h. r. uipkes Er wordt hard gewerkt bij Groote Keeten Waterstaai treft in ijltempo tal van voorzieningen aan duin en dijk Islamietisch Rampenfonds richt oproep tot ons volk „Flora 1953' en „Keukenhofzijn wars van concurrentie SCHEEPVAARTBERICHTEN Geestelijk Leven WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 HE MANNEN van Waterstaat hebben niet stil gezeten, sinds de rampzalige springvloed van de eerste Februari. Overal in het land wordt met koorts achtige haast gewerkt aan het herstel van beschadigde dijken, of weggeslagen duinen. Zo ook by Groote Keeten. waar de situatie enkele ogenblikken kritiek Is geweest en waar de tamelijk zwakke Zanddijk als reserve-zeewering dienst moest doen. Burgemeester Correljé was zo vriendelijk ons verschillende gegevens te verstrekken, toen we by hem informeerden, of er door Waterstaat hard gewerkt wordt en of hy misschien geïnformeerd was over de plannen om in Groote Keeten de grootst mogeiyke beveiliging te verkrygen. gevoerd, tengevolge waarvan een nieu we richel is ontstaan. Eerste taak is dus verbreding, versteviging van de buiten ste rij. De Zanddijk is echter ook duch tig onder handen genomen en ook daar is men nog ingespannen bezig. Dal was trouwens reeds vorig jaar het geval en we mogen ons zeer geluk kig prijzen, dat Waterstaat daar toen de nodige aandacht aan heeft geschon ken. U herinnert u natuurlijk de kwestie met het kampeerterrein, ten opzichte waarvan we de nodige teleurstellingen hebben moeten incasscren. Toen we zagen, dat Waterstaat vorig jaar met Zanddijk werd reeds vorig jaar versterkt Het spreekt wel van zelf, dat ik van de plannen van Waterstaat niet volledig op de hoogte ben, aldus burgemeester. Dat is een taak van Waterstaat. Maar wel kan ik u zeggen, dat het werk, dat Waterstaat ondernomen heeft, ons vol ledig vertrouwen heeft. Er wordt met koortsachtige haast gewerkt. Zowel bij de eerste duinenrij, die de aanslag van de Noordzee moet opvangen, als bij de Zanddijk, die er altijd nog is. als de dui nenrij het onverhoopt zou begeven. De eerste rij zal worden opgehoogd tot vijf meter boven N.A.P. Een drietal draglines en tal van mannen zijn ruste loos in de weer. Neen, op een vraag onzerzijds, ik geloof niet dat het in de bedoeling ligt, bij Groote Keeten in de naaste toekomst een kunstwerk san te leggen als de Hondsbossche bij Petten. Men zal trachten het oude duin te be houden en te verstevigen. Daar is het werk vooral op gericht. Vandaar dat men dan ook voor de duinnj stroken gaas. rijen takken aanbrengt, mei de bedoeling het zand vast te houden. Nieuw zand En het is opmerkelijk te zien, hoeveel zand er in enkele dagen weer is aan- Hippolytushoel Sterk .Bonaventura' voor de Kunstkring Avond in hei ieken van de watersnood De Kunstkring-avond, welke Dinsdag in Cinema De Haan werd gehouden, stond geheel in het teken van tie wa tersnood. Door vervroeging van het aanvangsuur vond men gelegenheid vóór het toneelstuk het filmjournaal van de ramp te vertonen, hetgeen diepe indruk op de aanwezigen maakte. Daarna werd een collecte gehouden, welke een bedrag van f 910 opbracht. Ook het toneelspel „Bonaventura" van Charlotte Hastings, gespeeld door het Rotterdams Toneel, verplaatste de toeschouwers in een rampgebied. Wa tersnood bracht talrijke personen als vluchtelingen in een veilig gelegen klooster. Met enkelen van deze onge- lukkigen. gestrande reizigers, maakt men nader kennis. Sarat. een ter dood veroordeelde jonge vrouw, beschuldigd van moord op haar broer, en haar sa tellieten, de niet aflatende inspecteur Melling en mej. Pierce. De diep gewor telde overtuiging van de liefdezuster Mary (Bonaventura) brengt tijdens dit gedwongen oponthoud de onschuld van Sarat aan hel. licht. Vooral zuster Bo naventura (Charlotte Kohier) domi neerde in dit stuk. Gaaf spel ouk van Fientje Berghegge als Sarat. Aad Noyons als de onnozele Willy gaf pak kend spel te zien. Coba Keiling als zus ter Josephine won veler harten met haar ontwapenende eenvoud. Ook de overige rollen waren in goede handen. Een mooi en sterk gespeeld stuk, waar van de ware toneelliefhebbers zeker hebben genoten. Groslijst P. v. d. Arbeid Op de Donderdagavond in het Eigen Gebouw gehouden ledenvergadering van de afd. Wieringen der P. v. d. A. werd de groslijst van do candidaten, waarmee dc P.v.d.A. in de gemeente Wieringen aan de op 27 Mei a.s. te houden raadsverkiezingen zal deelne men, als volgt vastgesteld: 1 ,T. Lont Czn (lijstaanvoerder); 2 Jn Poel (Den Oever): 3 F. Bontkes; 4 L. Noorden; 5 Tj. Brouwer; 6 mevr. N. Kal-Geluk; 7 B. Bakker (Den Oever); 8 D. C. van Dordt; 9 D. Nieuwbuurt; 10 D. Landman; 11 Jn Blom; 12 A. Slag boom (Den Oever): 13 Joh. Visser; 14 C. Doves; 15 Jb Smit: 16 A. v. d. Welle; 17 G. Woudenberg (Den Oever); 18 P. Ottens (Westerland). zoveel yver aan de Zanddijk ging, wa ren er velen, die zeiden: Dat doen ze om toch maar aannemelijk te maken, dat het kampeerterrein dar niet kan ko men. We kunnen thans wel eerlijk er kennen. dat wat Waterstaat vorig jaar heeft gedaan aan de Zanddijk, niet al leen volkomen verantwoord was. maar van een vooruitziende blik getuigde. Geen gevaar Op onze vraag of burgemeester Cor reljé de situatie gevaarlijk achtte, als er een normale storm opstak, antwoord de hij volstrekt ontkennend. Iets anders zou het natuurlijk worden, indien we op zeer korle termijn opnieuw een noodlottige samenloop van omstandig heden kregen, zo als we die op 1 Febr. hadden. Normale stormen en vloeden zullen aan de duinen kunnen knabbe len, ze behoeven ons niet te verontrus ten. Vooral, omdat in een reeks van ja ren is getoond, dat Waterstaat actief is. Elk verwijt, dat dan ook tot Waterstaat zou zijn gericht, zo besloot burgemees ter Correljé, dat men maatregelen had moeten treffen (met het oog op het niet verlenen van toestemming voor het kampeerterrein, werd hierop van som mige zijde gezinspeeld), bij Grote Free- ten of bij de Zanddijk, is dan ook vol komen ongegrond. Julianadorp Nieuws van de bridgetafel De deze week gehouden competitie- bridgedrive had tot uitslag: Groep A: 1. C. Heyblok—C. Schoon heden 39.5 p.. 2, C. Bregman—mevr. Bregman 38.5. 3. D. Bregman—mevr. Bregman 37, 4. A. Heyblok—P. van Rijn 33, 5. C. Bregman Pz.—D. J. de Graaf 31.5. 6. A. van Kempen—D. van Kempen 29. 7. L. Tichgelaar—J. Wei- dema 23. 8. D. de Graaf—mevr. De Graaf 21.5. Groep B: 1. J. Buys—P. Snijders 26, 2. Z. Backer—J', van Ammers 22, 3. A. BregmanW, v. d. Haag 21, 4. A. Bos C. Arpeau 20, 5. E. Zon—J. Hommin- ga 18, 6. A. Doorn—mevr. Doorn 14. Celijk spel voor ).H.C. 1 JHC I trok Zondag naar Amersfoort om tegen Amersfoort I te spelen. JHC I wist één puntje te veroveren, doordat de wedstrijd in een gelijk spel eindig de, n.l. 3—3. JHC II en JHC III. die in dezelfde afdeling zijn ingedeeld, ontmoetten el kaar. JHC II wist met 6—1 te winnen. Een kwade dronk Zondagavond was er bal in café „Prins Hendrik". Een van de bezoe kers, een zekere A-, had meer gedron ken dan hij kon verdragen. Toen hij zich huiswaarts begaf, kreeg hij vreem de plannen. Hij wilde nog een bezoek brengen aan zijn buurmeisje, met wie hij enige tyd omgang had gehad. Toen deze echter van dit bezoek niet gediend bleek, bedreigde hij haar en begon de boel kort en klein te slaan. De politie sloot A ter ontnuchtering op in de po litiepost. Het eiland Rozenburg is het eerste eiland in het rampgebied, dat is droog gevallen. Op de boerderijen is weer volop actie. Reeds is men bezig bieten te snijden voor het veevoer. Talrijke daklozen in Indonesië en Perzië Het Islamicdschc Rampenfonds in Nederland heeft aan het Nederlandse volk een oproep gericht om by te dra gen tot de hulpverlening aan de slacht offers van de bandjirs in Indonesië en van de aardbeving in Perzië. Anna Paulowna Een prachtig werk van „De Opbouw" Er zullen landen zijn waar het erger Is, maar in ons beschaafde Nederland zijn toch altijd nog een 50000 verwaarloosde kinderen, kinderen van a-sociale of gees telijk onvolwaardige ouders, kinderen die in een milieu leven, waarin het al heel moeilijk ls op te groeien tot degelijke, werkzame, nuttige leden van onze maat schappij. Niet allen zullen verongelukken het leven of Pro Juventute-klantjes worden, maar de kans ls toch zeker heel groot.... als niet tijdig wordt ingegrepen. even mannen in Utrecht, begaan met het lot dier kinderen, zijn het begonnen. Zij brachten f 100 bijeen en grond vestten daarmee de Stichting „De Op bouw". Nu 12'.', jaar later, heeft die Stichting 11 tehuizen, waarin ongeveer 1000 kinderen en volwassenen een goede lichamelijke en geestelijke verzorging vinden. Want „De Opbouw" strekt haar zorg niet alleen uit over voogdij-kinderen, die zij in tehuizen opneemt of bij pleeg ouders onderbrengt, maar ook ongehuwde moeders, debiele meisjes, chronische zie ken en invaliden vinden bij haar onder dak. Rijk en gemeenten (de Stichting is erkend door de Minister van Justitie als 'oogdij-instelling) verlenen subsidies, maar zonder particuliere hulp zijn 20% de onkosten niet gedekt. Om dit zo belangrijke maatschappelijke werk iii stand te kunnen houden en uit te breiden i dus meer donateurs te werven, werd film „Het broze riet" vervaardigd, een ioie kleurenfilm, die laat zien hoe nodig het werk van de Stichting is en welke zorg er wordt besteed aan de kinderen en volwassenen, die zij huisvest en opvoedt of weer sterkt om het leven in te gaan, zó. dat zij tegen een stootje kunnen, iiet als het riet. dat wel buigt, maar niet breekt. Maandagavond werd deze film in Veer- burg vertoond. De tijd van voorbereiding was wel wat kort geweest en het aantal bezoekers dan ook niet heel groot, maar vooral dank zij het werk van mevrouw Keizer—De Jong, die daarvoor een woord van dank van de propagandist mocht ont vangen, was de belangstcling toch zo, dat ook deze avond vruchten afwierp voor -De Opbouw" en dus voor het misdeelde kind en alle anderen waaraan zij haai zorgen wijdt. Zoals bekend is, kwamen in Perzië 1500 mensen om het leven, terwijl tal lozen dakloos werden, In Indonesië worden 350 doden betreurd, doch het aantal daklozen loopt ook daar in de duizenden. De oproep is ondertekend door mr Susanto Tirloprodjo, vertegen woordiger van de Republilc Indonesia in Nederland en erevoorzitter van het Is lamietisch Rampenfonds, dat enkele da gen na de rampen in Perzië en Indo nesië is opgericht. De tweede erevoor zitter is de heer A. Massoud Ansari, gezant van Perzië in Nederland. Giften voor de Indonesische en Perzische slachtoffers kunnen worden gestort op postrekening no. 256410 ten name van de „Perkumpulan Islam" met de ver melding „Isl. Rampenfonds". Breezand Twee eerste prijzen voor DOKEV Op de j.l. Zondag te Middenmeer ge houden Februari-wedstrijden, uitgaan de van de Turnkring H.N.K. boekten zowel de dames- als de herenploeg van „D.O.K.E.V." een mooi succes. De da mes behaalden een eerste prijs met vrije oefeningen, de heren verwierven even eens een eerste prijs met hun grond- gymnastiek. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 24 Febr, 13000 kg Peen: B 16.20—17.10. C 10.90— 11.60. D 5—7.10; 2200 kg Bieten A 7— 11; 9700 kg Uien 48.70—50.20, grove 43.80 —45.60, driel. 52—55; 80000 kg Rode kool 7—9; 44000 kg Gele kool 6.50— 15.80; 60000 kg Deense witte 6—8; 3100 kg groene kool 7.50—18. V.V. „BANGERT OMSTR.", ZWAAG 23 Febr. 1953 Uien 3—33, bieten 6.6015, prei 12—61, gele bewaarkool 5.20—8.30, groene kool 816. rode kool 4.2011.60, boerenkool 10—17, spruit- kool 8—41, witlof 3051, breekpeen 3— 11,90. andijvie 1.121.18. knolselderie b 1328. gare biet 522, Glorie van Hol land 625, Goudreinette 730. Jona than 840. Present van Engeland 621, Gieser Wildeman 6—20. 23 Febr. 1953 Uien afw. 34—35, knolbieten -19, prei 1061, gele be waarkool 6.5010.60, rode kool 7—11.80. boerenkool 3651, 2500 kg spruitkool I 31—43, II 15—34, 12500 kg witlof: A 41—51. B 34—47, C 29—40. stek 16—35. breekpeen 1114, Goudreinette 1020. Gieser Wildeman 821. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Febr. 35000 kg Rode kool I 713; Rode kool II 7—12 40; 55000 kg Gele kool I 6 50—15.90: Gele kool II 6.50—8: 9000 kg Groene kool (binnenl.) 17.9020.40; 70000 kg Deense witte 6—8; 10000 kg Uien 4549.40; grove 50,6056.50; drielingen 45.30—45 90: 4000 Bieten A 9.70—4 30: Bieten B 8 70—8 80 600 kg Spruiten 31—35: 1600 kg Witlof I 48—49; Witlof II 39—41. Lagere klassers wachten op voorstel VEK. Veel nieuws heeft de Zaterdag in „Krasnapolsky" gehouden buitengewone ledenvergadering van de vereniging van tweede, derde cn vierde-klassers in West I niet ter tafel gebracht, aldus meldt „De Volkskrant". Voorzitter J. Bergvelt deed uitvoerig verslag van de gcVoerde onderhandelingen tussen de Federatie en dc VEK. Uit de vergadc. ring werd critiek uitgeoefend op de te geringe voorlichting aan dc leden tij dens deze besprekingen. Tevens stelde men vast, dat de eerste.klassers voor lopige winnaars zUn daar dc versterkte degradatie een jaar is uitgesteld. Het wachten ls nu op een nieuw voorstel van de VEK, dat op korte ter mijn zal moeten komen, daar vóór 1 Juli eventuele voorstellen voor de al. gemene vergadering van de KNVB moeten worden ingediend Indien deze voorstellen een basis vormen voor ver dere besprekingen, zullen deze eerst aan de leden worden voorgelegd. Bij de rondvraag vroeg de heer De Mik (UW) aan de voorzitter zijn op. vatting omtrent de voorzitters-vacature in de KNVB De heer Bergveldt ont week deze vraag door het bondsbe- stuurslid Kruyvcr. die de vergadering bijwoonde, hieromtrent iets te laten zeggen. Deze deelde mede. dat bij de fusie omtrent de voorzitterszelel niets is overeengekomen. Met algemene instemming hebben de vertegenwoordigers van de Vereniging van Oostelijke tweede, derde en vierde, klassers, die Zaterdagmiddag te Deven ter vergaderden, een motie aangenomen waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de afgevaardigden van het Oostelij. ke lagere voebal zullen blijven stemmen voor uitvoering van het plan-Burgwal, dus verscherpte degradatie van de eerste.klasscrs. OP DE OPENINGSDAG van, het Internationaal Bloemenfeest zal als sym bool van de goede samenwerking tussen de tentoonstellingsbesturen flora 1953" en Keukenhofnamens betde ten paleize Soesldijk een bloemenhulde worden aangeboden. ]hr. mr dr O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden, ge waagde als voorzitter van flora 1953" op een gisteren te Hillegom gehouden persconferentie, dan ook van een gelukkig tot stand gekomen huwelijk", dat van het uiterste belang kan worden geacht voor het welslagen van het bloemen feest, waarmede ons land economisch is gediend. Bloemenhulde op pa'eis Soestdijk Naast de vele Nederlanders wordt in de bollenstreek een millioen buitenlan ders verwacht, hetgeen een belangrijke export van Nederlandse sierteeltproduc ten ten gevolge kan hebben! Beide ten. toonstellingen beogen zuiver de propa ganda van de sierteeltproducten „Keu kenhof" is een bloembollen- en „Flora 1953" een algemene sierteeltproducten tentoonstelling doch zij beconcurreren elkaar niet. Zoals bekend verwijzen de bij de tentoonstellingen staande borden naar elkaar en op de achttiende April te houden bloemencorso in de bollen streek zal een wagen van de Flora en Keukenhof meerijden. Brievenschrijver uit Doorn was ontoerekenbaar Met bevestiging van het vonnis der Utrechtse rechtbank heeft het Amster dams Gerechtshof thans, conform de eis van de procureur-generaal, de 43-jarige P. V. uit Doorn, aan wie het schrijven van een beledigende brief, gericht aan een drogist te Doorn, ten laste was ge legd, ontslagen van rechtsvervolging. Volgens een psychiatrisch rapport mocht men deze verdachte het feit niet aan rekenen, omdat hij psychisch gestoord zou zijn. Het hof heeft derhalve zijn terbeschikkingstelling gelast. Alblreo, pass. 23-2 Kaap Finisterre naar Las Palmas Alehiba, 23-2 van St. Vin cent (KV) naar Antwerpen Alcyone, 24-2 te Port Said Aldegonda (t), 24-2 van Pladju naar Bangkok Alhena, 23-2 280 mijl noord van St. Pauls Rock naar Rio de Janeiro Alphacca, pass. 23-2 Natal naar Rio de Janeiro Amerskerk, 23-2 van Geelong naar Sydney Amor, pass. 23-2 van Gibraltar naar Antwerpen Alioth, pass. 24-2 Vlissingen Alkaid, 25-2 van San Francisco do Sul naar Rio Grande do Sul Almd(jk, 23-2 n.m. van Antwerpen naar Lissabon, pass. 21-2 Vlis singen Alwakl. 20-2 te Hampton Roads Akkrumdijk, 23-2 van Aden naar Suez Bloemfontein. 23-2 van Port Elizabeth r.sar Kaapstad Boissevain, 24-2 te Sin gapore Caltex Nederland (t). 23-2 te R'dam terug met schade Caltex Pemis <t). 24-2 van Sidon te R'dam Corilla (t), 2-1-2 te Port Said Cottica, 23-2 ISO mijl noord ten oosten van Kaap Finisterre naar Madeira Dalerdijk. 24-2 n.m. te Los Angeles verwacht Duiven dijk, 23-2 te Tacoma Elmina, 23-2 van Lagos naar Donala, alwaar 25-2 verwacht Erinna lt>, 23-2 van Tarakan naar Ballk Papan Esso Amsterdam (t). pass. 22-2 Miami Eendracht, vertrek 24-2 n.m van Brake naar Bremen Fairsea, 23-2 n.m. in Suezkanaal naar Aden Gaasterland, 23-2 van Rio de Janeiro naar Bahia Gadila (t), pass. 23-2 Gibraltar Groote Beer, 23-2 540 mijl van Lands End naar Halifax Haarlem, 23-2 van Antwerpen naar Bremen Hoogkerk, 23-2 n.m. te Port Said Helicon. 21-2 van Philadel phia te New York Japara (KRL), 24-2 te Djibouti Johan van Oldenbarnevelt. 23-2 n.m. van Singapore naar Tandjong Priok Kedoe, pass. 23-2 Finisterre Kleldrecht, 22-2 te Yawata Laurens- kerk, 24-2 van R'dam naar Hamburg Loosdrecht, pass. 24-2 Kreta naar Port Said Lawak, pass. 22-2 Hawaii naar Manilla Lissekcrk, 22-2 van Hamburg Loppersum, pass. 23-2 Ouesasnt, 26-2 te Sas van Gent verwacht Maasdam, 21-2 le New York Muiderkerk, 23-2 van Karachi naar Bombay Mirza, 23-2 v.m. van Massawa naar Port Sudan Maas- kerk, 33-2 van Takoradi naar Monrovia Malvina (t), 23-2 van Sorong naar Yokohama Metula (t), 23-2 van New Castle (Australië) naar Gladstone Mui derkerk, 25-2 te Bombay verwacht Nigerstroom. 23-2 van Takoradi naar Ac cra Oranjefontein, 23-2 dwars Siera Leone naar Kaapstad Polydorus, 24-2 van Tandjong Priok te Surabaja Roe- biah, 23-2 n m van Singapore naar Ma nilla Salawati, passeerde 24-2 Perim naar Suez Sarpedon. 23-2 van Curagao te Maracaibo Schie. 23-2 n.m. van Huelva naar R'dam Stentor, 23-2 van Port of Spain naar Paramaribo Straat Soer.aa. 23-2 van Belawan naar Saigon S'ngkep. 23-2 van A'dam naar Stanvan- ger Stad Breda. 24-2 van Avonmouth naar Golf van Mexico Stad Dordrecht, Venn. 26-2 van Palermo naar Huelva Stad Maassluis, verm. 24-2 van Narvik naar Newport (Eng.) Stad Maastricht, verm. 23-2 van Sluiskil naar R'dam Tarakan. pass. van 23 op 24-2 Ceylon naar Belawan Tawali. 23-2 n.m. van Singapore naar Port Swettenham Tjï- sadane, 24-2 te Mauritius Tomini. 23-2 van Belawan naar Djibouti Tara, 22-2 te Montevideo Ttba, 22-2 te Bremen Tomori. 23-2 van Suez naar Port Said Thalatta (t), pass. 24-2 Aden Venne- kom, 21-2 te Kingston Waterman, pass. 23-2 Sabang naar Aden —Weltevreden. 24-2 van Semarang te Tandjong Priok Westerdam, 23-2 150 mijl west van Scil- lys Zonnewijk, verm. 4-3 van Balti- mores naar Zuid-Afrika. Rus Pissarev wordt uitgewezen De Nederlandse regering heeft beslo ten de Russische journalist L. Pissarev naar Rusland uit te wyzen, zodra zich reisgelegenheid voordoet, hetgeen bin nen enkele dagen kan worden ver wacht. Nadat Pissarev was gearresteerd en een aanvankelijk inzicht in zijn hier te lande gevoerde activiteit was verkre gen, stond het aanstonds vast dat hij behoorde te worden uitgewezen op grond van de ongeoorloofde politieke activiteit die hij als vreemdeling ont plooid had. Inmiddels werd een ge rechtelijk onderzoek tegen hem geopend teneinde een breder inzicht te krijgen in zyn wijze van optreden en. de door hem gelegde contacten. Hierbij bleek, dat dank zij het snelle ingrijpen der bevoegde autoriteiten zijn ontoe laatbare werkzaamheden reeds werden gestuit, terwijl zij zich nog in een aan vangsstadium bevonden. Beroepingswerk Veenendaal: te Scherpenzeel (Gld): J. C. Terlouw te Otterloo. die bedankte voor Giessendam-Nederhardinxveld; te Olde broek (toezegging, tweede predikants plaats): H. Harkema te Zeist. Aangenomen naar Nieuw-Dordrecht (toezegging)N. Warns te Wanneperveen. Bedankt voor Delft (achtste predikants plaats) J. J. Poldervaart te Nijverdal- VERVOLG STADSNIEUWS „Het magische gezicht" in Tivoli Gisteravond hebben wij in Tivoli Hit- Ier weer eens gezien, zij het als een meesterlijke imitatie van de acteur Luther Adler. die de hoofdrol speelt in „Het magische gezicht". Deze film be rust op een gefantaseerd verhaal, dat onder meer „onthult" op welke wijze en door wie Duitsland de tweede we reldoorlog heeft verloren. De toneel speler Janus weet namelijk tot de on middellijke nabijheid van de Führer door te dringen, waarna hy hem doodt en diens rol blijft spelen. Kjj neemt wraak voor alles wat men hem als to neelspeler Janus heeft aangedaan en weet. onder andere door de invasie van Engeland tegen te houden, het „derde Riik" te vernietigen. Uiteraard is dit een malle geschiede nis. evenwel gebaseerd op een knap gefantaseerd scenario. Irriterend is de Engelse spraak, die. in tegenstelling wellicht tot de hoop van de vervaar digers. het lachwekkende van de larie rond de „Führer" niet ten goede komt. Luthcr Adler levert uitstekend spel. Deze film is tot en met Donderdag avond te zien. In de Witle-bioscoop wordt „Vlam men over Kansas" vertoond. Eveneens tot en met morgenavond. MANGELMEISJES GEVRAAGD. Stoomwassery „INSULINDE", Ankerpark 16-18-20. voor medegebruik ingaande 6 Augustus 1953 aange boden een kerkgebouw alhier. Brieven onder no. 79 bureau van dit blad. Zwaar flanellen damesnacht japonnen Gekeperd flanellen damespyama's 8.95 Grote maat dames- trainingsbroeken J D Party ongebleekt katoenen lakens, F twee-persoons U KENT MIJ TOCH? _DE BESTE RECLAMEI Da meesta grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant In an U bereikt koop krachtige lezers! Koningstraat 8 Sluisdijkstraat 58 Brakkeveldweg 69

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3