Gemeente verleent ƒ15.000 subsidie Proef maar eens een andere... Des te lekkerder smaakt je dan weer Zo zacht, zo zuiver Van Grieken en Leerdam in 't ongelijk; optreden R.M.I. oncollegiaal genoemd Mr. H. A. J. Reumer gaat met pensioen Zes en zestig donors kregen de Landsteiner-plaquette 't Boekenplankje Het is zo langzaam aan een traditie geworden, dat ter ge legenheid van iedere boeken week, telkenjare omstreeks het einde van Februari ge houden, twee kleine boekjes verschijnen, die dan de naam dragen van „het geschenk". Het zijn werkjes, uitgegeven door de Vereniging ter bevor dering van de belangen des boekhandels, één is proza, het ander is een bundel poëzie. Ditmaal is dit laatste boek gewijd aan „De MUZEN EN DE SEIZOENEN", een bloemlezing van verzen, die de dichteres Clara Eggink bijeen heeft gebracht, gedich ten kiezende waarin de dich ters de vier seizoenen bezin gen, verdeeld in vier afdelin gen: lente, zomer, herfst en winter en in het geheel be vattende twee en vijftig ver zen, dat is voor iedere week van het jaar één gedicht. Deze boekenweek-uitgave is door de uitgeefster allereerst be doeld voor jonge mensen, doch ook voor de oudere. Het is een verdienste van de jaar lijks terugkerende „dubbele" uitgave ter gelegenheid van de boekenweek, dat de Ver eniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, naast het proza ook telkens weer de aandacht van het le zend publiek in ons land (en de eerste plaats van de jongeren) voor de dichtkunst blijft vragen. En dat op zulk een aantrekkelijke, smaak volle en zeer geanimeerde wijze.' Want niet alleen dat Clara Eggink er volkomen in is geslaagd zeer mooie ge dichten, uit verleden en he den onzer letterkunde bijeen te brengen, ook de uiter lijke verzorging van het werkje is in talentvolle han den geweest: Jenny Dalen oord slaagde er in „De Muzen en de Seizoenentot een fraai geheel te maken, haar déco ratieve omslagtekening, die aan primitief weêfwerk her innert en haar alleraardigste vignetten vormen een attrac tie voor deze uitgave, die on getwijfeld gezien ook de groeiende belangstelling voor poëzie onder de jongeren duizenden lezers zal vinden. Ben van Eysselsteijn. Uitgave verzamelde werken van Louis Couperus Voorstel met 23 tegen 19 stemmen aanvaard Nadat alle Raadsfracties daarover haar mening kenbaar hadden gemaakt er waren vóór- en tegenstanders, terwijl onder de leden der ILV.P.-fractie de meningen verdeeld waren en nadat de wet houder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer J. van Zwijndregt, het voorstel van B. en W. met klem verdedigd had, heeft de Gemeente raad gistermiddag met 23 tegen 19 stemmen aangenomen het voorstel, om een subsidie van 15.000.toe te kennen aan de Stichting „De Samenwerkende Uitgevers" ten behoeve van de uitgave van de ver zamelde werken van Louis Couperus, door op de begroting voor 1952 een bedrag van 7500.ter beschikking te stellen en voorts in de volgende vijf jaren telkens een vijfde gedeelte van dit bedrag ter be groting te brengen. Tegen het voorstel stemden de wethouders Dresmé en Dettmeyer en de volgende Raadsleden: mevr. Daamen-Allard, de heren Vugts, dr mr Van Staaij, Lem, mr Borghols en mr de Jong (allen K.V.P.)de heren Smitskamp, mr Hangelbroek, Jac. Dubbeldam en Verburg (allen A.R.)mevr. v. d. Bosch—De Jongh, mej. mr Ten Broecke Hoekstra en de heren mr Mens Fiers Smeding, mr Dankelman en Nieukerke (allen V.V.D.), en de heren Swart en De Haan (beiden C.H.) Vóór het voorstel stemden de wethouders Feber, Van Zwijndregt, Van Aartsen en v. d. Oever, alsmede de gehele P. v. d. A., en C.P.N.- fractie, en de heren mr Schiirmann (K.V.P.)Dinkhuijsen (K.V.P.) en jhr mr Van Asch van Wijck (A.R.). Eerbetoon aan onze grootste romanschrijver In zijn betoog, waarvan wij gis teravond nog een gedeelte konden vermelden, bracht de heer Van Praag (CP.N.) naar voren, dat het een schande zou zijn voor Den Haag, als er niet voor gezorgd werd. dat deze uitgave tot stand kwam. De heer mr Hangelbroek (A.R.) daarentegen had weinig be wondering voor het voorstel van B, en W. Spr. had daartegen materiële bezwaren. Naar zijn mening zou er met de uitgave dezer verzamelde werken geen sprake zijn van „een monument, dat zichtbaar zou zijn voor het gehele Volk". Bovendien moet niet uit het oog worden ver loren, dat de werken van Couperus in elke bibliotheek voorradig zijn. Verder had spr. bezwaren van fi nanciële aard. Immers: als er sub sidie zou worden verleend, zou dit geschieden uit het tekort van 7 millioen, dat de begroting aangeeft. Het tenietgaan van Couperus' wer ken staat hier niet op het spel en de A.R.-fractie aarzelde dan ook haar stem aan het voorstel te ge ven. De heer mr Schürmann (K.V.P.) vertolkte de mening van diè leden der Rooms-Katholieke fractie, die niet achter het. stand punt van de heer Van Staaij staan. Spr. noemde Couperus een letter kundige van de allerhoogste rang en was van mening, dat de Ge meenteraad deze facet niet uit het oog mocht verliezen. Dat het te genwoordige geslacht niet zoveel interesse meer heeft voor de werken van Couperus achtte spr. geen maatstaf. Zijns inziens is het beroep, dat hier op de Gemeente wordt gedaan, volkomen verant woord. „Het Rijk wil zijn deel dra gen en dat dient ook de Gemeente te doen. Dat is een plicht van er kentelijkheid jegens Couperus", zo besloot de heer Schürmann. De heer Swart (C.H.) was van mening, dat de uitgevers ieder 2000..néér zouden kunnen ver strekken. Vooralsnog kon zijn frac tie haar stem niet aan het voorstel geven- Verdediging door wethouder Van Zwijndregt Wethouder v. Zwijn- dregt begon met er op te wijzen, dat het hier een eerbe- Tolale saneringsplan ongeveer „pan-klaar" De wethouder van de We deropbouw, de heer ir L. J. M. Feber, heeft gistermiddag in de vergadering van de Ge meenteraad meegedeeld, dat het totale saneringsplan van onze stad ongeveer „pan klaar" is, om by de Raad te worden ingediend. Het sane ringsschema is gereed in de vorm van een nota, welke door de directeur van de Gemeentelijke Dienst v. d. Wederopbouw en de Stads ontwikkeling aan het College van B. en W. is aangeboden. Bovendien wordt er gewerkt aan een zeer globale bereke ning der kosten, die aan de sanering zullen zijn verbon den. De saneringsnota kan binnen zeer korte tijd tege moet worden gezien. Elk voorstel zal dus kunnen wor den bezien in het kader van het algemene saneringssche ma. Een van de eerste voorstel len zal zijn de sanering van het gebied, gelegen in de omgeving van de Rogstraat en de Ooststraat. toon betreft aan één van onze grootste romanschrijvers en de grootste Haagse romanschrij ver. En wanneer het voorstel niet met algemene stemmen zou worden aangenomen, zou dit het karakter van het eer betoon doen verminderen. Spr. memoreerde vervolgens, dat in Maart 1949 bij Nota van Wijzi ging op de begroting voor 1949 een bedrag van ƒ7500.is gebracht als subsidie voor de uitgave van de verzamelde werken van Louis Cou perus. In de loop van de volgende vyf jaren zou dan telkens een vijf de gedeelte van het restant van het gevraagde subsidie ad 16.875.— of 1.875.ter begroting worden ge bracht. Daar de aan het Rijk en het Prins Bernhardfonds gevraagde subsidies niet werden toegekend, is evenwel de toen geraamde uit gave niet doorgegaan. Thans zijn de plannen opnieuw ter hand ge nomen en is er een basis gevonden, waarop met de uitgave nog dit jaar een begin kon worden gemaakt. De Regering is bereid, het ge vraagde subsidie van ƒ15.000. toe te kennen. Er staat dus volgens de wethou der niets in de weg, om aan het be sluit van 1949 gevolg te geven. Voor de Nederlandse cultuur is een uitgave van de verzamelde wer ken van Couperus van grote bete kenis. Als cultuurdaad op zichzelf is deze uitgave het subsidie waard, aldus spr., die zich afvroeg, of, mr Mens Fiers Smeding, indien een goedkope volkseditie veel geld zou hebben gekost, dan een ander standpunt zou hebben ingenomen. Overigens hebben B. en W. geen waarderingsoordeel uitgesproken, maar alleen gewaagd van de grote culturele betekenis van de uitga ve. Verder dient niet uit het oog te worden verloren, dat de Nederland se uitgevers vaak met veel risico en grote verliezen boeken uitge ven. Maar hier is het risico tè groot, aldus spr., die er in dit ver band op wees. dat het accountants, rapport stelde, dat „het onderha vige project onzerzijds ten stellig ste moet worden ontraden". Des alniettemin heeft de Stichting „De Samenwerkende Uitgevers" beslo ten. de uitgave door te zetten en het is volgens de wethouder niet meer dan billijk, dat zij een be roep heeft gedaan op de Overheid. Teleurgesteld toonde spr. zich over het standpunt van de V.V.D.. die het particuliere initiatief steeds zo waardeert. „Men moet", zo be toogde de heer Van Zwijndregt, „van grote allure zijn". Het verle nen van het gevraagde subsidie is volkomen verantwoord, ook bij een begroting, die een zeker tekort Ir A. J. Ehnle, hoofddirecteur P.T.T. (links) en besteller lste klasse T. B. van Kralingen (8de van linksbehoorden tot hen, die de Landsteiner-plaquette kregen. Rechts mr J. Wilkens, voorz. afd. Den Haag van het Rode Kruis en 8de van links jhr P. H. Verspyck, geneesheer-directeur Gem. Ziekenhuis. HAAGSCHE COURANT Dinsdag 24 Februari 1953 Pagina 3 Advertentie aangeeft. De culturele betekenis ligt hierin, dat het complete oeuvre ter beschikking komt van particu lieren en bibliotheken. Tenslotte deelde spr. mede, dat het tekort minimaal geschat wordt op 48.000.Blijft het aantal ver kochte exemplaren beneden de 1200, dan wordt het tekort veel groter. Daar deze zaak, volgens de voorzitter, de heer ir. Feber, nu van alle kanten was belicht, stelde hij voor onmiddellijk over te gaan tot stemming, welke het in de aan hef vermelde resultaat had. Aanleg sproeileiding op „Westduin" Het voorstel tot de aanleg van een sproeileiding op de be graafplaats „Westduin", waarvoor de kosten op 21.000.worden ge raamd. werd, na een toelichting van de wethouder van Openbare Werken, de heer Dettmeyer, zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Met het oog op de toekomstige sanering werd tenslotte besloten tot aankoop van grond, gelegen tussen de Rogstraat en de Oost straat met de daarop aanwezige opstallen Rogstraat nrs 11-13 en Ooststraat nrs 38-40 en tot de restauratie van deze opstallen. Een bedrag van ƒ10.500.werd hier voor beschikbaar gesteld. DR. L. J. VAN DER MANDELE OVERLEDEN Chef van het Militair Hospitaal In Wassenaar is gisteren over leden de reserve officier van ge zondheid der le klasse dr. L. J. van der Mandele. Dr. v. d. Mandele, die in 1890 werd geboren, was chef van het Centraal Militair Hospitaal in Den Haag. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. Dr. v. d. Mandele werd op 23 Juni 1919 benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse, op 23 Juni 1927 tot officier van gezondheid le klasse, op 15 December 1937 tot dir. officier van gezondheid 3e klasse, op 1 Januari 1948 tot dir. officier van gezondheid 2e klasse en op 7 Maart 1949 tot dir. officier van gezondheid le klasse. De crematie is bepaald op Woensdag a.s. te Velsen na aan komst van trein 10.30 uur te Drie- huis-Westerveld. Franse hulp voor slacht offers watersnood De hier ter stede woonachtige Franse lithograaf Louis Favre heeft drie van zijn litho's afge staan. waarvan de opbrengst by verkoop ten goede zal komen aan de slachtoffers van de watersnood. De litho's zyn geëxposeerd by de boekhandel Boucher aan het Noordeinde. Franse populaire muziek Lezing van prof. Braïloïou, Voor de leden van de Alliance Frangaise hield gisteravond in de tuinzaal van de Dierentuin prof. Constantin N. Braïloïou, een lezing over „De pojrtslaire muziek van Frankrijk". Prof. Braïloïou, Roe meen van geboorte en vroeger in Boekarest directeur van het con servatorium. heeft jarenlang on derzoekingen verricht op het ge bied van de Volksmuziek. Vooral op het terrein van de Franse en Spaanse volksmuziek heeft hij waardevolle voorbeelden opge spoord en op de plaat vastgelegd. Over het Chanson van voor de 15e en 16e eeuw was eigenlijk tot dusver weinig bekend. Prof. Braï loïou echter heeft een schat aan materiaal daaromtrent byeen we ten te brengen en aan de hand van verschillende opnamen vertelde hij tal van bijzonderheden over de di verse muzikale uitingen het pro fane en geestelijke lied, zoals dat leefde in Bretagne en andere delen van Frankrijk. Zijn lezing werd met aandacht door de aanwezigen aangehoord. Na de pauze was er gelegenheid tot 'het stellen van vragen. De oorlog der melkinrichtingen De fungerend president van de Haagse Rechtbank, mr J. H. Ma- rius, heeft vanochtend uitspraak gedaan in het kort geding tussen de Residentie Melkinrichting en de melkinrichtingen Van Grieken en Leerdam. In de zaak waarin de R.M.I. als gedaagde optrad, werden Van Grieken en Leerdam veroor deeld zich te onthouden van po gingen bezorgers van de R.M.I. te bewegen tot het onmiddellijk op zeggen van hun dienstverband by de R.M.I. en tot betaling van een dwangsom van 1000 voor iedere dag, dat wordt gehandeld in strijd met dit vonnis. Advocaat-generaal bij het Haagse Hol Morgen zal mr. H. A. J. Reumer, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, aftreden als advocaat-generaal bij het Haagse Gerechtshof. Mr. Reumer werd te Almkerk geboren. In 1914 promoveerde hij tot doctor in de Rechtswetenschap- Mr H. A. J. Reumer Vijftien maal bloed afgestaan Mr. J. Wilkens, de voorzitter van de afdeling 's-Gravenhage van het N'ederlandsche Roode Kruis heeft gistermiddag in een der zaaltjes van het Pagehuis aan het Lange Voorhout aan 66 donors uit Den Haag en naaste omgeving, omdat zij ieder al 15 maal bloed hebben afgestaan aan de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis, de Landsteine-plaquette uitgereikt. Mr. Wilkens memoreerde aller eerst in zijn toespraak de storm vloedramp van 1 Februari jl. Het Rode Kruis heeft veel werk ver zet. „Thans", aldus spr., „sta ik gelukkig nu eens niet tegenover slachtoffers, maar mag ik mij rich ten tot donors, die al vijftien maal bloed gaven. Vijftien maal is veel en dat pleit voor hun gezondheid". Mr. Wilkens dankte de donors voor hun bereidwilligheid, waarop door het Rode Kruis nooit tevergeefs een beroep gedaan is. In het kort zette spr. vervolgens uiteen, wie dr. Landsteiner was, naar wie de plaquette genoemd is. In 1943 over leed dr. Landsteiner. die Oosten rijker was. in de Ver. Staten. In 1940 kreeg hy de Nobel-prijs voor geneeskunde Hij ontdekte, dat het menselijk bloed te onderscheiden is in 4 groepen. Thans kan zonder risico, als men de juiste bloed groep gebruikt, bloedtransfusie toegepast worden. „Het Rode Kruis", aldus mr. Wilkens, „heeft met het uitreiken der plaquettes niet willen wachten tot de drukke dagen voorbij zijn". Spr. prees zich gelukkig, te kun nen constateren, dat er onder de Haagse bevolking nog vele krach ten schuilen, die zich onzichtbaar hebben willen inzetten voor hun medemensen. Hierna reikte hij aan ieder der 66 aanwezige donors persoonlijk de Landsteiner-plaquette uit. Óp deze plaquette staat als symbool een pelikaan. Immers de moeder pelikaan pikt haar borst open. om haar jongen te voeden met haar bloed, zo zei spr. nog. ut,; aan de universiteit te Utrecht. Hij vestigde zich als advocaat en procureur in deze stad en was tevens geadmitteerd bij het Hoog Militair Gerechtshof. In Utrecht is hij ook plaatsvervangend voorzit ter van de Raad van Beroep ge weest en hy werd daar gekozen tot lid van het Historisch Genootschap. In 1921 werd mr. Reumer benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten, ter standplaats Rotterdam. In de Maasstad heeft hij talloze functies bekleed. Hij werd er o.m. benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van de Raad van Beroep, tot lid van de Vereniging voor de Uit gaven van de bronnen van Oud Vaderlands recht, tot lid van de Voogdijraad, tot lid van de ge meentelijke Bioscoopcommissie, tot plaatsvervangend lid van de Raad van Beroep der Directe Belastin gen. tot waarnemend secretaris van de bovengenoemde raad en tot lid van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren. In 1926 werd hij aangewezen als hoofd van het parket bij de Kan tongerechten te Rotterdam en het volgende jaar koos men hem als lid van de Rotterdamse gemeente raad. In Rotterdam is hij verder secretaris geweest van de Christe lijke Historische Raadsfractie, secretaris van de Christelijk Historische Kiesvereniging Rotter dam-centrum. lid van de commis sie voor de Volkshuisvesting en lid van de commissie van de Gemeen tebibliotheek en leeszalen. In 1921 werd hij benoemd tot lid van de commissie inzake de herziening van de wettelijke bepalingen be treffende het motor- en rijwiel- verkeer, (Motor- en Rywielcom- missie). Ook is hij lid geweest van de commissie van voorbereiding tot exploitatie van het Gemeente lijke Trambedrijf aldaar in de vorm ener N.V. In 1931 werd mr. Reumer be noemd tot subst. Officier van Justi tie bij de arrondissementsrecht bank te Rotterdam en in 1933 tot plaatsvervangend voorzitter van het Ambtenarengerecht aldaar. In 1936 volgde zijn benoeming tot reserve-kapitein voor Speciale Diensten bij de Generale Staf In 1942 werd mr. Reumer advo caat-generaal bij het Gerechtshof te Arnhem en drie jaar later pro cureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof in deze stad. In het zelfde jaar volgde zijn benoeming tot lid van de Zuiveringscommissie voor rechterlijke ambtenaren in 't ressort Arnhem. In 1946 werd hij benoemd tot advocaat-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Pakket textiel van wagen gestolen Een koetsier van Van Oend en Loos moest gisteren een pakket textiel, ter waarde van f 900. afleveren bij een magazijn in de binnenstad. Toen hij ter plaatse kwam. was het pakket van zijn wagen verdwenen. De recherche stelt een onderzoek in. MEISJE VIEL VAN HAAR FIETS De 18-jarige mej. S. v. d. K. van de Wildhoeflaan kwam gisteravond op de hoek van de Hanenburglaan en de Valkenboskade met haar fiets te vallen. Zij liep een hersenschud ding en een sleutelbeenfractuur op en is in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. Van Grieken en Leerdam wer den onontvankelijk verklaard in hun tegeneis, dat de Residentie Melkinrichting zich zou onthou den van de door haar toegepaste concurrentie-methoden. De eise ressen werden veroordeeld tot de kosten van het geding, groot 30. In zijn motivering stelde de president, dat omstreeks 11 Febr. Van Grieken en Leerdam een be trekking hadden aangeboden aan bezorgers van de R.M.I. en hun een bedrag van 50 en een weekloon hadden toegezegd, wanneer de be zorgers terstond hun contract met de R.M.I. wilden verbreken. Welis waar werd door Van Grieken en Leerdam aangevoerd, dat deze handelwijze een tegenmaatregel was tegen de h.i. unfaire concur rentie van de tegenpartij, maar dit was, aldus de president, geen vrij brief om zelf op een dergelijke wijze te handelen.Het aanzetten tot contractbreuk staat vast en vormt een onrechtmatige daad, ook voortvloeiend uit het aanbieden van zakelijke emolumenten. De actie, om de klanten van de. R.M.I. door employé's van Van" Grieken en Leerdam te doen be zoeken teneinde deze te bewegen de leveranties niet langer door de R.M.I. te doen geschieden, noemde de president eveneens onrechtma tig. Deze methode had tot doel het handelsgebied van de R.M.I. te verkleinen en schade toe te bren gen. Wat de uitspraak betrof in de zaak, waarin Van Grieken en Leer dam als eiseressen optraden, voer de de president aan, dat de han delwijze van de R.M.I. om slijters van Van Grieken en Leerdam een wyk aan te bieden en vijf jaar con tractueel aan zich te binden niet in strijd was met de Pryzenverorde- ning 1953. Tussen de eiseressen en de slijters bestond geen dienstver band, doch slechts een zakelijke re latie. Bovendien heeft de R.M.I. haar aanbiedingen gedaan aan alle slyters. Weliswaar betekende het optreden der R.M.I. nadeel voor eiseressen, maar deze han delwijze was niet onrechtmatig. Evenmin is door de R.M.I. een mis leidende voorstelling van zaken ge geven. Zy is vrij te contracteren met wie zy wil. De president was van oordeel, dat het optreden van de R.M.I. niet als collegiaal kon worden beschouwd, maar dat van enige onrechtmatigheid geen sprake was. De kapitein (links) en de eerste stuurman van het Franse schip „Carthage", dat door de storm op het Scheveningse strand werd ge worpen, trekken zich er blijkbaar weining van aan, dat zij tot werk loosheid zijn gedoemd en dat hun schip bovendien „aan de ketting" ligt. Uit het dayloel van een *J4agenaar Gemeenteraad We hadden een Indonesische De legatie op bezoek. Bestuurs-amb- tenaren, die bij ons eens kwamen afkijken, hoe wij gemeenteraad houden. Ze troffen het bijzonder, want toevallig waren al onze On derwijs- autoriteiten op het appèl en zo konden zij genieten van een diepzinnig betoog des heren Mol len, die, eerlijk gezegd, alle school gelden wil afschaffen. Alles moet voor niks. Zover zijn we nog wel niet, maar de heer Mollen nam het voorstel tot verlaging, dan maar bij-wijze van „afbetaling". De In donesische Delegatie zat sprake loos. Het éne belangrijke na het andere, viel de heren op. Zo kreeg Wethouder Dettmeijer een paar sigaren-bandjes van Wethouder v. d. Oever en wethouder Feber, die op de hoge Burgemeestersstoel zat, liet ook de heer Wethouder Dresmé daar even op zitten. En toen de smetteloze heer Smeets de thee binnenbracht, dachten ze: nou krijgen wij ook een kopje. Maar dat zat ze niet glad. (Tenzij de he ren „in het keukentje" een kopje hebben gekregen), maar dat kon ik niet meer waarnemen, want toen zij de tribune verlieten, begon er juist een hevig debat over Louis Couperus (in de vereenvoudigde spelling) en de ƒ15.000, die de Haagse Gemeenteraad aan de „kapitaalkrachtige" Uitgevers zou moeten betalen ter ere van Eline Vere en de andere Haagsche Klei ne Zielen, dewelke door de Grote Louis ten voeten uit waren gete kend. Réchts was er tegen, omdat die 12 delen ƒ100 er zonder die 15.000 van Den Haag, tóch wel komen gezien de „kapitaalkrach tige" uitgevers. De heer Van Velsen zei dat wij met een gewoon stand beeldje op het Louis Couperusplein niet konden volstaan. De 12 delen 100) zullen het monument vor men. De heer Smeding vroeg, wie die 12 delen (a 100) zou kopen; maar dat deed er niet toe. B. en W. lagen met elkaar overhoop en stem den half vóór en half tégen, maar met 4 stemmen meerderheid krij gen de „kapitaalkrachtige" uitge vers tóch de 15.000 van Den Haag. Eline Vere ligt nu met hoofdpijn op de divan. GOUDEN JUBILEUM Schildersbedrijf H. A. J. Brouwer Het Schildersbedrijf H. A. J. Brouwer, Van Speijckstraat 12. zal eind Februari zijn gouden jubileum vieren. De tegenwoordige eigenaar, de heer E. Brouwer, heeft in ver band met de nationale ramp, beslo ten, van alle festiviteiten de voorgestelde receptie en feestavond voor het personeel af te zien. De gelden die reeds voor dit doel waren uitgetrokken, zullen geheel aan het Nationaal Rampenfonds ten goede komen. FAILLISSEMENTEN Blijkens opgave van Van der Graaf en Go's bureaux voor den Handel N-V. te Amsterdam zijn de volgende faillis sementen uitgesproken: J A. J. M. C. Engels en J. Z. van Rookhuyzen. Weimarstraat 330 alhier: D. Houtman. Danckertstraat 61 alhier: Th. P, Felix, Hugo de Crootstraat 18. alhier: Th. M H. v. d. Bos. Van Mie- reveltstraat 24. h./o. „Hebotex", Vail- lantlaan 250. alhier. Volgens dezelfde opgave zijn opge heven de faillissementen van: A. Groeneweg. Voorburg; L. W, A. Mul der alhier: P. Poen. Rijswijk; J. A. Hierck. alhier en M. F. Vloemans, al hier. alle wegens gebrek aan actief. Officiële Publicatie De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzoekt de leer krachten van scholen voor lager on derwijs en nijverheidsonderwijs in de rampgebieden zo spoedig mogelijk aan zijn ministerie Prinsessegracht 15 te 's-Gravenhage mededeling te doen van hun huidig adres; alsmede op gave van de school in de rampgebie den. waaraan zij zijn verbonden. Voor zover zr tijdelijk aan een andere school zijn te werk gesteld. wordt hun verzocht dit eveneens te vermel de». Leerkrachten, die aan het eind van de maand Februa-i geen salaris zul len hebben ontvangen, kunnen aan voornoemde minister verzoeken een voorschot op het salaris betaalbaar te stellen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2