijgen, een nieuw kabinet had willen vormen, waarin hij zelf de porte feuille van Defensie zou beheren. Sul tan Hamid zeide voorts, dat hij van plan, was de aanval te voorkomen. Hij had, zeide hij. hiervoor een getuige, n.l. de heer Van der Meyde. die thans in Ne derland is. Desgevraagd zeide sultan Hamid, dat hy Koningin Juliana, met wie hij vaak heeft gesprokengoed kent. Hij herin nerde er aan, dat hij adjudant in buiten gewone dienst bij Hare Majesteit is ge weest. Gevolgen van een dolle bui De opdracht om de ministerraad aan te vallen, had hij gegeven in een dolle bui. Toen de bui voorbij was, heeft hij zich ingespannen de aanval te voorko men, aldus de sultan. Toen de procureur-generaal de vraag stelde, waarom Hamid zich bij de ille gale A-P.R.A. heeft gevoegd, tekende da verdediger tegen deze vraag protest aan, omdat, volgons de verklaringen van be klaagde. deze zich nog niet bij de A.P.R.A. had gevoegd. Sultan Hamid voegde hieraan- toe. dat de voorwaarden, die hij terzake aan Westerling had ge steld, nog niet waren vervuld, zodat hij toen nog niet de leiding over de A.P.R.A. h„d. Na afloop der zitting, die drie uren duurde, kreeg de sultan in de bezoek- kamer van het gerechtsgebouw gelegen heid zijn echtgenote te ontmoeten. Bui ten stonden intussen talrijke personen, die sultan Hamid in een auto naar de gevangenis op Tjipinang zagen terug keren.. De zitting is verdaagd tot Zaterdag 28 dezer. Dan zullen de getuigen Najoan en Joesoef Barnas worden gehoord. Volgens het jaarverslag van de Centrale Bond van Paardenhandelaren i werden er in 1952 in ons land 7359 paar- j den ingevoerd en 3008 uitgevoerd. Amerikaan in ons land Koning der hengelaars zoekt mededingers r\E vermaarde Amerikaanse sport visser „Kip" Farington sou van daag in Nederland aankomen voor een kort verblijf. Mr Farington is in lief bezit van de wereldtitel voor het alleen binnenhalen van de grootste vis. Hij kreeg deze titel, toen hij ver leden jaarop zee buiten Peru, met, de hengel een kanjer verschalkte van 1135 Amerikaanse ponden (nam 500 kg). Mevrouw Farington is ook niet bang voor de waterbewoners. Zij is titelhoudster voor de vrouwen, met een vis van 730 Amerikaanse ponden (330 kg). Het doel van mr Faringtons uiereld- reis is, in elk land zeven candidaten te zoeken om mee le doen aan een internationale viswedstrijd om de wereldtitel. Deze ivedstrijd zal nog dit jaar in Nova Scotia (Canada) worden gehouden. De deelnemers moeten op eigen kosten naar Boston en temg. doch de kosten van reizen en verblijf (twee weken) in Amerika en Canada worden gedragen door de organisatoren van de wedstrijd, Mr Farington heeft niet alleen lief de voor de zee; hij is ook een erkend deskundige op het gebied van spoor treinen. Hij heeft hierover zes boeken geschreven.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3