Ir. P. J. C VOS OVERLEDEN <5^ RHEUMIN WAAROP STEMT U AF? EUROPESE CONFERENTIE OVER LANDBOUWVOORLICHTING FLAMINGO EILAND Xe ven tiende lijst slachtoffers watersnood PANDA EN DE MEESTER-DOKTER Directeur van Fokker NA'. Te Amsterdam is gisteren ge heel onverwacht op 49-jarige leeftijd overleden «r. 1'. C. J. Vos, directeur van de X.Y. Kon. Ned. Miegtuigfabriek Fokker. Ir. P. J. C. Vos is op 14 Juli 1903 te 's-Gravenhage geboren. Na zijn met succes volbrachte i studie voor werktuigkundig inge nieur aan de Technische Hoge school te Delft kwam hij in 1927 op Soesterberg in actieve mili taire dienst, waar hij tot waar nemer werd opgeleid. Na het beëindigen van zijn militaire dienst ging htf als inge nieur van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij naar Neder- landsch-Indië, waar hy tot 1935 verbleef. Daarna kwam hij by Fokker in dienst - in Neder land waar hij achtereenvol gens de functies van assistent- bedrijfsleider, secretaris van de directie en hoofd van de verkoop binnenland vervulde. In 1941 ondernam hij tezamen met do invlicger Lcegstra de ge durfde vlucht met de Fokker G-l naar Engeland, waardoor hij een nationale bekendheid kreeg. Tijdens zijn verblijf in Enge land maakte hij in dienst van de RAF verscheidene oorlogsvlueh- ten en werd hü benoemd bij het Directoraat Luchtstrijdkrachten te Londen en tot directeur van de K.L.M. te Londen. Wegens zijn verdiensten in oor logstijd werd hij benoemd tot Officer in the Order of the Bri tish Empire. Na de bevrijding werd hij in Nederland stafofficier materieel van de Luchtmacht. Ook nam hij zitting in de raad van bestuur van het Nationaal Luchtvaart Laboratorium, in de regerings commissie voor de vliegtuigont wikkeling en de commissie Rege- ringsvliogdienst op Indiö. Ir. Vos bekleedde hij de op richting van de Verenigde Neder landse Vliegtuigfabrieken de functie van voorzittend directeur, waarna hij commercieel direc teur van de tegenwoordige N.V. werd Als initiatiefnemer en eerste president van de Association In ternationale de Constructeurs de Materiel Aeronautique werd hfl HAAGSCHE COURANT Dinsdag 24 Februari 1953 Pagina 2 Variété-avond ten hate van Rampen fonds Advertentie Ir P. J. C. Vos door de Franse regering benoemd tot Ridder in het Legioen van Eer. Het stoffelijk overschot van ir. P. J. C. Vos 7.al op 28 Februari a.s. te Driehuis-Westerveld wor den gecremeerd. STADSNIEUWS nippers Er liggen geen oude tijdschriften meer op de tafel in de wachtka mer van dr. William Harvey in Southwick, maar in plaats daar van staat er nu een mand vol brei naalden, wol en ten dele voltooide vierkanten op. Er staat een bordje bij: „Willen patiënten die wachten om door de dokter ontvangen te worden met dit breiwerk voort gaan?". Het idee is van mevrouw Harvey. De vlei kanten worden aan elkaar genaaid tot dekens voor behoeftige ouden van dagen, In Chelsea (Zuid-West-Londen) kunnen leden van een moeder vereniging metalen boxen huren, die zij huiten het raam kunnen be vestigen om baby in staat te stel len zijn aandeel aan frisse licht te krijgen als er geen balcon of tuin is. De directrice zei dat de ouders aanvankelijk ongerust zijn tot dat de man, die de boxen beves tigt, zelf in de box is gestapt en er in rondgesprongen heeft om te zien of alles in orde is. Bob Wooldridge in Leeds is gisteren 100 jaar geworden. Er worden meer mensen 100 jaar en dat is vaak de moeite van het. vermelden niet waard, maar Wooldridge is niet de eerste de beste. Wooldridge was Engelands oudste inbreker tot hij zich op 94-jarige leeftijd uit de business terugtrok na weer we gens diefstal veroordeeld te zijn. De rechter liet hem los toen Wooldridge beloofde dat hy nu op zijn lauweren zou gaan rusten. Wooldridge, die gedurende zjjn carrière tot in totaal 159 jaar ge vangenisstraf is veroordeeld, heeft drie regels voor een „goede" in breker opgesteld: 1. Steel nooit van een kind; 2. Neem nooit iets van sentimentele waarde, zo als een medaille van een soldaat; 3. Gebruik nooit geweld. Je schijnt er oud by te kunnen worden DE INBRAAK AAN DE GOEN ERNEURLAAN Dader kreeg t jaar, waarvan 6 maanden voonraardelijk Een jaar. waarvan zes maanden voorwaardelijk en met aftrek van de tijd in preventieve hechtenis doorgebracht zo luidde het von nis. conform de eis. dat vanoch tend door de Haagse Rechtbank over de 22-jarige J. H. uit Rijswijk werd uitgesproken. Hij had in de nacht van 27 op 28 Februari samen met de gebroeders Van der K. een inbraak gepleegd in een horlogewinkel aan de Goe- verneurlaan en hij verdween met 80 horloges en 70 ringen. Na de inbraak had H.. die slechts weinig van de opbrengst van de buit in handen kreeg, zich als vrijwilliger voor Korea gemeld, waar hij zijn dienst uitstekend verrichtte. De Rotterdamse automonteur G P. J,. die zich had schuldig ge maakt aan heling van enkele voor werpen. door deze inbraak verkre gen. werd veroordeeld tot 2 maan den voorwaardelijk, onder toezicht- stelling en een boete van f 25. subs. 10 dagen. De Officier eiste destijds 4 maanden voorwaarde lijk. een boete van f 25 en toezicht van het Leger des Heils. De Verenigde Hollandse Interna tionale Vanété-artisten organise ren op 2 Maai t a.s. in het Gebouw voor K. en W. een variété-avond, ten bate van het Nationaal Ram penfonds. Vele artisten uit ons land hebben spontaan hun medewerking voor dit programma toegezegd. Daar is dan in de eerste plaats de humorist Lou Bandy, die met zün liedjes en grapjes de stemming ei wel in zal weten te brengen. Verder treden op: Diana et Duran- ti, een internationale muziek-at- tractie; Tony Boucher, cabaretier; Jan Oradi. Imitator: Cas van Dijk. de nieuwe Joseph Schmidt; de 3 Say tons, een rijwiel-sensatie; Ber- celini en Leonie, die een nieuw nummer brengen op het gebied van gedachten ovbrbrengen en geheu genkunst; Aenigma, met. crazy-ma. gic: Marga Graf, als Wiener San- gerin; Willy Vervoort, .conferen cier; de Corelli's met een antipode act en de Deux Corty's koningen van de lach. Er zal een orkest zijn, waarschijnlijk onder leiding van Paul Engeler en Koster. Tony Bak- kenes en Ton de Marie zorgen voor begeleiding van de diverse num mers aan de vleugel. Een dergelij ke avond wordt 14 of 15 Maart a.s. door deze zelfde combinatie in het Concertgebouw te Amsterdam, eveneens ten bate van*het Rampen fonds. gegeven. PAEDAGOGISCH CENTRUM Op 11 Februari is de afdeling Onderwijs verhuisd naar het nieu we Stadhuis. Het Paedagogisch Centrum biyft echter aan de Lyn- baan gevestigd. Voorlopig zal op de begane grond een drietal ver trekken in gebruik worden geno men. totdat de eerste verdieping, die vrijwel geheel voor het Paeda gogisch Centrum beschikbaar komt, is ingericht. Men hoopt dan over voldoende ruimte te beschik ken om de noodzakeiyke uitbrei ding aan het werk te kunnen ge ven en zelfs van tyd tot tyd ten toonstellingen op onderwysgebied te kunnen organiseren. v? AjUfrt/ 20 tabletten 45 et Cj*een leler land VOETGANGER AANGEREDEN OP DE HOFWEG Op de Hofweg is gistermiddag een bejaarde voetganger aange reden door een motorrijwiel, be stuurd door de 35-jarige hoofd agent van politie G. v. d. W. De voetganger, de 76-jarige Th. K. van het Westeinde, stak de Hof weg. ter hoogte van de V.V.V.- kiosk onvooi*7.ichtig over. De heer K. is met een gebroken enkel, een hersenschudding en een hoofd wond in het ziekenhuis Westeinde opgenomen. BOTSING OP DE VAN BOETZELAERLAAN Een voetganger en de brom fietser R. W. M. P. zijn gistermid dag op de Van Boetzelaerlaan met elkaar in botsing gekomen door tot dusver onbekende oorzaak. De voetganger, de 66-jarige J. J. G-, wonende aan de Van Boetze laerlaan liep een gekneusde schou der op en klaagde over pijn in de rechterheup. Hij is na behandeling in het ziekenhuis aan de Zuidwal naar huis gebracht. Wegens het beëindigen van een technische cursus bij de luchtmacht der Ver Staten zal morgen per KLM uit de Ver Staten naar Ne derland terugkeren de vaandrig R. Rulof uit 's-Gravenhage. dan Aetherland R ubl>er-ten loon slellinj* Nulsscliool Taan van Pool De Stichting Onderwijstentoon stellingen in Den Haag gevestigd, streeft er naar door middel van kleine, overzichtelijke exposities de belangstelling van de Neder landse schooljeugd te wekken voor Nederlandse industrieën en een beeld te geven van de wijze, waar op de producten tot stand komen. Zij beschikt thans over 16 van die tentoonstellingen, waarmee zij de scholen in het gehele land afreist. Vandaag is in de Nutsschool aan de Laan van Poot een rubberten- toonstelling geopend, die daar tot 4 Maart zal blijven. Op een 6-tal tafels wordt een duidelijk over zicht gegeven van de rubberbe reiding en haar verwerking tot producten, waarmede de kinderen vertrouwd zijn, zoals fietsbanden en waterlaarzen. Ook deze ten toonstelling zal wel aan het ge stelde doel beantwoorden; de zelf werkzaamheid van de schooljeugd te stimuleren door een beroep te doen op hun waarnemingsver mogen en hun slof te verschaffen voor een gesprek of een opstel, waarin de leerlingen de opgedane kennis zelfstandig kunnen ver werken. BAZAR WIJK 28 Wijk 28 van de Nederlands Hervormde Gemeente houdt op Donderdag 26 en Vrijdag 27 Februari een bazar in de trouw zaal van de Julianakerk, ingang Schalkburgerstraat. Van 49 Mei a.s. te Den Haag Op het programma van de Voed sel- en Landbouwcommissie van de O.E.E.S. staat een Ln Nederland te houden conferentie over de land bouwvoorlichting van deskundigen op het gebied van de landbouwbe drijfsleer, naar welke conferentie de Europese landen specialisten zullen afvaardigen. Minister S. L. Mansholt heeft het ere-voorzittersehap aanvaard van de op uitnodiging van de O.E.E.S. door de Nederlandse regering ge organiseerde Europese conferentie op het gebied van de landbouw voorlichting. aan welke bijeen komst behalve de O.E.E.S., M.S.A. en F.A.O. medewerking verlenen. Deze conferentie wordt van 49 Mei a.s. hier ter slede gehouden in het: gebouw van de „Witte", de Nieuwe of Litteraire Sociëteit. Minister Mansholt zal de confe rentie openen. Ongeveer 50 afge vaardigden uit de in en met de O.E.E.S. samenwerkende landen zullen hier getuigenis afleggen van de op het gebied van de land- en tuinbouwvoorlichting sedert het jaar 1950 gemaakte vorderingen in hun land. De conferentie beoogt nl. o.m. de studie af te sluiten, waar van het resultaat is neergelegd in twee rapporten van de O.E.E.S.- werkgroep, die in dat jaar de land bouwvoorlichting in Europa en in Amerika heeft bestudeerd en de verschillende werkwijzen critisch tegen elkaar heeft afgewogen. De conferentie draagt voor een deel het karakter van een excursie. De deelnemers zullen nl. diverse voor lichtingsobjecten in ons land be zoeken. als prof- en voorbeeldbe drijven. Internationale studie- cursus Het M.S.A. heeft de gedachte op gevat. dat een zelfde resultaat als by de studiereizen naar Amerika in het kader van het programma voor technische bystand zou kun nen worden bereikt met het orga niseren van studiecursussen in FEUILLETON 86 Natuurlijk was er heel veel te doen geweest. De nieuwe verpleeg ster moest onmiddeliyk terugge stuurd worden. Fisk moest zijn bagage pakken. Dr. Fairley zorgde voor de officiële overlijdens-acte en Mark verving hem intussen nog bij de patiënten in de stad. Ze zegden hun passage op de „San Diego" af en hoekten voor een schip dat later vertrok. Maar nu was het dan tenslotte zo ver en langzaam begon Flamingo Eiland aan de horizon ln het niet te ver dwijnen. Wat wil je van me weten? vroeg Toni bijna fluisterend. Ze voelde, hoe ze huiverde. Olivia's dood was inderdaad mooi geweest haar grote wens, om haar 80ste verjaardag te mogen vieren, was in vervulling gegaan en ze was, zonder het te weten, rustig voor altijd ingeslapen maar toch was de schok voor de nabestaanden groot Toni was over deze schok nog niet heen. Mark pakte haar obstinate kinnetje vast met zijn grote hand. Niemand lette 09 hen. Ze waren alleen op dit gedeelte vao bet dek. Enkele negen zongen afscheidsliederen Ik wil weten, wat pes (jéus je gsrvoelens voor Carlos inhielden, zei hij langzaam. Wat betekende deze man voor je? Toni staarde voor zich nft naar bet groene water van de zee. Ze zag kleine gekleurde vissen in het witschuimende spoor, dat het schip in het water maakte. Ik.... ehhij gaf me een gevoel, zoals ik nog nooit tevoren gekend had. En daarbij kwam de door DOROTHY QUENTW vertaald uit het Engels exotische sfeer van het eiland. Ik vond hem, geloof ik. erg roman tisch.... Ze lachte even bitter. Maar het had niets met échte liefde te maken, Mark, dat weet ik nu. Wil je dan alsjeblieft met mij trouwen, Toni, zodra we in Lon den aankomen? Ze draaide zich naar hem om en keek hem aan met grote verwonderde ogen. Ik ben helemaal niet romantisch, voegde hij er aan toe. Ik ga te veel op in mijn studie; maar ik houd héél erg veel van je en ik heb er zo n idee van. dat wij het samen heel goed zouden hebben, als we trouw den. Maar Mark.... je hebt toch al een meisje in Londen! Phoebe vertelde mePhoebe zei, dat je verloofd was met iemand ia Lon den! Mark laehte luidkeels. Alle- mensen, gelóófde je dat? Een man moet zulk soort vrouwen nu een maal iets op de mouw spelden, om ze van het lijf te houden. Toni, liefste, is mijn indruk juist, dat jij ook van mij houdt, of heb ik een aanval van zonnesteek O Mark, ik houd van Je, na- tour)ijk houd ik van je, ik weet bet al sinds weken, riep ze uit, terwijl ze half lachte, half huilde. Hij trok haar mee achter een ven tilator. Mark. we moeten Fla mingo Eiland goedendag wuiven.., stribbelde ze tegen, toen bij haar in zyn armen nam. Flamingo Eiland interesseert me niet meer, antwoordde Mark. terwijl hij haar enigszins onhandig begon te kussen. Ik heb het te druk met het geluk van myn toe komst. EINDE. De twee zusters Inspecteur Tak kreeg een ingeioikkelde zaak te ont warren, maar hij schoot slecht op, totdat hij een be langrijke tip kreeg. En toch had ht) nog de hulp van een charmant jong meisje nodig, om geheel en al uit de dool hof te komen. Twee broe ders in de boosheid en een ogenschijnlijk rechtschapen jonge boe Ir hun delaar vorm den een trio, dat oppervlak kig gezien helemaal met samen paste, doch de saam horigheid uit vreugdeloze jeugdjaren kon niet worden weggecijferd en hun solida riteit bleef door de jaren heen bestaan. De deftige ge meente-ontvanger zag zijn reputatie bedreigd en kreeg bijna de genadeslag, toen hij hoorde hoe zijn dochter des nachts met. inbrekers op pad toog en de twee in zich zelf gekeerde oude dames Jutte bleven bij dit alles on aandoenlijk en onopvallend achter haar gesloten gordijn tjes leven. De juwelier Hart was allerminst tevreden over al de gebeurtenissen in de vnnkelstraat, en had alles wel gedacht. Trouwens, wat die staande klok betreft, kreeg hij gelijk ook. Maar wat er in de klok sat, heeft hy nooit kunnen vermoeden, al was hij gediplomeerd horloger. U kunt het echter te weten komen evenals el het andere wanneer deze feuilleton leest, die morgen begint en die geschreven is door Jot Lodewijks, van wie reedt eerder een feuilleton m ent blad verscheen, name lijk .Vlucht voor Marion". Europa. Nederland daartoe door O.S.A. aangezocht geniet thans de primeur van het organiseren van twee dergelijke cursussen in het belang van de productiviteits verhoging Het aantal landbouw kundigen, dat per cursus is uitge nodigd bedraagt dngeveer 30. Een vierweekse cursus op hel gebied van de bestrijding van veeziekten vangt 18 Mei a.s. aan, in het paleis Noordeinde. de technische leiding handen van de inspecteur van heer Veearlsenykundige dienst,' de r J. M. van den Born. HEDENAVOND Debussy's Estampes 19.45 uur op de 402 nieterband Hilversum I A.V.R.O.)Hans Henkemans (geb. 191S te Den Haag, leerling van George van Renesse, B. van den Sigtenhorst Meyer en Willem Pijper) is als pianist behalve Mozart- ook De bussy-specialist. Hij eindigt van avond zijn recital met de in Juli 190', gecomponeerde Estampes, welke Debussy zo noemde naar de gelijknamige koper- en hout-gra vures. Het zijn dan ook illustra tieve klankgedichtjes met de vol gende titels: I: Pagodes, een klankschildering uit het verre Oosten, waarbij De bussy putte uit. zijn. herinnering aan de volksmuziek van Kambodja en de Javaanse gamelan, welke hij hoorde op de Parijse Wereld tentoonstelling van 18991900. Het Chineese 5-t.omge toonstelsel ver hoogt de sfeer. 2: Soirée dans Grenade, een Spaans stemmingsstuk in I-Iuba- nera-rhythme, waarbij de atmos feer ivordt geïntensiveerd door een steeds terugkerende cis, eerst als octaaf in de rechterhand, daarna als repeterende bas in de linker hand. Debussy ontleende dit effect aan Ravel, die het, voor het eerst had toegepast in zijn Cites Auricu- laires van 1898. 3: Jardins sous la Pluie, stem mingsmuziek, maar tevens een im pressionistische verwerking van tuee Franse volksliedjes, een Ronde en een Berceuse, welke respectievelijk getiteld zijn Nous n' irons plus au Bois en Dodo l' En fant Do. Debussips Estampes zijn in Ja nuari 1904 ten doop gehouden door de^ beroemde pianist Ricarao Fines, die bekend stond om zijn lange armen en benen, alsmede zijn trage bewegingen, waarmee hij quasi-onverschilhg aan de vleu gel ging zitten en begon te spelen, terwijl hij vaag rond blikte alsof hij aan heel wat anders dacht. Maar hij speelde subliem! WOENSDAG 25 FEBRUARI Hilv. I. 402 m. 7 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO 20.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 18 Gramofoonmuziek. 8 50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmu ziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gra mofoonmuziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramo foonmuziek, 12.00 Metropole Orkest 12.30 Land- en tuinbouwmededelin. gen. 12.33 Voor het platteland. 12.3f Orgelspel. 13.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Accordeonorkest en solist. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 DINTELOORD Geborgen en geïdentificeerd: De Bruijn, Pieternella Adriana, geb. 4.3.li. gehuwd met Mart. Janssen, laatste adres: C 57. HALSTEREN Geborgen en geïdentificeerd: De Eijzer. Elisabeth Maria, geb. 611.30; Maas. Cornelia Johanna Maria, geb. 27.2.47 te Halsteren, laatste adres: B 304. HERRINGEN Begraven in de gemeente Dirksland: Melissant. Tannetje. geb. 12.8 33 te Herkingen. weduwe van Vol- aart. laatste adres: Battenoordse- weg 264. KRUININGEN Geborgen: De Bel. Elias Cornelis. geb. 9 5.36 te Kruimngen. laatste adres- Achterstraat 17; Rtjkse. Ferdlnan- dus, geb. 23 1 36 te 's-Heer Arends- kerke, laatste adres: Grintweg 5. NIEUW VOSSEMEER Geborgen en begraven in Steenbergen Ooms. Jacobus Adnanus Maria, geb. 10.7.35 te Nieuw Vossemeer. laatste adres: Kade 355; Ooms, Antomus. Josephus, geb. 11.8.93 te Nieuw Vossemeer. laatste adres: Kade 355; Van Someren. Joseph, geb. 23 9.45 te Nieuw Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 325. STAVENISSE Geborgen: Hage. Elisabeth, geb. 31.7.22 te Stavenisse, laatste adres: Buurtweg A 91. STEENBERGEN Geborgen en geïdentificeerd: Dekkers. Adrianus, geb. 28.1.90; Schuurbiers, Marius Antonius, geb. 30.1.25. TEXEL Begraven: Koopman. Jan, geb. 4.1.04, laatste adres: De Waal 42. WILLEMSTAD Geborgen en geïdentificeerd; Bos, Arie Balten, geb. 17.12.81. TEXEL Aanvulling en rectificatie 3e rijst Begraven: IJska, Redmer, geb. 25.4.96. laat ste adres: De Waal 29; Kuib, Dirk, geb. 23.11.16. laatste adres: De Koog 36; Dijker, Willem, geb. 14.12,95, laatste adres: De Waal 58; Wieger, Bernardus, geb. 17.12.18, laatste adres: De Waal 81. Aanvulling en rectificatie 4e lijst Begraven: Walsweer, Siebren, geb. 17.4.29, laatste adres: Eierland C 12. WATERSNOODPENNES'G 1953 f Advertentie) ..De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugdconcerl. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Idem. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zie ken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Rege ringsuitzending: D:s R. Kool: „Suri- name's handel'" 18 00 Nieuws. 18.15 1 VARA-Varia. 18.20 Militaire cause-1 ne. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Roe- meens Orkest. 1900 ..Het Wel vaartsplan van het N.V.V cause rie. 19.15 Zang en piano. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar 20 15 „Dat was de tijd", beelden uit de wereld van het variété, het cabaret en het toneel van omstreeks 40 jaar gele den. 22.45 „De woonplaats van de eerste mensen", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Hammondorgel spel. 23.40 Gramofoonmuziek. Hilv. II, 298 m. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 0.00 Nieuws en weer berichten 3.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.10 „Het kind van Europa", hoorspel. 12.00 Pianoreci tal. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gevarieerde muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met PIT op pad". 13.20 Mariniers kapel, 14.00 Gramofoonmuziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Voor de jeugd. 15,45 Gramofoonmuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelmuziek. 17.50 Actualiteiten of gramofoon muziek. 18 00 Viool, clavecimbel en cello. 18 30 Spectrum van 't Chris telijk Organisatie- en Verenigings leven. 18.45 Geestelijke liederen. 1900 Nieuws. 19 10 Boekbespre king 19.25 Gramofoonmuziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gramo foonmuziek 20 00 Radiokrant. 2020 Radio Philharmonisch orkest en solist. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 Lijdensoverdenking. 21.45 Gramo foonmuziek. 22.00 Pianorecital. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Avondoverden king. 23 00 Nieuws en SOS-be- richten. 23.15 Gramofoonmuziek. Engeland. Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gramo foonmuziek. 13.25 Gevarieerd pro gramma. 13.55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Ooggetuigeverslagen. 14.30 Latijns-Amerikaans orkest. 15 00 Schoolradio. 16.00 Hoorspel. 17.00 Piano en sopraan. 17.40 Voor dracht. 18.00 Voor dc kinderen. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.20 Lichte muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Gevarieerd pro gramma. 20.30 Causerie. 20.45 „La Damnation de Faust". opera. (22.00 —22.15 Nieuws). 23.25 Gramofoon muziek. 23.45 Parlementsoverzicht 24.00 Nieuws. Engeland. Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Mrs Dale's Dagboek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.45 Voor dracht. 13.00 Parlementsoverzicht. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Concert orkest. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Amuse mentsmuziek. 16,30 Orgelspel. 16.45 Amusementsmuziek. 17,15 Mrs Dale's Dagboek 17.30 Gevarieerde muziek. 18.00 BBC Northern Or chestra. 18.45 Verzoekprogramma. 19.15 Voor de jeugd. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws. 20.25 Sport. 20.30 Ge varieerd programma. 21.00 Hoor spel. 22.30 ..Can I come in?" 23.00 Nieuws. 23.15 Klankbeeld. 23.45 Pianospel. 0.05 Voordracht. 0.20 Ha- waiianmuziek. 0.58 Nieuws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Gevarieerde muziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 15.50 Filmmuziek. 16.10 Pianorecital. 16.40 Zang. 17.00 Nieuws. 17.45 Om roeporkest en solisten. 19.00 Nws. 20.00 Omroeporkest en solisten. 21.45 Nieuws. 22.55 Symphonieor- kest. 24.00 Nieuws. 0.30 Pianotrio. Brussel, 324 m. 11.45 Omroeporkest en solist. 12.30 Weerberichten. 12.34 Gramo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.45 Gramofoon muziek. 14.00 Schoolradio. 15.40 Gramofoonmuziek. 1600 Omroep orkest. 16.50 Gramofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gramofoonmu ziek. 17.30 Causerie. 17.40 Gramo foonmuziek. 1750 Boekbespreking. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Cau serie. 18.30 Voor de soldaten. 1900 Nieuws. 19.40 Gramofoonmuziek. 20.00 Hoorspel. 21 30 Omroeporkest. 22 00 Nieuws. 22.15 Strijkkwartet. 22.55 Nieuws. Engeland. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. (Op 224 en 49 m.) 22.0022.30 Nieuws Achter het IJzeren Gordijn. Vrijbuiters Radio dagboek. Voor- en achterzijde van de wa tersnoodpenning 1953, welke wordt uitgegeven door de Vereniging voor Penningkunst. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J. A. M. van der HorstSchmeitz, zoon; J. L. E. M. W. Weber-van Wissen, z.; A. J. L. Wijnmalen-van Es. d,; J. H. M. Kortf de Gldts-van der Laan. d.; H. M. J. v ZeiJst-van der Geest, z.\ E. Janssen-Langeveld, z.; A M. Neder- veen-Lelsttkow, z.; G. Baak-van der Meuten, z.; M. P. Romijn-van Din- ter. 7.J. Bilkes-Nljeboer d.; F. B. de Jongh-Allersma. d.; H. C. Vis- ser-Vredenbregt, d.; A. M. E. van Bers-Sigmans. z H. W van der Stel. van Stroe, d.; M Bron-Spaans, d.; J. W. Rombouts-Bus. d.; M. A. M. Sieuwertsen- van Stijn, z.; G. A. Klompenliouwer-Prost, z.; I. van Rooy-van Muyen, z,\ V. E. de Boer- Semler. z.; J. P. de Boer-Klumpers, z H J. Bakker-Polrrié, z.; J. van Steensel van der Aa-Spanjer. z.: A. L. Korst-Raats. z.\ A. Vrolijk-Jonge, jan. d.; G. J. ter Brugge-Suers, z.; M. H. A. Davidson-Borgman, d.; E. de Vries-Weesjes. 7..; C. G. Meurer- Gelauf, z.; C. J. Driehuljs-Knijnen- burg, P. A. M. van Leent-Lip- Plaats 16a Dagelijks thé-dansant vanaf 4.30 met VOLLEDIG CABARETPROGRAMMA Thé-complet L man z; M W. Buijtelaar-Duljver- man, z L. B van der Breggcn-Ha- neveld. z.; J.'E. A de Vrics-Abels- kamp z.; J. P. Willems-van der Lin den z.- E. M Schraagcn-Nouse. z.; J. H. Schut-Lubout. z.: J. H. de Cha- tinier-Goedhard, W. Kip-van der Zwan, z.; J. M. Appeldoorn-Keus, d.; E. Ch. Matthïjssen-Möneh, d B. G. Stechweij-Albrecht, z.: W. J. Serail- de Bruin, z.; M. E. Kunst-Hofman, cl.; G. Parlevliet-van den Bosch, d.: E H. B van Steenis-Gelderman. d.; E W, Uitenboogaart-Dunker. z.: J. M. Bertina-de Groot. d.. C. C. Brink- huis-Martijn, z.; P. Kornet-Broos- hooft, d.; G. M. Vollebregt-Wisscn- burg. z.: E. J. Kouwenhovcn-Vahle, d K van der Putten-van der Waal. z.\ J. M. Vrijland-van der Ham, d.; L. Schoteldraaijer-dc Vries, z.; M. O. Tiel-Smits, d.; E. F. Stiefelhagon- Nieuwenhuis, z, en d.; H. A. Hof- man-Verhoog. z.; H. M. Storm-Hoo- genraad. d., P. E. M, Oosterheert- Busó, d.: C. M. van der Meer-van de Loo. z.: J. J A. M. de Rooij-Verbcrk, z.; W. C Rutte-van der Vetdt, d. OVERLEDEN: C. L. Vlcndré. man van K. W de Niet. 61 j.; W. H. Wol- terding, man van E. Schaar^ 76 J.: J. van Leeuwen, zoon, 1 j.: E A, van Schravenhoek. vrouw, geb. gcw. met P W. M. van Campen. 76 j.; P C. de Mos, man van M. Taal. 63 L. Keus, man, gehuwd geweest met W. Har- teveld 84 j.. L. Lolkema, man. geb. geweest met M. Joustra, 83 j.: M. Brammer, vrouw, gehuwd geweest met L van Hagen. 88 j AT den Bieman. man van E W. M. Voorhou ders, 71 j.: J. C. Hansen, vrouw, gehuwd geweest met W. Bennlnk, 79 j M. G. Tigchelman. ongehuwde vr„ 71 3 - M. C J. Dankelman. ongehuw de vrouw. 72 j K. T. Schutte, man. gehuwd geweest met M. J Koot. 91 3.: P. N. M van der Heijden, vr„ gehuwd geweest met H. A. Minder- man. 63 j.; N. Maarse. vrouw. goh. geweest met L. van der Starre. 76 3.; H Roetman. man. gehuwd ge weest met A M. Engelen. 74 j.: R. Drent man gehuwd geweest met A. Staal '71 j C van Onselen. man van C. D. Quist 77 j W. L. van der Meer. man, gehuwd geweest met A. F. Bertram, 90 j H M. Luijben, vrouw, gehuwd geweest met P G. M. van Esch. 62 j.: J. C. van Hellevoort, man van J. H Hoorenman. 65 j.; M. C. Sales vrouw, gehuwd geweest met H. A. Teuntssen. 71 3 H. Olthof. man van E. Geldhof f. 78 D. J. Feylbrief stouw, gehuwd geweest met P H. C. Streler. 88 j. AGENDA DINSDAG 24 FEBRUARI Zeiss Planetarium ..Haagschc Cou rant". 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg. 20 uur: „Driekoningenavond". Kleine Comedie. 20 uur: „De Ander". WOENSDAG 25 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant", 15 45 en 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg. 20 u „Een vrouw met een klein hart". Gebouw voor K. en W„ 20 u Con cert Resid. Ork. o 1 v. Sergiu Celibl- dache, Sol. Alexander Uninskv, plano. Diligontia, 20 u.: Alfred Cortot. piano. Kleine Comedie, 20 u.: „De Ander". BIOSCOPEN Apollo: De zwarte hand (The Black Hand) Gene Kelly. 12. 14.30. 16.45. 1# en 21 15 U. B. 18. Asta: Das Land des Lachelns, Martha Eggerth. 14.30, 18.45 en 21.15 u. Elke leeftijd. Capitol: De bruiloft van Figaro (Figa ro's Hochzeit) Angelika Hauff. 14 en 20 u, B. 18. Centrum: Willie en Joe van Compagnie „O" (Up front) 13. 15. 17. 19 en 21.15 u B 14: Woensd. 13 15 en 17 u. en Hopalong Cassidy. Elke leeft. City: Ivanhoewreker der Koning», Robert Taylor. 14.15, 19 en 21.15 u. B. 14. Corso: Een onvergetelijke Melodie (A song to remember), Paul Muni 14.15 en 20.15 u. Elke leeft. Hollywood: De Godin der Jungle. Do rothy Lamour. 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14. Kriterion; Gereserveerde Kamera (So long at the fair) Jean Simmons, 14.30. 19.15 en 21.15 u. B. 14. Metropole: Sudden Fear (In de greep van de angst). Joan Crawford, 14.15 en 20 15 u. B. 18. Musica: Geheime opdracht (Operation secret) Cornel Wilde. 14.15. beh. Woensd. en 20 u. B. 14. Woensd. 14 en 15.30 u. Kindervoorst. Odcon: Ivanhoe wreker der Ko- nings (Robert Taylor). 14.15. 19 en 2115 u B 14. Olympia: Lassie's grote avontuur (The painted Hills) Paul Kelly. 14 en 20 u. Elke leeft. Passage: Sterren stralen overal. 14.30 18.45 en 21.15 u. Elke leeft. Plaza: Zonen der Sioux (The savage) Charlton Heston. 14.15. 19 en 21.15 u. B. 14. Rembrandt: Zo zijn we niet getrouwd. Ginger Rogers. 14 en 20 u. B. 18. Rex: De eerbiedige Lichtekooi. Bar bara Laage. 9.30—21.30 u. B 18. Roskam: De Bron. 20 u. (beh. Dinsd.) en Woensdag 14.30. B 14. Roxy: Mensenjacht (The Gentle Gunman) Dirk Bogarde. 14.30, 19 en 21.15 u. B. 18. Seinpost: De Madonna der zeven ma nen.. Phyllis Calvert 14.15 en 20.15 (beh.Dond.av B. 18. Studio: Mensenjacht (The Gentle Gun man) Dirk Bogarde. 14. 16. 19 21.15 u. B. 18. Thalia: Rebellen van de prairie. Lary Pars. 14.30. 16.30. 19 en 21.15 n. B. 18. Dond. De zwarte roos. Ty rone Power. B. 18. West-End: Limelight Charles Chaphn, 14.15 en 20.15 u. Elke leeft. Cineac: Actualiteiten. 924 u. Cefa: Een man in een wit pak. Woenad, en Dond. 20 u. Elke leeft. Wassenaar Astta: High Noon. Gary Cooper, t.m. Woensd 20 u. B. 14. Woensd. 14 30, Always In my heart. Elke leeftijd. September affaire. Joseph Cotten. Dond. 20 u. B. 18. Voorburg Melodie der Berge», at 30. Met de fles zwarte pillen sloop Joris de grote keu ken van het paleis binnen. En nu bleek, wat hij bedoelde, toen hij zei, dat hij de werking van de pillen op grote schaal wilde onder zoeken. Op het ogen blik namelijk, dat de kok niet keek. schudde hy de inhoud van de fles leeg in een grote pot met erwtensoep, die op het vuur stond te pruttelen! „Hupla!", zei hij. „in naam der wetenschap!" En zonder dat iemand deze snode daad had bemerkt verdween hij weer met de lege fle*. Kort hierna klonk de etens-gong door het paleis en kamerheren en lakeien, voetknechten en hoogwaardigheidsbekleders spoedden zich naar de eetzalen. Panda en Joris kregen een plaats aan een tafel, waar allemaal hoge heren zaten. „Ha!", zei een jonkheer ter linkerzijde ran Panda. „Soep k )a erwten! Delicieus!*". Panda kreeg er trek van; maar toen hij aan zijn bordje wilde beginnen, schoof Joris dit vriende- ltjk maar resoluut van hem weg. „Als dokter moet ik U deze spijs ten zeerste afraden, vriendje", fluisterde hij. „Uw jonge maag kan die zware kost niet verdragen.-— Hier. neem liever deze banaan!"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2