Hoge hindernissen op de weg naar „Klein-Europa Verheugend Ministers vergaderen in crisissfeer Iets ouds gaat verdwijnen Aantal doden thans vermoedelijk 1487 L. Pissarev zal uitgewezen worden Rampenfonds 59 millioen Koning Boudewijn: Eenheid van België in gevaar Al ruim 40 millioen gulden van Internat. Rode Kruis Over een maand weer treinen via Moerdijk 13e Jaargang, no. 46' Onafhankelijk Dagblad voor Rotterdam en Omstreken Dinsdag 24 Februari 1953 HET ROTTERDAMSCH PAROL Uitgave N.V. de Nieuwe Pers - Postgiro 398644 - Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam - Directeur: B. de Vries - Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf Vrij, onverveerd Redactie en Administratie: Schiedamsevest 42 - Tel. 25430 (7 lijnen) Abonnementsprijs per week 47 ct; kwartaal f 6.05; losse nummers 10 ct l c (Van een onzer redacteuren) ROME. Vanmorgen is de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken der zes landen, die te samen de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal vormen, in de villa Aldo- brandini in deze stad geopend. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Van Zeeland, fungeert als voorzitter. Rome heeft de gedelegeerden met stralend lenteweer ontvangen, maar het is helaas niet zo, dat daar ook in de politieke sfeer geen vuiltje aan de lucht zou zijn. Integendeel. Het intensieve diplomatieke contact der laatste weken, eigenlijk alles, wat er in Europa is gebeurd sinds de bliksemreis van Foster Dulles, heeft bewezen, dat de moeilijkheden voor het opstapelen liggen. UlllllllimillllllUlllllllllllllllilUIIIIIIIIIIIIIM Het is niet aan te nemen, dat de conferentie van vandaag en morgen voor de moeilijkheden kant en kla re oplossingen zal brengen. Het ter rein der besprekingen is zo breed, de precieze bedoelingen van som mige deelnemers zijn zo onduide lijk, dat men al blij mag zijn, als de conferentie er in slaagt, de be staande verwarring niet te vergro ten. Als punt 1 op de agenda staat een kwestie, die ons eigen land bij zonder aangaat: de vraag van de relatie tussen de politieke en de economische integratie. Al op de ministersconferentie van September 1952 in Luxemburg gaf minister Beyen als het standpunt van Ne derland. dat voor ons de politieke integratie min of meer luchtledig zou blijven, indien er geen waar borgen werden geschapen voor een gelijktijdige ontwikkeling der eco nomische integratie. Voor ons land acht de regering dit zo ongeveer een levensbelang. Storten wij ons vandaag hals over kop in de politieke integratie, zo luidt de redenering, dan betekent zulks, dat wij ten aanzien van de economische consequenties, die dat op de duur met zich brengt, maar heel weinig meer in de melk te brokkelen zullen hebben. Wij hebben dan immers een goed deel van onze souvereiniteit opge- Geen vervolging tegen Russisch journalist DEN HAAG. De Nederlandse regering heeft besloten de Russi sche journalist L. Pissarev naar Rusland uit te wijzen, zodra zich reisgelegenheid voordoet, hetgeen binnen enkele dagen kan worden verwacht. Nadat Pissarev was gearresteerd en een aanvankelijk inzicht in zijn hier te lande gevoerde activiteit was verkregen, stond het aanstonds vast dat hij behoorde te worden uitge wezen op grond van de ongeoor loofde politieke activiteit, die hij als vreemdeling ontplooid had. In middels werd een gerechtelijk on» derzoek tegen hem geopend tenein-. de een breder inzicht te krijgen in Zijn wijze van optreden en de door hem gelegde contacten. Hierbij bleek, dat, dankzij het snelle ingrij pen der bevoegde autoriteiten, zijn ontoelaatbare werkzaamheden reeds werden gestuit, toen zij zich nog in een begin stadium bevonden. Onder deze omstandigheden is het raad zaam bevonden geen gerechtelijke vervolging tegen hein in te stellen. Boer overreed eigen dochter; later kreeg zoon 'n ongeluk (Van onze correspondent) OMMEN. Tijdens werkzaam heden met paard en wagen op zijn boerderij in de buurtschap Varsen, overreed de landbouwer Smit zijn tweejarig dochtertje. Het kind was op slag dood. Enige uren na dit tragisch ongeval reed zijn vijftienjarige zoon met paard en wagen naar Ommen. Het paard sloeg op hol, de zoon werd van de wagen geslingerd en met een zwa re hersenschudding opgenomen. DEN HAAG. In het Nationaal Rampenfonds was Maandagavond 58.800.000 ge stort, dus bijna 59 millioen. Zaterdagavond was de stand 57 millioen. Auto botst tegen een boomtwee doden (Van onze correspondent) MEPPEL Op de Rijksweg MeppelGroningen is hedennacht bij Uffelte een personenauto tegen een boom gereden. De beide inzit tenden, de 44-jarige Z. B. Ruiter en de 45-jarige J. van Dijk, beiden uit Groningen werden gedood. Ir P. J. C. Vos, directeur van „Fokker", overleden AMSTERDAM. In dp „Zieken- verpleging" aan de Prinsengracht is Maandag op 49-jarige leeftijd overleden ir Pieter Jacobus Chris- tiaan Vos, directeur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuig fabriek „Fokker". geven en ons doen en laten in be langrijke mate afhankelijk gemaakt van de beslissingen van anderen. Tot zover zijn de inspiraties van de Nederlandse politiek alleszins oirbaar, begrijpelijk, verstandig en toe te juichen. De verklaringen van minister Beyen op de September- conferentie van het vorig jaar, een memorandum van onze minister van Buitenlandse Zaken, daterend van December, waarin de gedach ten van September nader werden uitgewerkt en ten slotte het jongste Nederlandse voorstel tot instelling van een douane-unie. mag men in dit licht zien. Maar daar komt nog iets bij. Ook in Nederland, en ook binnen de regering, zijn krachten te registreren, die eigenlijk hele maal géten integratie van de zes willen, vaak om zeer verschillende redenen. En nu is het merkwaar dige, dat het voorstel tot oprichting van een douane-unie. en de ge dachten over economische integra- (Zie verder pag. 3) Korea-conflict bijna onoplosbaar, zegt Taft DELAWARE. Senator Taft, die lid is van de Amerikaanse Senaats commissie voor Buitenlandse Zaken, heeft Maandag in een toespraak ver klaard, dat het büna onmogelijk is de Koreaanse oorlog te winnen. „Op het ogenblik bestaat er geen oplos sing voor het conflict," aldus Taft, „afgezien van het handhaven van een zeer sterke positie In een situa tie waarin het bijna onmogelijk is te winnen." Taft geloofde, dat de VN Chinese bases in Mandsjoerije zouden bom barderen, indien de Chinese lucht macht sterk genoeg zou zijn om ge allieerde aanvoerwegen te bestoken. Taft dacht niet, dat de Sowjet- Unie een derde wereldoorlog zou ontketenen. „De Russen bevinden zich thans in een situatie, waarin zij zonder strijd enkele overwinningen kunnen behalen. Indien zij een nieu we oorlog zouden beginnen zouden zij gevaar lopen het communisme van de aardbodem te zien verdwij nen." Vorst teruggekeerd wegens ..schandalige aanvallen op zijn familie (Van onze correspondent) BRUSSEL. Een op het eerste gezicht levenslustige koning Boudewijn is gistermiddag in alle stilte, vergezeld van zijn vader en zijn stiefmoeder, in het paleis te Laeken teruggekeerd, na Zondag uit St. Raphael te zijn vertrokken. Daarmee was een einde gekomen aan het koninklijke Rivièra- avonluur, dat nog steeds tongen en pennen in beweging houdt. Geen re geringspersonen en nauwelijks enig publiek hebben het gezelschap, dat per trein in de Belgische hoofdstad arriveerde, welkom geheten. view. dat koning Boudewijn Zondag te Antibes aan een verslaggever van Slechts een klein groepje kennelijk fervente koningsgezinden was op het Zuid-Station aanwezig, toen daar de gewone trein uit Parijs, waar een speciale wagon was aangehaakt om het koninklijke gezelschap te vervoe ren arriveerde. Van die wagon waren alle gordijnen neergelaten en de en kelen, die „Leve de Koning" en „Leve Leopold" riepen, kregen slechts enige in burger geklede agen ten van de staatsveiligheidsdienst, maar niemand van de koninklijke familie te zien. Nadat de speciale wagon was afgehaakt, werd deze door een gereedstaande locomotief, naar Laeken gebracht, waar een hoek van de paleistuin juist de spoorbaan raakt en een klein privé- station het de koninklijke personen en hun gasten mogelijk maakt, uit te stappen, zonder de straat te hoeven passeren. Fotografen, die zich achter de ra men van de tweede of derde verdie pingen der huizen tegenover dit sta tionnetje hadden verscholen en ver slaggevers, die slechts door de spijlen van het hek rondom de paleistuin een blik op de aankomst werd ge gund, konden zien, hoe prinses Jose phine Charlotte, prins Albert en de tienjarige prins Alexander ter ver welkoming op het perron aanwezig waren, toen ruim drie uur het gezel schap arriveerde. Koning Boudewijn, blootshoofds en gekleed in een beige duffelse jas, stapte, na even met zijn familie te hebben gepraat, kwiek in een gereedstaande hofauto. Hij gaf niet de indruk nog zwaar onder zijn ziekte te lijden. Koning _,eopold en de prinses van Rethy zagen er ge bruind uit. Nadat een groot aantal koffers en nog vele kleinere pakjes waren ingeladen, reed het gezel schap naar het paleis. Met vei'bazing heeft het Belgische publiek kennis genomen van een in de meeste bladen afgedrukt inter- Droog weer Weersverwachting, geldig van Dinsdag avond tot Woensdag avond: Droog weer met op klaringen maar ook hier en daar tijdelijk mist. Zwakke tot ma tige wind uit Zuide lijke richtingen. Van nacht iets kouder, morgenmiddag iets zachter. 25 Febr., zon op 7.35 uur: onder 18.12 uur; maan op 14.43 uur; onder 6.25 uur. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp. Neersl. Weer Wind m/s Gisteren in 24 u. Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Onbew. N.0.1 Geh.bew. N. 2 Zw. bew. N.N.W. 5 Zw. bew. Z.ZW. 2 Geh. bew. Z.W. 4 Geh. bew. Z.W. 4 Geh. bew. Windstil Zw. bew. N.N.O.3 Geh. bew. Windstil Regenbui W.N.W. 4 Zw. bew. W. 8 Geh.bew. Windstil Geh. bew. W.Z.W. 2 Geh. bew. Windstil Geh.bew. W. 6 het Franse blad „France Soir" heeft toegestaan, nadat het Beigische pu bliek geheel van officiële ophelde ringen verstoken is geweest. Daarin zegt de koning uitsluitend te willen terugkeren tegen het advies van zijn artsen in vanwege de schan dalige geruchten en de aanvallen in de pers op zijn familie. Onbegrijpe lijk acht men de toevoeging, dat vol gens de koning deze aanvallen alleen tot doel hebben de eenheid van Bel gië aan te tasten. Bij het rumoer van de laatste weken zijn immers de po litieke tegenstelling opvallend op de achtergrond gebleven. Overigens vraagt „Le Peuple" in dit verband, of deze verklaringen wel door de ministeriele verantwoordelijkheid zijn gedekt. OP het privé-station te Laeken arriveerde gisteren de Belgische koninklijke jamilie, terugge keerd van het geruchtmakende verblijf aan de Rivièra. De foto werd genomen van het dak van een huis, dat aan de overzijde van het stationnetje is gelegen. Men ziet, als vijfde van links, ex-koning Leopold (met hoed); achter hem (met lichte jas en weggedraaid hoofd) koning Boudewijn; dan prins Albert en prinses Josephine-Charlotte. Half verscholen achter het mid den van de groep: de prinses van Réthy. VOOR RAMPSLACHTOFFERS Bond zal hulpverlening in het buitenland coördineren en stimuleren DEN HAAG. Al méér dan veertig millioen gulden heeft tot nu toe de Internationale Bond van Rode-Kruis-verenigingen bijeen gebracht voor hulp aan de Nederlandse slachtoffers van de stormvloed op 1 Februari. In Zweden alleen al is tien millioen Zweedse kronen ingezameld, in Noorwegen 600.000 dollar, Zwitserland zamelde al 2% millioen Zw. fr. in, Italië eenzelfde bedrag aan lires, Frankrijk 60 millioen Franse francs en West-Duitsland 160.000 mark. Bij deze bedragen is niet berekend de waarde van de overstelpende hoeveelheid goederen, die de Rode-Kruis-vereni gingen zonden. Deze mededelingen zijn Maandag gedaan tijdens een onderhoud, dat een aantal bestuursleden van de Internationale.! Bond .van Rode Kruisverenigingen heeft gehad met minister-president dr Drees en de ministers Beel, Luns en Van Thiel, waarbij werd gesproken over de hulp, die door de Rode Kruis organisaties in het buitenland reeds is en nog zal worden geboden. Besloten werd dat de Bond het hulpwerk in de verschillende lan den zal gaan coördineren en zal bevorderen, dat het hulpwerk over een zal stemmen met de behoeften, die bij de getroffenen in ons land bestaan. De Rode Kruisverenigingen zullen hun gaven, zowel geldelijk als materieel, afdragen aan het Ne derlandse Rode Kruis, dat nauwge zet contact met regering en Ram- EMMY ANDRIESSE befaamde fotografe overleden AMSTERDAM. Zaterdagmorgen is, na een vrij langdurig ziekbed, overleden de internationaal bekende fotografe mevr. E. ElffersAndries- se, werkend onder haar meisjesnaam Emmy Andriesse. Zij genoot haar opleiding aan de Haagse Academie, verhuisde in 1938 naar Amsterdam en maakte sinds dien foto's o.m. tijdens de honger winter die haar wereldfaam be zorgden. Zij publiceerde in tal van Amerikaanse. Engelse, Zwitserse, Franse en natuurlijk ook in verschei dene Nederlandse geïllustreerde week- en dagbladen. Zij kreeg mooie opdrachten, o.a. van het Amster damse Stedelijk Museum tot het vervaardigen van portretten van beeldende kunstenaars en onlangs, van een Nederlandse uitgever, over het leven van Vincent van Gogh, waarvoor zij geruime tijd in Frank rijk vertoefde. Deze uitgave zal ver moedelijk toch nog het licht zien. De begrafenis van Emmy Andries se, had vanmorgen, op verzoek van de familie, in alle stilte plaats op „Zorgvlied" in Amsterdam, in aan wezigheid slechts van familie, enkele vrienden en collega's. penfonds onderhoudt, ten einde alles op de juiste wijze in het raam der hulpverlening te laten passen. De president van de Bond. de heer Sandström, vertelde, dat hij een jaar geleden ook de Povlakte had bezocht na de overstromingen aldaar, maar dat de ramp in Neder land die in Italië vele malen over trof wat de omvang betreft. Bij Hellevoetsluis wordt dijkgat nog niet gedicht DELFT. Naar wij vernemen kon geen gevolg worden gegeven aan het voornemen om vandaag het dijkgat bij Hellevoetsluis te dichten. De proeven, welke in het Waterloopkundig Laboratorium al hier zijn genomen om de sluiting van het gat tot stand te kunnen brengen door het laten zinken van twee betonnen caissons, zijn Vrij dag j.l. reeds afgesloten. Andere omstandigheden zijn er oorzaak van. dat de sluiting vandaag niet kan doorgaan. Men hoopt over enkele dagen het plan te kunnen uitvoeren. Iets eeuwenouds gaat verdwij nen. Al heffen wij daar met z'n allen een luid geweeklaag over aan, de moloch van het moder ne verkeer luistert doodeenvou dig niet meer naar ons. Rotterdam, dat toch al zo arm is aan historisch-schoons of his- torisch-belangrijks, moet zelfs zijn allerlaatste merkwaardigs prijsgeven. Van de 3 Schieën is eerst Rotterdamse volgesme- ten met puin en thans, twaalf- dertien jaar later, wordt de Delfshavense Schie rondom de Aelbrechtsbrug dichtgeworpen. De kolk, waar menig scheepje heeft liggen uitblazen waar buitenlanders filmden en waar alles wedijverde in typisch Zuidhollandse koketterie, zal voor een deel verdwijnen en plein worden. Als het daar een maal plein is vol verkeerssnuf- jes, zullen er misschien nog to renflats verrijzen, omdat er 250 vierkante meter ruimte over schiet. In ieder geval zullen het zakkendragershuisje met z'n boog en de Ned. Herv. Kerk plus ophaalbrug lelijk in „de dode hoek" komen, de bootjes zullen mosten vluchten, de schilders en etsei-s zullen zich nog wel twee keer bedenken voor zij hun dure materiaal verdoen aan iets dat lelijk ge worden is en niets meer ver raadt van het aardige, knusse, waterrijke dat U en wij gratis hebben mogen genieten tot op de huidige dag. Over enige tijd zullen wij spijt hebben, dat zodra het Ver keer gewaagt van z'n Holle Bolle Gijs-honger, onze vinding rijkheid te kort schiet om te redden wat er gered had moe ten worden uit piëteit tegen over het verleden. Weten wij veel van Aelbrechten en van Hoeken en Kabeljauwen, van naijver tussen het grote Deltt en het kleine Rotterdam en van Schiedam se gevaren op de achtergrond. Wij doen niet meer aan geschiedenis. Wij rennen door in de hoogste versnelling en wij weten zelfs niet meer, waarheen. Daarbij past de on beschaamde blik van de dom me, die alleen maar weet van dempen, plempen en slopen. Omderwille van „het verkeer" en wat dat is, weet eigen lijk niemand. DEN HAAG. Wanneer men de aantallen geïdentificeerde stoffelijke overschotten, en de aantallen bij het Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis op heden als vermist te boek staande personen büeentelt, zou het totaalaantal slachtoffers van de watersnoodramp 1487 bedragen. Het is duidelijk, dat dit geen definitief cijfer kan zijn. Nog bij herhaling worden stoffelijke overschotten in de ondergelopen gebieden aangetroffen, en anderzijds blijkt soms dat als vermist opgegeven personen in leven en welzijn zijn. Ook dit cijfer wordt derhalve vermeld onder voorbehoud. Gerangschikt naar eilanden en plaats van herkomst luiden deze gegevens van het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis gespecificeerd als volgt: SCHOUWEN- DUIVELAND Brouwershaven 3 Bruinisse 2 Burgh 10 Dreischor 2 Haamstede 1 Kerkwerve 3 Nieuwerkerk 144 Noordgouwe 2 Oosterlang 29 Ouwerkerk 100 Serooskerke 15 Zierikzee 19 Zonnemaire 1 331 GOEREE-OVER- FLAKKEE Dirksland 2 Middelharnis 15 Nieuwe Tonge 63 Oude Tonce 299 Sommelsdijk 1 Stellendam 76 456 ZUID-BEVELAND Ellewoutsdijk 3 's-Gravenpolder 1 Hoedekenskerke 1 Kapelle 2 Krabbendijke 2 Kruiningen 58 Oudelande 3 Rilland-Bath 13 Waarde 1 Wolfaarlsdijk 12 Yersekc 2 ZUID-HOLLAND Dordrecht 3 Krimp. a.d. IJss. 4 1 Molenaarsgraaf 1 Ouderk. a.d. IJss... 2 Papendrecht 2 Poortugaal 6 Rhoon 4 Rotterdam 1 1 25 NOORD-HOLLAND Petten 1 Texel 6 7 BRABANT 7 7 Fijnaart 85 Halsteren 66 Hoge e. Lage Zwal 3 Klundert 17 Made en Drimm... 2 Nw. Vosserrieer 43 1 12 1 Willemstad 2 6 252 BEYERLAND 's-Gravendeel 4,3 2 56 Strijen 43 Zuid-Beijerland 2 151 VOORNE-PUTTEN Abbenbroek 1 Hellevoetsluis 5 Zuidland 21 Hoek 1 Hontenisse 9 Terneuzen 1 Vogelwaarde 2 Zaamslag 1 14 NOORD-BEVELAND Kortgene 37 Wissekerke 1 WALCHEREN Veere Vlissingen THOLEN Stavenisse 56 ST. PHILIPSLAND 13 Aangespoelde slachtof fers van wie de plaats van herkomst niet vast staat: 13. Oostenrijk, eens groot en machtig, is nu een verre en be dreigde voorpost van het Wes ten. De grens met Tsjecho-Slowakije en Hongarije is tegelijkertijd het ijze ren gordijn; en Wenen, liggend waar het gebergte ophoudt en de Hongaar se laagvlakte begint, lijkt weer even zeer een laatste burcht als in de bange tijden, dat hier de Europese legers met de moed der wanhoop tegen de Turken streden. Nog staan de bezettingstroepen in het verarmde land: Fransen, Britten, Amerikanen en Russen. De Russen willen niet weg, zolang de kwestie van de eigen dom der z.g. voormalige nazibezittin gen niet is geregeld of, om duidelijker te zijn, zolang zij niet de zekerheid hebben dat zij een stevige econo mische invloed houden in deze Donau- staat. En zolang deze „Filistijnen" blijven, blijven de anderen ook. In deze republiek hebben overigens de Russen niet hetzelfde gedaan als in Duitsland; zij hebben toegestemd in de vorming van een centrale rege ring en berust in het risico, dat bij vrije verkiezingen de communisten er niet aan te pas zouden komen. Mis schien hebben zij geloofd, dat de so cialisten met hun sterke radicale tradities het wel de kant van het communisme uit zouden zoeken; het is ook mogelijk, dat zij Oostenrijk van tevoren als een verloren post hebben beschouwd. Hoe liet zij, de eenheid des lands is behouden gebleven. Dat heeft Oostenrijk op Duitsland voor, hoezeer de gerekte aanwezigheid van de bezettingstroepen het land ook schaadt en de stemming der bewoners drukt. De uitslagen van de Zondag gehou den verkiezingen zijn om verschillen de redenen belangwekkend. De eerste is, dat er iets uit blijkt van de ge hechtheid aan de traditie bij de Oos tenrijkers. Verder moet de verschui ving, die desondanks valt waar te ne men, wel sterk de aandacht trekken. En tenslotte geeft liet weinig bemoe digende resultaat voor de communis ten een aanwijzing, hoe weinig kans in midden-Europa de voorstanders van een z.g. volks-democratie hebben, wanneer de kiezers vrij zijn in het bepalen van hun stem. DE oude tegenstelling tussen de burgerlijk-katholieke richting en de socialisten heeft in 1934 geleid tot de staatsgreep van Dollfuss en Schuschnigg, die daarbij steunden op de Heimwehren. Dit is geen schone episode uit de nieuwere Oos tenrijkse geschiedenis; want de z.g. katholieke standenstaat berustte op de onderdrukking van de ene richting door de andere, al was hier, naar oud-Weens recept, dan ook sprake van „Absolutismus, gemassigt durch Schlamperei". Hoe zwak en in zich zelf verdeeld de staat was, bleek toen Hitier er zijn hand naar uitstak; er was geen verzet, hoegenaamd. De krachten, die gezamenlijk tegenstand hadden kunnen bieden, leefden in dodelijke onderlinge vijandschap en waren machteloos. Zo maakte de betrekkelijk milde dictatuur van Schuschnigg plaats voor de genade loze van de nazi's. Het zou meer dan tien jaren duren voor de Pruisische laarzen rechtsomkeert maakten. Na de oorlog noemden de burger lijk-katholieken zich christen-demo craten, de sociaal-democratische par tij herleefde onder haar eigen naam: en door nood en vernedering geleerd gingen deze twee grote partijen ge zamenlijk het land regeren. Het kost te beide veel zelfoverwinning. De socialisten vonden de sociale leken staat, als hoedanig zij in de twintiger jaren het Bondsland Wenen hadden ingericht, heel wat geslaagder dan Dollfuss' katholieke standenstaat, en zagen maar moeilijk een compromis; en van hun kant moesten de katho lieken wel weinig heil zien in een coa litie, die hen tot samenwerking dwong met een richting, die zo weinig gaf om geestelijk gezag en kerkelijke mo raal en zo lichtvaardig dacht over de eigendom. DEZE coalitie was een huwelijk uit verstand en niet uit liefde. Zij heeft gefunctionneerd zo goed en zo kwaad het ging, met veel geschipper en niet zonder ruzie en Zie verder pag. 3 BREDA. Men verwacht, dat de treinverbinding tussen Dordrecht en Breda over de Moerdijk brug op of omstreeks 21 Maart zal zijn hersteld. Enkele particuliere aannemersbe drijven en 't Spoorweg Eouwbedrijf zijn zowel ten Noorden als ten Zui den van de brug hard aan het werk met het herstel van de spoorbaan, die op sommige plaatsen ruim zes meter onder water staat. Over het algemeen is de bedoeling, de rails op te halen uit de weggesla gen en overspoelde spoorbaan en pas daarna de gaten met behulp van bulldozers en zandspuitinnchtingen te dichten. Deze rails zijn namelijk een zeer kostbaar object. Wat de verkeersweg tussen Dor drecht en Breda betreft: men hoopt, dat deze ongeveer 10 Maart weer in gebruik kan worden genomen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1