Lijn 10 krijgt zijlijntje op de Schiedamseweg Stadstelefoontjes AGENDA 2 Maandag 23 Februari 1953 Geen oponthoud meer wanneer de Lage Erf brug is geopend Er zijn plannen om na het dem pen van de Aelbrachtskolk en de verbreding van het verkeersknoop punt Schiedamseweg-Havenstraat voor l\jn 10 van de RET een „zii- lüntje" aan te leggen op de Schie damseweg In de richting van het Marconiplein naar de Lage Erfbrug. Hierdoor zal lijn 10 in. de toe komst geen oponthoud meer hebben bij opstelling van de Lage Erfbrug voor het scheepvaartverkeer. Tot dusver is de situatie zo. dat o k voor lijn 10 de Lage Erfbrug steeds een obstakel is; weliswaar benoeft deze tram de Lage Erfbrug niet te passeren, daar zij voor dezt brug rechts afbuigt naar de Havenstraat, doch aangezien bij opening van de brug lijn 10 in de file van de lij nen 8 en 17 terechtkomt betekent openstelling van de brug toch op onthoud voor lijn 10. Door aanleg van de zijlijn zal lijn 10 de file van trams kunnen passe ren en. gelijk met het snelverkeer de Havenstraat in kunnen rijden Lijn 10 staat, behalve om het lan- Prima opvoering van „Door eigen kracht" Ongetwijfeld was het voor de RTG „Door eigen kracht" een heel waagstuk, om het door beroeps toneel en film reeds bekende spel van Tennessee Williams: „Tramlijn Begeerte" (A streetcai named de sire), ter hand te nemen, boven dien om ermee mee te dingen in het door de NATU georganiseerde concours. De opvoering die Zondagavond in Palace werd gegeven bewees evenwel dat „DEK" alleszins voor een dergelijke zware taak is bere kend. Clasien van Duijl vervulde op bewonderenswaardige manier de moeilijke rol van Blanche. Voor Stanley Kowalski had men een goede vertolker gevonden in Cor Spiljard. Henny Blank als Stella Kowalski bleef, in vergelijking met de vorige twee, nog iets gere serveerd, naast de heftige Blan che leek ze soms wat lauw. maar overigens vervulde ook zij haar taak zeer aanvaardbaar. Het geraffineerde gebruik van licht- en geluidseffecten droeg eveneens veel bij tot het slagen van de opvoering. Zeer terecht kre gen spelers en regisseur, de heer L. B. van Eijk, een langdurig ap plaus aan het slot. De avond werd besloten met een bal op muziek van „The Musis Stars". Ahoy' weer naar de Faustus De zandzuiger Ahoy'. die enkele weken heeft meegeholpen met het leegzuigen van ondergelopen polders in het rampgebied wordt vandaag van Puttershoek naar Hoek van Holland gesleept. Voorlopig wordt de zuiger gemeerd aan de fruitsteiger. docht zodra het werkbaar weer is herneemt de Ahoy' zijn plaats bo ven het wrak van de „Faustus". Over de positie van dit gezonken Panamese schip zijn geen nadere bij zonderheden bekend. Men neemt aan dat de springvloed ook het Faustus- wrak niet met rust heeft gelaten. Voorlopige peilingen hebben uitge wezen dat het heel goed mogelijk is. dat het schip zich van z'n zij op de kiel heeft gekanteld, waardoor de hoeveelheid water, die zich tussen het wrak en de oppervlakte bevindt ineens drie meter groter is gewor den. ge traject dat deze lijn moet oi'leg- gen. bekend om enige obs'akels die zij moet passeren, waatdoor de trams vaak onregelmatig rijden. Wanneer het probleem van het veelvuldig oponthoud bij de La0t Erfbrug zal zijn opgelost hoopt men een der ergste obstakels voor lijn 10 te hebben weggenomen. „Tot aller vermaak"' met „Het Witte Legioen" De tragiek die heersen kan in een Indonesisch hospitaal voor ge wonde Nederlandse militairen, de haat en de afgunst van verpleeg sters onderling, de moeilijkheden die de dokters hebben te door staan. dit alles is op prachtige manier weergegeven in Maarten van Vucht's toneelspel „Het Witte Legioen". De toneelafdeling van de amu sementsvereniging „Tot Aller Ver maak" voerde het Zaterdagavond in Spes Bona aan de Enk op voor een gróót aantal leden. Voorzitter P. Sonneveldt opende de avond. Hoewel het stuk veel van de spe lers vergt, kwam het bij T.A.V. vlot over het voetlicht. De regie had Peter Lookhorst. Jan Oosterhout's .Old Svncopaters' brachten de rhythmische klanken voor het bal. Rotterdamse padvinders adopteren Kortgene: De padvinders achten hun taak in het rampgebied nog niet volbracht. Deze zomer zullen zij in hun vacan- tie in de getroffen gebieden gaan werken. Het district Rotterdam, dat Kortgene heeft geadopteerd zal zes achtereenvolgende weken werkploe- gen naar een kamp bij het dorp zen den. Waarschijnlijk zullen ook bui tenlandse padvinders komen helpen. Het district heeft de Nederlandse Jeugdgemeenschap te Rotterdam verzocht, andere groepen jongeren voor te stellen, aan deze actie deel te nemen. Deense leentje-buur Een Deens» leerling-bootsman werd vannacht aan de Waalhaven, aangehouden omdat hij zonder licht fietste. Toen bleek dat het (groengelakte) karretje bovendien zijn eigendom niet was. „Ik moest naar boord maar er reed g?en tram meer." verduidelijkte de zee man zijn vreemde lening, doch voor alle zekerheid zit hij nu op het politiebureau Sandelingplein, waar ook de fiets staat, afkomstig van Katendrecht. Padvinders dankten varenslieden Voor verleende hulp tijdens noodactie Hopman A. Peters, commissaris voor het district Rotterdam van de Nederlandse, padvinders, heeft Za terdagavond op het districtshoofd kwartier aan het Haringvliet het dankbaarheidsinsigne aangeboden aan schippers, bemanningen en ver pleegsters die zich verdienstelijk hebben gemaakt bij de hulpactie met de klipperschepen „Rambonnet" en „Avontuur" in het gebied van de watersnood. De door de Steenkolen Handelsvereniging ter beschikking gestelde „Shamrock" heeft de „Avontuur" gesleept. Aan boord van de „Rambonnet" die door de „Mer- wede" werd gesleept, bevond zich een zendinstallatie. Als bevoorra dingsschip deed de „Adriana" dienst. Op de bijeenkomst waar de padvinders de varenslieden hun dank betuigden waren de pad vinders, leiders en leidsters, die de tochten naar het noodgebied had den meegemaakt, aanwezig. Echtpaar gehavend door vader en zoon Een heftig meningsverschil ont stond Zaterdagnacht tussen de kaste lein van een café aan de Putselaan en een bezoeker, de 32-jarige chauf feur M. v. d. W. Twee passerende mannen begonnen zich met de twist te bemoeien. De 29-jarige dakbedek- ker G. van W. gaf de chauffeur en kele stompen in het gelaat, waardoor deze een bloedneus en een blauw oog kreeg. Prompt ging de vrouw van het slachtoffer zich met het ge val bemoeien. De vader van de dak- bedekker de 54-jarige P. van W. stak haar echter met een mes gaten in de kleding. Bovendien kreeg de vrouw een onbetekenende schram onder de linkerborst. Vader en zoon Van W. zijn in bewaring gesteld in het poli tiebureau Sandelingplein. 2131 Laroux geeft, wanneer de „Amora" de „Vrijheid" dicht genoeg is genaderd, order om de motor op gang te bren gen. De jacht kan begin nen en Rob zal hem niet meer ontsnappen! „Nog eventjes Bill", zegt Ga roux grijnzend tegen zijn bootsman, „en je zult je oude vriend Rob weer de hand kunnen druk ken Dat zal ongetwij feld een prettig weer zien zijn." Bill ant woordt maar niet Hij voelt zich in een ellen dige positie. Rob be grijpt dat hij weinig kans heeft om de „Amora" te ontlopen, want de ..Vrij heid" heeft geen motor. Waar echter tegenover staal, dat hij met zijn kleine scheepje sneller kan manoeuveren dan Laroux. Bovendien wordt DE A VONT UREN VAN KAPITEIN ROB het weer nu gaandeweg slechter. De lucht trekt het Noorden. Als de weergoden hem nu een i dicht en het is broeiend warm. Dan weer komt handje zouden kunnen helpen.... 1 er een windstoot uit het Westen, dan weer uit Roulettespelers worden voorgeléid Vorige week ontdekte de politie aan de Nieuwe Binnenweg een ge legenheid waar met de roulette werd gespeeld. De 36-jarige H. T. E. uit Den Haag, de 26-jarige vee handelaar H. F. K. en de 40-ja- rige mevrouw C. R.-S.. die werden gearresteerd, zuilen vooj- de Offi cier van Justitie worden geleid. Zolderschuit kapseisde in de Eemhaven Zaterdag is in de Eemhaven een zolderschuit, die met pakken ijzer en ijzeren dwarsleggers was gela den. gekapseisd. De lading zonk, waarna de schuit weer boven kwam en ondersteboven bleef drijven, Ver- moedeli.ik was de zolderschuit lek. waardoor het water aan een kant naar binnen liep. Pontonniers heb ben schip en lading geborgen „Jong Leven" gaf drie bijeenkomsten De buurt- en speeltuinvereniging „Jong Leven Kleinpolder Oost" heeft Zaterdagmiddag en -avond in sa menwerking met de Rotterdamse Gemeenschap een drietal bijeen komsten georganiseerd in de boven zaal van „Schanswijck". Voor de kleintjes werd het poppentheater „De Zwarte kater" vertoond voor de gro tere kinderen de film „Dik Trom" en 's avonds werden de ouderen vergast op de Italiaanse film „Kleine men sen op de grote weg". De voorzitter van „Jong Leven" de heer A. Hoek en de secretaris de heer J. M. de Heer voerden het woord, waarbij de laatste een collecte voor de in standhouding van het Ontmoetings centrum voor evacué's aanbeval. De ze collecte bracht f 15.50 op. Kerkconcert Feike Asma had op het concert Zaterdagavond in de Wilhelmina- kerk gegeven ten bate van het Na tionaal Rampenfonds nu eens niet de plaats voor het orgel ingenomen, doch zwaaide de scepter over het Ned. Herv. Kerkkoor uit Schevenin- gen. Een gedetailleerd critisch verslag over de prestaties van het koor zou den we tot een andere, meer gunsti ge gelegenheid willen uitstellen. Want ten gevolge van de zeer luide en volle orgelbegeleiding, die bij voorbeeld de middenstemmen veelal wegdrukte, kreeg men van de werk jes van Bach en een drietal Engelse kerkmelodieën in de bewerking van de dirigent bijna bij voortduring een zeer onvolledig klankbeeld, waar bij nog kwam. dat alles zo ongeveer in een sterktegraad (forte) werd uit gevoerd. Slechts in Bortniansky's „Du Hirte Israels" kreeg men de koorklank in zijn geheel te horen en die was veelbelovend, hoewel wat de dynamische schakeringen betreft toch ook wel wat eenzijdig. Het spel van de organist Dirk Jansz Zwart dwong veel waardering af. Het klonk technisch zeer ver zorgd en muzikaal en de registratie getuigde over het geheel genomen van smaak en artistiek inzicht. Bach's Preludium et Fuga in D, het Concer to in F van Handel en zeker ook het Choral I van César Franck kregen dan ook een vertolking, waarmee Zwart eer heeft ingelegd. H. VAN BORN Prijzen aan de visafslag Heden werden van IJmuiden. Scheve- ningen en elders 550 kisten zeevis en 40 kg spiering aangevoerd. Tong middel 1,65—1.70 per kilo; schol middel 25—27. schol klein 21—23. zeebot 1120. schelvis middel 6062, kabeljauw groot 37—40. middel 33—36, klein 28—35. wijting 27—26. pollak 3436, haring verse 17—20, alles pér kist: kuit 0.80—0,85, spie ring 0,80—0,95, alles per kilo: Vrouw bedwelmd door uitstromend gas In de keuken van haar woning aan de Cronjéstraat. werd gister middag de 51-jarige M. D.-De Gr. door haar echtgenoot bedwelmd aangetroffen. De slang van de gas leiding was losgeraakt. De man trof haar toen hij thuis kwam. De vrouw werd in het Zuiderzieken huis opgenomen. Havendag wordt in September gehouden Het bestuur van de stichting „Ha- venbelangen" heeft besloten, de Rot terdamse Internationale Havendag 1953 niet op 11 en 12 Juni a.s. te houden. Dit besluit is een gevolg van de omstandigheid, dat de stoomvaart maatschappij „Zeeland" zich ge noodzaakt heeft gezien, het vaar- plan van haar schepen te wijzigen. Dientengevolge zal de „Koningin Emma" met welk schip een rond vaart in het programma was opge nomen niet op de genoemde data doch eerst begin September be schikbaar zijn. Het ligt daarom in de bedoeling van het béstuur van de stichting „Havenbelangen" deze havendag tot de periode tussen 9 en 11 September a,s. uit te stellen. Operettekoor „Irene" viert 45-jarig bestaan Humor, zang en dans wisselden elkaar af Zaterdag in Lommerrijk, waar Rens van Dorth en zijn ge zelschap de bekende revue „Alle maal poppekast" opvoerden ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan van het Rotterdamse Operettekoor „Irene". De „Poppekast" was niet allemaal poppekast. want het klas sieke danstrio „Dicola" vormde een aangename afwisseling. Aan het slot van de revue richtte het „Irene"-bestuur zeer waarderende woorden tot Rens van Dorth en de zijnen, waarmede het publiek in stemde. De dirigent, de heer J. G. van Herwaarder was bij de aan vang van de voorstelling gehuldigd wegens 45 jaren trouwe dienst aan zijn vereniging. Een geanimeerd bal besloot de avond. Burgemeester v. Walsum op buitenlands bezoek Naar wij vernemen is de burge meester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum voornemens enige bezoeken aan het buitenland te brengen, om kennis te maken met ambtgenoten in het achterland van Rotterdam. Morgen vertrekt hij in gezelschap van wethouder J. van Tilburg en de chef van zijn kabinet naar Bremen. Een reis naar Bazel stond reeds eer der op het programma maar moest wegens de overstromingsramp wor den uitgesteld. Ze zal nu gemaakt worden omstreeks half Maart. De burgemeester zal dan zijn opwach ting maken zowel bij die autoriteiten van Bazel-Stad als van Bazel-Land. Later in Maart zullen Duisburg en Keulen volgen. Ook een bezoek aan Hamburg ligt in het voornemen. Generaal Clark verzoekt uitwisseling van zieke krijgsgevangenen TOKIO. Generaal Clark, de ge allieerde opperbevelhebber, heeft de Chinezen en Noord-Koreanen ver zocht, onmiddellijk onderhandelin gen te beginnen over de repatriëring van zieke en gewonde krijgsgevan genen. Een schrijven met dit verzoek is aan de Nooi'delijke verbindings officieren te Panmoendjon overhan digd. Generaal Clark dringt er bij de Noordelijke bevelhebbers op aan, onmiddellijk de humanitaire voor zieningen van de Conventie van Ge neve toe te passen door dergelijke gevangenen uit te wisselen. In zijn schrijven zegt hij verder, dat officie ren der Verenigde Naties met Noor delijke verbindingsofficieren de no dige regelingen kunnen treffen voor een onpartijdig onderzoek naar de toestand van zieke en gewonde ge vangenen en een wederzijdse uitwis seling. Eenheidsplannen in Zuid-Amerika Geruchten om Perons reis naar Santiago SANTIAGO (Chili) President Juan Peron van Argentinië, is Vrij dag in de Chileense hoofdstad aange- komen voor een bezoek van zes da gen. dat aan beide zijden van de Economisch verdrag tussen Chili en Argentinië SANTIAGO. Zaterdag is na een bijeenkomst van de presiden ten van Argentinië en Chili, die meer dan iwee uur geduurd heeft, bekend gemaakt. dat president Péron en president Ibanez een Motorrijder sloeg over de kop De 30-jarige huisknecht A. J. B. uit de Dordtselaan is vannacht met zijn motorrijwiel over de kop geslagen toen hij op het Zuidplein het verhoogde middengedeelte op reed. B. werd in bewusteloze toe stand naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Zeeman aangehouden In de nacht van 1 op 2 Januari heeft de 23-jarige .Amerikaanse varensgezel P. H. P. van het s.s. „Jesse Lykes" een Engelse zeeman van een bedrag van f 600 plus 'n polshorloge beroofd. Met enige vrienden waren zij die avond in een bar geweest. Daarna was de Amerikaan met de Engelsman in een taxi weggegaan. Tijdens deze rit werd de diefstal gepleegd. Toen Zaterdag de „Jesse Lykes" in de Rotterdamse haven meerde, werd P. van boord gehaald en gearres teerd. Hij is in het politie-bureau Rochussenstraat opgesloten. Zesjarige mishandeld door „sportman" Zaterdagavond trokken kwajongens steeds aan de bel van een gymnas tieklokaal aan de Eendrachtsstraat, waar men ij aan het sporten was. Toen er weer werd gebeld rende een 23-jarige kantoorbediende naar buiten, greep een zesjarige jongen en diende deze een aantal klappen in het gezicht toe. Het knaapje kreeg een bloedneus en er werden enkele tanden door zijn lip geslagen. Het ventje was onschuldig aan het kattekwaad. De sportman werd naar het politie' bureau gebracht. Onderzeeboot der V.S. overgedragen aan Nederland GROTON (Connecticut). De Amerikaanse marine heeft Zaterdag de 1500 ton grote, met een snuiver apparaat uitgeruste onderzeeboot „Ice Fish" overgedragen aan een Nederlandse bemanning. Het schip wordt aan de Nederlandse marine ter leen gegeven en zal varen onder de naam „Walrus". Bij de overdracht was de Nederlandse ambassadeur dr J. H, van Royen aanwezig; Bijeenkomst Benelux- commissie verdaagd VALKENBURG. Ook de Zater- dag hier gehouden vergadering der Benelux-commissie de ministers van Buit. Zaken, Econ. Zaken, Fi nanciën en Soc. Zaken van ieder land leverde voor wat het vraag stuk van de lonen en prijzen betreft geen resultaat op. Het „gesprek" was nog lang niet afgelopen, toen de Luxemburgse ministers naar hun land terug moesten. De bijeenkomst is daarom verdaagd tot Zaterdag 28 Februari en zal dan in Luik worden gehouden. Andes wordt beschouwd als een mo- overeenkomst nebben geparafeerd gelijk beginpunt van een nieuw tijd- I tot het sluiten van een veelomvat perk in Zuid-Amerika. Zijn bezoek 1 +"~~v zal, naar men verwacht, het begin zijn van een nieuwe campagne om de onderlinge betrekkingen, niet slechts tussen Argentinië en Chili, doch in geheel Latijns-Amerika te verster ken. Het is de eerste maal dat Peron. sedert hij in Juni 1946 aan de macht kwam. een bezoek aan het buiten land brengt. Hij legt het bezoek aan Chili af op verzoek van zijn vriend president Ibanez de Campo, die ver leden jaar tot president werd geko zen. Zondag verklaarde Peron in een vraaggesprek met het Chileense blad „La Nacion", dat'als Chili en Argen tinië eenheid zouden bereiken, zoals hij hoopte, zij een kern zouden vor men. Na Chili en Argentinië zou een unie met andere landen - Brazilië bijvoorbeeld volgen, aldus Peron. tend economisch verdrag tussen hun landen, Volgens de Chileense minister van Buit' nlandse Zaken is besloten, dat het eigenlijke ver drag binnen 120 dagen gesloten zal worden. Naderhand is een officiële verklaring over een economische unie en een gemeenschappelijke markt tussen Chili en Argentinië gepubliceerd. Duitse hof beslist 5 Maart over E.D.G.-verdrag KARLSRUHE. Het Constitutio nele Hof te Karlsruhe heeft Zater dag bekend gemaakt, dat het op 5 Maart zal beslissen of het bevoegd is vast te stellen, of de verdragen in zake de Europese defensiegemeen schap door West-Duitsland bij een voudige meerderheid van stemmen in het parlement kunnen worden ge ratificeerd. Sokulowsky stafchef van Russische leger MOSKOU Maarschalk Söko- lowsky is benoemd tot chef van de generale staf van het Russische leger, ter vervanging van generaal Tsjtemenko. 1: Maarschalk Sokolowsky is 54 jaar oud. In de laatste wereldoorlog was hij reeds stafchef. Later werd hij opperbevelhebber van de Russische troepen in Duitsland. Hij is één dei- bekwaamste tactici van zijn land. Zijn laatste functie was eerste plaatsvervangende minister voor de strijdkrachten. Dr Drees opent 19 Maart de „Keukenhof" DEN HAAG. De nationale bloemententoonstelling „Keuken hof" te Lisse, die dit jaar voor de vierde maal in successie wordt ge houden. zal op 19 Maart a.s. offi cieel worden geopend door de mi nister-president, dr. W. Drees. Coventry betoont dankbaarheid DEN HAAG. De gemeenteraad van de Engelse stad Coventry heeft tijdens een raadsvergadering uit drukking gegeven aan de gevoelens van medeleven met de slachtoffers van de ramp in Nederland. In een brief, gericht aan de Koningin, deel de burgemeester van Coventry me de. dat hij zich het medeleven herinnert dat de Nederlandse be volking met het vernielde Coventry betoonde na de oorlog en de bloeien de heesters, die Nederland destijds aan de verwoeste stad schonk. De ge meenteraad heeft opdracht gegeven tot het schenken van een bijdrage van 3000 pond sterling aan Neder land uit het fonds tot hulp aan de slachtoffers van de luchtoorlog. De chèque is inmiddels aan de Ne derlandse ambassadeur in Londen overhandigd. ROME. De Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr Beyen. heeft Zaterdag zowel met president Einandi en met minister president De Gasperi uitvoerig ge sproken over het Nederlandse plan tot vorming van een Europese tol- unie. Dc heer J. Vogel hoopt morgen de dag te herdenken, dat hij 40 jaar in dienst is bij de Nederlandsche Stoom- sleepdienst v.h, P. Smit Jr. Van 11 tot 12 uur zal er op het kantoor van de firma gelegenheid zijn om de jubilaris te feliciteren. Bij dc uitreiking van hulpgoederen aan evacué's in het Groothandelsgebouw velenen thans ook de Gezamenlijke Kleermakerspatroonsbonden medewer king Op het kruispunt Kootsekade-Straat- weg is Zaterdag de 23-jarige tekenaar ,T. van KL. wonende Bergse Linker Rottekade. door een vrachtauto aangere den. Met een hoofdwonde en een hersen schudding werd hij in het Bergwegzie kenhuis opgenomen. Gistermiddag is bij de voetbalwed strijd Hoek van Holland—'VVP de 24-jari- ge havenarbeider D. van O., uit de Eerste Scheepvaartstraat in Hoek van Holland tegen een tegenstander gebotst. De man brak op twee plaatsen zijn been. Hij ia opgenomen in het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag. Aan dc Urkcrsingel in Rotterdam Zuid is vanmorgen een nieuw team be gonnen met het bevolkingsonderzoek op t.b.c. Dit team huist in een nieuwe barak en heeft ook een gloednieuwe appara tuur. Met het team op de Rechtermaas- oever is het onderzoek nu dus op twee plaatsen aan de gang. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam deelt mede. dat wijziging is gebracht in haar reglement inzake arbitrage en bindend advies. Het gewijzigde reglement is neergelegd ter griffie van de arrondissements-rechtbank te Rotterdam. In dc cantine van de Volksbond tegen Drankmisbruik aan de Marconistraat zijn bij een inbraak tabakswaren, wissel geld en de inhoud van een Zonnestraal busje ontvreemd. In de nacht van Zaterdag op Zondag overleed in het havenziekenhuis de 59- jarige schoenmaker W. H, Heyblom. ge woond hebbend te Huissen (Gld.). Vrij dagavond was hij aangereden door een bus op de hoek van Geldersekade en Wijnhaven. Te Ovcrschie zal een viertal wonin gen aan de Oranjestraat door de firma Aleman uit Schiedam ongeveer 4'i meter uit de grond worden opgehaald. Een niet alledaags karweitje. Dc heer en mevrouw J. A. Kalkman, kinologische journalisten te Overschie, zijn uit waardering voor hun kinologisch werk tot ereleden van de ..New Found- lander Club" te Londen benoemd. BURGERLIJKE STAND ROTTERDAM Geboren: L. van der NeutStam. d.: A. van ZevenbergenDe Rouwe, z.: E. Hans—Van Opstal, d.; A. de Haast Klein, d.; N. van den DungenVan Vliet, d.: H. Th. Stigt—Kokshoorn, z.: D. A. Vos—Meijer, d.; C. A. J. Houwe- lingDe Lange, d.; J. J. Verstappen Pijpers, d.; W. Smoorenburg—Van Teef- felen, d.; H. C. Steenbergen—Schmitt, z.; M. J. Albers—Van Gelder, z.: N. VoermanJans, d.; M. Veenendaal Raap. z.; A. M. BakkerVerschuren d.: M. F. W. van 't Hoff—Hoogvliet, z.': ,T. P. MaarschaikerweerdGroenendijk, d.: D. C. Tseng—Verschuuren. d.: H. W. HelbersWisse, d.: W, M. Th. M. van der CammenBongers. d.: A. den RooijenVan Dam, d.; T. G. Spoor Bronkhorst, d.; C A. Maagdenberg Van Oijen. d. Ondertrouwd: D. J. Somsen. 25 j. en E. H. Schotman. 25 j.; W. E. van der Lee. 39 j. en F. M. E. Wellmer, 26 j.; J. LWEER een kwestie in verband met overlast WIT LEGIOEN van fabrieken aan huizen nieuwsgieren weer het vol- on hï>]iinnerc liitmnnl en bewoners. Ditmaal be treft het geen kwestie van gende: Met de opvoering van 't selir Joop Bodegom en zijn medewerkers. VOLKSDANS Voor de derde maal heeft de Rotterdamse offers in het rampgebied, geleid door de heer B. Boer. BADEN POWELL-DAG 22 Februari is voor de padvindsters een heel be langrijke dag. Zij vieren dan namelijk Baden Po- welldag of denkdag. zamenlijk o.a. de Kermis, dragen een klimopblad en t°nee!.stuk V^sdanr KrinT Zondag! gioen", een tragedie in 3 middag een volksdansfeest ecu udgcuiL lil o iiuuUdK cell probleem van een papter- bedrijven van Maarten van georganiseerd handel, die met. stevige Vught heeft de Toneel- en Emporium. wind de stapels oud papier - Amusementsvereniging uucwci vuur ueze ueruu de lucht in jaagt en boven- Tot aller vermaak" Zater- bijeenkomst niet bijzonder dien de mensen uit de om- dagavond in gebouw „Spes 'z"nae' geving veel overlast aan Eona" aan de Enk weder deel doordal men er soms om een goede blijk van van aanwezigen de 325. a papier verbrandt, waarbij haar kunnen getoond. De aantal dat de vorige malen de brandende vlokken verschillende spelers had- maar al te vaak grote toch- den hun roi en techniek ten langs de balcons ma- goed onder de knie en wis- ken en er af en toe ernstig ten dit ook in hun spel brandgevaar is. goeci tot uiting te brengen. Aldus een brief van me- Een hartelijk applaus be- vrouw A. d. B. v. d. B„ loonde na afloop de regis- t inn nsnnrti He, f de Tovercirkel, de Franse Dans, een Noorse dans en enkele square-dansen uit gevoerd. FILM In de „Irene-Kapel" aan gebouw de Oudelandestraat is Za terdagavond de nu wel Hoewel voor deze derde zeer passende film „De dijk is dicht" vertoond door de leiding van het Jeugdwerk maakt, bereikte het getal „Strevelswijk". De film, die al verscheidene malen ge draaid is genoot ook dit niet was bereikt. Voor het keer zeer veel belangstel- bestuur was dit een bewijs ling. Een collecte na afloop die er aan toe voegt, dat de politie al ettelijke ma len op deze lastige en ris kante situatie is geatten deerd, doch dat de papier handel rustig doorgaat met verbranden. En wat nu. vraagt deze dame. „Als daar volgens de wet niets aan te doen is, deugt de Nederlandse wetgeving niet." Het beste antwoord, dat het DB u kan geven is het advies, dat van de zijde van de brandweer ktvam: als er weer papier wordt verbrand, direct de brand weer alarmeren, die dan hoogstwaarschijnlijk wel de politie zal verzoeken proces-verbaal op te ma ken. Natuurlijk mag het niet voortbestaan, dat er gloeiende stukken papier de buurt rond dwalen, vooral niet als door het stijgen van de temperatuur in voorjaar en zomer, het houtwerk droger wordt en de kans op brand zeer aan nemelijk. In gevallen als deze is er meestal in over leg met politie, brandweer en met. de boosdoener'n oplossing te vinden, die. alle partijen kan bevredi gen. dat de volksdans onder de bevolking meer werd. Behalve enkele demon stratienummers werd ge- gehouden is bestemd voor gewild het Nationaal Rampen fonds. De filmavond werd begonnen met een korte herdenking van de slacht- Rotterdam-werkstad sneeuwklokjes en, met haar zusters over de gehele we reld, hernieuwen ze die dag de padvindersbelofte. Natuurlijk gebeurde dat ook dit jaar, maar omdat de 22ste op een Zondag viel werd een en ander een dag vroeger, dus Zaterdag gevierd, 's Morgens om ze ven uur werd in de club huizen plechtig de vlag ge hesen, en 's middags en 's avonds waren er bijeen komsten, waarin de belof tehernieuwing plaats vond. Met nieuw enthousiasme zijn al die grote en kleine padvindsters weer aan een nieuw jaar begonnen. BALCONVERSATIE Op het balcon van lijn 3 zei de ene man tegen de andere: „Heb je gehoord, dat de politie hier gisteren veertig katten heeft dood geschoten?" „Wel. wel," zei de andere man, „en waarom dat?" „Allemaal lid van de mau-mau," zei de eerste man. ZOEK BLACKIE De zwarte bouvier van dé 14-jarige Theo Wijnands, Crooswijkseweg 115, tel. 21721. liep Vrijdag weg. Theo. die lichamelijk wat gehandicapt is, heeft in Blackle een groot vriend en hoopt erg dat de hond gauw gevonden zal wor den. Wie. vrienden? VOOR R.F. Zaterdag hield het mannen koor Tediro (allemaal heren- medewerkers van onze tech nische (gemeente)diensten) een feestavond in het Stadstimmer- nuis, waar de stemming opper best was door zang en muziek plus toneelspel van „Nieuwe Kracht", terwijl de baten van de avond naar het Rampen- conds gaan via „Beurzen open. dijken dicht!" Goed zo! Hr. Heine, Bingleystraat 25 in West, verloor Zaterdagmid dag j.l. om enkele minuten over 12 tussen Keileweg en zijn huis zijn vuile blauwe overall in militaire broodzak. Vinder, hr. Heine is door dit verlies erg gedupeerd. Breng hem dus zijn werkkleding gauw terug. de Werk. 21 j. en J. Nouwen, 20 j.: A. van Hengel. 29 j. en J, Blok. 22 ,i.; M. H. Groene wegen, 24 j. en C E. Onkenhout, 27 j.; J. J. Baars, 24 j. en J. J. M. Tim- mers, 20 jaar: C. J. Noorlandt, 31 j. en E. W. Rechenberg. 23 j.: M. P. de Wit, 23 j. en A. S. van Rijn. 23 j.; C. van Kampen 25 j. en M. C. Vergouts. 19 j.; D. van Harmeien, 50 ,i. en J de Knegt, 43 jr.: A. Bai. 20 j. en C. J. Vis ser. 18 jr. Overleden: J. van der Linden, vrouw, gehuwd geweest met J Vente, 64 j.; C. Reijngoudt. vrouw, gehuwd geweest met C. Reijngoudt. 86 jr.: T. Huigen, man, gehuwd geweest met W. Lukje, 72 jr.: E. Schot, man, gehuwd geweest met C. Jokker, 70 .i.: W. Noteboom. onge huwde man. 76 jr.; A. H. Driessen. man. gehuwd geweest met J. Chr. Visser. 74 j.: C. P. J. den Braber. vrouw, gehuwd geweest met H. van Gils. 71 j.: J. J. van Geeresteijn, ongehuwde vrouw. 49 j.; J. Fraij. man, gehuwd geweest met M. J. Sturm. 84 j.: A. Bos. man. gehuwd ge weest met J. E. Hoepel, 76 jr.; C. d» Leeuw, ongehuwde man. 50 j.: C. WoTt- man. vrouw van J. H. F Kreszner 67 i.: T, J. Kloots, vrouw van H. Lorhan, 52 j.: A. Nobel, man van A. Koolwijk, 61 j.; A, Hekkema, man van W. van Belsen, 70 .i.: W. van de Sande, vrouw van J. Geelhoed, 76 j.: A. M. Akker mans, vrouw, gehuwd geweest met J. G. Hendriks, 83 .iA. Martens, vrouw van J. B. F. Couwcnberg. 69 j.i; J. Laban, vrouw, gehuwd geweest met W. Prins, 83 jr.; j. Arends man van A. den Boon. 89 j.: A P. Brouwers, vrouw, gehuwd geweest met A. Kanters. 76. j.: A. A. J. Mulder, vrouw, geh. gew. met J. Karsch, 77 j.; C. J. van Groningen, vrouw van B. H. J. Favejee. 58 j.: S. D, J. A. Admi raal man van M. C. Voets. 58 j.: E. J. M. Boin, ongehuwde vrouw, 76 j.: Th. S. Luitwieler, vrouw van V. Tromp. 72 jr.; J. de Klerk, man van A G. Rcijers, 54 j.: Voormalig Pernis: T. S. Spruijt, vrouw, gehuwd geweest met L. Groe® nenboom 62 jr. VOOR HEDEN Toneel: Schouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „De koopman van Venetië". Muziek: Koninginnekerk, 8 u: Concert door „Zanglust", R'dams Ka mer Orkest en solisten, t.b.v. het Nat. Rampenfonds; Aula Boymans, 8 u: Solistenconcert met Adri Slootmaker - piana en Annemarie Bom - harp. Films: Arena, 2, 7, 9.30 uur: Sterren stralen overal: Capitol, 2, 7, 9.15 u: De bandieten van Cimarron; Cineac, 9—5.15 u: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur: De verboden vrucht; Colosseum, 2, 7. 9.15 uur: Het mys terie van de gouden adelaar; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Duivels- brigade; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Klaar voor actie; Luxor, 2, 7, 9.30 uur: Anna: Monopole. 2. 7, 9 uur: t.m. Ma. Captain China, v.a. Di. De held op sokken: Passage. 2. 8 uur: Het zwarte kasteel; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: De wet der wetlozen; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Iwo Jima; 't Venster, 2, 7. 9.15 uur: La Ronde; Victoria. 2, 7. 9.15 uur: Het mysterie van de gouden adelaar. Tentoonstellingen! Museum Boymans, 105 uur: Mo derne tekeningen en aquarellen; Vm, Schielandshuis, 105 uur: Prenten van Elenbaas; Rotter damse Kunstkring, 10—4 uur: Werk van Hal-men Meurs; 't Venster, 1022 uur: Werk van Benner; Museum v. Land- en Volkenkunde, 105 u: Melanesische kunst; weven en vlechten in Afrika; Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart, 104 uur: „Werk in de wolken"; Bouwcentrum, 95 uur: Bouw van vacantie-oorden, scholen, teh voor ouden van dagen, fabrieken, boer derijen, etc. Engelse architec tuur.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1