Nachtelijk parkeren blijft vrij Aanwijzing van straten voor parkeerterrein ongewenst [.DRAaiSMA Doodslag aan het Spaarne Het ideale paar Blauwe Gillette Mesjes in het kort Surplus kleren aan behoeitigen LIJKALTO 2 FRIESE KOERIER Woensdag 25 Februari 1953 tentoonstelling rijwielen^ motorrijwielenbromfietsen 27 FEBRUARI t/m 8 MAART 1e dag opening 14.15 uur. Verder 1Q-17 en 19.30-22 uur Tweede Kamer (Van onze parlementaire medewerker) De Tweede Kamer heeft deze week een druk programma. Verschei dene wetsontwerpen zullen afgehandeld moeten worden. Gisteren is-een viertal in discussie geweest, behalve dan nog enkele ontwerp- jes, die zonder meer onder de hamer doorgingen. Daarvan mag ge noemd worden het ontwerp tot wijziging van de grenzen der gemeen ten Ooststellingwerf, Opsterland en Weststellingwerf, dat zonder meer goedgekeurd werd. Een ontwerp tot het verlenen van een crediet van f 21.5 millioen aan de Handelmaatschappij H. Albert de Bary en Co N.V. te Amster dam werd, nadat de heren Ritmeester (VVD) en Van Rijckevorsel (KVP) even tegen gesputterd hadden, goedgekeurd. Het gaat hier om het feit, dat deze bank voor transacties tijdens de bezetting mil- lioenen rijksmarken heeft ontvangen, welke later waardeloos zijn geworden. De bank moest 21.5 millioen uitbetalen. Had zij dat toen direct moeten doen, dan zou de firma in moeilijkheden zijn geraakt en daarom werd door de Ned. Bank een crediet geegven, dat door de Staat gegarandeerd werd. En toen begon een langdurige discussie over een wijziging in de - op de motorrijtuigbelasting en wel ten aanzien van de heffing van pariceergelden. Het heffen van parkeergelden ge schiedt naar de mening van de regering te ondoelmatig, reden waarom deze ma terie gereglementeerd dient te worden. Te veel wordt er na parkeergeld gehe ven, zonder dat daar enige tegenpres tatie tegenover staat in oe vorm van bewaking, enz. De nieuws beperkende maatregelen zijn uit een oogpunt van het onbelemmerd functionneren van het verkeer toe te juichen. Parkeergeld- heffing is thans alleen rog mogelijk krachtens dit ontwerp. Arleen in bepaalde omschreven geval len zullen gemeenten nog afwijkende bepalingen mogen maken: heffing voor het plaatsen van motorrijtu'gen op be paalde aangewezen en daarvoor inge richte plaatsen en voor parkeren in de nacht tussen 12 en 5 uur. Dit is geen verplichting, doch de gemeenten hou den zelf de vrijheid om zulk een hef fing in te stellen en zo nog enige in komsten te verkrijgen. „Zware woorden". Die Kamerleden, die altijd nogal vu rig pleiten voor het handhaven van de gemeentelijke autonomie, bleken nu niets van autonomie te willen weten. De heren Ritmeester, Van de Wetering (C.H.), Verkerk (A.R.) en Jansen (K.V.P.) waren fel gekant tegen auto nomie. Zij meenden, dat de gemeenten de mogelijkheid onthouden moet wor den om deze parkeergelden te heffen. De strijd spitste zich toe op de poging om de gemeenten de mogelijkheid te onthouden van een heffing voor parke ren bij nacht tussen 10 en 5 uur en het bestemmen van straten en pleinen tot parkeerterrein, waarvoor heffing mo gelijk is. Er werden nogal zware woorden ge bruikt. De heer Ritmeester trad op als spreekbuis van de verkeersbonden en sprak van ondragelijke lasten die op het motorisch wegvervoer drukken: „Het hoekje waar altijd de slagen vallen". De heer Verkerk zat kennelijk in een moeilijk parket. Hij pleit nu eenmaal graag voor de belangen van de wegge bruiker, maar.... hij is ook burge meester, Hij vond deze oplossing: wij moeten niet overgaan tot het heffen van parkeergelden, want dat zal een slechte indruk op de buitenlandse gasten ma ken! De heer Jansen diende een amende ment in met de bedoeling een parkeer- geldheffing voor het parkeren des nachts aan de gemeenten te onthouden. Hij voerde als argument hiervoor aan, dat er veel te weinig garageruimte is, zodat velen wel gedwongen worden hun wagen buiten te parkeren. De heer Hofstra (Arb.) erkend» dit ook. Hij was echter de enige, die meende, dat de gemeentebesturen dit zelf ook wel kunnen beoordelen. Een gemeenteraad kan in een plaats, waar weinig garageruimte is, toch besluiten geen parkeergéld te heffen. De minister van Financiën, de heer Van de Kieft vond de hele zaak blijk baar niet erg belangrijk. Hij verklaar de, dat het ontwerp niet verder ging dan het scheppen van de mogelijkheid voor gemeenten om bepaalde heffingen onder bepaalde voorwaarden en voor bepaalde gevallen in te stellen. De achtergrond is het niet-voorziene pro bleem van de enorme uitbreiding van het aantal motorrijtuigen. Een pro bleem, dat steeds moeilijker wordt en bijna onoplosbaar is. Ten aanzien van het parkeren des nachts wees de minister op een adres van de Ned. Ver. van Gemeenten, waar in geconstateerd wordt, dat ook hand wagens, karren en bakfietsen precario rechten betalen. Waarom die wel en motorrijtuigen niet, zo vroeg de mi nister. Bovendien meende hij dat de Eerst de monteur pas dan de baby Leden van een moedervereniging in Chelsea (Zuidwest Londen) kun nen boxen huren. Zij kunnen deze boxen buiten het raam bevestigen om de baby in staat te stellen zijn aandeel aan frisse lucht te krijgen als er geen balcon of tuin is. De di rectrice zei dat dc ouders aanvan kelijk ongerust waren totdat dc man, die de boxen bevestigde, zelf in de box is gestapt en er in rond ge sprongen heeft om te zien of alles in orde is. gemeentebesturen mans genoeg zijn om zelf uit te maken wanneer parkeergel den geheven moeten worden. Na een korte repliek gaf de minister te kennen, dat hij hoopte op ongewij zigd goedkeuren van het ontwerp. Doch de voorstanders van het amendement- Jansen zetten hun zin door. Er kwam een nogal onoverzichtelijke stemming, welke tot resultaat had, dat het amen dement met 50 tegen 16 stemmen werd goedgekeurd. Dit betekent dus, dat er aanstonds vcor nachtelijk parkeren geen heffing zal kunnen worden gevraagd en de ge meenten ook geen straten en pleinen voor nachtelijk parkeren zullen mogen aanwijzen! Bescherming van leerlingen tegen besmettelijke ziekten Over het ontwerp tot bescherming van leerlingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziekten van het perso neel v?n onderwijsinrichtingen gaven de heren De Ruiter (C.H.), Peters (K.V.P.), Lemaire (K.N.P.), Van Sleen (Arb.) en Gortzak (C.P.N.) hun mening te kennen. Zij stemden in het' algemeen met het ontwerp in, waar van de periodieke keuring om de twee jaar wel een der belangrijkste onder delen is. De heer Peters diende cn~ kele amendementen in. De Staatssecretaris deelde in ant woord op gemaakte opmerkingen me de, dat er 'nog een tekort aan school artsen is. Hij achtte verplicht onder zoek nog niet noodzakelijk. Bij de discussie over de amende menten kon weer een typische reactie opgemerkt worden, waarbij sommig% Kamerleden wel eens te ver gaan. De heer Peters wilde de periode van twee jaar tussen twee keuringen niet korter maken dan bij wetswijziging," zodat verkorting dus altijd door de Kamer zal moeten worden goedge-^ keurd. Dr Muntendam verzette zich* hiertegen. Hij wees erop, dat deze pe riode nu op twee jaar is gesteld om dat de medische en technische moge lijkheden thans nog onvolmaakt zijn. Worden die echter beter dan moet* keuring in korte? tijd kunnen volgen. En waarom dan eerst de goedkeuring van de Kamer te vragen? Wij meenden, dat hierop geen te-* genwoord mogelijk was. Dat bleek ook wel, want de heer Peters zweeg.1 Maar toch handhaafde hij zijn motie. Waarom eigenlijk? Uit parlementaire stijfhoofdigheid? Of misschien om re denen, die hij niet publiek wenste te maken? We weten het niet. Enfin vandaag zal er over die motie gestemd worden. V, DE TWEEDE TECHNISCHE HOGESCHOOL. In de avondvergadering is de Ka mer nog begonnen met het ontwerp tot 't beschikbaar stellen van f 15.000, uit welk bedrag de kosten bestreden zullen worden van de voorbereidin gen voor de stichting van een tweede Technische Hogeschool. Deze kwestie heeft heel wat dis cussie veroorzaakt, vooral de plaats van vestiging van Eindhoven is onder de loupe genomen. De vraag is zelfs opgeworpen of deze tweede school wel nodig is, gezien de teruggang in het aantal studenten. An deren wezen er echter op, dat het aan tal ingenieurs groter moet worden, vooral met het oog op onze industriali satie. Er zijn verscheidene plaatsen in den lande die solliciteren naar deze tweedd Hogeschool. De- drie ernstigste gegal| digden zijn Eindhoven, als centrum van het Zuiden des lands, Twenthe als cen traal gebied van het Noordoosten en Arnhem als centrum van het Oosten. Ir Wijffels (K.V.P.)., curator van de Techn. Hogeschool tc Delft, wijdde veel aandacht aan de stelling, dat er grote behoefte is aan ingenieurs, een vraag stuk dat deze oud-mijningenieur als geen ander beheerst. Deze spreker voelt alles voor uitbreiding van de mogelijk heid van technische studie. Mevr. Fortanier-de Wit (V.V.D.) liet een critisch geluid horen. Zij bleek mee te kunnen gaan met de stelling, dat een tweede technische hogeschool gewenst is, doch de plaats van vesti ging kan niet in Eindhoven zijn. Zij gaf de voorkeur aan Arnhem, omdat hier de industriële sfeer en de culturele factor een gelukkige combinatie vor men. De heer Weiter (K.N.p.) verklaarde geen bezwaar tegen een tweede school te hebben. Doch hij vreesde dat de kos ten een snelle afwerking van het voor de Delftse school ontworpen program ma wel eens in de weg konden staan. Wordt deze afwerking niet vertraagd dan zou spr. geen bezwaar tegen de voorgestelde post hebben. Dat de re gering reeds een standpunt heeft inge nomen met betrekking tot de plaats van vestiging betreurde de heer Wei ter, die meende dat tal van factoren /oor Arnhem pleiten. Vandaag wordt dit debat voortgezet. (Advertentie) Horloges van uitsluitend Zwitsers fabrikaat Lindegracht 41 HEERENVEEN Veel doden op Korea Dinsdagmorgen zijn bij een bom bardement op de Noordkoreaanse hoofdstad Pjongjang door Amerikaan se bommenwerpers 174 personen, on der wie 62 kinderen, gedood. De verliezen van de noordelijken bedroegen in de afgelopen week on geveer 900 doden en 840 gewonden. (Tass-lieuter). Tien jaar geleden Raadsheren contra Duitse bezetting Vandaag is het tien jaar geleden dat het Gerechtshof te Leeuwarden een moedig arrest wees. Dit had tot gevolg, dat de Duitsers twee raadsheren van het Hof ontsloegen. Het arrest ging nl. Tonrecht in tegen de maatregelen van de bczcttingsautoritcitcn. Deze maat regelen waren in strijd met de in Ne derland geldende wettelijke voor schriften, reden waarom het ïlof er zich tegen verzette. De Duitsers hadden nl. de gewoonte personen, die tot gevangenisstraf wa ren veroordeeld onder te brengen in kampen, waardoor een straf een ver zwarend element kreeg. Ten einde dit te voorkomen veroordeelde het Hof 10 jaar geleden een verdachte tot een straf gelijk aan de duur van het onder gane voorarrest. In zijn overwegingen zei het Hof, dat het wenste rekening ie houden met de omstandigheid, dat sedert enige tijd verschillende door de Nederlandse rechter aan mannelijke delinquenten opgelegde gevangenisstraffen werden ten uitvoer gelegd in gevangenkampen. Het Hof noemde dit in strijd met de voorschriften en de bedoeling van de wetgever. lil een jaar 40.000 gasten op Ameland In de jaarvergadering van de V.V.V. op Ameland deelde de secretaris mede, dat verleden jaar 40.000 badgasten het eiland hebben bezocht. Het aantal overnachtingen in tenten was tien procent hoger dan in 1951. Besloten werd meertalige folders te verspreiden. De aftredende bestuurs leden de heren T. Oud en T. Boelens werden herkozen. (Advertentie). Tegen slagersknecht weer 15 jaar geëist De procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof heeft de maximum-straf van 15 jaar geëist tegen de 25-jarige slagers knecht J. St. te Haarlem, die 23 Juni van het vorige jaar de 53- jarige scheepsbouwer J. E. M. Dikmans in diens werkplaats aan het Spaarne van het leven heeft beroofd door hem met een voorhamer de schedel in te slaan. In eerste instantie was voor de Rechtbank ook 15 jaar geëist, doch de straf bepaald op 12 jaar. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de scheepsbouwer bij zijn eigen familieleden niet gezien was. Zijn oudste dochter was met verdachte verloofd. De jongste was bevriend met de 19-jarige groentenknecht J. B., (mede-verdachte, die acht maanden had gekregen, omdat hij mee had ge holpen de sporen van het misdrijf uit te wissen. Ook de vrouw van de ver moorde was met het misdrijf op de hoogte en is veroordeeld tot een half jaar. De politiedeskundigen kenden D. als een weinig beminnelijk mens, die o.a. in 1917 tot twee jaar was veroor deeld wegens doodslag op zijn eerste vrouw. Verdachte beriep zich op nood weer. Toen hij op de bewuste mid dag D. mededeelde dat diens dochter Rietje een baby van hem verwachtte, zou Dikmans in woe de zijn uitgebarsten en met een mes op hem afgestormd zijn. Toen greep verdachte een hamer, zoals hij zei, en gaf D. daar een klap mee op het hoofd. Toen de man op de grond viel, heeft verdachte hem nog een paar tikken gege ven. Verdachte had daarna over de nog bewegende Dikmans een aantal zak ken gegooid, waarop hij de werk plaats uitliep, omdat hij zijn verloofde Rietje hoorde aankomen. „Je kunt er niet in," had hij gezegd, „het is gebeurd". Doch Rietje bleef aandringen, omdat ze haar vader nog hoorde kermen. Terwijl zij in de ge opende deur stond, was haar verloof de opnieuw naar binnen gelopen en bovenop het hoofd van de weerloze Dikmans gaan staan met de opmer king,, Hij voelt er toch niks meer van". Later had verdachte, samen met de groentenknecht B. het stoffelijk over schot, verzwaard met ijzer, aan een motorvlet gebonden, waarmede de beide jongelui het Spaarne opvoeren, daarbij het lichaam van Dikmans on der water voorttrekkende. Zij lieten het een eind verder zinken'en keer den in de vlet terug. De proc.-generaal achtte weliswaar aanwijzingen van moord met voorbe dachten rade aanwezig, doch voor het bewijs achtte hij deze onvolledig. Doodslag in zijn ergste vorm vond hij echter wel bewezen, gezien het feit, dat verdachte herhaaldelijk gedreigd had Dikmans te zullen doodslaan. Hij eiste daarom de maximum straf van vijftien jaar. De verdediger vroeg het Hof met nadruk te willen beoordelen of het beroep op noodweer niet terecht is aangevoei'd. Tegen de vrouw is in hoger beroep zes maanden geëist, evenals tegen de 23-jarige zoon wegens het uitwissen van sporen van het misdrijf. Wilt U het beste uit Uw extra scherpe Gillette scheermesjes halen? Dan moet U een Gillette scheerapparaat gebruiken dat er speciaal voor gemaakt is, want mesje en apparaat vormen een ideaal paar. Zij garanderen dat U zich elke morgen perfect scheert. 'N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZIJ BEHOREN BIJ ELKAAR Blue Gillette r -- Thin Gillette j f 0-75 Per 5 Een goeie morgen" begint met Gillette! Het K.L.M. personeel in binnen- en buitenland heeft tot nog toe f 165.000 bijeengebracht voor het Rampenfonds (ANP) Charles Chaplin die al sedert bijna twee maanden in zijn villa te Corsier in het Zwitserse kanton Waadt woont, heeft verklaard van plan te zijn zich blijvend aan de oevers van het meer van Genève te vestigen. De villa zal worden verbouwd en de roerende goederen die Chaplin onlangs heeft gekocht zullen uit de Ver. Staten naar Genéve worden overgebracht. (Reuter) Vogens het Chinese persbureau „Nieuw-China" zouden sinds October 1952 11.000 Noordkoreaanse krijgsge vangenen door de Amerikanen aan het Zuidkoreaanse leger zijn geleverd (Reuter) Het Spaanse plaatsje Daimiel is door een ernstige giüep-epidemie ge troffen. Van de 25.000 inwoners lijden 7500 aan deze ziekte. (Reuter) De eigenaar en het personeel van een restaurant te Parijs hebben beslo ten alle inkomsten van Vrijdag a.s. be schikbaar te stellen ten bate van de kinderen in het Nederlandse rampge bied. De eigenaar heeft verder zijn vak groep voorgesteld, in het gehele land een dag te organiseren ten bate van de Nederlandse getroffenen. (ANP) Volgens een officiële schatting zal de kroning van koningin Elizabeth de Bx-itse belastingbetaler-s een millioen pond sterling kosten. (Reuter) In Cambridge (Engeland) heb ben 14P vrouwelijke en mannelijke stu denten bloed afgestaan voor een door een plaatselijke brouwerij georganiseer-' de donoractie. Iedere donor kreeg een bon waarvoor hij in de cafë's een glas bier kon krijgen. De vorige week heeft brand ge woed in Wilco conservenfabrieken te Warffum. De schade is ongeveer vijf ton. Thans is een chauffeur van de fabriek gearresteerd wegens brand stichting. Hij heeft een volledige beken tenis afgelegd. (ANP) De 44-jarige Nederlander Kars Pruim wordt door de bewoners van het eilandje Canvey in de Theems, ge noemd „de held van Canvey". Hij gaf het alarm, toen in de nacht van 31 Jan. de dijken doorbraken. Hij bracht vele mensen met een roeiboot in veiligheid en verleende aan vele daklozen onder dak. Pruim woont al 25 jaar in Enge land en is met een Engelse getrouwd. (Reuter) Dinsdagmiddag is de „Zuider kruis" met 550 emigranten naar Zuid- Afrika vertrokken. Het schip wordt 13 Maax't te Kaapstad vex*waclit. (ANP) Maandag hield het echtpaar Christiaan Dirks-Jansen te Luijksgestel in Noord-Brabant zijn gouden bruiloft. Dinsdag vierde de broer Willem Dirks met zijn vrouw eenzelfde feest en in dit jaar hoopt een zuster, mevr. M. na Montfoort-Dirks ook haai- gouden echt vereniging te gedenken. De drie paren wonen in hetzelfde dorp. (ANP) Het Nederlandse cir-cus Strass- burger maakt de aanstaande zomer een tournee door Scandinavië. Het hoopt daar roem en deviezen te oogsten. Het motorschip Oranje arx*iveer- de gistermiddag met zijn gehavende neus in Amsterdam. Het schip gaat aan -het eind van deze week in het dok. Men hoopt de Oranje op 29 Mei aan- staande weer in de vaart te bx-engen. Een geit van de heer G. O. Men nen te Midwolda heeft v\jf levende lam meren geworpen. Twee van de dieren stierven kort na de geboorte; de ander^ drie zijn goed gezond. (Advertentie) Sinds 1917 goons tra's geste grillen Heerenveen, Oude Koemarkt 4 cheepsborlchter. Amcrskerk Rotterdam—Australië 23-2 van Geelong—Sydney. Fairsca Amster dam—Sydney 23-2 n.m. in Suezkanaal— Aden. Grootc Beer RotterdamNew York 23-2 540 mijl West LandsendHalifax. Japara (K.R.L.) IndonesiëNew Yoi"k 24 -2 te Djibouti. Johan van Oldenbarnevelt Amsterdam—Tandjong Priok 23-2 n.m. van SingaporeTj. Priok. Laurcn$kcrk 24-2 van Rotterdam naar Hamburg. Maas dam 21-2 te New York. Oranje 24-2 13.30 uur van Tj. Priok te Amsterdam verw. Tarakan AmsterdamIndonesië pass. nacht 23/24-2 CeylonBelawan. Water man Pusan—Rotterdam 23-2 Sabang ge- pass. Aden. Wcstcrdam Rotterdam New York 23-2 150 mijl W. Scillies. Haven van Harlingcn. 24 Febr. Vertrokken:: Ned-, ms Bir mingham met stukgoed naar Goole. Ontvangen gitten Het hoofdkantoor van de N.T.M. te Heerenvpen verraste ons vanmor gen met een giro-overschryving van f 300.De O.L. School te Bontebok had f 100.bijeengebracht en wist hiermede ook de weg naar onze giro rekening te vinden. Van PI. Belang te 't Meer-Zestien- roeden ontvingen wij f 25.Dat kon van het bescheiden kassaldo nog wel af, had het bestuur geredeneerd. De Toneelver. „Rjucht en Sljucht" te Gersloot had 'n verloting georga niseerd. Zo kreeg ieder wat, een niet of een prijs en het Rampenfonds het batig saldo: f 170. Uit de Ver.. Staten kwam een 5 dollar biljet, gesmokkeld in een bx-ief. De ouders van Korn. de Jong vroeger de man achter de tap in „De Twee Gemeenten" te Irnsum, nu woonachtig op nr. 701 North Lincoln, Harward (III), U.S.A. brachten het zelf even op ons kantoor. Het zal zijn lange weg naar het Rampenfonds wel vinden! mmrnm De *lioeveelheid bruikbare kleren, ingezameld ten behoeve van de slacht offers van de watersnood is zo groot, dat deze voorraad de behoefte van de slachtoffers zeer vele malen overtreft. Het Rode Krufs en het R.K.-huisves- tings Comité hebben besloten, dat die goederen, die wel voor uitreiking ge schikt, doch niet meer noodzakelijk voor de slachtoffers zijn, via de Ne derlandse kerkelijke en charitatieve instellingen aan behoeftige Neder landers ten goede zullen komen. De kerken en organisaties zullen zelf zoveel mogelijk voor het vervoer der goederen zorgdragen en zullen in nauw overleg met de sociale diensten van de betrokken gemeenten de uit reiking ter hand nemen, zodat dou blures kunnen worden voorkomen. Na onderzoek is gebleken, dat met de hier bedoelde oplossing onder de hui dige omstandigheden in het algemeen stellig ook door de slachtoffers van de watersnood, voor wie deze kleren waren bestemd, wordt ingestemd. Er wordt in volledige mate zorg voor ge dragen, dat de door de watersnood getroffenen in ieder opzicht met voor rang geholpen zullen worden. Een zeer belangrijke hoeveelheid van de allerbeste ingezamelde goede ren blijft ten behoeve van deze slacht offers voorshands nog gereserveerd. DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 ld. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 12.00 Idem. 12.25 ..In 't spionnetje." 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel spel. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel. 14.40 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Mi litaire actualiteiten. 17.40 Gramofoon muziek. 17.45 Regeringsuitzending: S. Nijdam: „Suriname, de Nederlandse An tillen en dg Caraïbische Commissie." 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muziek. 18.55 Reportage of gra mofoonmuziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuziek. 19.45 Orgel spel. 20.00 Nieuws. 20.05 Inleiding opera. 20.15 „Der Corregidor". opera (gr. pl.). 22.25 Mededelingen. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gra mofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gramofoonmu ziek. NCRV: 10.00 Bas. hobo en orgel. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.50 Gramofoonmuziek. NCRV: 14.00 Orkestconcert. 14.15 Pianorecital. 14,45 Voor de vrouw. 15.15 Pianokwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuziek. 17.00 „Muiterij op de Neptunus". hoorspel voor de jeugd. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Metropole orkest. 18.35 „Op de Stelling". 18.45 Gramofoon muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gramofoon muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Promena de orkest en -koor. 21.00 „Een exploratie in de Cordillera Blanca van Peru, An des expeditie 1952", causerie. 21.20 Meis jeskoor. 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.10 Strijkkwartet. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. REGIONALE OMROEP NOORD. Donderdag 26 Februari: 19.10—19.30 De Stafmuziek van het regiment Johan Wil lem Friso te Assen o.l.v. Wnd. Kapel meester F. .T. A. Terhorst: Verplichte nummers voor de concoursen van de Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfarecorpsen Groningen Zuid. 19.30— 20.00 Grannegcr oetzenden: a. Keur oet het dichtwaark van S. F. van Wattum. b. Een laidje veur de ófwisseln. c. Boukbe- spreken: dr J. Elema vertelt over „Hidde Betuun" van Sien Jensema. oetgeven bie Van Gorcum Comp. N.V.. Assen en ..Waddenvolk" van Jan Boer. oetgeven bie Spiering ien Stad. MET VOLGAUTO'S (Advertentie) Fa JAGER W1ERDA Tel. 2500 Heerenveen

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1