Totaal aantal slachtoff ers vermoedelijk circa 1487 Emil Sandström sprak met Prins Bernhard en ministers Blauwe Gillette Mesjes Communisten missen recht op monopolie Februari-staking Nieuwe regeling voor ex-militairen in hui onesie HAAGSCHE COURANT Dinsdag 24 Februari 1953 Pagina 5 - /Advertentie) [,cn vijfde deel van de bevolking kampt met woningnood Wanneer men de aantallen geborgen en tevens geïdentifi ceerde stoffelijke overschotten, het aantal aangespoelde slachtoffers, waarvan de plaats van herkomst niet vast staat (13) en de aantallen b\j het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis tot op h e d e n als vermist te boek staande personen bgeentelt, zou het totaal aantal slachtoffers van de watersnoodramp 14 8 7 bedragen. Het is duidelijk, dat cfit geen definitief cijfer kan zijn. Nog bg herhaling worden stoffelijke overschotten in de onderge lopen gebieden aangetroffen, en anderzijds blijkt soms dat als vermast opgegeven personen in leven zijn. Ook dit cijfer wordt derhalve vermeld onder voorbehoud. Gvrnnrschikt mar eilanden en plaat* van herkomst luiden deze gegevens van het informatie bureau van het Ned. Roode Kruis gespecificeerd ais volgt: SCHOUWEN -DUIVEL AND Bruinisse Burgh Dreischor Haamstede Kerkwerve Nieuwerkerk Noordgouwe Oosterland Ouwerkerk Serooskerke Zierikzee Zonnemaire GOEREE-OVERFLAKKEE vermist geborgen tot- Dirksland 1 1 2 Middelharnis 1 14 15 Nieuwe Tonge 31 32 63 Oude Tonge 222 77 299 Sommelsd'ok 1 1 Stellendam 60 16 76 316 140 456 Abbenbroek Hellevoetsluis Zuidland VOORNE-PUTTEN vermist geborgen tot ZEEUWSCH-VLAANDEREN vermist geborgen tot. Hoek li Hontenisse 4 5 9 Teraeuzen 1 i Vogelwaarde 2 2 Zaamslag li NOORD-BEVELAND WALCHEREN ZUID-BEVELAND vermist geborgen tot Ellewoutsdük 's-Gravenpolder 3 3 1 1 Hoedekenskerke 1 1 Kapelle 2 2 Krabbendtjk 2 1 3 Kruiningen 28 30 58 Oudelande 3 3 Rilland-Bath 13 13 Waarde 1 1 Wolphaartsdijk 2 10 12 Yerseke 2 2 37 62 99 ZUID-HOLLAND vermist geborgen tot. Dordrecht 3 3 Krimpen a/d IJssel 1 3 4 Maassluis 1 1 Molenaarsgraaf 1 1 Ouderkerk a/d IJssel 1 1 2 Papendrecht 2 2 Poortugaal 6 6 Rhoon 3 1 4 Rotterdam 1 1 Sliedrecht 1 1 22 13 25 BRABANT vermist geborgen tot Dinteloord 3 4 7 Dussen 1 6 7 Fijnaart 50 35 85 Halsteren 23 43 66 Hoge en Lage Zwaluwe 1 2 3 Klundert 14 3 17 Made en Drimmelen 2 2 Niepw Vosse- 20 23 43 Raamsdonk 1 1 Steenbergen 5 7 12 Terheyden 1 1 Willemstad 1 1 2 Zevenbergen 6 6 126 126 252 BEYERLAND Veere Vlissingen 5 THOLEN Stavenisse ST. PHILIPSLAND vermist geborgen tot. 6 7 13 NOORD-HOLLAND vermist geborgen tot. Aangespoelde slachtoffers, waar van de plaats van herkomst niet vaststaat: 13. Raad van Zierikzee keurt beleid van B. en W.goed De gemeenteraad van Zierikzee heeft gisteravond in een motie zijn vertrouwen uitgesproken in het door het college van B. en W. sinds de rampzalige eerste Februari ge voerde beleid. In een besloten zitting heeft de raad zich ver volgens bezig gehouden met de rechtsgeldigheid van de verplichte evacuatie. De gemeenteraad kwam gister avond bijeen om te beraadslagen over het Korte Geding, dat de Middenstandscentrale te Zierikzee aanhangig heeft gemaakt tegen het bestuur van deze gemeente. De Centrale maakt er bezwaar tegen, dat ingezetenen van Zierikzee, die in een droog en veilig huis zaten, toch uit Zierikzee moesten evacue ren. 's-Gravendeel 41 7 48 Hoinenoord 2 2 Numansdorp 53 3 56 Strjjen 35 8 43 Zuid-Beyerland 2 2 131 20 151 Het leven gaat verderVandaag traden te Stavenisse tn het huwe lijk Jannetje Vermaas (2 'i jaar) en M. Boomsluiter, een 25-jarige veerman. Curasao bereikte bet millioen Antilliaanse guldens Als bewijs van het feit, dat nog steeds actie wordt gevoerd voor de inzameling van gelden voor het Rampenfonds in Nederland moge gelden, dat op 19 Februari jl. voor Curacao alleen reeds meer dan een millioen Ant. courant bijeen was gebracht. De Nederlandse Antillen hebben thans een totaal van Cf 1 325.000. Cf 20.000 hiervan is geschonken door Bonaire, dat is Cf 4 per inwoner. Op 2 Maart zal de infanterieschool te Harderwijk, haar vijfjarig bestaan gedenken. Rampenfonds 59 millioen In het Nationaal Rampen fonds was tot gisteravond een bedrag gestort van 58.800.000. Zaterdagavond was de stand 57 millioen. Het Nederlandse volk geeft veel Het Nationaal Rampenfonds Den Haag vraagt meer GIRO 9575 Dank van generaal Hasselman Voor alle buitenlandse militairen Ons blad van 20 dezer behelsde de mededeling, dat de Chef van de Generale Staf aan generaal Eddy in een schrijven dank gezegd heeft voor de hulp van de Amerikaanse troepen. De Chef van de Generale Staf stelt er prijs op nadrukkelijk te verklaren, dat hij een zodanige dankbetuiging bepaaldelijk niet al leen tot de Amerikaanse, doch van zelfsprekend ook tot de Belgische. Franse, Canadese en Britse com mandanten heeft gericht, wier troepen zeker niet minder prachtig werk hebben verricht. Gisteren is de officiële opening ge schied van het Theologische Instituut der Rijks Universiteit te Utrecht aan de Trans. KARSOTE RUB verkoudheidszaIf Werkt van (wee kanten tegelijk Grote doos 75 ci. - Pot f. 1.25 Verhoging representatiegeld ministers van Buitenlandse Zaken Blijkens een bij de Tweede Ka mer ingediend wetsontwerp zullen de representatieloelagen voor de ministers van Buitenlandse Zaken van ƒ20.000 op ƒ40.000 per jaar worden gebracht. Voorts dienen er voorzieningen te worden getroffen Lv m de per manente vertegenwoordiging bij de Raad van Europa. De verhoging van de buitenge wone dienst vloeit voort uit voor zieningen. welke noodzakelijk ble ken ten behoeve van het onder brengen van diverse afdelingen van het departement in de percelen Lange Houtstraat 11 en Casuaris- straat 16 te 's-Gravenhage alsmede uit de aanschaffing van apparaten voor de radiozend- en ontvangin- stallatie bij het Hoge Commissa riaat te Djakarta. De aangevraagde verhoging van het artikel der begroting over het aandeel van Nederland in de kosten van de V N. vloeit voort uit de ver hoging der bijdrage van Nederland aan het Technical Assistance Fonds van de Verenigde Naties over 1952 met ƒ520 000 en een bijdrage van Nederland ad 95.000 aan de Uni ted Nations Relief and Works Agency" ten behoeve van hulpver. lening aan de Palestijnse vluchte lingen. ..Piel Hein" in Zuid-SIavië De Nederlandse torpedobootjager „Piet Hem" heeft een 5-daags be leefdheidsbezoek aan Zuid-SIavië gebracht. Na de aankomst in de havenstad Split op 18 Februari jl. hebben de opvarenden bezoeken gebracht aan militaire, en marine scholen. musea en aan het Zuid- slavische instituut voor oceanogra fie en visserij. Consul van Israël le Amsterdam De heer A. Caspi, eerste secre taris van de legatie van Israël, is benoemd tot consul van Israël te Amsterdam en heel't met ingang van 16 Februari jl. zijn werkzaam heden als zodanig aangevangen. Vóór de nationale ramp had 22% van het Nederlandse publiek persoonlijk moeilijkheden door ge brek aan woningen. Tot September 1952 daalde het percentage van hen, die met woningmoeilijkheden te kampen hadden. Deze daling is nu tot staan gekomen. In 1946 was het 1 op de 3. in 1950 1 op de 4 en in Januari van dit jaar ruim 1 op 5 gezinnen, voor wie het woning- probleem nog niet was opgetast. Uit een onderzoek van het Ne derlands Instituut voor Publieke Opinie is gebleken, dat iets minder dan de helft van het publiek van oordeel is, dat de woningnood minder erg wordt. 16% vindt echter, dat de woningnood toe neemt. Vergeleken met September 1952 is er weinig verandering in de mening van het publiek. De Geerlekerk-ruïne le Utrecht In het voorlopige verslag van de Eerste Kamer over de Onderwijs begroting is ter sprake gekomen, dat er een oplossing wordt over wogen t.a.v. de Geertekerkruine waardoor het gebouw aan de Rijks universiteit te Utrecht zou worden overgedragen. Mr. dr. G. A. W. Ter Pelkwijk. president-curator der Rijksuniversiteit te Utrecht, ver klaarde op een desbetreffende vraag van een redacteur van het A.N P., dat niet gezegd kan worden dat de universiteit te Utrecht ge gadigde is voor het gebouw. Indien men met het kerkgebouw geen andere weg zou weten, dan zouden curatoren wel bereid zijn het ge bouw ten bate van de universiteit te aanvaarden na restauratie, maar de kosten zouden dan niet ten nadele mogen komen van andere voor de universiteit benodigde ge bouwen of instellingen. Brieven naar buitenland Weer gesloten aanbieden Mei ingang van 2 Maart a.s. mogen ook gewone voor het bui tenland bestemde brieven met een gewicht van meer dan 20 gram gesloten ter post worden be zorgd. Alleen voor aangetekende brieven en brieven met aange geven waarde blijft de verplichting tot het open aanbieden gehand haafd. De Nederlandsche Bank vestigt er de aandacht op, dat de bepalingen ten aanzien van de uitvoer van deviezen van kracht blijven. Dit betekent, dat steeds een deviezen- vergunning van de Nederlandsche Bank aan de loketambtenaar dient te worden overlegd, wanneer men deviezen per briefpost uit voert. De brief moet in dat geval open worden aangeboden, teneinde controle mogelijk te maken of de inhoud met de deviezenvergunning in overeenstemming is. PRESIDENT VAN RODE KRU1S-L1GA IN ONS LAND Vóór alles moet de internationale hulp gecoördineerd worden (Van een onzer verslaggevers Zondag jl. hebben de heren Emil Sandström en B. Graaf de Rouge, respectievelijk president en secretaris-generaal van de Liga van Rode Kruis Verenigingen, in gezelschap van hoge vertegenwoordigers van het Nederlandsche Roode Kruis en enkele afgevaardigden van buiten landse Rode Kruis-organisaties een tocht door de getroffen gebieden van ons land gemaakt. Gisteren hebben zij daarna op het ministerie van Buitenlandse Zaken een onderhoud gehad met Z.K.H. l'rins Bernhard en de ministers Drees, Luns, Zijlstra, Beel en Van Thiel. Tijdens deze besprekingen is uiteraard voor alles de manier ter sprake gekomen, waarop de hulp, die de verschillende Rode Kruis organisaties uit de gehele wereld zullen bieden, het beste in banen kan worden geleid. Waar immers van alle kanten zoveel medewer king en hulp is toegezegd, aldus de heer Sandström tijdens een kort onderhoud, dat wij gisteren bij het Hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis met hem hadden, is coördinatie een eerste vereiste. dent van de Liga van Rode Kruis-verenigingen. Maar, voegde h(j er aan toe, ik heb nu de overstro ming hier gezien en verge leken met de ramp in de Po- vlakte verleden jaar, is deze catastrophe veel en veel erger! Grote verwachtingen overtroffen Evenals op andere gebieden zal men ook hier de hulp in twee delen moeten splitsen. Ten eerste is er de onmiddellijke hulpver lening. waarbij gerekend kun nen worden alle giften, die juist nu zo hard nodig zijn hierbij behoort ,>ok het zg. textiel-plan. waarbij alle getroffen gezinnen zo spoedig mogelijk een textiel- pakket van het Rode Kruis zul len krijgen en dan de hulp IVog steeds groeit de hulp Bjj dit onderhoud op het minis terie van Buitenlandse Zaken, waar de besprekingen vanzelf sprekend in dit stadium nog slechts een algemeen, voorlopig karakter droegen, waren ook aanwezig de heren Erling Steen, president van het Noorse Rode Kruis, en Wilfred Philips, hoofd van het Bureau Organisatie van de Liga. Besloten werd, dat de Liga onmiddellijk alle bij haar aangesloten organisaties zal ver zoeken de hulpverlening aan ons land te laten lopen via de Nederlandse Rode Kruis-schijven, zodat men straks niet langs en eventueel tegen elkaar zal gaan werken. Verder zal terdege reke ning worden gehouden met de industriële en economische belan gen van ons land. zodat door de hulpverlening op grote schaal geen schade aan bepaalde takken van bedrijf of industrie zal wor den toegebracht. Hoe groot het bedrag van de totale hulpverlening van Rode Kruis-zijde zal worden, is nog met geen mogelijkheid te zeggen en op dat punt was de heer Sandström dan ook zeer voor zichtig. Er is een totaal bedrag genoemd van 10 millioen dollar, maar nog steeds groeien de be dragen in alle landen, zodat men alleen maar optimistisch kan zijn. En dat is men dan ook wel. al worden er nog geen verwachte bedragen genoemd. Vast staat in sjjL j ieder geval, dat tot voor enkele r^[ dagen in Zwitserland bv. 2.500.000 Zwitserse francs bijeen waren ge- bracht, in Italië 250 millioen Lire. i?!'.-*» in Frankrijk 16 millioen Franse francs, in Noorwegen ca. 600.000 dollars en in Zweden ongeveer 10.000.000 Zw. Kronen. Daarbij komen echter nog grote giften in natura. zoals van de Zweedse re gering, die o.m. 100.000 dekens gaf. Eén ding kan zonder meer worden gezegdhet is nog maar heel zelden gebeurd, dat over de gehele wereld zo'n golf van ontroerende, spontane medewerking Is ge gaan, aldus de grijze presi- Ilaliaanse vriendscbapstrein naar Nederland Een vriendschapstrein van twin tig wagens met giften van Italianen voor de slachtoffers van de over stromingen. is Maandag uit Rome naar Nederland vertrokken. Nog veertien wagons, met voed sel. kleding en medicijnen, zullen op weg door Italië aan de trein worden gehaakt. Minister Beyen woonde de plech tigheid bij het vertrek bij. Voorkeurslijst toewijzing woningen Er worden inderdaad voorkeurs lijsten opgemaakt voor toewijzing van woningen aan burgers en mi litair personeel van het ministerie van Oorlog. Hierbij wordt met verschillende factoren rekening gehouden en ook het plaatselijk woningbeleid kan van invloed zijn. Voorts is ten behoeve van gerepa- trieerden van de lijsten afgewe ken. Voorgestelde ruilingen met par ticulieren worden dan ook met de grootste soepelheid behandeld en komen na een kortstondig overleg in de overgrote meerderheid van gevallen to' bevrediging der be trokkenen tot stand, aldus de staatssecretaris van Oorlog op vra gen van de heer Vermeer (Arb.). over de langere afstand, die voor al van belang zal blijken in de herstelperiode. Voor dit alles pre cies geregeld is, zullen er nog vele conferenties moeten volgen in verband hiermee zal de heer Reynolds, vertegenwoordiger van het Canadese Rode Kruis, nog geruime tijd in ons land blijven met zjjn bureau maar in ieder geval staat vast, dat door het Rode Kruis in de meest brede, internationale zin een enorme hulp zal worden geboden. Een hulp, die, als wjj door de voorzichtige woorden van presi dent Sandström en zijp mede-af gevaardigden heen kunnen zien, zelfs hun verwachtingen gaat overtreffen Advertentie Het ideale paar Wilt U het beste uil Uw extra scherpe Gillette scheermesjes halen? Dan moet U een Gillette 6cheerapparaat gebruiken dat er speciaal voor gemaakt is, want mesje en apparaat vormen een ideaal paar. Zij garanderen dal U zicb elke morgen perfect scheert. -N GILLETTE SCHEER4PPAR.4AT EN ZIJ BEHOREN BU .ELKAAR Blue Gillette 1 f n7- - Thin Gillette f °'7j P" 5 Een .goeie morgen" begint met Gillette! Yoorzilters van zes partijen Herdenking van Februari-staking De voorzitters van zes Neder landse politieke partijen, de KVP, de VVD, de P.v.d.A., de A.R., de CHU en de KNP hebben een ge meenschappelijk manifest opgesteld betreffende de herdenking van de Februaristaking. In het manifest wordt o.m. ge zegd. dat in Februari 1941 de Ned. vrijheidsgeest zich richtte tegen de geestelijke dictatuur en het anti semietisme van nationaal-socialis- tische huize. Wij richten ons thans met dezelfde kracht tegen het communistische schrikkelijke ge weld en anti-semietisme, dat syste matisch door de dictator in Moskou werd bevolen en aangewakkerd, aldus het manifest. Elk jaar opnieuw trachten de communisten in Nederland (de marionetten van Moskou) uit par- tijzuchtige overwegingen de her denking van de Februaristaking te misbruiken voor hun demagogische propaganda. Opnieuw trachten zij het te doen voorkomen, alsof het heldhaftig verzet tijdens de bezet ting een bij uitstek communistische zaak zou zijn geweest. Onderge tekenden van het manifest voelen zich gedrongen de Amsterdammers er aan te herinneren, dat de strijd tegen de onderdrukker en het pro test tegen de mensonterende ver volging van velen van onze mede- Deel bevolking Hoge Zwaluwe deze week terug De burgemeester van de gemeen te Hoge en Lage Zwaluwe, de heer C. Vlak, heeft medegedeeld, dat vermoedelijk nog deze week een deel van de geëvacueerde bevol king naar het kerkdorp Hoge Zwa luwe kan terugkeren. Slechts die evacuees kunnen terugkeren die een huis langs de dijk bewoonden. Deze woningen zijn thans droog en het wachten is nog op toestemming van de inspectie van de volksge zondheid. Deserteur Prinsen buiten spel? Van oitze correspondent te Soerabaja) Oiilangs heeft de minister van Justitie van Indonesië, nir Loekman, verklaard dat door hem een com missie is ingesteld, die tot taak heeft te beslissen of de door de in Indonesië verblijvende gedemobili- seerden van het Nederlandse leger ingediende aanvragen tot verlen ging van hun verblijfsvergunning al dan niet zullen worden ingewil ligd. Zoals bekend, hebben de maat regelen. die eind vorig jaar door de Indonesische regering weiden ge nomen. tegen in Indonesië geves tigde Nederlandse ex-militairen, onder de Nederlandse gemeenschap moesten verlaten. Een instantie van het Indonesische Hoge Com missariaat te Den Haag zou be oordelen of zij eventueel naar In donesië zouden mogen terugkeren. Nog voordat voor een van de be trokkenen de „uitwijzingstermijn" was verstreken, werden echter alle maatregelen door Djakarta opge schort. Tegelijkertijd werd meege deeld dat deze kwestie opnieuw be keken zou worden en dat er t.z.t. een nieuwe regeling bekend zou worden gemaakt. „Soepelheid" De omschrijving: „in Indonesië verblijvende gedemobiliseerden van het Nederlandse leger" is echter vrij vaag en daarom hebben wij ons om nadere inlichtingen gewend tot de immigratiedienst. Men gaf ons daar te kennen dat in dit verband onder „gedemobili seerden" moeten worden gerekend zowel ex-leden van de Koninklijke Landmacht, als die van het K.N.I.L., en bovendien nog al die genen. die in Nica- of Ntrub-ver- band naar Indonesië zijn gezonden. In Nica-verband kwamen na de oorlog vele particulieren «n amb- tenaren naar Indonesië, aangezien burgers door het geallieerde com mando niet werden toegelaten. In Nirub-verband kwamen personen, die op de een of andere wijze iets met rubber te maken hadden. Zowel Nica als Nirub waren op semi-militaire leest geschoeid. Van de zijde van de immigratie dienst verzekerde men ons dat de door de minister ingestelde com missie met grote soepelheid zal op treden. Men voegde hieraan toe, dat in militair, of in Nica- of Ni rub-verband uitgezondenen, die geen actief aandeel hebben gehad in de strijd tegen de republiek van Djokja. geen moeilijkheden zullen ondervinden. Hieruit, zou te concluderen zijn dat de anderen dus wèl moeilijk heden zouden kunnen ondervinden. Dit laatste nu is in strijd met de amnestie-paragrafen in de R.T.C.- overeenkomst. Verder zal het tot dusverre ingenomen standpunt dat ex-militairen na het verstrijken van de tijd van hun verblijfsver gunning. of na beëindiging van de met hun werkgever gesloten ar beidsovereenkomst, eerst naar Ne derland moeten gaan om daar te laten beoordelen of zij naar Indo nesië terug mogen, worden verla ten. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst in dergelijke gevallen de betrokkenen toe te staan, hangen de de belissing, in Indonesië te blij ven. Wat verder opvalt is, dat de uit het Nederlandse leger gedeserteer de Prinsen, die thans als luitenant in het Indonesische leger dient, geen zitting heeft in de commissie. Tot nu toe was het immers deze deser teur, die uiteindelijk over de hoofden van alle andere instanties heen besliste welke Nederlandse ex-militairen wel en welke niet in Indonesië mochten blijven of zou den worden toegelaten. Of Prinsen thans wellicht achter de schermen nog een rol in deze za ken speelt, is niet bekend. Vol spanning wacht men in Indo nesië thans af hoe de beslissingen van de commissie zullen uitvallen en hoever de door de immigratie- dient aangekondigde soepelheid zal gaan. burgers, met name van de Joodse Nederlanders, geschiedde in ge meenschappelijkheid. over alle par tij-politieke en levensbeschouwe lijke grenzen heen. Wat ons. mensen van verschillen de richting en levensovertuiging ook scheide, wij staan op de ge meenschappelijke bodem der gees telijke vrijheid en der politieke de mocratie, welke haar stempel heeft gedrukt op onze beschaving. Minder dan ooit hebben de com munisten thans, nu hun bevelvoer ders in Moskou tot een zelfde ver volging van Christenen en Joden opzwepen, het recht zich het mono polie van de herdenking der Fe bruaristaking toe te eigenen. Gewonden uit Korea terug Te Rotterdam zijn vanochtend enige gewonde Koreavrijwilligers, die met een Amerikaans troepen transportschip in ons land zijn aan gekomen, ontscheept. Er waren drie Nederlanders, die o.a. verwelkomd werden door de garnizoenscommandant van Rot terdam, en de chef staf inspectie verkeerswezen. Er waren ook zeven gewonde Belgen, die met ambulanceauto's naar hun vaderland zullen terug keren en drie Franse gewonde Ko reavrijwilligers, die met ambulan ces naar het vliegveld Valkenburg werden vervoerd, van waar ze de reis naar Frankrijk per vliegtuig zullen vervolgen. BEKNOPT NIEUWS Binnenland .Met het s.s. „Rijndam" keren op 26 Februari 5 militaire vliegers we gens het beëindigen van hun oplei ding uit de Ver. Staten naar Neder land terug. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het op 11 Juli 1952 te Parijs on dertekende aanvullend protocol no. 3 tot wijziging van het verdrag inzake oprichting ener Europese Betalings- De sigarenwinkelier H. Bongaards te De Lier, verlootte een grote si gaar ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Het resultaat was dat een bedrag van f 100.aan het Na tionaal Rampenfonds kon worden overgemaakt. De samenwerkende organisaties in het kappersbedrijf houden Zondag 1 Maart a.s. in „Bellevue" te Amster dam een internationale mode- en kapselshow ten bate van het Natio naal Rampenfonds. Op de internationale voorjaarsbeurs te Keulen zal tijdens het tweede deel van deze jaarbeurs van 8 tot 10 Maart een tentoonstelling van Ne derlandse bloemen worden georgani seerd, welke de grootste zal zijn, die in het na-oorlogse Duitsland gehou den is. Grote belangstelling voor proces-Hamid Vertegenwoordigers van de Ne derlandse, Amerikaanse en Austra lische ambassades zullen het pro ces tegen sultan Hamid II, dat morgen begint, op de publieke tri bunes bijwonen. De 200 beschik bare plaatsen zjjn onder 600 gega digden verloot. Ook voor de pers- plaatsen waren meer aanvragen dan plaatsen. 3 Nederlandse bla den, 3 Chinese bladen, 4 Indonesi sche bladen, benevens de pers bureau P. I. Aneta en Antara kregen een plaats voor de pers tribune. Motie over ambassade te Moskou Half Maart in behandeling In een besloten plenaire zitting van het Indonesische parlement werd besloten het voorstel van de heer Troenodjojo (Masjoemi) om wijziging te brengen ui de agenda van de parlementszittingen en met name om de motie-Rondonoewoe betreffende de opening van een Indonesische Ambassade in Mos kou, eerst na het reces in Arpil te behandelen, af te wijzen. Dit be tekent. dat deze motie reeds half Maart in debat zal komen. Voorts betekent dit. aldus verklaarden be paalde politieke kringen aan PI. Aneta. dat het van de houding van het kabinet zal afhangen, of een eventueel aannemen van de motie- Rondonoewoe. een kabinetscrisis zal kunnen veroorzaken. In de mo tie-Rondonoewoe wordt de rege ring uitgenodigd nog dit jaar een Ambassade in Moskou te openen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3