Herstel van BEC zette nog niet door, maar Delft nam geducht revanche Neptunus en RFC schieten omhoog Nog meer standen Uitstekende beurt van DHL tegen sterk Celeritas De Hollandiaan klopte BEC, 0-1 Concordia weer verslagen (2-4) DHL klopte met 3-0 Celeritas PDK-Delft 0-5 De reserves CSVD wint met 5-0 van Capelle Rolschaatsen te Poeldijk Nationale kampioenstitel floretschermen voor dames kwam bijmej. C.J. de Gunst DHC na voorsprong toch nog verslagen Voetbal in het Westland Naaldwijk won derby Nieuw verlies voor DKS (6-3) Slijkhuis overwinnaar in Achilles-veldloop Het Vrije Volk Delftse Studs nu wel veilig Eerste schaap door DVC over dam gehaald Kans van Arsenal op dubbel succes daalt HEI VRIJE VOLK MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 PAGINA 5 De voetbalresultaten van de Delftse clubs zijn niet om er hoera over te roepen. Naast DHC leed BEC tegen De Hollandiaan een 10-nederlaag. Maar daar tegenover staat, dat Delft PDK het op eigen terrein geleden verliespunt in Den Haag geducht inpeperde (05) en DHL keerde zowaar uit de Residentie met een frappante 30- zege terug, behaald op een sterker geacht Celeritas. Ook CSVD nam tegen hekkesluiter Capelle geen halve maat regelen (50), maar Concordia leed andermaal na een slappe vertoning op eigen grond een 42-nederlaag tegen Wester kwartier. Voor rust was BEC—De Hollan diaan een aardige wedstrijd, waarin de thuisclub, ondanks de tegenwind, uitstekend partij gaf. Wel waren de Vlaardingers gevaarlijker, vooral door beter veldspel, maar de Delftse ach terhoede stond haar mannetje en vooral Kalden was er weer prima in. Het was dan ook wel heel jammer, dat na 7 minuten een vrije schop hem noodlottig werd. Een van de clubgenoten veranderde de bal even van richting en tergend langzaam, ver buiten zijn bereik, rolde het leer in zijn net (01). BEC antwoordde fris en fel. J. van 't Woudt kreeg een goede kans. maar speelde de bal te ver voor zich uit, waardoor doelman Meeldijk kon in grijpen. De Hollandiaan verplaatste hierna, weer het spel. Fraaie voorzet ten van Termijn stichtten verwarring in de Delftse achterhoede. Maar Kal den stond pal en voorkwam zelfs een zeker doelpunt, toen de bal van de lat terugkaatste voor de voeten van Vermaat: moedig wierp hij zich voor de voeten van de schutter. In de laatste minuut voor de rust ontsnapte J. van 't Woudt, maar in geheel vrije positie schoot hij onbe suisd voor langs het doel, Rust 01. Na de hervatting Na de pauze had BEC de steun van de wind en was meestal aanvallend. Wel kwam het tot enkele felle scho ten van Vos en Van 't Woudt Sr., maar die werden kranig gestopt. De Vlaardingers deden snelle uit vallen; bij een er van ontsnapte het Delftse doel op het nippertje. Be paald geluk hadden de bezoekers, toen Hexspoor op twee meter afstand een van de lat terugkomende bal nog naast schoot. De thuisclub drong fel op en de De Hollandiaan-achterhoede kreeg het hard te verduren. Ook toen weerde Meeldijk zich voortreffelijk. De ma nier, waarop hij een'hoog schot van Kraan over de lat werkte, bezorgde hem een open doekje. Toch kwam vier minuten voor tijd de bal in het Vlaardingse net, maar scheidsrechter Ramkema annuleerde dit doelpunt wegens free-kick van Vos. Met de rug tegen de muur hielden de Vlaardingers zich in de laatste minuten staande (0—1). Van het enige jaren geleden zo sterke Westerk war tier is weinig meer overgebleven. Toch wonnen de Hage naars, dank zij futloos, onsamenhan gend spel van onze stadgenoten. Wel verschafte Van Eek de thuis club uit een voorzet van Lusthof de leiding, maar nog voor rust liet men Van Nieuwenhuizen ongehinderd zijn gang gaan, waarvan deze Hagenaar dankbaar profiteerde (11). Gelukkig misten de roodhemden Dans om de mand CKB: DIO 3—Exc. 2 5—1; Ijsvo gels 2Exc. 3 62; AssoExc. 4 42; VEO 2—DES 3 4—4. Allemaal teleurstellende resultaten. daarna drie dotjes van kansen, zodat er bij de thee nog alle hoop was. Nauwelijks was evenwel de tweede helft begonnen, of v. d. Graaf profi teerde van te weinig activiteit van v. d. Feyst (12) en kort daarop bleef deze doelman bij een uitval van Sedee staan, zodat deze geen moeite had no. 3 te noteren (1—3). Wel her leefde de hoop bij een tweede tegen- punt. van Van Gorcum (2—3), maar reeds vijf minuten later voltrok v. d. Graaf het vonnis (24) en ging deze slappe wedstrijd bovendien nog als een nachtkaars uit. DHL had een invaller voor Schoe- makers en de jeugdige v. d. Berg als midvoor in de uitwedstrijd tegen Ce leritas. De Delftenaren waren in de eerste helft ver in de meerderheid, maar de Celeritas-doelman stond lange tijd een doelpunt in de weg. Eerst na 25 min. besloot v. d. Berg een vlotte combinatie met Zeegers door een treffer (01). De Hagenaars kregen niet veel kansen maar slaag den er toch ook voor rust in DHL het verder scoren te beletten. Na de pauze hadden onze stadge noten opnieuw het beste van het spel en na een kwartier scoorde Van Rijn een schitterend doelpunt (02). Dat was Celeritas te bar. DHL werd teruggedrongen en ontsnapte een keer op het nippertje aan een tegen- punt, waarbij de doellat assistentie verleende. Nog even hield het Haagse offen- sier aan, waarna de Leeuwen het spel weer in handen namen. Zeegers maakte met een strak schot aan alle onzekerheid een einde (0—3). Delft miste Karlas en Verkouw; Kwakkernaat stond linksbuiten en Van Dongen rechts in de uitwedstrijd tegen PDK. Ondanks de tegenwind kwam Delft na tien minuten in de meerderheid en dank zij uitstekend spel van de linkerwing SchreuderKwakkernaat kwam het Haagse doel herhaaldelijk in gevaar. Eerst na 35 min. echter nam Delft de leiding door Van Dijk en met 01 kwam de rust. Na de hervatting was Delft over wegend sterker, v. d. Berk, v. d.Kooy (uit een strafschop). Van Stokkum en Kwakkernaat brachten de stand op 05. DHC 3 leed tegen BEC 2 een 1-2- nederlaag, waardoor de kampioens kans een knauw kreeg. Helaas was de strijd lang niet zo sportief, als die op het BEC-veld en vooral het spel van Kwant had een strengere leiding wenselijk gemaakt. In dat BEC-team speelde Hex spoor Sr. mee, die o.i. beter op zijn plaats in het eerste elftal zou zijn ge weest. We durven zelfs beweren, dat De Hollandiaan bij zijn aanwezigheid niet zou hebben gewonnen. DHC 4 leed ook al een nederlaag. 31 tegen Hermes 4, hetgeen, ge voegd bij het falen van het eerste elf tal in Brunssum de afgelopen Zon dag voor de groen-zwarten tot een wel heel zwarte maakte, CSVD 2 liet het lelijk liggen tegen Zwart Wit 2 (31) en verspeelde daarmede zijn laatste kans. Het derde hield, tegen de harde wind in, de schaal tot vijf minuten voor tijd in evenwicht (2—2)Die laatste minuten werden de stadgenoten evenwel fa taal, want Jodan Boys scoorde nog tweemaal. Hoewel de wijzigingen in de ranglijsten van de tweede-klassers en de uitslagen 'van Zondag jl. lang niet alle even opzienbarend zijn geweest, moeten we toch wel een paar opmerkelijke resultaten aan stippen. In 2 A is daar om te beginnen de 2—l-overwinning van het vastberaden Fortuna op Coal, waardoor de Vlaardingers dicht in de buurt van leider EBOH krappe 3—2-zege op de hekkensluiter Scheveningen zijn gebleven. Alleszins verdienstelijk was hier ook de 30-overwinning van Neptunus op HVV, waardoor de Rotter dammers een heel eind uit de buurt van de laatste plaats zijn gesprongen. In 2 B was DFC's 2—1-nederlaag tegen UVS de verrassing van de dag. De Leidenaars zijn hierdoor naar de derde plaats opgeklommen, evenwel zonder dat men direct kan zeggen, dat de positie van DFC al bedreigd wordt. Ook RFC wipte een heel eind omhoog. Dank zij een 2—1-zege op Quick klom het van de negende naar de zesde plaats. En Gouda presteerde het om naar de zevende plaats op te klimmen en de tode lantaarn over '1 'iveede-klassers HV\Neptunus 03 ONA—Fluks 1—1 EBOHScheveningen 32 FortunaCoal 21 HOV—VUC 1—1 B: QuickRFC 12 WassenaarVriendenscli. 22 LeerdamGouda 01 DFCUVS 1—2 te doen aan Leerdam, dat op eigen veld met 0—1 door de Gouwenaars geklopt werd. IA: EBOH Fortuna Fluks HOV ONA Neptunus :B: DFC J elox 1VS Jnitas Mr'schaar 3FC 12 16 VUC 11 12 15 TSC 12 12 14 HVV 12 13 14 Coal 9 13 13 Schev. 12 12 12 10 16 Gouda 12 13 16 Quick 13 13 14 Wassenaar 13 12 13 CVV 9 13 13 Leerdam 12 10 10 IJshockey. De Zaterdag te Luik gespeelde landenwedstrijd België— Nederland is in een overtuigende zege; 13-3 (2-0 5-2 6-1) voor de Bel gen geëindigd. Handbal. De Duitse Handbal- bond heeft besloten deel te nemen aai) de wereldkampioenschappen hiAidbaJ voor dames, welke van 10 tot 14 Juni in Nederland worden speeld En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! Hekkesluiter Capelle heeft tegen CSVD een zeer matige indruk ge maakt en gezien het spel van de an dere clubs uit deze afdeling conclu deren we, dat inderdaad het zwakste team onderaan staat. Langzaam maar zeker werd Ca pelle teruggedrongen en kon de Delftse aanval naar hartelust aan het werk. Aldra kwamen enige zwakke plekken in de verdediging van de gasten aan het licht. Hoe goed de lange midhalf ook speelde, hij kon niet verhinderen, dat v. d. Kruit, Vriends en weer v. d. Kruit voor rust de stand op 30 brachten. Na rust Na de thee was de strijd van veel minder gehalte; vooral nadat Den Hertog er 40 van had gemaakt, was de Delftse voorhoede niet doortas tend genoeg om van de vele kansen een gepast gebruik te maken. Capelle kwam zelfs geducht aan bod, maar had pech dat een schot op de lat belandde. Een strafschop we gens hands schoot Wink opzettelijk naast (waarom?), maar kort daarop had hij met een fraai diagonaal schot succes (50). Daar bleef het bij. In een stampvolle grote hal van de Poeldijkse fruit- en groenteveiling kwam Zaterdagavond burgemeester K. J. L. Wouters met echtgenote bin nen ten einde de internationale rol- schaatswedstrijden bij te wonen. En met Monsters eerste burger zal nie mand spijt gehad hebben van het bezoek aan deze avond, omdat het gevarieerde programma aller ver wachting overtrof. Het begon met de wedstrijd tussen het Westlandse team Olympia en Residentie uit Den Haag. Doordat J, Delfgauw bijzonder op schot was, wonnen de Westlanders met 61. In de pauze traden aan de heren van de keurploeg Rafael uit Den Haag. Onder muzikale begeleiding van „Pius X" brachten zij de eerste num mers hoge brug. Daarna volgden ver bluffende staaltjes van lenigheid. De dames toonden hun kunnen met het paa rdspringen, terwijl 't kunstrijden op de schaats, afgewisseld met tafel- sprongen en een knotsoefening, er voor zorgden dat deze pauze bijzon der attractief was. De hoofdschotel was ongetwijfeld de wedstrijd van het nationale team dat binnenkort naar Genève gaat en de Duitse kampioen Walsum. De strijd laaide onmiddellijk fel op. Na 3 minuten moest Parisius voor een strafslag zwichten, doch vlak daarop was het 11 middels H. Delf gauw uit een voorzet van B. van flinter, terwijl dezelfde speler de voorsprong vergrootte. Na de rust begonnen de Duitsers zeer sterk, maar toen invaller J. Delfgauw er 41 van had gemaakt was de strijd gestreden. Het werd zelfs door B. van Dinter 51. De recette ging naar het Rampen fonds. Zondagmorgen om tien uur was de grote foyer van Stads Doelen te Delft, dank zij goede zorgen van de N.K.F.-heren, in zeer goede staat gebracht, in afwachting van een dertigtal deelneemsters, die elkaar het schermkampioenschap van Nederland op floret zouden betwisten. De titel belandde ten slotte bij mej. C. J. de Gunst van Cyrano, Den Haag, echter niet dan na een barragepartij met haar clubgenote mevrouw M. Meyer. De kampioene van vorig jaar, mevrouw Middendorp, werd reeds in de voorronde uitgeschakeld door nederlagen tegen mej. Van Driel, mevrouw Steensma en mej. De Gunst. De voorronden gingen in 2 poules van acht en een van zeven deel neemsters. Twaalf hiervan plaatsten zich in de finales, welke op twee matten werden verwerkt. Mej. De Gunst scheen met groot overwicht op de zege af te stevenen, maar op een gewichtig ogenblik kreeg zij een inzinking met nederlagen te gen mej. Helves en mevr. Steensma als gevolg. Dardoor kon mevrouw Meyer gelijk komen, maar in de bar ragepartij verloor deze toch met 4— 2, waardoor de titel in handen kwam van de sterkste deelneemster. De Delftse N.K.F.-dames mevrouw C. Verschuur en mevrouw Godefroy deden technisch goed werk, maar misten wedstrijdroutine, waardoor zij in de voorronden werden uitge schakeld. 1. kampioene, mej. C. J, de Gunst Cyrano, Den Haag, 9 gewonnen par tijen, 24 ontvangen en 41 gegeven DHC startte verrassend goéd tegen Limburgia en bracht Jacobs' heilig dom al meteen na de aftrap enige malen in ernstig gevaar. Reeds in de vierde minuut leidde uitstekend sa menspel tussen De Ruyter, Van Wil- legen en Alb. de Wit tot een doelpunt van laatstgenoemde (01). Vijf mi nuten later juichte de DHC-aanhang opnieuw, maar nu iets te vroeg, want een meesterlijke save van de Limbur- gia-doelman belette de gasten hun voorsprong te verhogen. Limburgia, wakker geschud door het overrompelende spel van de tegen stander, antwoordde met een fel of fensief, dat verschillende doelrijpe kansen opleverde, Een er van werd in de tiende minuut benut door Borsjê, die een afgemeten voorzet van Cob- ben fraai inkopte (11). Nadat een schot van Alb. de Wit aan de andere kant tegen de lat beland was, kwam de thuisclub weer aan bod. Eerst be zorgde een kopbal van Lampret de mijnwerkers een 21-voorsprong en nog geen twee minuten daarna zag Frits de Graaf kans zijn club met een tamelijk gerust gevoel van de rust te doen genieten 31. Ook in de tweede helft gaf Lim burgia de toon aan, In de zesde mi nuut, toen de bal na een schot van Feyen ln het veld terugsprong, werd deze door Cox onberispelijk in h?t DHC-doel gedeponeerd: 41. Dank zij het voortreffelijke werk van doel man Van 'Schaick bleef de gasten een groter achterstand bespaard en kon DHC zich langzamerhand aan de druk ontworstelen. In het laatste kwartier werd het spel zelfs geheel verplaatst. Toen Jacobs zich tien mi- Hoewel KMD in de belangrijke' derby tegen Naaldwijk met invallers voor P. Boon en P. de Bakker moest uitkomen R. Bakker en W. v. d. Berg traden als remplagant op wees niets er op dat de Wateringers zo'n stevige nedei-laag tegemoet zou den gaan. Zij lanceerden verschillen de aanvallen, zodat de Naaldwijk- achterspeler P. Boon tot grote hoog te moest rijzen om met doelman v. Veen stand te houden. Ook in de tweede helft ging het lange tijd gelijk op, maar toen Wim v. d. Berg ver keerd op doelman Vellekoop terug speelde en Naaldwijk daardoor vrij goedkoop aan de leiding kwam, was het gedaan met de Wateringers. N. Schelling maakte er 20 van, terwijl korte tijd daarop een fraaie combina tie tussen v, d. Post en J. Steenks resulteerde in een derde doelpunt. Vlak voor tijd maakte F. Stèenks er 40 van. Maasdijk ging op het goede pad verder. Nadat de Maasdijkers goed ingespeeld waren maakte De Geus er 0—1 van, welke stand tot 8 min. voor tijd van deze wisselende aardige kamp gehandhaafd bleef. Toen zorg de A. van Dijk voor de verdiende maar geflatteerde 40-zege. Monster trof het niet dat het uit stekende achterstel v. Bommel Blok ontbrak in de kamp tegen het leidende Quick Boys. Wel kon Mon ster ca. een half uur stand houden, doch toen werd een foutje van De Jong door Langeveld afgestraft, waarna v. d. Oever uit een scrimmage er 2—0 van maakte. Nadat Troost er in de tweede helft 1—2 van had ge maakt, namen de stevig spelende Katwykers het heft in handen, het geen resulteerde in een 51-zege. De Lier begon zo overrompelend in de thuiswedstrijd tegèn de oud- KNVB'er VOG, dat de Haagse doel man reeds na 25 minuten viermaal was gepasseerd door Paauwe, v. d. Plas en Broere. De sportief werkende gasten zagen voor de rust echter kans om de goed op dreef zijnde doelman v. d. Klis ook tweemaal te passeren. In de tweede helft was De Lier on danks het windnadeel in de meerder heid, zodat het een 5—1-zege werd. Tussen Rijnsb, Boys en 's-Graven- zandse S.V, was het een vrij matige vertoning, waarin de Westlanders spoedig aan de leiding kwamen toen bij een doorbraak van C. Boon een achterspeler verkeerd op zijn uitge lopen doelman speelde. Het werd nog voor de rust gelijk, toen Molenaar een bal voor de voeten van de center voor sloeg, die daar dankbaar van profiteerde. In de tweede helft was de Sportvereniging beslist sterkêr, maar er werd te onzuiver geschoten, waardoor het 11 bleef. VeloSOA vormde de hoofdschotel van het Westlandse voetbalmenu van de Zondag. Het is een spannende kamp geworden, waarin verdedigin gen sterker dan de voorhoeden ble ken. Weliswaar kwam Velo vooral het laatste half uur geweldig opzet- nuten voor het einde met de bal bui ten het strafschopgebied begaf, kon de onvermoeibare Vollebregt uit de toegekende vrije trap de achterstand tot 4—2 verkleinen. Daar is het bij gebleven. Opnieuw verloren de geel-zwarten door een zwakke 2e helft. Vóór rust moest Velox tweemaal een achter stand inlopen en werd met 22 ge draaid. Na de pauze verkregen de Delftenaren andermaal de leiding (23), zakten daarna af en verloren ten slotte weer met 63. Het tweede bracht het in de le helft tegen Olympiaan niet verder dan 11. maar kreeg daarna de geest (91 K.N.K.B.: Velox 1DKC 1 6—3; DKC 2Olympiaan 91; DKC 4 Ons Eib, 9—0: DKC a—Ons Eib. b 0—4; DKC b—Ons Eib, g O.E, n.o. ten en hadden v. d. Hoeven en Thoen goede scoringskansen, maar zij be nutten deze niet, zodat met een 0—0-stand het einde aanbrak. Westlandla speelde tegen VND een zeer slechte wedstrijd, Reeds na 2 minuten knalde Jansen tegen de paal, waarna v. Zeyl inschoot. Vlak na de rust was het Noordermeer die er 2—0 van ihaakte, waarna Hakkert en Noordermeer de stand tot 40 opvoerden eer VND's centervoor o.a. uit een penalty de achterstand redu ceerde tot 42. 's-Gravenzande bezorgde ons een desillusie door na slechte kamp dekreeg geen kans de gelijkmaker tè eer en punten (4—1) aan Lenig en scoren. Bij RFC was Huuksloot de Snel te laten. beste man. Quick-RFC 1-2 Ook aan 't Hanennest ging de griep niet ongemerkt voorbij, zodat de thuisclub invallers moest opstellen voor Van Veen en Pauli. Hun plaat sen werden behoorlijk ingenomen door Kramer en Holtman. Laatstge noemde opereerde op de middenvoor- plaats, zodat Arkema back speelde. RFC gaf een gaaf .spelletje voetbal ten beste. Keurige combinaties en schotvaardïge kanonniers, zodat de 1-2-zege aan de RFC'ers toekwam. De Quick-middenvoor Holtman had er danig zin in, zodat hij een door lopend gevaar voor de Rotterdamse defensie betekende, Na goed werk van Jansen scoorde de Haagse mid denvoor dan ook ïesoluut. 1—0. Dit werd RFC te bar. Een behoorlijk Rot terdams offensief volgde, waaruit Hodes de gelijkmaker produceerde Pech voor Quick was het. dat Holt man na de pauze tegen de staander kogelde. De bezoekers waren for tuinlijker. Met een schuiver gaf Griese doelman Duran geen kans, 1—2. Toen daarna Pronk moest wor den vervangen door Godthelp ging Arkema het nog eens op de midden voorplaats proberen, doch ook hij Bij zeer gunstige weersomstandigheden werd Zondagmorgen op het industrieterrein aan de Nieuwe Vaart de buitengewoon goed geslaagde trainingsloop van Achilles gehouden. Onder de deelnemers bevonden zich o.a. Slijkhuis van de Trekvogels en de oud-Achilles-athleet en Neder lands kampioen op de 400 meter B C. Verwey. Ook vele G.A.C.-athleten namen deelonder wie Verhoef en Vergeer van de A.V, '47. Boskoop B. Vrees wijk (Achilles), C. v. d. Dool (Am- merstol) en Berkenkamp (Gouda). Ook de 600 meter veldloop voor da mes mag zeer geslaagd heten. In totaal namen 45 athleten deel aan deze loop. De uitslagen waren: Dames 600 meter; 1. A, v. Reden 1 min. 55 sec.; 2. T. Vreeswijk, 1 min. 59 sec.; 3. C. Koolwijk, 2 min. 10 sec. allen Achilles. Heren 1500 meter: 1. N. N., 5 min 15 sec.;; 2. C. Voois, 5 min. 22 sec (Achilles); 3. W. de Vries. 5 min. 24 se.c (Achilles). 3 km heren; 1. B. G. Verwey (Trek vogels) 9.44 min.; 2. J. Vergeer (Bos koop). 9.47 min.; 3. N. N., 10.03 min 5 km heren; 1. vV Slijkhuis (Trek vogels). 16.28.5 min.; 2, L. Verhoef (Boskoop), 17.21.2 min.;: 3. J. Maas kant (Trekvogels) 17.46 min. De grootste krant van Nederland HOV-WC 1-1 Slecht voetbal bij HOV—VUC. HOV had een nieuwe opstelling in het veld gebracht, doch Beun was als bin- nenspeler geen verbetering. Bij VUC viel het rustige en goede werk van doelman Flipse op, die keurig ter zijde gestaan werd door spil Smit. In de eerste helft was HOV wel aciever, doch technisch was het niet opgewassen tegen de bezoekers. Bij een doorbraak kon Rosbergen een hard schot lossen, waarbij De Wee- ger de bal voor de voeten van De Vaal sloeg, die er wel raad mee wist (01). Men appelleerde voor buiten spel, doch dit werrl door scheidsrech ter Gennissen afgewezen. Toen Beun zich goed vrij had ge speeld, werd hy door twee VUC- spelers van de bal afgewerkt. Lemans benutte de strafschop (1—1). Kort voor de rust kwam het VUC-doe' nog in gevaar, dodi het bleef gelijk Rust 11. Er was al een -flink stuk van de tweede helft verstreken, voordat een der doelen in gevaar kwam. Keeper Flipse bedwong het HOV-offensief keurig en stopte schoten van Lemans en Aars. Met een schot van Huege- nin op het HOV-doel dat door kee per De Weger goed werd gestopt, werd de wedstrijd besloten. Einde 1—1. treffers; 2. mevrouw M. Meyer, Cy rano. Den Haag 9-18-41; 3. me.i. Van Es, St.-Michel, Den Haag. 7-26-32. De hockeystudenten boekten een verdiensteiyk gelijk spel tegen Vic toria (3—3) en kunnen zich thans wel veilig achten voor de rode lantaarn Maar het tweede en vierde team kregen weer klop, terwijl zelfs het derde een punt aan VCL liet. Hudito behaalde eindelyk zyn eer ste zege. Bij de rust was de stand 00, maar in de tweede helft scho ten de roodhemden tweemaal raak, zonder dat RBC de eer kon redden Het tweede hield tot vijf minuten voor tijd stand tegen BNC 3, dat toen het enige doelpunt scoorde. De dames wonnen gedecideerd met 3—0 van Leiden 3. Voor Ring Pass was het geen beste dae. De heren stelden zeer teleur door in Leiden met 2—1 van de club van die naam te verliezen en ook de reserve teams en de dames hadden geen succes. De uitslagen luiden: I-Ieren 1B; Victoria—D. Stud. 1 3—3. Prom LeldenRing Pass 21. 2B: D Stud. 2—Ryswijk 1—6. 2C: D. Stud. 3 —VCL 2—2; Hudito —RBC 2—0. 3A: BNC 3—Hudito 2 1—0. 3B: Victoria 3 —Ring Pass 2 1—0 3C: D. Stud. 4— Gr. Geel 4 1—3. 4C: Ring Pass 3— HGC 6 2—fi, Dames: 2B: HDMRing Pass 40. 4C; Leiden 3Hudito 03. Commissie van bijstand. Heren, IA' HGC 7—DSHC 6 6—2. 1B: Hudito 3 —Ring Pass 4 1—1. IC: DSHC 5— Victoria 6 3—2. 2A; HGC 8—Ring Pass 5 5—0. 2B: DSHC 8—Leonidas 3—2. Dames: Hudito 2Aeolus 4 40. 2A: Gr. Geel 6—Hudito 3 3—2.2B: HGC 6—Ring Pass 3 0—2. Jongens: 2B: Hudito aHGC a 0—19. 2D: Togo 6—Ring Pass a 1—3. 3C: HGC c—Ring Pass b 3—1. 3D: Ring Pass cHDM b 31. Meisjes: 2B: VCL d—Hudito a 1—3. 3A:Ring Pass aHGC c 2—0. 3C: Ring Pass bTogo c 40; Hudito b ■VCL g 4—0. DVC slaagde er eindelijk in, de eerste overwinning op haar naam te brengen, door SVT een 32 neder laag te bezorgen. De wit-zwarten namen ln de eerste helft door Goris de leiding. Na de thee werd het tegen wind in door dezelfde speler 20 en uit een strafschop van Siolc 30. De bezoekers kwamen daarna ge weldig opzetten, maar verder dan twee tegenpunten brachten zy het niet (3—2). Full Speed slaagde er ook uit tegen het sterke GDS in ongeslagen te blijven, al hielden de gastheren de helft van de buit voor zich. Aanvan- keiyk had Full Speed de beste kan sen, maar al heel spoedig werden de rood-witten op eigen helft terug ge drongen. De Delftse verdediging was echter in goede vorm. zodat de rust met 0—0 aanbrak. Na de thee waren de beide doelen om beurten in gevaar, maar gescoord werd er niet. Delfia heeft ook tegen Kranenburg zijn reeks overwinningen geconti nueerd. Rechtsbinnen en midvoor zorgden er voor, dat de l-r-0 uit-ne- derlaag met 20 werd gewroken. Fortuna-Coal 2-1 Goal heeft in Vlaardingen beide punten aan Fortuna moeten laten in een matige wedstryd Na een kwartier had Fortuna succes, toen Peters on verwacht een fel schot loste in de linkerbovenhoek, dat Vis totaal ver raste, 1—0. Daarna kwam Coal en kele malen voor de Vlaardingse veste en een kwartier voor de rust slaagde Van Os er in de stand op 11 te brengen. In de tweede helft speelde Fortuna iets beter. Weer was het Peters, die de roos trof nadat v d Berg jrdebal op uitstekende wijze voor doel had gebracht (2—1). De laatste tien mi nuten werd het bepaald spannend, toen de Rotterdammers er alles op zetten om nog gelijk te komen. Maar dit lukte niet meer, zodat Fortuna EBOH op de voet blijft volgen. DERDE KLAS A: Postd. 12 19 Archipel 14 10 Hillegom 12 19 HPSV 11 9 LFC 12 17 BI. Zwart 12 9 Zandvoort 13 17 Alphen 13 9 TYBB 13 14 HBC 12 8 Wilhelmus 13 11 Woerden 11 5 B: BMT 13 21 VDL 11 11 VCS 12 20 Excels. '20 11 10 RKAW 13 15 VVP 10 9 Laakkw. 12 13 GDA 11 6 VJOS 13 12 Roodenburg 11 6 Leonidas 13 11 H. v. Holland 9 4 C: DCV 12 19 Flakkee 10 10 Spartaan 13 18 Mussen 10 9 VFC 12 15 Moordrecht 10 9 CKC 11 13 Sliedrecht 9 7 Slikkerveer 13 13 Transvalia 11 5 VOC 12 12 Overmaas 11 4 D: SVW 12 17 Waddinxv. 11 10 DCL 12 16 Hillesluis 9 8 DHZ 12 15 Papendr. 10 ODS 11 14 BEC 11 6 Hollandiaan 11 14 Schoonh. 10 5 TRH 10 13 Dubbeldam 11 4 VIERDE KLAS B: Olympia 12 16 Alphia 9 10 Voorburg 11 15 Rava 11 10 Cromvliet 13 14 Donk 11 9 Meerburg 12 14 Jagers 10 8 DSO 11 12 GSV 12 8 Ryswyk 12 11 Maasstraat 10 7 C: W'landia 11 20 Celeritas 11 9 L. en S. 12 18 RVC 12 9 Naaldwijk 10 17 Duno 12 8 Spoorwyk 12 15 SMV 10 7 DHL 12 12 Oliveo 9 5 's-Gravenz. 12 12 VND 12 2 D: Amm.st. 11 20 BTC 11 10 DJS 12 17 Quick Steps 12 9 DRL 12 17 VDV 11 8 Belvédère 14 16 Zw. Blauw 12 6 Westerkw. 11 14 Concordia 10 4 St. Volh. 11 11 Moercapelle 9 4 E: Tonegido 12 20 VEP 10 10 Stolwyk 11 16 PDK 11 10 Delft 10 15 Te Werve 14 10 Oudewater 11 15 Noorden 11 9 VDS 8 12 HDV 13 4 DDC 12 12 Ursus 11 1 F: H'berg 10 14 Bolnes 11 10 PFC 10 14 Lekkerkerk 11 10 DZB 11 14 Haastrecht 12 10 Nieuwenh. 10 12 HWD 11 8 EDS 12 12 Dindua 9 9 Alblasserd. 9 11 Martinit 10 2 G: DEH 10 15 Aeolus 11 11 Poortugaal 10 14 GLZ 9 9 Siod 11 13 DWV 10 9 Dirksland 10 12 Nado V. 11 8 WRW 10 12 Merwede 12 7 FSV Pret. 9 11 Schiebroek 9 1 H: RDM 12 20 's-Gravend. 11 10 Hion 10 17 Hermandad 13 10 ASW 13 14 Strijen 9 12 9 Hardinxv. 9 13 OSS 7 LSV 10 12 RCD 12 7 Zwyndr. 12 11 SSW 11 4 IA; DHS Progress Hekelingen DOK Saturnus 1B: Zuiderster LMO ODI WF Dilettant ROTTERDAM Schiedam 9 9 14 Florissant 9 9 13 Hellevoetsl. 7 9 12 RCR 8 9 10 Roga 9 9 10 NHS 9 SFC. 9 9 17 Demos 9 10 13 Tediro 10 9 13 Oud-Beyerl. 9 9 10 Noorderkw. 10 9 9 Soag x 2 strafpunten in mindering IC: Hurricanes Rockanje DRZ Germinal Sportvogels Bloemhof 9 13 Singelkw. 9 12 Onit 9 12 Ons Huis 10 12 Activitas 9 10 AVO x 2 strafpunten in mindering HVV-Neptunus 0-3 Vier minuten na het begin scoorde Lucas uit een scherp door Kluin ge nomen hoekschop 01 voor Neptu nus. Achteraf zou biyken. dat dit doelpunt feitelyk reeds voldoende was voor de Rotterdamse winst. Wel moest de thuisclub invallers opstel len voor Van Heeswijk, Naudin ten Cate en Heimei (De Mol van Otter- loo. Snoek en Van Diepenbrugge) doch zo zwak als Zondag hebben wij de geelzwarten dit seizoen nog niet zien spelen. Tot overmaat van ramp moest spoedig na dit doelpunt Snoek uitvallen. Het duurde ruim twaalf minuten voordat een invaller (Van der Weg) in het veld kwam. Met ge noemde 10-voorsprong speelden de Rotterdammers enigszins verdedi gend, zodat er voor de zwakke Haag se aanval geen doorkomen aan was. De grote steunpilaren by Neptunus, Hogedoorn en doelman Versprille, beheersten in deze periode de strijd. Met wind mede nam Neptunus na de pauze het spel geheel in handen. Een ver schot van rechtshalf De Kreek beoordeelde doelman Van Ar- kel onjuist. Rustig vloog het leder in de bovenhoek (0—2). Ondanks prachtig voorbeeld van de HVV'er Max Colthof die de beste speler van het veld was bleef het malaise met de geelzwarten. Stol en Van Diepenbrugge verknoeiden enkele solide kansen. Een der weinige fou ten van Nanninga werd door de zeer actieve Lucas afgestraft, 03. Arsenal's kansen om dit jaar zowel het league-kampioenschap als de fel begeerde Cup te winnen zijn sterk gedevalueerd door de nederlaag tegen Blackpool. De „Black's" zullen hieruit voldoende morele winst putten als ze aanstaande Zaterdag de „gunners-' opnieuw tegenover zich vinden in de zesde ronde van de bekercompe- t.itie Aan de andere kant betekende rie afwezigheid van Jimmie Logle ln deze wedstryd een geduchte verzwak king van de Arsenal-ploeg, Logie speelt Zaterdag weer mee. Arsenal duikelde op de rangiyst van de tweede ineens naar de vyfde plaats. Burnley handhaafde zich aan de kop. De Wolverhampton Wande rers schoven naar de tweede plaats. De aanhangers van Celtic waren bö de wedstryd Falkirk—Celtic om de Schotse Voetbalcup zo enthou siast toen hun club een 20-achter- stand in een 3—2-zege omzette, dat zy in hun enthousisme duizenden andere toeschouwers het veld op- sleurden, waar by acht personen In het ziekenhuis kwamen en dertig anderen op het veld eerste hulp moest worden verleend.... De uitslagen waren: Eerste divisie: Blackpool—Arsenal 32, Bolton W.Aston V, 00, Car diff—Manchester C. 6—0', Chelsea—' Charlton A. 0—1, Derby C.—Bumley 13, Manchester U.—Wolverhampton W. 03, Newcastle U.Liverpool 1—2, Portsmouth—Sunderland 5—2, Sheffield W.—Stoke C. 1—0, Tot tenham H.—Preston N. E. 44, West Bromwich A.Middlesbrough 30. Tweede divisie: Birmingham C.—> Bury 0—2, Blackburn R.—Sheffield U. 12, BrentfordDoncaster R. 10, EvertonSwansea T. 00, Hull C.—Barnsley 2—2, Leeds U.— Notts C. 31, Lincoln C.Fulham 2—2, Luton T.—Southampton 1—2, Notts F.Huddersfield T. 2—0, Plymouth A.—Leicester C. 2—1, Rotherham U.—West Ham U. 1—1.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3