CHIEF WHIP Enorme hoeveelheid goederen voor watersnoodslachtoffers C &/ERM0GÈN£ Vijftiende lijst van slachtoffers watersnood FLAMINGO EILAND Maar herenmoet ik U OP IEDERS LIP! JEUGDPUZZLE No. 95 PANDA EN DE MEESTER-DOKTER HAAGSCHE COURANT Zaterdag 21 FeEruarï 1953 Pagina 2" (Advertentie) Van „luchtjes" gesproken natuurlek is poes maar één van de honderden oorzaken van zo'n echt vervelend huisluchtje. Ook etensgeuren en tabakslucht verdwijnen radicaal door Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyL EE* NEUS Uitpuilende pakhuizen In Rotterdam kunnen evacué's ..winkelen"' Belastingaanmaningen voor Sommelsdijkers Werden voor de ramp verzonden Naar aanleiding van klachten omtrent de verzending aan belas tingplichtigen in Sommelsdijk van aanmaningen tot indiening van aangiftebiljetten voor de omzetbe lasting, wordt vernomen, dat de desbetreffende aanmaningen door de belastingadministratie blijken te zijn verzonden op de dag vóór de ramp. Als gevolg van de ramp is de postbezorging in het rampge bied begrijpelijkerwijs vertraagd, zodat de belanghebbenden deze aanmaningen enige dagen later hebben ontvangen. Van bevoegde züde deelt men ons mede. dat deze aanmaningen uiter aard kunnen worden beschouwd als niet te zijn verzonden. Het totaal van de goederen, dat aanwezig is, is dermate groot., dat ook wanneer na heel scherpe sor tering alle evacué's geholpen zul len zijn. cr nog zoveel over is, dat het hoofdbestuur van het Rode Kruis eerst overleg met de rege ring wil plegen alvorens cr een be stemming aan te geven. Dit werd ons door de ten deze samenwerkende instanties mede gedeeld. De Ministerraad, aldus onze zegs lieden, heeft al goed gevonden, dat alles wat tot de lompen gerekend CS m nippers In het huis van de vliegtuig magnaat Sir Frank Spriggs, it" Esher (Sussex), zijn juwelen ter waarde van 300.000 gulden gesto len. Het echtpaar Spriggs zat te kijken naar een televisie-uitzen ding over inbrekers, toen de dief stal werd gepleegd. H- Een 59-jar. dame te Torquay in Engeland, die voor de rechter moest verschijnen om te worden gehoord in verband met haar faillissement, stapte bin nen, gehuld in een prachtige bont mantel. De magistraat taxeerde met kennersblik het kledingstuk en zei toen: „Die mantel moet aan de bewindvoerder ter hand gesteld worden." „Maar meneer de rech ter", jammerde de dame, „het is de enige mantel die ik heb en ik heb 'm nodig om geen kou te lij den." „Best", antwoordde de kadi, „u moogt hem blijven dragen tot 1 Maart". Daarop verdaagde hij het verhoor tot genoemde datum. De dame hoopt nu maar dat het tegen 1 Maart zacht weer zal wor den en blijven, f? Een Oostduitse bakker is Donderdagavond laat., toen de Oostduitse politie aan zijn woning aanbelde, in nachtgewaad uit het raam van zijn slaapver trek gesprongen en op blote voe ten over de grens van West-Ber- lijn, driehonderd meter van zijn woning verwijderd, gevlucht. Hij heeft in West-Berlün politiek asyl gevraagd. Zijn vrouw en zijn kin deren zijn hem Vrijdagochtend vroeg naar West-Berlijn gevolgd. Zij brachten schoenen en een pak voor hem meeH- De Engelse inbreker Benstead kan zijn twaalf maanden gevangenisstraf gaan uit zitten met de troostende gedachte, dat hij een kans om aan arrest te ontkomen heeft opgeofferd aan zijn plicht van menselijkheid. Bij zijn berechting werd namelijk naar voren gebracht dat hij de politieman, die hem over het dak van een Londens gebouw achter volgde, behoed had voor een val van vijftien meter hoogte. De agent was uitgegleden en toen Benstead, omkijkend, bemerkte in welk een gevaarlijke positie zijn achtervolger verkeerde, kwam hij prompt terug om de helpende hand te bieden aan de man "van de wet, die hem daarop even plichtsgetrouw arresteerde. kan worden, ten bate van de slachtoffers wordt verkocht. Het sorteren van het buitenge woon grote overschot zal straks door beroepsmensen moeten ge schieden. Die goederen liggen nog her en der in het land verspreid, maar er wordt nu naar centrali satie gestreefd, ook al om tot nu toe in beslag genomen ruimten weer aan haar oorspronkelijke be stemming terug te geven. Teneinde deze centralisatie te bewerkstelligen, zal men beginnen voor zoveel mogelijk de goederen te verschepen naar de vroegere van Vollenhovenbrouwerij te Am sterdam. Maar niet alles kan daar heen, want, zo werd ons verzekerd, er zouden vijfvouden van de daar aanwezige ruimten nodig zijn om alles behoorlijk te kunnen opslaan. Voor de expeditie van deze goede ren zorgen arbeiders van de haven arbeidsreserve te Rotterdam, op basis van vrijwilligheid. Ook in het buitenland liggen nog pakhuizen vol, mede omdat de goe deren in Nederland niet meer ge borgen kunnen worden en ook niet meer nodig zijn. Daarom is aan hel: buitenland verzocht in ieder geval geen gedragen kleding meer te stu ren. Verscheidene lanclen zullen er in verband met het deviezenvraag- stuk voorts de voorkeur aan geven, om hetgeen aan geld is bijeenge bracht in het eigen land eerst in goederen van bepaalde aard om te zetten en er dus schenkingen in natura van te maken. Waar schijnlijk zal het Internationale Rode Kruis in dit verband de tota- lisator worden. Er is te Rotterdam, waar 11.000 evacué's verblijven, een soort warenhuis opgericht, waar de getroffenen kunnen winkelen. Zij kunnen daar nl. tegen afgifte van hun verstrekte bonnen een keus trachten te maken. Per dag zijn hier reeds, acht dagen lang ongeveer 1100 mensen geholpen, waarvoor een legertje van 120 man vakkundig personeel in de weer is. Tot nu toe kon men, wat de kleding betreft, mensen „met grote maten" maar zeer beperkt, van dienst zijn. Maar thans heeft het Rode Kruis laten weten, dat er voor de „grote ma ten" een oplossing gevonden is. (Advertentie) HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn In keel e borst en verjaagt de aanval. Dagorder gen.-majoor Warringa Generaal-majoor J. G. Warringa, bevelhebber van de derde militaire afdeling, heeft een dagorder gericht tot de onder zijn bevel staande militairen, waarin hij o.m. zegt: „Gij hebt getoond de morele waar de. de strijdbaarheid en de disci pline te bezitten, die van u werd verwacht. Gij liebt het Neder landse volk en de wereld getoond de moed, de ijver, het beleid en de verbeten zelfopoffering te be zitten, welke de eigenschappen zijn van de goede soldaat in de ruimste zin. Er zullen er zijn, die meer had den willen doen, die teleurgesteld zijn, omdat hun slechts een be scheiden taak was opgedragen. Troost u, uw taak was in het grote raam even belangrijk als de taak van hen, die in de voorste lijn werden gebracht. Ik ben dankbaar en trots zulke troepen te hebben mogen comman deren en zulke medewerkers tot de mijne te hebben mogen rekenen. Gij gaat weer aan uw gewone werk met hetzelfde moreel en dezelfde discipline, die wij niet alleen tonen in grote ernstige zaken, doch ook in onze dagelijkse taak". Ook Friese zeewering niet overal deugdelijk In de gistermiddag; gehouden maandelijkse vergadering van de Friese Kamer van Koophandel en Fabrieken wijdde de voorzitter, de heer J. W. Koopmans, enkele woorden aan de rampnacht, waar bij hö het medegevoel van Fries land vertolkte met de slachtoffers. Het lid van de Kamer, de heer v. d. Meer, uit 'Harlingen, wees naar aanleiding van deze woorden op het feit, dat in die rampnacht geconstateerd is, dat er ook in de .Friese zeewering zwakke punten zijn en wel bij Harlingen.,. nl. het Zuider- en Noordersas. Vooral dit laatste stond in zijn voegen te beven. We moeten er niet aan den ken, aldus de heer v. d. Meer, wat er had kunnen gebeuren, indien dit werk zich ook had heg even. Het zal z.i. noodzakelijk zijn, dat beide sassen grondig worden vernieuwd. We moeten ons niet in slaap laten sussen met de gedachte, dat er nu niets is gebeurd en dat we dus veilig zijn achter onze waterke ringen. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de pleegkinderenwet met ingang van 1 Juni a.s. in werking zal treden. Vervoer naar Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen Ten gerieve van reizigers voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de Zeeuwsch Vlaamse Tramweg Mij, na het uitvallen van de gewone routen via de bootdiensten Kruï- ningen-Perkpolder en de spoorlijn Bergen op Zoom-Kruiningen. een busdienst ingesteld van Breskens via Schoondijke, IJzendijke, Phil- lipine. Sluiskil, Axel en Hulst naar Antwerpen en Breda, waar deze dienst aansluit op de normale treinen. De Ned. Spoorwegen hebben voor de reizigers naar Walcheren een busdienst ingelegd van Bergen op Zoom over Antwerpen, St. Niklaas, Gent, Aardenburg naar Breskens, vanwaar men verder kan reizen naar Vlissingen en Middel burg per veer. Dagorder commandant Zeemacht Nederland De commandant Zeemacht Neder land heeft een dagorder uitgegeven waarin hij o.m. zegt: „Bij het be ëindigen van de militaire hulp in de overstroomde gebieden, is het mij een behoefte het personeel van de Kon. Marine, zowel het militaire als het burgerpersoneel, dat hulp heeft verleend en reddingswerk heeft verricht, hiervoor mijn bijzon dere waardering te betuigen. Het Nederlandse volk, waarvan wij als Kon. Marine een onderdeel vormen, laat zich in bijzonder moeilijke omstandigheden altijd van de beste zijde kennen. Ook nu weer, nadat een deel van ons land door deze ramp was getroffen, is door U allen, zowel militairen als burgers, zowel het varende personeel als het per soneel aan de wal, of zij nu op het terrein van de actie waren of in het achterland, bij de Rijkswerf, de Marine-inventarisdiens, de bureaux, de werkplaatsen of waar ook, van hoog tot laag met spoed en energie de nodige hulp tot stand gebracht. Baggermateriaal in vlucht- haven Bruinisse De vluchthaven aan het Zijpe te Bruinisse zal gedurende de komende weken mede worden gebruikt als ligplaats voor een perszuiger en ander baggermateriaal en voor de aanvoer van materialen ten behoeve van de herstelling van dijken op Schouwen-Duiveland. Hierdoor is slechts ongeveer de helft, van het havenoppervlak als ligplaats voor de doorgaande scheepvaart be schikbaar. BRUINISSE Provisorisch begraven op de vluchthaven Zijpe Deurloo, Ieman, oud j.aar. VERLAGING CONFERENCE- VRACHTTARIEVEN Met ingang van Maandag a.s. zijn de conference-tariefvrachten in het verkeer naar Brazilië, Uru guay en Argentinië met ongeveer 25 pet verlaagd. De verlaging heeft echter geen betrekking op verschepingen op F.I.O.-basis. Voor ijzer en staal gelden speciale vrachttarieven. (Advertentie) WEK DE GAL IN UW LEVER OP U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, troffen om de gul te doen Eist Carter's LeverplUetjes. KORTGENE Blok. Jan, geb. 25.9.66 te Kort- gene, laatste adres: Torendijk 357; Boot, Lena, geb. 5.9.99 te Kortgene, weduwe van Nicolaas Poortvliet, laatste adres: Torendijk 360; Blok. Adriana Pieternella, geb. 6.5.00 te Den Haag, laatste adres: Torendijk 357; Welleman, Gerard, geb. 19.8.87 te Kortgene, laatste adres: Toren dijk 375. OOSTERLAND Provisorisch begraven op dé vluchthaven Zijpe Hendrikse, Jacob Adriaan, 5 jaar, laatste adres: Oosterland. OUDE TONGE Geborgen Van Bergen, Gerard us, geb. 3.2.65; De Boet, Adriana Maria, geb. 24.8.32; De Boet, Adrianus, geb. 12.3.72; Fris. Gerda. geb. 6.3 48: Holleman, Lena, geb. 13.12.21, echtgenote van Donkersloot; Koert, Pieter, geb. 25.4.85; Mulder, Klaas je, geb. 18.9.90, echtgenote van Osseweijer; Koert, Willemtje, geb. 21.9.74, echtgenote van Van der Veer; Sluimer, Dina Lijdia, geb. 31.12.84, echtgenote van De Gast; Van der Spaan. Aren, geb. 21.7.72; Tuns, Pieternella, geb. 29.12.76. echtgenote van Pollemans; De Vos, Adrianus Pieter, geb. 30.4.39; De Vos, Jannetje, geb. 28.10.14, echt genote van Bruinse; De Vos. Johannis, geb. 9.10.41; Willems, I Cornelia, geb. 20,8.65, echtgenote I van Van Bergen. STAVENISSE Geïdentificeerd Goedegebuure, Hubrecht Mat- I theus Karei, geb. 7.5.03 te Stave- CFEUILLETON 84 De notaris stond op. Iedereen staarde hem aan. Toni huiverde even. Het leek veel op het voorle zen van een testament van een overledeneZe was blij, dat Mark haar bemoedigend toelachte. Hij scheen zich er niets van aan te trekken, dat Phoebe het zag Hm het was geen eenvoudige opdracht voor me, begon mr Ab bott op plechtige toon, - maar aan de andere kant was het mij een groot voorrecht. In gevallen van zo grote rijkdom doen zich vanzelf sprekend gemakkelijk tegenstrijdi. ge belangen gelden. Schei uit met eromheen te draaien, Charles, en vertel hun, waar het op aan komt, onderbrak Olivia hem. Laat je niet door het feit, dat ik nog in levende lijve hierbij zit, van de wijs brengen. Welik wil u dan om 't kort te maken bij dezen zeg gen, dat mevrouw Burden besloten heeft u allen een deel van haar vermogen bij haar leven te geven door schenking. De diverse papie ren zijn reeds in tegenwoordigheid van getuigen getekend en alles wat u te doen hebt, is ieder een ont vangstbewijs te tekenen. Er heerste een dodelijke stilte in het vertrek. Het kaarslicht wierp een mild licht op de diverse ge zichten. waarop zich allerlei emo ties aftekenden. Alleen Paul en dr Galetti waren volkomen onbewo gen. Fisk keek fronsend. Het geld kon hem weinig schelen, maar hij was er bang voor, dat de oude vi'ouw in zou storten als ze haar macht over hen verloren zou heb ben. Watvoor deel bedoelt U? vroeg Rita bijna fluisterend. door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels De notaris trachtte zijn ergernis over deze vraag te verbei-gen. Hij keek op het papier, dat hij in zijn handen hield. Er staan hier zeven familie leden genoemd, en het geld is eer lijk tussen die zeven verdeeld. Be halve dat er nog enkele legaten af gaan, voor vrienden en bedienden, en een som voor mevrouw Burden, die voldoende is, om de rest van haar leven van te leven. Olivia glimlachte. Er was een zucht van verlichting hoorbaar rond de lange tafel en allen begon- nen thans opgewonden door elkaar te praten. Men wilde woorden van dank spreken. Mr Abbott hief een hand op en verzocht om stilte Er zijn nog twee andere punten, deelde hij mede. Nigel krijgt de plantages bijmevrouw Bur dens dood. De notaris vond het kennelijk heel onaangenaam al deze beschik kingen aan te kondigen, terwijl de erflaatster nog in levende lijve aanwezig was. Trek je niets van mij aan, we gaan allemaal op een goede dag dood, zei Olivia met een bemoedi gend lachje tot haar notaris. Dan keek ze Nigel ernstig aan. Er zit een voorwaarde aan vast, m' jongen, zei ze langzaam. Als je de plantages niet zélf wilt leiden, dan moet een en ander verkocht worden en zal de opbrengst eerlijk tussen jullie allen verdeeld wor den. Geef je eigenlijk iets om Flo- riana, Nigel? Nee. Voor het eerst in zijn leven kon Nigel een eerlijk ant woord geven. Er zou ook zonder de plantages genoeg geld voor hem zijn Goed, je bent tenminste eerlijk in je antwoord. De plantages zullen dus worden verkocht, alleen wens ik hier in het familiegi'af begraven te worden. Misschien was Nigels antwoord een slag voor de oude vrouw. Maar ze liet niets mei-ken. In haar voor laatste testament had ze Nigel de plantages willen nalaten, op voor waarde dat hij met Toni zou trou wen. Ze had dit echter laten ver anderen, 't Was beter zo. Het meisje was té goed voor een niets nut als Nigel. Floriana is nog steeds een waardevol bezit, voegde ze er aan toe, en er zullen ge noeg kopers te vinden zijn. In ieder geval moet de koper het familie graf erbij overnemen Iedereen zweeg. Er zat iets lu gubers in de woorden van de oude vrouw. Fisk. vervolgde Olivia, terwijl ze met een glimlach in de richting van de jongen keek. Fisk, laat de notaris jou vertellen, wat hij je te vertellen heeft. Vooruit Charles. Fisk krijgt zijn aandeel op zijn 21ste verjaardag, las mr Abbott voor. En in de tussentijd krijgt hij een toelage om in Londen me dicijnen te gaan studeren. Er wordt ook een voorziening getroffen, dat dr Mark Greville 200 per jaar krijgt, tot. het moment dat Fisk meerderjarig wordt, om de jongen bij zijn studie te helpen. Dat kan ik niet accepteren, riep Mark uit, tex-wijl hij opstond. Ik wil ook zó wel een oogje op hem houden, zónder ervoor betaald te worden als een kindermeisje. Ook goed, dan zal ik dat laten schrappen. Maar in ieder geval gaat Fisk met jou naar Londen, Toni. Ik heb voor hem laten boeken op de „San Diego", Het is beter, dat hij thans zo spoedig mogelijk begint en niet langer op het eiland rondhangt, wachtend op mijn dood. Grootmama? riep Fisk verwij tend uit &n op zijn gezicht was een mengeling van emoties waar te nemen: ongelovigheid, vreugde en wroeging. In zijn blauwe ogen stonden tranen. (Wordt vervolgd) nisse, laatste adres: Oudelandse- dijk A 02. WOLPH AARTSDIJK Geborgen en geïdentificeerd De Leeuw, Geertruida, geb. 11.9.00 te Wolphaartsdijk, weduwe van C. Kloosterman, laatste adres: 13; Kloosterman, Marina Wil- helmina, geb. 2.10.41 te Wolphaai-ts- dijk, laatste adres: A 93. ST. PHILIPSLAND Aanvulling 3e verlieslost, dd. 6.2.53 Geborgen te St. Annaland Suurlant, Jan Marinus, geb. 206.98 te Poortvliet, weduwnaar van C. de Graaf, laatste adres: Zuiddijk 112. Leeftijdsgroepen van geïdentificeerde slachtoffers Van de door het Infoi-matiei- bureau van het Nederlandsche Roode Kruis tot heden geïdentifi ceerde slachtoffers van de waters nood in totaal heden 518 luiden de leeftijdsgroepen ali volgt 0—1 jaar: 19; 1—4 jaar; 41 5—14 jaar: 60; 15—19 jaar: 35 20—29 jaar: 47; 30—39 jaar: 42 40—49 jaar: 52; 50—59 jaar: 73 60—69 jaar: 68; 70—79 jaar: 54 8039 jaan 27; 90 en ouder: 1. Verder werden 30 kinderen en 85 volwassenen geborgen en ge ïdentificeerd, van wie de leeftijd, nog niet kon worden vastgesteld. AGENDA (Advertentie) nu vertellen wat de beste sigaret voor Uw gezondheid is1 Natuurlijk... ZATERDAG 21 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou- ant" 20 uur; „Een reis langs e planeten". Kon. Schouwburg, 20 u. „Het Heilige Experiment". Geb. voor xn VV. 20 uur: Cone. Res. Orkest. Sergiu Celibidache, sol. Ida Haen- del, viool. Kleine Comedie, 20 i ..De Ander". Theater Poppenspelers 20 uur: „Vrijspraak levenslang". ZONDAG 22 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 14 u.r „Androcles en de Leeuw": 20 u.: „Het Heilige Ex periment". Gebouw voor K. en W.. 14 30 u.: Sjors en Sjimmie bii de Arabieren; 20 u.: Ital. Opera ..Lucia di Lammermoor". Diligentia, 14.30 u.: Herman Krebbers. viool, m.m.v. Ma rinus Flipse, piano. Ki. Comedie. 20 u.: „De Ander". City, 10 u.: Hivo Spaanse ochtend. MAANDAG 23 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 u.: „Een reis langs de planeten": 20 u.: Gesloten. Kon. Schouwburg, 20 u.: „Hendrik IV", Diligentia, 20 u.: André Perret. pia no. Pulchri Studio, 20 u.: Concert Sam Swaap, Max Orobio de Castro en Paul Niessing, Kleine Comedie. 20 u.: „De Ander". BIOSCOPEN Apollo: De zwarte hand (The Black Handt Gene Kelly. 12. 14.30. 16.45 19 en 21.15 u. B. 18. Asta: Das Land des Lëchelns, Martha Eggerth, 14.30, 18.45 en 21 15 u. Zond 13 30. 16. 18.45 en 21.15 u. Elke leelt. Capitol: De bruiloft van Figaro (Figa ro's Hochzeit) Angelika Hauff 14 en 20 u.. Zat. 14. 18.45 en 21.15 u. Zond. 13 30. 16. 18.30 en 21.15 u. B. 18. Centrum: Willie en Joe van Compagnie „O" (Up front) 13, 15. 17. 19 en 21.15 u. B. 14; Woensd. 13 15 en 17 u en Zond. 11.30. 13.15, Hopalong Cassidy. Elke leeft. City: Ivanhoewreker der Konings, Robert Taylor. 14.15, 19 en 21.15 u. Zat. en Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 U. B 14 Corso: Een onvergetelijke Melodie (A song to remember) Paul Muni 14 15 en 20.15 u.. Zat. 14.15 18 45 en 21 15 u. Zond. 14. 16,30. 18,45 en 21.15 u. Elke leeft. Hollywood: De Godin der Jungle. Do rothy Lamour. Zaterdag, Zondag 14.30. 16.30. 19 en 21.15 u. Van Maand af 14.30. 19 en 21.15 u. B. 14. Zond. 12 u.: Ik doodde mijn kind. B. 18. Kriterion: Gereserveerde Kamers (So long at the fair) Jean Simmons. 14.30 19.15 en 21.15 u. Zond. 13.30, 15 30 19.15 en 21.15 u. B. 14. Metropole: Sudden Fear (In de greep van de angst). Joan Crawford, 14.15 en 20.15 u Zat 14.15, 18.45 en 21.15 u. Zond. 14, 16.15. 18.45 en 21.15 u. Voor de hinderen van 7i—16 jaar van onze lezers Vier lanclen „Aardrijkskunde is een school vak, dat: mij altijd weer inspiratie geeft voor een puzzle", sprak mijn oom Puzzlehoofd tijdens zijn we kelijks Zondagochtendbezoek bij mij thuis. „Zo heb ik kortgeleden eens alle namen van Europese landen opge schreven en uit deze lijst heb "ik vier namen genomen, die alle met. 6 letters worden geschreven. Die 24 letters heb ik eens flink door elkaar gehutst en daarna heb ik er vier andere namen van ge maakt, Hier komen ze: 'JANSEN, TWEEDE, LAPEBI en ZIELIG". „Als ik u dus goed begrepen heb, moet ik nu weer uit 24 letters, wel ke in deze 4 namen verwerkt, zijn, de namen van 4 Europese landen samenstellen", zei ik. „Zo is het", antwoordde mijn Oom. „doe er je best maar op; erg moeilijk is het niet". Zoeken jullie mee, jongens meisjes; xn de oplossing moeten de namen in alphabetische volgorde worden opgeschreven. Oplossingen moeten voor Donderdag 14 uur in het bezit zijn van de redactie van de Haagsche Courant, Wagenstraat 37, 's-Gra- venhage. Op de enveloppe vermel den: „Jeugdpuzzle", op de oplos sing: naam, adres en leeftijd, zo mede jongen of meisje. Wie de op lossing per post zendt moet deze dus uiterlijk Woensdagavond in de brievendus doen, want inzendingen welke te laat binnenkomen dingen niet mee naar de fraaie prijs, wel ke ook deze keer onder de goede oplossers zal worden verloot. JAN HACO Twee sporten OPLOSSING No. 39 Kogelstoten en speerwerpen. De prijs werd na loting gewon nen door Berna v. d. Wijk, oud 10 jaar. Muslca: Geheime opdracht (Operation secret) Cornel Wilde, 14.15, beh. Zat. en Woensd. en 20 u. Zat. 19.15 en 21 30 u. Zond. 14.30. 16.45. 19.15 en - 21 30 u. B 14. Zat en Woensd. 14 en 15.30 u.. en Zond. 11.30 en 13 u. Kin dervoorst. Odeon: Ivanhoe wreker der Ko nings (Robert Taylor). 14.15, 19 en 21.15 u Zond. 14. 16,30, 18.45 en 21 u. B 14. Olympta: Lassie's grote avontuur (The painted Hills) Paul Kelly, 14 en 20 u. Zond. 14 17 en 20 u. Elke leeft. Passage: Sterren stralen overal, 14.30 18.45 en 21.15 u. Zond. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 U. Elke leeft. PlazaZonen der Sioux (The savage) Charlton Heston. 14.15. 19 en 21.15 u. Zond. 14. 16.30 18.45 21 u. B. 14. Rembrandt: Zo zijn we niet getrouwd. Ginger Rogers, 14 en 20 u. Zat. 14, 18.45 en 21 15 u.. Zond. 13.30, 16, 18.45 en 21.15 u. B. 18. Zond. 11.30 u. Paljas. B. 18. Rex: De eerbiedige Lichtekooi, Bar bara Laage, 9.30,-21.30 u. Zond. 11.30 u„ B. 18 Roskam: The African Queen, Hum phrey Bogart. Zaterdag 14.30 en 20 uur. Zondag 14.30, 18 45 en 21 ti. Bi 14. De Bron. van Maand, af 20 u. (beh. Dinsd.) en Woens dag 14.30. B. 14. RoxyMensenjacht (The Gentle Gunman) Dirk Bogarde. Zaterdag Zond. 14 30, 16.30, 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.15 u. B. 18. Zond. 12 u. De Rode aarde. B. 18. Seinpost: De Madonna der zeven ma nen,, Phyllis Calvert 14.15 en 20.15 (beh, Dondav.), Zond. 14.15, 17 en 20.15 u. B. 18. Studio: Mensenjacht (The Gentle Gun man! Dirk Bogarde. 14. 16, 19 en 21 15 u. B. 18. Zond. 11.30 u. Blue Skies. B, 18. Thalla: Rebellen van de prairie, Lary Pars, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u. Zond. 17, 19 en 21.15 u, B. 18. Dond. De zwarte roos, Tyrone Power. B. 18. Zond. 13, 15 u. Aladdin In Bagdad. Elke leeft. Uitkijk: The Galloping Major. Basil Radford. t.m. Maand. 14.15. 19 en 21.15 u. Zond. 13. 15.15. 19 en 21.15 u. Elke leeft. West-End: Limelight, Charles Chaplin, 14 15 en 20.15 u„ Zat. 14 15, 18.30 en 21 u. Zond. 13. 15.45. 18.30 en 21 u. Elke loeft Cineac: Actualiteiten, 924 tl., Zond. 11 30 u- v., Cefa: Een man in een wit pak. Woensd. en Dond. 20 u. Elke leeft. Wassenaar Astra: High Noon. Gary Cooper, t.m. Woensd. 20 u Zat. en Zond. 19 en 21 15 u B. 14. Woensd. en Zond. 14 30. Always In my heart. Elke leeft September affaire. Joseph Cotten. Dond. 20 u. B. 18. Voorburg Forum: Twee in een auto. Hans Moser. t.m Zond. 20 u., Zond. 14.30 u. Elke leeft. Maand, t.m Donderd. 20 u. Melodie der Bergen (beh. Woensd,) B. 14. VOORLOPIGE AGENDA DINSDAG 24 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Coa- rant" 15.45 en 20 uur: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg. 20 u.; „Driekoningenavond". Kleine Comedie, 20 u.: „De Ander". WOENSDAG 25 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15 45 en 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg, 20 u.: ..Een vrouw met een klein hart". Gebouw voor K. en W., 20 u.: Con cert Resid. Ork. o.l.v, Sergiu Celibi dache. Sol. Alexander Unlnsky, piano. Diligentia, 20 u.Alfred Cortot, piano. Kleine Comedie 20 u.: „De Ander". de planeten". Kon. Schouwburg, 20 „Het Heilige Experiment". Geb. en W„ 20 u Conc. Concertgeb. Orkest. Kleine Comedie, 20 u.; „De Ander". Theater Poppenspelers 14.30 xr: „Sophonynus het wijze konijn", i u.: „Kermis der Moraal". ZONDAG-, AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Geopend zijn van 21 Februari 's avonds 6 uur tot 28 Febr. 's ochtends 8 uur: VOOR NOODZAKELIJKE GEVALLEN HULPVERLENING: Boerhaave-Apotheek, Withuysstraat 57, telefoon 119261: Davo-Apotheek, Vaillantlaan 157. tele foon 332487; Jager-Bruining, Dierenselaan 14, tele foon 391320; De Koedoe, Parkweg 30. Voorburg, te lefoon 779522; Regentesse-Apotheek, Regentesselaan 105, telef. 333083; Segbroek-Apotheek, L. v. Eik en Dui nen 205, telefoon 335411; Spiering. Frankenslag 406, telefoon 551720; Vigelius. Denneweg 1. telefoon 110649. DOKTERSNACHTDIENST: Koninginnegracht 1B, Telefoon 11.53.54 TENTOONSTELLINGEN Gem Museum: Expositie Kerstgroe pen uit Italië, Zuid-Duitsland, Tirol en Nederland t.m. 22 Februari; NederL Wandtapijten t.m. 15 Mrt. Gebouw Keizerstraat 73, Scbev.: Nat. Visserij- tentoonstelling tot eind Mei. SCHILDERIJEN ENZ. Gemeentemuseum: Herman Kruy- der tjn. 16 Mrt Panorama Mesdag: Louis Schrikkel, Zondags geopend. Kunstzaal Plaats: Jan van Herwijnen en Dirk Vis t.m. 5 Maart Zond. gesL Martinus Liernur: Sandor Torday en A M. Bolleurs t.m. 21 Febr. Kxxnstz. Bennewitz: Oswald d'Aumerie t.m. 7 Maart. DONDERDAG FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15 45 en 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg, 20 u Besl. Hivo voorstelling. Geb. voor K. en W„ 20 u,: Gener. repetitie van „Die Jahreszeiten" door de Stem des Volks. Diligentia, 20 u.: Alexander Uninsky, piano. Kleine Comedie, 20 u.: „De Ander". Poppenth. „In den Vroeden Zotscap", 20 u.: „Peer Gynt", VRIJDAG 27 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 u.: „Een reis lanr~ de planeten". Kon. Schouwburg, u.„Als 't kindje binnen komt". Geb. v. K. en W„ 20 u.: „Die Jahreszeiten'' door de Stem des Volks. Kleine Co medie, 20 u.: „De Ander". ZATERDAG 28 FEBRUARI BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: E. M. Duijnstee- Groot, z.; C. M. Sels-Waasdorp, z.; F P. Th. BÜijs-Nieuwendijk, z.; L. A Storm-Simonis, z.; C. H. Jongens van Waas, z.; M. H. Krijger-Mouw, z.; A van Maastricht-Bijleveld, d.; H Th. E. van Lier-Willemsen, z.; A. C' W.' Friskes-Langerak, z.; P. de Koning-Krug, d J M, Staamer-de Graaf, d.: L. B van Deelen-Boude- wijn, d.: M. C Ammerlaan-van Dijk, z.; M. G J. Junger-van Rooij. d.; A, H. Kroese-van Laar, d.; H. Dehue- Hengeveld. z.; C. Heeneman-Dame, z.; H Kosten-Zoéthout, d.: C. Dijk huizen-den Duik, z.: W. C. Arken bout-de Wilde, d.; M. M. Kool-van Gorkom, d.; G. M. Verhulst-ten Bosch, d.; M. Knoester-Buis, z.: M. H. Kroese-Schraven. z.; E, Branse- Toetenel, z.; C. Pagraeh-Polak, z G. M. Roelofs-van Doesburg, z,; S. v. d. Mark-de Wilde, z.; M. B. A. W. Willers-van Lochem, z.; J G van Rijn-Dijkgraaf, d.; A. M. Smulders- Biermann, z,; H. H. J. Jung-van 't Oosten, d.: J. G Lokhorst-Snel, z.; A van Asch-Rommers, z.; P. Bön- nén-Scholten, d.; J. E. F. van Zee- Lueassen, z.; G M. J, van der Ploeg- Mientjes, z,; P. J. van den Berg-van Ee, z, A M. E van der Hak-Vermeu- len. d.; J. Ladan-Lageveen, z.; M. E. van der Meer-Vos, d.; C. M. Seriese- Meijer, z.: A. J. M. Sterke-van Noort, d.; E. M. van der Lans-Mooij- man, d.; G, J. Wesselman-Brouwer, z.; C J Keur-de Vries, d OVERLEDEN: P. F. Bavink, onge huwde man, 82 J. J. van der Zwan dochter, 6 j.; R. Busch, zoon. 6 we ken: A. S. van Oudheusden, vrouw, gehuwd geweest met H H J. Hierclc 77 j.: G. Caron, vrouw van L. Ver meulen. 74 j.; E Bottelier, vrouw, gehuwd geweest met J. Poelgeest, 91 j.: M. van der Zijden, ongehuw de vrouw. 28 j.; J. W. C. Buch, man. gehuwd geweest met M. C. Jong- mans, 85 j.; P. van der Erf. man, gehuwd geweest met M. Dundimont, 89 j.; S. M. Noordervliet. ongeh. vroviw, 8t j,; C. Scholten. ongehuwde vrouw. 89 j.: C. C. de Leyser, on gehuwde man, 77 j.; J. E. Dories, vrouw, gehuwd geweest met P. de Blieck. 68 j M. Heïjnen, man. ge huwd geweest met F. P. Leverdin- gen, 85 jM. J. C. A. W Verbeek, ongehuwde vrouw, 64 j.: J. F, van Aggelen, vrouw, gehuwd geweest met G. A Prinsen, 87 j.; W. G. ter Voort, vrouw van C. P. B van der Lern. 74 j.: M A. H. van Dun, man van C. M J, Biemans, 57 j W. J. M. van der Meij. vrouw van D. Kok, 79 j P. Goedhart, vrouw van I. Boone, 57 j.; J. van Duijne, man, gehuwd geweest met A. J. van der Linden, 90 j. 28. Het was duide lijk aan de hofarts te zien, dal de zwar te pil, die Joris hem had ingegeven, al werkte. Slaapdron ken zwaajde hij op zijn benen en hij kon zijn ogen nauwe lijks open houden. Haastig nam hij een witte pil uit de stop fles en slikte deze door. Dit scheen da delijk te helpen; zijn ogen kregen weer hun sluwe uitdruk king en alle slaperig heid verdween. „Hè, Hè," mompelde hij, het vertrek verla tend, ,.dat kikkert op! Maar dit zal ik die kwakzalver betaald zetten ik houd niet van zijn vreemde grap jes!" Nauwelijks was de dokter de kamer uit of Joris sloop naar binnen. „Welaan," mompelde hij, „mijn kleine proefneming is bijzonder goed geslaagd! Thans \veet ik dus, dat de slaapziekte van de Koning wordt veroorzaakt door zwarte pilletjes, die zijn eigen hofarts hem heeft ingegeven en dat de witte pilletjes een tegengif vormen! Een waar devolle ontdekking, waarmee een beginnende arts zijn voordeel kan doen!" En hij maakte zich meester van de fles met zwarte- en die met witte pillen Met beide flessen in de hand kwam hij even later zijn kamer binnen, waar Panda hem in spanning wachtte. „En, Joris," vroeg Panda, „heb je die zwarte pil al onderzocht?" „Vanzelfsprekend," antwoordde Joris, „voor iemand met mijn medische kennis was dat geen zware opgave." „En wat heb je gevonden?" vroeg Panda. „Dat wit en zwart elkaar opheffen," was het ontwijkende ant woord.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2