HORLOGE DEKKER Jubilerende gehuldigd stationschef Volkswagen tegen trailer Amateur-cineasten voor het voetlicht met films Verlieslijst Rode Kruis PERSONEEL VAN TALENS LACHTE ZORGEN WEG Jeugdtentoonstelling in Kunstcentrum Woensdag 25 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Op hartelijke wijze is gistermorgen de heer P. van de Spreng, stations chef te Apeldoorn, van wiens 40-jarig jubileum wij vorige week reeds mel ding maakten, in de kring van zijn familie in „Suisse" gehuldigd Wie zich maar even vrij kon maken van de dienst, zowel wat het hogere als lagere personeel betrof, en ook velen elders uit het land, waren aan wezig teneinde bij de huldiging van deze sympathieke jubilaris aanwezig te zijn. Op velerlei wijze is uiting gegeven aan de waardering en sympathie, welke men de heer van de Spreng toedraagt: vele hartelijke toespraken- geschenken en bloemen. De heer E, Coolen. onderchef te Apeldoorn, leidde de sprekers in en gaf het eerst het woord aan de ver tegenwoordiger der directie, de heer P. van der Eist, inspecteur te Hengelo Diens toespraak werd uiteraard in het zakelijk vlak gehouden, al stak hij -niet onder stoelen of banken dat de directie niet alleen de grote werk kracht en plichtsbetrachting van de jubilaris waardeerde, doch ook diens medeleven met het personeel, zijnde dit een belangrijke factor bij het goed functionneren van de dienst- Hij bood dé jubilaris de gebruikelijke enve loppe met inhoud aan en uitte de beste wensen voor diens verdere loopbaan. Velé sprekers hebben hierna het woord gevoerd. De heer G. Bakhuis deed dit namens de personeelsbond en hij deed zijn gelukwensen verge zeld gaan van een ency-clopaedie voor de jubilaris en bloemen voor diens echtgenote. Voor de personeels-Unie voerde de heer A. Oversier het woord en namens de buitendienst-ambte naren de heer J. Vaarkamp, die o.a. opmerkte dat dit niet alleen een feestdag genoemd mag worden voor -dé-jubilaris en zijn familie doch voor het gehele personeel. De heer Gerwen, plaatselijk direc teur van v. G.end en Loos, roemde de voortreffelijke samenwerking tus sen, zijn instelling en de Ned. Spoor wegen. welke voor het grootste deel op de creditrekening van de jubile rende chef mag worden"geschreve'n. De V.V.V. u.tte haar beste wensen bij monde van de heer Fortlïyn Har-' reman en de chef van het station. Deventer, de heer J. ter Beek, deed; dit namens de collega's. Wat is er te rloen?-^ Centraal-Theater, van 20—26 Febr., hoofdnummer >,De fidele boer", alle leeft. 19 en 21 uur, Woensdag 21 Fabr. 14.30. Minerva-Theater, van 20—26 Febr., hoofdnummer „Ik zie je in mijn dromen", alle leeft., 18.45 en 21 uur. Woensdag matinee. Véluwe-Theater, van 2026 Febr., hoofdnummer „De dodenrit in het spookgebergte", 14 j., 18.30 en 20.45, Tsvoli-Theater. van 20—25 Febr., hoofdnummer „Anna", prol.. 14 j., 14.30, 13.45 en 21 uur. Café-restaurant Marktzicbt, Show-or kest .lossy Huy.tens. Woensdag 25 Febr. Vrije Evang. Gem., Roggestraat, 15 en 1930 uur, Confe rentie. Woensdag 25 Febr. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur, Tijdrede ds P. van Oossanen. Woensdag 25 Febr. Huishoudschool, 19.30 Alg. verg. Joh. Marcus—Nij- l&.ndschool (Nijverheidsschool voor meisjes). Donderdag 26 Febr., Tivoli-theater, 20 uur Haagse Comedie, derde toneel avond tweede serie Kunstkring. Opv. van „AIS 't kindje binnenkomt". Donderdag 26 Febr. Vrije Evang. Gem., Roggestraat, 15 en 1930 uur, Confe- rentie. Donderdag 26 Febr., zaal Vos, Order parkweg, 20 uur, verg. prop. feest avond bestuurdersbond Apeldoorn. Zaterdag 23 Fe&r.. hotel De Keizers kroon, 13.30, Soiree Musette. Dinsdag 3 Maart Poort van Kleef, 20 uur, lezing Godfried Bomans over Charles Dickens. Woensdag 4 Maart, Doopsgezinde kerk. Paslaan, 20 uur Tijdrede ds P. van Oossanen. Donderdag 5 Maart Kunst en Genot, 20 uur, A.M.G. de Spotvogels. Dinsdag 17 Maart, zaal Bienefelt, van Kinsbergenstraat, 19.30 uur, alge- mene ledgnverg., Coöp. Vooruit. Arnhem: Gemeentemuseum Arnhem; tentoon stelling „Franse wandtapijten van heden" en gouaches van Mare Saint Saëns tot 16 Maart 1953 (dagelijks van 10—5 uur. 's Zondags van 1—5 uur. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat ln de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie ln de N. A. Crt. zijn aang°kond:gd. Ook de gepensionneerden waren vertegenwoordigd en wel door de heer J. Beekhuis, die ook namens „Geertje" bloemen aanbood. Voorde V.A.D. was de heer Brummelkamp aanwezig, die in een hartelijke toe spraak eveneens de verdiensten van de jubilaris in het licht stelde. Tenslotte heeft de heer Van de Spreng, getroffen door de vele be wijzen van sympathie, door hem ont vangen. allen dank gebracht. Bedankt voor bercep. Naar wij vernemen heeft ds J. de Groot,- Ned. Herv. predikant alhier, be dankt, voor het beroep naar Zandvoort. Veiling. Ten overstaan van notaris J. G. A. Kuhlmann is ingezet het huis met tuin aan de Chr. Geurtsweg 25, groot 2.71 are, op f 3400.—. Rampenfonds 1953 Verantwoording administratie Nw. Apeld. Courant Nagekomen gift bewoners Konin gin Wilhelmina Rusthuis, Soe- renseweg 23 f 57.75 Overwerk personeel v. d. N.V. Plaatijzer-Industrie Apeldoorn f 1154.— Op dc Arnhemseweg, ter hoogte van de Sclialterdalweg, is Dinsdagavond 'n Volkswagen tegen een kerende, met bomen beladen trailer, opgereden. De bestuurder van de Volkswagen, de heer J. H. Hcndrïkse, wonende Berg en Dalweg, liep zulke zware verwondin gen op, dat hg kort na het ongeval overleed. Het ongeval gebeurde kort na ach ten. De trailer, een wagen van de fa O.. Deventerstraat, was beladen met een vracht bomen voor Nijmegen, doch kieeg kort voor de Stoppelberg een lekke band. Dit veroorzaakte zoveel oponthoud, dat de chauffeur van de trailer, een zoon van de firmant, be sloot maar liever te keren om de tocht een volgende dag te doen. Op zijn ver zoek stond een voorbijganger op de uitkijk om eventueel naderend verkeer te waarschuwen, terwijl de heer O. zijn trailer keerde in de Schalterdalweg. Plotseling hoorden de mannen een hevige klap. De Volkslagen van de heer H„ die terugkwam van een reis naar Heerlen, was in volle vaart on der der zwaar beladen trailer gescho ten. Uit het onderzoek is gebleken, dat de heer H. onder meer een schedel- basisfractuur had opgelopen. Het slachtoffer overleed kort na het onge val. De Volkswagen werd zwaar be schadigd. Politie en G.G.D. waren spoedig ter plaatse, doch hulp mocht niet meer baten. Het verkeer was enige tijd gestag neerd, doch dank zij een bijzonder correct optreden van de politie geen ogenblik langer dan nodig was. De heer H., die ruim veertig jaar oud was. laat een vrouw en vier kin deren na. Automarkt. Gisteren waren op de automarkt aangevoerd 157 personen-auto's en 23 vrachtwagens. ^ls de bijeenkomst zelf even keurig is verzorgd als de uitnodigings kaart doet vermoeden, kunt ge een plezierige- en interessante avond be leven, zo werd ons gezegd toen we naar hotel Nieland togen, teneinde de filmvoorstellingen van de Vereniging van Apeldoornse Amateur Cineasten, kortweg V.A.A.C., bij te wonen. Wel, het programma heeft aan de verwach tingen voldaan. Zij zijn .overtroffen. Het was een mooie avond. De vele aanwezigen werden enkele uren geboeid door een serie uitsteken de films, vrijwel alle zijn bekroond in de nationale, filmwedstrijd 1952. Een mih of meer instructieve bijeenkomst, welke duidelijk rnaakte wat er leeft onder de amateur-filmers, wat zij willen en wat zij bereikten en velen de weg aanwees, welke zij gaan als zij opnamen willen maken. Definities zijn moeilijk te geven. Men kan, zoals de heer H. J. Smallenbroek, voorzitter van de V.A.A.Cl, zei in zijn openings woord en inleiding tot de films, jong leren met woorden en begrippen. Bij filmen is het gevoel de voor naamste factor en een gevoelsbeoor- deling laat zich nu eenmaal moeilijk vatten in een alles denkende omschrij ving, Men moet de films zoals ze zich voor uw ogen ontrollen, aanvaarden of verwerpen. Over smaak valt niet te twisten, aldus de voorzitter, die uit drukkelijk vaststelde, dat de voorstel ling niet was bedoeld als een imitatie of een concurrentie van de bioscoop. Het doel van de amateur-smalfilms moet zijn: zich met behulp van een voudige middelen uitleven in een'be paald onderwerp en dat in beeld bren gen, waarbij kleur, lijn en vormgeving van het allergrootste belang zijn. On dertussen stonden de films op een hoog plan. Een beoordeling is onzes inziens niet nodig, daar de films al lang getoetst zijn op haar kwaliteiten, hoewel de cineasten soms in hun keuze van handeling en van onderwerp wel wat te veel naar extremiteiten zoch ten, zodat het geheel soms een te ge wild en zoet karakter kreeg. Zo bijv. Sprookje van ir W. Brusse uit Am sterdam in tegenstelling echter tot Cir kelgang, een documentaire, welke de „levensgeschiedenis" van een blikken busje behandelde, dat via fabriek, ver koper, consument naar de mestfaalt en weer terug in de fabriek ging. La ten we besluiten met te zeggen: een reprise van iets dergelijks is een wel kome afwisseling, V.A.A.C.! Gouden huwelijksfeest in Wenum Zaterdag a.s. gaat de vlag 'uit aar. de Papegaaiweg 16, breeduit, zoals men mag verwachten bij een echtpaar, dat de dag herdenkt, waarop het voor vijf tig jaar in het huwelijk werd verbon den. Dat is het geval met Jan Beumer en Jacomina Schoenmaker, of zoals men het in Wenum zegt „Beumer en de vrouwe". Als men zich na een vijftigjarige echtvereniging in een goede welstand mag verheugen, is er dubbele reden tot feestvreugde. Goede gezondheid? Ja, Beumer kan door zijn rheumatiek niet zo goed meer uit de voeten, n\aar er mankeert ver der, ondanks zijn 76 jaren, niets. Ook vrouw Beumer heeft, wat haar_gezond- heid betreft, geen klagen en doet al 't werk zelf nog. Alleenna de oorlog hebben ze het „boeren" er aan gege ven en is de grond aan een ander ver pacht. Dat was al een grote verande ring in het leven van dit echtpaar, want dit toch was verweven met land bouw en veeteelt. Want Beumer en z'n vrouw behoren tot de stand, welke terecht de „rugge- graat" van het Nederlandse volk wordt genoemd. De tijd, dat de stedeling met enige geringschatting op de boeren neerkeek, ligt gelukkig reeds geruime tijd achter ons. Er-is waardering1 gekomen voor de boeren en in het bijzonder voor die op de hoge gronden. Want zo ergens dan eisen deze, naast veel lichamelijke in spanning, een grote mate van kennis, wil men er een enigszins behoorlijk bestaan op vinden. Die kennis doen de jongee boeren tegenwoordig bij de landbouwscholen éri verschillende cur sussen op. Doch dat was er vroeger ntet bij; hoogstens-een.enkele avond cursus. Voor het overige werden ze geschoold in de-harde praktijk van 't boerenbestaan en kwam het op eigen doorzicht en oordeel aan. Tot dat slag behoort het echtpaar Beumer, dat een harde, doch tenslotte vruchtbare strijd om het bestaan voer de en daarvan thans de vruchten plukt in de vorm van een rustige oude dag. Dat de belangstelling Zaterdag groot zal zijn, daarvan kunnen de jubilaris sen verzekerd zijn. Om het damkampioenschap van Apeldoorn-Oost. Donderdagavond a.s. (26 Februari), houdt de damclub Welgelegen een wedstrijd om het damkampioenschap van Apeldoorn-Oost. Aan de borden kunnen alle huisdammers uit Apel- doom-Oost plaats nemen. Voor-«en goed slaagi U voordelig bij BRINKLAAN 16 TEL. 2518 18e Itfst van slachtoffers Waters nood uitgegeven 24-3-'53. DEN BOMMEL. Geborgen en op 21.2.'53 te Melissant begraven: Soeteman, Elisabeth Maria, geb. 9.7.'20 te Herkingen. DREISCHOR. Geborgen en voorlopig begraven in Zierikzee: Voshol, Cornells, geb. 26.1.'63 te St. Maartensdijk, echtgenoot van Lena Wagema- ker, laatste adres: D 219. Wagemaker, Lena, geb. 20.5.'70 te Noord-Gouwe, echtgenote van Cornelis Voshol, laatste adres: D 219. NIEUWE TONGE. Begraven in Dirksland d.d. 21.2.'53: Smit, Erna Cornelia Wiesje, geb. 9.12.'47 te Nieuwe Tonge, laatste adres: Gen. Snijdersstraat 40. OUDE TONGE. Geborgen en geïdentificeerd: Dierkxvan de Capelle, Johanna Maria, geb. 8.11.'79. DirkxPieterse, Lientje Catha- rina, geb. 1.10.'28. SEROOSKERKE. Geborgen: Verboom—den Boer, Ja- coba Janna, geb. 22.11.'06 te Elle- meet, laatste adres: B 10. STAVENISSE. Geborgen: Van Zuyen, Adriaan Ja cob, geb. 15.7.T0 te Stavenisse, echtgenoot van J. P. Stoutjesdïjk, laatste adres: Kerkstraat A 319; Geluk, Johanna, geb. 5.7.'29 te Stavenisse, laatste adres: Buurt- seweg B 60. ZEVENBERGEN. Geborgen en geïdentificeerd: Crezee, Maria Adriana, geb. 1.6.'93, laatste adres: B 23. NIEUWER KERK. Rectificalie 12e lijst, d.d. 17.2.'53: Niet overleden, doch geëvacueerd naar Ouderkerk a. d. Amstel (gem. Nieuwer-Amstel): Kik, Wil helmina Maria, geb. 3.2.'49 te Nieuwerkerk. STRIJEN. Aanvulling 4j lijst, blz. 5, dd. 7.2.'53 Geïdentificeerd: de Baat—Herweijer, Elisabeth, geb. 15.4.'22 te Strijen,- laatste adres: Buitendijk 17; Monen, Harm, geb. 26.5.'80 te Hoogeveen, laatste adres: Buiten dijk 53; Monen, Harm Marinus, geb. 2.7.'22 te Strijen, laatste adres: Buiten dijk 58; Slagboom—Herweijer, Neeltje, geb. 19.11.'07 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 50. Verrijpde Man, Jannetje Elisa beth, geb. 10.8.'93 te Hoogvliet, laatste adres: Schenkeldijk 74. Monen, Jan, geb. 23.1.'18 te Strijen, laatste adres: Buiten dijk 58. Cabaret-revue met eigen krachten In de loop der jaren hebben de ont spanningsavonden van de T. P. V. een grote vermaardheid gekregen en niet ten onrechte. Geen wonder daar om, dat de Poort van Kleef gisteravond weer dat de laatste plaats bezet was, toen T.P.V. de cabaret-revue „Lach je zorgen weg" voor het voetlicht bracht. En geen der bezoekers(sters) zal spijt hebben gehad van z'n gang naar de Poort, want men zag een revue, welke op zeer behoorlijk peil stond en enige wonden, kloven, geschaafde huid BURGERLIJKE STAND. Opgave van 24 Februari. Geboren: Jacob Harm Reinder, z. van P. Streefkerk en J. Troost; Johan nes Jelle Wilhelmus, z. van J. A. H. v. d. Brenlc en H. P, M. Buijs; Leny Theresia Maria, d. van S. J. E. Staijen en T. M. Maatman; Gerrie, d. van G. Ruardij en E. C. H. Schrier. Gehuwd: P. C. de Bruijn en H. A. C. v. d. Mey. Overleden: A. v. d. Blankevoort, weduwnaar van H. Veldhoen, 78 j.; P. Bruggenkamp, geh. met B. Forms- ma, 52 j., m.; C. W. Bremer, weduwe van L. Marcal, 78 j.; C. Kuijk, geh. met J. Nedermeijer, 71 j., vr.: B. A. van Triest, ongeh., 11 j., m.; W. T. Hafkamp, geh. met A. M. Mossink, 78 j., m. Les in kunst en geschiedenis door onderwijzend personeel Gedurende ongeveer zes weken is er in het Centrum voor Kunst en Historie aan de Loolaan 46 een ten toonstelling: De Zeventiende Eeuw, ingericht, ouder auspiciën van de Com missie voor Onderwijstentoonstellin gen. welke is ontstaan uit de kringen van het onderwijs en de kunstbeoefe ning. De tentoonstelling welke heden middag officieel is opengesteld, is be stemd voor de jeugd, teneinde meer aandacht te schenken aan harmonische ontwikkeling van jonge mensen van de hoogste klassen der lagere school en de laagste twee leergangen van u. I. o.- en nijverheidsscholen. Onge veer vijf en vijftig scholen met circa vier duizend leerlingen, dus bijna alle prot.-bijzondere-, openbare- en katho lieke scholen werken hieraan mee. Het doel is voorts de aestlictische vor ming van dc leerlingen te bevorderen die geen middelbaar onderwijs ont vangen en hen in aanraking te brengen met de Nederlandse cultuur uit het verleden, maar ln het bijzonder ook met het heden. Het ligt in de bedoe ling telkens in drie Jaar een afgerond geheel te behandelen, verdeeld over zes exposities. Deze zijn: Zeventiende eeuw; de Nederlandse scheepvaart in kunst en historie (schilderijen, platen, kaarten en scheepsmodellen in November 1953 te zien); Oud Apeldoorn: verschil lende vondsten uit de omgeving; ver der zeventiende eeuwse papier-indus trie in Februari 1954; de tijd der Haagse school: dc tweede fase in de ontwikkeling zeventiende eeuw lot heden in November "54; werkten- toonstelling: waarop mon hoopt ver schillende kunstenaars aan het werk te hebben o.m. een schilder, een pot tenbakker, een graveur en een beeld houwer (Februari '55) en tenslotte de laatste van de serie van zes tentoon stellingen: Nederland in de zestiende tot de een en twintigste eeuw, waar men o.a. kunstvoorwerpen uit het re cente verleden kan bezichtigen (No vember '55). De tentoonstelling van thans omvat behalve enkele originele schilderijen, waaronder een interieur van Jan Steen, een zeegezicht van Van de Velde en een landschap van Van Qoyen, ook een groot aantal repro ducties van schilderijen, o.a. de Nachtwacht van Rembrandt, etsen, gravures, een enkel meubelstuk, foto grafieën van zeventiende ecuw6e gevels en kunstnijverheid, voorwer pen van glas en Delfts aardewerk. De leerlingen zullen in tegenstelling tot de gewoonte worden rondgeleid door hun eigen onderwijzer, die vorige week verscheidene avonden gelegen heid heeft gehad het tentoongestelde te leren kennen. Deze vorm van kunst voorlichting, van onderwijzer tot leer ling, heeft aldu£ .de commissie' grote voordelen: de uitleg er van blijft bin nen het bevattingsvermogen der kin deren; vóór en na het bezoek kan het werk op school worden besproken en verwerkt; uitlegging vanuit eigen levensovertuiging. De tentoonstellingen welke uiteraard een ruime tijd van voorbereiding hebben gevergd zijn op voorstel van het onderwijzend personeel dat hierin veel ambitie schijnt te hebben en het bestuur van de vereniging van Beel dende Kunstenaars alhier georgani seerd en konden dank zij de medewer king van het Apeldoornse gemeente bestuur dat als voorlopig beginbedrag achttienhonderd gulden beschikbaar stelde voor de aankoop van repro ducties met de toezegging dat op de begrotingen van de komende jaren een bedrag zal worden uitgetrokken voor de verdere uitbouw van het aanwezige materiaal aan reproducties en de ver voerkosten, verzekering e!d. van de helaas te weinige ooi'spronkelijke schilderijen, welke men elke keer naast de reproducties wil uitstallen, terwijl de dienst van Sociale Zaken voor de lijsten zorgde. Verder werd steun ondervonden van directies van Na afloop van de expositie zal de collectie van reproducties worden ge bruikt bij het onderwijs, daar de scho len op aanvraag voor enige tijd een of meer exemplaren te leen kunnen ontvangen. Van negen tot twaalf en twee tot vier uur is de tentoonstelling alleen voor leerlingen in schoolverband open. Zij kunnen daarna nog Individueel de expositie bezoeken op de Woensdag en Zaterdagmiddagen van twee tot vier en verder alle avonden van zeven tot negen uur. - Volwassenen kunnen de tentoonstel ling ook in ogenschouw nemen, doch in tegenstelling tot de scholieren, ver langt men dan een geldelijke vergoe ding van vijf en twintig cent. Er zal van deze tentoonstelling onge twijfeld een veredelende en opvoeden de invloed uitgaan, welke de smaak van de jeugd ten goede zal komen. Of echter van de andere kant alles wat hier als goed en modi naar voren gebracht, door de jonge bezoekers zal worden gewaardeerd, is, het spreekt vanzelf, aan twijfel onderhevig. Zij kan daarin niet geheel slagen, ten minste wat de reproducties betreft, want deze en echte schilderijen zijn zeer verschillend van aard, zodat de raakvlakken ontbreken en zij hebben zoveel scheidingslijnen. Men mist bijv. het contact met het levende, met de verfzetting en met het materiaal enz. Maar reproducties zijn veel minder kostbaar dan de schilderijen zelf. Ondertussen is een bezoek alleszins de moeite waard en het feit alleen al, dat de aandacht van de jeugd op kunst en historie wordt gevestigd en een aantrekkelijke en frisse les daarin betekent, en daarover discussies kan uitlokken, zowel bij de onderwijzers als bij de leerlingen, maakt de ten toonstelling tot een belangrijke ge beurtenis. uren van genoeglijke ontspanning bracht. Voor de aanvang heeft de voorzitter, de heer J. Don, een kort openings woord gesproken. Daarin herinnerde hij aan de watersnoodramp en naar aanleiding daarvan deelde hij mede, dat het bestuur uitstel van deze feest avond heeft overwogen. Men is daar toe echter niet overgegaan, want ten slotte eist de inspanning van alle dag ook de nodige ontspanning. Daar bij moet echter voorop staan, aldus spr,, dat de hulp aan de slachtoffers niet op de achtergrond wordtgedron gen. Men heeft daarom besloten het batig saldo van de uitvoeringen, in begrepen een te houden collecte, af te dragen aan het Rampenfonds. Belas ting-autoriteiten en de directie van de Poort verleenden de nodige facilitei ten en hieven geen cijns, een besluit waarvoor de heer Don hen hartelijk dank bracht. LICHT en SCHADUW We merkten reeds op. dat het peil van deze cabaret-revue op behoorlijke hoogte stond, waarmede we uiteraard niet willen zeggen, dat alles vlekkeloos was. De belangrijkste figuur was ook nu weer Freek Gest, die zich deed kennen als een uitstekend conferen cier, doch ook overigens, o.a. in de schetsjes, veel voor zijn rekening nam. Hij had daarbij een zeer goede steun aan G. Zevenhuizen. Als goede krach ten ontpopten zich ook Iny van Mid den. Henny Possemis en Freddy Na- wijn. Didel Rolloos bleek een charmante verschijning te zijn, die veel aandacht voor zich opeiste. Helaas weet ze met haar armen en houding in het alge meen nog geen raad, hetgeen aan haar optreden wel enige afbreuk deed. De Manihiki-Hawaiians brachten aardige songs en oogstten een verdiend suc ces. Alleenze dienen tijdens hun spel onderling geen gesprekken te voeren. Zoiets kunnen zelfs beroeps- artisten uit een oogpunt van wel levendheid jegens het publiek en con centratie van spel zich niet ver oorloven. Een hoogtepunt in het programma was het optreden van het zangkoor, da', een potpourri uit de operette „Die Czardas Fürstin" bracht. Fraaie eos- tuums en goede zang. zowel van koor als van Possemis. Ook de declamatie van laatstgenoemde stond op behoor lijk peil. De schetsjes waren over 't algemeen geestig en puntig. De muzikale leiding was bij mevrouw T. Gest—de Keuning in uitstekende handen. WAT ZEGT Roeit uut d'n Enk „Boudewijn behoeft geen krans

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2