„Hondsbossche' keerde ternauwernood geweld van water en tij Chefarino 4 Geen heffing van nacht parkeergeld op de openbare rijweg r Herstel van het rampgebied wordt betaald uit leninggeld Een waarlijk nationale taak WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 mo, 27 FEBRUARI t/m 8 MAART Ie dag opening 14.15 uur. Verder 10-17 en 19.30-22 t (Advertentie. Ing Med.) Gewonde Korea-strijders in ons land terug Tc Rotterdam zijn gisteren enige ge wonde Koreavrijwilligers, die met een Amerikaans trocpentransportschip in ons land zijn aangekomen, ontscheept. Er waren drie Nederlanders, die oa. verwelkomd werden door kolonel Schouwman, garnizoenscommandant van Rotterdam, en luitenant-kolonel Feith, chef staf inspectie verkeerswezen. COMMISSARIS DER KONINGIN DEELT MEDE: Noord-Holland draagt twee millioen bij aan het Nederlandse offer (Van onze speciale verslaggever HOEWEL HAAST NIET TE VERGELIJKEN met het leed, dat over Zuid west-Nederland is gekomen, heeft onze provincie in de rampnacht van 31 Januari op 1 Februari op vele plaatsen haar tol aan storm en tij moeten betalen. Er is door een deskundige van het Hoogheemraadschap voor Noordhollands Noorderkwartier een schaderapport opgesteld, waarin o.m. gewag wordt ge maakt van het gevaar dat de Hondsbossche Zeewering heeft bedreigd. De hoogste waterstand was hier in de rampnacht 3.50 meter boven A.P.! De Af sluitdijk werd over een lengte van bijna twee kilometer beschadigd. Op ver schillende plaatsen langs het strand is de duinvoet 20 a 25 meter teruggeweken. Erger is echter het offer, dat Texel heeft moeten brengen. Het buitenbeloop van de zeedijk rond de polder de Eendragt werd op niet minder dan 1*6 plaat sen beschadigd, zodat deze dijk zich als een kartellijn aan de horizon vertoont. Het zeewater stroomde in de rampnacht door een gat van 170 meter breedte de polder in. Zoals bekend vonden zes mensen de dood. Dit globale overzicht van de schade in onze provincie werd gisteren door de Commissaris der Konin- ging in Noord-Holland, J. E. baron de Vos van Steenwijk, bij de aanvang van de vergadering van Provinciale Staten gegeven. Een besluit van Gedeputeerden, cm machtiging te verlenen tot betaling van gereedschappen en materialen, die naar de getroffen gebieden in de andere provincies zijn gestuurd, uit de pro vinciale kas, werd overgenomen. Er werd een vermoedelijk bedrag van 500.000.genoemd. Het reddende woord i voor HOV Commissaris der Koningin bracht hulde aan de offerbereidheid van de inwoners onzer provincie, toen er een beroep op hun medewerking bij de leniging van de nood werd gedaan. Speciaal belichtte hii de initiatieven, die te Zaandam en Enkhuizen werden genomen. In Zaandam lanceerde bur gemeester Thomassen een actie, die 500 000 zandzakken en 1000 schoppen opleverde In Enkhuizen veranderde men in enkele uren tijds de veerboot „Van der Wijk" in ccn hospitaalschip dat onschatbare diensten heeft bewe. zen. Honderd man rijkspolitie uit onze Vier bondgenoten tegen pijnen en griep De 4 bestanddelen van Chefarine „4" tezamen in één tablet ver enigd vormen het beroemde ge neesmiddel, dat vaak uitkomst brengt, waar andere middelen (alen. 'n yiemt&tye uifkt... HAAIEN TIJDENS een zware storm aan de Noord-westelijke kust van Austra lië, enkele dagen geleden, werd de cénmansschipper Strahinja Stojono- vic, kennelijk een „new Austra lian", zoals ze daar zeggen, uit zijn vissersboot geslagen. Het scheepje verdween even later in de kolkende diepte en Strahinja, die geen zin had om daar langer alleen te blij ven, zwom naar de wal, een af standje van acht kilometer. HET was een peuleschilletje voor hem. maar hij schrok zich een ongeluk, toen hij na zijn behouden aankomst van de bemanning van een red- dingvliegtuig, dat boven zijn hoofd had gecirkeld, vernam, dat hij ra kelings langs een school van drie honderd dartele. vraatzuchtige haaien was gezwommen, die zich te goed deden aan een partijtje zee ponen. DIT doet ons denken aan het verhaal van die twee Nederlanders, die eens aan de Zuidkust van het wonder mooie Java wilden gaan zwemmen (dit geschiedde in de goede dagen, toen het nog mogelijk wrs zo iets te doen zonder een afdeling tanks mee te nemen). Zij vroegen een eenvoudige kampongbewoner, of er geen krokodillen waren, en de man zei nadrukkelijk van neer\. DUS werd er uitgebreid gezwommen. Het water was heerlijk. Tot verba zing van de baders verzamelden zich op het strand echter honder den kampongbewoners, die in aller ijl door hun dorpsgenoot waren ge roepen en nieuwsgierig en afwach tend toekeken. De twee zwemmers verontrustten zich hierover ten slot te zo zeer. dat zij naar het strand terugzwommon. waar zij met een teleurgesteld gemompel werden be groet. ER kwam ergens vandaan een Neder lander aansnellen, die dodelijk ont steld uitriep: „Zijn jullie idioot om hier te gaan zwemmen? Het stikt hier van de harden!!" Een zelfde schrik als bij Strahinja Stojonovic natuurlijk (zie boven). Maar toen dc ex-zwemmers zeer boos van de kampongman een verklaring gingen eisen, zei deze simpel: ..Toean vroee toch alleen, of er krododillen wa ren?" provincie is in de noodgebieden ge detacheerd. De geldinzameling in Noord.HoIland heeft de verwachtingen verre overtrof fen. Behalve de bedragen, die particu. lieren, bedrijven en instellingen recht streeks aan het NRF hebben overge maakt, werd er tot dusverre f 1.896.432,95 ingezameld. De opbrengsten van de collecten in Amsterdam. Haarlem, Hilversum en Alkmaar zijn daar nog niet bij gerekend. Van het grote aantal punten, dat na deze mededelingen, die onder grote stilte werden aangehoord, onder de hamer kwam, was één der belangrijk ste de goedkeuring van een subsidie, toekenning aan de Haarlemse Orkest vereniging, zodat dit nu als provin. ciaal orkest voor het culturele leven van ons gewest kan blijven bestaan. De gemeenten waar het orkest concerteert geven bijdragen naar haar inwoneital. terwijl de provincie f 0,23 maal één duizendste van het aantal inwoners v an de provincie bijdraagt Het ont werpbesluit. waarin de subsidie.rege- ling was vervat, werd goedgekeurd. TWEE KAPITEINS? MA uitgebreide discussies, die de com munisten bij monde van de heer Polak de gelegenheid gaven ccn insi. mierende motie in tc dienen, werd be sloten tot de vaststelling van een nieuw algemeen reglement op het bestuur van de provinciale ziekenhuizen. Dit reglement beoogt de splitsing in een economische en een medisch.verplceg- kundige directie van de leiding in de ziekenhuizen. De geneesheer-direeteut zal zich na een zodanige splitsing ge. heel aan zijn eigenlijke taak genezen kunnen wijden. Er werd gewezen od de bedenkelijke verhouding van twee kapiteins op één schip Enkele leden zagen ook niet duidelijk de po sitie van de geneesheer-directeur tegen over het personeel, dat onder leiding van de economische directeur werkt. Ook werd besloten tot wijziging van de ..Opslagnlaatsenverordening Noord- Holland". Hierdoor zal men b.v de auto.kerkhoven een minder troosteloos aanzien kunnen geven. Misschien in spireert een fraai aangelegd auto. kerkhof tevens tot roekelozer rijden, hetgeen dan de keerzijde van de me daille is. PAARDENFOKKERIJ CEN voorstel tot verlenging met één jaar van het subsidie ten behoeve van de paardenfokkerij en de verbete. ring van het paardenras, werd alge meen toegejuicht. Verschillende leden, waaronder de communisten, voorge. gaan door de heer P. K. Volkers, be pleitten een subsidie voor meer jaren tegelijk. De herziening van het tertiaire wegenplan. waaronder zoals bekend nu ook enkele wegen komen, die tevoren niet als „tertiair" werden aan. gemerkt, werd eveneens goedgekeurd. De Tweede Kamer besluit Crediel van 21 millioen gulden voor de handelmij. H. Albert de Bary en Co N V (Van onze parlementaire redacteur) MET 50 TEGEN 16 STEMMEN nam de Tweede Kamer Dinsdagmiddag een amendement van de heer Janssen (KVP) aan, dat het heffen van parkeer- gclden wilde beperken tot auto's, op werkelijke parkeerterreinen gestald. Hier mede kwam het oorspronkelijke voorstel, dat de gemeentebesturen ook de vrij heid wilde geven parkeergelden te heffen voor het plaatsen van auto's op dc openbare rijweg tussen twaalf en vijf des nachts, te vervallen. Voor het amen dement stemden de A.R., de C.H., de C.P.N., de K.N.P., de meeste aanwezige K.V.P.'ers, de S.G.P. en de P.v.d.A.-afgevaardigden Van den Born, Goedhart, Ten Hagen, Van Sleen en Vondeling. Tegen stemden de overige leden van de P.v.d.A. en de K.V.P.'ers prof. Rorame en Maenen. TN de avondvergadering kwam aan de orde het wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1951 van het departe ment van O., k. en W. Daarin wordt voorgesteld ccn post van f 15 000 op de begroting te brengen met het doel, dasiruit de kosten te kunnen bestrijden voor een tweede instituut voor tech nisch hoger onderwijs. De heer Wijffels (KVP) betoogde, dat er beslist meer in genieurs moeten komen. Ingenieursop leiding betekent industrialisatie, zo zei hij. Mevr. Fortanier-De Wit (VVD) sloot zich hierbij aan. Zij zei, dat het oog van de regering op Eindhoven was gevallen als plaats van vestiging van deze nieuwe hogeschool, maar de argu menten van de regering hadden spreek ster niet geheel overtuigd. Zij herinner de er aan, dat het rapport De Ranitz de aandacht vroeg voor Arnhem, waar naar het inzien van spreekster de in dustriële sfeer en de culturele factor een gelukkige combinatie vormden. De heer Welter <KNP) schatte de kos ten van deze nieuwe hogeschool op f 60.000.000 en hij vreesde, dnt dit be drag wel eens in de weg kon staan aan een snelle afwerking van het voor de Delftse t.h.s. ontworpen programma Hel was zijns inziens beter één goede t.h.s. te hebben dan, twee, die halfwas zijn. Naar sprekers gevoelen pleitten ver scheidene factoren voor Arnhem als plaats van vestiging. Vanmiddag wordt de vergadering voortgezet. Fabriekschauffeur stak loods in brand Vorige week Woensdag brak brand uit in de grote emballageloods van de Wilco-conscivenfabriek te Warfum De schade beliep ruim een half millioen gulden. Thans is door de politie te Warfum gearresteerd, verdacht van brandstichting, de chauffeur van dc Wileo-fabrieken Van der W De man heeft een volledige bekentenis af gelegd, maar het onderzoek van de po litie duurt voort. Groeiend tegoed bij de Postcheque- en Girodienst Blijkens opgave vap de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage bedroeg het saldo tegoed van rekeningshouders per 31 December 1952 f 1.288.348.000 te gen f 1.049 millioen per ultimo 1951. De beleggingen bedroegen per einde 1952 f 745.116.000 tegen f 745.743.000 per ein de 1951. Het aantal rekeningen steeg in 1952 van 551.062 tot 571.174. Kamerleden voelen voor tweede t.h.s. in Arnhem l-IET wetsontwerp zelf een wijzi ging van de motorrijtuigenbelas ting werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tijdens de discussie wees de heer Verkerk (A.R er op dat het heffen van een naeht- parkeergeld het euvel van het nacht- parkeren niet in de wortel aantast. De heer Ritmeester (V.V.D.) achtte onze parkeerheffingen scheeuwena onrecht; zij tonen de vreemdelingen „Holland op zijn smalst". Minister Van de Kieft daarentegen meende, dat dit zijns inziens redelijke wets ontwerp geen grote lasten op het wegverKeei zou leggen. Bovendien bepleitte hij in navolging van de heer Hofstra (P.v.d.A.) de autonomie dei gemeenten r.iet verder dan nodig is aan te tasten. Tegen het amendemen had hij op deze gronden bezwaar. Voorts besprak de Tweede Kamo de destijds door de regering aan de handelmaatschappij H. Albert de Bary en Co. N.V. gegeven crediet-garantie tot een bedrag van 21 millioen. Deze garantie werd gegeven na een uit spraak van de Raad voor Rcchthcr- stel tegen genoemde handol-maat- schappij. Zij diende, zo verduidelijkte minister Van de Kieft, om een run on de bank te voorkomen en daarmee de eventuele gevolgen voor het Neder landse bankwezen van een dergelijke run. Een soortgelijke garantie is ove rigens ook in het verleden wel ge geven. Van de gegeven garantie 's tot op dit ogenblik geen gebruik ge maakt; de minister achtte het hoogst onwaarschijnlijk, dat dit in de komen de tijd nog zal gebeuren. Dé heer Ritmeester, die meende. da> de directie van de maatschappij ernstig in gebreke was gebleven verzekerde minister Van de Kieft, dat op deze directie geen enkele pressie is uitgeoefend. Zij heeft het beslui', om het proces tegen de Nederlandse Bank te staken louter op grond van de adviezen van haar rechtskundiger genomen. Mr. Van Rijekcvorscl (K V P.) confronteerde minister Van de Kieft met i itspraken van het Eerste Kamerlid Van dc Kieft. De minister meende naar aanleiding van z|jn bcstu dering der stukken, dat do afgevaar- dige Van de Kieft ongelijk had! Hel nntioorp Werd ten slotte zonder hoof delijke stemming aangenomen. De Haaose me'koorloo Dwangsom van i 1000 voor gedaagde iirma's De president van de arrondissements rechtbank te Den Haag heeft gisteren uit spraak gedaan in het geschil tussen dc Residentiemelkinricht.ng N.V enerzijds en de melkinrichting Van G. en de melkin richting en zuivelfabriek L. anderzijds. De president heeft in zijn vonnis de fa 's Van G. en L. gelast, op te houden met R.M.I-bezorgers voorstellen te doen. die contractbreuk inhouden, en clientèle van de R M.I. mededelingen te verstrekken, be doeld om het afzetgebied van deze onder neming te verminderen Voor elke over treding zal gedaagde een dwangsom van l 1000.per dag worden opgelegd Zoals bekend, had de Residentiemelk- inrichting de firma's Van G en L. doen dagvaarden, omdat zij geconstateerd had. dat deze haar bezorgers weglokten door liet doen van onjuiste voorstellingen, waar bij zij hun geld, salaris en een betrekking aanboden. Gemeente Rotterdam verdient t 88 000 Voor de werken, die noodzakelijk waren voor dc aanleg van het Hofplein te Rotterdam is indertijd een openbare aanbesteding gehouden. De laagste in schrijving bedroeg toen f 494.650. Aan gezien de raming echter aanzienlijk la ger was. werd besloten het werk door Gemeentewerken in eigen beheer te laten uitvoeren en ziet. de eindrekening heeft als resultaat gegeven, dat de werkelijke uitgaven f 88.000 beneden de laagste inschrijving zijn gebleven! Minister Van de K'ett in Eerste Kamer: Begroting financiën zonder stemm ng aanvaard MINISTER VAN DE KIEFT heeft gisteren in de Eerste Kamer de begroting van Financiën in veilige haven geloodst, nadat hij uitvoerig had geantwoord op de vele vragen en opmerkingen, welke tijdens het debat waren gemaakt. Het voornaamste clement in zijn uiteenzetting was wel de mededeling, dat het herstel van de rampgebieden vooral zal worden betaald uit leningsgelden, ten einde uitbreiding van de in omloop zijnde geldvoorraad te voorkomen. Daarom is ook voorlopig geen gebruik gemaakt van een Amerikaans aanbod, om twee honderd millioen van de regenwaarderekening beschikbaar te stellen. De minis ter heelt voorts nadrukkelijk geweigerd, de uitgifte van gronden in de Zuider zeepolders in handen te leggen van een commissie. „Ik kan geen stap zetten zonder tegen een commissie te botsen, die advies wil geven", aldus de be windsman. 'CH) op ccn regeling voor het notaris ambt aan. Veel meningsverschil was er over de geestelijke verzorging van ge vangenen door humanisten. De lieer Diepenhorst was er tegen, de CH heer De Vos van Steenwijk cr voor, teneinde nihilisme tegen te gaan. Pater Beaufort achtte het probleem zeer ingewikkeld cn zag geen spoedige oplossing in het verschiet. Ook deze spreker drong aan verlening van asylrecht Debatje over asy'recht r\E MINISTER heeft voorts o.m. een uiteenzetting gegeven van de taak van de Herstelbank. Deze moest de oorlogsschade financieren en daartoe voorschotten verstrekken op de defini tieve uitkeringen. Ook moest zij pro jecten financieren, die de gewone ban ken niet op zich kunnen nemen. De bank heeft in het afgelopen jaar voor 348 millioen aan credietcn toegestaan, waarvan 262 millioen is toegestaan. Ook heeft de bewindsman verklaard, dat de plannen voor openbare werken op het ogenblik opnieuw worden over wogen met het oog op de watersnood Een groot gedeelte van de uitgetrokken gelden was echter reeds vastgelegd voor plannen, waarmee uiterlijk 1 Maart zal worden begonnen. Over de belastingvoorstellen is het beraad nog gaande. Binnenkort zal de regering definitieve mededelingen kun nen doen. TN de middagzitting is nog een begin gemaakt met de behandeling van de begroting van Justitie. Uit het debat bleek, dat men minister Donker zeer welwillend tegemoet treedt. De heer Diepenhorst (AR) verbond aan zijn waardering echter een hele waslijst wensen, waarvan een pleidooi voor ruimere mate van asyl voor buitenland se vluchtelingen wel het voornaamste punt was. Met hem drong de heer Kolff Verminderde aanvoer op de veemarkten in 1952 Hieronder volgt een vergelijkend overzicht over de jaren 1951 cn 1952 van de totale aanvoer van marktvee op de veertien grootste veemarkten. Plaats 1952 1951 minder Rotterdam 289917 326272 36355 11 Den Bosch 269129 308005 38876 12.62 Leeuwarden 220064 237654 17590 7.40 Utrecht 198747 262103 63356 24,17 Groningen 174021 182466 8445 4.63 Zwolle 172273 207927 35654 17.15 Purmcrend 158476 172403 13927 Leiden 132431 162974 30543 18.74 Doctinchem 114075 122083 8008 6.56 Sneek Meppel Wolvega Hoogevcon 92302 79147 57641 43732 Amsterdam 36427 98322 6020 6.12 94655 15508 15,85 63486 10845 17.04 44084 352 0.80 44605 8173 18.33 Totaal 2038382 2333039 294657 12.63 Wanneer men bovenstaande aanvoe ren beziet, wekt het enige verwonde ring. dat op al deze veertien markt plaatsen in 1952 een verminderde aan voer te zien is. terwijl toch zeer zeker ons land zich wat dc veestapel betreft, na de oorlog weer grotendeels heeft hersteld. Wel moet in aanmerking wor den genomen, dat Rotterdam, 's Herto genbosch, Utrecht, Zwolle. Purmerend, Leiden en Doetinchem cn ook Amster dam van 22 September lot en met 31 December 1952 ccn marktverbod van fokvarkens en biggen hebben gehad. IR P. C. VOS, DIRECTEUR FOKKERFABRIEKEN f In de ziekenverpleging aan de Prin sengracht te Amsterdam is Maandag ge heel onverwacht op 49-jarige leeftijd overleden ir Pieter Jacobus Christiaan Vos. directeur vrn de N.V Koninklijke Nederlandse vliegtuigfabriek Fokker. Ir Vos werd in 1903 in Den Haag ge boren. Na succesvolle studie aan de Technische Hogeschool te Delft kwam hij in 1927 in actieve militaire dienst op Soesterberg, waar hij als waarnemer werd opgeleid. Daarna was hij tot 1935 ingenieur bij de KPM in Ned. Indië. In 1941 ondernam hij met de invlieger Leegstra de gedurfde vlucht met de Fokker G-l nam Engebnd. Bij de RAF behaalde ir Vos het vliegbrevet. Hij werd benoemd tot directeur van de KLM. Na de bevrijding werd ir Vos belast met de organisatie van het lucht- wapen in Nederland Bii de oprichting van de Ver. Ned. Vliegtuigfabrieken werd ir Vos voorzittend directeur en later commercieel directeur van de huidige N.V. Algemene Vergadering der VN weer bijeen Nieuwe besprekingen over Koreaanse kwestie? De nieuwe zitting der Algemene Ver gadering der V.N. is Dinsdag te New York begonnen met een korte toespraak van de voorzitter, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken Pearson, waarin hij de Koreaanse kwestie behandelde en een overzicht gaf van de beslissingen van de vergadering voor het einde ha- rcr zitting in December j.I. Hij verklaar de, dat de in verband hiermee met de Chinees-communistische cn de Noord- koreaanse regering gewisselde stukken misschien het uitgangspunt zouden kun nen vormen van nieuwe besprekingen. Generaal Eisenhower heeft de Alge mene Vergadering een boodschap ge zonden. waarin hii wijst op de beteke nis van de V N. als middel tot het be uaren van de vrede, en de afgevaar digden veel succes wenst bij hun ar beid. Graziani uif de Neo- Fascistische Partij Leden wilden hem liever niet Graziani, Italiaans maarschalk onder Mussolini, heeft, naar te Rome is ver nomen, afgezien van het lidmaatschap van de Xeo-Fascistische Party. Dc 70-jarige Graziani heeft zich in October 1952 voor de partij aangemeld. Een aantal leden van de partij opperde echter ernstige bezwaren tegen de openbare bekendmaking van de maar schalk, dat hij tot de partij wilde toe treden. Graziani voerde aan dat hij diende te worden toegelaten ondanks de bezwaren van deze leden, maar de secretaris van de partij, dr Marsamch, bepaalde het tegendeel. Graziani zag daarop van fcet lid maatschap af. Charles Chaplin blijft in Zwitserland wonen Charles Chaplin, die al sedert bijna twee maanden in zijn villa te Corsier in het Zwitserse kanton Waadt woont, heeft verklaard van plan te zijn zich bliivend aan de oevers van het Meer van Genève te vestigen. Hij laat zijn villa verbouwen en ook laat hij de roe rende goederen, die hij onlangs heeft gekocht, uit de Ver. Staten overkomen. Spaans minister in Manilla Dc Spaanse minister van Buiten landse Zaken. Alberto Martin Artajo, is voor een bezoek van acht dagen in Manilla aangekomen, waar hij de gast zal zijn van de president van de Phi- lippijncn. Artajo werd door een duizendkoppige menigte ontvangen. Hij zeide de hoop tc koesteren, dat zijn komst zou bij dragen tot versterking der vriend schapsbanden tussen Spanje en de Philippijnen. Besprekingen te Cairo over bases in Libye De premier van Libye. Mahmocd Bey Moentasser, zal in Egypte met zijn ko ning besprekingen voeren over Ameri kaanse en Britse bases. De koning van Libye bevindt zich thans in Egypte. Volgens genoemde kringen houdt het vraagstuk van Britse en Amerikaanse bases in Libye verband met het defen sieplan voor het Nabije Oosten. DAT ENIGE WEKEN NA DE RAMP, welke ons tand getroffen heeft, nog zo velen zich gedrongen voelen het Nationaal Rampenfonds in zijn prachtige taak te \teunen, bewijst hoezeer het werk van deze waarlijk nationale organisatie ons allen ter harte gaat. Ook in de afgelopen dagen ontvingen wij wederom talrijke qiflen. Wij geven hiervan onderstaand de verantivoor- ding, in de hoop. dat zij nog door vele bijdragen ge volgd zullen worden. Engelse Zakenrelatie, fa. Ringers. Alkmaar, 1 10.—; Directie Harmonie Theater Alkmaar, bruto recette en bespreckgcld nachtvoorstellmg „De Dijk is Dicht", l 691.30; J. L., Alkmaar, f 2 50; Buurtvereniging „Plan Noord", Enkhuizen, g 25.— A. B., Den Helder, f 25. Janny H., Den Helder, f 1.45, Dick K.. Den Helder, f 0 25; K. B., Den Helder, f 1.—; Biljartclub „De Jutter". Den Helder, f 10.wed. H -W„ Den Helder, f 3.Dames club „Vriendschap en Ontwikkeling", Valkkoog, f 20.15; N. N., Groet, f 10,Kinderkoor „De Zeezangertjes", Wijk aan Zee, f 7.50; Sadie Mc. Strath. Pough Keepsie N. JS 10.N. N., Wormcrveer, f 14.Gebr. Verdonk, Zaandam, f 100.Supp. Ver. „Rood Zwart" te Bever wijk, f 25.H. L„ Beverwijk, f 10.Verkoop beestjes van touw en raffia, Beverwijk, f 113.50.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2