BRYLCREEM Chefarine 4 Parkeergelden alleen maar voor speciale terreinen VAN NELLE TWEEDE KAMER HEEFT BESLIST: Oponthoud van auto's in straten onbelastbaar fouken. 'n ROXV? ja.f*t! Herstel voornamelijk met leninggeld, zegt minister Uitstel raadsverkiezingen in noodgebied Zitting Yer. Naties in matte stemming heropend vloeitjes Vier bondgenoten tegen pijnen en griep „Klein-Europa" nog aan verre horizon GELEZEN— en gewogen SToenedag 25 Februari 1953 3 (Advertentie LM.) «A y Ruik eens. waf een geur Chauffeur stichtte brand in conservenfabriek GRONINGEN. Vorige week Woensdag brak brand uit in de gro te emballageloods van de Wilco Con- servenfabrieken te Warffum. De schade beliep ruim een half mil- lioen gulden. Thans is door de poli tie te Warffum gearresteerd, ver dacht van brandstichting de chauf feur van de Wilco fabrieken, Van der W. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Er lag Dinsdagmiddag een wetsontwerp tot w^ziging van de Motorrijtuigenbelastingwet in de Tweede Kamer ter discussie. Het bestaande Artikel 41 van deze wet beoogde bezitters van motorrijtuigen te vrijwaren tegen andere heffingen voor het gebruik van de openbare weg dan de bovengenoemde belasting. Desniettemin werden door verschil lende gemeenten parkeergelden verlangd, niet alleen voor het gebruik van parkeerterreinen, doch ook voor parkeren op de rijbaan, hetgeen niet de bedoeling van de wetgever was geweest. Derhalve besloot prof. Lieftinck indertijd de heffing van parkeergelden uitdrukkelijk te regelen door een nieuw artikel 41 voor te stellen. Volgens zijn ontwerp zou parkeergeld door de gemeenten wel mogen worden geheven voor het innemen van vaste standplaatsen (door taxi's, autobussen, bode-diensten e.d.), bij geregeld 's nachts parkeren (na 24 en vóór 5 uur) en voor het gebruik van speciaal ingerichte parkeerterreinen. als rijbaan en welke uitdrukkelijk als zodanig in de verordening' tot het heffen der rechten zijn aange wezen." (Advertentie I. M.) geeft U glanzend haar OMDAT BRYLCREEM zuivere natuurlijke oliën bevat, geëmulgeerd voor smetteloze haarverzorging. OMDAT BRYLCREEM geen gom. W zeep of alcohol bevat en Droog Haar weer gezond maakt. OMDAT BRYLCREEM het haar de gehele dag correct houdt zonderoverdadigevetUgheid Zijn opvolger, minister Van de K i e f t had dit voorstel te verdedi. gen. Maar de Kamer liet er niet veel van heel. Op voorstel van de heer Janssen (KVP) werd het ingrijpend gewijzigd en pas daarna z.h.s. aanvaard. Alleen voor het ge bruik van speciaal ingerichte par keerterreinen wilde zijn amende ment de gemeenten parkeergelden gunnen. Dit voorstel werd met 50 tegen 16 stemmen aangenomen. Veertien PvdA-ers en twee KVP- ers (de heren Romme en Maenen) steunden de minister. Maar zij kon den niet op tegen de overmacht van AR, CHU. WD. CPN. SGP. KNP. de grote meerderheid der KVP- fractie en een vijftal PvdA-ers (de heren Vondeling. Ten Hagen, Van Sleen, Goedhart en Van den Born). Erg hoog nam de Kamer de zaak overigens niet op. Er werden heel wat, zij 't matige, grapjes gemaakt en de herhalingen waren talrijk. Hoofdargument van degenen, die dit amendement steunden, was wel, dat het wegvervoer al zo zwaar werd belast, dat men het niet verder kan lastig vallen met heffingen, waar geen prestatie van gemeentewege tegenover stond. Dat men sommige gemeenten dusdoende een bron van inkomsten ontnam, werd wel over wogen maar tenslotte licht geteld. Een oud-burgemeester als de heer Ritmeester (WD) wees er op, dat parkeergelden in heel West- Europa onbekend waren: behalve in „Holland op z'n smalst". Van de sprekers was alleen de heer Hofstra (PvdA) tevreden met het oorspronkelijk wetsont werp. Hij vond het niet overmatig gewichtig. In sommige plaatsen heeft het 's nachts parkeren zulk een gevaarlijke omvang aangeno men, dat het z.i. niet verstandig zou zijn bij voorbaat parkeergelden onmogelijk te maken. Minister Van de Kieft legde de volle nadruk op het aspect, der gemeentelijke autonomie. Hij meen de. dat het wetsontwerp er toe zou kunnen bijdragen het verkeerspro bleem te ordenen. Het zal de ge meentebesturen aansporen speciale parkeerterreinen in te richten en degenen, die soms ook wel uit ge makzucht. hun auto 's nachts buiten laten staan, stimuleren een garage te zoeken. Het was z.i. tenslotte niet vreemd, dat op het gebruik van gemeentegrond een heffing zou worden gelegd. In Amsterdam ge schiedt dit immers ook ten aanzien van handkarren, bakfietsen, opge stapelde koopmansgoederen e.d. Zijn betoog kon de aanvaarding van het amendement echter niet verhinderen. Zelfs werd uit het wetsontwerp geschrapt de bepaling dat onder „bijzonder ingerichte parkeerterreinen, mede worden ver staan" straten, wegen, pleinen of gedeelten daarvan, welke niet be stemd zijn om te worden gebezigd Directe besteding van f 200 millioen uit tegenwaarderekening niet aanvaard DEN HAAG. In de Eerste Kamer heeft minister Van de Kieft zijn reeds aan het weekblad „De Zakenwereld" gedane mededeling bevestigd, dat het herstel der watersnoodschade in hoofdzaak uit leninggeld zal ge schieden. Een Amerikaans aanbod om alvast onmiddellijk 200 millioen gulden uit de tegenwaardegelden beschikbaar te stellen zonder nadere specificatie, heeft de regering niet aanvaard, met het oog op het gevaar voor inflatie. Vraag BRYLCREEM - de meeat verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co, Ltd. Stanmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam Geen belangrijk Amerikaans initiatief in Koreaanse kwestie verwacht (Van onze correspondent) NEW YORK. De matte stemming, waarin de tweede helft van de zevende Assemblée der Verenigde Naties is aangevangen, weerspiegelt de geringe hoop op resultaten van de voortgezette besprekingen voor ver mindering van de spanning in de wereld. Het was een der kortste zittingen in de geschiedenis der Ver. Naties: zjj duurde slechts tien minuten en be vatte niets anders dan de voorlezing van een idealistisch gesteld begroe tingstelegram van Eisenhower en enkele zakelijke mededelingen van voor zitter Pearson. Er staan negen punten op de agenda, waarvan het voornaamste de kwestie-Korea is, welke op een dood spoor is gelopen, sinds Peking de in December met 54 stemmen aanvaar de motie van India afwees. Voorts de verkiezing van een opvolger voor se cretaris-generaal Lie, een kwestie, die alleen oplosbaar is, indien Rus land zich met een candidaat kan verenigen. En ten slotte behande ling van Lie's rapport ten aanzien van de te volgen politiek betreffen de het personeel der V.N.. zulks in verband met de Amerikaanse eisen tot zuivering van de ambtenaren in het secretariaat. Na dé verklaringen van de nieu we voorzitter der Amerikaanse dele gatie, Lodge, aan de vooravond van de opening der Assemblée wordt niet verwacht, dat Amerika betreffende Korea enig belangrijk initiatief zal nemen. De Amerikaanse Formosa- politiek wekt de indruk, dat Wash ington eerder geneigd is een indivi duele weg te volgen dan een nieuwe actie der V.N. uit te lokken. Deze indruk wordt nog versterkt door de opzegging van het Russiscli-Chinese verdrag, dat Tsjiang Kai-Tsjek gele genheid biedt tot bokkade van de Chinese kust, zonder gevaar van uit breiding van de oorog op zich te nemen. De algemene verwachting is, dat Rusland van zijn kant geneigder zal zijn aan te sturen op een directe conferentie van de mogendheden dan tot het indienen van* een nieuw voor stel betreffende Korea In de Assem blée, zulks in overeenstemming met Stalms kerstverklaring, dat hij tot een ontmoeting met Eisenhower er, tot samenwerking in een nieuw ini tiatief om een einde te maken aan de oorlog in Korea bereid is. Of de regering-Eisenhower in dit stadium daartoe van zins is wordt sterk be twijfeld. Een dikke, vieze modderbrij blijft achter waar het water zakt. Een inwoner van Oude Tonge schept zijn gang leeg: de eerste -phase om zijn huis tueer bewoonbaar te maken. DEN HAAG. De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsont werp ingediend, waarin voorzienin gen worden getroffen voor de ge meenteraadsverkiezingen in het wa- tersnoodgebied. Voor de betrokken gemeenten zullen de verkiezingen tot een later tijdstip worden verschoven. De regering heeft nog het denk beeld overwogen, alle gemeente raadsverkiezingen een jaar uit te stellen, waardoor de verkiezingen voor de gemeenteraden en voor de Provinciale Staten in hetzelfde jaar zouden vallen. Daargelaten in hoe verre deze laatste gedachte, op zich Advertentie l.M.) zelf genomen, uitvoering verdient, meent de regering de thans te treffen voorzieningen te moeten beperken tot de gemeenteraadsverkiezingen in het watersnoodgebied. In het wetsontwerp wordt voorge steld de aanwijzing van die gemeen ten door de minister van Binnen landse Zaken te doen geschieden. Hierbij zal door hem uiteraard in volledig overleg met Gedeputeerde Staten der betrokken provincie wor- den gehandeld. Ook de aanwijzing van de data der te houden verkie zingen wordt aan hem overgelaten, waardoor voor elke gemeente kan worden vastgesteld, wanneer de uit gestelde verkiezing aldaar onder re gelmatige omstandigheden kan plaats vinden. Hoewel de minister van Binnen landse Zaken hoopt, dat de bovenbe doelde gemeenteraadsverkiezingen binnen niet al te lange tijd onder normale omstandigheden zullen kun nen plaats vinden, kunnen nog niet bekende omstandigheden er toe lei den, dat zulks ten aanzien van een enkele gemeente niet het geval zal zijn. Mocht het in die gevallen blij ken, dat niettemin met de samen stelling van de nieuwe raad niet gewacht kan worden, totdat de ver kiezing onder geheel normale om standigheden gehouden kan worden, dan zal een noodregeling dienen te worden getroffen. Koopman misbruikte naam van overleden broer ARNHEM. De officier van justi- titie te Arnhem heeft een gevangenis straf van negen maanden en ter be schikkingstelling van de regering ge- eist*tegen de koopman A. V. H. v. M. Door misbruik te maken van naam en reputatie van zijn overleden broer, die minister van Justitie was, in een der vorige Kabinetten, had hij een restaurant-kellner bij de Ne derlandse Spoorwegen te Nijmegen f 450afhandig weten te maken on der de belofte zijn bemiddeling te zullen verlenen bij het overnemen van een hotel-restaurant te Soester- berg, dat in werkelijkheid niet be stond. De officier van justitie noemde verdachte een oplichter die zijn fa milie veel leed heeft bezorgd en de naam van zijn broer zelfs na zijn dood misbruikt heeft. Verdachte, die reeds talrijke ma len is veroordeeld, zei dat dit het vreselijkste requisitoir was, dat hij ooit had gehoord. awjm-M- s'v. >J~' Engelsen noemen KARS PRUIM ..held van Canvey" CANVEY. De bewoners van Canvey, het eiland in de monding van de Theems dat ernstig te lij den heeft gehad van de overstro mingen aan de Britse oostkust, noemen de 44-jarige Nederlander Kars Pruim, cle held van Canvey". Pruim, die 25 jaar geleden naar Engeland kwam. gaf het alarm, toen in de nacht van 31 Januari op 1 Februari de dijken doorbra ken. Later bracht hij vele mensen, die door net water ingesloten wa ren, mei een roeiboot in veiligheid. Bovendien verleende hij onderdak aan vele daklozen in het woon schip, waarin hij met zijn Engelse vrouw Gertrude en zijn achtjarige zoon woont. Zullen de Haarlemse bioscopen sluiten? AMSTERDAM. De Nederlandse Bioscoopbond deelt mede: „De Haarlemse bioscoopexploitan ten overwegen thans hun filmvoor- stellingen buiten de gemeente te ge ven. omdat het gemeentebestuur niet toegankelijk is gebleken voor hun bezwaren tegen de discriminatie dei- bioscopen in de heffing van de ver makelijkheidsbelasting en tegen de naar hun mening laatdunkende wij ze. waarop het gemeentebestuur deze kwestie heeft behandeld. Sluiting van de bestaande bioscopen moet worden gevreesd. Men stelt zich voor te handelen naar analogie met andere amuse mentsbedrijven (circus, variété), die de gemeenten mijden, waar een h.i. te hoge belasting wordt geheven." In het bijzonder is de minister ingegaan op het betoog van de C.H.-heer Pollema. dat bij de indu striefinanciering de private sector moet voorgaan, maar het is vaak zo. dat tot de Overheid gezegd wordt: ..Na u." De minister herinnerde eraan, dat het bijvoorbeeld bij zeer grote on dernemingen zoals bij de Hoogovens en de K.L.M. nodig was ook de deelneming van de Overheid te heb ben. Naar aanleiding van opmerkingen over „Polynorm" in Amersfoort zei hij niet competent te zijn om op de technische mérites in te gaan. Doch een Canadese ingenieur, die door zijn regering werd uitgezonden, heeft na een bezoek aan ..Poly norm" verklaard, dat hij vol be wondering was over de bedrijfs kennis. het inventief vermogen en de moeilijke ingenieurs-problemen, welke werden opgelost. Hebben de ramp en de noodzaak tot financiering van het herstel in vloed op de belastingvoorstellen? Het beraad hierover is nog gaande. De minister was er van overtuigd, dat dit overleg zeer binnenkort ten einde loopt en dat de regering dan zeer definitieve mededelingen zal doen. De bewindsman noemde het mo netair evenwicht van de grootste betekenis. Het is de plicht van de regering daaraan ook na de ramp alle aandacht te besteden. In een land. waar het monetair systeem begint te wankelen, is het moei lijk een behoorlijk welvaartspeil te handhaven. De minister deelde verder mede. dat binnen afzienbare tijd een nota zal verschijnen over de uitgifte van gronden in nieuw gewonnen land. De heer T e u 1 i n g s (KVP) merkte bij de replieken op. dat de minister-president gezegd had. dat er wél een beroep op de tegen waardegelden zal worden gedaan voor het herstel. Van een tegenstel- ling of een verandering van beleid was hier volgens de minister geen I sprake. Er is van het Amerikaanse aanbod nog geen gebrluik gemaakt, doch dat een beroep op de tegen- Advertentie I.M.) TT1TTY7' Niet krabben. De helder tl H lit vloeibare D. D. D. kal- JUUIV meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN" HUIDAANDOENINGEN Foster Dulles Hulp aan buitenland mag niet drastisch beperkt worden WASHINGTON. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dulles, heeft Dinsdag op een besloten bijeenkomst van de Se naatscommissie voor het Bankwezen verklaard, dat de uitgaven voor de fensie en het program voor hulp aan het buitenland niet drastisch kunnen worden besnoeid. De minister zou o.m. hebben ge zegd, dat ..De Russische druk even groot is als ooit en zal, naar ver wacht wordt, voortduren". Verschei dene senatoren drongen er bij Dul les op aan, om het nieuwe hulp program ten bedrage van 7 milliard dollar tot 5 milliard, of zo moge lijk tot de helft te verminderen. Gen. Clark: Wij voerden geen bacteriënoorlog TOKIO. Generaal Clark, de Amerikaanse opperbevelhebber in het Verre Oosten, heeft Maandag na drukkelijk verklaard, dat de geal lieerden nooit een bacteriënoox-log hebben gvoerd of iets hebben ge daan wat in Korea of elders voor een dergelijke oorlog kan worden aangezien. Dit in antwoord op een beschuldiging via de Chinese com munistische radio geuit. Kamer eens met keuring op tbc voor onderwijzers DEN HAAG. Het wetsont werp, dat het onderwijzend per soneel wil verplichten tot een pe riodiek tweejaarlijks onderzoek op tbc. vond Dinsdagavond in de Tweede Kamer vrijwel algemene goedkeuring. Alleen prof. L e - ma ire (KVP) vond de sancties op niet nakoming van de verplich ting te straf. Het wetsontwerp is echter nog niet aangenomen, om dat gestemd moet worden over een amendement van de heer P e- ters (KVP). Hij had bezwaar te gen de machtiging, welke het wetsontwerp de regering verleent om de periode van keuring van twee jaar tot een jaar te verkor ten. Dat diende z.i. de Kamer uit te maken. Staatssecretaris Mun tendam begreep het bezwaar niet, omdat de voorgestelde pe riode van twee jaar een gevolg is van het feit. dat de keurings- apparatuur te beperkt is. Vandaag komen amendement en wetsont werp in stemming. Buitenkerkelijke gevangenen en humanisme DEN HAAG. In de Eerste Ka mer is bij de behandeling van de be groting van Justitie ook het huma nisme weer aan de orde geweest, in verband met de geestelijke zorg voor buitenkerkelijke gevangenen. De heer De Vos van Steen- wijk (VVD) meende, dat gevange nen. die hulp van het humanisme verlangen, die ook moeten krijgen. Dit kan het geestelijk nihilisme te gengaan. De heer Diepenhorst (AR) vond het humanisme onchristelijk en zelfs anti-christelijk. Prof. Beaufort (KVP) achtte de commissie voor de geestelijke ver zorging van de buitenkerkelijke ge vangenen niet evenwichtig genoeg samengesteld. Advertentie l.M.) De 4 bestanddelen van Chefarine „4" tezamen in één tablet ver enigd vormen het beroemde ge neesmiddel, dat vaak uitkomst brengt, waar andere middelen falen. JPBiTiPnMBb 'n 4h' dost wonderen.' Nog geen resultaat Kamerdebat over tweede Technische Hogeschool DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft zich Dinsdagavond uit voerig bezig gehouden met de stich ting van een tweede technische ho geschool aan de hand van een voor stel om f 15.000 uit te trekken voor de voorbereiding. Daarbij is de vesti gingsplaats natuurlijk aan de orde geweest en voorstanders van Eind hoven vonden aanhangers van Arn hem tegenover zich. De KVP toonde zich verheugd, dat de regering Eind hoven uitverkoren had, maar de KNP vond die keus, bij monde van de heer Weiter inconsequent, omdat de regering van de urgentie van een tweede T.H. nog niet over tuigd is. De beslissing wilde hij dan ook aanhouden, totdat de studiecom missie tot een conclusie zal zijn ge komen. In ieder geval verlangde hij de toezegging, dat de dringend nage streefde ontwikkeling van Delft geen nadeel zal ondervinden van de voor bereiding van een tweede T.H. Het debat werd ontijdig afgebroken, om dat minister Cals niet geheel fit was. (Vervolg van de voorpag.) de nadere procedure. Het ligt voor de hand, dat men de zaak zal uit stellen tot 10 Maart, de datum waarop de zogenaamde Assemblee ad hoe haar ontwerp voor 'n Euro pese Politieke Gemeenschap aan de ministers zal voorleggen. Nadat dus de discussies over de Nederlandse voorstellen een min of meer platonisch einde hadden ge vonden, kwam het volgende punt van de agenda aan de orde: de mate van voortgang, die in de di verse landen met de ratificatie van het verdrag over de Europese De fensie Gemeenschap is gemaakt. Bidault verklaarde nog eens, dat de bedoeling van de Franse protocol len alleen maar is, 't vastleggen van de nadere interpretaties van 't Europese legerverdrag en niet het aanbrengen van essentiële wijzi gingen. Vervolgens nam Adenauer het woord. In een lang en indrukwek kend betoog gaf hij een uiteenzet ting van de militaire situatie, die volgens hem de ratificatie der ver dragen tot dwingende noodzaak maken. Bidault noemde het beeld, dat Adenauer gaf „macaber", daar mee wel aanduidende, dat naar zijn oordeel Adenauer door een wat al te sombere bril kijkt. Tot zover is men gisteren geko men. Uit alles blijkt tot dusverre, dat grote politieke beslissingen op deze conferentie niet zullen wor den genomen. Op welke dan wel? Misschien de volgende of de daar opvolgende of een nog latere? Maar intussen staat de wereld niet stil. De Russen zien de Europese machteloosheid om tot besluiten te komen met welgevallen. Het Ame rikaanse Congres zal zich in April moeten afvragen, welke hulp Ame rika in de toekomst aan Europa zal verlenen. De indruk, die de Europese politiek tot die datum op de Amerikanen maakt, zal op die beslissing van grote invloed zijn. waarderekening zal moeten worden gedaan, is zeker niet bij voorbaat uit te sluiten. De begroting van Financiën is z.h.s. aangenomen In Nijmegen toeten ze nu ook wat soldatenstiert is. Dertigduizend liter hebben de Nijmegenaars ge nuttigd ten bofc van het Rampen*- fonds. De Luchtstrijdkrachten hadr den dc organisatie in handen, de plaatselijke firma's leverden gratis de ingrediënten. Een gulden per liter, pak aan. 's Middags waren de jongens van de Luchtstrijdkrach ten schoon uitverkocht. De school jeugd kreeg ook zijn deel. Op het onderste plaatje ziet u een echte generaal, die veel belang heeft bij de snertslagHet is luitenant- generaal b.d. P. Alons, directeur van het Rampenfonds, die samen met de vierjarige Tony Gerrits ons Nederlandse gerecht eer aan deed. „Goeie soep, generaalzei Tony roaarderend. 0 Maarschalk Sokolowski, de chef van de generale staf van het Sowjet-Ieger. heeft een partijtje gegeven. Zei een Westers diplomaat: Het was een aardig feest. Vijf grote tafels stonden gedekt en bogen door onder de last van reus achtige schotels kalkoen, eend. gans, piepkuiken, roastbeef, steur en caviaar. Het geheel werd ruimschoots overgoten met wodka, wijnen uit de Krim en de Kaukasus en Moskovische champagne. 0 De West-BerUjnse schoorsteenvegers willen meer geld hebben en zijn in sta king gegaan. Verschillende schoorstenen zullen daar een zware pijp roken. Van daag gaan de stakers een protestoptocht houden. In Helsinki is een vierling geboren, twee meisjes, twee jongens. Ze maken het allemaal goed. hun moeder ook. Een slimme Nederlandse fabrikant brengt nylonkousen in de handel in twee verpakkingen: een met een Neder landse tekst en een met een Amerikaans opschrift. De dames vinden de „Ameri kaanse" kous véél beter. En toch, zegt de fabrikant, zijn de kousen precies het zelfde. Tommy Manville, een 58-jarige Ame rikaanse millionnair, is gisteren voor de tiende keer in het huwelijk getreden Zijn „langste" huwelijk duurde elf jaar. zijn „kortste" 7 uur en 45 minuten. „Dit is de laatste keer." zei hij gisteren. Na Arnhem krijgt ook Amsterdam deze zomer zijn „regenverzekering". De premie is 1.50 voor elke tien gulden. Het bedrag wordt uitbetaald als er racer dan drie millimeter regen per dag valt. Ierland i is ontslagen, schreef een be dankbrief voor dc goede zorgen. In een P.S. schreef hij: ..Ik deed een der ver pleegsters een huwelijksaanzoek. Ze zei ja. maar ik heb ontdekt, dat het slechts een onderdeel van de behandeling is." Nog geen 24 uur nadat koningin Eli zabeth van Engeland en haar echtgenoot vertrokken waren uit het kasteel van de graal' van Pembroke, werd daar in-, gebroken. Buit: 60.000 gulden aan juwe»> Heistelling stort op een woning ARNHEM. Bij het verplaatsen van een heistelling in de Braak- manstraal te Arnhem is de kabel gebroken, waardoor de heistelling op een woning terecht kwam en deze zeer zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. I ER gelegenheid van Helena Nolthe- x nius' onvolprezen Duocento schre ven wij" hier onlangs, dat Nederland over knappe, begaafde schrijfsters be- schikt, en wij noemden in dit verband ook ar Anne Mulder en Hella Haasse. I Van beide laatstgenoemden hebben de vele radiolezingen onze opinie versterkt. I maar van de allerlaatste vooral de boe ken die zij sedertdien publiceerde. nJ.' De Scharlaken Stad en. deze week; Klein Reismozaïek. Italiaanse Impressies (Baarn. Het Wereldvenster, 1953: t 3.90). Het zijn de bevindingen van iemand die in het oude en nieuwe Italië al z'n zin-i tuigen de kost geeft en daarvan in rustig proza verantwoording aflegt: soms a.oet zij daarbij ontdekkingen, die elk op zichzelf reeds stof bevatten voc* I een boordevolle psychologische avon- i turenroman. zo bijvoorbeeld "net lever.s- j verhaal van Bernardo Occhino. de re- I r.aissancistiache Franciskaan die op ra, 50-ste iaav hoofd var. de Cepucüner Orde werd. de verleiding van een kardfc-' nalaat onderging maar als ad-jarige t onder de vleugels var. Calvijn vluchtte, i n>n jonge Italiaanse huwde en r.a ette- I li.jke droeve zwerftochten in Austcrlita overleed - - Ook Macchiaveltt treedt u naoe: tn I c'."* merkwaardige boeVJe. nader door een vrouw. er!'1. Nedc.i'mds'; e«rj£ l maakt t»p haar kans"..

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1