token Jtrietik93"' KUNST EN LETTEREN Critiek op hulpverleningsplan van gemeente Voorburg André Katcha in darijs knipt Franse dames voor f50.- Bliekbrasem en room uit de Rijn naar Den Haag 3 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 Geen „schandegeld" als offer voor de gefroffen gebieden De belangrijkste punten, waarmee de Voorburgse gemeenteraad zich gisteravond zeer langdurig bezig hield, waren, het plan en de financiering van de openbare werken in de beide eerstkomende jaren alsmede het voor stel tot adoptie van de gemeente Brouwershaven, welk laatste voorstel felle critiek, hoofdzakelijk van de zijde van de heer Schreuder (A.R.) op het college opleverde. In de V alkenboskerk is gistermiddag het huwelijk bevestigd van de evangeliste Martha J. C. Marcelis en de heer M. van der Heiden. De evangelisatiepredikant, ds A. J. van Sluijs, had tot trouwtekst gekozen hue. 20 34 „De kinderen dezer eeuw huwen" en Openbaringen 19 9a „Zalig zijn zij, die zullen genodigd worden op het bruiloftsmaal van het Lam". Mevrouw Van der Heiden-Marcelis heeft als evangeliste in Den Haag-West met veel toewijding haar arbeid verricht. Op de foto zien we het bruidspaar de Valkenboskerk hoek LoosduinsekadeZuiderpark- laan verlaten. Rechts ds Vmt Sluijs. Het door B. en W. samengestelde Open bare werken-plan voor de beide eerst komende jaren vestigde bij" de heer Schreuder (A.R.) de indruk, dat het college te gemakkelijk heenloopt over de toestand, waarin ons land is komen te verkeren door de watersnoodramp, zodat spr, voorlopig geen nieuwe kapitaals investeringen wenst te doen. In gelijke geest spraken ook de heren Lange- voort (C.H.) en Van Harreveld (VVD), die zich voor elk object afzon derlijk hun stem willen voorbehouden. Slechts de heer Van der Spiegel (Arb.) noemde het plan een lofwaardig streven, waarvoor hij de volledige steun ztiner fractie kon toezeggen. De wet houders Crevecoeur (VVD) en Jonker gouw (KVP) meenden, dat de Nationale ramp niet zodanig van in- Advertentie) n wenste eerst de behoefte van Brou- ershaven gepeild te zien, terwijl de heer Snip (Arb.) de adoptie gaarne zag uitgevoerd in de geest, zoals deze is ge schied bij de reeds gevoerde plaatselijke acties, waarbij in belangrijke mate de plaatselijke organisaties waren ingescha keld. Indien nodig zou spr. zelfs verder willen gaan dan de voorgestelde f 50.000. De heer Aarden (KVP) zag de adop tie afs een uiting van hulpvaardigheid, waarbij niet mag worden gewikt en ge wogen, doch het gevoel dient te domi neren boven het verstand. De Schreuder <AR) wenste gaarne mee te gaan met het voorstel tot adoptie van genoemde gemeente, doch noemde de i ,r3„ t..™,. voorgestelde financiering van deze daad fen ?e gemoederen van kappers diep beschamend, omdat de betwiste vor- ,n beroenne hebben eebra De Haagse kappers volgen hem (maat voor minder) dering, waarmee de adoptie zou moeten worden betaald z.i. „schandegeld" is, dat de gemeente Voorburg niet toekomt. Dit. is geen offer, doch een zeer goed kope geste, aldus spr. Z.i. zou zo gauw mogelijk afstand van dit geld moeten worden gedaan ten bate van het Ram penfonds, doch daarnaast dient een be drag van ten minste f 50.000 uit de re serve te worden gevoteerd. De heer Langevoort onderschreef dit betoog, doch zou als offer liever een overigens gewenste uitgaaf liever achterwege wil len laten. De Voorzitter en weth. Van Nooy (KVP) trachtten het voor stel van B, en W. te verdedigen, doch slaagden er geenszins in de raad te over tuigen. dat het een offerende daad zou zijn, zodat het voorstel van de heer Schreuder AR) om de betwiste vor dering zonder meer te storten in het Rampenfonds, zomede het voorstel van de heer Van Har -veld (VVD) om een afzonderlijk crediet te verlenen van voorlopig f 50.000 voor de adoptie z.h.st. werden aangenomen. Het voorstel tot de bouw van een nieuwe o.l. school aan de Van Loden- steynstraat werd thans, nadat de heer De Rooy (AR) een misverstand had weggeruimd, aangenomen met de stem men van mevr. Kraayeveld (CH) en de heren Langevoort (CH) en Schreuder (AR) tegen, omdat huns inziens de zeer hoge kosten in wezen be stemd worden voor ruimte voor het kleuteronderwijs. Het voorstel tot. financiële medewer king aan de bouw van 44 Woningwet woningen aan de Bruynings Ingenhoes- laan door de bouwvereniging „Sint Mar- tinus" z.h.st. aanvaard. Nadat vervolgens de heer Tiemens (AR) principiële bezwaren liet horen tegen het verstrekken van een geldlening aan de sportvereniging „Wilhelmus", werd het desbetreffende voorstel met 14 tegen 9 stemmen aangenomen. Benoemd werden tot onderwijzeres bij het openbaar l.o. mevr. A. Schlüter- Smit, tot leraar aan de gemeentelijke handels-avondschool de heer C. Kivit en tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. van der Spie gel. Overigens werd z.h.st. o.m. aange nomen een voorstel tot verhuring van openbare grond voor het plaatsen van een bedieningshuisje aan de Vrijburg straat, op de hoek van de Laan van Mid denburg. terwijl eervol ontslag werd ver leend aan mej. E. Sohurink als onder wijzeres aan de Potgieterschool en een verzoek om medewerking tot uitbreiding van de Jozefschool aan de Sionstraat om advies naar B. en W. werd verwezen. (Van onze moderedactrice) De drie Haagse kappers Gisolf, De Vree en Van Buurcn, die tezamen jaar lijks de Show de la Hollande geven. UIIIi_ hebben ons gisteren de laatste haarmode h'éër getoond. De kapsels waren nogal geruststellend i de alarmerende berichten over kort, korter en kortst, welke de laatste maan- klan- ten in beroering hebben gebracht Op deze show zagen we kort haar, de lengte was zo ongeveer van 2 tot 6 cm. Toch is de indruk beslist niet onvrouwelijk. Het haar is in de nek of naar één kant weggeborsteld, of van de zijkanten af naar het midden. Het laat de oren vrij. Het zwaartepunt ligt bij de voorhoofds- partij. Dit wordt verkregen door het haar van een centraal punt uit. meestal de kruin, naar voren te werken. Een toef krullen, een lok of poney accentueren het kapsel al naar het type cn de gelaatsvorm van de draagster. Ons werd verteld, dot in Parijs een nieuwe ster in de kapperswereld is op gedoken André Katcha. die de Pari.jse dames de haren knipt op een bijzondere wjjze en daar ƒ50 voor kan rekenen. Hij vloed is, dat de actieve werken-poliliek van Voorburg hierdoor wijziging moet ondergaan. Nadat de Voorzitter had verklaard, dat B. en W. geen goedkeu ring van het plan verlangen, doch het willen beschouwen als een inlichting aan de Raad, werd het stuk voor kennisge ving aanvaard. „Gevoel boven het verstand" Vervolgens ontwikkelde zich een zware aanval op het voorstel van B. en W., dat beoogde om voor de adoptie van de gemeente Brouwers haven te gebruiken een bedrag van f 50.000, dat afkomstig is van de ver goeding voor de tijdens de bezetting gevorderde textielgoederen, en waar van het bezit wordt betwist door het Ned. Beheersinstituut. De heer Van Harreveld VVD) waarschuwde aanvankelijk tegen door kruising van de landelijke hulpverlening bedrag van ƒ50.000 heeft opgelicht. Sinds 1946 wist v, d. B. on-der allerlei voorwendsels geld los te Wij-gen. In te genstelling tot i-ijn belofte betaalde hij echter nooit iets terug. Zitn handlanger eveneens uit Maassluis. Ook deze is gearresteerd. Goedgelovige opgelicht voor 50.000 Arrestaties in Maassluis snijdt de lokken recht en abrupt af, waardoor de krul zwaarder ligt. Dit is juist het tegenovergestelde van het effi- leren, waardoor de veerachtige, dun uit lopende krullen ontstaan. De Haagse kappers hebben Katcha's methode ook eens op een demonstratie model toegepast en we moeten zeggen, dat het resutaat bewonderenswaardig Deserteurs hielpen in de rampgebieden Krijgsraad mild in zijn vonnis (Van een onzer verslaggevers) Drie van de zes Indië-deserteurs. di< op 1 Februari te Schoonhoven in voor. arrest zaten en dadelijk hun diensten aanboden voor de hulpverlening in het rampgebied, stonden gisteren terecht voor de krijgsraad in Den Haag. Deze Amsterdamse jongens, behorende tot een groep van 1700, die in 1946-1948 weiger den, naar Indonesië te vertrekken, die pas drie maanden geleden gearre steerd werden, zagen hun dienstvaardig heid beloond met een half jaar vermin dering op de algemene strafnorm. Om dat zij dadelijk flink hadden aangepakt o.m. in Ouderkerk aan de IJssel, vorder, de de auditeur-militair tegen twee hun ner, die van inschepingsverlof waren thuis gebleven 6 maanden met aftrek en tegen een derde deserteur een jaar met aftrek. De krijgsraad vonniste conform de eisen. Bierviltjes en lucifer doosjes (Van een onzer verslaggevers) •N het Hof van Holland zat gisteravond een dame achter honderd bierviltjes, die zij voor zich op een tafeltje had ge legd. En een mijnheer bewaakte zijn kostbare collectie oude prentbriefkaarten in Rotterdam. Een jonge man stalde de houd van zijn actetas uit: monsterfles jes met likeur en andere dranken uit verschillende landen. De Haagse ruil beurs van de Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" trok dames en heren, die zich in hun vrije tijd onledig houden met het verzamelen van de wonderlijkste voorwerpen. Een kruideniersbediende liet ons vol trots een album zien. waarin hij 258 lucifersmerken had geplakt. En toen we meenden, da: we, bladerend in dat album zo ongeveer met alle verschil lende soorten lucifers van de wereld hadden kennis gemaakt, kwam een an dere verzamelaar die illusie verstoren met een album, waarin hij 2100 merken had opgeborgen alleen al van Japanse lucifers! Het verzamelen van lucifers merken doet, zo bleek ons, niet onder voor de hobbies van philatelisten; in zo'n album vol kleurige merken is de geschie denis op boeiende wijze weergegeven ran de paardentram en de Japanse oor logsvloot tot de Nationale Ramp van 1953 toe. De verzamelaars van deze vereniging komen geregeld bij elkaar, om exempla ren uit te wisselen. Een mijnheer kwam met een paar dozen vol munten en pen ningen naar het Hof van Holland: zilve ren 28-stuiverstukken uit 1600, zo goed als noodgeld uit de tijd van het beleg van Leiden, geslagen uit de omslag van oude kerkboeken. Me: „geestverwante" verzamelaars voerde hij diepgaande ge sprekken over de tijd, toen Nederlandse gewesten nog hun eigen geld maakten en over de waarde van een rijksdaalder met de beeltenis van Koning Willem 111. Als wettig betaalmiddel doet zo'n riks nog steeds twee gulden en vijftig cent, maar een verzamelaar betaalt er drie gulden voor! Ja, wie er een hobby op nahoudt moet gelukkig zijn; h\j leeft zo nu en dan en andere wereld, waarin bierviltjes en lucifersdoosjes tot de waardegoederen behoren. Muus Jacobse sprak in de Vogelwijk Voor het Gercf. Comité „Vogelwijk" heeft de dichter Muus Jacobse «prof. K. Heeroma) gisteravond in de Heldring- school een lezing gehouden over „De kunst in het dagelijkse leven". Spr. be gon zijn referaat met terug te keren tot onze eerste kennismaking met de kunst, toen er plotseling iets in onze kinderlijke geordende zekerheden werd verstoord- De puber gaat de kunst anders ervaren, hij ontdekt het scheppende vermogen, hij constateert onbewust dat eigenlijk ieder mens kunstenaar is Zijn vers acti veert de klank van het woord weliswaar nog niet. maar voor zichzelf en voor zijn eigen kring heeft dat vers toch wel waar de. Later laten de meeste pubers zich weer inlijven in de wereld der conventie. Bij die inlijving gaat er iets verloren, zoals er ook iets verloren gaat bij de eerste schoolgang. Zo worden we weer geor dend dat we de weg naar de kunst niet meer vinden. In dit verband gaf spr. een duidelijk inzicht in het samengaan van scheppen en spelen. Om tot scheppen te komen wordt echter tijd en activiteit vereist. Die activiteit kan er zijn. want er is kunst in overvloed rondom ons, ook in het dagelijkse leven. En ook de vermoei de arbeider zal dit kunnen ervaren, want in het gewone dagelijkse leven komen dingen voor die om stylering vragen, men kan van het dagelijkse leven een schoon spel maken: in het aankleden van de kamer (ruimte-kunst), in de tafel- etïquetle. in het schikken van bloemen, in het hanteren van aardewerk. Zo moe ten we ons bewust worden dat we in de wereld zijn gesteld als scheppende men sen. Zoals Adam zijn paradijs had. zo is voor ieder de mogelijkheid een stukje van zijn wereld te bebouwen. Na de pauze van deze ontmoetingsavond, die wederom onder leiding stond van de heer A. Boomsma, droeg Maud Cossaar oen fragment voor uit „De drie gebroe ders" van A. Coolen en een fragment uit ..Wier" van Jan Campert. Deze sublieme voordracht, dit sterke beeldende ver mogen, werd schier ademloos door het talrijke publiek aangehoord. Haagse zangeres winnares vocalisten-selectie Het Ned. Impresariaat deelt mede. dat Haagse sopraanzangeres Jeannette van Dijck door een jury, samengesteld vooraanstaande musici, is aangewe zen als winnares van de door het Con tact Centrum Ned. Musici op 24 Febr. gehouden vocalisten-selectie. Jeannette van Dijck is een leerlinge van mevr. J. Zegers de Beyl en zong kort geleden de sopraan-partij in „Die Schöpfung" van Haydn, tijdens een uitvoering in Voor burg. Afscheids-recital van Alfred Cortot Het Haagse publiek heeft afscheid ge nomen van de Franse pianist Alfred Cortot, na nog éénmaal een Ghopin- avond met 24 Preludes, 24 Etudes en 2 jiften, voorwaar geen kleinigheid als men de leeftijd van 75 jaar reeds bereikt heeft. Het was echter wellicht beter ge weest. indien Cortot zichzelf niet zulke zware technische eisen had gesteld en een ander programma had samengesteld. Er was geen ogenblik van twijfel of aar zeling. maar toch voelde men. dat in sommige passages een verzwakking op trad, waarna dan weer ineens een glans van de grote Cortot. De 24 Préludes opus 28 waren voorzien van een door Cortot samengestelde toelichting, die nende een gelijke stemming op te roe pen. als door hem zelf gevoeld. Men kan hieraan al dan geen waarde hechten, o.l. echter is het vrij zinloos om aan een muzikale gedaóhtengang een naam te willen geven. Dit doet overigens niets af aan onze waardering voor de vertolking van dit meesterwerk, hoewel Cortot het beste op dreef was in de 12 Etudes opus 10. Dit was de grote pianist met glorie punten in de nummers 4 en 5, virtuoos, elegant en stemmingsvol. Geen overdre ven pathos, weinig opvallende voor dracht. rustig en met schijnbaar gemak ce moeilijkste passage spelend, ziedaar Alfred Cortot. Een man, die na ons land. concerten zal geven in Duitsland, Italië en Engeland en waar hij ongetwij feld een even verrukt cn enthousiast publiek zal vinden als in Diligentia. En waarmee kon deze brillante pianist beter afscheid nemen van Den Haag dan met de Valse Brülante? A- Hager. De grote vijver van het sportpark Te Werve te Rijswijk wordt weer een prachtig viswater. Gistermiddag werd er 1000 pond pootvis, aangevoerd uit Bodegraven, uitgezet. Dit zootje witvis bestaat uit bliek, brasem Kort geknipt en toch vrouwelijk. Duizend bossen rijshout uit Haagse Bos (Van een onzer verslaggevers) Na een dringende oproep van de rijks waterstaat is het Staatsbosbeheer begon nen het zgn. Oudhollands rijshout, dat na de bevrijding langs de vijvers en sloten in het Haagse Bos was geplant, te ver zamelen voor dijkherstel in de noodge- bieden, O.lv. werkbaas Willem Cossee zijn tot nu toe ruim 500 bossen van dit rijshout uit het Haagse Bos opgeslagen op het terrein aan de Leidse Straatweg. Men hoopt in totaal tenminste 1000 bos sen rijshout in te zamelen. J. A. Spaans, secretaris van „De Eendracht" overleden Na een kortstondige ziekte is dc heer De Maassluisse politie heeft de hand J- A Spaans, secretaris van de afdeling gelegd op een zekere A. v. d. B die een Den Haag van de Alg. Bedrijfsbond voor andere inwoner van Maassluis voor een Textiel en kleding „De Eendracht', 60 j. Morgen krijgt Prins Willemschool radio Op dc morgen in de Prins Willem- school. H. v. Deventerstraa43, te hou den ouderavond, zal door de contactcom missie van de ouders een radiotoestel, een verstreker enluïdsprekers worden aangeboden. Tevens wordt er op deze bij eenkomst een openbare les gegeven aan een 'klas van de Volksmuzieksehool. Corrigendum Bij het verslag van he: afscheid van mr H. A. J. Reumer als advocaat-generaal van het Haagse Gerechtshof, hebben we jistere» abusievelijk de foto geplaatst van mr W. J. Berger, dc procureur-gene raal bij de Hoge Raad. die wegens het bereiken van de 70-jarlge leeftijd, mor genmiddag t-ijdens een bijzondere zitting van dc Hoge Raad afscheid neemt. Dr d. Spek cer „Gebeds genezing" Vrijdagavond spreekt dr Joh. van der Spek. oud-directeur-geneesheer van de Psychiatrische inrichting „Maasoord" te Poortugaal voor de Hervormde wijkge- meen'.e „Vogelwijk" in de Pauluskerk (O. G. Heldringschool) over: Gebedsge nezing. oud, overleden. De begrafenis heeft plaats morgenmiddag om kwart voor twee op Nieuw Eykcnenduynen. Vrijdagavond zal de heer M. de Wys in het Onderwijsmuseum voor de afd. Den Haag van de Ned Reisvereniging een lezing houden over het winnen en Met de straataemle® in het wedetw verwerking van rubber. Hu zal zijn bouwplan „Bezuidcnhouf A", waarvooronderwerp toelichten met enkele de Raad ƒ336.550 beschikbaar heeft ge- j filmpjes. steld. is thans een aanvang gemaakt. Dit Hier ter stede is. 76 jaar oud. over- bedrag blijkt echter ontoereikend te leden de heer C. P. F. Groen, firmant zijn, zodat hieraan nog ƒ54 400 zal wor-der Gummi-handelvennootschap Groen den toegevoegd. Voor de aanleg van het cn Co. Den HaagRotterdam. De begra- sportterrean, dat in ditzelfde plan is op- fenis heeft morgen om half twaalf plaats genomen, is nog geen Rijksgoedkeuring op de Algemene Begraafplaats. De afdeling Den Haag II van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing Alcoholhoudende dranken houdt 1 Vrijdagavond haar jaarvergadering I het Volksgebouw. Dr K, F. Andnesse zal c dan het boek ..De Dronkaard" bespre- ve: «kregen. Het BLOEMENCORSO, dat vermoe delijk op 18 April van Hillegom naar Bennebroek en Sassenheim wordt gehou den, zal Bloemensymphonie heten. In het Militair Hospitaal geven de j dan het boek „De Dronkaard" bespre- Indische Band en de Hawaiianclub, ken. .Haiti" morgenavond een uitvoeringj qs 's-Grav. Boekhandelaren Vereniging voor de patiënten. verzoekt ons mede te delen, dat de boe- Hier ter stede is, 58 jaar oud, over-kenweekavond reeds nu geheel is uit- leden dc kapitein van het K.N.I.L. b.d. iVerkocht. Jac. de Mos. De teraardebestelling zalDe Haagse afdeling van de Alg. Zaterdagmiddag om 12.45 uur plaats heb- Milr,aire Pensiocnbond houdt Zaterdag ben op de Alg. Begraafplaats. middag in Amicitia een ledenvergadering. Te Weive, dorado voor hengelaars En snoek uil de Hoistad gaat naar Alphen aan den Rijn (Van een onzer verslaggevers.) diertje". De vissen hebben de tocht over „Geleverd Jin de 1000 pond1!31^ zonfer gevolgen alge- - lesd m twee srote watertank; waarin Leen 't Hart stadsbeiaardier van Amersfoort Met ingang van 1 April as. is benoemd tot stadsbeiaardier van Amersfoort de heer Leen 't Hart, stadsbeiaardier van/ Delft. Met ingang van diezelfde datum wordt hij benoemd tot hoofd leraar aan de in Amersfoort gevestigde Eerste Ned. Beiaardschool. Ais eerste Nederlander be haaide Leen 't Hart in 1950 in Meche- len het beiaordiersdLploma met „grote onderscheiding". De Haagsche Kunststichting voor de Jeugd organiseert op 27 Februari om uur de 175ste schoolvoorstelling in het Kurhaus onder de titel „Drie eeuwen danskunst", uitgevoerd door het Ballet recital van Sonia Gaskell. pootvis. Sohoon aan de haak." Dat staat ■n het zakboekje va-n de heer J. J. Smit- huis, die zich in het dagelijkse leven intens.ef met de hengelaars en de hengel sport pleegt bezig te houden. Gistermid dag loste hij het zootje vis in de B.P.M.- vijver van hot sportpark „Te Werve". Dat is allemaal zoet en wit," zegt de heer Smit'buis, als wij hem vragen naar de aard van zijn leveranties. Met het „zoet" bedoelt hij de patserige bliek, de blanke brasem en de slanke voorn, die hij we.mge uren tevoren uit de Rijn bij Bodegraven haalde. De heer Smithuis weet waar hij zijn moet: hij heeft ze daar maar voor het opscheppen. „Kijk," roept de heer Smithuis, een bliek opnemend, „wa-t een ruggetje, wat een lekker legd, in twee grote watertanks, waarin vernuftig luchtverversingsapparaat is aangebracht. Toch herademen de bliek, brasem en voorn zichtbaar, als ze va schepnet en teil in die prachtige Te Werve-vijver worden geplonsd. Rrrrt. glijden en glibberen de vissenlij-ven over elkaar heen, de meer&piegel cn de vrij heid tegemoet, Een betrekkelijke vrijheid overigen-s. Ze zitten in voorarrest tot Juni. Dan opent het vlsseizoen en zullen de B.P.M.-sportvissers een hard vonnis vellen. Met de 2000 pond, die al reeds gepoot zijn, is er dus tezamen 3000 pond „wit" in deze vijver, die nu vol leven is. „Snoek zetten we hier niet meer," zegt de heer Smithuis een beetje teleurgesteld. „Die moorden de hele boel u;t en er zit al genoeg. Grote, van 12 pond. uZo'n snoekie-poekie pakt een col lega van 10 pond bij de lurven", deelt een deskundige mee. Neen, de snoek heeft onze sympathie niet. Daar denken de leden van de 's-Gravenhaagse Henge- laarsbond echter anders over. Deze heren willen wel wat snoek in hun viswateren. En daarom haalt de heer Smithuis ze voor hen op. Gistermiddag was hij weer bezig in het water bij De Hertenkamp, waar hij de zegen" er doorhaalde. Zonder resultaat overigens. Hij levert alleen snoek 3 pond, teelbare snoek met zuivere kuit, geschikt voor de hengelaar. De Haagse hengelaars plaatsten een poot-order van 20.000 pondZeg tegen zo'n hengelaar „snoek" en hij antwoordt: Alphen aanL^ den Rijn, Poldersteek de namen van zijn grote vangstplaatsen. Daar oogst hij straks wat de heer Smithuis nu voor hem poot. In al dde pootvis schuilt een aardig sommetje, dat door het rijk èn de sport vissers wordt bijeengebracht. Dit ver klaart ook het bestaan van een Rijks- Pootvisfonds. Het is allemaal prachtig georganiseerd, opdat de hengelaar straks geen bot zal vangen.... KUNSTAGENDA HEDENAVOND: Luth. Kerk: 8 uur Orgel concert Feikc Asma: K en W.: 8 uur Ge nerale repetitie door De Stem des Volks van „Die Jahreszeiten" van Haydn; Dili gentia: 8 uur Chopinrecital Alexander Unïnsky: Poppentheater Torenstraat 140: 8 uur „Peer Gynt"; Seinpost 8 uur Anglo- American Theatre Group met „L'Invitation au Chateau". MORGENAVONDK en W 8 uur De Stem öes Volks o (v. Cor Olthuis met ..Die Jahreszeiten" van Haydn; Kon. Schouw burg: 8 uur ..Als 't kindje binnenkomt"; Kurhaus: 2 uur n.m. Ballet Recital ol.v, Sonia Gaskell. DAGELIJKS: Cefa: Woensdag en Donderdag 8 uur: „Een man ln een wit pak": Asta: 2 30, 6 45 en 9.15 uur: ..Das Land des Laehelns": Capitol: 2 en 8 uur (Zat. 2. 6 45 en 9,15 uur): „Figaro's Hochzeit" van Mozart (18 Jr); Corso: 2 15 en 8.15 uur (Zat. 2 15. 6 45 en 9.15 uur): ..Een onver getelijke melodie". Het leven van Chopin (a.l.); City: 2 15. 7 en 9.15 uur (Zat 2. 4 30. 6 45 en 9 uur): .Jvanhoe" (14 Jr): Odeon: 2.15. 7 en 9.15 uur: ..Ivanhoe" (14 Jr); Pas sage: 2.30. 6 45 en 9 15 uur: „Sterren stra len overal" (a.l.); Rembrandt: 2 en 8 uur (Zat. 2. 6 45 en 9.15 uur): .Zo zijn we niet getrouwd" (18 jr); West-End: 2 15 en 8 15 uur (Zat. 2.15. 6 30 en 9 uur): „Llmeüght" (a.l,). TENTOON STELLINGENGemeentemuseum Herman Kruyder (tot 16 Maart); Ned. wandtapijten (tot 5 Maart); Kunsttalen Bermewitz: Oswald d'Aumerle (tot 8 Maart): Kunstzaal Plaats: Jan van Her wijnen en Dirk Vis (tot 6 Maart); Prin senhof Delft: Kees Verwey (tot 15 Maart): Panorama Mesdag: Louis Schrikkel (tot 15 Maart). Tijdens een kleine plechtigheid t's deze eerste te Scheveningen ge bouwde coaster, de Admiraal Courbet, vanmiddag te water gelaten. De 700-ton metende kustvaarder, gebouwd voor G. de Ruiters Kustvaart en Redertjbedrijf, zal begin Mei in de vaart komen. Hier staat het casco nog op de Scheveningse werf. Nieuwe directeur Unesco- centrum Nederland Het Unesco-centrum Nederland heeft „ï.i.v. 1 Maart a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan drs E. Lunenberg als directeur van dit centrum. Van die datum af zal drs Lunen verbonden zijn an de afd. Buitenlandse Betrekkingen aan het ministerie van O., K. en W. Tot ijn opvolger is benoemd mr E. Jongens uit Amsterdam. Ds J. J- Ruys houdt Vrijdagavond in het gebouw Zuid-Binnensingel 217 een lezing over: De ontzettende waterramp en het toekomstig Godsgericht. Var. een wagen van Van Gend en Loos verdween dezer dagen in de bin nenstad een pak textiel, ter waarde van ƒ900. Hedenavond vervolgt de heer C. van der Vecht in Pulchri zijn lezing over „De betekenis der Grote Pyramide voor onze tijd." Tuinbouwers hielden jaar vergadering in Bagatelle Op de jaarvergadering van de afd. Den Haag van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde, die gisteravond in Bagatelle werd gehouden, werd de heer C. Dijks tot lid van verdienste benoemd en aan de heer K. J. A. Niemeyer het diploma voor 25 jaar trouwe dienst aan geboden. Na het huishoudelijk gedeelte hield ir A. de Zeeuw een interessante lezing over de tuinbouw in Amerika. BEVALLEN: J. W. Th. Westerhoff-van der Kroft, z.; A. van der Voort van der Kleij-Remijn, z.; M. J. van Leeuwen-Schal- ker, z.; C. J. Steegers-Bernard, d.; N. van der West-Dijkstra, z.; M. Roestenburg-van der Weerd, d.; J. F. Aschman-Vriellng, z: H. Wagner-Groos, z.; A. J. M. Zweekhorst-van der Togt, z.; C. J. M. Halve-van Oosten, z.: A. T. van der Toorn-Klaver, z.; E. Kuljler-de Graaf, d.; W. J. Rath-van der Neut, z.; S. C. Bontje- Hendriks. z.; A. Adclaar-Hellemons, z.; H. P. Weslerhout-Baptlste, d.; G. M. J. van 't Veer-Horn, d.; W. M. de Voogd- Govers, z.; W. F. Pluqm-van Dalen, z.\ M. Th. Peersman-Storm, d.; G. M. Frenscn- Roes, z.; J. P. Vinkestijn-Luiten. z.; T. Berkheij-Vis, d.; R. de Haas-Schoonens, z G. M. Marcussen-Kingma, z.; S. J. van Sas-Bongers, d.: A. Th. Polman-Weeling, z.; A. G. Lanslng-Tessel, z.; Chr. H. Mor ren-van Dort, 2 z.\ N. C. M. van der Veen- Tuyl Schuitemaker, d.; S. van den Beukel- Couprie. d. OVERLEDEN: J. M. Hermans, man van W. C. J. van Ede, 58 J.; A. van den Nieuwendijk, ongehuwde vrouw, 79 J J. A. Spaan, man van J. Reljn, 60 j H. .T. M. Oostveen, vrouw van J. J. v. Rljsewijk, 68 J.; M. T. Duyvestljn, vrouw van J. H. van Son, 61 j.; Jonkheer J. C. F. von Miihlen, man, gehuwd geweest met Jonk- vrouwe E. C. Gevers Deijnoot, 84 J.: L. Hoogerhout, vrouw, gehuwd geweest met A. Klinkenberg. S4 J.: A. Dijkhuizen, vrouw van J. van Ernst. 67 j.: M. C. Prins, dochter, 7 maanden: S. C. Bos- loper. ongehuwde vrouw, 72 G. de Graaf, zoon, 6 j.: W. C. Otto, man van A. J. Smits Schouten, 51 j.; J. Zweers, ongehuwde man, 75 J.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2