Aan de Van Vredenburchweg komt een Bejaardencentrum met 45 huizen TUSSEN DE BLADZIJDEN van het draaiboek stevig in prijs verlaagd van 29 cent IK GA KtêêR sunlight enorm- per zwaar dubbel stukï r - SUNLIGHT ZEEP - NIEUWE HAAGSCHE COURANT 6 MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 Rijswijk adopteert Spijkenisse Ir P. Stempels wordt als loco-burgemeester opgevolgd door mr W. Verheul (Van onze correspondent) Dezer dagen kwam de raad van Rijswijk bijeen. Alvorens de agenda aan de orde te stellen deelde de voorzitter mee, dat wethouder ir P. Stempels in verband met drukke werkzaamheden heeft bedankt als loco-burgemeester. De burgemeester dankte hem voor het vele, dat hij in soms moeilijke om standigheden voor de gemeente had gedaan. De nestor van de raad, mr A. v. d. Wilde sloot zich gaarne bij deze woorden aan. Mr W. Verheul, (A.R.) zal de plaats van de heer ir P. Stempels innemen. Op aandrang van verschülende leden en in overleg met de Ver. v. Ned. Ge- meerr'en stelde de burgemeester voor de gemeente Spijkenisse te adopteren. De raad verklaarde zich hiermede spon taan accoord. He: verzoek van het be stuur van het R K. Bejaardencentrum „Vredenburch" een garantie van de ge meente voor de betaling van rente en Voorburg adopteert Brouwershaven aflossing van een geldlening t.b.v. de bouw en inrichting van een bejaarden centrum nabij de R.K. Kerk aan de v. Vredenburchweg vond geen tegenstand. Voor de ouden van daigen komt nu een complex van 45 kleine woningen en een pension voor 90 personen, welk com plex centraal zal worden verwarmd. Door 8 zusters en 4 dagmeisjes worden de toekomstige bewoners verzorgd Naar schatting zullen de bouw- en inrichtings kosten f 879.000 bedragen. Als sluitstuk van de diverse uitbreidingsplannen kwam het plan in hoofdzaak ter tafel. Evacué's kunnen enkele dagen bij De heer M. Eygenraam (A.R.)en de heer P. J. Zuddgeest (K.V.P.) hadden be de gemeente werken B. en W. van Voorburg delen aan de raad in een rapport mee, dat 350 evacué's. afkomstig van iZerikzee. Dreischor en Zonnemaire. in Voorburg een onderdak hebben gevonden, waarvan een 50-tal in huize Middenburg. De ingezamelde goe deren zijn zo overvloedig, dat een gedeel te er van kon worden gereserveerd voor de te adopteren gemeente. In overleg met de Vereniging van Ned. Gemeenten stel len B. en W. voor Brouwershaven te adopteren. Een nog te vorderen bedrag van f 50.000 van het Beheersinstituut kan men nu verkrijgen, wanneer het geld in het Nat. Rampenfonds wordt gestort. B en W. geven er echter de voorkeur aan het geld te gebruiken voor de speciale hulpverlening aan Brouwershaven. Voor de mannelijke evacué's heeft men een regeling ontworpen, waardoor deze 4 ochtenden en 3 middagen in de week vrijwillig werk in gemeentelijk verband kunnen verrichten. Ook zullen excursies in de omgeving worden gehouden. Ten slotte organiseren de gezamenlijke mid denstanders een gezellige middag voor de evacué's in Middenburg. „St Martinus" bouwt 44 huizen in Voorburg B. en W. van Voorburg stellen de raad voor aan de RK. bouwvereniging St Martinus voorschotten te verlenen en grond af te staan voor de bouw van 44 woningen aan de Bruyndngs Ingenhoes- laan. Het bouwplan omvat 20 4-kamerwo- n-ingen, bestemd voor 6 personen, 20 3- kairre-rwoningen voor 4 personen en 4 2- kaanerwoningen voor 2 personen. Het plan is ontworpen door de Haagse ar chitect F. A. W. v. d. Togt en is gepro jecteerd aan de N.W. zijde van Bruynings Ingenhoeslaan, tussen de Willem Kloos- straat en de Spinoza-laan. onderbroken door de De Genestetstraat. heer P. J. Zuidigeest (K zwaren La.v. de bestemming van be paalde gronden. Ondanks de geruststel lende mededelingen van wethouder ir P. Hazelze;, dat het college een open oog heeft voor de betrokken tuinders, kon hij deze leden niet overtuigen. Men nam tenslotte het voorstel met 15 3 stemmen aan. De raad ging er mee accoord. dat me: spoed aan de aanleg van straten en van een plantsoen in. het plan „Huis te Hoorn" word: begonnen. Hiervoor werd een bedrag vaji f 107.786 gevoteerd. Aan de brandweergarage aan de Kerk- straa: zal een kanteldeur worden aange bracht. waarvoor een bedrag van f 3.400 beschikbaar werd gesteld. Voor de bouw van een kantoor en fa briek door de N.V. Indola te Voorburg werd aan deze firma 9.107 m2 grond aan de Nijverheidsstraat verkocht voor een bedrag van f 186.840. Voorts gingen onder de hamer door de voorstellen, bepaling aantal weke lijkse lesuren aan de openbare scholen in 3953 voor het vakonderwijs, de vast stelling van het bedrag voor het o.l. onderwijs, het verlenen aan de bestu ren van bijzondere scholen van voorschot op de exploitatie-vergoeding en de vergoedingen voor het vakonder wijs, alsmede enige begrotingswijzigin gen. Evenals het vorig jaar zullen in Rijswijk weer een viertal culturele avonden worden gegeven, georganiseerd door het Gemeentebestuur in samenwer king met de Ver. Vrienden van het Resi dentie Orkest Op 24 Maart zal Theo Olof in de Ned. Herv. Kerk een vioolrecital geven, terwijl op 16 April Rijswijks Chr Mannenkoor in samenwerking met de organist J. M. Visser eveneens een avond in de Ned. Herv. Kerk zullen verzorgen. In de periode van September tot Decem ber worden de andere twee avonden ge geven; één bestemd voor Kamermuziek en één voor voordrachtskunst. LOOSDUINEN Woensdagavond wordt in het gym nastieklokaal van de Chr. lagere school de Julianastraat o.l.v. ds W. E. den Hertog een oudera-vond gehouden, waar op he<t onlangs benoemde hoofd der school, de heer P. van Raaken, een in leiding zal houden over „Wat is meer nodig dan onderwijsvernieuwing?" Verder zullen leerlingen uit de verschil lende klassen voordragen, terwijl een groepje van de cursus Engels van de heer J. J. Meyler Engelse liedjes ten gehore zal brengen. Na de pauze bestaat voor de ouders gelegenheid het werk van hun kinderen in de klassen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel van ge dachten te wisselen. Ook wordt door mej. Boumam weer een tentoonstelling in gericht van door de meisjes vervaardigde handwerken. Vrijdag wordit deze avond herhaald. Vrijdagavond wordt in de kamers van de Beihelkerk aan de Handellaan o.l.v. ds W. Nijenhuis een gemeente- bijeenkomst gehouden, waarop ds H. A C. Hildering, onlangs teruggekeerd uit Soerabaja, zal spreken over „Soerabaja, zoals ik het verliet". Tevens zal een film Gaat udt in de wereld iets laten zien over het Zendingswerk in Indonesië. Mede werking wordt voorts verleend door het BetheLkerkkoor o.l.v. die dirigent, de heer W. Rijnders. Deze avond wordt ge combineerd met de koempoelan van ds B. Keers De Postduiven geeft Zaterdagavond in de Dierentuin het jaarfeest, dat ver zorgd wordt door Fred Bourgonje met de parodist en De Ka-kat oe's en de Con Brio's, accordeonisten. Diok Eikerbout en Cap Klinkenberg voeren en-kele schetsen op, getiteld „Kinderaftrek" en „Turf in je ransel". Tot voorzitter en secretaris van de dezer dagen opgerichte Suppor tersvereniging van De Postduiven zijn gekozen de heren H. Zonneveld en G. Mikkers. Aan Aaf L. de Jager, rubberwerker bij de N.V. Rubberfabriek Vredestein is de bronzen eremedaille van de orde O.N. toegekend. BEVALLEN. H. Cloos—Kraam, d.; P. BerghenhenegouwenBoek, z.: C. Tol v. d. Lans, d: W. v. Alphenv. Dalen, z; M. A. PauptitBameetman, d.; J. Smith Flinterman. z.: J. v. BreeJol, d.: T. G. TonBuwalda. z. ONDERTROUWD: B. G. v. Velthoven en A. M. v. Wijk; J. v. Es en M. C. Lint; L. Pleeging en A. v. d. Gaa-g. GETROUWD: J. S. Talboom en M. C. Zuidwijk; A. J. B. van de Coevering en en M. G. de Zwart. OVERLEDEN: D. A. v. Oosten. 86 j.; J. van de Bunt. 62 j. VOORBURG Morgenavond houdt de Verg. van Vrijz. Hervormden in het Fjordgebouw een gemeente-samenkomst, waar de heer J. C. Gerritsen spreekt over: „Wordt de wereld te vol?" Ds H. N. Bierman zal het vraagstuk van de ethisch-eligieuze kant belichten. B. en W. stellen de gemeenteraad voor met ingang van 1 Maart in vaste diens' te benoemen tot onderwijzeres aan de Damsigtschool mevr. de wed. A. Sohlüter-Smi't en tot onderwijzeres aan de Van Deventerschool mej. L. Mons- houwer. Voorts worden tot leraar aan de gemeentelijke Handelsavondschool ter benoeming voorgedragen: 1. C. Kivit, leraar te 's-Gra-venbage, 2. J. J. Teeuwen, employé bij de K.L.M., en 3. L. N. Groene veld, werkzaam bij de Algemene Rekenkamer, allen te 's-Gnavenha-ge. Het Departement Voorburg van de Mij. tot Nut va-n 't Algemeen houdt Woensdag in café „Vronesteyn" een culturele avond, waar de directeur van het „Zeiss"-Planetarium, dr J. J. Raimond Jr., een voordracht zal houden over „Explosies op de zon". De afdeling Voorburg van het Ned. Bijbelgenootschap houdt haar algemene jaarvergadering op Dinsdag 24 Februari in de Geref. Kerk aan de Laan van Oostenburg. Na afloop van het huis houdelijk gedeelte zal ds A. K. Straats- ma uit Den Haag een lezing houden over „Kent Gij Uw Bijbel?". De Gem. Zang vereniging „Euphonia" zorgt voor de vocale omlijsting. De gemeenteraad van Voorburg is in vergadering bijeengeroepen op Woens dag 25 Februari. Op de agenda staat o.m. vermeld: Bouw van een nieuwe openbare 1. school aan de Van Loden- steynstr., 2Bj|k punt in de "yige raads- vergaderi. is aangehoudé-; <Jit te voe ren werken in de naaste toekomst; Mede werking aan de bouw van 44 woningen aan de Bruynings Ingenhoeslaan door de bouwvereniging „Sint Martinus"; Onder wijsvergoedingen; Herziening ha- ven- en kadegelden; Gratificaties aan leden van het gemeentepersoneel en diverse benoemingen. Burgerlijke Stand BEVALLEN: P. Langendoen geb. Eek- hardt, d.; G. H. J. Bussing, geb. V. Es pen. d.; B. v. d. Schaaf, geb. Weening. d.; S. Lankhuijzen, geb. Bos, z.; G. Welber gen, geb. Saarloos, z.; G. A. P. Brouwers, geb. V. Geloven, d.; P. W. H. J. G. v. d. Vegt, geb. Meeter, d.; W. Kerkum, geb. V. d. Ham, z.; W. C. Kommeren, geb. Timmermans, d.; Th. A. Parlevliet, geb. Schmitz, z.; W. G. J. Hilgersom, geb. V. Oosten, d. ONDERTROUWD: A. Passchier en J. C. den Duik; C. G. H. Schouten en C. J. de Hilster; P W. Hazebroek en A. M. Daniel; J. H. M. Lucas en A. A. Zoet; A. N. Paalvast en J. J. Knynenburg; N. Peet en G. Bokhorst; G. Ouwer' -»rk en C. Rodenburg J. Jaspers ei M. Ver hoog; M. J. Bol en B. Mook; u. v. Duijne en J. M. P. Evers; J. A. Bom en H. M, A. v. d. Drift. GETROUWD: W. Deelman en S. W. A. Waljaard. OVERLEDEN: L. Tip, 82 j., echtgenoot v. J. Suringa; A. v. Elk, 47 dg., z.; H. J. Pronk, 59 j., echtgenote v. H. F. Frauem- felder; H. P. v. Oosten, 50 j, echtgenoot v. W. M. v. d. Horst; M. A. Bikes, 86 j., weduwe v. H. M. Bloem: A. Baaij, 67 j., echtgenote v. A. Muijlwijk; S. A. Haring, 86 j„ weduwe v. H. Driessen; G. M. J. Brever, 81 j. weduwe v. H. Wijnhoven; J. Tuk, 73 j., echtgenoot v. E. C. ter Bruggen; M. F. J. Haverman, 85 j. vrw.; C. M. Bennis, 86 j., weduwe v. J. P. W. Versseput; A. A. Cabooter, 39 j., echtge noot v. P. J. Zonderop; K. M v. d. Beek, 73 j., echtgenote v. Q. A. Nederpel. WASSENAAR In het nood-asyl van Dierenbe scherming bevinden zich op het ogen blik de volgende dieren: een kortharige wit met bruin gevlekte jachthond, een herder van 4 maanden, een langharige Duitse staande, een jong hondje van ong. 8 weken en enige poesen en katers. Inlichtingen over de honden worden verstrekt door mevr. van Kempen, Iepen laan 5 tel. 9878 en over de poesen, van „Sudden fear" Het is met filmscenario's dikwijls als met romanverhalen: alles speelt in een onwezenlijke wereld. Wellioht is dit verklaarbaar, want is het doel van vele romanlezers (essen* en bioscoopbezoe kers <s;ers) niet het zich even verplaat sen in een andere wereld, even losko men uit de alledaagsheid, even gecon fronteerd worden met een samenleving, waarin niets meer herinnert aan de echte van iedere dag. En dan geeft juist het zo direct sprekende en vaak overrom pelende filmbeeld de bevrediging van dit verlangen, tijdelijk natuurlijk, want bulten gekomen knippert men weer met de ogen in het licht van de werkelijk heid. De vlucht uit die werkelijkheid is maar kort geweest en slechts als een her innering blijft die vlucht bij ons hangen, steeds meer vervagend. Vanzelfsprekend speculeert de filmproducer op deze in stelling van de mens en hij brengt een verhaal in beeld, dat de toeschouwer enige spannende uren doet beleven in een wereld, die niet de zijrffe is. Alle on waarschijnlijkheden worden door de toe schouwer op de koop toe genomen mis schien merkt hij ze niet eens omdat de film aan zijn verlangen voldoet, om dat hij kan vluchten uit en kan breken met de sleur van zijn bestaan. Vooral als de film dan zowel filmisch als spel zo voortreffelijk is als „Sudden fear", waarin figuren als Joan Crawford. Jack Palance en Gloria Grahame hun hoogste troeven uitspelen. Er ligt natuur lijk een groot gevaar in da-t critiekloos zien, in dat zien-als-een-vlucht: het ge vaar vooral om alles niet meer tot de juiste proporties te kunnen terugbrengen, om de liefde, de hartstocht, de haat, de opoffering en de wraak overbelicht te gaan zien, juist zoals de film ze overbe licht geeft om aan het al te menselijke verlangen te voldoen. Leren we onder scheiden. dan merken we ook dat, om bij de film „Sudden fear" te blijven, de passie van de schatrijke toneelschrijfster Myra Hudson even onwezenlijk is al de plotselinge verliefdheid-uit-berekening van de auteur Lester Blaine. Hier is wel een merkwaardig voorbeeld van verster king der suggestie door overbelichting van de werkelijkheid. Ta.rijke onwaar schijnlijkheden in de handeling zijn zo geniaal verwerkt, dat slechts de zeer cri- tische toeschouwer ze zal onderkennen. Daarom kunnen we dan ook deze film, lit zuiver filmisch standpunt bezien, een voortreffelijk product noemen, dat geen moment de spanning doet verslappen. Maar het verhaal van de arme acteur, die de rijke schrijfster trouwt alleen om haar geld en dan met een vriendin overlegt op welke wijze hij van haar kan afko men met behoud van het geld. is niet al leen weinig opwekkend, doch ook in strijd met de normen van de werkelijke samenleving. Uiteindelijk zien we dat deze liefde-uiit-toerekening, het gebrek aan moreel gevoel bij de acteur en zijn vriendin, niet ongestraft kan blijven, zo als de leugen en deze liefde is toch een leugen altijd door de waarheid wordt achterhaald. Neen, niet door een menselijke waarheid, want die is altijd maar relatief, doch door de waarheid van de hemel, die even liefdevol als on verbiddelijk is. Waar is nu de film die dit positieve zuiverder belicht, die dit „sudden fear" verandert in het „without fear" door die enige en waarachtige Waarheid? 12-14 uur door de heer Post, Spelderslaan, tel. 3576 en van 1-20 uur door mevr. v. d. Steur, Wassenaarse Slag 1D. tel. 2410. - De afdeling Den Haag van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft ƒ1000 geschonken aan het Dierentehuis Zijdeweg te Wassenaar voor de verzor ging van geëvacueerde kleine huisdieren. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerardus A zn van G. J. Ver meulen en D. Harmse; Anna M, dr van A. J. Sohoorl en P. H Kouwenhoven; Cornells zn van C. G. van Keppel en G. van de Vlek- kert; Johannes P. M. zn van J. M, P. L de Jong en W. C Vermeulen: Marjolijn dr van M. A. Hoolboom en C. H. van Bijster veld; Aliette M. dr van N. van der Bent en C. W. Renee. OVERLEDEN: Cornelis Manshande, 76 jr; Lucy Perné, 77 jr; M E. L. baron van Tuyll van Serooskerken. 48 jr; Hendrik Rijpkema. 2 jr; Maria Eppen. 69 jr; Hedwig H. Ber- tuch. 56 jr; Johannes J. M. van der Holst. 9 maanden; Johannes van Egmond. 42 jr; Adriana J, Kaaks. 79 jaar. ONDERTROUWD: J. Op den Kamp en P. M. M Welschen. Den Haag, J. J. C. baron Taets van Amerongen en W. W. Brouwer. Arnhem: F. A. Vink, Sluiskil en M. J. Blonk; W. J. Hoogeveen en M. H. Ruijgrok; F. L. A. Harte. Katwijk en J. C. Bach Kolling. GETROUWD: H. C. Voorham en A. C. Lagerberg; S S. Derksen en R M. van Rijn; D. J. Swagers en C. M. C. van der Holst; P van Weerlee en C. M. Paardekooper; D. W. den Drijver en T van der Marei; G. J. I. Albers en J. C. Koek. Contactmiddag Schev. geëvacueerden Voor de uit het rampgebied geëva cueerde Hervormden, die momenteel in Schevenïngen vertoeven, wordt Donder dag om 2 uur een contactmiddag georga niseerd in het wijkgebouw Rehoboth, Nieuwe Laantjes 127. De predikanten Groot en Van Heerden hebben de leiding De nadruk wordt e~op gevestigd, dat deze avond niet alleen voor Hervormden is. Alle evacué's zijn welkom. De heer H. Smitskamp over de gemeentepolitiek Dinsdagavond spreekt de nestor van de Haagse Raad, de heer H. Smitskamp in de Eloutschool, Daguerrestraat 173, voor de AH. Kiesver. Ned. en Oranje .Elout van Soeterwoude" over: Enige aspecten der gemeentepolitiek. Begrafenis David Nicoll Onder grote belangstelling is Zater dag op de Alg. Begraafplaats het stoffe lijk overschot van de heer David Nicoll, chef de reception van de Canadese Am bassade in Den Haag ter aarde besteld. De ambassadeur van Canada, Z.E. Th. A. Stone en echtgenote waren aanwezig, evenals een groot deel van het ambas sade-personeel. In de aula had een korte rouwdienst plaats waarna een zoon na mens de nabestaanden een enkel woord sprak. De familie van de overledene was voor deze gelegenheid uit Canada overgekomen. Aan de heer B. J. Dorlas, chef der cartonnage-afdeMng bij de N.V. Mortel- mans' Drukkerij en Carbonmagefabriek is de zilveren eremedaille van de orde van Oranje Nassau toegekend. Boekenweek-avond in het Kurhaus De 's-Gravenhaagse Boekhandelaars Vereniging organiseert op Zaterdag 28 Februari in het Kurhaus te Scheveningen een grote boekenweekavond, waarvan de netto-opbrengst geheel ten goede komt het Rampenfonds. In verband met de ramp die Nederland getroffen heeft, hebben de organisatoren gemeend het bal na afloop te doen vervallen en aan deze avond een grote boekenverloting te verbinden ten bate van de slachtoffers. Nadat wethouder J. v. Zwijndregt ge opend heeft spreekt prof. dr Anton van Duinkerken over „Het Haagse element in de literatuur-geschiedenis". Nel Oost- hout zal voordragen en Georgette Hage- doorn brengt, begeleid door Pierre Ver- donok, nieuwe chansons. Cor en Annie v. d. Lugt Melser'.van Ees zullen nog eens samen optreden en wel in een klein blijspel van G. B. Shaw. De trekking van de boekenverloting vindt plaats na het officiële programma, tijdens een ge zellig samenzijn, waarvan de conférence wordt verzorgd door Wim Kan en Corry Vonk me: medewerking van de pianist David Poliakine. Sportflitsen Gisteren liep in de Schouwensestraat het 5-jarige zoontje des huizes tegen een droogrekje aan, dat, behangen met was goed, voor de kachel stond. Er ontstond brandje, dat door de buurman werd geblust. De schade bedraagt 100, Op de hoek van de Theresiastraat en de Laan van NO. Indië trachtte gis teren de 66-jarige voetganger J. C. S. uit de Gerard Reynstraat op het achter balkon van lijn 6 te springen; hij viel en klaagde over pijn in de borst. De Russin Sjegoleva is wereldkam pioene op de schaats geworden in het Noorse plaatsje Lillehammer. De interland-schaatswedstrijd Zwe denRusland te Eskilstuna moest door de slechte weersomstandigheden na de erste drie nummers worden afgebroken. >e Olympische aprintkampioene Marjory Jackson (Austr.) heeft een ern stige enkelblessure opgelopen, waardoor zij in het komende seizoen niet meer zal kunnen uitkomen. T.g.v. het 12%-jarig bestaan hield de Ned. Wandelsportbond Zaterdag in Utrecht een receptie. Wim van der Voort heeft een twee daagse schaatswedstrijd te Gjoevik ge wonnen. Hij werd eerste op de 1500 en 5000 m. Nummer twee in het algemeen: klassement werd Pat McNamara (V.S.).- De voetbalver. RVC stortte 25 in het Rampenfonds en VVN 75. Wie volgt? Woensdagavond a.s. spelen twee voetbalelftallen van de Shell-Holland een lichtwedstrijd in het VUC-stadion. Men wil komen tot een Shell-ploeg. die aan het jaarlijkse tournooi van de Shell kan deelnemen. Duitsland heeft ingeschreven voor de wereldkampioenschappen dameshand bal, die in Juni in ons land zullen wor den gehouden. De korfbalvereniging A.L.O. stortte voor 25 in het Nationaal Rampenfonds, terwijl H.K.V. het batig saldo van het MICRO-korfbaltournooi voor dit goede Idoel afstond. Wie volgt? Huish. personeel gevraagd Jonge zelfst. werkster. Ma- tot 3.30, Wo. (tijdelijk), Do. en Zat. tot 12.30. Pellenaer- str. 33. Tel. 55.89.11. Gevr. nette werkster, boven de 18 j.. voor de winkel Boekh. B. ter Horst, Heren straat 124 Voorburg. Flink meisje gevraagd voor de ochtend. Te], 55.82.54 Aerssenstraat 62. Gevraagd een jonge werk ster. Aanm. Sportlaan 66. Net meisje gevr. v. dag of d. en n. Mevr. Geldof-Ceelen Westenburgstr. 46 Voorn Tel. 778623. Flinke Werkster gevr. voor kantoor 's avonds van 5 tot 7 uur. Zaterdags van 's mor gens 7 uur tot "smidd. 3 u. Br. No 27765 X bureau blad Flinke Huish. Hulp in klein gezin. 8.30—4 uur, v.g.g.v. Beeklaan 460. Na 7 uur mel den. Huish. personeel aangeboden Naaister biedt zich aan, met .per dag. Brieven No 8792 K alle voorkomende werkz - bureau van dit blad. heden bekend, van 95, 5 Betrekkingen gevraagd Gemeente-werkman, kleinbijverdienste. Brieven pensioen genietende, vraagt IS 933 Bijkantoor Schev. Betrekkingen aangeboden Een Leerjongen, 16 jaar. Fotobedrijf Joh. van Kuik, Zoutmanstr. 75A, Tel. 322611 Gevraagd leerling naaisters. Kleermakerij Louis v. d. Hoeven. Joh. Bilderstraat 4 Den Haag. Aanm. v. 7-9 uur Tel. 777592. Gevraagd jongedame tb 16 .j voor hulp in bijouteriezaak, en tevens voor ev. lichte huish. bezigheden. Pers. aanmelding Maandagavond van 7-9 uur Weimarstraat 139 (Witte Raaf), Te koop gevraagd Piano gevraagd. Uitsluitend i Defecte Koelkast gevraagd. van particulier. Br. Apel- Br. No 8796K bur. blad. doomselaan 143, Tel. 332809. SCHRIJFBUREAUX hele en ged. van inboedels, naaimacmnes en zolderoprui- mingen. Prinsestraat 93. Tel. 116414, na 6 uur 335186. ALLE SOORTEN ANTIEK MEUBILAIR Serviezen, kristallen, kronen, goud, zilver en curiosa. Antiquiteiten - Edy Hart, Noordemde 87 A Telef. 11.45-42 Te koop aangeboden OP GEMAKKELIJKE BETALINGSVOORWAARDEN meubilair, dekens, vloerbedekking, tafelkleden, lopers, gor dijnstoffen, lampen. Tevens damesconfectie. N.V. de Zeeuw, Vaillantplein la4. Telefoon 32.33.72. AMERIKAANSE RADIO Reparatie aan alle merken en onderdelen. Televisie ..Bush' Radio Erha. Weissenbruchstraat 109 Telefoon 77.73.09 Goed tehuis gezocht voor herdershond. Te koop com pleet aquarium met vissen en planten f 30. Doorwerth- straat 20. Ondertrouwcirculaires, oud- hollands, bedrukt met en veloppen, 100 a f 15.50. Drukkerij Oranje. Van Boet zelaerlaan 81. tel. 551566. Een regelmatige adverteerdei is een goede bekende Goed spelende radio, slechts f 50. Spoed! 's Avonds tussen 6.30-7.30 uur: Apeldoornse- laan 90. Stofzuiger-ankers wikkelen met één jaar garantie f 12. Technisch Bureau American Electric House. Weimarstr. 219. Telefoon 334858. Naaimachines vanaf f 35.-. naaisters-, kleermakers- en speciaalmachines. salonkas- ten en reparaties van alle merken. Obrechtstraat 190 Tel. 322840. Zonder vooruitbetaling, merkrijwielen F A.M. stofzui gers. Eventueel in 24 maan- del. termijnen. G. M de Rooy Bet je Wolffstraat 209. telef. 398013, Muzenstraat 5 C, tele foon 110473 Moderne Kofferschrijfmach 150. Singer handnaaima chine ƒ95. Beide zonder ge breken. Prinses Marianne- laan 209, Voorburg, Telefoon 770.350. 2 Spel eiken orgel, merk Müller, „Amerik. Orchan"- orgel. Prijzen vanaf f 150. Ruysdaelstraat 41. Haardkachel, z.g.a.n. en een kinderwagen in goede staat. Rabarberstraat 36. Piano f 200. Volle zware toon, vlot klein model. C. Hallensleben, W. de Zwij gerlaan 159. Tel. 558461. Huisraad aangeb. Haarden, Kachels. Fornuizen grote sortering, diverse fa brikaten. Desgewenst ge makkelijke betaling. Binnen maanden zonder kosten. Maessen, Westeinde 47A, Te lefoon 112317. Cocoslopers f 3-25; Jabo- lopers. ijzersterk, f 3.65 Velveto lopers, onverslijt baar f 6.90; Overlopers f 1.85 p.m. Roemers, Wei marstraat 45A, *tel je voor: voor zo'n machtig, zwaar dub bel stuk betaalt U nu slechts 25 cent. Wat 'n geluk, dat 't nu juist Sunlightzeep is, de zeep die een sop geeft, zó vet, zó weelderig schui mend, dat 't alles, alles echt ouderwets schoon maakt. En ruik dat goed eens: dat is de frisse Sunlightgeur, waar U zo van houdt. ■rSCHEGLT fcl VOOR Attes DE ECHTE ZUIVERE ZEEP WAT SCHOON MOET! Molton deken cadeau bij alle wollen dekens, ook merk- dekens f 16.95-f 34.50. Tocht dekens f 3.75. Roemers, Weimarstraat 45A. Weet U al dat wij gratis In schrijven voor woningruil? Woningbureau „Jan Hen drik", Jan Hendrikstraat 19 Tel. 180561. EEN PFAFF IS AF 1 Alle modellen. Betaling in overleg. Pfaff Naaimactnneüuis, Goeverneurlaan 518. TeL 11.84.22. Lijn 4. Te huur gevraagd Jongeman zoekt gestoffeer de kamer met gasje, zonder bed, in pos. Chr. milieu. Br Nr 8795K bur. blad. prijs mondeling. Br. onder No 8793 K bur. van dit blad. Wie wil echtpaar z.k.. ca. 30 jaar, helpen aan ongemeub- kamers m. gebruik v. keu ken? Omg. Loosduinen, Monsiter of Poeldijk. Rijn- weg 256 Monster. Heer 50, b.b.h-h. zoekt gezel lig tehuis bij dame alleen of prettig gezin, met pension; Te huur aangeboden Welk bej. echtpaar zoekt ge zellig tehuis met prima ver zorging, zit- en sl-kamer be schikbaar met v.w., voor zijde. Brieven No 8794 K bureau van dit blad. 2 Kl. ineenlopende kamers met gebr. v. keuken. Voor dame alleen. Te bez. na 4 uur Valkenboskade 635. Woningruil Aangeb. Ie Portiek-étage (hoekhuis) 3 kamers aan straatzijde, keuken met bal con -i- bergkamertje; huur 5.75 p. w. Ruilen voor gro ter huis of huis m. bedrijfs ruimte. Spireastraat 4, Te lefoon 322611. Aangeb. dubbel Bovenhuis. 7 kamers. Gevr. woning met 5 kamers, ben. of 2e étage. Liefst Bez.hout of Voorburg. Br. No 27773 X bure blad. Wie ruilt? Onze mooie vrije 2e étage, 4 k., keuken, badk., balcon, Zuiderparkkw. zon nig en vrij uitzicht, 32 p.m. Voor nieuwbouw dito 3 ka- merw. benedenh. tot ƒ40 p. m., te Voorburg, Leidschen- dam, Voorschoten of rand van Den Haag. Brieven ond. No 277&LX bur. van dit bl. m Bromfietsen en Rijwielen Bromfiets ter overname ge-ischadigd geen bezwaar. Te- vraagd. Klein defect of be-llefoon 33.55.39. MAR1NUS PELLEN Rijwielhandel, v. Naeltwijckstraat 209209a. TeL 72.43.45. Voorburg. Rep.-inrichting - Onderdelen. Agent: Simplex, Sparta, Fongers, Rudge, Whitworth en Driekleur Rijwielen. Auto's en Motoren Wij hebben de grootste sor- Te koop Ford-Cabriolet tering gebruikte motoren 1938 t.e.a.b. 's Avonds na van 98-500 cc. Betaling in 6.30 uur. Aert v. d. Goes- overleg. v. d. Vennestr. 18.1 straat 39. Lessen en Clubs Ton's erk. Bonds-Auto-Rij-i Gratis halen en brengen, school. Nieuwste leswagens. Tel. 324.614. Daltonstraat 10 Rü-uren f 35. Per uur f 4.1102, zijstraat Valkenboslaan. 24 Februari a.s. Aanvang REPETITIECLRSUS BOEKHOUDEN voor Juni-examen. Examenopleiding Jungschlager. Accoun tant. Lid Alg. Ver. v. Acc., Laan van Eik en Duinen 221. Telefoon 321840. Lam's Bonds-autorijschool, Beeklaan 7, Telefoon 333139 4,50 PER UUR Leswagens 1953 met verwarming en radio. Gediplomeerde B.BN.-instructeurs en instiruotrices. Gratis halen, brengen en theorie. Diversen Dame m.b.1. biedt zich aan voor het rijden met invalide oppas van zieken of baby; vex^goeding 1 p. uur. Telef. te bereiken. Brieven onder No 27771 X bureau blad. Reclame-permanent. Stroom loos, elk gewenst model, compleet f 6.Aan hu' - f 7.Dameskapsalon „Flo rida". Newtonstraat 4143, Tel. 395365 Leuke Kinder-familiefoto's aan huis, 1 per opname. Betaling bij aflevering. Foto „Valk". Altingstraat 77. Te lefoon 773992. Blijf gezond maar loop op leer. ameszolen 2,25, heren ƒ3,50, allies gelijmd, onder gairamtie Laudffnan Loosduinseweg 869. naast Fahrenheitstr, TeL 32 23 57. Behangerij „Javro". Wij brengen de nieuwe col lectie 1953 tegen speciale prijzen Witten van pla fonds vanaf f 3,Zendt briefkaart: Jan Vroegop, Da Costastraat 63. Zeldzaam aanbod. Matrassen opmaken en of rep. I-Pers. f 8.75, 2-pers. f 12.75. Keu rig werk in één dag, geen adres te ver. v. Beynum, v. Alphenstr. 53-58 Voorburg. Tel. 72.45.21 (ook 's avonds). Spec, Meubelstoffeerdery „Cornet". Stofferen, bekle den, repareren. Exclusieve meubelstoffen vanaf f 12.50 p.m.; gordijnstoffen alle kleuren. Plastic bekleding en antieke damasten. Veren de ligstoelkussens naar maat v.a. f 37.50 p. stel. Gewat teerde en Donzen dekens overtrekken v,a. f 25. Vrij blijvend prijsopgave. Telef. 720991. Hendrik Zwaarde- croonstraat 79. Zoutendijk keert. maa vermaakt, repareert. Maak loon costuum f55.—. Cos- tuum keren f35.—. Colum- busstraat 261, Tel 335382 Oude Dame vraagt tot ge lovig gezelschap: eenvoudig, nederig iemand, in- of ext Br. No 27770 X bureau blad. Moeilijke Incasso's, belas tingzaken. procedures, rechtszaken enz. Komt L geheel vrijblijvend eens pra ten. Algemeen Advies en Informatiebureau Mr P. J. H. C. Koot. Hjsterbessti-aat 103, telefoon 32.22.13, Alle merken camera's, ver grotingsapparaten, filmtoe stellen. Betaling in overleg tegen vastgestelde prijzen, zonder rente, eventueel ruil. Kupferschmidt, Laan van Meerdervoort 43.. Hebt U stof? H. en D. cos- tuizms maakloon f 55.—. Keren, moderniseren, repa reren. Kleermakerij Kras sen burg, Zuidwal 102, Tel. 11.64.50, bij Brouwersgracht. Plaats een Koerier. 't ia de maniet I BLIKSLAGERIJ Alle reparatiën aan huishoudelijke artikelen, koper blikwerk, ook laswerk. Lange Lombardstraat 23. DAMES! PRIMA PERMANENT met wassen en watergolf, compleet f 6,50. Alleen bij: Maison Coiffures. Tel. 112700. Molenstraat 23 (bij Noord einde). HELDER WASGOED, KRAAKHELDERE WAS en keurig gemangeld 52 ct per kg. Specialiteit in over hemden en boorden. Wasserij „Sneeuwwit", Beukstraat 21—23. TeL 336303. STOFKNOPEN, -GESPEN EN -CEINTURES Steeds binnen 24 uur gereed. Service-afdeling Kleyn, Javastraat 57. TeL 11.50.60. IEDERE DAG VERSE SERINGEN 10 takken voor t 1,—. L. F. Dekkers, Zuiderparklaan Beeklaan 105. TeL 395579.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4