JlteutueljiMMtfdje GTaumitt Wist U Hamid erkent dat hij Wests in Bandoengse avor Voor prinses van Réthy snel statuut verlangd Dr J. van Baal gouverneur van Nieuw-Guinea Gelukkige keuze De Sultan had zijn collega van Djokja willen laten doodschieten DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 Bureaux: Grote Marktstraat 7. Tel. 184155* Bijkantoren: Voorburg: Looierslaan 35, Schev.: Badhuisstraat 166 Tel. 555517; Rijswijk: Tulpstraat 99 Tel. 723154 en Paets van Troostwijkstraat 5, Den Haag. Wassenaar: v d Duijn v Maasdamstr 1 Tel 4161 Abonn.: 47 cent per week. 1 2.— per maand of 5 95 per kwartaal Adv.: 0.27 per mm; Fam ber. 0.27 per mm Koeriers 15 woorden 1.— Gironr 82585 Directeur: B. BOL Hoofdredacteur: Dr. E. D1EMER Chei-Red.: L. SCHRIJVERSHOF CHRISTELUR-N AZ ION AAL DAGBLAD Voor Den Haag en Omgeving ^Shintuflstirfj Is ahfHrofl! ntyn b'rl in teyljenapoet0 Een en veertigste jaargang No 11153 Stort Uw bijdragen, lenigt de nood Giro9575 was van een toegangskaart, kon het erf betreden. Reeds om 6 uur verscheen een luxe auto met sultan Hamid. Er waren op dat ogenblik nog geen fotografen en cineasten aanwezig. Toen zij later aanwezig waren, konden zij geen opnamen maken, daar hun was medege deeld, dat in de rechtszaal niet gefotografeerd mocht worden. Najoan en er hen van op de hoogte heeft gesteld, dat op 24 Januari om vijf uur 's middags de ministerraad in het gebouw van de voormalige Raad van Indië bijeen zou komen; dat hij hun een schets van de plaats der vergadering heeft overhandigd met een toelichting t.a.v. de zitplaatsen van de ministers, zodat Westerling en Naioan in staat zouden zijn bedoelde aanval te onder nemen en de subsidiair ten laste gelegde acties te ondernemen, Nog meer subsidiair wordt sultan Ha mid ten laste gelegd, dat hij heeft ge poogd, Westerling en Najoan over te halen en te beïnvloeden om een met voorbe dachten rade of een gewone noord te plegen op vorengenoemde drie personen cn om onwettige vrijheidsberoving te be drijven ten aanzien van ministers, welk misdrijf of poging tot misdrijf niet ten uitvoer kon worden gebracht. De publieke tribune vulde zich tussen 8 en 9 uur met de 200 personen, die een toegangskaart hadden ontvangen. Onder hen bevonden zich vele juristen, leden van de rechterlijke macht, politie, en enkele vertegenwoordigers van ambas sades en journalisten. De correspondenten van de wereldpers- bureaux er. van de in Nederland ver schijnende kranten, hadden geen toegangs kaarten ontvangen. Hamids echtgenote bevond zich op de publieke tribune. Het Gerechtshof werd gepresideerd Uitsmijter werd door ruit gesmeten jnen 24-jarige schoenmaker, die volgens de politie enigszins onder de invloed van sterke drank verkeerde, wilde 's avonds een restaurant aan het Rembrandt- plein te Amsterdam betreden. Toen hem dit door de portier werd geweigerd ontstond een vechtpartij, die eindigde op het moment dat de schoenmaker de portier door een ruit wierp. De schoenmaker nam de vlucht, maar werd achterhaald door een 22-jarige student. Opnieuw ver weerde de woesteling zich en nu werd de student het slachtoffer. Hij viel en kreeg een van rijn on dertanden door zijn bovenlip. De schoenmaker werd ten slotte toch aangehouden en ingesloten. De portier van het restaurant heeft een grote buil op het. hoofd en mist drie kiezen uit zijn (kunst) gebit. door mr Wirjono, als leden hadden zit ting; mr Satochid Kartanegara en mr Hoesein Tirtaatmidjaja, Procureur-gene raal is mr Soeprapto. griffier Ra nee Atmadja. Als verdediger van sultan Hamid II treedt op mr Soerjadi. De tenlastelegging Nadat het Hof aan een U-vormige tafel had plaats genomen, werd sultan Hamid door een lid van de militaire politie bin nengeleid. Hij kreeg een plaats op een stoel. De sultan zag er kalm en gezond uit. Hij droeg een actetas. Het voorlezen van de tenlastelegging duurde twaalf minuten. De tenlastelegging tegen Sjarif Hamid Algadri, 43 jaar oud, geboren cn geves tigd te Pontianak, destijds minister van Staat en hoofd van het zelfbestuursge- bied Pontianak, die zich in arrest bevindt sedert 6 April 1950, meldt primair, dat hij in Januari 1950 met het doel verzet te plegen tegen de bestaande regering in Indonesië, een aanval deed met: of zich voegde bij een bende, waarin zich o.m. Raymond Pierre Westerling en andere personen, wier namen niet genoemd kun nen worden, bevonden. Die gewapend verzet pleegden tegen die regering door het organiseren van een, op militaire leest geschoeide organisatie, genaamd de A.P.R.A., onder leiding van Westerling. Nadat deze een ultimatum had gezonden. De tenlastelegging geeft dan de inhoud van het ultimatum van Westerling, waar in gezegd wordt, dat de APRA zich uit het oogpunt van orde en rust niet kan verenigen met de ondemocratische wijze, waarop getracht wordt de negara's, in het bijzonder de negara Pasoedan, zon der dat de bevolking zich daarover vrije lijk heeft kunnen uitspreken, te liqui deren. In het ultimatum werd erkenning van de regering van Pasoedan verzocht en een beslissing binnen zeven dagen gevraagd. Het ultimatum wees de ver antwoordelijkheid af voor de gevolgef), indien die beslissing voor bedoelde da tum niet zou zijn genomen. De primaire tenlastelegging zegt dan, dat Hamid een aanval gepleegd heeft op de eenheid van de strijdmacht van de republiek Indo nesia, die gestationneerd was in Ban doeng, en dat hij gepoogd heeft de stad en/of het parlement te bezetten, waarbij beklaagde als leider optrad, daar hij het oppercommando van bovengenoemde bende in handen had Subsidiair wordt ten laste gelegd, dat Hamid op Dinsdag 24 Januari 1950 in Hotel des Indes, met het doel een op stand voor te bereiden of te vergemak kelijken, gepoogd heeft Westerling en/of Frans Najoan over te halen of te be- invloeden tot het ontketenen van voren bedoelde opstand; namelijk Westerling en/of Najoan op te dragen een aanval te ondernemen tegen de ministerraad van de R I S die vergaderen zou in het gebouw van de voormalige raad van In dië; alle ministers gevangen te nemen; waarbij in een korte toespraak verklaard zou worden, dat de APRA-bende het ge bouw had omsingeld en dat elk verzet met geweld zou worden onderdrukt; en vervolgens de minister van Defensie en de secretaris-generaal van dit ministerie en de chef-staf van de Indonesische strijdkrachten, Simatoepang, dood te schieten. Meer subsidiair wordt ten laste gelegd, dat hij heeft gepoogd gegevens en mid delen te verkrijgen voor Westerling en Sultan Hamid aan het woord Na voorlezing ontkende sultan Hamid het ten laste gelegde met uitzondering van één punt: Hij erkende n.l. het hem „nog meer subsidiair" ten laste gelegde, dat hij opdracht gegeven had om op 24 Januari de ministerraad aan te vallen. Hij bekende voorts opdracht gegeven te hebben om de toenmalige minister van Defensie. Hamenkoeboewono, alsmede de toenmalige kolonel, thans generaal Si matoepang en Ali Boediardjo te doden. De president zeide: „Als dit zo is, er kent u ook het „meer subsidiair" ten laste gelegd. Sultan Hamid lichtte toe. dat het „sub sidiair" en „meer subsidiair" ten laste gelegde verband houdt met het primair ten laste gelegd, namelijk de aanval op Bandoeng. Hij verklaarde geen deel ge had te hebben aan deze aanval. Sultan Hamid zeide Westerling in het restaurant „Au Chat Noir" te Djakarta te hebben leren kennen, toen hij aan de bar drank bestelde. Hoe leende U Westerling Op de vraag, of hij de persoon van Westerling reeds kende, antwoordde de sultan, dat hij wist. dat Westerling lid was van de Britse strijdkrachten en dat hij de figuur van Westerling voorts kende uit de gebeurtenissen in Zuid-Celebes „Wat heeft Westerling daar gedaan?"- vroeg de president vervolgens, waarop de sultan antwoordde, dat Westerling daar mensen heeft gedopd. Indien hij het niet mis heeft: 40.000. Op de vraag of hij met Westerling wel eens over poli tiek heeft gesproken, zeide Hamid. dat zulks was gebeurd in December 1949. toen hij uit Djokjakarta was terugge keerd. Bij deze ontmoeting had sultan Hamid gesproken over de situatie te Djokja. de kabinetsvorming enz Bij deze gelegenheid had Westerling gezegd, er tegen te zijn, dat Soekarno president werd. Voorts deelde Westerling bij die gele genheid mede. dat hij een strijdmacht had gevormd, de APRA., en bood hij Hamid het opperbevelhebberschap over deze strijdmacht aan- Hamid zeide, dat hij dit aanbod van de hand wees. Wester ling sprak bij deze ontmoeting tevens over zijn voornemen, een aanval op Ban doeng te doen Desgevraagd deelde de sultan nog mede. dat hij na deze samenkomst twee keer een ontmoeting heeft gehad met vice-president Moh. Hatta, ,.Ik zeide Boeng Hatta, dat Westerling een zeer gevaarlijk persoon was", aldus beklaagde. Hij had voorts aan Hatta gezegd niet -e geloven, dat Westerling de kosten voor zulk een strijdmacht zelf kon opbrengen. Sultan Hamid deelde voorts mede, dat hij na de ontmoeting met Hatta nogmaals een samenkomst met Westerling heeft gehad in Hotel Preanger te Bandoeng- Bij deze gelegenheid verklaarde hij zich bereid, het opperbevel van de AP.R-A op zich te nemen mits zou worden vol daan aan drie voorwaarden: Ten eerste dat de strijdmacht uit sluitend zou bestaan uit Indonesiërs, ten tweede, dat hij volledig zou wor den ingelicht over haar dislocatie, bewapening, enz en ten derde, dat hij zou* worden ingelicht, uit welke bron de fondsen voor deze strijdmacht af-; komstig waren. Deze voorwaarden werden door Westerling ingewilligd. (Voor vervolg zie pagina 5). 't Belgische raadsel nog niet opgelost In afwachting hiervan zal de felle critiek zich voorlopig matigen "(VTA DE VERKLARING van premier Van Houtte in de Belgische Kamer, i schijnen par 'en er de voorkeur aan te geven, nu verder maar eerst eens „af te wach(.<v"- ?odat .er momenteel een zekere ontspanning is inge treden. Kennelijk wil men de zaak niet op de spits drijven. Wel is van libe rale en socialistische zijde aangedrongen op het spoedig vaststellen van een speciaal statuut voor de prinses van Réthy en de, uit haar -huwelijk met ex-koning Leopold, voortgekomen kinderen. Overigens is het best moge lijk, dat de socialisten een extra debat zullen vragen over het gerucht makende interview van „France Soir" met de koning. Reuter meldde, dat de regering vermoedelijk een persafdeling aan het Hof zal toevoegen, ten einde misverstanden en onnauwkeurige berichten over het koninklijk huis tegen te gaan. Vermeldenswaard is nog, dat „La Libre Belgique" (RK) toegeeft, dat de koning de correspondent van „France Soir" te Antibes heeft ontvangen. De vorst had inderdaad een kort onderhoud met de journalist en er werd ook een foto ge nomen. Koning Boudewijn heeft, aldus het blad. echter geen enkele verklaring afgelegd en de stof voor het artikel, dat de verslaggever schreef, werd door hem opgetekend uit de mond van iemand uit de omgeving van de vorst. Koning Bou dewijn zou zich. aldus dit blad, dus ge heel aan de constitutionele regels hebben gehouden. En op de Scheveningse boule vard was bet gisteren en vandaag zó J Koningin en Prins in Londen Koningin Juliano en Prins Bernhard zijn vanmorgen om half tien van het vliegveld Soesterberg vertrokken voor een ééndaags bezoek aan Engeland. Zij arriveerden op het militaire vlieg veld Hendon; daar Londen dicht zat door de mist. Het paar werd begroet door ambassadeur Stikker e.a. Juichende vrouwen omringden de auto van de Koningin, toen zij drie kwartier na de landing bij de Koninklijke Academie aankwam. De Koningin, die 40 minuten op het tijdschema ten achter was. werd begroet door Sir Gerald Kelly, president van de Academie, die het gezelschap op de tentoonstelling rondleidde. Het blad „France Soir" had intussen de foto gepubliceerd (ook door ons ge reproduceerd Red.), waarop men de verslaggever André Costes ziet, die met koning Boudewijn spreekt. Deze foto heet een duidelijke weerlegging te zijn van het Belgische betoog, dat koning Boudewijn nooit een interview had toe gestaan. Behalve deze foto drukte „France Soir" ook een copie af van het verhaal, dat Costes schreef met de notities en cor recties, die door de adjudant van de koning, kolonel Quinet, waren aange bracht. Dit raadsel dient dus nog te wor den opgelost.' Het Antwerpse socialistische blad de .Volksgazet" was van oordeel, dat Van Houtte België in de wereld voor schut had gezet. Roomse bladen toonden zich erbolgen omdat de premier in de pu blieke zitting had ontkend, dat er een raaggesprek was gehouden en later in de wandelgangen had toegegeven, dat de koning een correspondent had ontmoet. De onafhankelijke „Le Soir" schreef, dat „de domme en schandalige veronder- Moeders houden voorjaarsparade Wilkes mag niet spelen in Parijs Het bestuur van de voetbalclub Turijn, waarin Faas Wilkes speelt, heeft aan de KNVB medegedeeld, dat het overigens zeer tot zijn leedwezen, niet kan ingaan op de suggestie om Wilkes te laten mee spelen in het elftal van de Nederlandse beroepsspelers, dat op 12 Maart te Parijs tegen Frankrijk uitkomt ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Neder land. De secretaris van de KNVB, de heer L. Brunt, stelt evenwel «11e pogingen m het werk om het bestuur van Turijn tot an dere gedachten te brengen. Het tnutief van de afwijzing van Turijn is, dat het elftal een slechte plaats op de ranglijst van de Italiaanse competitie inneemt. De belangstelling voor deze ontmoeting is in Frankrijk, maar zeer zeker ook ir Nederland buitengewoon groot. Men ver wacht, dat enkele duizenden Nederlan ders van wie er 350 in Parijs woon achtig zijn de ontmoeting zullen bij stellingen van een paar kranten, die er op uit zijn hun lezers te vergasten op roddelpraatjes", geen formele tegenspraak t het parlement verdienden. Hieruit blijkt dus, hoe vferdeeld de ge moederen nog zijn. Inmiddels is de regering weer bezig met het probleem der gevaarlijke ver deeldheid, die in de gelederen van de R.K. Volkspartij (C.V.P.) is ontstaan over het in te dierfen wetsontwerp, ter erhoging van de inkomstenbelasting met 5 procent. Zulks ter dekking van de schade, die de overstromingen hebben aangericht. In kringen van de „Wet straat" oordeelt men, dat de regering zal moeten zwichten voor de hevige weer stand, die tegen de heffing van nieuwe belastingen bestaat. Is zulks het geval, dan zal er „bezuinigd" moeten worden op andere posten en een nieuwe staats lening uitgeschreven. Een man met langjarige ervaring van land en volk Bij Kon. Besluit van 25 Februari is dr Jan van Baad, lid der Tweede Kamer, met imgang van 1 April 1953 benoemd tot gouverneur van Nieuw-Guinea. Onlangs meldden we reeds, dat deze benoeming was te verwachten. Dr J. van Baal studeerde te Leiden letteren en wijsbegeerte -n promoveerde in 1943 op het proefschrift getiteld: „Godsdienst en samenleving in Neder- landsch Zuid Nieuw-Guinea". In 1936 werd hij controleur van Me- ra"ke, waar hij tot 1938 werkzaam was. In dat jaar ging hij naar Java als resi dent-secretaris. In 1941 werd hij belast DAT de 20-j. varensgezel A Z. uit Meppel door de A'damse politie is aan gehouden wegens diefstal en oplichting in Dordrecht, Rumerwold en Meppel. DAT tegen J. J. H. S. uit Weert en zijn zoon K. W. S., die met een mes, een bijl en een pistool de 25-j. Pool M. K te lijf zijn gegaan, voor het Bossche nof resp 3 en 2 jaar is geëist (Rechtbankvonnis: resp. 2 jaar en vrijspraak). DAT de slichting Winkelcentrum Rot terdam dit jaar de bouw van 66 winkels aan de Lijnbaan en Korte Lijnbaan zal beëindigen en dan wordt vervangen door een vereniging Winkelpromenade Lijn baan dié de gezamenlijke belangen be hartigt. DAT het Leeuwarder gerechtshof gis teren het beroep van B. Vooistra in zake het concurrentiebeding met de coöp. condensfabriek Friesland behandelde (uitspraak over acht weken). DAT orgelindustrfÖSfevan de fa Bern, PeiS en Zoon te Alkr.vaar. Dinsdag 50 jaar bestaat en het bedrijf binnenkort wordt uitgebreid met een metalen orgel pijpmakerij. DAT de restauratie van de Onze Lieve Vrouwe-toren te Amersfoort dit jaar wordt voltooid en het carillon wordt uit gebreid van 33 tot 47 klokken. DAT in Turkjje binnenkort proefbo ringen naar nieuwe grondwaterbronnen worden gedaan als gevolg van een reeks adviezen verstrekt door prof. dr J Wes- terveld uit Amsterdam. DAT legen de directeur van een dak- pannenfabriek te Belfeld, die arbeiders in een oven had laten werken bij een temperatuur van 81 graden Celsius, in Venlo f 100 boete is geëist. DAT wegens de knoeierij met de in voer van ..geschenkauto's" uit Amerika, voor het A'damse hof tegen 4 personen bevestiging van het vonnis van de poli tierechter is geëist, (voor de 55-j G. F, de 42-j. K W. K., de 48-j F B P en de 32-j. W. H. resp. 5, 5, 4 en 3 mnd). DAT in Assen is overleden het lid van ged. staten van Drente L. C. A Fran ken (P. v. d. A DAT in de bekende zaak van P. de Boer uit Drachten tegen mr Hollander gisteren door het hof te Leeuwarden is geconcludeerd voor antwoord en de plei dooien zijn vastgesteld op 27 Januari '54 DAT de Ned. torpedobootjager Piet Hein in de Koreaanse wateren 45.000 mijl heeft afgelegd en bijna 4.000 granaten heeft afgevuurd en thans op de thuis reis Malta heeft bereikt DAT de Ned. Spoorwegen eind Maart op het Millioenenlijntje in Limburg eenwerkzaam met het adat-onderzoek op Lombok. De Jappen maakten aan dat werk een einde. Na zijn gevangenschap, die hij en zijn gezin goed doorstonden, kreeg hij ander half jaar ziekteverlof. In 194S keerde dr Van Baal terug naar Lombok als assis tent-resident In 1949 werd hij werkzaam gesteld in Medan en in 1950 trok hij. met de Nieuw-G ui nea-commissie naar Nw.- Guinea. Hij fungeerde als hoofd van het kantoor bevolkingszaken, keerde dat jaar met de commissie terug naar Nederland, werd lid van de Nederlandse delegatie q.q kl in ae speciale commissie voor desfockholm minder ontwikkelde gebieden der Ver.jKopenh. Naties en woonde dus verschillende ver-,Londen gaderingen te New York en Genève bij.jA'dam *n Januari 1951 keerde hij naar Nieuw- o™?"1 Guinea terug !ï3„u* In ae zomer van 1952 bezocht hy opl.\jCe doorreis naar New York opnieuw onsWarschau land. Toen werd hij evenwel Indisch Berlijn deskundige in de A R. Kamerfractie. |f,r«nk,fort München Het nieuwe Kamerlid {wen» Drs C. P.' Hazenbosch, hoofd van de Gegevens Sociaal-Economische d enst by het CNVl zal dr Van Baal waarschijnlijk opvolgen I als lid van de AR Tweede Kamerfractie, i In October 1950 besloot drs Hazenbosch' ;*.i| de Stichting vam de Landbouw, waar hij TVe benoeming van dr J. van Baal tot gouverneur van Nieuw- Guinea hebben wij dezer dagen reeds aan gekondigd. Thans is zij officieel gewor den. Met ingang van 1 April as. zal dr Van Baal gouverneur van Nieuw-Guinea zijn. Het is onze overtuiging, dgt de re gering in hem een gelukkige keuze heeft gedaan. Nieuw-Guinea mag aansprak maken op een goed er bekwaam gouneur, Het land heeft het nodig Het vraagt een man, die het land kent en die van het volk houdt. Het vraagt een man. die in zich de eigenschappen verenigt om zulk een gebied op de rechte wijze te besturen. Het vraagt een man. die weet wat hij wil zon der In eigenzinnigheden te vervallen. Het vraagt ock een man. die van vasthouder, en doorzetten weet. zelfs wanneer de pro blemen nog ingewikkelder worden dan zij nu reeds zijn, Dr Van Baa! is zulk een man. Het valt ons niet moeilijk, te zeggen waarom wij ons over deze keuze verheugen. In de eerste plaats om de man zelf. Mer. mag van hem zekere verwachtingen hebben. Men kan hem met vertrouwen zijn be langrijke post zien innemen. Hij zal de steun behoeven van allen die, hier en ginds, de belangen van het Nieuwguinese land en volk voorstaan. Wij zouden ons wel zeer vergissen, wanneer die steun hem niet in ruime mate zou worden ge geven. Onzerzijds wensen wij hem voor zijn belangrijke taak het beste. En wat het beste is. is voor hem geen geheim: Het is de zegen van boven, die ook hy niet ontberen kan. Er is nog een reden waarom wij ons over deze keuze verblijden. Die reden hangt samen met het feit. dat de keuze ditmaal gedaan is uit eer. bepaalde kring. We kunnen het nog beter zeggen: Bij deze keuze is een bepaalde kring door broken. In de afgelopen jaren hebben reeds al te veel benoemingen plaats ge had, waarbij het voornaamste motief wel scheen te zijn, dat de benoemde behoorde tot een van beide grootste regeringspar tijen. Het Koninkrijk heeft er de nadelen van ondeivor.den Nu is het anders gegaan Van dit symp toom van een nieuwe koers moge zij dat blijken te zijn zal ieder weldenkend mens met genoegen kennis nemen. Wie er op achteruit gaat, is de Tweede Kamer. Van dit hoge college maakte de benoemde nog slechts korte tijd deel uit, maar hij had zich ook daar reeds doen kennen als iemanc. die van de Nieuw guinese aangelegenheden uitstekend op de hoogte was. Ir. Nieuw-Guinea wordt de hoogste post vervuld, maar in de Kamer van Honderd schept zijn vertrek een leemte. Moge het voor de geachte afgevaardigden een aansporing zijn, zich nog beter dan voorheen in de belangen van land en volk van Nieuw-Guinea in werken. Nietlw-Guinea verdient dat ook. HET WEER IN EUROPA ware diesel- DAT de werving van vrijwilligers voor bescherming bevolking in Zeeland te verlaten, en in dienst - net CNV Hii was destijds '1 edenmorgen 1 i Aanhoudend mooi weer -~X Tot morgenavond verwacht J De Bilt: Droog weer met rij weinig bewolking, maar in rm de nacht en ochtend plaatse lijk mist. Weinig wind. On geveer dezelfde temperatu ren als vandaag. (Opgemaakt om tien uur). te treden bij het CNV Hy was destijds lid van de Nederlandse hereniging van Christelijke Kantoor- er Handelsbedien den. Reeds in Augustus 1950 deed het CNV een beroep op de heer Hazenbosch, ondanks de watersnood zoveel mogelijk toen de algemene vergadering hem koos gewoon doorgaat. tot secretaris van het dagelijks bestuur. DAT burgemeester mr G. E it'V.SSSn 5T «"W 28 ttalsum van Rotterdam gisteren de het vertrek an de heer D W Omiel als Westduilsc Havenstad Bremen heeft be- secretaris naar de Stichting van de Arbeid. ZON EN MAAN Vrijdag: Zon 7.31 tot 18 16 uur; maan HOOGWATER SCHEVEXINGEN 2.52 en 3.02 uur. Gevolgen van een dolle bui TjET PROCES tegen Sultan Hamid II van Pontianak, minister zonder portefeuille in het eerste en laatste kabinet van de R.I.S. (Republik Indonesia Serikat) is gister ochtend in 't gebouw van het Hooggerechtshof te Djakarta onder zeer grote belangstelling begonnen. Rondom het gebouw aan de Lapangan Banteng, vroe ger Waterlooplein geheten, was reeds enige uren voor het begin der zitting een ongewone drukte te bemerken. De militaire politie en leden van de mobiele brigade zetten het erf van het gerechtshof af. Niemand, die niet in het bezit

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1