gSar"™ Pers-en radiokoe blijft loeien om een naam koatl om e hoeke „Jantje", Juliana", „Ronnie" en „Marijke" gooien hoge ogen „Zorg dt je bij de meerderheid hoort", hebben we gezegd, toen we dc actie voor de naamgeving van onze pers- en radio-koe startten. Nu is dat we geven het eerlijk toe natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan. Want hoe weet je wat de meerder heid is Tja, daar gaat het nu juist om. In de afgelopen dagen hebben verschei-" denen ernstig zitten peinzen hoe het dier heet. Heus, het is niet zo moeilijk. U kunt het zo maar zien, als u het gelooft. Aan de neus alleen al. Kijk, 't gaat bij de naamgeving van onze van de Noordelijke provincies. Een „Fryske rampkoe, om de naam op het eerste gezicht. Bij het noemen van een naam voor een mens. een jongetje of een meisje, gaal het heel anders toe. Dan heeft men te rekenen met de familie, of men zoekt een welluiden de naam, een die historisch wat zegt. of ook een die een echte Friese naam weer levend maakt. Maar hier is het een heel ander ge val. Het is hier natuurlijk in de eerste plaats om uw bijdrage aan postzegels begonnen en u kunt een heel willekeurige naam opgeven. Treft het, dat u dezelfde naam als de meeste inzenders opgeeft, dan komt u dicht bij de prijzen. Maai- dit raden is toeh niet je dat u moet de koe van kop tot staart bekijken en dan noemen. Dat is veel echter. Boven dien vraagt die koe om een naam. Om één naam. De eigen. En heel haar verschijning, haar foto zegt die naam ook. Op het eerste gezicht is het te zien. Die koe is vraag en antwoord tegelijk. iDaar komt nog bij dat het een koe is van de Noordelijke provincies. Een ..Frvske namme" draagt ze dus niet wij bedoelen een specifiek Friese. 't Gebeurde onder meikerstijd Drachtster Compagnie. De heer G. de Haan, werkzaam bij de veehouder M. Dooi-nbos, wilde een koe gaan melken. Het dier sloeg De Haan plotseling tegen het voorhoofd, waardoor hij een gapende wonde kreeg, zodat hechting noodzakelijk was. Op medisch advies moet de heer De Haan voorlopig rust houden. Vrachtauto reed in berm Drachtster Compagnie. Doordat hij de bocht te scherp nam, geraakte een. zware vrachtauto uit Holland, beladen met £roenten, ter hoogte van de boerderij uchtenveld, in de zachte berm van de weg. De auto zakte met de wielen, geheel in de berm weg, Met een kraanwagen werd ze weer op de weg getrokken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, Fryske aktiviteit to Bütenpost Bütenpost. De beide Fyske krite-bistjü- ren hawwe byinoar west om mei elkoar to praten hwat lïja dwaen kinne om it doarp Frysker to meitsjen. Yn 't foarste plak waerd bisletten in kulturele joun to halden, hwerop de hear H. K. Schip pers fan Drachten sprekke sil. Twad ka men de kritebistjüren oerien fan 't nei- simmer ütien te setten mei in folk- en gealeargong, hwerfoar in kommisje bi- neamd waerd. Voorlichtingsavond over emigratie Surhüisterveen. Maandagavond is in zaal Hollema onder leiding van Burgemeester van Eek van Achtkarspelen een voorlich tingsavond gegeven, uitgaande van het comité voor Aanbeveling voor Emigratie in Achtkarspelen in overleg met 't Rijks- Arbeidsbureau, de Chr. Emigratie-Ceiv- trale en de Alg. Emigratie Centrale. Uit Achtkarspelen vertrokken in 1951 158 per sonen en in 1952 166 personen. Als spre ker trad op de heer H. A. v. Luyk, hoofd ambtenaar van het Commissariaat voor Emigratie, waarin enkele films werden vertoond. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Gecombineerde C.H. en A.R. vergadering Rauwerderhem Terzooi, Op de gecombineerde ledenver gadering van de C.H. en A.R.-kiesvereni ging werd de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt sa mengesteld: M. Tjeerdsma, Sybrandaburén (C.H.) W. Dotinga, Sybrandaburén (A.R.) W. Nijdam, Irnsum (C.H.) H. Hooijenga, Irnsum (A.R,) Joh. Wiarda. Rauwer.d, (C.H.) F. de Jong. Poppingawier (A.R.) Tj. Dotinga. Terzooi (C.H.) S. D. Dijkstra, Terzooi (A.R.) Beide eerstgenoemden hebben thans zitting in de raad. De samenwerking tussen de beide partijen bestaat reeds sedert 1925 C.H. candidatenlijst Wymbritseradeel Wijmbritseradecl. Zaterdag kwamen de leden der Gem. Chr, Hist. Kiesvereniging bijeen om de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vast te stellen. De heer Hofstra van Nijland stelde zich, in verband met zyn leeftijd, niet weer beschikbaar. Hem werd dank gebracht voor de wijze, waarop hij jaren lang zijn taak als raadslid en wethouder heeft ver vuld en zich daarbij steeds heeft laten leiden door de Chr. Historische beginse len. De candidatenlijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing werd als volgt vastge steld: 1. G. M. Gerbrandy, Nijland 2. B. JC. Okma, Woudsend 3. A. A. Osinga, Jutrijp 4. M. Westra, Gaastmeer 5. R. M. Nauta, Oppenhuizèn 6. H. J. Bootsma, Loënga 7. Mevr. FastRijkse, Woudsend 8. A. Kornelis, Goënga 9. F. Jousma, Oudega 10. J. R. Abma, Folsgare 11. P. Santema, Seharnegoutum 12. R. Schaap, Seharnegoutum 13- B. Bosnia, Seharnegoutum 14. J, Damstra, Oosthem 15. H, M. Visser, Woudsend Weet. u het nu nog niet? Nu. vooruil. laten we u dan een beetje op streek helpen. Laat u vooral niet van de wijs brengen. Mogen we verscheidene lezers en luisteraars geloven, dan heet de koe óf Marijke, óf Juliana, óf Jantje óf Ronnie. Hebt u ons een andere naam gestuurd Wel, probeert u heldan nog eens met een van deze namen. U hebt een royale kans! Het aantal inzendingen, dat tot nogtoe op hel hoofdkwartier van de koe. de koe. de R.O.N.. is binnengekomen, loopt nog slechts in de honderden, terwijl het in de duizenden moet zijn. Van één gezin, in Har- lingen. ontvingen we met minder dan veer tig verschillende namen, met in totaal dus twintig gulden aan postzegels bijgeplaktDit is in één woord enorm, al willen we daar* mee natuurlijk niet zeggen, dat uw éne brief kaart minder welkom zou zijn. Vol ver wachting klopt ons hart Bezorgdheid over toerisme in Friesland Op de te Leeuwarden gehouden verga dering van de vereniging van botenver huurders in het Friese merengebied bleek, dat men algemeen bezorgd was over het verloop van het Friese watertoerisme. Re den tot bezorgdheid geven het ongunstige weer in de drie afgelopen zomers, maar vooral ook het grote aantal Nederlanders dat. mede door de activiteit van de touring- carbetlrijven. naar het buitenland gaal. In' elk geval is het aantal toeristen m het Friese waterland dalende. Er werd op aan gedrongen. het binnenlandse toerisme in ons land te bevorderen, vooral nu lengevol- ge van de ramp de situatie- in Nederland minder rooskleurig is geworden. Engeland heeft de toeristenreisdeviezen gehalveerd en een dergelijke maatregel zou in ons land voor het binnenlandse toerisme stimu lerend kunnen werken. Het bezoek van bui tenlandse toeristen aan Friesland is nog behoorlijk en er is ook grond voor de ver wachting. dat in het komende seizoen Zwit serse zeilers naar Friesland zullen komen. De provinciale Friese VVV voert nl, actie voor een uitwisseling van Friese en Zwit serse zeilers. eVi'der zyn er plannen om te trachten leden van Franse watersportver enigingen naar Friesland te tfkken. Nu een landelijke organisai i van boten verhuurders in oprichting is, had men ter vergadering wel hoop, dat met meer succes dan voorheen strijd zal kunnen, worden ge voerd tegen de weeldebelasting, die nog steeds naar men meent ten onrechte op het aanschaffen van nieuwe verhuurbo- ten drukt. Reclasseringsvereniging had goed jaar In het Oranjehotel te Leeuwarden werd Dinsdagavond de jaarvergadering van de afd- Friesland van de Prol.-Christelijke Re classeringsvereniging gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de geringe belangstelling die voor het werk van deze vereniging bestaat en schreef deze toestand toe aan de hoogmoedshou- ding van velen, die zich verheven wanen baven hen .die met de strafre.chter.-jn aan merking zijn geweest. Uit de jaarversla gen van de secretarissen blijkt, dat de onderafdelingen Drachten, Hcerenveen en Sneek een uitstekend jaar hebben gehad; de onderafdelingen Harlingen en Leeuwar den zijn ingeslapen" en de onderafdeling Dokkum staat er zeer slecht voor. Het ivorig jaar werden 21 voorlichtingsrappor ten en 5 reclasserings-rapporten uitge bracht. Het ledental van de vereniging klom; vergeleken bij 1952 met tien leden en bedraagt nu 357. Het aantal onder toe zicht van de vereniging gestelden beloopt momenteel 89. De verslagen van de pen ningmeester waren optimistisch. Hij had een ruim batig saldo. Desondanks raadde hij aan om in eigen kring de propaganda ter hand te nemen, opdat de vereniging nog meer zou kunnen doen dan nu reeds het geval is. Zo werd het vorig jaar aan de gevangenen een som verstrekt om Kerstfeest te vieren Na de behandeling van de agenda was het woord aan drs E. Janzen. die in een uitvoerige uiteenzetting en toegelicht met tal van voorbeelden sprak over het on derwerp „Godsdienst cn criminaliteit." Te zijner tijd wijkgebouw te Warns Warns. Tijdens de jaarvergaderng van het Groene Kruis is een commissie benoemd, die zal onderzoeken of het mogelijk is op korte termijn een woning voor de zuster te bouwen, waarbij dan t. z. t. een wijkgebouw zal verrijzen. 1-Iet nadelig saldo is f 15. Kinderen reden in stadsgracht Leeuwarden. Gistermiddag om ruim vier uur zijn twee kinderen, de 6-jarige H. S. en de even oude Th. D.. die samen op één autoped langs de walkant van de Westersingel reden, in de stadsgracht ge vallen. Op het hulpgeroep van-in de buurt spelende kinderen kwamen onmiddellijk twee personeelsleden van de Fa, Visser, de heren J. B. en R. M. aansnellen, die zich ijlings te water begaven en de kin deren al zwemmende naar de walkant wisten te brengen, waar zij door omstan ders op het droge werden geholpen, De drenkelingen, die geen nadelige gevolgen van hun bad hebben ondervonden, zijn per auto naar huis vervoerd. De autoped kon later worden opgevist. Vergadering Plaatselijk Belang Nieuweschool. Onder voorzitterschap van de heer H. G. Veenstra vergaderde ..Plaatselijk Belang." In de plaats van de periodiek aftredende, voorzitter werd de heer H. IJntema gekozen. Er bleek een voordelig saldo te zijn. De opkomst was goed. Pinda in luchtpijp Urelerp. Het vierjarig zoontje van de familie G. Braam te Ureterp aan de Vaart kreeg op een gegeven moment een stukje van een pinda in de luchtpijp. De ont boden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Groningen nood zakelijk, waar hij direct werd geopereerd. Uitgesteld bezoek Het wegens de nationale ramp uitgestelde bezoek van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zijne excellentie ir H. Witte, aan Friesland, dat op 25 cn 26 Febr. 7.0u plaats hebben, zal wegens familieom standigheden geen doorgang vinden. Een nieuwe datum zal alsnog worden vastgesteld. Vee levering Noord Tietjerksteradeel voor de Rampgebieden De Fr. Mij. v. Landbouw en de C.B.T.B. hebben in een gezamenlijke actie voor de rampgebieden in Noord-Tietjerksteradeel District 20 de toezegging gekregen van 72560 kg. hooi, 1750 kg. stro, 900 kg. ge droogd gras, 5 koeien. 8 pinken, 11 kalve ren, 3 schapen en 1 drachtig varken, terwijl zij nog een bedrag van f5205 aan geld ont vingen, samen ongeveer voor een waarde van f25000; herbij zijn niet inbegrepen de koeien die reeds via het Stamboek zijn toe gezegd. Oosterwïerum. in een buitengewone ver gadering van de Begrafenisver. ,.De Laatste^ Eer" alhier, werd besloten f 100 te schen ken aan het Rampenfonds. Door de leerlingen van de school werden in Oosterwïerum voor f 141 Watersnood postzegels verkocht, 8000 oliebollen hebben in Akkrum de som van f718.50 opgebracht- Voor net Ram penfonds natuurlijk. De collecte, gehouden in de Gercf. Ge meente van Akkrum bedroeg in totaal f513. De leerlingen van de Ambachtsschool te Surhüisterveen hebben 720 exemplaren van ,De Ramp" weten te plaatsen. Zoals men weet, komt de opbrengst van dit boek ge heel ten goede aan het Rampenfonds. Overwerk in de N.O.P. He personeel van de fa. J. Jorritsma uit Emmeioord heeft door overwerk f 220.80 kunnen offeren voor het Rampenfonds, De directie deed er eenzelfde bedrag bij, zodat men f441.60 kon overmaken. Slechtziende man valt in 't water BCrlikum. De heer S. Terpstra. die slecht ziet, is in het water gevallen. Hij viel over de leuning van de brug, welke de Kruis straat met de Wierstèrweg verbindt. De heer- F. Lautenbach wist de drenkeling, die al heel wat water had ingekregen, van een wisse dood te redden. Jongen viel tijdens gymnastiek Stiens. Tijdens de gymnastiekles kwam het pleegzoontje van de fam. Oevering te val len en bezeerde zich daarbij ernstig aan zijn duim. .Hij is in een ziekenhuis te Leeuwarden verbonden. Culturele avond te Giékerk In het gemeentegebouw te Gickerk werd een „culturele avond gehouden, uitgaande van de C.B.T.B., C.J.B.T.O. en C.P.V.M.B. De leiding berustte bij de C.B.T.R.-voor- zitter, de heer G. P. v. d. Veen te Giekerk. Als eerste spreker trad op de heer T. Tolman, voorz. der Fr. Chr. Landb. Jon- gerenbond, met het onderwerp „Wat doet u met de Jongeren." Ir. L. Eringa, secr. van de Fr. C.B.T.B., sprak over ..Boer en huisgezin in Ameri ka". Er was voor 'deze avond een goede belangstelling. Geen Z.W.Ii.-bus voor Harich Harich. In de vergadering der vereni ging voor Dorpsbelangen was de Directie der Z.W H. in de persoon van de heer Ti. de Boer aanwezig die aan de hand van een gehouden telling de min of meer teleur stellende mededeling deed. dat het niet verantwoord was de plaats in het traject der bus te betrekken. Een mogelijke wij ziging in het traject Koudum-Sneek zou er nog toe kunnen leiden een bus niet over Rijs maar over Oudega en verder langs de Bokkelaan tc doen rijden, waar door echter Westeind Harich blijft uitge sloten. Een 14-tal aanwezigen tonen zich bereid een telefoonaansluiting aan te vra gen. Verschillende wensen werden geuit w.o. aan te brengen verlichting voor een ge deelte buiten de kom gelegen; een verbe tering afwatering der weg Westeinde Ha rich; afdoende aanwijzing van de verbin ding ter plaatse waar de nieuwe weg de bestaande oude weg bereikt. De nog op de oude plaats staande lantaarn sticht daar bij tevens verwarring waardoor ongeluk ken niet kunnen uitblijven. Deze en meer andere verzoeken zullen de Raad worden toegezonden met verzoek daaraan de aan dacht te schenken. Hoofd der school nam afscheid Franeker. Maandagavond hield de School voor Chr. Volksonderwijs een ouderavond in „Bethel", die zeer goed bezocht was. Deze grote belangstelling lag vooral in het feit dat het Hoofd der School, de heer Rietdijk, afscheid nam wegens vertrek naar Nieuw-Guinea, en dat het niéuw benoemde Hoofd, de heer Boelis, werd geïnstalleerd. De heer Velt- man, die de leiding had, herdacht het plotseling overlijden van de penning meester, de heer A. Don ia. De avond werd voor het grootste deel verzorgd door de jeugd, die zich uitte in bonte verscheidenheid. Raadsvergadering Presentiegeld voor Rampenfonds WEST ELLINGWERF. Burgemeester Huisman is herbenoemd tot burgemees ter van Weststellingwerf. Namens de raad en het gemeentepersoneel werd hij bij monde van het oudste raadslid, de heer v. d. Vegte, geluk gewenst met zijn her benoeming. In zijn dankwoord bracht de voorzitter in grote trekken in herinnering wat ge durende zijn ambtsperiode tot stand kwam. Vele nieuwe woningen werden gebouwd, wegen aangelegd, o.a. weg Langelille Markerweg en verbindings weg N. O. Polder; de weg langs de Grecht i.d. grote Veenpolder. Industrie vestigde zich in Wolvega, Voorts memoreerde spr. de bouw van een nieuwe ulo, het plan voor een nieuwe school voor C.Y.O., huis houdscholen te Wolvega en Munnikebu- ren, alsmede de b.l.o.-school (Beatrix- school) te Wolvega. Ten behoeve van de wegverbetering De BlesseNoordwolde wordt van de wed. A. SantingSlager de woning aan gekocht, staande te Blesse, voor de som van f 10.000.Met de N.V. Interc. Water leiding Gebied Leeuwarden wordt een overeenkomst aangegaan over aanleg van waterleiding in de Grote Veenpolder; de werkzaamheden zullen 1 Maart a.s. aan vangen. Met de Bank van Nederl. Gemeenten wordt een geldlening aangegaan, groot f 400.000.—. De heer Bijl (p.v.d.a.) vraagt, of het mogelijk is, dat in verband met de ramp die ons volk trof de woningbouw in deze gemeente stagneert. De voorzitter zegt, dat b;j over deze zaak niets definitiefs kan zeggen. Wel heeft hij de toezegging ontvangen, dat de wegenbouw wat be treft de verbindingsweg naar de N.O.P. en het waterleidingplan in de Grote Veenpolder doorgaan. De heer Das (c.p.n.) stelt voor, het presentiegeld van deze vergadering af te staan aan het Rampenfonds. Nadat de vergadering enige tijd wordt geschorst, wordt dit voorstel aangenomen. Tot onderwijzeres aan de o.l.s. te Olde- holtwolde werd benoemd mej. G. J, v. d. Zee, thans in gelijke betrekking aan de o.l.s. te Oldèholtpa. £TY ACHLUM. Op enigszins feestelijke wijze is het jubileum herdacht van de heer J. Tan ja. die 25 jaar koster is geweest bij de Ned. Herv. Gemeente. BERGUM. Maandag vergaderde de Ned. Chr. Vrouwenbond. De spreker was de be kende schrijver Arjen Miedema over zijn boek „Gesprekken met Gabriel". BERLIKUM. Het chr. fanfarecorps „De Bazuin" gaf haar jaarlijkse uitvoering in de Gercf. Kerk o.l.v. zyn directeur de heer S. de Boer, die zijn succesvolle arbeid be loond zag met een^schemerlampje. Na de pauze werd „De iisberch yn 'e bran" van Y. Poortinga opgevoerd. Ds Jansen had de leiding van de avond. DE BLESSE. In zaal Grevelink te De Besse is de film „Eén van ons" vertoond. De blinde heer Joh. v.d. Berg zette uiteen wat er voor de blinden kon worden gedaan. Medewerking verleende 't Vrijzinnig Kerk koor. DRACHTSTER COMPAGNIE. Voor de afdeling van de CBTB trad als spreker op de heer D. de Haan van Drachten, die een causerie hield over Canada. In plaats van de heer R. Nicolai die aftrad als voor zitter, wercl de heer F. de liaan gekozen. GAAST. Maandagmiddag vond een auto, die het dorp in wilde ryden, zijn weg ver sperd door een paard en wagen, die het dorp uitkwam. De chauffeur wist een aan rijding te voorkomen, doch kon niet verhin deren in aanraking te komen mét een hek, dat licht werd beschadigd. GIEKERK. Toen de veehouder J. Fr. v. d. Meer een zak meel van de zolder zou- halen, gleed de ladder uit met het gevolg, dat de heer v. d. Meer viel en klaagde over pijn in de rug. Dr Wijthoff achtte over brenging naar het. ziekenhuis te Leeuwar den noodzakelijk. LEMMER. De afdeling van het Groene Kruis, die 500 leden telt, heeft Maandag avond kunnen genieten van een aantal films. Er wordt een actie opgezet om het ledental op duizend te brengen. REITSUM. Tot bestuurslid van de Chr. Oranjevereniging werd gekozen de heer K. Damsma en H. Broersma. Er werd een vier tal films vertoond. ROTTEVALLE. In het bestuur van de Chr. Schoolvereniging is de heer T. de Haan gekozen. ROTTEVALLE. In 't bestuur van de afd. Rottevalle-Houtigehage zijn gekozen de heren A. Bijlsma en M. v. d. Bij. STIENS. Voor d a.s. gemeenteraadsver kiezingen werd voor Léeuwarderadeel de A.R. candidatenlijst als volgt samenge steld: H. Zondei'van. Stiens: S. de Vries, Britsum: B. Dijkstra, Oudéleije en K. Wijbenga te Hijum. TZUM. In de vergadering' van de Oranje vereniging is de heer G. Fortuin tot be stuurslid gekozen. Bij de bespreking van de feesten werd met het oog op de waters nood op soberheid aangedrongen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vinkeveen J. Bakker te Veenendaa.1 te Scherpenzeel (Gld.) J. G, Terlouw te Otterlo die bedankte voor Giesendam-Nederhardinxveldte Utrecht (vac, dr A. v. cl. Hoeven) A. D. Wumkes te Zutphen. Aangenomen naar Nieuw Dordrecht (toez.l N. Warns te Wanneperveen. Bedankt voor Delft (8e prèd. pi.) J. J. Poldervaart te Nyverdal. Toegelaten tot de evangeliebediening de heren C. Bezemer te Katwijk a. Zee, A. v. Haarlem te Leiden,. H. Belier te Harich, J. Noordmans ite -Delft, A. T. Rothfusz te Delft, E. G. Boesenkool te Nieuw-Leusen, M. C. Poepjes te St Johannesga, F. Hoek stra te Leeuwarden, H. v. d. Sloot te Corn- jum cn dr H. C. Funke te Arnhem. Beroepbaarstelling. De heren H. Belier te Harich, C. Bezemer te Katwijk a. Zee. J. Nooi'dmans te Delft, mr Q. Rovers te Groningen en Y. Strikwerda te Britswerd stellen zich beroepbaar. Gcr. Kerken. Beroepen te Urk (2e maal) ds W. Baas te Bozum, die dit bereop ook heeft aangenomen. Aangenomen naar Emmer-Compascuum W. v. d. Zwaan, cand. te Middelburg, die be dankte voor Borger, Hantum, Murmerwou- de, Ooltgensplaat, Zevenhuizen (Zh.), Hark- stcde-Zuidbroek en voor Zuilicliem naar Gicsen Rijswijk Z. C. Versluijs, cand. te Gel- dermalsen, die bedankt? ïoor Elim. Ger. Kerken (31 K.O.) Beroepen te Groo- tcgast-Gerkesklooster-Stroobos C. J. Breen cand .te Amsterdam te Overschild J. Mei lof te Axel. Aangenomen naar Middenmeer H. W. Noordman. cand. te Kampen, die bedankte voor Gees, Middelstum, Zwagcrveen-Zwaag- westeinde en voor Zwartsluis. Vr|je Fvnng Gemeenten. Benoemd tot evangelist A. van Geul te Arnhem. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Culcm- borg-Gorcum W, L. Stelnhardt te Utrecht. Weersverwachting geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond (opgem. te 10 uur) MOOI WEER Droog en over het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuidwest en Zuidoost. Vannacht bijna overal temperaturen om het vriespunt en plaatselijk mist, morgenmiddag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. ZON- EN MAANSTANDEN 26 Febr. Zon op 7.33, onder IS. 14 Maan op 15.56, onder 6.44 radioprogramma s DONDERDAG 26 FEBRUARI Hilversum I (402 m) AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gr.pl. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: S.OO Nieuws. S.15 Gr.pl. S.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor ae huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gr.pl. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerd© muziek. 12.00 Idem. 12.25 ,,In 't spionnetj©" 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven," 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of Gr.pL 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Hoorspel. 11 40 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Tussen vier en* vijf". 16.45 Voor d© jeugd.' 17.30 Militaire actualiteiten. 17.40 Gr.pl."17.45 Regeringsuitz.: S. Nijdam: „Su riname. de Nederlandse Antillen en öe Ca- raïbische Commissie." 1S.00 Nieuws. 13.25 Lichte muziek. 18.55 Reportage of Gr.pL 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.45 Or gelspel. 20.1)0 Nieuws. 20.05 Inleiding opera. 20.15 „Der Corregidor". opera (gr.pl) 22.25 Mededelingen. 23.00 Nieuws 23.3024.00 Gr.pl. Hilversum II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gr.pl. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gr.pl 8.oo Nieuws en weerberichten. 8.15 Gr.pl 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gr.pl. NCRV: 10.00 Bas, hobo en orgel. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land- en tuinb.mededelingen)' 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.50 Gr. pl. NCRV: 14.00 Orkestconcert. 14.15 'piano recital. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Piano kwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamer muziek. 17.00 „Muiterij op de Neptunus". hoorspel voor de jeugd. 17.30 Gr.pl. 17.40 Voordracht. 18.00 Metropols orkest. IS.35 „Op de Stelling". 18.45 Gr.pl. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gr.pl. 20.00 Radiokrant. 20.20 Prome nade orkest en koor. 21.00 „Een exploratie in de Cordillera Blanca van Peru Andes ex peditie 1952", causerie. 21.20 Meisjeskoor. 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.10 Strijkkwartet. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.1524.00 gr.pl. Regionale Omroep Noord Golflengte 188 meter. Donderdag 26 Febr. 19.1019.30 De Staf- muziek van het regiment Johan Willem Friso te Assen o.l.v. Wnd. Kapelmeester F. J. A. Terhorst: Verplichte nummers voor de concoursen van de Bond van Chr. Har monie- en Fanfarecorpsen Groningen-Z. 19.3020.00 Grunneger oetzenden. Ds. Goossens keert eigener beweging naar Soemba terug In het voorjaar van 1925 is ds S. J. P- Goossens, zendeling van de Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O werkzaam op Soemba, teruggeroepen. De zendende kerk van Zwolle besloot daarop, dat ds Goossens niet weer naar Soemba zou terugkeren. Het gesprek over de afhandeling van deze zaak was nog gaande. Zondag j.l. is ds Goossens zonder af scheid te nemen op eigen gelegenheid, per vliegtuig naar Soemba vertrokken. Promotie D. de Jong Op Maandag 2 Maart a.s. hoopt aan de Rijksuniversiteit te Utrecht te promoveren tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer D. de Jong, op proefschrift getiteld: Hoekverdeling en opbrengst bij de reacties Be9 (d.p) BelO en Be9 (d,t) BeS. Promotor is prof, J. M. W. Milatz. De promovendus is in 1917 te Witmarsum geboren als oudste zoon van wijlen de heer T. de Jong, gem. ontvanger van Wonsera- deel. Na de Chr. school aldaar gevolgd te hebben. bezocht hij het gymnasium te Sneek, waar hij in 1936 het einddiploma be haalde. Daarna studeerde hij aan de R. U. te Utrecht, deed in 1841 cand. examen en korte tijd later doctoraal. Gereformeerde kerk koopt huis Kollum. Het huis eigen aan de erven J. Numan, staande aan het marktplein te Kol lum, is onderhands verkocht aan de Gerei. Kerk aldaar. Kerkelijke verkiezing Tjerkiverd en Dedgum. Ned, Herv. Ge meente: Gekozen tot ouderling de heer E. Reidsma. Geslaagd Geslaagd voor het diploma kraamver- pleging mej. M. Ploegstra te Amsterdam en afkomstig van Arum. Woudsend. Na een 2-jarige cursus van de E.H.B.O. o. 1. v. de plaatselijke arts, de heer J. D. Fust. is het eindexamen afgeno men door Dr. De Graaf, van Heerenveen. Alle deelnemers ontvingen het diploma. Dames: J. de Jong. P. Kampen, A. Laag land, J. Hoekstra, F. Atttema—Beintema, C. Westerhof—Ferwerda. A. Kluitenberg— Bijlsma, E. de Vries, A. RusticusFinne- ma. De heren; C. v. d. Brug, K. Kuiken. M. Attema. A. Boeijenga, R. Oppedijk, Sj. Rusticus. Van de heren A. Moust en D. v.d. Berg werd het diploma verlengd. Men zal trachten een vereniging van E. H. B. O. op te richten. Benoemd Tot lijdelijk onderwijzeres aan de School met den Bijbel te Drachtster Com pagnie is. wegens ziekte van mej. Schu- mnn, benoemd mevr. Renzema—Terpstra. Benoemd tot eerste machinist aan de Coöp. Zuivelfabriek te Hemelum cle heer ©r L. Melcher3 te Hemelura.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3