UIT DE AFDELING D.H.S* wijst concurrent terug Zuiderster ongenaakbaar Ga er eens heen!' Sp£ Brinkman wint aan de Sluisjesdijk Slecht spel in kampioens finale Grote zege van Spangen HEES? HOEStt, Stormvogels-bestuur van ronselen beschuldigd Slachtoffers watersnood 16e lijst r Speldenj met zwarte koppen 8 Maandag 23 Februari 1953 Hevige spanning heerste gisteren aan het Zuidplein waar DOK het lei dende DHS op bezoek had. DOK streed de strijd voor het zyn of niet zün. Voorlopig is het niet zün. daar het op twee doelpunten van Jac. Karsse- meüer waarvan het laatste bij 11 stand vier minuten voor tyd ge scoord slechts eenmaal het juiste antwoord wist te geven. Progress blijft op de hielen van de leider doordat het de moeilijke reis naar Saturnus tot een goed einde bracht. NHS behaalde tegen Schiedam een kost baar punt thuis. Dat „kostbare" is e\'en- wel betrekkelijk, daar Florissant, dat op de voorlaatste plaats staat een overwin ning op ROGA behaalde, dat nu de voorlaatste plaats inneemt. Om het nu eens heel onnarlementair 1 concurrent LMO. OLÏ, dat met de be scheiden cijfers 21 van Noorderkwar tier won neemt nu de tweede plaats in, maar met maar liefst vier punten ach terstand op de jonge eerste klasser. SOAG kreeg al een bijzonder bittere pil te slikken van Dilettant (0—6). Dan doet WF het beter. Iedere speeldag klimmen de Wilton-mensen tegenwoor dig op de ranglijst. Ditmaal werd met 4—7 van Tediro gewonnen. Schel was met vijf doelpunten de „goalgetter" van de roodbroeken. Het leidende drietal in afd. C heeft een veer moeten laten. Hurricanes- Germinal liep op een puntenverdeling uit met de merkwaardige cijfers 55. Hurricanes leidde bij rust met 2—1. DRZ. de derde van dit drietal, kon het tegen hekkesluiter Activitas ook al niet verder dan een gelijk spel brengen (22). AVO, dat van het stijgende Sportvogels verloor, zag zich door Ons Huis. dat Singelkwartier er onder hield, naar de voorlaatste plaats verwezen. ROND DE KORF Deetos verslaat langen Door de stevige bries, die dwars over de Spaansepolder woei, had Spangen, dat tegen Deetos speelde, niet veel aan het windvoordeel. al thans het wist er niet van te profi teren. De aanval was het grootste deel van de tijd in actie, maar men speelde zo ontactisch, dat het een half uur duurde eer Van Eek en mej. Vissers voor twee doelpunten hadden weten te zorgen. Daarna wist de geestdriftig spelende invaller van Deetos. Vlasbloem, tweemaal de mand te vinden en met de stand 2—2 werd gerust. Na de thee weerde Spangen zich tegen de wind wel goed, maar de gasten maakten beter gebruik van de wind. Mulders schoot spoedig tweemaal in (2—4). Van Eek en Wedemeyer namen elk een doel punt voor hun rekening. Door on enigheid in de Rotterdamse gelede ren kwam Deetos gemakkelijk aan een goal en tenslotte bracht Rutgers de stand op 4—6. Achilles hield zich tegen HKV beter dan we verwacht ten en gedurende de gehele wed strijd speelden de zwartwitten met hun stadgenoten gelijk op. Door Hoogwater kwam Achilles met 2—0 voor en de rust ging met 2—2 in. Nog drie keer kwam Achilles voor, doch het werd tenslotte 5—5. Toen zag Bos kans zijn ploeg de leiding te geven en met 6—5 won HKV. Het Zuiden 8 16 Vicus Or. 8 6 Ons Eibernest 9 15 Quick 8 4 HKV li 14 Gymnas. 10 4 Spangen 8 10 Achilles 9 2 Deetos 9 9 In de tweede klasse A was de ver rassing van de dag de nederlaag van Zwervers tegen Blauw Wit '51. Hubert scoorde voor de rust en na de pauze tweemaal en door Van Donk werd het 30. Dit was voor Zwervers te veel en Booy kon maar één tegenpunt plaat sen. HSV kraakte Sperwers, 111 en Velox wist in B met 6—3 van DKC te winnen, waardoor de roodtruien prac- tisch in veiligheid zijn gekomen. Fluks won met 6—1 van Olympiaan. In IIIB snoepte Poortugaal Eureka een punt af. 11. Unicum won ternauwer nood met 32 var. De Spartaan. Ver rassend was het gelijke spel van Ons Huis tegen TOV. Bloemhof ontvluchtte voorlopig de ge- vaarlijke zone door een stevige 3 zege op ONIT. Afd Rotterdam IA Demos 10 DHS 9 14 SFC 9 Progress 9 13 Tediro 9 Hekelingen 8 10 Oud-Beyerl. 9 D.O.K. 9 10 Noorderkw. 10 Saturnus 9 10 SOAG 9 Schiedam 8 8 IC Florissant 9 8 Hurricanes 9 13 Hellevoetsluis 7 6 DRZ 9 12 R.C.R. ■7 6 Germinal 10 12 R.O.G.A. 9 6 Sportvogels 10 12 N.H.S. 9 3 Rockanje 7 10 1B Bloemhof 8 9 Zuiderster 9 17 Singelkw. 9 9 ODI 9 13 Onit 10 7 LMO 10 13 Ons Huis 8 6 Dilettant 9 11 AVO 10 6 WF 9 10 Activitas 8 4 Wat al te gemakkelijk nam Manus Brinkman de zaken op, toen hij reeds vanaf de vierde ronde met ruime voor sprong aan de kop was gegaan in de door de R.R.C. „Feijenoord" georga niseerde cycle-cross aan de Sluisjes- dijk. De Korver, die hem tot dit tijd stip gezelschap had gehouden, gaf er de brui aan en alles wees erop. dat er nu voor Manus geen vuiltje meer aan de lucht was. Toch moest hij nog op z'n tellen passen. De oude Bervers, Van Vliet, Bestebreurtje, Van Beek en an deren volgden in tweede stelling en deden weinig overtuigende aanvallen op de leider. Feller echter was de at taque van Joop Spierdijk, die op het laatst tot op een halve minuut was ge naderd. maar toen weer wat terug zakte, daar Brinkman tijdig het ge vaar zag en er een schepje opgooide. Het veld nieuwelingen, dat een paar minuten later was gestart, werd aan vankelijk door Maarten Vink aange voerd. Spoedig bleek hij echter niet de ware Jacob voor dit werk te zijn. v. d. Leij nam de fakkel over. die hij onbedreigd tot het einde wist te behou den. Kouwenhoven en Diepstraten, die zich met onderling verschil eveneens van de rest van het veld hadden los gemaakt, kwamen niet eenmaal tot een serieuze aanval. Vooraf hadden de allerkleinsten het pad geeffend voor hun grotere broers. Hier was het Spanjersberg, die vanaf het begin de teugels vast in handen nam. Met succes weerde hij de bedrei ging die Van Es en Jonkers enige tijd vormden. De uitslagen waren: A-klasse, 28,5 km: 1. H. Brinkman, 1.18.45. 2.. op 1.02, J. W. Spierdijk. 3. op 3.37 G. van Beek; 4. H. Berwers J. van Vliet; 6. H. Muntz, 7. M. van Gils; 8. D. den Burger, 9. C. v. d. Leur. B-klasse, 22,8 km: 1. A. v. d. Leij, 1.03.02, 2. op 3.41: H. Kouwenhoven; 3. op 4.30: J. Diepstraten. 4. A. Wouters, 5. C. de Ruig. 6. M. Blom. 7. E. Witte- broek, 8. M. Vink. 9. A. Gelens, 10. K. Polder. Juniores, 9,5 km: 1. C. Spanjersberg 31.52, 2. op 41 sec.: C. van Es, 3. op 48 sec.: C. Jonkers, 4. J. v. d. Kamp, 5. P. Zeelenberg. Radio. Dan denk ik onwillekeurig aan bonte-avonden, hoorspelen, enz. In de afdelings-voetbalwereld betekent het: Rechtstreeks Aan vallen Doet Immer Overwinnen. Ik veronderstel, dal niet altijd dit principe is gevolgd. Want het eerste speelt nu in de derde klas RVB. Daarin doet het vlot een 26 overwinning op HAVOOR in de mod der aan de Abraham van Stolkweg liet aantekenen. Gerrit van Be- zooyen had weer een groot, aandeel in de score. Deze knaap gros siert in doelpunten: gemiddeld vier a. vijf per wedstrijdVan de 6 legen HAVOOR (4 voor en 2 na rust) kwamen er 4 van zijn schoen. Piet. Wuyts zorgde voor de andere twee. De kans op de tiel in D is nog niet helemaaL verkeken. Maar sedert RADIO enkele weken geleden voor de tweede maal van OML verloor, is zij wel ernstig gedevalueerd. Jammer voor het ploegje, dat bij de aanvang van het seizoen in de Gordelweg-serie zich zo schitterend weerde en in de competitie zoveel grote over winningen boekte. UW SPECIALE VERSLAGGEVER. (Advertentie I M Tweede ontmoeting zwemcompetitie '53 SPORTFONDSENBAD SCHIE DAM, Zaterdagavond Ruim 300 leden van 15 by de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken aangeslo ten verenigingen hebben er aan me degewerkt, dat de tweede ontmoe ting van de zwemcompetitie 1953 be ter slaagde dan de voorgaande, vyf weken geleden in Dordrecht georga niseerd. Dit ondanks het enigszins lang dradig verloop, hetgeen een gevolg was van de, op zichzelf verheugen de, grote deelneming. Op zwemcompetitie-avonden pleegt een poging te worden ondernomen om het Mr Bierenbroodsportfonds te versterken. Dat ditmaal dit in en voor de zwemwereld zo belangrijke fonds moest wijken voor het Ram penfonds is weliswaar vanzelfspre kend. doch niettemin een extra ver melding waard. De heer A. Tordoir Bzn. heeft met gloed de collecte aan bevolen. De voornaamste uitslagen waren: 50 m schoolslag meisjes nieuwelingen 1315 jaar: 1. J. van Alphen (RDZ) 43.8 sec. 2/3. T. Pigmans (LAC) en I. Jung- slager (ODZ) beiden 44.1. 50 meter schoolslag jongens nieuwe lingen 1315 jaar: 1. R. Bijlo (WF) 40.2 sec. 2. H. Weerts (RZPC) 40.8. 3. K. Van Wijngaarden (RZC) 41.4. 50 m butterfly meisjes nieuwelingen 16—18 jaar: 1. W. Matthe.v (NIZA) 40.9. R. Vieleers (RZPC) 42.9. 3. L. Brui- nik (RZPC) 43.7. 50 m butterfly jongens nieuwelingen 16—18 jaar: 1. H. Slooter (RZC) 34.6, 2. A. Vrolijk (R) 35.5. 3. R. Nonnekens (R) 36.1. 100 m vrije slag dames senioren: 1. C. Gastelaars (SZC) 1.12.2, 2. W. Mat- they (NIZA) 1.15. 3. R. v. d. Horst (RDZ) 1.15.6 (voor de minder gunstige tijd van Ria zijn voldoende verklaren de redenen voorhanden: een volgende maal zal het wel weer beter gaan). 100 m vrije slag heren senioren: 1. R. Zijlstra (SZC) 1.01.8, 2. A. de Winter (Merwede) 1.06.8, 3. C. Rijkhoek (Mer wede) 1.08. 50 m rugslag dames nieuwelingen bo ven 18 jaar: 1. H. Evertse-Bakker (R) 39.4. 2. C. Homs (RDZ) 40.3. 3. J. Ver hoef (RET) 41.2. 50 m rugslag heren nieuwelingen bo ven 18 jaar: 1. H. Herfst (R) 37.1. 2. S. Kamerling (RZC) 37.8. 3/4. C. Brug man (RZC) en W. van Oversteeg (RZ PC) 38.1. Estafette 3x100 m vrije slag dames se nioren: 1. ODZ 3.57. 2. RZPC 3.57.6, 3. I/AC 4.00.1. Estafette 3x100 m vrije slag heren se nioren: 1. SZC 3.17, 2. R 3.27.7. 3. Mer wede 3.30.7. Estafette 4x50 m wisselslag dames nieuwelingen boven 18 jaar: 1. Merwede 2.47.6, 2. R. 2.53.7. 3. RZPC 3.07. Estafette 4x50 m wisselslag heren nieuwelingen boven 18 jaar: 1. RZC 2.26.9, 2. Start 2.27.8, 3. Merwede 2.28.6. BILJARTEN Opvallend slecht is er gespeeld in de eindstrijd om het gewestelijk kampioenschap vijfde klas libre (gem. 0.501.25), welke Zaterdag en Zondag werd verspeeld in café Hekman te Vlaardingen en die ge organiseerd was door het district Schiedam van de Kon. Ned. Bil- j artb ond. Z even districts- kamp ioenen kwamen tegenover elkaar uit en stuk voor stuk bleven ze beneden hun moyenne, dat ze als districts kampioen hadden genoteerd. Vijf hunner hadden zelfs een gemiddelde bereikt in de districts-wedstrijden, waardoor ze promoveerden naar de vierde klas. Aangezien geen van vijven boven 1.50 waren gekomen, mochten ze in deze eindstrijd nog uitkomen. Behalve het gebrek aan wedstrijd ervaring zal ook wel mee een fac tor voor het slechtere spelen ge weest zijn het gebruik van ivoren ballen. De meeste deelnemers had den geoefend met piastic ballen en de zwaardere ballen betekende dus voor hen een geduchte handicap. Bovendien onbrek hun het aanpas singsvermogen. Wat de kwaliteit spel derhalve minder dan men verwacht had, aan strijdlust ontbrak het niet en span ning was er volop. Reeds spoedig na de aanvang was het duidelijk dat drie man, n.l. de. Bree (Rotter dam), Van der Starre (Gouda) en De Ruiter (Leiden) sterk favoriet voor de overwinning waren. De Bree wist zelfs met vier gewonnen partijen aan de kop te komen. In de loop van Zondag kwamen De Ruiter en De Bree met vijf gewon nen partijen gelijk te staan, doch de Rotterdammer moest een der zwak kere spelers nog ontmoeten. Zijn kans op winnen in die partij was niet gering en dan zou hij de titel veroveren. Maar De Bree faalde van begin tot eind, verloor die par tij en had zelfs zoveel beurten no dig, dat zijn algemeen gemiddelde, dat nu de beslissing moest bren gen, ver beneden dat van De Ruiter bleef. Deze werd daardoor Gewes telijk kampioen en zal in de finale om het nationaal kampioenschap, die in Schoonhoven wordt gehou den, uitkomen. Bereikte de Leide- naar als districts-kampioen een moyenne van 1.42 in Vlaardingen kwam hij niet verder dan 1.33. De Bree moest zich vergenoegen met de tweede plaats en zag zijn moyen ne zakken van 1.44 tot 1.20. De Haan, die de Rotterdammer ver sloeg en onttroonde, eindigde nog boven Sonneveld (Delft) en Schroers (Den Haag), die kwalita tief beter spel leverden, maar geen kans zagen om door dat betere spel tot winstpartyen te komen. De Ruiter 5 De Bree 5 v. d. Starre 4 Degeling 3 De Haan 3 Schroers 1 Sonneveld 0 werd. 298 224 11 •1.33 293 244 12 1.20 286 250 8 1.14 281 252 12 1.10 262 252 7 1.03 228 2.53 7 0.900 240 253 9 0.940 Tussen Pionnen en Raadsheren In de interstedelijke competitie wedstrijd voor de eerste klasse van de KNSB (poule b) heeft de schaakvereniging Spangen zijn aanspraken op herovering van het hoofdklasseschap zeer duidelijk gesteld, door NRSV met niet min der dan 81 (voorlopige uitslag) te verslaan. Eén partij werd af gebroken. De uitslag was: VlagsmaDr Bergsma 10, de KwantJ. F. W. Mannee 10, EversH. Man nee 10. v. d. Berghv. Welzenis VzVz, v. Wageningenmevr. C. Roodzant 10, KoedoodDamen 10, JanssensZalsman 10, ReitsmaSchoenmakers afgebro ken, HamekaDrechsel Vzen v. SonRoodzant 10. Het Centrum heeft tegen Eind hoven II goed van zich afgebeten en kwam tot (voorlopig) 54. Roos. de Vries en Mopherson won nen hun partij, waartegenover ne derlagen stonden van -v. Herk en Eckhart. Remise speelden v. Da len. Frank, Versluis en Buiten huis. De partij BoogaartSpijks- ma werd afgebroken. Wilhelm Steinitz leed een zware 37 nederlaag tegen Haagsche Chr Schaakvereniging. Alleen Regeer en Knoop wonnen hun partij, ter wijl de Klerk en Roest tot een puntenverdeling kwamen. Alle an dere Steinitz-spelers verloren. Goede prestatie van Willemstein Roel Willemstein heeft het op de Open Nederlandse Tafeltennis kampioenschappen tot de tweede ronde gebracht. In de eerste ron de versloeg hij gemakkelijk de Haagse invaller K. Leurs, maar hij moest zelf tenslotte capituleren voor de Fransman Cafiero. Wil lemstein heeft zich kranig ge weerd. De eerste game bracht hij zelfs op zijn naam met 21-13, maar de volgende waren voor Cafiero met 21—18, 21—16 en 21—18. Een goede prestatie als men er reke ning mee houdt, dat Bergmann voor Cafiero vijf games nodig had. Henk Mostert versloeg eerst de Belg André Demeure, maar sneu velde tegen de Belgische kam pioen Jean Bruyens in vier games (21—13, 19—21, 21—13, 21—15). Cor Bruyn moest in drie games zijn meerdere erkennen in de En gelsman Miller (21—12, 21—16, 2116). Jan Boomsma die door 'n bye in de tweede ronde kwam, kreeg tegen de Joegoslaaf Haran- gozo geen kans. Van de dames overleefde er niet een de eerste ronde. Mej. Dijkers verloor vol gens verwachting van Mies Bon nier. maar mej. Riek Eibers wist Bep Oosterwij k het vuur na aan de schenen te leggen. Zij wist het vier games vol te houden. Bij het herendubbel wonnen Roel Willemstein en Henk Mostert de eerste ronde van de Belgen Girod en Arco. Tegen de Joego- slaven Harangozo en Dolinar kre gen zij echter weinig kans (2111. 21—15. 21—18). niet reeds 85 jaar lang had beweren koHie voordeliger en smakelijker le maken, dan zou „BUISMAN" reker in deze lijd worden uitgevonden. Oude dame bij oversteken door auto gegrepen (Van onze correspondent) DIEMEN Zaterdagochtend is de 74-jarige mevrouw A. van Ra- venswaay te Muiden. toen zij de rijksweg naar de bushalte wilde oversteken, door een voorbijsnellen de auto gegrepen. Haar man, die haar vergézelde, waarschuwde, maar tevergeefs. Hij zag, hoe zijn echt genote werd meegesleurd. Per Rode Kruis-auto is het slachtoffer zwaar gewond naar het dichtst bijzijnd ziekenhuis overgebracht. Tijdens het vervoer is zij aan de bekomen ver wondingen overleden. Onderzeeër Friesland te water gelaten AMSTERDAM. Klokslag twaalf uur Zaterdagmiddag sloeg men op de scheepswerf van de Nederlandse Dok- en Scheepvaart Maatschappij een fles champagne schuimend stuk op de grijze bakboordflank van Hr. Ms. „Friesland", de eerste onderzee bootjager van een serie van twaalt, die in opdracht van de Marine bij verschillende Nederlandse scheeps werven in aanbouw zijn. Het was mevr. B. StafMol, de echtgenote van de minister van Marine, die de fles edel nat stuksloeg en daarmee het slanke oorlogsschip in beweging zette. Tientallen marine- en bur gerlijke autoriteiten woonden de tewaterlating bij. Jeugdige autodief slipte; auto vernield, knaap gewond NIJMEGEN. De 18-jarige Grip man te Nijmegen pakte Zondag nacht een auto voor Esplanada al daar. De auto was toevallig -niet afgesloten. De jongen joeg met een gevaarlijke snelheid over de St. Annastraat. Hij slipte met de wa gen over de gladde weg nabij de garage Moll aan de St. Annabrug. De auto werd gekraakt tegen een boom. De jongen werd bloedend uit de wagen gehaald en naar het Canisiuszickenhuis vervoerd. Zijn verwondingen bleken minder ern stig dan de beschadigingen aan de auto. Proces-verbaal i: opgemaakt. Vierjarig jongetje onder sneltrein gedood ROERMOND. Vrijdagmiddag is onder de gemeente Maasniel de vier jarige Leo Janssen onder een snel trein geraakt en onmiddellijk ge dood. (Advprt.ent.ie I.M.) ..bereid '"met de genees- krachtige ingrediën ten van Vicks VapoRub. „Belachelijk", zegt Piet Kraak HOORN. Op Vrydag 6 Februari zijn twee clubbestuurders van Stormvogels en verder Piet Kraak en trainer Rentenaar op bezoek ge weest by twee spelers van vierde (Advertentie l.M.) Mijn smaak-is Hunter Navy-Cut En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Hal... HUNTER Heerlijk! klasse clubs in Noord-Holland. In deze omgeving wordt in verband hiermee gesproken van ronsel- practyken. De vier heren zijn eerst op bezoek geweest bij de ZAP-speler J. van Oosten, in Anna Paulowna. die van tevoren was opgebeld. Hem werd gevraagd, of hij geen lid wilde wor den van Stormvogels. In de eerstvol gende vriendschappelijke wedstrijd zou hij al kunnen worden opgesteld. Van Oosten weigerde, omdat hij zijn club trouw wilde blijven en boven dien omdat hij driemaal per week naar IJmuiden reizen (2x trainen) te bezwaarlijk vond. Het inmiddels gearriveerde bestuurslid van ZAP bemoeide zich er mee en wees de heren uit IJmuiden op de ronsel- practijk. Toen zijn de IJmuidenaren weg gegaan en hebben Theo Krom in Akersloot, de linksbuiten van Meer- vogels 1931, opgezocht. Hier ki-egen zij echter de zelfde antwoorden. (Onze sportredactie tekent hiérbij aan: Wij hebben n.a.v. dit bericht Pfiet Kraak opgebeld. Deze gaf het vol gende commentaar: „De kwalificatie ronselen is be lachelijk. Ik heb 't idee. dat iemand ons een poets wil bakken. Het is wel juist, dat wij de tee spelers hebben bezocht. De aanleiding hier van was, dat wij hadden vernomen, dat zij naar een andere club wil den. Wij hadden slechts de bedoe ling, deze beweringen te controle ren. Van Oosten, bij wie wij het eerst kwamen, gaf inderdaad te kennen, dat hij weg wilde en er prijs op zou stellen, lid van Storm vogels te worden. Zijn ouders wa ren daar echter op tegen. Ook Krom beaamde, van club te willen veranderen, omdat hij on enigheid had gehad. Hij bedankte reeds als lid. Wat Stormvogels be treft: hij zou er nog eens over denken. Natuurlijk lag het niet in de be doeling. deze jongens van 18 en 20 jaar, die in de VIERDE klasse speelden, zo maar even in ons eer ste op te stellen. Zo diep zijn wij nog niet gezonken. Wij hebben hen er duidelijk op gewezen, dat zij eventueel eerst hun capaciteiten moesten tonen. Mogelijk is deze jongens van naar ons bleek ka tholieke clubs geadviseerd, niet op onze voorstellen in te gaan. Wij nemen dit niemand kioalijk. Wij meenden alleen het recht te heb ben, deze spelers eventueel tot onze club toe te laten.") FIJNAART Geborgen: Verhagen, Johanna Hendrika Sophia, geb. 2.7.21 te Wil lemstad; Van Mourik. Cornelis, Jo hannes, geb. 30.7.51 te Fijnaart. HALSTEREN Van Meer, Leonardus Adrianus Hendrikus, geb. 10.7.50 te Halste ren; Roks, Johannes Cornelis, geb 15.1.32 te Halsteren: Roks, Cornelis, geb. 15.1.32 te Halsteren; Roks, Cor nelis, geb. 28.1.1899 te Halsteren; echtgenot van Petronella van Osta; Paulus, Cornelia Petronella Antoni,, geb. 5.11.49; Paulus Marinus. geb. 4.2.15 te Halsteren, echtgenoot van Philomena van Elzakker. OUDE TONGE Geborgen: Knops, Willem, geb. 4.9.38. STAVENISSE Geborgen: De Graaf, Cornelia, geb. 8.3.1877 te Stavenisse, echtenote van Jan Goedgebuure; Wesdorp, Aaltje, geb. 25.12.1885 te Stavenisse, echtge note van Willem Wielaard: Goedege- buure. Jan, geb. 26.9.1886 te Stave nisse, echtgenoot van Cornelia de Graaf; Stoutjesdijk, Wilhelmina, geb. 20.4.1888 te Stavenisse: Van Oeveren, Johanna, geb. 5.9.1867, weduwe van Johannes Stoutjesdijk: Steendijk, Cornells Pieter, geb. 2.1.1886 te Sta venisse; Den Braber, Cornelis Leen- dert, geb. 11.12.19 te Stavenisse; Moerland, Leendert, geb. 22.12.1885 te St. Philipsland: Potappel, Pieter Jacob, geb. 3.7.14 te Stavenisse. KORTGENE Aanvulling en rectificatie zesde lijst: geborgen: Jacobs, Augustine, geb. 5.2.13, weduwe van Keysdeniers Soccer P Advrtpytie I.M.) Post voor overzee INDONESIË. Ms. Willem Ruys v 4-3 v. R'dam, a. Belawan 22-3, a. Djakarta 25-3. Luchtpost: V. 24, 25. 26. 27. 28-2 a. Djakarta 27. 28-2, 1, 2, 3-3. NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Ms. Amstelkroon v. 7-3 v. A'dam, a. Sorong 17-4, a. Hollandia 5-5 Luchtpost: V. 24-2, a. Biak 27-2. NEDERLANDSE ANTILLEN. Ss. Bos koop v. 4-3 v. A'dam. a. Willemstad 26-3. a. Oranjestad 28-3. Luchtpost: V. 24. 26, 28-2, a. Willemstad 25. 28-2 1-3, a. Oranjestad 25, 28-2, 1-3. SURINAME. Ms Nestor v. 6-3 van A'dam, a. Paramaribo 24-3. Luchtpost: V. 24. 28-3, a. Paramaribo 25-2, 1-3. UNIE VAN ZUID-AFRIKAZUID- WEST-AFRIKA. Ms. Pretoria Castle v. 24-2 v. Southampton, a. Kaapstad 12-3. Ms. Arundel Castle v. 3-3 van South ampton, a. Kaapstad 19-3 Luchtpost: V. 25, 26-2, a. Johannesburg 26, 27-2. VER. STATEN VAN AMERKA. S.s Veendam v. 28-2 v. R'dam. a. New York 11-3. Ms. Noordam v. 7-3 v. R'dam a. New York 16-3..Luchtpost- V. 24, 25 26, 72, 28-2, a. New York 25 26, 27. 28-2. 1-3. CANADA. NEW FOUNDLAND. S.s. Veendam v. 28-2 v. R'dam, a. Halifax 9-3. Ms. Noordam v. 7-3 v. Rdam a. New York 16-3, verder per trein riaar Montreal in plm 2 dagen. Luchtpost: V. 24, 25. 26, 28-2, a. Montreal 25,26, ARGENTINIË. S.s. Andes v. 3-3 van Southampton, a. Buenos Aires 23-3 Luchtpost: V. 24. 25. 26. 28-2, a. Buenos Ai-PG OS Ofi 07-9 1 9 AUSTRALISCHE STATENBOND. NW. GUINEA. S.s Orion v. 24-2 v. Londen. Fremantle 26-3, a. Adelaide 30-3, a. Melbourne 1-4, a. Sydney 4-4. Verder zeepost 3-3 via Engeland. Luchtpost: V. 24, 25, 27. 28-2. a. Sydney 28-2, 2, 4. 5-3. NIEUW ZEELAND. Zeepost: 24-2 en 3-3 via Engeland. Luchtpost: V. 24, 25. H Auckland 29-2, 3, 5, 6-3 (Advertentie l.M.) .Last van zennven? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. door Constance en Gwenyth Little 19 Donald bloosde en zei: „Neen," met een lichte nadruk. „Alleen maar het vriendje?" sug gereerde Joe vrijmoedig. Donald aarzelde, keek wat gege neerd rond en gaf een kort knikje. Freda keek naar hem en zei plot seling en toonloos: „Daar heeft hij het recht niet toe. Hij is getrouwd." Donald wierp haar een kwade blik toe en zei geprikkeld: „Lieve he mel! Amy weet dat ik getrouwd ben mijn vrouw weet dat ik nu en dan met Amy uitga. We zijn gewoon vrienden." Berg stiet me aan en fluisterde: „Wat denk je ervan om gewoon vrienden met mij te zijn, Smithy?" en ik onderdrukte het verlangen om te giechelen. Mevrouw Ballinger had een ge laatsuitdrukking van hoge zedelijke gekwetstheid aangenomen. Ik kon zien, dat ze dacht een buitengewone gelegenheid te hebben gevonden om van enige van haar ongewenste gas ten af te komen. Zii dook er mid den in. Hoe durft u een getrouwd man een jong meisje als .Amy te ver gezellen naar een huiselijk feest. Ik wens niets van dien aard onder myn dak. U moet onmiddellijk vertrek ken." Donald boog en mompelde „Graag." Hij ging naar de deur maar Joe hield hem tegen. ,Niks daarvan, broer," zei het ge zag. „Niemand gaat hier vandaan voor ik deze zaak heb opgelost." Plotseling draaide hij zich om en ging de kamer uit. Vrijwel onmid dellijk kwamen er geluiden van een handgemeen. Blijkbaar won hij de strijd, want hij keerde terug met Amy op sleeptouw. Ze droeg een hoed en mantel en omklemde een tasje, dat bij geen van beide pas te, ze had geen keffer en geen handschoenen. Ze moest zachtjes de trap zijn afgekomen, want ih had haar niet gehooid; ik stelde vast dat Joe meer opmerkingsgave bezat, dan ik hem had toegeschreven. Amy's krijgshaftigheid was ge zakt en ze zag er beslist bevreesd uit. Ik wist dat ze niet gauw bang was en ik vroeg me af. of Freda's blote verklaring mogelijkerwijs waar kon zijn. En, zo ja, waarom? Het leek niet bijster logisch. Ik geloof dat Joe vond. dat hij met de onderwerping van Amy het spits van zijn dagtaak had afgebe ten en hij plonste zonder verder misbaar in ae verhoren Hij verstond geen scherts als hij iets vroeg. Je antwoordde of niet. We waren allen als was in zijn han den, behalve Freda. Bij haar liep hij vast Ze weigerde hardnekkig iets meer te zeggen over Amy of over iets anders. Ze merkte slechts op, dat Joe haar op de pijnbank kon leggen, maar dat ze ook dan niet meer zou zeggen, dan ze had gedaan. Joe, de man van staal, begon bij na te smeken. „Alleen maar een paar kleinigheden, dame", kirde hij. Maar Freda klemde koppig haar lippen op elkaar en hij moest het opgeven. Hfj richtte zijn aandacht op Amy. Amy had zich hersteld. Ze sprak duidelijk en met iets van haar nor maal gebiedend optreden. Zij ont kende met klem, iets af te weten van Johns stellage. Zij had niet geweten, dat hij er een gebruikte en wist in ieder geval slechts vage lijk, dat hij van plan was het dak te repareren Tenslotte wendde ze zich tot Fre da en zei hooghartig: „Je moet nu maar gauw het bewijs voor je ver klaring leveren, want anders zal ik je aanklagen wegens laster". Berg grinnikte zachtjes en ik gie chelde in mijn zakdoek. Freda nam van niemand notitie en zat erbij, als een stenen beeld. Joe gaf te verstaan, dat hij klaar was met Amy, waarop zii naast Donald ging zitten en zijn hand greep. Hij trachtte zich onopvallend tc bevrijden, maar ze gaf hem geen kans. Mevrouw Ballinger draaide het hoofd om en leunde opgewonden in haar stoel naar voren. „Amy, ik sta niet toe, dat jij hier schaamteloos met die man hand in hand zit. Mijn enige verontschul diging voor jou is, dat je misschien niet weet, dat hij getrouwd is." Amy keek snel op en fronste haar wenkbrauwen „Wie heeft u dat verteld?" Joe schraapte zijn keel. „Dames, u moet ophouden met dat gehakke tak. Ik kan hier niet de hele dag blijven rondhangen; ik moet er ach ter komen wat er is gebeurd." Vervolgens stortte hij zich op ons als een stoomwals Hij was een onuitputtelijke on dervrager en hij stond er op je he le levensgeschiedenis te vernemen, voor hij aan de zaak toe kwam. In de loop van de tijd merkte ik, dat ik meer vemam over de men sen om mij heen, dan ik ooit te voren had geweten. Maar Freda klemde koppig haar lippen opeen en sprak geen woord. Ik geloof, dat ik langer onder kruisverhoor werd genomen, dan een van de anderen en het enige dat ik me er later van herinnerde, was, dat ik alles had verteld van mijn geschiedenis met Bill Turner. Ik was Bill al vrijwel vergeten, maar toen ik klaar was met het relaas, klonk het alsof 1.mijn gro te passie was geweest en ik slechts °P de goede dood wachtte om een eind te maken aan mijn lijden, nu hij uit mijn leven was verdwenen. Joe had de inquisitie ingeleid met te verklaren: „Ik wil alles weten, alles, dan kan ik beter merken of iemand liegt of niet." Ik bepeinsde bitter, dat Joe ie mand vrijwel tot liegen dwong. Bill Turnerwas niets meer dan een goede kennis voor me geweest, maar in de loop van het verschrikkelijke verhaal merkte ik, dat ik het mik punt werd van een aantal meele vende en medelijdende blikken. Joe ploegde taai door en ik be gon me af te vragen, of ik mijn woede voldoende zou kunnen be heersen, om hem niet in zijn ge zicht te slaan. Toen hij ten slotte gereed was. stelde ik vast, dat ik de paar laatste vragen nauwelijks had gehoord ik was te ijverig bezig geweest met het repeteren van een levendige tegenspraak voor de anderen, van al de leugens, die hij mij over mijn persoonlijk leven had laten- vertellen. Ik was de laatste geweest, die binnenste buiten moest worden ge keerd en Joe vertrok onmiddellijk erna. De anderen verspreidden zich direct na zijn verdwijning en ik bleef achter met een massa huis houdelijk werk. dat me tegemoet grijnsde Ik ging even zitten en keek verdrietig naar het stof en de rommel. Juist toen ik mezelf had gedwongen op te staan en er aan te beginnen, kwam Richard terug. Hij had een slimme glimlach en zei gedempt: „Het spijt me zo juf frouw Smith, ik wist het niet, u had ons iets moeten laten merken." (Wordt vervolgd.) I Mevr. Lemaire uit St. Na- zaire heeft de Sport-litera- tuurprijs 1952 gewonnen door haar boekwerk „Van Hoekschop tot Doelpunt".. (Noir et Blanche) In 't sportieve leven leven ook de vrouwen zich graag uit, aangezien dit streven even voor de vrouwen veel beduidt. Korfbal, hockey, schaken maken haar het leven tot, een feest, daarom zijn die zaken vaak een hobby voor de vrouw geweest. Dat ze zich in sporten storten vind ik fijn. dat ineen ik. echt, aan die sportcohorten wordt een woord vol warme dank gezegd, want de lieve vrouwen zouwen oudenuets zijn, stijf en zuur als ze enkel zouden houwen van japonnen, fraai en duur.... Maar Madame Lemaire, mère van een stevig-groeiend grut daar in Saint Nazaire (blèren doen ze maar wat hindert-ut?) mocht me daar het leven geven aan een prachtig voetbalboek, ma?k m'n mening geven, even? Ik vind hetg ewoon-weg: kloek! Al haar commentaren waren uitgelezen, viel-doordacht, elk riep: Da's je ware! Maar eh had U dat dan niét verwacht? Niet? IK wel, want vrouwen schouwen naar het spel met, hoofd enhart en als ze 't ontvouwen zouwen is 't qua inzicht zéér apart. Moe Lemaire uit Nazaire won de (Football) prix-de- France, op een sterren-carrière heeft Maman nu alle kans. Eerlang krijgt het ballen-knallen een spiksplinternieuw aspect, wijl we met ons allen brallen, tje, er zijn van die gevallen, om 't Lemaire- knaleffect! PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) ISRAËL. S.s. Artsa v. 27-2 v. Marseille a. Haifa 9-3. S.s. Negbah v 6-3 v. Mar seille, a. Haifa 15-3. Luchtpost: V. 25, 28-2 a. Lydda 26-2, 1-3. Verzending van luchtpostcorrespon dentie aan postagenten aan boord van Nederlandse schepen, aan commandan ten van Nederlandse oorlogsbodems in vreemde havens c.q. aan de comman dant van het Ned. Detachement Ver. Naties in Korea. De aangegeven data en uren zijn de tijdstippen waarop de stukken uiterlijk te Amsterdam Centraal Station aan wezig moeten zijn. Ms. FAIRSEA. Voor Fremantle 14-3, 3-3 12 uur. Voor Melbourne 19-3, 10-3 12 uur. Voor Sydney 22-3. a. 17-3 12 uur. Hr. Ms. EVERTSEN. ZWAARDVIS, VAN GALEN. DE BITTER. VAN AM- STEL. Voor Agadir, 3-3 8 uur Voor Gi braltar. 13 en 18-3 12 uur. Voort Port land 25-3 18 uur en 30-3 9 uur. NED. DET. VER. NATIES IN KOREA. 24. 27-2. 3-3, alle 12 uur. Hr. Ms. VAN KINSBERGEN. Voor Melbourne 24 en 27-2 8 uur. S.s. GROOTE BEER. Voor Halifax 28-2 25-2 16 uur S.s. WATERMAN. Voor Suez 6-3 28-2 16 uur. Voor Zeebrugge 15-3. 12-3 8 uur. Hr. Ms. JOHAN MAURITS VAN NAS. SAU. 27-2 en 6-3 12 uur. Ms. JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT. Voor Belawan 8-3. 2-3 12 uur. Voor Colombo 12-3, 7-3 12 uur. Voor Suez 21-3, 16-3 15 uur. Voor Southamp ton 31-3, 28-3 16 uur. M.s. WILLEM RUYS. Voor Port Said 11-3. 7-3 12 uur. Voor Colombo 19-3, 14-3 12 uur. Voor Belawan 22-3, 16-3 12 uur. Voor Singapore 23-3, 18-3 12 uqr. Djakarta 25-3. 20-3 12 uur. NETH NAVAL AIR SQUADRON 320. Voor Agadir. 3-3 8 uur. Voor Gibraltar 9 en 18-3 12 uur. S.s. ZUIDERKRUIS. Voor Kaaostad 13-3, 7-3 18 uur. Radioprogramma DINSDAG 24 FEBRUARI 1953 HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10. Gramofoon- muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 en 8.45 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 RVU: Prof. Mr Ir M. J. Dols: „Wereldvoedselproblemen". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedcdelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.mu- ziek. 13.30 Orgel en zang. 14.00 „Zeg eens, "Amerika". 14.30 Gram. muziek. 14.40 De schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Mr. N. W. van Eyk „Grepen uit de pensioen- en spaarfond senwet". 19.00 Franse liedjes. 19.10 „Paris vous parle". 19.15 Reportage of gram. muziek. 19.25 Pianorecital. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Moet je horen". 21.50 Ti- roler muziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Amusementsmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24,00 „Lucia di Lammer- moor" opera (3e acte). HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Grarn. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.34 Gram. muziek. 9.45 Licht baken, causerie. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor dc vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingeni. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 „Lakmé", opera (2e acte) (gr. pl.) 15.00 Schoolradio. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending. Drs. F. C. Kamma: „Sociale vraagstukken in Nieuw-Guinea". 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram. muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 1.9.30 Gram. mu ziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Gram. muziek. 21.35 Fluit en clavecimbel. 22.00 Radio Philharmonisch orkest en solisten. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Pianokwartet. 23.50— 24.00 Gram. muziek. 12.00 Mrs. Dale's Dagboek. 12.15 Dans muziek. 13.00 Parlementsoverzicht. 1315 Vragenbeantwoording. 13.45 Schots or kest. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Or gelspel. 16.45 Accordeonorkest. 17.15 Mrs. Dale's Dagboek. 17.30 Licht concertorkest. 18.00 Arbeiders ork. 18.30 Verzoekprog. 19.15 Voor de jeugd. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 21.00 Gevarieerd programma. 22.00 Klank beeld. 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten. 23.20 Lichte muziek. 0.05 Voordracht. 0.20 Casino-orkest. 0.56—1.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 11.45 Gram. muziek. 12.20 Idem. 12.30 Weerberichten. 12.34 Gram. muziek. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. muziek. 13.00 Nws. 13.15 Gram. muziek. 14.00 Schoolradio. 15.30 en 16.15 Gram. muziek. 17.00 Nws. 17.10 Gram. muziek. 17.15 Voor de kleu ters. 17.30 Gram. muziek. 17.50 Boekbe spreking 18.00 Pianorecital. 18.30 Voorde soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. mu ziek. 19.50 Causerie. 20.00 Omroeporkest. 21.00 Gram. muziek. 21,30 Declamatie en piano. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Gram. muziek. 22.5523.00 Nieuws. T elevisie-programma Dinsdag 24 Februari 1953. VARA: 20.15—21.45 „Via Lissabon", spel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1