asSK Door enorme toevloed van goederen kon Rode Kruis enige fouten niet voorkomen Exploitant gebruikte aantrekken van evacué's als schild tegen de ontruiming Musicus trachtte zich van jaloerse ex-vriendin te ontdoen Deskundigen zagen toe bij het opslaan (Van een onzer verslaggevers) Sinds de watersnood-ramp, op 1 Februari jl., is bij het Neder- landsche Roode Kruis, een enorme hoeveelheid ingezamelde goederen, uit alle delen des lands, binnengekomen. Zozeer zelfs, dat op een bepaald ogenblik de aanvoer in Den Haag niet meer verwerkt kon worden. Een verzoek is toen uit gegaan, om de ingezamelde goederen vast te houden, maar vaak was er bij de plaatselijke depots geen ruimte meer. Tal van particulieren kwamen desondanks toch, ook wel des nachts, met auto's, met het gevolg, dat men soms uren moest wachten, voor men aan de beurt was, om de lading te lossen. Over het verwerken van de ingezamelde goederen, zijn de laatste tijd bij het Rode Kruis klachten binnengekomen. Vele gevers twijfelden er aan of hun giften inderdaad bij de gegadigden terecht kwamen, op de manier, zoals men zich dat gedacht had. Het Rode Kruis meldt dienaangaande, dat er in de organisatie fouten zijn geweest, kleine fouten, welke helaas niet waren te voorkomen. Met deze fouten evenwel, heeft men grote fouten kunnen voorkomen. Het is echter zo geweest en het gebeurt nog steeds zo dat, wie om kleren of andere goederen vroeg, deze ook heeft gekregen. Uit de taak, welke men plotseling door de ramp op de schou ders gelegd kreeg, heeft men ondertussen veel bij het Rode Kruis geleerd en herhalingen zullen in de toekomst dan ook niet meer voorkomen. HAAGSCHE COURANT Maandag 23 Februari 1953 Pagina 3 Franse vissers zocbten de haring onder de Nederlandse kust Hulp van lichters Nadat alle beschikbare ruimte in Den Haag gevuld was met goe deren, bood het veembedrijf „Pak- huismeesteren" een aantal lichters aan, om daarin de goederen op te slaan. Eigen vonden, dat de ingeza melde goederen zo maar in de ruimen van deze lichters werden gegooid, doch, zo wordt door het Rode Kruis aangevoerd, deskundi gen van het veembedrijf hebben persoonlek toegezien of de goede ren op de juiste w\jze in de lichters werden geladen. Deze deskundigen zeggen, dat het laden op verant woorde manier is geschied. In het begin waren vanwege het Rode Kruis geen richtlenen gegeven voor de inzameling. Later is dit wel gebeurd door middel van de Berichtendienst. Er was gebrek aan leidinggevend personeel, zodat men niet altyd aan iedere chauf feur, die met een lading goederen kwam, heeft kunnen mededelen, wat er allemaal precies moest plaats vinden. Toch heeft men, met alle zeilen bü. geprobeerd aan alle aanvragen uit. het noodgebied te voldoen. Sinds de inzameling zün enorme hoeveelheden goederen naar de rampgebieden en naar de evacuatie-centra afgestuurd. Nog steeds stromen de goederen uit binnen- en buitenland toe, en nog dageiyks zün in Den Haag tal van vrüwilligsters bezig de zendin gen te sorteren. Men heeft voor dit werk nog wel enige maanden nodig. De goederenzendingen uit het buitenland worden te Amster dam in het Blaauwhoedenveera op geslagen en daar ruw gesorteerd. De nieuwe kleding uit het buiten land gaat naar Den Haag, naar een opslagplaats in de Hamer straat, en van hieruit worden zen dingen op aanvraag verstrekt en verstuurd. Klachten uit Kerkrade Uit Kerkrede zün klachten ge komen, dat een colonne van 11 ge vulde vrachtauto's in Den Haag door het Rode Kruis van het kastje naar de muur gestuurd is. Terug in Kerkrede hebben de chauffeurs, over de behandeling welke zü on dergingen, hun mening niet onder stoelen of banken gestoken. T Den Haag werden zü naar Houtrusthallen gestuurd, om daar hun lading te lossen. Een lading, zoals zü zeiden, welke keurig in Kerkrede gesorteerd en gebundeld was, met prachtig goed. Op Hout- rust kregen zü uiteindelyk de or der naar schuiten te gaan om daar lossen. In stromende regen moest men de lading in de open ruimen deponeren, welke al vol lag met een allegaartje. De leider van de colonne protesteerde hier tegen en na veel moeite kreeg men ge daan, dat in elk geval de dekens de levensmiddelen naar de 't Boekenp ankje H Van verschillende kanten uit de wereld van het boek ff heeft men mij met nadruk |j verzekerd, dat de doktersro- man buitengewoon geliefd is. si En dat is niet te verwonderen als we nagaan, dat de arts, de SS wonderdoener, die dokter-to- §2 venaar altijd een grote ról |t speelt in ons eigen leven. En s! de niet romantische dokter uit i§ onze moderne wereld mag §i dan ontdaan zijn van zijn to ll vermacht, maar hij is voor- it zien van de meest moderne middelen om ons broze leven i| minder broos te maken. Bo- si vendien verwachten we, dat \l de arts is toegerust met men- selijkheid en plichtsbesef ken- H nis ex zonodig met moed. Het I? ligt dus inderdaad voor de hand, dat de dokter in en bui- is ten de roman een voorbeeld •i kan en moet zijn in onze niet is altijd voorbeeldige wereld. In „HET HUIS DER GE- NEZENDE HANDEN" een is niet erg fraaie titelvertaling •i voor ALICE TISDALE HO 11 BART's roman: „Yang and Yin" is de dokter geplaatst in een wel buitengewoon moei- lijke wereld: in die van het li ontwakende China. De strijd 11 tussen Oost en West is een •2 drakenstrijd van het oude II rijk met de indringers, die met eindeloos geduld probe- |i ren om de draak van de haat i§ te verslaan. •j De Westerse arts Peter i§ Fraser heeft zich met zijn SS vrouw Diana in de strijd ge- |i waagd. Ditmaal is de hoofd- SS persoon van het boek een zen- ?i dingsarts en krijgt het boek is een dubbele betekenis, ook al is het Christelijk karakter si van deze roman niet opval- ll lend. In de eerste plaats is het li boek boeiend geschreven. Het is gevoelig en eerlijk en we leven mee met de beide men- sen, die heel langzaam het is hart van China naderen. si Maar China zélf is een vrese- II lijk land: vreselijk als een II mensenhart zonder genade. Peter en Diana mogen dan li- |s chamelijk de strijd verliezen, si geestelijk overwinnen Is draak. •I Alice Hóbart schreef eens II „Olie voor China's Lampen" Dit werk had tot titel kunnen dragen: „Olie voor China's is Harten •I Het boek is verschenen in Is de bekende Unicum-Reeks •I waarvan dit deel voortreffe-, lijk werd vertaald door J. MaschmeijerBuekers en uit- ?i gegeven door ServireDen is Haag. Rico Bulthuis. Scheveningen kreeg einde vorige week bezoek van twee Franse trawlers. De Franse vissers ver keerden in de mening dat de ha ring onder de Nederlandse kust zwom en hadden enkele trekken gedaan voor niets. Na hier hun licht te hebben opgestoken zün ze Zondagmorgen maar weer naar zee vertrokken. Houtrusthallen konden gaan. Deze behandeling nam men niet en een protest werd ingediend. Naar aan leiding van deze klacht vernamen wü van het Rode Kruis, dat men van de komst van deze zending op de hoogte was. Op het moment dat het transport uit Kerkrede onderweg was, nl. in de nacht van 6 op 7 Febr. jl., en men door de gesorteerde en verpakte voorraad heen was, kwam een spoedaan vrage binnen. Men besloot om de zending uit Kerkrede men wist wat deze behelsde een speciale bestemming te geven. Tengevolge van een misverstand, aldus het Rode Kruis, schünt dit besluit door een tegenorder doorkruist te zün, waardoor verwarring ontstond, wat men uiteraard zeer betreurt. Dat de goederen in de regen moes ten worden overgeladen, kwam, omdat men gebrek aan tüd had. De schipper van de lichter moest vlug weg, omdat h\j, op de plaats van zün bestemming, met gunstig tü moest binnenvaren. Gezien van het standpunt van Kerkrede uit zün de klachen juist, aldus het Rode Kruis, maar men moet niet vergeten, dat in die tüd de medewerkers van de afdeling Intendance vrüwel allen doodmoe waren en zo konden misverstanden niet uitblüven. Door de chauffeurs is ook geklaagd, dat zü geen koffie kregen des nachts, nadat zü ge arriveerd waren. Het Rode Kruis meldt o.a., dat alle chauffeurs en vele vrijwilligers ruimschoots van gelden te kunnen bijeenbrengen, het nodige voorzien werden. Op die nodig zün om by het jubileum 25 Jaar Nederlandse Jeugdherberg-Centra ïe Jeugdherbergoiulers op de planken Dat de jeugdherbergouders tot meer in staat zün dan tot het koken van grote potten en het ontvangen van massa's jongelui, gaan zü op Donderdag 5 Maart in onze stad bewijzen. Zü geven dan namelyk in gebouw Custodia een opvoering van Nicolai Ljeskof's toneelspel „De Kunstenmaker Pamphalon". Het spel werd be werkt door Vader Post, die ook de regie voert. Zelfs de costuums en décors zün door de herbergouders ontworpen en vervaardigd. De opvoering vindt plaats als onderdeel van een tournéé door het gehele land, welke wordt ge houden in verband met de voorbe reiding van de viering van het 25-jarig bestaan van de Nederland se Jeugdherberg-Centrale. De her bergouders hopen op deze wüze een zolder was zelfs voor chauf feurs met matrassen een tüdelüke rustplaats gemaakt, om daar hun wachttüd door te brengen. Dat de colonneleider uit Kerkrede op het Hoofdbestuur van het Rode Kruis daar te woord zou zün gestaan, door een functionaris, die met zyn beide benen op een bureau lag, wordt te enenmale ontkend. Ten slotte is nog gezegd, dat iedere gift aan het Rode Kruis kan worden verantwoord. Daartoe is een grote administratie opgezet. Bü het sor teren van de ingezamelde goede ren zijn thans nog 1000 mensen be trokken, allen vrijwilligers. Boven dien zijn er ook de leden van het vaste personeel nog. Ieder stuk goed wordt nauwkeurig bekeken en de leiding berust bü vakmensen. De goederen worden verdeeld in nieuw, eerste keus, tweede keus en vodden. Deze vodden worden verkocht aan een Stichting van Voddenhandelaren en het geld is voor het Rampenfonds. Wat de goederen betreft, het Rode Kruis is slechts een groot magazün. De provinciale Opbouworganen bestel len bij het Rode Kruis, wat zü no dig hebben en het Rode Kruis levert af. een passend geschenk Jeugdherbergcentrale aanbieden. RECHTERLIJKE MACHT Eervol ontslag mr. H. A. J. Reunier mr. J. K. Onnen en mr. J. Blom Bü K. B. is aan mr. H. A. J. Reumer op zün verzoek met ingang van 1 Maart 1953 eervol ontslag verleend uit zün ambt van advo caat-generaal bü het Gerechtshof alhier, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlüke betrekkin gen bewezen diensten: is aan mr. J. K. Onnen, op zyn verzoek met ingang van 1 Apnl 1953 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van raadsheer plaatsvervanger in het Gerechtshof alhier, onder dankbetuiging voor de door hem als zodanig bewezen diensten: is aan mr. J. Blom, op zün ver zoek. met ingang van 1 Februari i 1953. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter- I plaatsvervanger in het kanton 1 's Gravenhage. onder dankbetui ging voor de door hem als zodanig bewezen diensten. De heer E. H. Bos, hoofdinspec teur van het Lager Onderwijs, reikt de insignes utt. BRANDJE IN KEET BIJ HAAGSE TOREN In een keet bij de Haagse Toren aan de zijde van het PTT-kantoor is Zaterdagmiddag brand ontstaan. Een opzichter schakelde nl. in een andere keet een electrische kachel in. Tegelijkertijd floepte in de be wuste keet eveneens een elec trische kachel aan. die echter be dolven was onder een stapel kle ren van werklieden. De kleding raakte in brand. In de keet zelf werd ook enige schade aangericht. De brandweer van de Prinsestraat bluste het vuur. (Advertentie) De uitzetting van oudjes uit rusthuis Vrin Slothweg Onderhoud met wethouder v. d. Oever (Van een onzer verslaggevers „Dank zü de goede zorgen van wijkhoofd en personeel van het Sociaal Wijkcentrum aan de Bad huisstraat te Scheveningen, heeft er niemand op straat gestaan en zyn de patiënten van het rusthuis- pension aan dc Van Stolkweg 8 snel en goeA vuderdak gebracht". Dit was de conclusie van de wet houder van Sociale Zaken, de heer C. H. P. W. van den Oever, die ons vanmorgen naar aanleiding van de uitzetting van een twintigtal ouden van dagen uit dit rusthuis voorts mededeelde, dat de exploitant van dit rusthuis, die tevoren reeds zwaar in gebreke was gebleven >iwf> zelfs de geneesheer, dr. Westbroek, -en worden voor vijf vrouwen en die er regelmatig kwam, is nimmer één man. Er zyn daarop nog twee op de hoogte gesteld met de be- j krachten van het Wijkcentrum ge- staande moeilykheden en^ wist j charteerd om te assisteren, waarop kwart over tien belde de politie Duinstraat het Sociale Wijkcen trum aan de Badhuisstraat op. Me degedeeld werd. dat met de uitzet ting een aanvang was gemaakt, waarom de bemiddeling van het Wijkcentrum werd ingeroepen, om de bewoners onderdak te brengen. Om half elf was het wijkhoofd reeds aanwezig Deze trof in het rusthuis een verpleeghulp aan. die daar in dienst was. maar geheel onkundig bleek van hetgeen er ge beuren ging. De exploitant heeft zo vertel de ons de wethouder al eerder geweten wat hem boven het hoofd hing, maar daarvan aan zijn eigen personeel geen mededeling gedaan. Het wijkhoofd heeft toen ijlings orde op zaken gesteld. Er bleken nog maatregelen getroffen te moe. „Anglo-American Amateur Theatre Group" geeft Donderdag avond a.s. in het Seinposttheater onder de titel „Ring round the n" een voorstelling van het blijspel „L'Invitation au chateau van Jean Anoulh. De opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Tijdens de generale repetitie fotografeerden vnj (v.l. r.) Blair Seaborne, Freda Oliver en Cathryn Avery in één der scenes. GEDEELTE VAN STRAND DOOR MATTEN EN TAKKEN BESCHERMD BIJ EB NOG EEN STROOK VRIJ In tegenstelling tot een bericht in een der bladen volgens hetwelk het Scheveningse strand voor het publiek zou worden afgesloten, vernamen wij. dat Gemeentewerken het strand te Scheveningen tussen 't Palace hotel en het Noorderstrand dat door de storm zware schade had geleden, heeft opgehoogd. Een strook langs de Boulevardmuur, ter breedte van ongeveer 35 meter is met takken overdekt en ter be scherming zijn er rieten matten langs geplaatst. By laag water is nog een strook vrij die voor het publiek toeganke lijk is. Spaanse ocklend van het H.I.V.O. Steffa Wine, Koos Tigges Paul Niessing vormden het drietal dat Zondagmorgen voor het H.I.V.O. in het City-theater een Spaanse ochtend verzorgde. Na een inleiding van pater S. Jelsma, die een en ander over zyn reis naar Spanje vertelde, bracht Steffa Wine een reeks Spaanse dansen voor het voetlicht, die overduide lijk haar kennis en kundigheid op dit terrein demonstreerde. Haar vaardigheid met de castagnetten en vooral haar armen en voeten zyn voor een Nederlandse die zich aan Spaanse dansen waagt, een bijzonderheid. Fraaie, smaakvolle costuums maakten het geheel tot een feest van gratie en kleur. Paid Nisssing toonde zich aan de vleugel een vaardig en attent begeleider. Diverse guitaarsoli van Koos Tigges mochten zich ook in een algemene waardering verheugen, hoewel zijn techniek lang niet al tijd feilloos is en zijn spel vrijwel nooit door een bezieling, de Spaanse muziek waardig, wordt gekenmerkt DE „CARTHAGE" AAN DE KETTING De kapitein schonk een glaasje... De „Carthage", muurvast liggend op het Scheveningse strand en te gen wil en dank toeristisch object bij uitnemendheid, blyft in het nieuws. Zaterdagmiddag was het een deurwaarder, die er voor zorgde, dat de belangstelling blijft gericht op het gestrande Franse stoomschip. Op verzoek van een Antwerpse scheepswerf is de boot aan de ketting gelegd. Het schip is eigendom van een rederij in Marseille, die by de Bel gische scheepswerf voor honderd duizenden guldens in het krijt staat wegens reparaties aan een van haar andere schepen Een Nederlandse deurwaarder nu is Zaterdagmiddag aan boord van de „Carthage" verschenen om beslag te leggen op het schip. Het ging allemaal nogal gemoedelijk toe bij deze officiële verrichting, want de ketting, waarmee hel schip vastgelegd werd, bleek een klein kettinkje, dat aan het stuur rad werd gehangen. De Franse kapitein werd er tenminste niet heet of koud van en bood de Ne derlandse ambtsdager en diens assistenten een glaasje aan. Van de zijde van de Internatio nale Sleepdienst L, Smit en Co. te Rotterdam deelde men ons mede, dat men gewoon zal doorgaan met de pogingen om het Franse schip te bergen. Want 'het bergingswerk gaat voor de financiële afspraken die andere maatschappyen hebben. evenmin iets van de komende ont ruiming niet tijdig maatregelen heeft genomen, welke met het oog op die ontruiming noodzakelijk waren. Zelfs heeft de exploitant enige dagen vóórdat de ontruiming plaats had, nog aan mensen een suite verhuurd! Een waarschuwing Het betreffende huis aan de Van Stolkweg is eigendom van de N.V. „Nationaal Grondbezit", welker directeur, de heer mr. De Stoppelaar. Donderdag 12 Februari de Dienst voor Sociale Belangen telefonisch heeft meegedeeld, ver nomen te hebben, dat er in het rusthuis evacué's zouden worden opgenomen en verder dat hem be kend was. dat aan de huurder een gerechtelijk bevel tot ontruiming was aangeboden, waarvan de executie hoewel de datum nog niet vaststond zo spoedig moge lijk zou plaats hebben. In het tehuis waren evacué's ge huisvest, namelijk twee gezinnen; één van 12 en één van 6 personen. Deze twee gezinnen zijn toen met spoed overgeplaatst en Maandag 16 Februari was die overplaatsing voltooid. Daarop is aan de Ge meente door de heer De Stoppe laar medegedeeld, dat er nog ver schillende personen in het rusthuis aanwezig waren. o.a. ouden van dagen, die daar niet voor rekening van de Dienst voor Sociale Belan gen, maar voor eigen rekening of voor rekening van andere gemeen ten waren opgenomen. De dag van de uitzetting Toen kwam de dag van de uitzet ting: Donderdag 19 Februari. Om Installatie Jeugd- natuurwacht Veel ongerept natuurschoon wordt veranderd in bouwgrond en indus trieterrein. Helaas is dit meestal een gebiedende noodzaak maar la ten we dan op heigeen nog over blijft uiterst zuinig zyn: niet alleen voor ons zelf maar ook voor de volgende generaties. Vooral bij de jeugd uit de grote steden ontbreekt het echter nog wel eens aan eer bied voor de natuur. Daarom is het zaak de stedeling van jongaf aan eerbied voor de natuur bij te brengen. Hiermede houdt zich de Jeugönatuurwacht bezig, die enige tijd geleden in het leven werd ge roepen. De jeugdnatuurwachter moet er op toezien dat geen mens een schennende hand naar de na tuur uitstrekt, maar moet ook zelf en daar gaat het eigenlijk om liefde voor de natuur tonen. Zaterdagmiddag vond in de aula van de Dalton-H.B.S. een installa tie plaats van natuurwachters van 19 scholen. Na een inleidende toespraak van de heer E. H. Bos. hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de tweede hoofdinspectie werden de nieuwe natuurwachters geïnstal leerd. Een jongen en een meisje van elke school verscheen op het toneel, waar de speldjes door de heer Bos uitgereikt werden. Hier mee werden tevens de andere jon gens en meisjes in de zaal. die daarna hun speldjes kregen, als ge- installeerd beschouwd. Vervolgens werd een film ver toond: „Langs ongebaande klin gen", die de Natuurwachters beter dan woorden het kunnen doen ver telde welke waarde hun werk heeft. Tenslotte hield de heer C. H. Voorhoeve, voorzitter van de stich ting Natuur en Jeugd een toe spraak over: „Wat is de taak van de Jeugdnatuurwachter?". KLEINE BRAND IN MACHINE FABRIEK SLAVENBURG In de N.V. Machinefabriek Sla venburg aan de Loosduinseweg ontstond hedenochtend omstreeks half tien brand in een acetyleen- cylinder. welke gebruikt wordt by het autogeenlassen. De brandweer werd gealarmeerd, die terstond met een spuit het blussingswerk aanving, daarbij op een veilige af stand blüvend, aangezien het ge vaar voor een ontploffing niet ge heel denkbeeldig was. Binnen een half uur slaagde men er in de brand, die vermoedelyk ontstond tengevolge van een lekkage, te blussen. De schade is gering. Slechts de reduceerventielen van de cylinder werden vernield. De brand ging gepaard met sterke rookontwikkeling en roetaanslag. Om tien uur kon de arbeid in de fabriek weer normaal worden voortgezet. Melkcontlict Van Grieken—' R.M.I. Vier verdachten voorgeleid De directeuren van de melkin richtingen v. Grieken en Leerdam, de heren J. G. van G. en A M. L. en hun procuratiehouders, de he ren L. v. d. K„ en D. M. G-, die, dezer dagen werden aangehouden, zün aan de rechter-commissaris voorgeleid. De vier heren worden ervan verdacht aan 'n combinatie te hebben deelgenomen, die o.m. tot doel heeft, het plegen van oplich ting, oneerlüke concurrentie en omkoping van personeel van een concurrent. BENOEMINGEN EN ONTSLAG P.T.T. Drs C. H. Vedder Christiaanse, bureelchef PT.T. (Hoofdbestuur) en de referendaris P.T.T. 2e klasse J. H. W. Meyer (Hoofdbestuur) zijn benoemd tot referendaris. De referendaris W. H. Muijlwyk (Hoofdbestuur) is eervol ontslag verleend. WASGOED EN SCHOORSTEENLOPER VATTE VLAM De 5-jarige zoon des huizes van een familie in de Schouwensestraat trachtte Zondag een krant in de brandende kachel te stoppen. Rondom de kachel stond was goed te drogen, dat evenals de schoorsteenloper vlam vatte. Een buurman bluste het vuur. De schade bedraagt ongeveer f 100.—. Zaterdag kwam het studenten- parlement (zoals gemeld) voor de tweede maal in het gebouw van de Tweede Kamer bijeen. Tijdens de zitting maakte onze fotograaf deze opname van één der fracties. een vrouw geplaatst is in het rust huis van zuster Bogerd aan de Fr. Hendriklaan en de man in het rust. huis Van Straaten aan de Van Weede van Dijkveldstraat. Inmid dels was een andere patiënte door familie afgehaald: één wenste op neming in het Gemeentelijk Ver zorgingshuis aan de Laan van Meerdervoort en is daar onderdak gebracht. In totaal vonden 3 vrou- welüke patiënten in het rusthuis van zuster Bogerd een plaats. De overigen zijn door familie af gehaald. Geen hand uitgestoken Tijdens de ontruiming zo zei wet houder Van den Oever nog. heeft noch de exploitant, noch diens echtgenote, zich met de bewoners bemoeid. Alleen de verpleeghulp heeft hulp verleend bij het reisvaardig maken van de patiënten en bij het zoeken naar hun kleding. „De exploitant heeft", aldus de wethouder, „kennelijk het aantrek ken van evacué's gebruikt als schild tegen de ontruiming". De ontruiming van een rusthuis aan de Nan Stolkweg Mej. Ten Broecke Hoekstra acht verordening noodzakelijk Mej. mr. J. J- Th. ten Broecke Hoekstra, lid van de Gemeente raad. heeft tot het College van B en W. vragen gesteld over de onmiddellyke ontruiming van een rusthuis-pension aan de Van Stolk weg, waardoor twintig ouden van dagen op straat kwamen te staan, terwül een aantal evacué's ter nauwernood ontsnapt zün aan het zelfde lot, doordat de evacuatie- dienst nog juist vóór hun plaat sing in dit tehuis op de hoogte werd gesteld van de te verwachten mneilükheden? Waarom zün. zo vraagt zy. er niet onmiddellyk nadat deze moci- lykheden aan een Gemeentedienst bekend waren, zodanige maatrege len getroffen, dat een zo plotse linge ontruiming van dit rusthuis met alle onaangename gevolgen voor de bewoners werd voorko men? Zün B. en W. niet van mening, dat het dringend noodzakelük is. dat zo spoedig mogelük een ver ordening op de rusthuizen in onze Gemeente wederom van kracht wordt? Ten slotte vraagt mej. Ten Broecke Hoekstra B. en W. hoe ver de voorbereiding van deze verordening, waarop zü reeds drie jaar lang heeft aangedrongen, thans gevorderd is, mede in ver band met de toezegging van B. en W. bü monde van de wethouder voor Sociale Zaken tydens de be handeling van de begroting voor 1952, dat getracht zou worden deze verordening in 1952 aan de Raad voor te leggen. JUBILEUM H. M. DE LIJSTER Op 1 Maart hoopt de heer H. M. de Lijster, chef electriciën, de dag te herdenken, waarop hy' 25 jaar geleden in dienst trad bü het thea ter Scala. WETHOUDER DETTMEI.TER AMBTENAAR VAN DE BURGERLIJKE STAND De Gemeenteraad benoemde he denmiddag de wethouder van Openbare Werken, de heer D. W. Dettmeyer, tot onbezoldigd amb tenaar van de Burgerlyke Stand. De Jonge Kerk van Wijk I organi seert a.s, Zaterdag een filmavond in de Blauwe zaal, Falckstraat 26. Het batig saldo is bestemd voor het Rampenfonds. Zaterdag hield de Ned. Chr. Rets- verenigmg in de Kurzaal-foyer haar SOste algemene vergadering. Voorzitter dr A. van Deursen (rechts) nam daarbij afscheid van de heren H. Alpherts (midden) en H. van Tol (links), die 30 jaar deel hebben uitgemaakt van het bestuur. Poging tot wurging in Molenstraat Minnenijd was de oorzaak Van een moordaanslag, die de 29-jarige musicus T. W. uit Den Haag Zater dagmiddag op zijn Jaloerse ex- vriendin in een perceel aan de Molenstraat heeft gepleegd. W. trachtte de 23-jarige Amster damse Y. S. te wurgen, maar buurtbewoners, die door haar hulpgeroep werden gealarmeerd, kwamen juist bijtüd» om de vrouw nit de .knellende greep van haar belager te redden. Het voorspel van deze droevige daad was als volgt: W. had in Amsterdam enige tyd met mej. S. samen gewoond. Hij kreeg een baantje in Den Sell r ven mg sc kus tv loot uitgebreid met evacué s De kustvloot die te Schevenin gen is gestationneerd, is aanmerke- lük uitgebreid doordat van Stellen dam een aantal garnalenvissers is toegevoegd. Ook van Ouddorp zyn er enkele schepen bügekomen. Deze vissers zouden zich gaarne voorgoed te Scheveningen willen vestigen, mits er woonruimte wordt gevonden voor hen en hun gezinnen. Haag en met zyn werkkring ver anderde hy eveneens van vriendin. Mej. S. was hierover danig ver stoord en kwam naar Den Haag om haar geliefde op te eisen. Zaterdagmiddag, toen W. zich aan een hoeveelheid geestryke drank tegoed had gedaan, greep hij 'haar plotseling by de keeL Mej. S. is in overspannen toestand in de Ramaerkliniek opgenomen. De politie heeft W. in verzekering gesteld. VOLKSTUINTJE OPNIEUW DOOR DIEVEN BEZOCHT De eigenaar van een volkstuin tje aan de Loolaan is ten tweede male de dupe van langvingerigen. In December verdwenen van zyn tuintje konynen naar de kersttafel van onbekende dieven. In de nacht van 20 op 21 Februari werden 13 kippen ontvreemd. JONGETJE VIEL IN WATER VAN CRUQUIUSKADE De 7-jarige H. v. d. V. uit de Musschenbroekstraat viel Zondag middag bü het spelen in het water langs de Cruquiuskade. De passe rende heer D. Bos van de Slacht^ huiskade redde de jeugdige dren keling door handreiking, voorzag hem in zyn woning van droge kle ren en bracht het knaapje naar zyn huis.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2