NIEUWSBLAD VOOR DE HOEKSCHE WAARD EN IJSELMONDE BUITENLAND TE GROTE HOEVEELHEID RODE KRU1S-GOEDEREN DE SCHADEREGELING VOOR DE GETROFFEN MIDDENSTANDERS „Uitkering van 80 a 90 pet. van ontvangsten over 1952 DIJKVERHOGING en AFDAMMINGEN IN STUDIE GENOMEN Staatslening 200 mill van 1487 VerscKifnT Maancïag, Woensdag en Vrijdag ABONNEMENTSPRIJS 2.75 PER 8 MAANDEN. UJDVEROTNTIES 17 CENT PER MILLIMETER. 76'e Uaarg. No. 8298 Woensdag 25 FeEr. '53 Uitgave: N.V. voorheen Firma W. HOOGWERF An. Oud-Beferland Molendtfk 10 Postrek. 1780.7» TeL Redactie Na 830 (b. sr. ft No. 864) Hoofdredacteur: W. P. J. GOOSENS. Oud-Beijerland Directeur: J. VERHAGEN Jz., Oud-Beferland TeL Directie en Administratie Na 3 (b. g. g. Na 51). Verkiezingen in Oostenrijk ZONDAG j.l. zijn in Oostenrijk parlementsverkiezingen gehou den. waaraan door veel stemge rechtigden is deelgenomen. Ruim tachtig procent van de kiezers is opgekomen, waaruit blijkt, dat het Oostenrijkse volk, ook al heeft het door de nog steeds voortdu rende bezetting met grote moei lijkheden te kampen, nog altijd een goede belangstelling aan de dag legt voor de publieke zaak. De politieke evenwichtigheid blijkt ook uit de verkiezingsuitslag, die geen grote verrassingen te zienU^,^ van j,ot Rode Kruis eerst geefl, maar die in dil opzicht venmrt rep.r|„g pic. betekenis is, dat de extreme pai- tiien in Oostenrijk verlies hebben geleden. Dat geldt in de eerste plaats voor de communisten, die hun toch al niet grote zetelaantal van vijf terug zagen lopen tot vier. Men moet de betekenis van deze terug gang niet onderschatten. Kr blijkt uil. dat het Oostenrijkse volk niet gemakkelijk te winnen is voor de communistische ideologie, want het mag dan zijn, dat de commu nisten tegen hebben, dat het Oos tenrijkse volk van dag tot dag kan constateren wat het van de com munisten en hun lastgevers c".e Sovjets te wachten heeft, daar te cnover staat toch weer, iat de Sovjets tot de bezetters van Oos ten rijk behoren en dat de commu nisten in de Sovjetzone zeker geen tegenwerking van de Russen on dervinden. Dat desondanks de communisten verlies hebben gele den, pleit voor de politieke bezon nenheid va- het Oostenrijkse volk. Verlies werd ook geleden door de andere extremistische partij, de onafhankelijken. In 1949 kwa men zij met betrekkelijk verras sende resultaten uit de bus. Zij wisten toen zestien zetels te ver overen en in de kringen van deze partij leefde de verwachting, dat er ook ditmaal een flinke winst te boeken zou zijn. Men rekende op meer dan twintig zetels, maar het werden er veertien, een verlies van twee zetels dus. In de verzamel- party der onafhankelijken zijn voormalige nazi's, pur sang con servatieven, aanhangers van een Groot Duitsland en dergelijke fi guren ondergebracht. Bij de vori ge verkiezingen voerden zij eert propaganda, die nog al indruk heeft gemaakt, maar nu deze par ty in ruim drie jaar tijd niet heeft kunnen aantonen, dat zij meer presteren kan dan een mooi klin kende propaganda voeren, heeft een aantal Oostenrijkse kiezers haar weer de rug toegekeerd. Ove rigens is veertien zetels nog een behoorlijk aantal, maar toch een te klein aantal om in Oostenrijk enige invloed te kunnen uitoefe nen op de gang van zaken. Te meer, daar het politieke leven daar wordt beheerst door twee grote partijen, de katholieke en de socialistische. Van deze partijen heeft de socia listische winst behaald, terwyl de katholieken hebben verloren. De socialisten zagen hun zetelaantal met zes vermeerderd, zodat zij thans 73 afgevaardigden in het parlement hebben. De katholieken vielen van 77 zetels op 74 zetels terug, waarmee zij de meerderheid hebben behouden, zij het een uiterst krappe meerderheid. Naar het aantal verworven stemmen gerekend is de socialistische de sterkste partij, want zij kreeg meer stemmen dan de katholieken op zich wisten te verenigen. Dat de socialisten toch een zetel min der kregen, ligt aan de wijze van zeteltoewijzing, die met een dub bele telling geschiedt. DE verkiezingsuitslag betekent een duidelijk votum van ver trouwen in het beleid van de par tijen, die totdusverre de regering hebben gevormd, t.w. de socialis tische en de katholieke. Verwacht mag daarom worden, dat deze partijen' wederom zitting zullen nemen in het nieuwe kabinet, oude regering heeft gisteren haar ontslag aangeboden en reeds van daag is begonnen met de bespre kingen die moeten leiden tot de samenstelling van een nieuw mi nisterie. Wij geloven niet, dat deze be sprekingen zonder strubbelingen zullen verlopen, want al hebben de socialisten en de katholieken tot nogtoe steeds samengewerkt, dat betekent niet, dat er geen tegen stellingen tussen hen zouden be staan. Het tegendeel is eerder liet geval en dat de samenwerking is bestendigd, vindt voor een groot deel zijn oorzaak in de bijzondere omstandigheden, waaronder Oos tenrijk leeft. Zowel de katholie ken als de socialisten beseffen, dat aan die omstandigheden slechts het hoofd kan worden geboden door een regering, die in liet par lement een grote meerderheid 'ach ter zich heeft en dit is wel de voor naamste reden van de samenwer king tussen katholieken en socia listen. Dat er echter tegenstellingen bestaan, bewijst het feit. dat Zon dag verkiezingen zijn gehouden. Deze werden 'vroeger gehouden dan de bedoeling was en deze ver vroeging Is een gevolg van de po- Overleg met de regering voor bestemming van overschot Het totaal van de ingezamelde goederen, dat. aanwezig is, is der mate groot, dat als wanneer na heel scherpe sortering alle eva- cué's geholpen zullen zijn, er nog eel over is, dat het hoofdbe- gen, alvorens een bestemming aan het kleding-ovcrschot te geven Dit werd ons door de ten deze sa menwerkende instanties medege deeld. ministerraad, aldus onze zegslieden, heeft al goed gevonden, dat alles wat tot de lompen gere kend kan worden, ten bate van de slachtoffers wordt verkocht. Het sorteren van het buitenge woon grote overschot zal straks door beroepsmensen moeten ge schieden. Die goederen liggen nog her en der in het land verspreid, maar er wordt naar centralisa tie gestreefd, ook al om totnutoe in heslag genomen ruimten weer aan haar oorspronkelyko bestem ming terug tc geven. Teneinde deze centralisatie te bewerkstelligen, zal men beginnen voor zoveel mogelijk dc goederen te verschepen naar de vroegere Van Vollenhovensbrouwery te Am sterdam. Maar niet alles kan daar heen, want, zo werd ons verzekerd, er zouden vijfvouden van de daar aanwezige ruimte nodig zijn om alles behoorlijk te kunnen opslaan. Voor de expeditie van deze goede ren zorgen arbeiders van de haven arbeidsreserve te Rotterdam, op isis van vrijwilligheid. Ook in het buitenland liggen nog palthuizen vol, mede omdat dc goe deren in Nederland niet meer ge borgen kunnen worden en ook niet niet meer nodig zijn. Daarom is aan het buitenland verzocht in ieder geval geen gedragen kleding meer to sturen. Verscheidene lan den zullen er in verban/ met het deviezenvraagstuk voorts de voor keur aan geven om hetgeen aan geld is bijeengebracht in het eigen land eerst in goederen van bepaal de aard om tc zetten en er dus schenkingen in natura van te ma ken. Waarschijnlijk zal het inter nationale Rode Kruis in dit ver band de totalisator worden. Wat vooral Rotterdam betreft, waar er velen zijn die door de over stroming veel schade hebben gele den maar niet tot de evacués be horen. Ook deze mensen kunnen hun schade voorlopig vergoed krij gen ir. dezelfde mate als de eva- cué's. Het coördinatiebureau aan Westersingel te Rotterdam biedt hierin de behulpzame hand. Bepaalde instellingen als het convent der kerken, humanitas en het humanistisch verbond, die sa menwerken in de coördinatiecom missie, hadden reeds in de eerste nood voorzien door goederen, die voor andere doeleinden onder hen berustten voorlopig af tc staan. Zij zullen voorzover mogelyk en nodig uit de aanwezige voorraden een deel dezer goederen terug kunnen ontvangen. Er is te Rotterdam, waar 11.000 evacué's verblijven, een soort wa renhuis opgericht, waar de getrof fenen kunnen winkelen. Zij kunnen daar n.l. tegen afgifte van hun verstrekte bonnen een keus trach ten tc maken. Per dag zijn hier reeds acht dagen lang ongeveer 1100 mensen geholpen, waarvoor I een legertje van 120 man vakkun dig personeel in de weer is. Verder kon men. wat de. kleding betreft mensen „met grote maten" maar zeer beperkt van dienst zyn. Maal later heeft men voor dc „grote ma ten" een oplossing gevonden. De hulporganisaties zagen zich plotseling voor een taak gesteld, die niemand had kunnen voorzien. Geen wonder, dal het geïmprovi seerde werk echt „mensenwerk" werd, waar fouten niet vreemd aan waren. Er moest zelfs wel! eens een enige uren tevoren geno men beslissing worden herroe pen. Dat neemt echter niet weg, dat men in het algemeen ook van de zijde der geevacucerden, vol lof is over het enorm vele goeds, dat met geestdrift en liefde is verricht en nog wordt verricht. Aldus het oordeel van de leidende instanties bij de hulpverlening. De directeur-generaal voor de Middenstand, <lr. W. L. Groeneveld Meycr, heeft in Zlerikzee bespre kingen gevoerd met de midden- standscentrale aldaar. Naar het A.N.P. verneemt,, heeft hy de schaderegeling uiteengezet, zoals die vermoedelijk voor de midden stand In dc rampgebieden zal gel den. Deze regeling is nog niet defini tief, daar de minister er nog zyn goedkeuring aan moet geven. De heer Groeneveld Meijer heeft ech ter toegezegd dat hiermede grote litieke onenigheid, die in October van het vorige jaar aan de dag is getreden. Er brak toen een rege ringscrisis uit, die een spoedig ein de nam, doordat dezelfde regering, was afgetreden het bewind weer op zich nam, echter als za kenkabinet en slechts totdat ver voegde verkiezingen zouden zyn gehouden, hetgeen Zondag j.l. is geschied. Het meningsverschil liep in Oc tober over de besteding der staats gelden en het aantrekken van voor de staat benodigde middelen. De katholieken wilden destijds stei'k bezuinigen, omdat de Marshall hulp ten einde liep en de econo mische situatie zich niet gunstig liet aanzien. Zij wensten de te verwachten tekorten niet aan te ■uilen uit verhoogde belastingen. De socialisten daarentegen verzet ten zich fel tegen besnoeiing van de uitgaven in de sociale sector en zy wensten o.m. uitvoering van openbare werken om de werkloos heid te bestrijden. Hier traden de principiële verschillen tussen bei de partijen aan het licht. De ka tholieken waren bevreesd voor de bij de socialisten naar voren tre dende tendenz om meer staatsbe moeiing in te voeren, terwijl de so cialisten er geen geheim var maakten, dat zij op verschillende punten streefden naar nationali satie en een grote mate van so ciale zekerheid, welke door staat zou worden gewaarborgd. Deze tegenstellingen hebben in October tot de regeringscrisis ge leid. Het zakenkabinet heeft de ze kwesties niet opgelost, zodat zij zich bij de thans komende be sprekingen over een nieuwe rege ring, in haar volle zwaarte zullen doen gevoelen. Nu zijn intussen de omstandigheden wel iets gun stiger geworden, omdat de econo mische toestand sedert October aanzienlijk verbeterd is. De be groting laat daarom meer speling toe, zodat er van beide kanten mogelijkheden bestaan om water in de wijn te doen. waar het wel van zal komen, omdat beide par tijen wel inzien, dal er geen andere mogelijkheden zijn dan samen te regeren. gebakjes bij dc kinderen rond. Waterstaatstechnisclie commissie geïnstalleerd spoed zal worden betracht. Enkele vragen zijn door het be stuur van de Zierikzeese midden standscentrale aan de heer Groe neveld Meijer voorgelegd. De eer ste vraag handelde over de over- bruggingssteun voor die midden standers, die tijdelijk hun bedryf niet kunnen uitoefenen. Blykens het antwoord zal 80 tot 90 procent van de verdiensten in 1952 als steun worden uitgekeerd. De winkeliers dienen voor de vaststelling van het bedrag een balans over 1952 over te leggen. Is deze balans nog niet gereed, dan zal de balans 1951 als basis dienen. Een soortgelijke regeling geldt voor hen. die niet door eva cuatie of"doordat hun zaak geheel is vernield van alle onkosten ver stoken zyn, maar die toch. door dat velen van hun klanten zijn vertrokken, zoals in het geval Zierikzee en ook In tal van andere plaatsen, ernstige verliezen lijden. Ook zy krijgen overbruggmgs- steun waarby in mindering wordt gebracht wat zy nog aan ontvang sten hebben. Een nauwkeurige boekhouding is voor deze mensen eerste vereiste. Deze regeling geldt ook voor hen, die na een periode van evacuatie in hun zaak terug keren. terwijl nog niet al hun klan ten in de plaats van inwoning te rug zijn. Ook van deze gedeelte lijke re-evacuatie zijn op het ogen blik tal van voorbeelden. De vraag of elke zakenman uit de rampge bieden by het rijk een crediet kan opnemen werd door de heer Groe neveld Meijer bevestigend beant woord. Dit crediet slaat los van de schade-afwikkeling en wordt b.v. verstrekt aan mensen die kunnen aantonen dat zij nog grote kapita len hebben uitstaan die voorlopig oninbaar zullen zijn. Crediet wordt ook gegeven ter aanvulling van de voorraad. Winkeliers wier gehele voorraad een prooi van het watei is geworden en die b.v. 70', krij gen uitgekeeerd. wat dus een klei nere voorraad dan voorheen zou betekenen, kunnen voor de reste rende 30% een crediet opvragen. Bij deze credieta an vragen dienen afschriften van de laalete balansen te worden overgelegd. Koning Boudewijn keerde in België terug „Lasterlijke aanvallen op het Belgische Koningshuis en 4.05 m. N. Mr. J. Algern, heeft Zaterdag tussen 4 m. i commissie van advies inzake A-P. By de laatste stormvloed is het d» beantwoording ton do vraag. mftt daa,. waan,chu„1(jk welke waterstaats-technische tot 3 m 4. N.A.P. gerezen- voorzieningen dienen te worden Het zal stellig zaak zijn dat het getroffen met lietrekking tot de vraagstuk van de randvoorwaar- - den door de commissie opnieuw in door do stormvloed geteisterde^^ wordt ge„ome„%„ dat gebieden, waar by in het onder- wordt nagegaan of de cijfers, die zoek ware te betrekken de vraag, i door de stormvloedscommissie •en afsluiting van de zeearmen werden gegeven, wijziging behoe- snik een voorziening behoort te ve£aastdjjkverhoe;ng we,.den te. vormen. vens plannen ontworpen voor het Voor de keuze afsluiten van sommige takken van het complex benedenrivieren en Wtj staan in eenvoudige vorm zcearmen. De in 1950 tot stand uitgedrukt, voor de keuze 01 een gckomen afdamming van dijklengte van meer dan duizend |rlelsche Maas en van de Botlek kilometers met een meter te ver- j ig daarvan een voorbeeld. Onge- hogen in sommige gebieden een (.WHfeid heeft deze afdamming ten zeer bezwaarlijk uitboerbare taakgevoi~e gehad dat de langs de of enkele zeegaten af te slui- i BrJeise Maasboezem gelegen ei- ten op zodanige wijze, dat dejajlden tegen nog grotere over- kustlijn, die door de stormvloeden stromingen dan thans reeds zyn wordt bedreigd, aanzienlijk wordt opgclreden werden beveiligd, verkort, aldus de munster. Dc minister wees er verder op, u I* dat de commissie zal kunnen Afdamming Maringviie bouwen op de studies, die reeds verdere bestudering heeft vroeger werden verricht. In dit nien overwogen of door een r.'- verband herinnerde hy aan de on- damming van het Haringvliet derzoekingen van de in 1939 in- njet een mjn Qf meer aanzienlijke gestelde stormvloedscommissie, verlaging van dc stormvloeds die de factoren die jen storm- standen in het bovenwaarts gele vloed bepalen, elk afzonderlijk jegen rivierencomplèx zou kunnen heeft onderzocht en de maxima worden bereikt, van elk dezer factoren nader heeft Het denkbeeld om ook de af- bepaald. dammingen van de zee-armen tus- Deze commissie heeft in de eer- sen Qoeree en Schouwen en van ste plaats de z.g. randvoorwaar- de Ooster-Schelde te bestuderen, den willen vaststellen, dat zijn de was tot voor kort nog niet. in de standen in zee vóór dc mond van beschouwingen betrokken. Wo'is- de zee-armen. waar zag men aan een dergelijk Met het oog op de termijn die, plan verschillend aantrekkelijke naar men meende, zou verlopen, kanten maar men oordeelde de voordat de noodzakelijke Seveili- da;, ,an verbonden moeilijkheden gingswerken tot stand zouden zijn zo gioot, dat men er de voorkeur gebracht, heeft men deze rand- aan ga£- eerst andere afsluitingen voorwaarden bepaald voor het van n;.;nder grote afmetingen tot jaar 200u, en daarbij nam men st~-d te brongen, alvorens zich aan, dat behoorde te worden reke- aan djt inderdaad wel .uiterst ning gehouden met. standen, die moeilijke probleem te wagen, met een kans van ongeveer 20 intussen had de minister in No- per eeuw, zullen voorkomen of vcmber van het vorig jaar op- overschreden zullen worden. De drae..t gegeven om ook dit onder invloed van geologische bodemda- deei thans nader in beschouwing ling en van in dat tijdperk tot te nemen, stand te brengen, in het rivier- werken I'Verbinding tussen eilanden 2000 in de cjjfers verdisconeerd. Uit de aard van de zaak kan met het oog op de daarbij betrok ken scheepvaartbelangen, als open vaarweg gehandhaafd te blijven. De afsluiting van het Haring vliet, van de zee-arm tussen Goe- en Schouwen en van de Oos- terschelde, eventueel gecombi neerd de verbinding van Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland zal, een aanzienlijke vermindering ge ven van de dyklengte, die in de toekomst als zeewaterkering zal moeten optreden. Daarnaast zal de uitvoering van deze werken op bijzondere wijze ten goede kunnen komen aan de zoetwatervoorzie ning van een groot deel van ons land en de bestrijding van de ge volgen van dc voortschrijdende verzilting op verschillend gebied, terwyl ook mogelijkheden worden geopend voor het tot stand bren gen van een wegverbinding met verschillende thans alleen te w ter bereikbare eilanden. Intussen zal men ernstig be dacht moeten zijn op de water staatkundige consequenties, die dergelijke afdammingen met zich zullenï brengen o.a. voor scheepvaart, de afvoer van water en ijs. enz. Wanneer dc commissie, na de beschouwing van de waterstaats- technische gevolgen, die de af dammingen met zich zal brengen, tot de conclusie zou komen, dat zij inderdaad moet worden nage streefd, dan rest de vraag of zij thans reeds technisch uitvoerbaar is en wanneer ook daarop het ant woord bevestigend luidt, hoe die afdammingen dan zullen dienen te worden ingericht. Het zal noodzakelijk zijn dat de thans door overstroming troffen gebieden, evenals ook de oppervlakten, die ditmaal ge spaard bleven, krachtig worden beveiligd tegen nieuwe, uitzonder, lyk hoge vloeden. Het kan nu een maal niet anders of met do uit voering van do definitieve bevei ligingsmaatregelen zullen nog ja ren gemoeid zijn. God moge hoeden, dat' er binnen dit tydsbe- stek andermaal een dergelijke stormvloed optreedt als thans is geschied. Koning Boudewjjn heeft kort voor zyn vertrek naar Brussel aan een Franse verslaggever te Antibes medegedeeld dat hy zijn vacantia afbreekt wegens „laster- ïyke aanvallen op het Belgische Koningshuis". „De aanvallen tegen de eenheid van de koninklijke familie heb ben ten doel te trachten de een heid van het Belgische volk te schaden", aldus koning Boude wyn. De Belgische vorst verklaarde ondanks de wensen van zyn dok ters en de risico's aan de reis ver bonden, naar Brussel terug te ke ren om een einde te maken aan de wereldpers verspreide geruch ten. De koning wil, naar hy zeide, wel naar de Rivièra terugkeren maar hij hoopt de volgende keer niet op een dergelijke betreurens waardige manier gestoord te wor den. Leden van de staf van de ko ning spraken formeel de geruch ten tegen volgens welke eerste minister Van Houtte tijdens zyn onderhoud met de koning te Nice op 15 Februari de kwestie van diens huwelijk ter tafel had ge bracht. De Franse politie legde Maan dagochtend een cordon rondom Voor Hoek van Holland kwam men na uitvoerig onderzoek en besprekingen voor het jaar 20. Lot ccn cyfer, (iat schommelde alleen van afdamming van de drie zo juist besproken zee-armen zyn. D Wcsler-SchcUlc en de Nieuwe Waterweg behoren het Paryse station, waar het ko ninklyke gezelschap aankwam. Het speciale rijtuig, waarin de de Koning, zyn vader, Koning Leopold, en zyn stiefmoeder, de Prinses Van Retie, reisden, werd losgekoppeld en naar het Gare du Nord getrokken, vanwaar men naar Brussel vertrok. Maandag arriveerde de konink lyke familie in de Belgische hoofdstad. Ook op dit station nam de politic maatregelen. De gor dijnen van vier ramen aan weers zijden van het rytuig van de vor stelijke personen waren gesloten. ~>e aankomst verliep rustig. Een twintigtal personen, voorna melijk vrouwen, riep ..Lang leve de Koning" en „Lang leve Koning Leopold", maar de koninklyke fa milie liet zich niet zien. Italiaanse vriendschaps- trein naar ons land Een vriendschapstrein van twintig wagens met giften van Italianen voor de slachtoffers van de overstromingen, is Maandag uit Rome naai' Nederland vertrok ken. Nog veertien wagons, met voed sel, kleding en medicijnen, werden op weg door Italië aan de trein gehaakt. De organisatie berust by het Italiaanse Rode Kruis. Minister Beyen woonde de plechtigheid by hel vertrek bij. een perron van de Gare de Lyon, Het Koninkrijk der Nederlan den gaat over tot de uitgifte van een 3% Nederlandse Staatsle ning 1953 tot een bedrag van f 200 millioen. De inschrijving tot de koers van 99 pet zal openstaan op 5 Maart as. bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Am sterdam, uitsluitend door bemid deling van banken of comnussion- nans in effecten, leden van de Be drijfsgroep Effectenhandel. De storting zal op 1 April a.s. voor 12.30 uur dienen te geschieden by de Nederlandse Bank. De looptijd van de lening zal ten hoogste 40 jaren zyn. Jaar lijks wordt 2,5 pet afgelost, onder voorbehoud van versterkte of al gehele delging. De schuldbewijzen aan toonder zyn groot nominaal f 1000.en f 500.schuldregis terinschrijvingen ten minste f 100.000.—. Coupons vervallen per 1 April en 1 October. Koninklijk paar zal Londen bezoeken Brief van de paus Het Vaticaanse bald „Osserva- tore Romano" publiceert een brief van Paus Pius de Twaalfde aan de katholieke schoolkinderen van de Verenigde Staten, waarin hy hun verzoekt lijdende en behoef tige kinderen in andere delen van dc wereld in het bijzonder in de door overstroming geteisterde gebieden van Noorcl-Europa te helpen. Bezoek ingekort tot één dag Koningin Juliana en Prins Bern- hard zullen op 26 Februari een be zoek aan Londen brengen. Oorspronkelijk lag een twee daags bezoek in de bedoeling, tij dens hetwelk allereerst de ten toonstelling van oude Hollandse schilderijen uit particulier Engels bezit in Burlington House zou worden bezocht. Ook zou aan de Koningin tijdens een plechtigheid in de City de „freedom" van de „Carpenters Company" worden aangeboden, waarna de Koningin en de Prins zouden aanzitten aan een door de „Carpenters Compa ny" in de Drapers Hall aan te bie den lunch. Tijdens het ééndaagse program ma. waartoe thans is besloten, zullen de Koningin en de Prins een bezoek brengen aan Koningin Eli zabeth en de hertog van Edin burgh, aan wie dc Koningin de dank van het Nederlandse volk zal overbrengen voor de hulp van het zelf zo zwaar getroffen Engeland. Hare Majesteit zal voorts de tentoonstelling in Burlington Hou se bezoeker, en op de Nederlandse ambassade de „master" en de clerk" van de ..Carpenters Com pany" ontvangen. ien Wanneer men de aantallen ge- identificeerde stoffelijke over schotten. en de aantallen by het Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis op heden als vermist te boek staande personen bijeen- telt, zou het aantal slachtoffers van de watersnoodramp 1487 be dragen. Het is duidelijk, dat dit geen definitief cyfer kan zijn. Nog bij herhaling worden slachtoffers in de ondergelopen gebieden aange troffen, en anderzijds blijkt soms dat als vermist opgegeven perso nen in leven en welzijn zijn. Ook dit cijfer wordt derhalve vermeld onder .voorbehoud.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1