Nieuwe koningskwestie dreigt in België m Nijmegen beleef de „Snertdag om te watertanden Averechts Historische conferentie te Rome begonnen PARIJSE KRANT VAN HOUTTE SPREEKT TEGEN Verdachten op vrije voeten Moerdijkbrug gesloten: Schade millioen per maand Bres in dijk bij Rilland-Bath na drie pogingen gedicht BEROEP OP GELDMARKT NIET UITGESLOTEN Bijna 60 millioen Het weer in Europa WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 Redactie en Administratie: Apeldoorn: Hoofdstraat 102, telefoon 4089, Giro 192120. Arnhem: redactie-tel. 20405, advertentie-tel. 21493; agent Koningsstr. 69b, lel. 23673, adm. Hoofdstr. 102, A'doorn. Zwolle: Melkmarkt. 34, telefoon 7030, Giro 420473. Twenthe: redactie-tel. Enschede 4623; advert.-tel. Nijver* dal 834; adm.: Zwolle, Melkmarkt 34. Abonn.pr. 49 ct. p. week; f 6-35 p. kw.; losse numm. 13 ct. Ttouuf- ELFDE JAARGANG No. 2399 f (Geldig tot Woensdagavond) DROOG WEER Droog weer met opklaringen, maar in de ochtend ook hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vanmiddag op de meeste plaatsen iets zachter. Zon op: 7.33 Maan op: 15.56 onder: 18.41 onder: 6.44 Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN Hoofdkantoor: N.Z. Voorburgwal 225, Amsterdam Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT ONLANGS 'heeft de Volkskrant onder de titel „Averechts Chris tendom" nogal wat misbaar gemaakt over een brief van de Deputaten voor de correspondentie met de Hoge Overheid der Ghristelijk-Gereformeer- de kerken, volgens welke brief de op brengst der collecte in die Kerken, in verband met de watersnood gehouden, zou kunnen worden besteed voor bij zondere noden in eigen kerkelijk leven. Daarna is er een correctie gekomen van de zijde dier Deputaten welke ook in de Volkskrant is opgenomen. En het is daarbij gebleken dat de Christelijk-Gereformeerde Kerken zich niet onttrokken hebben aan de natio nale hulpverlening. Wij zouden een kleine kanttekening willen plaatsen bij de opmerkingen van de Volkskrant, die de strekking hadden dat hier een bepaalde groep Christenen de nationale eendracht zou hebben verbroken. En dat is in de eerste plaats deze opmerking, dat het natuurlijk en van zelfsprekend is dat wij allereerst als volk als geheel bij zulk een nationale ramp gezamenlijk hulp verlenen aan alle gezamenlijke slachtoffers. Maar daar komt dan toch ook voor bepaalde groepen straks de zorg voor speciale noden. Onze on derwijs-medewerker heei't daarover verleden Vrijdag geschreven met betrekking tot de Christelijke scholen. Hij heeft daarbij terecht de nationale hulpverlening vooropgesteld en gewaarschuwd tegen overijlde particularistische acties. Maar hij heeft terecht kunnen zeggen dat het gezamenlijk Christelijk onderwijs straks, als het nodig blijkt, de getrof fen scholen niet zal vergeten. Natuurlijk staat het met de getrof fen Kerken niet anders. Daar zal straks ook wel het een en ander te verzorgen overblijven dat door dei nationale en de Overheidshulp niet wordt gedekt. En men dient dan ook niet al te zeer de staf te breken over hen, die voor dergelijke dingen thans reeds oog blijken te hebben. ONZE tweede opmerking, die wij willen maken, is deze. Indien mei van R.K. zijde hier, terecht, de een heid dpv na^.ie op (je voorgrond stelt dan is het van gewicht dat men van R.K. zijde met betrekking tot de nationale ramp, die ons in de storm vloed van 1 Februari trof, geen aan duidingen gebruikt, die voor het Reformatorisch deel van ons volk onaanvaardbaar zijn. Blijkbaar in navolging van de St. Elisabethsvloed van 1421 komt men in de R.K. pers steeds meer het woord St. Ignatiusvloed tegen voor de storm vloed van Februari. Als men nu zo bijster gesteld is op nationale eenheid in verband met deze ramp, zou men goed doen haar niet op een specifiek Rooms-Katholieke wijze aan te duiden. De overgrote meerderheid van ons volk kent de Rooms-Katholieke hei ligendagen niet en beschouwt de in stelling daarvan als verkeerd. Wy heb'beiu er dus bepaald geen be hoefte aan dat de herinnering aan deze nationale ramp door de wijze van oenaming in een specifiek Rooms- Katholieke sfeer getrokken wordt. Wanneer men van R.K. zijde zo spoedig klaar staat met critiek op wat anderen deden en dan gaat spreken over het verbreken van de nationale saamhorigheid, dan wijzen wij er op dat deze manier van naamgeving een veel en veel krasser staaltje van het verbreken van de nationale saam horigheid is, omdat zij kwetsend is voor de meerderheid van ons volk. Wij vinden deze naamgeving een „averechtse" naamgeving. HET VRAAGGESPREK MET BOUDEWIJN WOERDENSE MOORDZAAK (Van onze correspondent.) De beide verdachten in de Woerden- se moordzaak-Van Eek, de Woerde naars D. V. H. en K. V. zijn gister middag op vrije voeten gesteld. Zij werden verdacht de agent van politie A. van Eek in de vroege mor genuren van 14 November 1952 te hebben neergeschoten, waarna deze korte tijd later overleed. In verband met deze moord is de rijkspolitie nog steeds aan het dreggen naar de revol ver waarmee de moord zou kunnen zij-n gepleegd. Tot op heden echter zonder resultaat. Facsimile en foto heden in de pers België stond gisteren aan de vooravond van eennieuwe crisis, die zich toespitst op koning Boudewijn en zijn stiefmoeder, prinses Liliane de Réthy, zo meldt het Engelse persbureau Reuter uit Brus sel. De kwestie is aan het rollen gebracht door een Franse krant, die de jonge vorst in een vraaggesprek heeft doen verklaren, dat hij zijn verblijf aan de Rivièra afbrak „wegens de schandalige aan vallen op de Belgische koninklijke familie". De Belgische premier, prof. .1. van Hout te, heeft gisteren in de Tweede Kamer te Brussel de verrassende mededeling gedaan, dat de koning geen verklaring, hetzij schriftelijk of mondeling, had gegeven aan een of-andere krant Het Parijse avondblad „Prance Soir dal het vraaggesprek van de koning met zijn speciale correspondent André Cos- tes te Antibes had gepubliceerd, lieeft in antwoord daarop bekendgemaakt, dal het vandaag een facsimile zal af. drukken van de oorspronkelijke tekst mei de potloodaantekeningen van de adjudant des konings, die het verslag had gecontroleerd en gewijzigd. „France Soir" beweert, dat de koning André Costes en een fotograaf Zondag te woord heeft gestaan. Het blad zal van daag een foto publiceren, die tijdens het onderhoud is gemaakt. Verscheidene Belgische kranten heb ben gisteren in onverhulde termen te verstaan gegeven, dat de bevolking er ten zeerste over ontstemd is, dat de vorst dit interview heeft toegestaan zonder de regering hierin te kennen. Eerste-minister Van Houtte ver klaarde in de Kamer, dat de vorst nimmer het gewraakte onderhoud heeft gehad. Het betreft hier opnieuw een onjuisf'bericht, aldus de premier, dat toegevoegd moet worden aan de lange lijst van verkeerde berichten, die sedert het vertrek van koning Boudewijn naar Zuid-Frankrijk ver spreid werden. Deze gehele campagne heeft tot gevojg en zelfs vaak ten doel het prestige "van onze Koninklijke familie afbreuk te doen, omdat de indruk gewekt wordt, dat de jonge vorst bij het uitoefenen van zijn func tie beïnvloed zou worden door zijn familie en in het bijzonder door zijn vader ex-koning Leopold III en diens echtgenote, de prinses de Refchy. Voor al tegen deze laatste, zo vervolgde Van Houtte, hebben sommigen hun aanvallen gericht. Dit is te onrechtvaardiger omdat iedere objectieve waarnemer zal moe ten toegeven dat koning Leopold en diens echtgenote er zich streng van onthouden aan het politieke leven deel te nemen. Heeft een blad niet geschr ven dat prinses Liliane soms bespre kingen bijwoonde tussen de koning en zijn eerste minister? Ik kan evenwel Engelands oudste dief 100 jaar De oudste inbreker van Groot- Brittannië heeft gisteren op 100-jarige leeftijd toegegeven, dat hetgeen men hem al jaren voorgehouden heeftwaar is: gestolen goed gedijt niet. Bob Wooldridge iS tot deze overtui ging gekomen na 82 jaar van inbraken en gevangenisstraffen. De eerste keer, dat Bob in conflict met de wet kwam, was in 1866, toen hij 13 jaar oud was. Wegens diefstal van kolensak- ken in Newcastle werd hij tot 12 stokslagen veroordeeldDe laatste keer, dat een agent de verstokte dief greep, was in 1948, toen hij 95 jaar oud was. Hij had zich toen een paar schoenen toegeëigend. Een vriendelijke rechter gaf hem alleen maar een ivaarschuwing. Bob was hierdoor zo getroffen, dat hij zijn intrek nam in een tehuis voor ouden van dagen te Leeds. Hij heeft in vrijwel elke be roemde gevangenis van Groot- Brittarmië gezeten: Parkhurst, Pentonville, Dartmoor, Ports mouth, Wormwood Scrubs. Bur gemeester Frank Burnley kwam aanlopen om. Bob te helpen de 100 kaarsen op zijn verjaardags taart uit te blazen. Bob bekeek nauiolettend de ambtsketen en zuchtte toen: „Was ik maar tien jaar jonger". gezien heb, zo riep de premier uit. De regering is er van overtuigd, zo besloot Van Houtte, de gevoelens van alle Belgen te vertolken indien zij krach tig protesteert tegen deze aanvallen, die tot niets anders, lcjden dan het sohokken van -het vertrouwen in de monarchie. De regering meent daarom de gevoelens van de bevolking tot uit drukking te brenger. Indien zij de stel lige hoop uitspreekt' dat dit het einde moge zijn van een campagne waarvan ten slotte het gehele land het slacht offer dreigt te wérden. Nadat Van Houtte. zijn verklaring had afgelegd, werd de vw^idering een ogenblik geschorst, om de' liberale en socialistische fracties in de gelegenheid te stellen van gedachten te wisselen. Tijdens deze beraadslaging werd het antwoord van „France Soir" ontvangen. Bij de hervatting der debatten maak te Spaak gewag vair deze verklaring van het Parijse blad en deelde hij mee, dat de socialisten op nadere inlichtin gen zullen wachten, alvorens hun hou ding definitief te bepalen. „Wij willen geen nieuwe koningskwestie," aldus Spaak, „doch wij constateren, dat sommige dadën de publieke opinie ten zeerste hebben geschokt. De socialis tische partij stelt cle koning hiervoor niet verantwoordelijk, doch zij is van oordeel, dat het hoog tijQ is dat een statuut wordt opgesteld, niet alleen KONING BOUDEWIJN 1 categorisch verklaren, dat; ik in mijn gehele lèvén' de prinses zelfs nog- niet PREMIER JEAN VAN HOUTTE voor de naaste medewerkers van de koning, doch ook voor de leden van de koninklijke familie." Ook van liberale zijde werd bij mon de van volksvertegenwoordiger Le_ fèbre er de nadruk op gelegd, dat de koningskwestie thans tot het verleden behoort. „Wij zijn niettemin van oor deel, dat sedert de begrafenis van de Engelse koning enkele fouten zijn be gaan, die zekere buitenlandse bladen aanleiding kunnen geven tot verkeerde nterpretaties." Spreker kwam tot de conclusie, dat een en ander koning Boudewijn er toe zou moeten bewegen de samenstelling van zijn omgeving te herzien en een oplossing te geven aan de reeds twee jaar slepende problemen, die verband houden met het statuut van de ko ninklijke familie. Dulles wenst onmiddellijk rapport De conferentie tussen de ministers van Frankrijk, West-Duits- laiid, Italië, België, Nederland en Luxemburg is gistermorgen om elf uur in de beroemde Romeinse villa Aldobrandi begonnen. De belangstelling van de Ver. Staten in deze tweedaagse confe rentie over de E.D.G. en de K.S.G. komt tot uiting in de aanwezig heid te Rome van drie waarnemers, die uit Parijs te Rome zijn aangekomen om zich op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen. Minister Foster Dulles heeft om snelle en volledige rapporten over de besprekingen gevraagd, aangezien het resultaat der conferentie van invloed kan zijn op de door de Verenigde Staten in de komende jaren te volgen poli tiek ten aanzien van Europa. De agenda had gisteren als eerste punt het Nederlandse memorandum van December jl., waarin wordt voor gesteld, dat de zes landen een gezamen lijke aanval zullen doen op de tarief- en tolmuren, ten einde een grotere integratie te bereiken. Minister Beyen heeft de deelnemers der conferentie een officieel overzicht yan het Nederlandse plan overhandigd. Hierin worden de zes landen gewaar schuwd, dat hun verdediging tegen het communisme slechts halfslachtig is met de projecten, waarmee men thans doende is. Het plan wordt echter overscha duwd door de moeilijkheden, waarmee rhen te worstelen heeft wat betreft eenheidsprojecten, die al aan de gang zijn. Het verluidt, dat minister Beyen verklaarde, dat politieke en defensieve vereniging van Europa onmogelijk was zonder een krachtige economische grondslag. Dit zou volgens hem alleen kunnen worden bereikt door het KARWEI DUURDE DRIE WÉKEN (Van onze correspondent) Gistermorgen om halftien is het ein delijk de militairen in Rilland-Bath ge lukt om het stroomgat in de dijk te dichten. Het karwei heeft drie weken geduurd en liet. was de derde poging, dia wti u o edaar.. - Kwestie herstel fin anciering Hoe denkt de regering aan de financiering van het herstel? In antwoord op deze vragen in de Eerste Kamer aan de minister van Financiën gesteld, zei de minister, dat de regering meende, dat een lening wel 'noodzakelijk zou zijn. Het zal niet mogelijk zijn het bij die eerste lening te laten en vol gens de minister zal de regering in de loop van het jaar nog wel eens een beroep op de geldmarkt moeten doen. Maandag was er een geïmproviseerde dam gemaakt, van zandzakken, waar door men 't stroomgat had ingekort tot acht meter. Gisternacht werd er weer aan gewerkt, steeds met laag tij. De stroom was ten slotte nog maar drie meter breed. Gedurende het verdere gedeelte van de nacht sloegen militai ren een geweldige voorraad zand zakken op. In overleg met de hoofd ingenieur van de waterstaat werd be sloten te proberen het gat te dieht'ln als het uitstromende water vrijwel ge lijk stond met het water, dat door de vloed werd toegevoerd. Dit tijdstip was gistermorgen om Ihalftien. Van beide zijden werden toen bundels zandzakken men had een twintig tal zakken bij elkaar gebonden in het water geworpen. Het waren zeer spannende ogenblikken en de militai ren zwoegden als paarden. Het duurde ruim twintig minuten eer eindelijk het gat was gedicht. Er ging een ge juich op onder de militairen toen het doel was bereikt. Luitenant;-generaal b. d. P. 1 Alons, directeur van het Na- m tionaal Rampenfonds, vindt i de Nijmeegse snert net zo smakelijk als zijn mede-proe- jf ver, de vierjarige Tony Ger- rits. slechten der handelsbelemmeringen tussen de landen als een eerste stap op de weg naar een enkele markt. Het debat over het Nederlandse me morandum over economische eenheid zal gevolgd worden door bespreking over het project van de Europese poli tieke gemeenschap. In Italiaanse kringen heeft men de besprekingen tussen de Nederlandse en Italiaanse delegaties, die Maandag ge voerd zijn, zeer vruchtdragend ge noemd. De delegaties zouden tot over eenstemming zijn gekomen over het Nederlandse voorstel betreffende de vorming van een Europese douane- unie. Bemiddelaar De Italiaanse premier de Gasperl speelt de rol van bemiddelaar In het scherpe Frans-Duitse geschil, dat dreigt de Amerikaanse hoop op spoe dige vorming van een Europees leger teniet te doen. Er bestond gisteravond te Rome in Franse noch Duitse kringen veel hoop op een compromis tussen Frankrijk en West-Duitsland over de Franse proto collen bij het verdrag voor een Euro pese defensiegemeenschap (EDG). Des kundigen van cle zes landen zijn bijeen geweest om de kwestie te bespreken, doch functionarissen menen dat het onwaarschijnlijk is, dat zij vorderingen zullen maken, aangezien de geschillen slechts op ministerieel niveau kunnen worden geregeld. De Westduitse bondsregering wil, dat eerst het EDG-verdrag goedge keurd zal worden alvorens men tracht het door wijzigingen te verbeteren. De parlementsfractie van de Chris ten-Democratische Unie, de partij van Adenauer, heeft vier „basispunten voor overweging" bij ae onderhandelingen over de Franse aanvullende protocollen opgesteld: Elke bedreiging van poli tieke integratie van Europa dient te worden vermeden. Franse eisen zullen niet de militaire kracht van de EDG mogen verzwakken. De protocollen dienen niet te leiden tot discriminatie tegen WestOuitsland. De partij „keert zich met alle vastberadenheid" tegen de Franse eis, dat Franse troepen, op Duits grondgebied gelegerd, een spe ciale status dienen te genieten, die niet is voorzien in het EDG-verdrag. Gezien de talloze informaties die be treffende de route voor het verkeer naar het Zuiden bij de KNAC worden ingewonnen, wijst de automobielclub er nog eens met de meeste nadruk op, dat alle verkeer over de Moerdijk is gestremd. Men dient te rijden over Utrecht, 's-Hertogenbosch, Tilburg en fireda. Het spreekt vanzelf, dat de betrok ken instanties alles zullen doen om de vitale verbinding over de Moerdijkbrug zo spoedig mogelijk te herstellen. Ten einde nog eens in het licht te stellen, hoe belangrijk deze verbinding is, heeft de KNAC! berekend welke extra kosten het wegverkeer moet maken. Zo wordt per week voor f 120.100 aan benzine extra verreden. De algemene schade voor het verkeer kan worden begroot op 1.25 millioen gulden per 25 werk dagen. Hoe staat het met het gebruik der tegemvaardegelden? In antwoord op die vraag van een der leden merkte minister Van de Kieft op, dat de Ame rikaanse regering aanbood onmiddel lijk 200 millioen ter beschikking te stellen. Later zou dan wel worden ge zien, waarvoor die gelden te gebrui ken. De Nederlandse regering heeft daarvan geen gebruik willen maken. Wij moeten zeer voorzichtig zijn met inflatoire tendenzen. De regering zal alles zeer ernstig overwegen, alvorens het aanbod kan worden ingegaan. In antwoord op vragen van een der leden over de domeinen en de uit reiking van gronden, verwijst de mi nister naar de nota, die binnen afzien bare tijd aan de Staten-Generaal zal orden aangeboden. Dit in handen te geven van een commissie, bijvoorbeeld de Zuiderzee- commissie, ontlokte de minister de opmerking dat hij geen stap kan zet ten zonder tegen een commissie 'e botsen, die adviezen geeft. Als men eens wist, hoeveel man in ons lieve vaderland aan commissie-vergaderin gen deelnemen, dan zou men verbaasd zijn. Hij noemt zich niet een bewinds man, die gemakkelijk tot het inscha kelen van commissies overgaat. „Maar een nieuwe?", zo wordt ge vraagd. Dat in geen geval, sprak de minister. Op eigen henen In zijn repliek merkte de minister i.m. op, dat over de tegenwaardereke- lingslcwestie een misverstand blijkt gerezen te. zijn. Er was een aanbod an de Amerikaanse regering om 200 millioen uit de tegenwaarderekening direct te financieren voor de ramp en later uit te maken hoe die 2Q0 mil lioen te specificeren. Dat daaraan de voorwaarde zou zijn venbonden ook 300 millioen van die rekening voor defensie-uitgaven te besteden, zoals door het lid Geugjes (CPN) was ge zegd die Amerikaanse persberich ten noemde moet met kracht van de hand gewezen worden. Er wordt van het aanbod nog geen gebruik gemaakt. De mogelijkheid, dat er binnenkort een beroep op de tegenwaarderekening moet worden gedaan, is echter zeker niet uit te sluiten. Voorlopig wordt getracht op eigen benen te blijven staan. De begroting vanFinanciën werd z.h.s. aangenomen, met aantekening, dat de leden Brandenburg en Geugjes worden geacht te hebben tegenge stemd. In het Nationaal Rampenfonds is tot gisteravond een bedrag gestort van 59.7 millioen gulden. Maandagavond was de stand 58.8 millioen. Steden Weer Wind richt. snelheid (m/sec.) Max. temp (gr. C.) en neerslag (m.m.) Helsinki zw- bew. windstil 5 0 Oslo nevel NNO 2 fit 0 Stockholm mist ZZO 2 1 Kopenh geh.bew. ZZW 5 3 0 Amsterdam ZZW 5 10 0 Brussel geh' bew. Z 2 10 0 Parijs windstil 8 0 Bordeaux onbewolkt N 1 14 0 Nice geh bew. windstil 1 13 0 Berlijn NNW 1 8 0 Frankfort onbewolkt ZZW 2 9 0 Miinchen nevel ZZO 2 5 0 Wenen WNW 9 11 0 Londen onbewolkt ZW 2 VELDSLAG MET KLUIVEN (Van onze correspondent) U moet er maar op rekenen dat dit een snért-stukje wordt. Want het gaat over snert' en over niets anders dan snert. En natuurlijk ook 'n beetje over soldaten, omdat snert en soldaten nu eenmaal bij elkaar horen als de kluif bij de erwten. De jongens dan van het Nijmeegse garnizoen allemaal L.S.K.-ers hadden knap de dampen in, dat zij niet ingeschakeld werden bij het red dingswerk in de rampgebieden. Zeven tien dagen lang moesten zij in de kazernes in reserve blijven -en hun enige uitje was (soms) een ommetje in dat goede oude Nijmegen. Toch aanverwante zakenlieden. Wilt u cy- wilden ook zij wat méér doen dan fers? 8000 kg groenten, 6000 kg erw- duimen draaien en daarom bedachten zij een snert-actie. Dat ivil zeggen, wilden ten bate van het Rampenfonds aan de burgers en vooral aan de burgeressen snert gaan verkopen. U weet wel, van die echte onverdunde soldatensoep, ivaarin de pollepel bij kans rechtop blijft staan door het vet, de kluiven en de erwten. En 't kwam dik voor elkaar. Ze deden geen suiker in de erwtensoep, maar wel peper en zout. En nog veel meer natuurlijk: prei en selderij, aardappelen en erwten, vlees en klui ven. Vooral veel vleesrechtstreeks afkomstig van een ontelbaar aantal (gezuiverde) varkenskoppen, staarten en poten. En dat alles gratis gekregen van peper- en zoutmensen, van graan- en gr o entenhandelaren, slagers er Rondom de dampende siiertpotten verzamelde zich ook de jeugd. De mannen van de Luchtstrijdkrach ten kwamen handen te kort om de bekers snert aan de~jongelui uit te reiken. ten (nieuwe oogst) en 2000 kg kluif, staart, merg, kop en pootjes van de zwijnen. De snert-actie was niet snertig voorbereid. Vorige week konden de Nijmegenaren bij de winkeliers in tekenen hoeveel liters soep zij a raison van één gulden per liter wil den hebben en na een monsterlijke voorbereiding is dan gisteren de snert- stroom over de Keizerstad gaan vloeien. De directeur van het Rampen fonds, luitenant-generaal b.d. P. Alons, was van Den Haag naar Nijmegen ge komen om het aanvalssein tot de „Operatie Snert" te geven. „Het is de „vreet-zaamste" veldslag waartoe een generaal b.d. in de geschiedenis der krijgskunde ooit het bevel gegeven heeft", zei hij. Gij gaat een stad ver overen met kluiven, mergpijpen en varkenskoppen. Met ezelskinnebakken is al eens eerder gestreden, maar met varkenskoppen nog nooit. Wat de generaal betrof, kon gisteren in Nij megen alles in de soep lopen En na zijn goed-gezouten woorden gordden de grijze jongens zich de pol lepels aan en rukte het vreedzame leger uit voor zijn dienende taak. Toen hing al gauw die pittige goede geur van oudvaderlandse snert over Nij megen: nog voor de klok één uur sloeg, hadden de wakkere L.S.K.-ers rond 10.000 liters onvervalste sol- üaten-snert netjes bij de bestellers thuis afgeleverd, 't Parool was: geld bij de snert en zo loas er alvast tien duize.id gulden binnen voor het Rampenfonds. Alles zuivere winst zelfs het gas was gratis geleverd! Zo at half Nijmegen gisteren snert. Thics, maar ook in winkels, in hotels, en aan stalletjes op straat (25 cent per papieren beker). De andere helft van de stad komt heden aan de beurt, omdat zoveel klanten onmoge lijk allemaal op één ochtend bediend kunnen worden. Als u er ook nog van wil smullen, kom dan Dinsdag 3 Maart naar Nij megen. Want dan doen de Luchtmacht jongens het voor hen, die deze week geen beurt konden krijgen, nog eens dunitxtjes over met hun dikke snert, die steeds naar meer smaakt. Zij rekenen op minstens f 25.000voor het Rampenfonds. Pot voor de L.S.K.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1