HET ROTTERDAMSCH PARGDL „Kiein-Europa' nog aan verre horizon Ingezamelde kleding ook voor behoeftige landgenoten Voor tolunie slechts matige geestdrift Dijk afgesloten bij Rilland Bath Premier: „Koning gaf GEEN interview5* France-Soir: Wij zullen de bewijzen leveren Architecten van Europa s eenwording Lenteboden Reigersbergse polder thaw grotendeels behouden Besluit in overleg met regeringsinstanties Von Rundstedt overleden Sfwrtn"™ I Bijna 60 millioen KOREA EN POLEN 13e Jaargang, no. 47 1 Onafhankelijk Dagblad voor Rotterdam en Omstreken Voensdag 25 Februari 1953 Uitgave N.V. de Nieuwe Pers - Postgiro 398644 - Bankier: Arasterdamsche Bank te Rotterdam - Directeur: B de Vries - Hoofdredacteur: Si. van der Schaaf Vrij, onverveerd Redactie en Administratie: Schiedamsevest 42 - Tel. 2S430 (7 lijnen) Abonnementsprijs per week 47 ct; kwartaal f 6.05; losse nummers 10 ct (Van een onzer redacteuren) ROME. Gisteren hebben zes ministers van Buitenlandse Zaken der landen, die tezamen de Kolen- en Staalgemeenschap vormen, de tanden gezet in punt 1 van de agenda: het Neder landse voorstel tot oprichting van een douane-unie, met als algemene achtergrond de Nederlapdse overtuiging, dat politie ke integratie van Europa alleen zin heeft als zij hand in hand gaat met economische integratie. De besprekingen over de Nederlandse voorstellen duurden vrijwel de gehele dag, maar hebben, hetgeen ook wel in de lijn der verwachtingen lag, geen concreet resultaat opgeleverd. Weliswaar deelde voorzitter Van Zeeland na afloop op een korte persconferentie mede, dat er een „accoord in principe" over het Nederlandse voorstel was bereikt, maar in de eerse plaats betekent die term in de diplo matieke taal eigenlijk niets en in de tweede plaats is het zelfs de vraag of het weinige, dat zij dan nog betekent, het totale beeld der reacties juist weergeeft. Na de gebruikelijke woorden van die bijna op enthousiasme leek. begroeting, door gastheer De Gas- peri uitgesproken en een kort ant woord daarop van voorzitter Van Zeeland, kreeg minister Beyen het woord. Uitvoerig zette de Neder landse minister nog eens het waar om van het Nederlandse voorstel uiteen. Naar aller oordeel was het betoog van minister Beyen bijzon der helder en uitstekend geformu leerd. Algemeen prijst men trou wens hier in Italië de uitgebreide economische en financiële kennis van de Nederlandse minister. De heer Beyen legde er nog eens de nadruk op, dat men zich voor al moet hoeden voor het opbou wen van politieke constructies, zonder dat die een concrete econo mische inhoud hebben. Volgens de Nederlandse gedachtengang is juist de douane-unie een bijzonder ge schikt middel om een duidelijk beeld te krijgen van dc economi sche, financiële en sociale proble men, die voor de verschillende partners het gevolg zullen zijn van economische integratie. In het Ne derlandse plan is namelijk voor zien, dat de leden-staten, wanneer zij menen door de douane-unie op een bepaald punt in ernstige moei lijkheden te geraken, aan de ove rige partners uitzonderingsmaatre gelen kunnen vragen. Welnu, aan de verzoeken om uitzonderings maatregelen zal men kunnen zien. waar hem de schoen wringt en daardoor zal een beter overzicht mogelijk worden. Na minister Beyen kreeg de heer Bidault het woord. Zoals verwacht bleek de Franse reactie niet on verdeeld gunstig. Bidault wees het plan niet af, maar had toch vele, voornamelijk politieke bedenkin gen. Adenauer bleek een welwillend standpunt in te nemen. Welwillend omdat hij voorstander is van een zo compleet mogelijke Europese in tegratie. Maar uit zijn woorden werd wel duidelijk, dat hij alleen maar tot zover met het Nederland se plan meegaat, als dit niet zal blijken te leiden tot uitstel of com plicaties voor wat voor de rege- ring-Adenauer de hoofdzaak is en blijft: de politieke integratie voor de verkiezingen onder dak bren gen. De Italianen steunen ons plan hartelijk en voegden er aan toe, dat naar hun mening aan het af schaffen van de douanerechten een algehele liberalisering van 't han delsverkeer vooraf behoort te gaan. Van Belgische kant kwam ietwat onverwachte steun in een vorm, WAT VOOR WEER? DE BILT Het K.N.M.l. deelt wede: Een gebied van hoge luchtdruk dat zic/i reeds verscheidene dagen boven Frankrijk bevond, nam de afgelopen 36 uur sterk in betekenis toe en verplaatste zich langzaam naar Duitsland. Boven grote aeien van Europa heerst thans rustig en fraai u-eer, waarbij 's nacnts plaat selijk lichte vorst voorkomt, maar overdag de zon de temperaturen sterk doet oplopen en net weer een voorjaarsachtig karakter geeft. Ook in ons land begon in de afgelopen nacht dc bewolking, die de vorige dagen nogal hardnekkig b eek, te verdwijnen. Hoewel zich ooveti de Oceaan een vrij gmle depressie- actïviieil ontplooit, z.et hel ei vaar uit dal ons land zien de eerste paar dagen binnen ae invioedssie> van het coniinen'nie hogeamk Het is de vraag of Van Zeeland zulks deed omdat hij zo van harte instemt met het Nederlandse idee op zichzelf. Was dat zo, dan ware er in de Benelux gelegenheid te over geweest, daarvan te doen blijken. Veeleer mag men vermoe den, dat een vrij giftig addertje onder het Belgische gras schuil gaat. Van Zeeland is nog nimmer een duidelijke voorstander van de integratie geweest en het vermoe den bestaat daarom, dat hij in het Nederlandse plan een nieuw obsta kel voor de integratiepolitiek in het algemeen ziet door de weer standen. die er met name bij de Fransen, tegen bestaan en dat hij, juist door zich nu achter het Ne derlandse standpunt te plaatsen de complicaties wil vergroten. Zoals gezegd, besloten is er niets over het Nederlandse plan. Van daag zal men zich beraden over Zie verdei pag. 3 Deviezen-voorraad weer gestegen AMSTERDAM. Volgens de jong ste weekstaat van de Nederlandse Bank is de goudvoorraad met 2.187.053.351 in feite onveranderd gebleven. De deviezenreserve is met ca 9 millioen aangegroeid tot 1708 min, dank zij een verbetering met ƒ55 min. van de vorderingen en pa pier in buitenlands geld. De andere posten, die onze deviezenpositie be palen, geven alle een vermindering te zien. Goud en deviezen tezamen belopen thans 3.895 min. zodat de op waartse lijn sinds het begin van het jaar ononderbroken wordt voortgezet (per 5 Jan. j.l. 3.666,8 min.). (Van een onzer verslaggevers) RILLAND BATII. Na dagenlang vrijwel onafgebroken zwoegen zijn Dinsdagochtend 1800 Nederlandse soldaten er in geslaagd een zeer belang rijk deel van de Reigersbergse polder bij Rilland Bath af te sluiten voor het steeds terugkerende Scheldewater. Duizend van de 1200 hectare van de polder zijn nu afgesloten van de enorme gaten, die vlak bü het dorpje Bath in de zeedijk werden geslagen. Bath is nu nóg prijsgegeven aan dc vernietigende kracht van het rijzende en dalende tfj een verschil van ruim vier meter maar Rilland heeft de ergste tijd gehad. Zeer binnen kort al zal men beginnen de afgedamde duizend hectare leeg te pompen. Dat betekent dan tevens het droogvallen van het dorpje Rilland. Met dit succes wordt een werk halve of twee meter worden op- besloten dat men een das of acht geleden noe kon horen beschrij ven als een „wilde stunt". Kort na het dood tij werd om half tien de zandzak neergeworpen, die de Reigersbergse polder in twee delen 'sneed. De ..wilde stunt" was dank zij het bijzonder rustige weer en het bijna ongelofelijke doorzet tingsvermogen van de genie en de grenadiers gelukt. Maar er ging geen gejuich op onder al die militairen. Zij werk ten door. Want al lag er dan een zandzakkendijk tot juist boven de hoogwaterlijn. niemand vond deze afdamming hoog genoeg. De Vier de Weg, die nu de polder in twee- en deelt, moet nog zeker ander- De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frank rijk, Nederland, België en Lu xemburg, beraadslagen in Rome over problemen van Europese economische, militaire en poli tieke samenwerking. Van links af: De Casperi, Van Zeeland, mr. Beyen, Bidault, Adenauer en Beek (Luxemburg). Blokkade Moerdijk kost per maand 1.25 millioen DEN HAAG Gezien de talloze informaties, die betreffende de route voor het verkeer naar het zuiden bij de KNAC worden inge wonnen. wijst de automobielclub er nog eens met de meeste nadruk op, dat alle verkeer over de Moerdijk is gestremd. Men dient te rijden over Utrecht. "s-Hertogenbosch, Tilburg en Breda. Het spreekt vanzelf, dat de be trokken instanties alles zullen doen om de vitale verbinding over de Moerdijkbrug zo spoedig mogelijk te herstellen. Teneinde nog eens in het licht te stellen, hoe belangrijk 1 dei- deze verbinding is. heeft de KNAC een GELADEN STEMMING IN BELGIË gehoogd Dit zullen de militairen doen. De troepen die er Dinsdagoch tend nog werkten zijn om vier uur 's middags afgelost en hun opvol gers blijven tot de le Maart bij Rilland Bath aan het werk. Daar na korrxen de „echte" polderwer kers om de dijk nog steviger te maken, want met het slagen van dit plan het eerste definitieve opbouwresultaat in het rampge bied heeft men onmiddellijk be sloten van de Vierde Weg een per manente slaperdijk te maken. De polder zal uit twee delen blijven bestaan. De soldaten werken dus door. De Aan- en Afvoertroepen ver richten halsbrekende toeren door met enorme vrachtwagens vol zandzakken over dijkjes te rijden waarop deze nauwelijks „passen". En de infanteristen en genisten gaan door met het zakken sjou wen. Het militaire karakter gaat misschien wel iets verloren, door dat velen van hen op klompen lo pen en de anderen in allerlei ver schillende soorten laarzen, maar niemand let daarop. Er wordt ge werkt. Rilland is definitief behouden. Nu de stroom, die als een cirkel vanuit het zeegat de polder door liep voor een groot deel is be dwongen kan men actief beginnen aan het dichten van die' gaten bij Bath. Het herstel van dit dorp is dus ook weer „iets" dichterbij ge komen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Op een wel zeldzaam onelegante w\jze heeft België' minister. Van Houtte, zich uit het moeilijke parket trachten waarin koning Boudewijn de regering had gebracht, met het geruchtma kende interview, dat Maandag door het Franse blad „France-Soir" was gepubliceerd. Hoewel niet met zoveel woorden ontkennend, dat een der gelijk onderhoud heeft plaats gehad, meende de premier gistermiddag in de Belgische Kamer namens de regering te moeten meedelen, dat de koning tegenover niemand enige verklaring, hetzij mondeling, hetzij schrif telijk., heeft afgelegd. Om de draagwijdte van dit vreemde dementi en ook de subtiele bewoordingen er van te begrijpen, moet in hét oog worden gehouden, dat een constitutioneel vorst, zon de verantwoordelijkheid van van zijn ministers, geen ver berekend welke extra kosten het klaringen kan afleggen. In het wegverkeer moet maken. Zo wordt interview worden dc koning wel per week voor 1' 120.100 aan benzine degelijk verklaringen toegeschreven extra verreden. De algemene schade en nog wel enkele met politieke voor het verkeer kan worden be- strekking. Aan de mededeling, dat groot op 1.25 millioen per 25 werk- volgens de koning de aanvallen op dagen. zijn familie tot doel hebben, de DEN HAAG. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis deelt mede, dat de hoeveelheid bruikbare kleren, ingezameld ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood, zo groot is. dat deze voorraad de be hoefte van de slachtoffers zeer vele malen overtreft. Het Rode Kruis en het Rooms Katholieke Huisvestingscomité hebben besloten, dat de goede ren. die wel voor uitreiking geschikt, doch niet meer noodzakelijk voor de slachtoffers zijn, via de Nederlandse kerkelijke en charitatieve instel lingen aan behoeftige Nederlanders ten goede zullen komen. Dit besluit werd genomen na overleg met de desbetreffende re geringsinstanties en in samenwer king met de volgende organisaties en instellingen: de Centrale Diaco nale Conferentie der Gereformeer de Kerken, de Federatie van Diaco- De kerken en organisaties zullen zelf zoveel mogelijk voor het ver voer der goederen zorg dragen en zullen in nauw overleg met de sociale diensten van de betrokken gemeenten de uitreiking ter hand nemen, zodat doublures kunnen nieën in de Ned. Hervormde Kerk, worden voorkomen Na onderzoek het Landelijk Sociaal Charitatief Centrum, de Stichting Joods Maat schappelijk werk. de Stichting Leger des Heils. de Vereniging voor Maatschappelijk Werk op Hu manistische Grondslag „Humanitas" de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp. de Stichting i Kerkelijk en Particulier Initiatief voor Sociale Z-rj ten .whocve van Gerepatrieerden. de Centrale Raad van Diaconieën van de Remon strants Gereformeerde Broeder- bied zal blijven bev nden :odol op schap de St Vincentiusvereniging een aanhouden ran liet rustige en in Nederland, de Federatie Zorg en fraaie iveer gerekend mag worden. Bijstand en andere instellingen. is gebleken, dat met de hier be doelde oplossing onder de huidige omstandigheden in het algemeen stellig ook door de slachtoffers van Mooi weer Weersverwachting geldig van Woensdag avond tot Donderdag avond: Droog en over het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid- West en Zuid-Oost. Vannacht bijna overal temperaturen om het vriespunt en plaatse lijk mist; morgenmid dag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. 26 Febv. zon op 7.33 uur; onder 18.14 uur: maan op 13.56 uur: onder 6.44 uur. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.ttfmp. Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u. Helsinki Zw. bew. Windstil - 17 C 0 mm Oslo Mist Z.Z.W. 5 1 0 Stockholm Geh. bew. Z.Z.W. 4 0 Kopenhagen Motregen Z.Z.W. 4 2 0.1 Londen Mist Windstil 3 0 Amsterdam Onbew. Z. 4 4 0 Brussel Onbew. Windstil 1 0 Parijs Onbew. Windstil 1 0 Bordeaux Mist Windstil -2 0 Nice Onbew. N.W. 4 5 0 Warschau Onbew. Windstil -2 0 Berlijn Zw. bew. Z.O. 2 2 0 Frankfort Nevel O. 2 0 Münchcn Mist Windstil -3 0 Zürich Geh. bew. O.N.O. 2 1 0 Wenen - -ft ..Ga naar Rotterdam zei helderziende BEESD. Vorige week Woens dag werd in Tilburg een bromfiets gestolen. De gedupeerde wendde zich tot. de politie en toteen helderziende. Deze laatste advi seerde hem Zondag j.l. naar Rot terdam te gaan. Daar zou hij dan de man, die men van de diefstal verdacht ontmoeten. De benadeelde ging inderdaad vergezeld van een familielid naar de Maasstad. Men zocht en zocht, maar zag de dief niet. Op de thuisreis namen ze van hei ver keersplein onder Utrecht een lifter mee. Men kreeg sterk de indruk met de dief te doen te hebben. Om de politie te waarschuwen stopte men bij een benzinestation onder Beesd (Gld.). De lifter probeerde er vandoor te gaan. maar de politie greep hem. Vrij vlot volg de toen de bekentenis, dat hij in derdaad de bromfiets had gestolen. Het consult van de helderziende had 3.gekost. de watersnood, voor wie deze kle ren waren bestemd, wordt inge stemd. Er wordt in volledige mate voor zorg gedragen, dat de door de watersnood getroffenen (voor zover deze nog niet ter zake voldoende voorzien zijn) in ieder opzicht met voorrang geholpen zullen worden. Een zeer belangi-ijke hoeveelheid van de allerbeste ingezamelde goe deren blijft ten behoeve van deze slachtoffers voorshands nog gere serveerd. Het Tweede Kamerlid mej. Ten- deloo (PvdA) heeft Dinsdag de regering schriftelijk gevraagd of de overtollige goederen niet ter be schikking kunnen worden gesteld van de eveneens zwaar getroffen vluchtelingen, die in kampen in West-Duitsland verblijven. HANNOVER. De voormalige Duitse veldmaarschalk C.erd von Rundstedt. die vooral bekend is ge worden door het feit, dat hij Hitler's wanhoopsoffensief van 1944 in de Ardennen leidde, is gisteren op 77- jarige leeftijd te Hannover gestor ven. Sinds Von Rundstedt in 1948 dooi de geallieerden uit het kamp voor krijgsgevangenen, waarin hij ver bleef. wegens zijn zwakke gezond heid werd vrijgelaten, leefde hij te ruggetrokken op de kleine flat in Hannover. Hij stamde uit een Pruisi sche officiersfamilie, was een leer ling van Von Moltke en werd door Montgomery als de beste Duitse le geraanvoerder in de tweede Wereld oorlog beschouwd. Von Rundstedt was geen nazi, maar hij aarzelde nooit om gevolg te geven aan de opdrachten, die Hitier hem gaf. Zo aanvaardde hij in 1939 na reeds in 1938 gepensionneerd te zijn, het bevel over de legergroep, die het Zuidelijk deel van Polen bin nenviel. Later werd hij belast met de organisatie van de defensie van West-Europa tegen de verwachte ge allieerde invasie. In 1943 nam hij zijn ontslag, maar hij stond weer gereed, toen in 1944 het beroep op hem werd gedaan om het Ardennen-offensief aan te voeren. Begin 1945. nadat de geallieerden over dc Rijn waren ge trokken, ontsloeg Hitier hem defi- nitief. eenheid van België aan te tasten, wordt als letterlijke bewoording van de koning toegevoegd: „Ik machtig u, de zienswijze van mijn huis tot uitdrukking te brengen ten aanzien van de schandelijke aanvallen, waarvan het het voorwerp is ge weest.'' Moest premier Van Houtte. die na de terugkeer der koninklijke familie Maandagavond laat nog op het paleis werd ontboden, hierover zijn afkeuring uitspreken en er elke verantwoordelijkheid voor afwijzen? Dit zou betekenen, dat de regering dan ook zou moeten aftreder.. Der gelijke consequenties in de toch al voor de katholieke partij zo hache lijke politieke situatie heeft de regering kennelijk niet durven trek ken en zij heeft gemeend dan maai de koning te moeten „dekken", door een mededeling, die als een leugen om bestwil was vermomd en die nog verdere gevolgen zal heb ben, omdat de goede trouw van een buitenlands blad en een buiten lands journalist er mee zijn ge moeid- In een met electriciteit geladen Kamer besteeg de wat later gearri veerde premier omstreeks drie uur de tribune om namens de regering een verklaring af te leggen. Vol gens hem hadden persberichten ten onrechte het bewuste artikel voor gesteld als een interview met de koning bij diens vertrek uit Anti bes. „De regering kan formeel ver klaren,'' vervolgde de premier, „dat Zie verder pag. 7 s-emehtma- :r- in Rampenfonds DEN HAAG. In het Na tionaal Rampenfonds is tot Dinsdagavond een bedrag ge stort van 59.7 millioen gulden. Maandagavond was de stand 58.8 millioen. De collecte, die op Zondag 8 Februari in de Hervormde Kerken is gehouden ten bate van het Rampenfonds heeft in ongeveer 1300 gemeenten rond 1*4 millioen gulden opge bracht, aldus deelt het persbu reau van de Ned. Herv. Kerk mede. Commissaris der Koningin Aantal slachtoffers zal belangrijk stijgen MIDDELBURG De commissaris der Koningin in de provincie Zee land, jhr mr A. F. C. de Casem- broot, heeft in een vergadering der Zeeuwse Provinciale Staten meege deeld, dat het aantal omgekomen slachtoffers in zijn gewest tot dus ver volgens de gegevens van het Rode Kruis 264 bedraagt. Hij voorzag echter, dat dit aantal latei- belangrijk veel hoger zal blijken te zijn. Volgens tot nu toe verkregen informaties bedraagt het aantal slachtoffers voor Zeeland officieus reeds 554. BLADEREND in een vergeeld tijdschrift met het jaartal 1936 stuitten wij onlangs op een stuk over Neville Chamberlain, toenmalig Brits minister-president. Men kon er in lezen, met hoeveel succes deze man liet geloof in de vrede bij ongetelden in stand wist te houden. Het artikel was verlucht met een fraaie foto, waaronder zoiets stond als: S'rede is mogelijk, als wij hem maar ernstig willen! Drie jaar later zou de tweede wereldoorlog uitbreken. Niemand kan achterna twijfelen aan de voortreffelijke bedoelingen van Neville Chamberlain. Wanneer er één is. die de oorlog niet heeft gewild, dan is hij het wel. Gedreven werd hij niet door eerzucht, maar door een typisch Brits verantwoordelijkheidsgevoel. Hij kan beschouwd worden als een tragi sche figuur, die de vriendschap en de goedheid heeft gezocht en aan het einde van zijn leven het grimmig ge weld en de boosheid heeft gevonden. Er zou een aangrijpend en leerzaam treurspel kunnen worden geschreven met Neville Chamberlain als hoofd persoon. Wonderlijk hoe de dingen soms sa menvallen. Op dezelfde dag, dat wij dit stuk bij toeval vonden, ontdekten wij op onze schrijftafel een krantje, waarin op felle wijze critiek werd ge oefend op het feit, dat het Westen zich had gemengd in de strijd op Korea. Ziet, gij democraten, zo onge veer stond er in, wat gij van Korea hebt gemaakt: een ontluisterd en ge schonden land met een tot de bedel staf gebrachte en door plagen geteis terde bevolking. Bovendien worden de Westelijke soldaten blootgesteld aan dood. verminking en moreel verval. En dat alles om Syngman Khee en zijn corrupte club, die dat helemaal niet verdienen, te helpen hun macht te handhaven! Misschien zullen sommigen vragen: wat heeft dat verhaal over Chamber lain te maken met de interventie in Korea? Iets meer dan men denkt! Ook deze Britse minister-president heeft geïntervenieerd. Groot-Brittan- nië is in 1939 niet in oorlog geraakt doordat b.v. bommen op Londen wer den geworpen of als gevolg van een Duitse invasie in het verbonden Frankrijk. De oorlogstoestand tussen Engeland en Duitsland is het gevolg geweest van een garantie, die de Brit se regering had verstrekt aan Polen op een moment, dat de legers van Uitlcr goreedstonden, dat land binnen te nikken. Chamberlain wist toen. dat zijn vertrouwen niet gerechtvaardigd was geweest en dat zijn vredespolitiek had gefaald. Wij hebben deze garantie niet als een oorlogsdaad horen bestempelen anders dan in de toenmalige Duitse pers en radio, die Chamberlain in die dagen voor alles wat lelijk is hebben uitgemaakt. Toch was Poleu allesbe halve een democratische modelstaat. Pilsoedski had in de laatste jaren van zijn leven het regeringssysteem op half-fascistische leest geschoeid en de macht was in handen van een tame lijk kleine corrupte groep officieren en grootgrondbezitters. Dit regiem had er een jaar tevoren niet tegenop gezien, uit Hitiers handen een stukje van de Tsjecho-Slowaakse buit te aanvaarden. In het Britse Lagerhuis heelt Lloyd George, die toen nog leefde en volledig overtuigd was van de onvermijdelijkheid van de oorlog, niettemin critiek geoefend op de rege ring, die het demooratische Tsjecho- Slowakije in de steek had gelaten, maar zich solidair had verklaard met dat door een „ellendige klasse-rege ring geringeloorde Polen." Het was van geen belang meer. Het ging niet om Polen. Het ging om heel iets anders en belangrijkers. Het ging om de vraag of de tijd was ge komen zich te weer te stellen tegen een boze macht, die bezig was bij stukjes en beetjes de hele wereld aan zich ondergeschikt te maken. Cham berlain, man des vredes, beantwoord de deze vraag bevestigend, alleen, hij kon weinig doen. Hij kon Polens on schendbaarheid wel garanderen, maar het land niet helpen. Hij kon enkel het beginsignaal blazen voor de vrije wereld: alarm, alarm! En dan gaan wij vveei even naar Korea terug. Syngman Rhee en zijn helpers verdienen even weinig sympa thie als indertijd kolonel Beek en zijn kliek, maar er staan veel groter en belangrijker dingen op het spel dan het helpen van een „ellendige klasse regering" Op Chamberlains garantie, die niet gehonoreerd kon worden, is de tweede wereldoorlog gevolgd. De krachtdadige interventie van de V N in Korea heeft, wie weet. een derde wereldoorlog voorkomen. De verwoes ting van Korea is een ellendige zaak maar zij verdient de voorkeur bover een verwoesting van de hele aarde. Fl. 10.000 op lot no 19289 DEN HAAG In de 518e loterij, 4e klasse, 7e lijst is op no. 19289 een prijs gevallen van f 10.000. OP de Internationale Bloemen tentoonstelling „Flora 1953" te Heemstede zijn de eerste bloe men al boven de grond uit. Men ziet hier crocussen in de rots- tuin; op de achtergrond de klok- ketoren, die vrijwel i

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1