Ruil van brandend landbouwgronden is vraa gstuk Eric's Rijk in Gevaar onmma Nederland verliest per jaar onnodig honderd millioen Leeuwarden heeft rioleringsplan PflINEXPELLER Raad van Tietjerksteradeel keurt begroting 1953 goed zo öenk IK €R OVER Surhuisterveen krijgt misschien politiekazerne met cellen ERIC DE NOORMAN Stelpt SIROOP Maandag 23 Februari 1953 FRIESE KOERIER (Van een onzer verslaggevers) „Aan de afdelingen van de Friese Maatschappij van Landbouw is indertijd de vraag voorgelegd hoe het met de verspreiding van het gebruik van landbouwgronden in Friesland gesteld is. Algemeen was men het er over eens, dat er op dit gebied iets dient te gebeuren, om dat de feitelijke toestand aanleiding geeft tot grote verliezen, soms van f 50.tot f 150.per bunder, terwijl dit niet nodig is. „Dit betekent volgens een globale berekening voor Friesland als geheel een onnodig verlies van vijf tot tien millioen gulden per jaar. Voor geheel Nederland moet dit bedrag gesteld worden op rond honderd millioen gulden per jaar," aldus constateerde de Rijkslandbouwconsulent ir J. Ton- kens in zijn lezing over de gebruiks- ruil van landbouwgronden, die hij Vrijdagmiddag in de Harmonie te Leeuwarden hield voor het Lanbou- kundig Wurkforban fan de Fryske Akademy. Ir Tonkens begon met te vertellen, het probleem van het economisch ge bruik van de grond reeds zeer oud is. In 1700 heeft men in Engeland en Duitsland dit vraagstuk aangepakt, Een project van f 25 millioen TTET behoeft geen betoog, dat het tonnenstelsel een volko men verouderd systeem is, dat in deze tijd niet meer aanvaard kan worden. Dit verklaren burgmees ter en wethouders van Leeuwar den in een brief aan de raadsleden waarin de noodzaak van een „diepriolering" wordt aangetoond. De totale kosten van zo'n centrale riolering volgens het gescheiden stel sel (waaraan voor Leeuwarden de voor keur wordt gegeven, omdat dan het afvalwater en het hemelwater geschei den wordt getransporteerd), benevens het bouwen van een zuiveringsinstal latie, worden door de directeur van gemeentewerken onder voorbehoud ge raamd op ongeveer f 25.000.000. Het is noodzakelijk in de eerstko mende jaren reeds met de uitvoering in enkele districten te beginnen. In de vogel- en muziekbuurt wil het ilege nu reeds een zgn. Imhofftank aten bouwen, die dan later tot pomp- kelder voor de diepriolering kan wor den omgebouwd. Deze tank zal f 85.000.kosten. Het uitwerken van de plannen voor de vier districten die het eerst aan de beurt komen (de vogel- en muziek buurt, de buurt ten Oosten van de Groningerstraatweg, een vak in Huizum achter het spoorwegemplacement) zal alleen reeds op f 74.000.komen. Installatie In vroeger jaren, toen het aantal inwoners aanmerkelijk kleiner was, be vatten de openbare wateren in Leeu warden voldoende reinigend vermogen (door middel van aëroben, de zuurstof- minnende bacteriën) om het afvalwa ter te zuiveren. Het reinigend vermogen van het wa ter in de kanalen en grachten, waar op de riolering loost, is de laatste ja ren aanzienlijk gedaald en absoluut on voldoende geworden om het zuive ringsproces te volvoeren. De enige mogelijkheid, die afdoende verbetering kan brengen, is het af voeren van het afvalwater naar een installatie, waar het water wordt ge zuiverd, voordat het op de openbare wateren wordt geloosd. Deze grote zuiveringsinstallatie, waar het water van uiteindelijk 20 districten zal moeten worden heengepompt, is gedacht tussen de Greunsweg en de Potmarge, dicht bij het terrein van de gemeentereiniging. Advertentie Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot hoog in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze smake lijke tabletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij Uw apotheker of drogist en zorg er voor altijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één; zo practisch.' En onopvallend in te ne men - zonder water of wat ook. met als gevolg, dat de opbrengsten met sprongen omhoog gingen. Van 1910 tot 1924 is er bij ons aan gedokterd met als gevolg de ruilver- kavelingswet. Doch dit betekende niet meer dan het ruilen van de eigendom. Daarmee is men er niet, want het is belangrijker het gebruik van de grond in één hand te krijgen en dus het land zo dicht mogelijk bij de boerderij te hebben. Tragische geschiedenis „In 1947 hebben we hier in Fries land iets in die richting geprobeerd in Dantumadeel. Er waren daar boeren die hun land op vijftien verschillende plaatsen hadden liggen. Op basis van vrijwilligheid leek hier een beterever- kaveling wel bereikbaar. We dachten in een minimum van tijd klaar te zijn, v/ant over de kaarten die we opge steld hadden, waren we enthousiast." Het is een tragische geschiedenis ge worden, aldus ir Tonkens. Slechts der tig procent van de betrokkenen was er voor, vijfenvijftig procent wenste wijzigingen te zien aangebracht en vijftien procent was er vierkant te gen. We hebben ons toen laten ver leiden om een gewijzigd plan te ma ken. En daarmee raakten we steeds verder van huis. Het is toen gebleken, dat men te groot was begonnen (vijf waterschap pen en 1300 ha). In het klein heeft men hier en daar in de provincie wel succes gehad, evenals in Limburg, waar-men gelukkig met mensen van één confessie te maken heeft. Het staat echter wel vast, dat het zonder een wettelijke regeling niet gaat. Hoe moet het? „Van het idee van pachtruil, aldus ir Tonkens, ben ik afgestapt, met daarvoor in de plaats eigendomsruil en pachtruil in één keer. In die zin heb ik een plan gemaakt, uitgaande (Advertentie) fy RHEUMATIEK van de regeling zoals die ook bij de ruilverkaveling wordt toegepast, dus op aanvraag en bij meerderheid van stemmen. En eenmaal aangenomen, blijft aangenomen. Wel is er een principieel verschil, want we hebben hier te maken met twee soorten belanghebbenden, de eigenaren en de huurders. Beide groe pen moeten het samen eens worden. De vraag is nu maar, hoe groot het percentage moet zijn, om een ontwerp aangenomen te krijgen. Hier liggen tal van gevoeligheden die evenzoveel moeilijkheden kunnen opleveren. In de nieuwe pachtwet wordt het probleem ook aangesneden, doch ir Tonkens vreest, dat men ook daar niet tot klaarheid zal komen. In de nieuwe ruilverkavelingswet die ontworpen wordt, zal ook de pacht- dwang en de dwangpacht geregeld worden. En het is broodnodig dat er iets dergelijks komt, hoewel er ook dan nog zeker problemen om oplossing zullen blijven vragen." Verschillende aanwezigen vielen <7f\" standpunt van ir Tonkens aan, om dat in zijn systeem het bedrijfsleven nog statischer wordt dan het nu reeds is en elke dynamische beweging, die volkomen natuurlijk is, gesmoord wordt. Hierin zagen enkelen een groot gevaar. Roofmoord op oude man Zondagmorgen is de 74-jarige land bouwer M. H. van K., die een afge legen boerderij te Eindhoven be woonde, slachtoffer van een roof moord geworden. Er wordt f 200. vermist. Toen zijn vrouw uit de kerk terug kwam, vond ze haar man dood op de vloer, bewerkt met een broodmes. De nog onbekende dader heeft naar geld gezocht en uit een kast het ge noemde bedrag meegenomen. (ANP) HEREN ONDER ELKAAR De Londenaar Benstead zit op het ogenblik in de gevangenis met het onprettige vooruitzicht daar nog pi'ecies een jaar te moeten blijven. Hij had aan deze straf kunnen ontko men als hij niet gehoor had gegeven aan zijn plichtgevoel. De agent, die Benstead over het dak van een Lon- dens gebouw achtervolgde, behoedde hij namelijk voor een val van vijf tien meter. De agent was uitgegle den en toen Benstead, die een in braak had gepleegd, omkeek en be merkte in welk een gevaarlijke toe stand zijn achtervolger verkeerde, kwam hij prompt terug. Hy stak de agent op het laatste nippertje de reddende hand toe en even plichts getrouw arresteerde de politieman zijn redder. (Reuter) De raad van Tietjerksteradeel keurde in de dezer dagen ge houden vergadering de gemeentebegroting 1953 goed. Deze begroting toont op de gewone dienst een tekort van f 36.344,51. Dit tekort is evenwel weggewerkt door te beschikken over de batige saldi van vo rige dienstjaren. Voor onvoorziene uitgaven blijft tevens nog over een bedrag van f 20.000.Over nieuwe kapitaalswerken bevat de begroting weinig gegevens. Bij de behandeling van de begroting bleek, dat een ontwerp voor een nieu- we o.l. school te Bergum gereed en een voorstel tot stichting daarvan spoedig kan worden verwacht. Voorts is een plan in voorbereiding voor de verbetering van de o.l. school te Tie- tjerk. Voor woningverbetering is een be- (Plaatsing van stukken in deze rubriek betekent niet dat de redactie met de inhoud instemt. Ze bedoelt alleen de stem der lezers te laten horen. Ten over vloede wijzen we erop, dat de namen van degenen, die een mening in deze rubriek naar voren brengen.by de redactie bekend moeten zijn.) Postzegelautomaten Het is een groot voorrecht, dat in Heerenveen postzegelautomaten zijn ge plaatst. Wy zouden dat voon-echt ech ter nog beter beseffen, wanneer deze apparaten ook service gaven wanneer men ze nodig heeft. Helaas is dat niet altijd het geval. Het is mij vele malen ovei'komen dat ik 's avonds een brief wou posten, en dat zowel van de auto maat bij het postkantoor als van die bij het station my het bordje „ledig" aan grijnsde. Natuurlijk kan dit een enkele maal voorkomen, maar het komt te vaak voor. Velen zouden met mij dank baar zijn, wanneer deze automaten op tyd gevuld werden, zodat ze aan hun doel konden beantwoorden. H. F. J. Raad Achtkarspelen (Van onze correspondent). Er is veel kans, dat er in Surhuister veen een politiekazerne komt met twee cellen. Tot nu toe beschikte men daar niet over een dergelijke inrichting, die nu en dan wel eens nodig kan zijn. Dit is ter sprake gekomen in de begrotings vergadering van de Raad van Achtkar spelen. In deze raadsvergadering werden twee aanvragen behandeld om mede werking bij het stichten van een ge legenheid voor buitengewoon lager 4 derwijs. De ene aanvraag, die van Volkson derwijs, zal waarschijnlijk weinig kans maken, omdat men, volgens de maat staven van het rapport-De Loor te wei nig leerlingen heeft. In noodgebouw? De andere aanvraag was van de Ver eniging voor Christelijk B.L.O. Deze vereniging vroeg twee lokalen van het. noodgebouw van de chr. U.L.O. in Sur huisterveen te zijner tijd in gebruik te mogen nemen. Men zal een onderzoek instellen en de gevraagde lokaliteit zo lang niet een andere bestemming ge ven. Tot onderwijzer aan de openbare U.L.O. te Surhuisterveen werd be noemd de heer G. van der Heide te Rolde. Hij zal zo .mogelijk al op 1 April in dienst treden. Beter licht De behandeling van de begroting ver liep vlot. De verlichting, die in ver schillende dorpen te wensen overlaat zal worden verbeterd. Men heeft voor Surhuisterveen en voor Euitenpost een Voetbalterrein Oudehorne De heer E. te Oudehorne vraagt of er iemand is die een terrein weet voor de aldaar pas opgerichte voetbalclub. Met belangstelling hebben wij dit stukje ge lezen, en wij menen inderdaad een op lossing te weten. Als de gemeente Hee renveen n.l. haar plannen heeft verwe zenlijkt en het sportterrein achter Kap per de Vos te Oudehorne gereed is, heeft men een prachtig veld om de sport in eigen dorp te beoefenen. De aanleg van dit sportterrein, waarop de S.V.U.D.I.R.O.S. te Oude- en Nijehome haar sporten ook hoopt te beoefenen, zal echter nog wel een jaartje duren. Tot die tijd weten wij geen oplossing. Maar heren leden van de opgerichte club. zou het niet verstandiger zijn, met het fiasco van de V.V. Kiekenberg voor ogen, eens overleg te plegen met ons bestuur, alvorens verdere stappen ondernemen? Mogelyk is er een com promis te bereiken, wat o.i. beter is dan twee clubs in practisch één dorp. Bestuur S.V. UDIROS L. v.d. Sluis, Secretaris Oudehorne. Stilte en inkeer (II) Ook ik heb op de bewuste Zondag de vlag halfstok gehangen en met eerbied de slachtoffers van de watersnood her dacht. En toch was dit voor mij een akelige Zondag, en in één woord: dood. Maar leven en dood kunnen niet samen gaan, het is het een of het ander. „Drachtbewoonster" schynt het laat ste te believen, hoewel zij toch blijkbaar nog niet zo oud is, want haar gehoor en gezicht zijn nog best. Ondergeteken de is 40 jaar, maar wenst zo mogelijk apart plan opgesteld. Voor de andere eei'ste, en zou zijn hele hebben en dorpen is op de begroting een bedrag van f 10.000 uitgetrokken. Het jeugdgebouw te Harkema-Op- einde krijgt een subsidie van f 500 in de exploitatie. Verschillende vereni gingen, die handenarbeid voor de jeugd op hun programma hebben staan, krij gen honderd gulden om materialen van aan te kopen. houden willen wegdoen als hy ook weer kon meedoen aan het zingen op de Dracht. Daarom, jeugd van Heerenveen, geen gevloek, maar zet hem op „bokkie, bokkie". En dames Drachtbewoonsters, oog- en oorkleppen zijn zeer geluid dempend. Heerenwalbewoner Heerenveen 32e AVONTUUR 46. Zonder op of om te kijken rent Yark voort naar de beschermende bosrand. De pijlen zijner tegenstanders snorren hem om de oren. Opgewon den kreten vertellen hem, dat Hovin's trawanten een vervolging hebben ingezet. Met een venijnig gezoem scheurt een pijl een rafelig gat in zijn wam buis. Doch nu heeft de kleine man het woud bereikt. ,Niks gedaan," hijgt Yark, terwijl hij door het maken van allerlei vreemde zijsprongen de kans op een pijlschot zoekt te verminderen. „Konijnenwerk! Ah! Weglopen als hazen! Schande! Oeahü" Verbeten baant de Stijfhoofdige zich een pad door het onderhout en pas op een beschut plekje houdt hij zijn vaart in. Rondom hem weergalmt het woud van het geschreeuw van vriend en vijand. Een enkele maal vangt Yark een flits op van een krijger die zich gejaagd voortspoedt. „Verslagenen hoe," sist de kleine man met opeengeklemde kaken: „Wel, ik leef, en bij Thor, ik heb adem genoeg, om deze waardeloze bezig heid nog wat te rekken, tot ik die bastaard van een Hovin te pakken heb genomen Stil glipt de Stijfhoofdige weg uit zijn verborgen hoekje en behoedzaam zoekt hij zich een weg door het gebladerte. Verscheidene malen moet hij zich voor naderende krijgers van wie hij niet weet, of het vrienden dan wel vijanden zijn verbergen en hij vordert slechts langzaam. Doch als Yark de bosweide bereikt, wordt zijn vrees bewaarheid. Diepe stilte hangt over de kampplaats en als de kleine man het akelige tafereel aanschouwt, kan zelfs hij, de geharde vechtjas, een rilling niet onderdrukken Langzaam treedt Yark naar voren. Waar zijn oog zich ook wendt, ziet hij krijgers liggen, zowel vriend als vijand. „Heer Haifa," fluistert Yark. Geen vrolijke, zwierige stem klinkt hem tegen.... Iets luider herhaalt de kleine eenoog zijn roep, op gevaar af de aandacht te trekken van de in het woud aanwezige vijand. „Heer HaifaDoch het blijft stil: dreigend, onheilspellend stil Heer Haifa antwoordt niet drag uitgetrokken van f 30.000,—. Het voor wegenverbetering benodigde be drag wordt geraamd op f 135.213,05. Subsidies De subsidie voor de bewaarscholen verhoogde men van f 17,50 tot f 25, per leerling. De raad wees het verzoek af om een subsidie van 12 cent per in woner te verstrekken aan 't Frysk Or kest. Een poging van de heer Kuypers om f 8.000,beschikbaar te stellen leed schipbreuk. Tenslotte kwam men op voorstel van B. en W. overeen f 600 voor het Frysk Orkest uit te trekken. Voor de muziekcorpsen in de gemeente stelde men f 1200 beschikbaar. Ambachtsschool De voorzitter deelde naar aanleiding van opmerkingen van enige leden nog mee. dat de stichting van een gemeen telijke ambachtsschool in .1954 mis schien een feit kan worden, dat het sportterrein in Noordbergum binnen kort voor gebruik vrij gegeven kan worden en dat er gewerkt wordt aan plannen teneinde in Trynwouden een centraal gelegen gymnastieklokaal te bouwen. Overtollige kleding De kledinginzameling ten behoeve van de noodgebieden heeft een overstelpen de hoeveelheid goederen opgebracht, ver- moedelyk meer dan voor de getroffen bevolking nodig zal zyn. Wat moet er met het overschot gebeuren? In pak huizen opslaan, ten prooi worden van de mot? Of in handen raken van onbe voegden, die er een voordeeltje mee zullen behalen? Ik meen. dat het over blijvende zo spoedig mogelijk moet wor den verdeeld onder de meest behoeftigen van ons volk. Elders in den lande zyn helaas ook nog kinderen die zonder over jasje en met kapotte schoentjes de school moeten bezoeken, en gezinnen die onder weinig meer dan vodden sla pen. H. B. Rampenfonds Ik meen dat er nog steeds een ..potje' bestaat van de vroegere „Heerenveen één actie. Zou het niet een prachtgebaar zyn dit geld voor het Rampenfonds beschik baar te stellen? Er zou dunkt my gee* betere bestemming aan kunnen word* gegeven. H. OnwaarschijnlAte reactie In de Koerier van Woensdag 11 F las ik een reportage over het rampg bied Nieuwe Tonge, waarin wordt ver teld dat een wouw, die haar acht kin deren heeft verloren, de Koningin feli citeert met de verjaardag van Prinse. Beatrix en er by zegt: „wy zyn zo trot op haar." Dit lykt mjj onwaarschijnlijk. Heef' de verslaggever hier overdreven, of zy het woorden van een vrouw die nie' normaal meer denkt? (wat natuurly" niet onmogelyk is). Mij dunkt, als iemand in één slag acht kinderen verliest, denkt zy niet meer aan de verjaardag van een prinses noch van iemand anders, maar heeft genoeg aan zichzelf. L. P. B. Grote vreugde en grote smart kunnen reacties oproepen, die niet meer redelijk z\jn te verklaren. Dit was geen verhaal tje van onze verslaggever om zijn ver slag „mooi" te niakenmaar één van die schrijnende reacties, die op buiten- normale situaties optreden. U herinnert zich misschien het verhaal i'an de vrouw in Oud-Vossemeer, die alles verloren had, maar zich dat alleen concreet kon maken in het kleedje dat ze gehaakt had en dat ook weg was. Wie denkt er nu in zulke omstandigheden aan een kleedjekunt U vragen. Juist, dat weet nieynand vooruit. Zulk een geval is dit ook. Redactie (Advertentie) HOESTPRIKKEL, KUCHEN „Hédaar, Arthur!" De man met de zwarte afgebrokkelde tanden duwde het overblijfsel van een hoed, dat op zijn haren geplakt zat, achteover en veegde zijn voorhoofd eens af. „Moat van me, die 'n meefaller heb gehad" ging hij voort. „Een hale crown. van 'n onnozel schaap van een jaar of twintig." „Zo?" „Is derop afgegaan en heb de duite flak onder me neus fandoan gehaald." Het manneke spuwde met grote nauw keurigheid in de goot. *Niet da'k 'em d'r lelijk op ankijk.. nee, hij is 'n fidele ventNet as ondergetekende. Heeft me meegeno- me naar hier.zonder da'k 'em wat gevraagd heb." „Zo," zei Arthur. Rolf haalde de halve crown te voor schijn. „Twee koffie," bestelde hij, „en een paar boterhammen voor me spraakzame vriend uit me studente- tijd." Grinnikend duwde de dikke man een paar grote, grove koppen naar voren. „Vrind uit me studentetijd," herhaalde hij, „da's een goeie mop." Hij draaide aan een kraan en een straal donkerbruin vocht stroomde in de koppen. „Je bent hier vreemd, niet?" ging hij voort. „Herinner me niet, dat ik je ooit meer gezien heb." „Ben een beetje uit de buurt," gaf Rolf toe. „Op me doorvaart kan je het noemen." „O, zeker van een schuit, wattê?" De koffie werd de beide mannen toe geschoven, gevolgd door een stapeljte wisselgeld. „Dacht ik dadelijk al dat daar is een zeeman „Zo is het," zei Rolf, zijn geld op strijkend. „Knap var), je om dat zo in eens te raden." „Och, wat zal ik zeggen," zei de dikke man, „het is gewoonlijk wel te zien. Krijg meer mensen onder me neus. Dan leer je het vanzelf." „Moet je hem hore! Ouwe Arthur.. overal steekt-ie ze neus inSerluk Holms ister niks bij De spreker nam een grote hap brood en begon luidruchtig te kauwen. „Allang in het vak?" informeerde Rolf. „Zou ik denken. Negen jaar heb ik al een stalletje van mezelf en de laatste vier hier.... krek op dezelfde plek. Iedereen in Soho kent Arthur, vraag ze d'r maar naar." „Ja, zo is het net", viel een koor van koffiedrinkers in. „Dan kun je me misschien wel hel pen," Rolf nam een slok koffie, die heel wat beter smaakte dan hij ge dacht had. „Ik moet vannacht een on derdak hebben. Maar goedkoop. Dit is al het geld, dat ik heb." „Hangt er van af, wa'je goedkoop noemt," antwoordde Arthur, „mag 't een bob kosten?" „Ja." „Dan is 't gemakkelijk genoeg Je gaat straks naar Jim Harris én zegt 'em, dat ouwe Arthur je gestuurd heb.... hij is vast niet vol.... Weer veels te mooi. Je heb 't er piekfijn en als je een beleefde tong heb, krijg je morgenochtend nog een koppie thee op de koop toe." „Lijkt me precies wat ik zoek," zei Rolf. „Waar is die gelegenheid?" „Jute Squarenummer drie. Hier vlakbij. Eerst de straat afDan naar links en dan de tweede straat rechts. Maar denk erom, dat je zegt, dat ouwe Arthur je gestuurd heb." „Zal ik beslist om denken," Rolf nam een tweede slok hete koffie en zette de kop neer. „Je gaat toch niet weg, maat?" vroeg zijn vriend met de rotte tanden. „Ja, ik vind dat het tijd wordt." „Hè.... waarom zo'n haast?" De man drong zich tegen Rolf gan. „Je bent een immese jonge, geknipt om zake mee te doen." Rolf schudde het hoofd. „Vanavond niet, vriend," zei hij. „Blijf jij maar netjes hierje boterham opeten." Rolf knikte tegen de dikke man, die waarderend grinnikte, draaide zich op zijn hakken om en slenterde weg. „Je boterham opeten", riep de man met de tanden Rolf na. „Je boterham opeten.lus je nog peultjes?" Onze journalist, die wat moe begon te worden, moest eerlijk toegeven, dat het vooruitzicht de nacht in een on gemakkelijk bed en dat misschien in een morsige, armoedige omgeving, te moeten doorbrengen, niet bepaald aanlokkelijk was. Zijn weggaan van het stalletje was hem dan ook meer ingegeven door zijn wens om van zijn nieuwe maat af te komen, dan door een plotseling opkomend verlangen de geneugten van Jutestreet te gaan onderzoeken. In zijn hart was Rolf er nog niet eens zeker van, of hij wel naar het logement zou gaan. Maar liet was nog niet laat en in élk geval kon hij eerst dus nog wel even een kijkje bij die meneer Harris gaan ne men. Het was vlakbij en te oordelen naar de manier, waarop ouwe Arthur over de slaapgelegenheid had gespro ken, moest de eigenaar wel wat goeds hebbenEn als het „logies" bij nadere kennismaking de lofzang van oude Arthur niet bleek te hebben verdiend, nou dan was een dragelijk bec1 plus de kans op een kopje thee wel een shilling waard. Wat een bof anders, dat hij die be wuste shilling nog bezat! Als die taxi een paar minuten eerder was geko men, zou hij nu nog zonder een cent op zak door Soho rondslenteren en wat eigenlijk nog erger was: dan had hij dit avontuur-in-zakformaat met zijn weldoenster ook niet beleefd. Die episode was bijr.a een wonder: voor de zoveelste keer zegende Rolf de in geving, welke hem juist d i e straat voor het begin van zijn avontuurlijke tocht had doen kiezen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1