It al is er le doen m SPORT sTREEKagenda Gymnasiasten speelden Molière in Paleiszaal Een pijnlijke geschiedenis Melkmachinedag te Zutphen Maandag 23 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad A.G.O.V.V. herdacht overledenen Aan de vooravond van haar 40-jarig bestaan heeft AGOVV de leden, die haar in de loop der jaren door de dood zijn ontvallen, herdacht. Dit geschied de Zaterdagmiddag door het leggen van bloemen op de graven der overle denen, zowel op de begraafplaats Hei- dehof als aan de Soerenseweg, te We- num en op de R.K. begraafplaats aan de Oude Beekbergerweg. Op Heidehof heeft de heer W. Koers, ere-voorzitter der vereniging, in te genwoordigheid van vele belangstel lenden bij het graf van wijlen de heer H. de Graaf gesproken. In gevoelvolle bewoordingen herdacht hij de overle denen, die voor AGOVV zoveel bete kenden, terwijl anderzijds AGOVV zo'n belangrijke plaats in hun leven in nam. De namen dergenen, die herdacht werden, zijn: J. van Kleeff, J. Bakker, L. Leyenberg, G. Gerritsen, H. v. Veen, G. van Veen, F. Schmiedecke, G. ten Berk de Boer, G. W. Mulder, S. Swier- stra, H. de Graaf, A. Kanselaar. J. Harmes, J. Jurriens, en A. de Ridder. Toneel en muziekavond „"Wandellust" Ook de wandelaars, verenigd in de Apeldoornse wandelclub „Wandellust", wilden niet achterblijven in het leni gen van de nood in de overstroomde gebieden en kwamen op de loffelijke gedachte speciaal ten bate van het Rampenfonds een ontspanningsavond te verzorgen voor leden en belang stellenden. Door het eigen toneelclubje en het muziekensemble „De Flamingo's" werd Zaterdagavond deze ontspanningsbij eenkomst in de zaal van Kunst en Ge not gehouden en de aanwezigen, waar onder ook tal van wandelaars van zus terverenigingen, hebben van het ge boden programma bijzonder genoten, als was het organiserende bestuur enigszins teleurgesteld over het feit, dat de zaal niet tot de laatste plaats bezet was. Niettemin heeft men toch een behoorlijk bedrag bijeen kunnen brengen. De Flamingo's, bestaande uit twee dames en drie heren, oogstten veel succes. Het eigen toneelclubje bewees niet alleen op de weg, tijdens de wan delmarsen, maar ook op het toneel behoorlijke prestaties te kunnen leveren". Centraal-Theatef, van 20—26 Febr., hoofdnummer -,De fidele boer", alle leeft.- 19 en 21 uur, Woensdag 25 Febr. 14.30. Minerva-Theater, van 20—26 Febr., hoofdnummer „Ik zie je in mijn dromen', alle leeft., 18.45 en 21 uur. Woensdag matinee. Ve'uwe-Theater. van 20—26 Febr., hoofdnummer „De dodenrit in het spookgebergte", 14 j., 18.30 en 20.45, Tivoli-Theater, van 2025 Febr., hoofdnummer „Ar.na", prol.. 14 j., 14.30, 18.45 en 21 uur. Café-restaurant Marktzicht, Show-or kest Jossy Huygens. Maandag 23 Febr. Poort van Kleef, 19.30 Propaganda-feestavond B. O. L. H.—B. O. G., Hooiland—Klaren- beek. Dinsdag 24 Febr. Hotel Bloemink. Loolaan, 15 uur: „Mevrouw, voor U", firma Van Zeben. Dinsdag 24 Febr. Vrije Evang, Gem., Roggestraat, 15 en 19.30 uur Confe rentie. Woensdag 25 Febr. Vrije Evang. Gem.. Roggestraat, 15 en 1930 uur. Confe rentie. Woensdag 25 Febr. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur, Tijdrede ds P. van Oossanen. Woensdag 25 Febr. Huishoudschool,. 19.30 Alg. verg. Joh. Marcus—Nij- landschool (Nijverheidsschool voor meisjes). Donderdag 26 Febr., Tivoli-theater, 20; uur Haagse Comedie, derde toneel avond tweede serie Kunstkring. Opv. van „Als 't kindje binnenkomt". Donderdag 26 Febr. Vrije Evang. Gem., Roggestraat, 15 en 1930 uur, Confe rentie. Donderdag 26 Febr., zaal Vos, Order parkweg, 20 uur, verg. prop. feest avond bestuurdersbond Apeldoorn. Zaterdag 28 Febr., hotel De Keizers kroon. 18.30, Soiree Musette. Woensdag 4 Maart, Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur Tijdrede ds P. van Oossanen. Donderdag 5 Maart Kunst en Genot, 20 uur, A.M.G. de Spotvogels. Arnhem: Gemeentemuseum Arnhem: tentoon stelling „Franse wandtapijten van heden" en gouaches van Mare Saint Saëns tot 16 Maart 1953 (dagelijks van 10—5 uur. 's Zondags van 1—5 uur. Ter voorkom)ng van misverstand eD teleurstelling dlene, dat tn de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie La de N, A, Crt, zijn aangekondigd. Rampenfonds 1953 23 Februari 1953 Toneelver. Ernst en Luim te Ugchelen f 500.— H. Bobbink - 17.10 Foto-reportage in onze Tijding zaal. In de tijdingzaal van de Nieuwe Apeldoornse 'Courant is vanaf heden een nieuwe uitgebreide foto-repor- ,tage te zien van de watersnood. Eén wand wordt in beslag genomen door opnamen, welke de fotograaf van ons blad op Goeree en Overflakkee heeft gemaakt. Jazz in het Bosbad De Apeldoornse Carnegie Sociëteit, die zich voornamelijk ten doel stelt goede jazz te geven, bracht Zaterdag avond in het Bosbad een drietal or kesten voor een goed bezette zaal. De- Amsterdamse jazzspelers, het Rainbow Quintet, de Rivertown Dixie land Jazzband en het Ronald Hotchess ensemble lieten het publiek genieten van goed samenspel en behoorlijke so listische prestaties. Ook de zang, voornamelijk die van Wiesje Schwarz, was goed verzorgd. Er is door de liefhebbers genoten van muziek en dans. Ook de collecte voor het Nationaal Rampenfonds werd niet vergeten. Het was, na de mislukking van de vorige maal, voor de Sociëteit weer een succesje. Noodlottige val. Kind overreden. Op de Eerste Wormenseweg is Za terdagmiddag de 11-jarige B. A. van T., woonachtig aan de Korhoenweg, in botsing gekomen met een vrachtauto, tengevolge waarvan de knaap ter plaatse is overleden. Op meergenoemd tijdstip reed op de le Wormenseweg, in de richting van de Parallelweg een vrachtauto van B. A. B. alhier. Uit de tegenovergestelde richting naderde per fiets de 11-jarige Van T., die in de linkerhand een zak hield. Waarschijnlijk doordat hij met de zak verward raakte, verloor de jon gen de macht over zijn stuur en zwenkte naar links, toen hij de auto passeerde. Hij botste tegen de laadbak, kreeg van de auto een klap en sloeg tegen de grond. De knaap, maakte een zo hevige val, dat hij ter plaatse over leed. Het stoffelijk overschot is naar het St. Liduinaziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de auto treft geen schuld. "Wat met de binnenbanden gebeurde De commandant vliegbasis Giize Rijen, luitenant-kolonel A. A. M. van Rest, zond aan de commandant van de Brandweer in Apeldoorn een dankbe tuiging voor de uit Apeldoorn ontvan gen autobinnenbanden, die, ten be hoeve van het reddingswerk in de ge troffen gebieden, reeds op Dinsdag 3 Februari door de Brandweer werden ingezameld en naar Gilze Rijen ver voerd. „Van de door Uw dienst", aldus de brief, „en andere instanties ontvangen autobinnenbanden is in ruime mate gebruik gemaakt voor redding van en hulpverlening aan mens en dier. Wer den de banden aanvankelijk gebezigd als reddinggordels, later deden zij dienst om m opgeblazen toestand be scherming te verlenen aan af te wer pen goederen, zoals levensmiddelen, medicijnen en zg. jerry-eans met drinkwater. Zij hebben ongetwijfeld in belangrijke mate bijgedragen om de uit vliegtuigen afgeworpen goede ren voor vernieling, door hardhandig contact met de grond, te behoeden en verder drijvermogen gegeven aan die artikelen, die ongelukkigerwijs naast de „droppingplaats" in het water terécht kwamen, waardoor deze nog voor de consumptie konden worden behouden". Marktbericht. MARKT APELDOORN, 23 Febr. Kippen f 2.30—2.40 p. kg, jonge kip pen f 2.50—2.7Q p. kg, hanen f 34.50 p. st., jonge hanen f 2.50—2.70 p. kg, konijnen f 3—7 p. st., eenden f 1.25 2.— p. s,t. kalveren f 2535 p. st. Aanvoer: 10.000 tot 12.000 stuks pluim- VAN HIER EN DAAR De mogelijkheid is groot, dat de be kende Weense voetbalclub Rapid in Maart een wedstrijd in Nederland zal spelen tegen een nog nader te bepa len Engelse profclub. In het Sportpaleis te Brussel heeft het Belgische wielerkoppel Bruneel— Acou Zaterdagavond een 100 kilometer Amerieaine gewonnen in 2 uur 34.2 sec, een nieuw baanrecord. Het oude record, 2 uur 48.4 sec. stond op naam van BruneelNaeye. (Advertentie) „VOOR U MEVROUW" DINSDAG OM 3 UUR L.E.K.A. Handdruk-demonstrat:2 Hotel Bloemink VAN ZEBEN PASLAAN 3 verzorgt deze middag. EEEKBERGEN: Dinsdag 24 Febr. zaal Hogepad. S uur. ouderavond o. 1. kleuterschool, zar.g en toneel van kleuters. Dinsdag 24 Febr. zaal Ruisch, 19.30 uur, verg. G.M.v.L., film over emi gratie. LOENEN: Donderdag 26 Febr. hotel Eikenboom, 7.30 uur, ledenverg. Nat. feest- en herdenkingsver. Zaterdag 28 Febr. hotel Bosoord. 7.30 uur, uilv. mondaccot'deon Melodia. TWELLO: Zaterdag 28 Febr. Stations koffiehuis, 8 uur, Twello's mannen koor en toneel P.T.V.. U gehelen ERNST EN LUIM BRACHT VIJFHONDERD GULDEN BIJEEN De toneelvereniging Ernst en Luim uit Ugchelen, heeft ook haar niet ge ringe steentje bijgedragen tot leniging van de nood van de slachtoffers van de ramp. Zij speelde het stuk Mar- jatta's Offer, in de zaal De Smitten- berg in Beekbergen (7 Februari) en kreeg zodoende een bedrag van vijf honderd gulden bijeen, dat aan het Rampenfonds ten goede komt. Men ontving f 154.70 (toegangsbewijzen); een gift uit de zaal bracht f 27.75 op; de verloting leverde f 302.72 op en 10 pet. van de omzet en 5 pet. van de obers van de Smittenberg gaf f 14.83 te zien. Beekbergen Comité Rampenfonds gevormd. In een vergadering, bijeengeroepen na mens de burgemeester door mevr. G. Pont—Jonker, werd voor Beekbergen een vast comité gekozen, zoveel moge lijk iedere bevolkingsgroep vertegen- Advertentie) Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tet boeg in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze sma kelijke tabletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bq uw apo theker of drogist, en zorg er voor altijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één; zo practisch. En onopvallend in te nemen - zonder water of wat ook. woordigende, voor de Nationale Hulp verlening. Als voorzitter werd geko zen de heer K. Griffioen Jr.. als se cretaresse mevr. G. PontJonker en als penningmeester de heer C. de Boer. Als leden mevr. Snoek en de heren H. Jansen, Joh. Wentink en B. J. Schaapman. Er werden reeds verschillende ideeën geopperd om zoveel mogelijk gelden bijeen te brengen, die door het bestuur nader zullen worden uitgewerkt, waarna de voltallige afgevaardigden van alle bevolkingsgroepen, kerken en organisaties weer zullen vergaderen om een en ander uit te werken. Men heeft een rekening geopend bij da boerenleenbank ter plaatse, waar de gelden zullen worden gestort. Voor Ellewoutsdyk. De Herv. Vrouwenvereniging heeft contact op genomen met de Vrouwenver. in Elle- woutsdijk. Er werd bericht ontvangen dat het nuttig zou zijn kousen en sok ken voor dezë getroffen plaats te breien. Ieder lid breit nu een paar, welke dan straks zullen worden ver deeld onder de leden van de Vrou wenver in Ellewoutsdijk. Qene Telefoon te Oene. Met ingang van 25 Febr. a.s. te 13.00 uur zullen enkele aangeslotenen van het net Oene op het net Olst overgebracht worden. Met deze overbrenging gaat een omnumme ring en tariefswijziging gepaard. Alle belanghebbende abonné's zijn met de verschillende wijzigingen op de hoogte gebracht. In voorkomende ge/allen zal de informatiedienst te Deventer 06700 —08 gaarne alle verlangde inlichtingen verstrekken. Aldus bericht de directeur van het telefoondistrict Zwolle. Frisse vertoning De ingebeelde zieke, Le Malade Ima ginaire, mag dan niet Molière's bril- lantste stuk zijn geweest, het mag toch wel karakteristiek voor hem heten. Dit laatste misschien alleen al om het feit, dat op 17 Februari 1673 de heer Jcan Baptistc Poquelin stierf, onder de op voering van dit stuk. Deze heer Po quelin was nl. de man die onder de naam Molière, als toneelspeler en schrijver naam had gemaakt. Aan dit stuk hadden de jongens en meisjes van de Apeldoornse Gymna- siastenbond hun besté toneelkracht gewijd, onder leiding van dr K. W. Staal. Een niet gemakkelijke taak. om dat het stuk enige lenigheid van geest en nogal wat speelkracht vergt. Over het algemeen mag men zeggen dat zij vrij goed geslaagd zijn. Het gebrek aan routine, gebaar en dictie moge een handicap zijn, de fris heid waarmee de geschiedenis van de door geldkloppers en vleiers omringde ingebeelde zieke, in de zelf vervaar digde costuums voor werd geschoteld, was soms bepaald verfrissend. De aar dig bezette schouwburgzaal van het Kon. paleis heeft er zich best mee ver maakt. STREEK nieuws IN 'T KORT UDDEL. Het scheelde Vrijdag maar een haar, of een zevenjarig dochtertje van de familie H. was onder een mi litaire vrachtauto verongelukt. Het kind speelde met een karretje op de weg en ging opzij toen getoeterd werd. Zij trad echter te vroeg weer op de weg, met gevolg, dat haar karretje gekraakt werd en zij zelf een lichte hersenschudding opliep. UDDEL. De laatste vergadering van de Schoolvereniging heeft weinig nieuws opgeleverd. De aftredende be stuursleden, v. d. Kolk en Boeve, wer den met grote meerderheid van stem men herkozen. De vergadering werd geopend door de heer A. Buitenhuis er. gesloten door de heer Van Vliet. Vooraf had na 't, Hymnus in A.G.B. praeses Han Kroeze deze avond ge opend. Hij schetste enkele ondervon den tegenslagen. Ook rector dr J. Kor- ver sprak nog enkele woorden. De opbrengst was bestemd voor het Rampenfonds en bedroeg liefst f 508. Martie, een jongeman van negen jaar, had een prachtig plan om op zijn manier Kruiningen te helpen. Met een, eens van vader en moeder gekre gen, kinderprojectie-apparaat, kon hij filmvoorstellingen geven! De grote mensen, wier steun Mart nodig had voor de uitvoering van zijn plannen, gaven spontaan alle gewenste mede werking. Er werden uitnodigingen ge stencild, er kwam aan de Arnhemse- weg een „zaal" beschikbaar en op zijn school, aan de Parkweg, deelde Mart zijn uitnodigingen uit, waarop stond, dat. de kinderen voor slechts tien cent zijn voorstelling konden bij- Martïe gloeide van ijver, want de za ken gingen goed; ieder was enthousi ast. Met een vriendje „stortte" hij zich op een fiets., racede Apeldoorn dooi en vatte hij post op hel plein van de Alexandrinaschool. om ook daar zijn papieren uit te delen. Toen kwam de ijskoude douche. De school ging uit en Martie zou zijn werk doen. Het hoofd van de Alexan- Uddel Offer van Geref. Gemeente. Een in de kerkdiensten van de Gerefor meerde Gemeente te Uddel gehouden collecte voor de getroffenen in de over stroomde gebieden bracht de somma van f 2.236,50 op. Voor een kleine ge meenschap een zeer groot bedrag. Streeknicuws in 't kort. Garderen JAARVERG. GROENE KRUIS De Vereniging Het Groene Kruis, voor Garderen en omgeving, die de laatste jaren steeds te kampen had met moeilijkheden, is er in zijn laatst gehouden ledenvergadering in geslaagd deze moeilijkheden dichter bij een op lossing te brengen, doordat een van de bestuursleden zijn functie afstond aan een deskundig boekhouder, de heer W. van Ladesteijn. In zijn openingswoord wees de voor zitter J. van Elten op het mooie doel van deze vereniging. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer B. de Ruiter, bleek dat het ledental momenteel 414 bedraagt. De voorzitter, die ook de functie van penningmeester vervulde, vertelde in zijn verslag, dat de inkomsten over 1952 f 6504,89 en de uitgaven f 7013.03 bedroegen. Naar aanleiding van dit verslag ont stond een uitgebreide discussie, waar bij bleek, dat men de gecombineerde functie van voorzitter-penningmeester ongewenst vond. Het resultaat van deze bespreking was, dat de heer J. de Bruyn zijn be stuursfunctie alstond aan de heer Van Ladesteijn, die bij acclamatie gekozen werd. Tot bestuurslid voor de gemeente Barneveld werd de heer G. Schuite man Jr. herkozen; voor de gemeente Apeldoorn werd de heer T. Zeijsink te Oud-Milligen en voor Ermelo de heer A. Doppenberg gekozen. Zr Van der Schelde deelde de ver gadering mede, dat ze in 1952 3029 be zoeken aflegde, waarvan 1438 zieken-, 885 kraam-, 179 l.b.c.- en 527 zuigelin- genbezoeken. Alle aandelen van de kasgeldlening werden uitgeloot. Er wordt steeds meer machinaal gemolken Na 1945 nam de aankoop van melkmachines bij de veehouders een ongekend grote vlucht. Oorzaak hiervan was het gedurende de oorlogsjaren stilliggen van de invoer van melkmachines. En om de veehouders op de hoogte te houden van de vooruitgang op 't gebied van melkmachines en reiniging, organiseert de Centrale Melkmachine Com missie thans ieder jaar een Provinciale Melkmachinedag in de verschillende provincies van ons land. Zo werd voor Gelederland jl .Vrijdag 20 Februari vooi het derde achtereenvolgende jaar een dergelijke dag georganiseerd in de Buitensociëteït in Zutphen. De heer Bosloo, voorzitter van de Provinciale Melkmachine Commissie, opende om 10 uur 's ochtends de ver gadering met een welkomstwoord aan allen en een waarderend woord voor de grote opkomst. Na een kort inlei dend woord door de waarnemend Rijkszuivelconsulent voor Gelderland, ir Brinkman, hield dr Frens, directeur van het Rijkslandbouwproefstation in. Hoorn, een lezing'getiteld: „De koe en de melkmachine", waarin speker tot uiting bracht, welke nadelige invloe den de werking van de melkmachine kan hebben bij een onoordeelkundig gebruik er van. Een eerste vereiste om gped met een melkmachine te kun nen werken, is, aldus spreker, goed te kunnen handmelken. Hierna volgde een film getiteld „No handstripping" (Niet namelken met de hand. In tegenstelling tot deze kleu renfilm wordt hier te lande wèl het namelken met de hand gepropageerd. In de hierop volgende pauze kon men de diverse melkmachines zoals: Alva Laval, Benco, Coöp, Gascoigne. Fullwood, F.N., Senior, Simplex en Surge bezichtigen, evenals enige voor de veehouderij belangrijke artikelen. Na de pauze behandelde de heer G W. Stróriks, assistent A voor machi naal melken bij het Rijkszuivelconsu- lentschap voor Gelderland, met zijn inleiding „Het melken in de weide- tijd", de problemen, die zich in de zomer bij het machinemelken voor doen. Zeer aanbevelingswaardig achtte spreker het op een machinemelkend bedrijf aanwezig zijn van een over dekte zomerstal. Als volgende spreker van deze dag trad op de heer Brugglnk, secretaris van de Centrale Melkmachine Com missie. Hij sprak over „De rentabili teit van het machinaal melken". Dit is een van de meest belangrijke fac toren bij de aankoop van een machine, betoogde spreker, vooral bij het tegen woordige tekort aan arbeidskrachten. In dit licht bezien zal ook op de kleine bedrijven een machine vaak rendabel zijn. De heer Helden, van de Rationali satie, sloot de i ij van sprekers met een lezing over de methodes van reiniging van de ingebruik zijnde apparaten. Ter verduidelijking werd aan het einde van de lezing een onder spre kers leiding slaande demonstratie ge geven van doelmatige reiniging van enige melkapparaten. De dag werd besloten met de ver toning van een tekenfilmpje over het doen en laten van de bacteriën, die bij de veestapel van belang zijn. drinaschool dacht er evenwel anders over. Hij ontwaarde de kleine colpor teur, nam hem zijn blaadjes af en ge lastte hem kort en bondig het plein te verlaten. Thuis deed Martie. hevig ontdaan en snikkend, zijn verhaal. Een zeer verbolgen vader gaf later het relaas op de krant. Desgevraagd vertelde het hoofd van de Alexandrinaschool ons: „Ik heb er een grote hekel aan, dat colporteurs bij het uitgaan van de school blaadjes uitdelen. Ik wil dat desnoods zelf wel doen, maar dan in school. De kinderen gaan onder geleide van het personeel de Alexandrinalaan uit en steken ook onder dit geleide de gevaarlijke Arn- hemseweg over. Dit gebeurt op ver zoek van de politie. Op de bewuste middag zag ik een jongen op het plein staan met blaadjes. Ik adviseerde hem op de Arnhemseweg te gaan staan en werkte hem weg. Ineens zag ik, ter wijl er weer een klas naar buiten kwam, een andere jongen op het plein staan, die ook blaadjes uitdeelde. Toen werd ik woedend, nam hem zijn blaad jes af en joeg hem van het school plein. Wat het voor blaadjes waren wist ik niet, maar waar het om de veiligheid van mijn leerlingen gaat, neem ik geen risico". Een half uur later liet zich bij het schoolhoofd de vader van Martie aan dienen en er ontstond een onverkwik kelijk twistgesprek, dat wij niet zullen weergeven. De geschiedenis baarde vanzelfsprekend nog al enig opzien. De jonge Kruiningen-helper heeft ondanks alles zijn voorstellingen ge geven, al was het succes niet zo groot als hij aanvankelijk had verwacht. Zijn activiteit leverde een bedrag van f 17.10 op voor het Nationaal Ram penfonds. Twello VERBETERING DORPSSTRAAT. Het pand van G. J. Oude Reimerink ir. de Dorpsstraat te Twello is gedeel telijk afgebroken en meer naar ach teren, verrijst thans een hieuw winkel gedeelte met bovenhuis. Door deze verplaatsing wordt de Dorpsstraat, die op dat punt gevaar lijk smal was en als het ware een fuik vormde, aanzienlijk verbreed. Naar wij verder vernemen is deze verplaatsing het begin van een alge hele verbreding van de Dorpsstraat, die onder meer zal worder verkregen door het kappen van enige bomen bij de Ned. Hervormde kerk tegenover hotel „De Statenhoed" en door het benutten van enige stroken grond resp. van de tuin van dr Engel en van de tuin van de Ned. Hervormde pastorie. Vaassen Voor het Rampenfonds. Directie en personeel van de N.V. Industrie hebben met overwerk een bedrag van f 13.000.bijeen gebracht en dat overgemaakt aan het Nationale Ram penfonds. Directie en personeel van de N.V. Vulcanus verzamelden op dezelfde wijze f 8000.—. De toneelvereniging „Dindoa" speel de in Heerde f 111.10 bijeen. Zij had overigens ook met haar spel veel suc- Vaassen blijft doorgaan met te wer ken voor hét Rampenfonds. Vios vierde feest. De Christelijke sportver. Vios schijnt in veler harlen toch wel een voorname plaats in te nemen, want was dit niet het geval, dan was het gebouw voor Chr. Be langen Zaterdagavond niet tot de laatste plaats toe bezet geweest. Vios vierde jaarfeest, geopend door ds Kal mijn. De heer II. Huisman, voorzitter, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat zowel de afdeling voetbal als de afdeling korfbal een gunstig jaar achter zich hebben. Ook finan cieel was de toestand gunstig. De heer Huisman bracht dank aan ieder die lot de gunstige resultaten heeft bijge dragen en noemde daarbij speciaal de heer J. van Laar, in verband met de inrichting van een kleedkamer en het verbeteren van de algemene accomo- datie. Als dank ontving de heer Van Laar een prachtige schemerlamp. Na dit officiële gedeelte verzorgden de leden van Vios een bont program ma, bestaande uit muziek, zang, schets jes en conferénce. De aanwezigen amu seerden zich kostelijk. Een collecte voor het Rampenfonds bracht f 45.25 op. WAl ZEGT Roeli uut d'n Enl<

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2