Wij presenteren zorgenkind U het Haagse Stellendam Waar zoveel werk te doen is, zijn verdere adopties door Den Haag misplaatst Mr H. A. J. Reumer nam afscheid als advocaat-generaal NIEUWE HAAGSCHE COUBANT 3 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 VRIJDAG A.S. zal in de vergadering van de adoptie commissie beslist worden, of Den Haag haar zorgen ten aanzien van Goeree en Over- flakkee zal uitbreiden of niet. Burgemeester Schokking heeft in de raads vergadering, waarin het bedrag voor de hulp aan de getroffen gebieden werd vastgesteld reeds gezegd, dat de Residentie „een deel" van boven genoemd eiland zou adopteren. Het bezoek, dat de wethouders Dresmé en Dettmeijer in gezelschap van de secretaris van het adoptiecomité, mr M. van der Feen gisteren aan Goedereede en Stellendam brachten, had mede ten doel verkenningen te doen in Ouddorp en Sommelsdijk. De reis heeft twee dingen geleerd. Inmij en verstoot mij niet" midden in de koffie te brengen. Twee boterhammen met kaas, twee met worst, twee met koek de man. U.V.V -dames uit Arnhem („wij weten wat het is in een verwoeste plaats te leven") maakten die boterhammen klaar en zetten de koffie. Naar de andere kant van het gat gingen de Haagse hoofdagenten W. J. Boone, Vreeswijkstraat 721, en G. W. Harbers, Convivastraat 13. Er zijn dertig, duizend zandzakken nodig geweest om een weg naar deze dijkgaten te maken. Ze waren namelijk volkomen onbereik baar. Dat geldt nog voor de reeks van gaten in de zeedijk de Zuiddijk voor Stellendam. Die moet. van zee uit, met zandzuigers aangepakt worden Dat zal de eerste plaats, dat Den Haag terdege moet overwegen, hoever de polsstok reikt, die Stellendam en Goedereede over de gevolgen van de meer dan honderd ga ten in de dijken rond die plaatsen heen moet helpen. En voorts: dat er voor moet worden opgepast, dat er, in de adoptie niet een soort apenliefde ontstaat, die het voorwerp van liefde zelf volkomen dooddrukt Dat laatste zou, met name in Sommels dijk het geval kunnen zijn. De gemeente is namelijk samengegroeid met Middel- harnis. Er zijn wel twee gemeenteraden, doch er is één burgemeester en die is bezig de schadevergoedingen voor beide gemeenten zoveel mogelijk samen te vatten. Er wordt namelijk al zeer veel gedaan. De gemeente Doetinchem zamel de voor ƒ70 000 goederen in: Delft zegde toe de vernielde plantsoenen te zullen herstellen en Amersfoort levert hulp in de vorm van een groot aantal dames, die de boerderijen en de huizen, die over stroomd geweest zijn, reinigen Boven dien zijn er Zwitsers geweest, die trach ten zullen barakken te leveren, waarin dijkwerkers en andere helpers kunnen worden ondergebracht. Die wonen op het ogenblik in alle mogelijke openbare ge bouwen en zij gebruiken de maaltijden in de kleuterschool van Middelharnis. Wat men thans nog nodig heeft is: ver- voergelegenheid voor al de verschillende sociale diensten, die zich met de verzor ging van dit kleine leger uitheemse werk krachten bezighouden. En bovendien: mogelijkheden om enig vertier te brengen aan deze arbeiders. Aan de eigenlijke hulpverlening komt men daar dus niet meer te pas. Een soortgelijk geval doet zich voor in Ouddorp. waar de schade aanmerke lijk geringer is dan in Stellendam bijv. en waar men momenteel zelfs in het ge heel geen hulp van buiten nodig heeft. Straks, als het overstroomde gedeelte van Ouddorp droog komt te liggen, zou men er wel graag gebruik maken van technici, die kunnen adviseren over het al of niet herstellen van ondermijnde woningen Daartoe zou zich dan de hulp van Den Haag kunnen beperken. Stellendam het zorgen kind Het is de vraag of Den Haag zich op de weg van al deze aanvullende hulp moet begeven. Want tussen Ouddorp en Sommelsdijk-Middelharnis ligt dat ver schrikkelijk toegetakelde Stellendam, waar zestig procent van de huizen onbe woonbaar werd en waar het water nog tot aan de kozijnen der woningen in de straten staat. Leunend op aan de dijk aangespoelde staven en stokken zijn de Haagse be zoekers gisteren de Kerkstraat, de Schoolstraat en de Meidoornstraat in Stellendam doorgewaad. Zij hebben de ruïnes in en aan de huizen gezien. Zij waren in de openbare school, waar het slik centimeters hoog op de vloeren ligt en een hele mesthoop van meubilair, in strumenten, boeken en papier is saam gedreven Zij stapten het verbrijzelde hek van het gemeentehuis binnen en waren er getuige van dat burgemeester baron van Knobelsdorff zijn voorzittersstoel in de raadszaal terugvond, bedolven onder nacht van storm en water. Toen zij op vlotten van daken en op boomstammen ronddreven in de kolkende golven van de,* het eiland binnengedrongen Greve- lingen. Laurens Visser, de opperbrand- meester van Stellendam, heeft het zelf gehoord toen hij bezig was met z'n. op de dijk verzamelde mannen, te redden wat er te redden viel! Zo'n kerk, zo'n school en zo'n, door allerlei huisraad, gebarricadeerde Mei doornstraat vertelt wat er allemaal ge beuren moet in Stellendam. En dan lenigt men nog niet de persoonlijke nood, zo als zij spreekt uit de doodkisten, die in de Vismijn staan opgesteld en waarin gisteren juist weer het stoffelijk over schot van een jongetje van zes jaar werd bijgezet. Of uit een naambordje op een deur in 'n bijna versplinterde huisgevel Het naambordje is er nog, maar de fami lie, die er achter woonde werd, op twee En dit zijn de onderbrandmees ter K. de MolJan Kistenstraat 31, en de brandwacht G. Weis, Nunspeetlaan 83. Beiden uit Den Haag, die in Stellendam geen branden blussen, maar huizen schoon spuiten. modder en de restanten van de kast, waarin het bevolkingsregister was ge borgen. Daarna vertoefden zij een ogenblik in de Ned. Hervormde Kerk van Stellendam waar op het psalmbord, naast de preek stoel nog de volgende psalmen aange geven staan: 86 vers vier ('k Ben woon in bange dagen, mijn benauwdheid God te klagen), 34 vers twee en drie, 48 vers 1 en 145 6. Ze zijn op de Zondag van de ramp zeker niet gezongen. Want toen stond de kerk het water tot boven de catheder in de preekstoel Alleen het orgel bleef droog Zong men niet in de kerk, d< Stellendammers in nood hebben gezon gen „Gij toch die d' ellenden ziet, hoort De heer J. Trommel recipieert Dinsdagmiddag van 35 uur recipieert de heer Joh. Trommel, directeur van de N.V. Houthandel Handelmfj v.h. Joh. Trommel, te zijnen kantore, ter gelegen heid van het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn intrede in deze zaak deed, Hoedt U voor de rode agitatie Waardoor velen zich in hun dom heid laten meeslepen (Van één onzer verslaggevers) De afdeling Den Haag van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale In Ned., die o.m. verbetering van de maatschappe lijke omstandigheden der Christelijke bedrijfsarbeiders voorstaat., hield gister avond In het C.J.M.V.-gcbouw aan de Prinsegracht haar jaarlijkse ledenver gadering. Tijdens het huishoudelijk gedeelte werd lof geuit voor de uitstekende wij ze, waarop de penningmeester, de heer H. Laverman, zich van zijn taak heeft gekweten. Secretaris J. Schotman gaf een globaal jaarovo^teht van de internationale toe stand 'v' Jde voornaamst^ rebeurtenissen in de C.B.C. Het hoogtepunt van de avond was een „praatje" van de heer J. H. Krooshof. de Haagse Chr. Besturenbond. later wel gebeuren. Daarom consolideert Deze veteraan in de maatschappelijke men thans de. uit de achttiende eeuwstrijd wekte de aanwezigen (en niet stammende Damdijk en maakt daar de j mjn(ier de afwezigen) op tot groter acti- eerste zeewering van. De Damdijk werd viteit. Velen zijn de mening toegedaan, destijds aangelegd door de Staten van dat de vakbeweging tegenwoordig niet Holland en West-Fnesland als een ver-' binding tussen Goeree en Overflakkee. Zij heette toen de Statendam Die bij zonderheid vertelde dijkgraaf D. Goe-1 koop. die voorzitter Is van de generale I "«KkeW. ..Christelijke vakbeweging Is meer zo nodig is, gezien de „zekerheden" die er gekomen zijn. Deze zekerheden schetste de heer Krooshof als zeer be- dijkagie van Stellendam, een woord, dat men thans gerust vervangen mag door generale „lekkagie". Met die honderd galen! Veertigduizend zandzakken heeft men thans reeds in het gat achter de totaal verwoeste boerderij van Bijdevaate ge worpen. Die Bijdevaate's zijn in de storm nacht allemaal omgekomen. De brandweer in huis Na het bezoek aan het dijkgat zijn we teruggegaan naar Stellendam, omdat daar nog meer Hagenaars de helpfende hand deze tijd meer nodig dan ooit' aldus spr. Met nadruk vestigde de heer Krooshof de aandacht op, al dan niet verkapte, communistische agitatie, waardoor ver schillende Christelijke vakbondsleden zich in hun domheid laten meeslepen Het parool is: Ogen wijd open en als U moeilijkheden of vragen hebt, wendt U dan tot Uw vakbeweging. Hoofdagent C. J. ter Ofsté van de Haagse politie brengt elke dag een ploeg meisjes uit Goederede naar Stellendam en 's avonds weer naar huis. De bedoeling van die „wagen vol geladen" is dat deze dames de woningen en het meubilair gaan schoonmaken in Stellendam, nadat de Haagse brandwachts alles schoon gespoten hebben. jongens na, verzwolgen door het water. En er waren daar negen kinderen De toekomst Stellendam is hét zorgenkind, voor wie het adopteerde. Als U het ons vraagt: laat Den Haag daarop al de mogelijk heden die het heeft concentreren. Wel licht is het nodig dat er volledig socio logisch onderzoek wordt ingesteld naar de toekomstige mogelijkheden van een dorp als Stellendam, Want als er meer dan de helft van dc woningen verwoest is. de bewoners gedwongen zijn maan den lang (de burgemeester verwacht dat het dorp voor de komende winter niet weer volledig bewoond kan zijn) elders te leven, dan vraagt men zich af, of zij niet zullen trachten elders emplooi te vinden- Met de vissers die, zoals men weet. op Scheveningen een verblijfplaats trachten te vinden, doet zich die moei lijkheid al voor. Het leven gaat verder! Burgemeester Van Knobelsdorff zei gis teren, het „een strop voor de gemeente te zullen vinden" als de garnalen vissers uit zijn gemeente verdwenen. In het jaar 1948 is alleen aan lonen voor de gar- nalenpellers in Stellendam 400 000 uit gegeven. Dat is maar een onderdeel. De visserij is de kurk waar Stellendam op drijft. Het is natuurlijk de vraag, of Scheve ningen de aangewezen plaats is om deze vissersbevolking op te nemen. Of het niet veel beter voor haar zelf is, als zij op het stille eiland blijft. Het is echter een probleem dat, met vele andere, overwogen moet worden. Het zal eerst in volle omvang voor Stel lendam gaan spelen, als het dorp hele maal droog is gekomen, de schade over zien en de mogelijkheden aan de hand daarvan bestudeerd kunnen worden. Practische hulp En aan dat droogkomen van de plaats bieden verschillende Haagse handen al een krachtdadig helpende hand. Met de hoofdagent C, J. ter Hofsté uit de Damasstraat 124 in Den Haag zijn we gisteren in een jeep van de Haagse po litie naar de Damdijk gereden om er de Stellendammers, die daar aan het dich ten van het dijkgat werken, brood en De h^er H. Smitgkamp sprak ovb- de Geme^ ..epolitiek (Van een onzer verslaggevers) De heer H. Smitskamp. gemeenteraads lid voor de A.R., belichtte gisteravond op de eerste jaarvergadering van de A.R kie ereniging Nederland en Oranje „Elout an Soelerwoude" enige aspecten van gemeentepolitiek en liet in het bijzonder zijn aandacht vallen op het woning- raagstuk. Op het ogenblik mogen we niet klagen, wat de vooruitzichten be treft, aldus spr Het Huisvestingsbureau heeft nog handen vol werk. maar toch behoeft men de toekomst niet zo donker in te zien. Over het openstellen van winkels in Scheveningen op Zondag zei spr.. dat hij het betreurde, dat de Zondagsrust onder geschikt wordt gemaakt aan de belangen van het vreemdelingenverkeer. Ook op het gebied van het onderwijs moeten de Chr. fracties in de Raad waakzaam zijn binnen en naar buiten In de vacature van wijlen de heer Smoker werd de heer W. van der Kamp gekozen. De heer W. Visser werd als le secretaris herkozen, terwijl de stemmen staakten bij de herverkiezing van de heer J. van Weeren. In de volgende ver gadering zal over deze bestuursfunctie worden beslist. Dit is wethouder Dresmé, dte kennelijk diep onder de indruk kwam. toen hij al wadende door het water de verwoestingen van Stellendam aanschouwde. Minister Zijlstra naar olie- gebied te Schoonebeek Minister J. Zijlstra zal op 26 en 27 Fe bruari een bezoek brengen aan het olie- en aardigasgebied te Schoonebeek en om geving en aan het Twentse industrie gebied. Dr J Hulsker zal op Woensdagavond 4 Maar; in De Bijenkorf een lezing hou den over ..Den Haag van Couperus tot Bordewyk". Snoepreisje naar Duits land ging niet door Drie soldaten door Krijgsraad veroordeeld De Krijgsraad in Den Haag veroor deelde vandaag drie soldaten van het Regiment Huzaren van Boreei tot zeven weken gevangenisstraf met aftrek, om dat zij op 5 Januari jd. hun onderdeel lin Amersfoort hebben verlaten en pas na vier dagen terugkeerden. Zij waren die a-vond in Amersfoort de ene kroeg in en de andere kroeg uitgegaan en hadden in zwaar benevelde toestand het plan opgevat, een snoepreisje naar Duitsland te maken. Liftende bereikten zij Coevor- den, vanwaar zij in de duisternis over de grens wilden gaan. De politie, kreeg echter lucht ran hun plan en arresteer de het jeugdige drietal, van wie de oudste 21 jaar is. De auditeur-militair had voor aSlen twee maanden m.a. en drie maanden straflklasse geëist, doch de krijgsraad was wat milder, temeer, da-ar luitenant van hun onderdeel kwam verklaren, dat zij prima soldaten waren Een jeep verdronk Vierde spuit naar Goeree Jeep 178 van de Haagse politie i« het team, dat Stellendam te hulp is gesneld, plotseling en letterlijk omvallen. Toen de auto gisteren een seconde onbeheerd langs de havenkant stond, is zij gaan rijden en in het water van de haven ge plonsd. Men is terstond gaan takelen en ophalen en daarna gaan poe'sen en wassen, maar een paar dagen is het voertuig toch wel buiten ge bruik. Morgen zou er echter een nieuw hulpmiddel uit Den Haag naar Goedereede vertrekken. De brand spuit is daar namelijk onklaar ge raakt. Men kan er nu nóch bran den blussen, nóch kelders leeg pompen. De Haagse brandspuit zal dat gemis thans aan gaan vullen. Zij is afkomstig uit de kazerne Duin straat. Er z\jn dan rier spuiten uil Den Haag op Goeree-Overflakkee. Twee zijn er in Nieuwè Tonge. één werkt op Stellendam en de vierde gaat naar Goedereede. Haagse Hol, parket en balie zien hem node vertrekken tVan een onzer verslaggevers) J In tegenwoordigheid van de proc.-gene- raal mr J. Zaayer, de deken van de Haagse balie mr Fijn van Draat, diverstl advocaten en het voltallige personeel van het parket heeft aan het einde van de openbare zitting de advocaat-generaal, mr H. A. J. Reumer, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van de magistratuur. De president van de zitting, jhr mr Th. H. W, Calcoen, was het een vreugde, dat juist hem het laatste woord was toege vallen. want hij was de enige, die in 1908 meemaakte, dat de nu scheidende functionaris zich liet inschrijven als stu dent. De president bracht vervolgens de loopbaan van mr Reumer in herinnering, o m. zijn vele functies te Rotterdam be lichtend. In de loop der jaren was het Luitenant (in burger) bedreigd2 maanden „Ik heb geen steek met je te maken" Twee maanden gevangenisstraf m.a. o m. wegens opzettelijke ongehoorzaam heid) kiiöde het vonnis, dat de krijgs raad in Den Haag vanmorgen uitsprak tegen de 22-jarige soldaat van het regi ment zware lua Ypenburg in Haanlem. A. S. uit Haarlem, die in December vorig Jaar een eerste luitenant op de Loosduin- eeweg in Den Haatg om. had toegevoegd: „Ik heb geen steek met je te maken, ik heb groot verlof". De luitenant, die in burger gekleed was, had zich gelegiti meerd en er aanmerkingen op gemaakt, dat de militair zijn battle-d:ess blouse los had hangen. De soldaat nam een dreigende houding aan, toen de luitenant hem beval, zijn tenue in orde te maken. De luitenant wilde daarop de naam van de soldaat weten, doch deze had' gezegd: „Je krijgt ze niet in handen en wacht anders maar eens op me op de hoek om elf uur. Ik zie je nog wel eens. vrijer". De auditeur-militair had 2 maanden geëist. De Haagse gemeen te-ambte naren H. D. Schippers, Kijk- duinsestraat 245 (links) en H. Visêe, Aagje Dekenl. (rechts) we&toi op de j^retarie van Gócii&reede aan herstel van het bevolkingsregister van Stel lendam. Op de achtergrond lo co-secretaris M. Troost uit Stel lendam en de Stellendamse ambtenares mej. Haat-Koesen. Fotografe Emmy Andriesse overleden Op 39-jarige leeftijd is te Amsterdam na een ernstige ziekte overleden de be kende fotografe Eminy Andriesse, die haar werk voor he; laa:st exposeerde een onlangs gehouden tentoonstelling in het Sted. Museum te Amsterdam. Installatie hoofd Prinses- Julianaschool De heer Jac. A. v. Leeuwen wordt Maandagavond in de Prinses Juliana- school, Gaffelstraat 85 te Scheveningen, geïnstalleerd als hoofd dezer school. bieden. Dat zijn de onder-brandmeester K. de Mol, Jan Kistenstraat 31, brand wacht G. Weis, Nunspeetlaan 83 en brand, wacht R. de Haas, Anslostraat 32. In tegenstelling tot de politiemensen, die hier langer verblijven, zijn de brand weermensen uit Den Haag maar een week achter elkaar in Stellendam. Daar na worden zij weer afgelost door een andere groep. Hun taak is: de huizen schoonspuiten, die. in het drooggevallen gedeelte, wor den bewoond door de Stellendammers, die de dijken moeten repareren. De bur gemeester laat die terugkomen uit hun evacuatieplaatscn en zij moeten natuur lijk onderdak komen. Zeventien zitten er nu in de nieuwe, kleine brandweer kazerne". De rest in buurhuizen daar naast, Het is merkwaardig hoe snel der gelijke huizen, die toch tot aan de pla fonds in het water stonden, weer be woonbaar worden. Dat gaat zo: eerst komt er een opruimploeg van mannon uit Melissant. Zij scheppen met het slik alles wat op de vloeren van de huizen ligt als vuilnis in bakken en brengen het weg Dan komen de "Haagse brand wachts. Met water uit do haven spuiten zij de woningen van buiten en van bin nen schoon. Een groep meisjes uit Goe dereede volgen hen op de voet. Die dweilen en zemen. De kachels worden hersteld en brandklaar gemaakt en dan komt er al gauw een bord op de deur: „Verboden met laarzen aan binnen te komen". Zo werkt men huis voor huis af. Bevolkingsregister in Goedereede En in Goedereede zitten de heren H. D, Schippers, Kijkduinsestraat 245 (L.) en H. Visée uit de Aagje Dekcnlaan. beiden ambtenaren van het Haagse bevolkings register en zij herschrijven er het ver woeste bevolkingsregister van Stellen dam. Een heel werk, maar ze vertellen, dat het erg goed opschiet en dat ze best tevreden zijn Men heeft hen heel goed ondergebracht en de waardering voor deze hulp is groot. Het is nog maar een begin van de ontzaglijke arbeid die hier wacht Acht en zestig mensen worden er in Stellen dam vermist. Daarvan zijn er nog maar 38 geborgen Er is dus veel materieel en persoonlijk verdriet te leningen, Den Haag zal aan Stellendam de handen vol rr„t krijgen. Hoezeer de hulpvaardigheid te Het betreft ,uer 9een woning, maar de brandweerkazerne, waar de loven valt: laten we het hier bij laten! dijkwerkers slrmpn tin i-mMipm Wie no« ha/iin. r. it-i. dweild en de kachels opnieuw gezet. Met het mooie weer dat we nu hebben, kunnen de meubeltjes in de open lucht worden bewerkt. Het betreft hier geen woning, riiaar de brandweerkazerne, waar de dijkwerkers slapen op kribben, die Den Haag ter beschikking stelde. Den Haag heeft een nadeel van 80.000 Nu 's nachts-op-straat geparkeerde auto's geen geld meer mogen opbrengen Zoals men elders kan lezen heeft de Tweede Kamer gisteren een wetsontwerp aangenomen, volgens hetwelk de ge meenten geen rechten meer mogen hef fen voor het parkeren van motorvoer tuigen op de openbare weg. Naar de Nieuwe Haagsche Crt verneemt, zal dit voor Den Haag tot gevolg hebben, dat de gemeentekas jaarlijks een bedrag van ƒ80.000 zal moeten ontberen. Deze som brengen de houders van motorvoer tuigen namelijk op voor het parkeren van hun auto's en motoren, in het raam van de gemeentelijke belasting, die geheven wordt voor het innemen van gemeente grond tot dat doel. De heer S. Kenbeek gehuldigd De heer Belterman huldigde gister middag namens de directie op het hoofd kantoor van Hus aan de Jacob Catsstraat de heer S. Kenbeek in verband met zijn zilveren jubileum. De jubilaris, die op klom van een bescheiden plaats tot hoofdchef van één der belangrijkste af delingen, kreeg een gouden polshorloge met inscriptie. Namens de directie over handigde de heer Knijpers de jubilaris het diploma met de zilveren liegmedaille van de Ned. Ver. van Werkgevers in het Baikkersbedrijf, en namens de raad van commissarissen spra-k de heer P. Ruiter. De heer C. J. Taaie, directeur van de N.V. voorheen Heun J. Carels, en de heer G. Simons, directie-lid van do N.V. Simonsbaikket'ijen, brachten jubilaris eveneens hulde. Voorts voerden nog vele anderen uit •het bedrijf het woord, waarna de heer Kenbeek allen hartelijk heeft bedankt. Collectie schedels voor het Onderwijsmuseum Het Museum voor het Onderwijs heeft van dr A. J. S. van Alphen te Leiden een zeer waardevolle collectie schedels van zoogdieren ten geschenke gekregen. B, en W. stellen voor de collectie in dank te aanvaarden. Begrafenis adjudant J. J. de Wijs (ridder M.W.O.) Morgen zal op Nieuw Eykenduinen met militaire eer worden begraven de oud adjudant-onderofficier J. J. de Wijs, voor malig secretaris-penningmeester van de Kon. Bond van Ridders der Militaire Wil lemsorde. De stoet vertrekt om 1 uur van 't sterfhuis Sinjeur Semeynsweg 113. De heer J. W. Raven, die 1 Maas* de dag hérdenkt waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de Gebrs van der Lely N.V. aan de Paviljoensgrach:, zal Zaterdag a.s. gehuldigd worden. bijzonder opgevallen, dat mr Reumer steeds de menselijke kant beschouwde in zijn requisitoir. „Gij zijt met alleen de wreker van onrecht geweest, maar hebt ook de zijde van de verdachte be licht", zei de president. Namens het Openbaar Ministerie sprak de proc.-generaal, mr Van Gilse, Spr. me moreerde de goede verstandhouding op het parket. Hij hoopte, da. de vriend schapsbanden zouden blijven bestaan. Mr Fijn van Draat voerde het woord namens de Haagse balie Hij getuigde van dankbaarheid, omdat mr Reumer steeds een open oor had gehad voor de verdediging. Tot slot sprak de scheidende advocaat, generaal. Spr. bracht de vele mogelijk heden van het strafrecht naar voren en constateerde, dat een deel van het pu bliek nog steeds in een officier van Justi tie een soort boeman ziet, die voor de „arme bedreigde gevangenen" de hoog ste straf bedingt. Een dergelijke repu tatie had spr. nooit bewonderd en be geerd. Mr Reumer nam vervolgens met een persoonlijk woord afscheid van al degenen, die hem bij zijn dagelijks werk haaden omringd. De nieuwe advocaat-gen. mr L. P. M. Loeff Mr L. P. M. Loeff, die, zoals gemeld, benoemd is tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad. is in 1901 te 's-Hertogenbosch geboren. Hij studeerde te Leiden rechts- etenschappen en in 1929 behaalde hij de meestertitel. Van dat jaar tot 1347 oefende mr Loeff te Amsterdam de ad vocatuur uit. In laatsgenoemd jaar werd hij benoemd tot rechter :n de rechtbank *.e Amsterdam en vorig jaar tot raads heer in het gerechtshof aldaar. De heer N. Veldhoen weer aan het werk De heer N. Veldhoen, fractievoorzitter van de C.H -raadsfractie, heef: na een langdurige ziekte vanmorgen zijn werk zaamheden weer gedeeltelijk hervat. Waarschijnlijk zal hij de eerstvolgende raadszitting, die Maandag 9 Maart wordt gehouden, weer bijwonen. Geruchien als zou hij zich voor de aanstaande gemeen teraadsverkiezingen terug trekken, zijn uit de lucht gegerepen. Een Franse of een Belgische „duim"? Het Parijse blad France Soir stelt vast: 1. Op Zondagochtend 22 Februari werd de correspondent André Cosfes. vergezeld van een fotograaf, door koning Boudewijn in de trilla Les Cèdres te Antibes ontvangen. 2. Aan de fotograaf werd toegestaan enige foto's te maken. 3. Na afloop van het vraag gesprek werd de correspondent André Costes uitgeleide gedaan door 's konings .,aide de camp", kolonel Quinet. 4. Voornoemde kolonel Quinez corrigeerde het ar tikel en had enkele strepen aan gebracht met blauw potlood. Zulks om enige punten nog te rectifice ren, toaarmede. na aanbrenging, de kolonel zich accoord verklaar de Zoals hiernaast in het artikel vermeld, wil France Soir foto en facsimile van het betreffende ar tikel. voorzien van de blauwe potloodstrepen, reproduceren. Een ..cause célèbre", waarvan het ein de nog niet te overzien is. KUNSTAGENDA HEDENAVOND: K en W.: 8 uur Residentie Orkest o.l.v. Celibidache en mjn.v. Alexan der Umnsky (piano): Ditlgentia: S uur Alfred Cortot (piano); Heldringschool8 uur Muus Jacobse spreekt over de kunst en het dagelijkse leven en Maud Cossaar draagt voor; Kon. Schouwburg: S uur „Een vrouw met een klein hart". MORGENAVOND: Seinpost- 8 uur Anglo- American Amateur Theatre Group met „LTnvitation au Ch&teau"; Poppentheater Torenstraat 140: 8 uur „Peer Gyivt"; Luth Kerk: 8 uur Orgelconcert Feike Asms. K. en 8 uur Generale repetitie door De Stem des Volks van .Die Jah-esseiten": Dihgentia. 8 uur Chopln-recital door Alexander Uninsky. DAGELIJKS: Cefa: Woensdag en Donderdag o,Uur: n man ln een wlt Pak": Asta: e" 915 uur: „Das Land des Lkchelns Capitol; 2 en 8 uur (Zat. 2. 6A5 en 9.15 uur): ..Figaro's Hochzeit" van Mozart (18 Jr); Corso: 2 15 en 8.15 uur (Zat. 2.15, 6 45 en 9.15 uur): Een onver getelijke melodie". Het leven van Chopm (a l.); City: 2.15. 7 en 9 15 uur (Zat. 2. 4.30. 6 4o en 9 uur): .Jvanhoe" (14 jr): Odeon: 2.16. 7 en 9.15 uur: „Ivanhoe" (14 JrPas sage: 2 30. 6.45 en 9.15 uur: „Sterren" stra len overal" (a.I.); Rembrandt: 2 en 8 uur (Zat. 2, 6 45 en 9.15 uur): „Zo zijn we niet getrouwd" (18 Jr); West-End: 2 15 en 8 15 (aJen 9 uur): „Limelight" TENTOONSTELLINGENGemeentemuseum Herman Kruyder (tot 16 Maart)- Ned wandtapijten (tot 5 Maart); Kunstzalen Bennewitz: Oswald d'Aumerle ctot 8 Maart): Kunstzaal Plaats: Jan van Her wenen en Dirk Vis (tot 6 Maart)- Prin senhof Delft: Kees Verwey (tot 15 Maart); Panorama Mesdag: Louis Schrikkel (tot 15 Maart), AAN DE SLAG Weak voor de Chr. arbeider:

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2