VAN HET WITTE DOEK De Achilleshiel van onze nationale welvaart WAAROP STEMT U AF? HAAGSCHE COURANT Zaterdag 21 Februari 1933 Pagina 15 FINANCIËLE KRONIEK Iedere f264 heeft koopkracht van f 100 in 1959 Het is een merkwaardig en verblijdend verschijnsel dat de inlagen bij de spaarbanken, aangesloten bij de Nederland- sche Spaarbankbond in de maand Januari met meer dan 20 millioen zijn toegenomen. Een dergelijk hoog cijfer is, volgens de directie, nog nimmer voorgekomen, hoewel Januari in het algemeen een goede spaarmaand is. Ook bij de Rijkspostspaarbank kan de laatste maanden een vooruit gang worden geconstateerd en wanneer men hier niet met een tijdelijk verschijnsel te doen heeft, ziet het er met de noodzakelijke kapitaalvorming voor de toekomst dus wat beter uit. Er kan niet genoeg op worden gewezen dat deze kapitaal vorming voor het behoud en de verhoging van onze volks welvaart een eis van de eerste orde is. In het verslag van de Twentsche Bank wordt opgemerkt dat voor uitbreiding van de investeringen met het oog op' de groeiende bevolking jaarlijks een bedrag van 2 milliard nodig is en dat voorts de noodzakelijke afschrijvingen, ten behoeve van de vervan ging en vernieuwing van het productie-apparaat eenzelfde bedrag vragen, zodat dus in totaal 4 milliard per jaar nodig is. Het gaat tenslotte om de instand houding en de opvoering van de produc ie. De directie van de Heemaf opent ditmaal haar verslag mei een aanhaling van Lu.dw.ig von Mises, die deze noodzaak scherp en duidelijk formuleert. Er zijn geen andere middelen, waardoor de al gemene levensstandaard kan wor den verhoogd zo lezen we, dan een toenemende vermeerdering van het kapitaal in vergelijking met de be volking. Alles wat een goede rege ring kan doen tot verhoging van de stoffelijke welstand van de massa is een zodanig beleid dat er geen obstakels zijn voor een pro gressieve accumulate van nieuw kapitaal en het gebruik daarvan voor de verbetering van de tech nische methoden van voortbren ging. Het enige middel om de volkswelvaart te bevorderen is de vermeerdering en de verbetering van de productie. Het enige middel om de lonen blijvend te kunnen verhogen is het verhogen van de productiviteit van de arbeid door vergroting van het kapitaal dat per hoofd van de bevolking voor de verbetering van de productieme thoden wordt geïnvesteerd. Tot zóver het citaat. Tegen de achtergrond van deze klassieke wijsheid, die in het ver slag van de Heemaf in den brede wordt gecommentarieerd kan het oordeel over het sinds de laatste jaren in ons land gevoerde beleid zeker niet gunstig zijn. In het ver slag van de Twen'.sche Bank wordt opgemerkt dat voor in firma-vorm gedreven ondernemingen de be drijfswinst aan tot 82Vz pet oplo pende inkomstenbelasting is onder worpen en van zelffinanciering in dergelijke gevallen dus nauwelijks sprake kan zijn. Een dergelijke firma-vorm komt veelvuldig bij de middenstand voor en deze catego rie van het bedrijfsleven heeft het "dan ook de laatste jaren wel uiter mate moeilijk gehad en dit is ook thans nog steeds het geval. In haar verslag over 1952 wijst de Neder- landsche Middenstandsbank er op dat dé grote geldruimte,*welke uit de gunstige ontwikkeling van de betalingsbalans voortvloeit, voor de middenstand slechts in beperk te mate van invloed is geweest. De belangrijke s'ijging in 1952 van de gelden van derden bij genoemde instelling schijnt daarmee in strijd, maar is in feite voor een groot deel Schevening'se Klanken cxxv Jullie 'ebbe toch zekers allemael naer de radio 'eluisterd, un week 'eleje? Mensenskindere nog an toe, wat was dat mooi. De vijf bestaen- de omroepverieneginge ane un aevend belegd, in 'oaidzaek voor de vissevlui, die daeluk lclaer stonge om te gaen 'elluppe op de Zuid- 'Ollandse eilande, in Zeiland en Noord-Braebant, met as doel de groate aksie „Beurze ope, dikke dicht" meir en meir bekend'eid te geve. Ut dee mun 'art goed, dat ut gróatste deil van ut pebliek ut Schevelingers bestong. Dat. mot je me maar iet kwaeluk neme! Om zes uur Zaterdagsmiddags was ut un druke van belang op ut Mareelispleln. Dur stonge van die mooie bussen vol met mense lclaer. Mienigien, die van toete noch blaeze wist, stong verbouwereerd te lcilcke, en 'eit in zun eige 'edocht: Wat motte die mense nog zoa laet op slap in de winter! Jae, en toch is dat gezelschap weg'egaen naer 'Uversum, om in de groate zael van de K.R.O. un aevend mee te maeke waer ze jaere lang nog over zelle praete. Iet allien omdat dur zoaveul geld binne 'ekomme was, maar oalc om dat de m eis te mense non er is van vlak naebij de mense kosse zien en meemaeke, die ze aars allien deur de loudspieker 'ore. Wat al sente wier dur of'edroge! Ut gong met ien„ twie en meir duizend te gelik, en op ut lange leste lcos je dur gien touw an vast knoape 'oe 'oag ut bedrag wel was, Van Seheveling, om maar wat te noeme, vijftig duizend en nog er is tien duizend en dan nog er is bekant awweer tien duizend! Ut Kattik, ut Urk, Amsterdam, Soest, och laet ik maar op'ouwe, ut is te veul om op te noeme. Ien ding wul ik toch nog effetjes naer vorene brenge, naemeluk, je 'a die zael dur is motte zien. Al die witte musse en al die zeïlui! Dat allien al was de penne waerd. An de are kant motte me nog Jen ding opmerrukke. Me wasse in de K.R.O.-zael en daer wier om- eroepe deur mense van de N C R V £'X'R'°" de K.R.O.. V.A.R.A.' V.P.R.Q. en Wereldomroep. .-Ta, eus, dur wasse deuze aevend gien verschiUe op polletiek ter- rem en gien mens was zoagenaemd „neutrael" Oe ken ut bestaen zei je zegge! Ik eb ut zelluf mee 'emaekt. Jammer genogt ken zoa ies al ben nae un ramp! KEES DE KLINKER III niet van de middenstand afkomstig. Zij spruit in hoofdzaak voort uit fondsvorming van 'allerlei soort, in het bijzonder voor sociale verzeke ringen. pensioenvoorziening en dergelijke. De voortdurende zeer omvangrijke credietvraag wijst eveneens op he: voortbestaan van 1 iqu id.it.ei tsmo ei 1 ij k h eden De gewijzigde verhouding tussen geld en goederen speelt hier uiter aard een grote rol. Zoals in het ver slag van de Heemaf wordt opge merkt kan aan iedere 264.- nu slechts de koopkracht van 100.- in 1939 worden toegekend, een om standigheid waarmee ook bij de be oordeling van dc toeneming van de spaargelden moet worden rekening gehouden. Hoezeer tengevolge van een en ander het eigen kapitaal voor de bedrijfsfinancienng bij de midden stand is ingekrompen, blijkt wel duidelijk uit het feit dat bijv bij de schoenwinkels het eigen kapi taal in procenten van de balans- telling van 1939 tot 1950 van 82 pet tot 53 is gedaald, bij de textielwin kels van 84.7 tot 49.8 en bij de meubelwinkels van 82.2 tot 29,6. In veel sterkere mate dan vóór de oorlog moet dus ter financiering van de bedrijven van vreemd ka pitaal worden gebruik gemaakt, met alle daaraan verbonden moei lijkheden. Wij hebben er vroeger op gewe zen dat het niet onverschillig is op welke wijze de kapitaalvorming, welke er ook nu gelukkig, zij het in te geringe mate, nog is, tot stand komt en op welke wijze zij wordt gebruikt. De directie van De Twentsche Bank heeft becijferd dat gedurende de laatste drie jaar een bedrag van niet minder dan 6 milliard aan het staatsvermogen is toegevoegd, wat wil zeggen dat de belastingheffing de Lopende uitga ven van de Staat 'met dit bedrag heeft overtroffen. Alle investerin gen in staatsbedrijven en andere buitengewone uitgaven zijn uit de lopende inkomsten van de Staat ge financierd en niet zonder zorg wordt de vraag gesteld of we hier mee niet op weg zijn naar 'n geruis loze nationalisering van de vermo gensvorming en daarmee van de particuliere ondernemingen. Het is op zichzelf beschouwd. toe te juichen dat ten aanzien van de middenstand een reeks maat regelen tot stand kwam om aan de liquidileitsmoeilijkheden van deze groep tegemoet te komen De Bij zondere Credieten, het Werktui- gencrediet, het Bedrijfsuitrusiings- crediet. het Ve-stigingscrecUei, en tenslotte het zg Borgstellingscre- diel hebben ongetwijfeld een nuttig effect gehad. Maar zij illustreren een ongezonde toestand, namelijk he onvermogen om op normale wijze de voor het bedrijf nodige geldmiddelen te verkrijgen. Het is prachtig als ons volk weer gaat sparen, doch wanneer deze bespa ringen m allerlei vorm en langs allerlei kanalen naar de Slaat vloeien, zal ook de Staal in steeds grotere mate de middelen voor investeringen moeten verschaffen en de bedrijfsrisico's moeten aan vaarden. Voor dit probleem dat voor velen helaas geen probleem is s aat men reeds nu zoals wel blijkt uit de vorming van een garantie fonds ten behoeve van institutio nele beleggers, teneinde het hun mogelijk te maken de hun toever trouwde gelden als risicodragend kapitaal uit te zetten- Voor ieder, die de par'iculiere ondernemings geest en de particuliere verant woordelijkheid voor de ontplooiing van dg nationale volkswelvaart van het grootste belang acht. is het dui delijk dat we daarmee op de ver keerde weg zijn. En dat daarom de investeringen van de staatsbe drijven en de andere bui engewone uitgaven van de Staat niet langer moeten worden gefinancierd uit de lopende inkomsten, d.w.z. de belas tingen, maar da: hierin op andere wijze moet worden voorzien, In dit verband zegt het dan ook niets als minister Van de Kieft ons voorre ken' dat het staatsbudget voor 1953. in plaats van een overschot, een te kort zal opleveren. Want zonder die buitengewone uitgaven zal er op de staatshuishouding bij de thans geldende belastingen zeker 'n overschot zijn, dat voor belasting verlaging kan worden gebruiki en waardoor aan de kleine en grote bedrijven meer armslag kan wor den gegeven voor de vernieuwing en ui'breiding van hun produc ie- apparaat. En het was daarom goed dat prof. I-Iellema in de Eerste Ka mer nog eens weer met klem op verlaging'' van de belastingdruk heeft aangedrongen, Want die belastingdruk is, voor al wanneer, gelijk velen verwach ten, de concurrentie groter en de export moeilijker en riskanter worden, de Achilleshiel van de na tionale volkswelvaart. HUWELIJKSAFKONDIGING L. G. Allard en J. J. de Kom; E. J. E. Andriessen en E. M. Hen- ninger: R. M. J. Balduck en A. E. Hubert; A. v. d. Berg en G. Tijs; J. Berkhout en A. v. Ber gen v. d. Grijp; G. C. Blom en H. A. A. Yntema; C: Boekhooven en S. A. Derks; J. VV. J. Bona- rius en A. v. Andel; F. Born en D. Willemsen; F. C. B. Broeken en C. J. M, Derks; F. M. Br li ning en E. G. Buwalda; C. J. Bruijn en M. v. d. Giessen; M. A. Cilon en J. G. Zondag; J. Damen en S. M. Staalman; II. v. Deene en M, M. Heidt; C. VV. Dijksman en J. C. E. Lupker; B. A. Ellens en L. J. Boymans; H. H. Gabriel en T. Viset; M, E. J. v, Gemert en M. M. de Goede; H. Gomes en R. L. Loke; P. Gunneweg en M. Boes: L. C. Hasselman en M. H. Lutteke; A. Havenaar en L. J. Maks; J, B. Hees en E. A. A. v. Zwieten de Blom; G. W. Heil bron en D. C. J. Emmerik; G. den Heijer en G. Vrolijk; J. de Hoog en F. J. Groenendijk; P. v. Hou ten en M. G. Seriese; H. M. Huge en M. C. Vink; G. W. Kalsbeek en P. W. Pape; P. J. Kapel en M. C. P. Bakker; Th. P, E. Keuchenius en Y. A. M. Schip pers; H. Kip en L. M. ZuidwSjk; J. A. Kley'n en J. Zoomer; M. J. Koper en R. F. M. Kortekaas: J. W. Korpershoek en R. Schip pers; H, Kramer en M. D. Reij- nen; W. Krennmg en C. M. N. Jeppe; D. Krouwel en A. H. v. d. Breggen: VV. H. v. Laren en L. C. W. Goeman: J. A. v. Leeuwen en A. J, den Heijer; C. P. B. v. d. Lem en A. Brink; H. J. v. Lier en E. C. Veldman; A. J. H. Loy- kens en A. M, Goemans; W. M. L lineman en A. G. A. Zuid wijk; P. Mazereeuvv en W Pcussens; Ch. I-I. Merx en F. Boon; L. J. Messérsmid en J. M. E. C. Lear- buch; F. H, M. v. d. Meülen en M. Steenbeek; P. H. Molenaar en M. J. v, d. Bosch; Th. M. Nie- mantsverdriet en N. C. Albrecht; G. v, Nierop en G. H. -Jautze; C. Noordewier en G. Everts; S. N ij dam en J. W. M. Struijk; A. B, Oude Bennïnk en M. A. v, GeijnP. Overgaauw en H. G. -T. Rouwenhorst; A. G. F. Parry en W. v. d. Laan; T. S. Partaku- suma en M. Kammandel; A. Peet en J. M. den Duik; L, A v. d. Peijl en M. J. Pieters; K. Plug- ge en M. Turf boer; J. H. VV. Poortman en.J. N. Salomonson; A. Pronk en H. v. d. Meulen; G. J. Proper en T. A. den Hollan der; I-I. de la Rambeije en L. L. v. d Zwan; J. Th. Remmerswaal en M. G. Kleijn; C. H. v. Rhjjn en C. G. Henkes; W. Roerade en J. S, Bongers; A. de Rooy en M. ,J. Huurneman; P. W. v. d. Salm en C. W. der Kinderen; L. F. Schenk en C. Karssen; M. F, Sel ders en A. Knoppert; HL v. Stipriaan en W. M. v. Ieperen; A. H. J. Tetenburg en A. E. L. Lagerwaard; J. Tuin en A. M. Groenewege; J. G. C. de Vaal en H. K. J. Savonije; L. E. Vegter ey A. C. W. H. Grol; J. Vennix en H. M. Busch; R. J. Verbeek en J M. Streeder; E. M. Verbeet en N. A. C. Oomens; C. Vergeer en J. P. de Bruin; J. Vis en C. Lammers; C. de Vos en D. Schildknegt; J. Wiegers en G. Laan; C. Witvliet en ,J. C. Witt; P. v. d. Wolk en J. P. Huegen; K. Woliers en J. B. Bijleveld; B. M. v. Wyhe en A. M. A. C. Blom; M, L. de Wys en Y. Pfundt; J. J. Yntema en W. Spruijl; F. C. v. d. Zalm en F. M. v. Werven; A. M. de Zwart en J. v. d. Harst. {Advertentie) neem TE LEV S El U hoefl al zo veel gemist j STUUMfNlN s Prinsegracht 40 - Tei. 111516 Cjeen bi lancl dan Aetlierlaud HEDENAVOND Tansmans Filmmuziek 20.30 uur op de 347 meterband Frankrijk tNationaal Program ma). Dat de filmkunst en vooral de filmmuziek serieuzer kan wor den opgevat dan Hollywood het doorgaans pleegt te doenkan men in Engeland en vooral in Frankrijk bevestigd vinden, waar niet zelden componisten van naam worden uitgenodigd om werkelijk goede en volwaardige muziek te compone ren bij films van beter gehalte. Zo Alexander Tansman. 1-Iij werd in 1891 te Lodz in Polen ge boren. Hij we-rd opgeleid als pianist en componist. Nadat hij in 1919 een tweetal oonipositieprijzen in Warschau had gewonnen, vestigde hij zich in 1920 te Parijs'om van daaruit als pianist op tournée ie gaan, hetgeen hem zelfs voerde naar Japan en de U.S.A. (1921). Tegenwoordig neemt de compositie echter een belangrijker plaats in zijn leven in en zo leren vje hem. ook vanavond kennen in de mu ziek. welke hij schreef bij de f ilm Christoph Colomb van Salvador de Madariaga y Rojo geb18S6de Spaanse publicist en literaire cri ticus, die eredoctor van Oxford University is, waar hij tevens pro fessor is in het Spaans. Behalve over de romantische Engelse dicht kunst schreef hij tal. van wei-ken, waarin de verovering van Amerika behalve in Christoph Colomb nog wordt behandeldin b.v. De Ver overing van Mexico en Herndn Cortes. Madariaga woont in1 Madrid. ZONDAGAVOND Paul Dukas' La Péri 20.45 uur op de 484 meterbknd België (Frans Programma)Het Orchestre National, dat hier onder Ilenri Toinasi (geb. 1902 te Mar- „Das Land des Lüchelns" Asta. Hoewel men een man als Hen ry' Koster (die Deanna Durbin groot maakte) nodig heeft, om uit het „mon sterverbond" tussen zang en film een zekere eenheid te doen groeien, probe ren af en toe toch ook anderen, op dit hachelijke punt successen te boeken. Zij liet, dat wij ons verbeelden, dat de zangfilms na wereldoorlog 2 schaarser in getal zijn dan ervoor. Maar Jan Kiepura, de Poolse zanger, die inder tijd de Hongaarse l'llmzangeres Marta Eggerth trouwde, heeft toch weer eens gepoogd, het bel-canto via hel cellu loid te doen zegevieren. Met. behulp van technicolor, waardoor de verfil ming van de operette „Das Land des Lachelns" hier en daar fraaie kleur effecten verkreeg in Siam opgeno men is hij daar nog redelijk in geslaagd ook. De uitstekend in het ge hoor liggende muziek van Franz Le- har leent zich ook voortreffelijk voor de zang van Kiepura en Eggerth De Poo] zingt, niet meer niet het volume van vroeger, wellicht ook. dat de ge luidstechnici ons trommelvlies hebben willen sparen. Maar zijn' vrouw en hij kunnen operêttezang nog altijd uit stekend aan. Een bezwaar blijft na tuurlijk' de trage verhaaltrant, blijk baar onafscheidelijk aan opera's en operette's verbonden. „De i Apollo. Gene Kelly, bekend door zijn show-films, waarvan er enkele een stuk boven het niveau liggen, waarop de meeste films in dit genre zich be vinden heeft een uitstapje onderno men naar een ander onderdeel van hel wïjdse filnivak. Hier opereert hij als de hoofdpersoon in een criminele affaire waarbij het er In New York om gaat, de activiteit van een bende, bekend onder de huiveringwekkende naam „De zwarte hand" en die ons wordt voorgesteld als een zijtak van de beruchte Maffisgroep te elimine ren Van zijn nieuwe taak kwijt Kelly zich - redelijk, maar duidelijke kente kenen van een bijzondere aanleg op dit filmgebied levért hij tooh niet En kele. bijrollen zijn zelfsbeslist beter bezet. Dat de film' desondanks vol doening geeft, is op rekening te schui ven van regisseur en cameraman, die geen kans onbenut hebben gelaten om spanning en sfeer op te roepen, waar dat slechts mogelijk was. „De bruiloft van Figaro" Gapitol: Toen Mozart „Figaro's Hochzeit" schreef, was hij in een pe riode van zijn leven waarin de snelle groei van zijn genie door zijn bewon deraars nauwelijks gevolgd kon wor den. De eerste opvoering in 1786 te Wenen was een succes en tot heden ten dage trekken opvoeringen van deze opera volle zalen van opera- en Mozart-liefhebbers. Maar buiten déze groepen zullen ve len misschien nog niet in contact zijn gekomen met „de groten van de Euro pese muziekcultuur". Zij kunnen nu kennis maken door de film „De Brui loft van Figaro" te gaan zien. en de- geen die zich er rustig voor in zijn bioscoopstoel zet zal met, zijn 20e eeuwse geest zeker nog plezier bele ven van dit 18e eeuwse ooinisclie zangspel. De personen zijn dezelfde als in Rossini's Bai'bier van Sevilla en dat is niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat beide componisten teruggrepen op één schrijver: Beaumarchais. Graaf Almaviva, die niet het voorbeeld is van de echtelijke trouw, en teveel be langstelling toont voor Suzanne, de kamenierster van de gravin, die met de knecht Figaro zal trouwen, Dan zijn er Marcelline. de kamenier, die in troebel water vist en de oude vrijster, die verwachtingen van een vroegere trouwbelofte van Figaro heeft. Er wordt samengespannen en geïntri geerd op allerlei wijzen waartussen door nog een liefde loopt van de page Cherubm voor de gravin. Het filmisch opnemen van duetten zal moeilijkheden met zich meebren gen. In deze film is o.i. een redelijk evenwicht gebracht, door de opnamen van de zingende partijen af te wisse len met opnamen van het gehele ta fereel. Een camera biedt biertoe na tuurlijk de mogelijkheden maar het is de vraag of de operaliefhebber zou willen ruilen met het aloude toneel. Het persoonlijk contact ontbreekt en daarbij komt de factor; geluid. Hoe fraai de partijen ook gezongen (en nagesynchroniseerd) mogen worden immer is men toch afhankelijk van de plaatselijke weergave-appara'luur Als verfilming is „De Bruiloft van Figaro zeker geslaagd te noemen, in ieder ge val beter dan diverse opera-verfilmin gen die tot nog toe vertoond werden „De godin der jungle" Hollywood, Dorothy Lamour, die ogenschijnlijk de eeuwige jeugd bezit, is in de film een inboorlingenmeisje, dat er onder iedere omstandigheid even verzorgd uitziet en zich ditmaal het lot aantrekt van twee verdwaalde en verongelukte vliegeniers, daarbij bijgestaan door een ehimpansé en een jong leeuwtje. Alles is pais en vree op het overigens onbewoonde eiland en men amuseert zich met koffergra- mofoons en verse ananassen, Totdat van een naburig eiland een groep wil den komt, aangevoerd door een schurk in een middeleeuws costuum, die een al wat eerder verdwenen collega van de vliegers offert aan dé krolcodillen- god Als de beide andeven, met hun lieftallige verzorgster, een dergelijk lot Wacht, komt een aardbeving de lieden, die reeds met één been in het graf staan, te hulp. Een zoetelijk, van alle werkelijkheid ontbloot romantisch ver. haaltje, overgoten met tcchnioolor- saus, waarin wij tevergeefs naar enige werkelijke waarde hebben gezocht, „Mensenjacht" Roxy en Studio. „Mensenjacht" ofwel „The gentle gunman" een nieuwe Arthur Rankfilm, brengt ons weer eens de Ierse vrijheidsstrijd, zij het dan. dat het nu een episode is uit 'de tijd van wereldoorlog 2 Het is een hier en daar ietwat verwarde geschie denis, die bepaaldelijk niet authentiek kan zijn, maar ondanks deze beden kingen, toch veel spannende momen ten heeft. Regisseur Basil Dearden heeft in ieder geval de sfeer in Ier land weten te treffen. Er werd boven dien goed camerawerk verricht, Een groepje Ierse verzetsstrijders tracht het Engeland ook in de laatste wereld oorlog moeilijk te maken. Een bom aanslag in de Londensê ondergrondse wordt, verijdeld door een lid van het groepje, dat tot andere inzichten is gekomen Zijn kameraden beschouwen hem als een verrader. Hem wordt te kennen gegeven, dat hij maar niet naar Ierland moet terugkeren. Als hij dit desondanks deze waarschuwing toch doel, dan komen er moeilijkhe den Er zijn enige suggestief gefilmde achtervolgingen te zien in deze rol prent en de milieuschildering vraagt, de volle aandacht. Dirk Bogarde, Eli zabeth Sellars en John Mills'spelen een hoofdrol. „Zonen der Sioux' l'laza. Een zoon van een blanke land. verhuizer is de enige, die overblijft als een colonne huifkarren met alle inzit tenden door wilde Indianen wordt overvallen. Deze jongen wordt door een Sioux-hoofdman als zoon aange nomen en als Indiaan opgevoed. Als er oorlog uitbreekt niet de blanken, komt de jongeman in een lastig parket, want al zegt hij Indiaans te voelen, als het er op .aankomt kiest hij toch de partij van de blanken De Indianen zien hem dan natuurlijk als verrader en zijn pleegvader werpt hem eigenhandig de speer In de borst, Hij doet dit echter niet vakkundig genoeg en de jonge krijgsman blijft leven, waarna hij dooi de Indianen aan de blanken wordt overgegeven, waar een meisje op hem wacht, Ziedaar de korte inhoud van deze in uitstekende kleuren opgeno men film, welke echter vrij middelma tig van makelij is. Echte spanning wera slechts hier en daar bereikt en de Indianen zijn te veel geverfde blan ken. Overigens is de film een kijkspel, waai vele ongetwijfeld genoegen aan zullen beleven, Reprises en prolongaties Centrum biedt deze week een vro- Ujl^p soldatencomedie. getiteld „Willie en Joe van campagnie „O" met tal van dwaze voorvallen! In Corso kan men Paul Muni weer eens in een van zijn beste creaties zien, n.l. als Cho pin in de film ,,Een onvergetelijke melodie". Jean Simmons en Dirk Bo garde spelen een hoofdrol in de Britse thriller „Gereserveerde ka mers", de hoofdfilm deze week in Kriterion. Zowel City als Odoon prolongeerden de romantische rid derfilm „Ivanhoe". Lassie, de be kende filmhond speelt in Olympla een hoofdrol in de film „Lassie's grote avontuur". De nieuwe Neder landse speelfilm „Sterren stralen overal" bieef óok deze week nog in Passage. Thans is Rembrandt aan de beurt om in het teken van de lach te staan, door de rolprent „Zo zijn we niet getrouwd", met o.a. Ginger Rogers en Paul Douglas. Barbara Laage die de rol van „De eerbiedige lichtekooi" speelt, kan men in Rex nog zien, door prolongatie. In De Roskam tot en met Zondag „The African Queen" met Humphrey Bo- gart en Katharine Hepburn, Daarna draait „De bron". „De madonna der zeven manen" is nu te bewonderen in Seinpost. Het zijn o.a. Phyllis Calvert. Patricia Roc en Stewart Granger, die in deze film meespe len. „Rebellen van de prairie" sfchep- pen de peentjes op in Thalia, zodat daar spanning genoeg zal zijn. In De Uitkijk kan „The galloping major' nog steeds niet scheiden. West End hield Charles Chaplin's „Limelight" aan. Cornel Wilde en Steve Cochran zijn met „Geheime opdracht" naar Musica gegaan. In Cineac ook deze week nog een uitvoerige reportage van dc overstromingsramp, waaraan toegevoegd het bezoek van Koningin Juliana aan Texel en de evacuatie van Zieriltzee. seille, leerling van <xa. Dukas.) be wezen hééft het poèhïë dansé La Péri van Paul Dukas (1865—1935) op sublieme wijze té kunnen ver klanken, kan men via Brussel o\a. in dat werk horen. De première van La Péri. ging op 22 April 191.2 in Le Chdtelet te Pafijs. waar de titelrol gedanst werd door Natacha Tronhanova. La Péri is naar de inhoud geba seerd op een gegeven uit de Per zische mythologie, waarin de Péri een. feeachtige figuur is. Volgens de Koran stond het geslacht dezer bovenmenselijke wezens oorspron kelijk onder de kwade invloed van Eblis, waarna Mohammed hun bekering ten goede bewerkstellig de. De choreografie in Dulcas' poème dansé laat Tskender Alexander de Grotezien op zoek naar de Bloem der Onsterfelijk heid, die hem verschijnt in de ge daante van La Péri. Doch als'zij aardse verlangens in hem opwekt, is zij gedoemd in de eeuwigheid op te gaan. Bij haar verdwijnen realiseert zich Iskender ook zijn naderend einde. Het werk begint met een mach tige koperfanfare, die bij gesloten gordijn gespeeld dient ie worden. Als het doek opgaat, treedt een mysterieuze sfeer in, die laat horen hoe de romanticus Dukas in deze compositie, die al in 1910 ontstond, duidelijk tot het impressionisme overhelde vele volgende compo nisten in Frankrijk tot voorbeeld strekte. Te onbegrijpelijker, dat dit werk bij ons zo zelden wordt uitgevoerd en een reden te meer er naar te luisteren, vooral nu het compleet wordt, gespeeld met inbegrip van de koperfanfare, die wegens de grote bezetting veelal wordt weg gelaten. ZONDAG 22 FEBRUARI Hilv. I. 402 m. 8.00 VARA, 10.00 VPRO. 13.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Orgel. harp. viool en zang. 8.58 Sportmededelingen. 9 00 Gram.muziek. 9 45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 „Geef het door", causerie. 10.05 Voor de jeugd. 10.30 Remonstrantse kerk dienst. 12.00 Strijkox-kest, 12.35 „Even afrekenen, heren'' 12,45 Surinaamse volksmuziek 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen of gram muziek. 13.10 Gevarieerde muziek 14.00 Boekbespreking. 14.20 Klein koor en solisten, 14.45 Toneeibeschou- wing. 15.00 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 15.55 Gram.muz, 16.30 Sporirevue, 17.00 „Gesprek ken met luisteraars", causerie. 17.20 „Van het Kex-kelijk erf" causerie. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sport journaal. 18.15 Nieuws en sport uitslagen. 18.30 Pianospel 18.45 Volkszang en woordenspel. 19.30 Radiolympus. 20.00 Nieuws. 20,05 Gevarieerde muziek. 21.05 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel. 21.45 Lichte muziek. 22.15 Mededelingen. 22.20 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages of Gram.muziek. 23.25 Gram.muziek. Ililv. II. 298 m. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 NCRV. 19.45 KRO. 8.00 Nieuws en weex'berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Morgen gebed. 9.15 Koor en orgel. "9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 9,55 Hoogmis. 1.1,30 Gram.muziek. 11,40 Kamerorkest en soliste. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Idem 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.10 Lichte muziek. 13.40 Boekbespreking. 13.55 Gram.muziek. 14.00 Voor ae jeugd. 14.30 Pianorecital. 14.50 Gram.muz. 15.00 „Eeuwfeest Kerkelijke Hiër archie", causerie. 15.30 Kamerkoor, 16.00 Gram.muziek. 16.10 Katholiek Thuisfront Overal! 16.15 Sport. 16,30 Vespers. 17.00 Chr Gerei', kerkdienst. 13.30 Gewijde muziek. 18.50 Kamerkoor. 19.00 Samenzang. 19.30 „Gelooft U dat", causerie, 19.45 Nieuws, 20.00 Gram muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Weense muziek. 20.50 „De appel valt niet ver van de boom", 21.08 Operëtte concert. 21.38 Actualiteiten. 21.45 „En het zaad is het woord Gods", hoorspel. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws, 23.15 Gram.muziek. Engeland. Home Service 330 m. 12.15 Causex-ie. 12.30 Muzikale causerie. 13.10 Crxtieken 13.55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Causerie. 14.30 Operamuziek. 15.00 Wenken voor de tuin. 15 30 Hoor spel. 17.00 Concertorkest. 17.45 Boekbespreking. 18.00 Voor de kin deren. 18.50 Causei'ie. 18.55 Weer berichten, 19.00 Nieuws 19.15 Causerie. 19.30 Kamerorkest. 20.45 Avonddienst. 21.25 Liefdadigheids- oproep. 21.30 Hoorspel- 22 00 Nws. 22.15 Klankbeeld. 23.15 Symhonie- orkest en solist. 23.52 Epiloog, 24.00 Nieuws. Engeland. Light programme. 1500 en 247 m. 12.00 „Can I come in?" 12.30 Kerkdienst, 13.00 Verzoekpro gramma. 14.00 Revue-orkest en solist, 14,15 Lichte muziek. 14.45 Gevarieerd programma 15.15 Idem. 16.00 Interviews en Gram.muziek. 17.00 Gevarieerd programma. 17.30 Idem. 18.00 Gram.muziek. 18.30 Gevarieerd programma. 19.00 Round Britain Quiz 19.30 Hoorspel met muziek. 20.00 Nieuws 20.30 Hoorspel. 21.30 Community hymn singing. 22,00 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.30 Muzikale causerie 23.45 Orgelspel. 0.15 Gram.muziek. 0.56 Nieuws. Nordwestdeuischer Rundfunk. 309 m. 12.00 Gevarieerde muziek. 13.00 Nieuws. 13.20 Gevarieerde muziek. 15.00 Verzoekprogramma, 16.30 Dansmuziek. 17.45 Symhonieorkest, koor en soliste. 19.00 Nieuws. 20.00 Gevarieerd programma 21 45 Nws. 22.15 Dansmuziek. 22.45 Cabaret. 23.15 Lichte muziek 24.00 Nieuws. 0.10 Symhonieorkest en piano's. 1.15 Muziek tot morgenvroeg. Brussel. 324 m. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Weer berichten. 12.34 Gram.muziek. 13.00 Nieuws, 13.15 Vlaamse liederen. 13.30 .Voor de soldaten. 14.00 Gram.muziek. 15.30 Idem. 15.45 Sport. 16.30 Mannenkoor 17.00 Lichte muziek. 17.45 Sportuitsla gen. 17.50 Gram.muziek 18.00 Vioolrecital. 18.30 Godsdienstige uitzending, 19.00 Nieuws. 19.30 Gevarieerd programma. 21.30 Gram.muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma; 23.05 en 23.30 Gram.m uziek. Engeland. BBC European Service. Uilzendingen voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor be ginnelingen. (Op 464. 49 en 42 m.). 17.0017.15 Engelse les voor be ginnelingen. (Op 224. 49. 42 en 31 m.). 22.00—22.30 Nieuws» De Engelse graafschappen: Surrey (Op 224 en 49 m.). MAANDAG 23 FEBRUARI Hilv. I, 402 m. AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 8.00 Nieuws, 8.15 Gram.muziek. 3,45 Idem. 900 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9 30 Waterstanden. 9.35Gram. muziek. 11.00 „De 35ste verjaardag van de Republiek Estland", cau serie. 11.15 „Lucia di Lammer- moor", opera (2e acte). 12.00 Orgel en piano. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 „Iri 't spion netje". 12.38 Metropole Orkest. L3.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.40 Dansmuziek. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld", causerie. 14.20 Gram. muziek. 14.30 Voordracht. 1445 Alt en piano. 15.15 .Voor de vrouw 16.15 Cembalogezelschap. 17.30 Voor de padvinders. 17,45 Gram. muziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek. 18.25 Reportage of gram.muziek. 18.30 Accordeonoi'kest. 19.00 Muzi kale causerie. 19.15 Strijkkwartet. 19.45 Regeringsuitzencling: Land- bouwrubrielc, 20.00 Nieuws. 20.05 Operette-concert. 21.05 Cabaret. 21.30 Kamerorkest en solisten. 22.35 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Filmprogramma. 23.45 Gram. muziek. Hilv. II, 298 m. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.10 Sportuitslagen. 8.23 Gewijde muziek. S.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram.muziek- 10.00 Sopraan en piano. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 „Het Conflict", hoorspel. 12.00 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12,33 Orgelconcert, i 2.59-Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram.- rnuzièk. 14,45 Voor de vróuw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Strijkkwartet. 15.55 Gram.muziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Lichte muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: mr. N. De- brot: „Literair leven in de Neder landse Antillen". 18.00 Koorzang. 18.20 Sport. 1S.30 Lichte muziek. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gram.muziek. 19.30 „Volk en Staat', causerie. 1.9.45 Zigeunerkwintet. 20.00 Radio krant. 20.20 Orkest, koor en solis ten. 21.25 „Het kind van Europa" hoorspel. 22.15 Kamerkoor er solisten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-beriehten. 23.15 „Man en vrouw", causerie. 23.30 Grarmmuziek. Engeland, Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. muziek. 13.25 Gev. programma. 13.55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Orkestconcert. 15.00 School radio. 16.20 Critieken. 17.05 Gi-am muziek. 17.30 Interviews. 18.00 ,Voor de kinderen. 18.55 Weerbe richten. 19.00 Nieuws. 19.lo Sport. 19.20 Causerie. 19,30 BBC Northern Orchestra en solist. 20.30 Causerie. 21.00 Gev. progi'amma. 21.45 Ame rikaans commentaar. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoorspel. 22,35 Gram.muziek. 23.45 Parlementsoverzicht. 24.00 Nieuws. Engeland, Light Programme. 1500 en 247 m. 12,00 Mrs. Dale's Dagboek. 12.15 Voordracht, 12.30 Dansmuziek. 1315 Orgelspel. 13.45 Orkestcon cert. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor dc vrouw. 16.00 Salonorkesx en solist. 16.45 Lichte muziek. 17.15 Mrs. Dale's Dagboek, 17.30 Hoor spel. 19.00 Militair orkest. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws. 20.25 Sport. 20.30 Gev. programma. 21.00 Vra gen beantwoording 21.30 Sport. 22.00 Verzoekprogramma. 22.30 Gev. programma 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten. 23.20 Dans muziek. 0.05 Voordracht. 0.20 Lichle muziek. 0.56 Nieuws. N.W.D.R. 309 m. 12,00 Gev, muziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 15.50 Piano recital. 16.10 Klassieke muziek. 16.40 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws. 20.00 Symphonie-orkest. 21.45 Nieuws. 22,10 Sopraan, bariton en piano. 22,30 Causerieën en hoor spel. 24.00 Nieuws. 0.30 Dans muziek, 1.15 Muziek tot mórgen vroeg, Brussel, 324 m. 11.45 Gram.muziek, 12,30 Weer berichten. 12.34 Voor de landbou wers. 12.42 Gram.muziek. (Om 12.50 Koersen.) 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.30 Gram.muziek. 13.45 Lichte muziek. 14.00 „II Ma- trimonio segreto", opera, (gr.pl.) 16.20 Gram.muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Franse les. 18.15 Gram.muziek. 18.25 Fi nanciële kroniek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gx'am.muziek. 20.00 Omroepox-kest. en solisten. 21,00 Amusements muziek. 21.40 Gram.muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Orgelspel en gram. muziek, 22,55 Nieuws, Engeland, BBC European Ser vice, Uitzending voor Nedexdand. 8,008.15 Engelse les voor be ginnelingen. (op 464, 49 en 42 m.) 22,0023.00 Nieuws. Engelse les voor gevorderden, (op 224 en 49 m.) (Advertentie) - O hernia at - I N K O ÓP"b GOUD en JUWb'LEN PREDIKBEURTEN 22 Februari Grote Kerk, Ned. Herv., 10: ds. Valelon. Duinoordlterk, ing. steeg Parkstraat, voor jongeren, 10: mevr. Dieters. Aula Ned. Lyceum, Willem- it, jeugdkerlq' 10: dhr. Van Gennep. Willemskerk, 10.30: ds. Lugiiglxeid. Moerwijk. Samen werken de Kerken, Roemer Vissclxerstr, 11-1, 19.30: ds. Meihuizen. Waalse Kerk, 10.30. Pasteur de -Waiteville. Geref. Kerk, 's-G raven Iiilge-Oost, Wester- kerk, L. Beestenmarkt 86, 10: ds. Hoekstra, 17: ds.i v. d. Brink. Oos- terkerk, Z.O. Buitensingel 232a, 10: ds. Gilhuis, 17: ds, Attema. Noorder- kerk, Sehuytslraat 11, 10: ds. Tim mer, 17: ds. Uilhuls- Maranatha- kerk, Van iteuiszstraal 6, 10: ds. der Speiq 17: ds. Timmer. School, Van NSjenrodestraal 16, 10: ds. Attema, 17: ds. I-loekstra. Geref. Kerk, 's-Gravenhage-Wcst, Nieuwe Zuiderkerk, Reitzslraai 203, 10: ds. I-Ioek, 17: ds. Kuiper. Westdumkerk, Hanenburglaan 122, 9 en 10.45: ds. Reeskamp, 17: ds. Hoek. Valkenbos- kerk, Zuiderparklaan 2, 9 en 10.45: ds. Rietveld, 15.30 en 17.15. ds. Nomes. School, Zonneblöemsir. 70, 8.45: ds. Kuiper, 17: ds. Nijenhuis, legeipred. Geref. Kerk. 's-Graven- hage-MocrwIjk, Mirtekerk, Vier- heemskinderejistraat 91, 9 en 10.45: ds. Pol, 15.30 en 17.15: ds. Kóoistra. "rcref. Kerk. 's'-Gravenhage-Zuid, .aakkerk, Allard Plersonlaan 46, 0; ds. Boukema, 17: ds. Van der Spek. Ver. van Vrijz. Herv., Hout- rustweg, 10:30: ds. Brinkerink, van OostvQorne.i' De Carpentierstraat, Oostvoorne.l De Carpentierslr., 10.30: dr. Smits en koorz. Zonnebloemstr., 10.30: ds. Hoevers. Luthérkapel, Haversehmldl.straat, 10,30: ds. v. d. Mey. Rem; Geref. Gem.. Laan, 10-30: v. d Guchte, Aula Vlierboom- ...•aat 3(>'S, 10.30: rnej. dr. Klink; Doopsgezi Genu, 10.30: ds. Tuminga; Fed. Vrijz. Kinderkerlc, De Caipen- lierstraat 141d, 12: rnej, Wiardi Beekman. Houtrusuveg '3, 12: mcj. Hoogland. Ned. Prot. Bond, Muzen- str. 4, 10.30: mevr. ds. A. Mankes- Zernlke, van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk, Centrum, Snoekslraat 21, 10,30 en 17: ds. Nieuwenhuyze. Oost: Bllderdijkschool, Pasteurslraat, 10 en 17: ds. Polman. West: Pomona- plein, 10.30 en 17: drs. Van C-ende- ren. Zuid: Moerwijk (school Roemer Visscherstr.), 9: ds. Polman, 15.30: ds. Nieuwenhuyze. Schev.; Doorn straat 170, 10 en 17: ds. Van Raven- swaay. Chr. Gem., Veenkade 48, 10: dhr, Staalman, v. Huizen, 19.30: dhr. Nieuwenhuysen. Chr. Gemeente „Gemeente Gods", Koningstraat 561, 10 en 19: dhr. Visser. Van Speyk- straat 153, 10.30: Jeugddienst, 15.30: dhr. v. cl. Woude, Pinkstergemeente Salonboot „Watergeus"", Laakbrug, 10: dhr. Schat (H.A.), IS: mevrouw Rademaker. Vergad. van Gelovigen, Dunne Bierkade 16, 10: Eredienst, 17: Prediking des Woords. Kerl; van Jezus Chr. v. d. Heiligen der Laat ste Dagen, Loosduinsekade 11, 10.30: Zondagsschool, 12: Geluigenisver- gadering, 17: dlxrn. Hesterman en V. d. Rijst. Hersteld Apost. Zending Kerk, WUlemstraat 69, 10 en 17: Dienst. Nieuw Herst. Apost. Zen- dinggem., Terweslenstraat ,105, 10: Dienst. Verg. van Gelovigen, Rozen- burgstraat 7, 9.30: Dienst. Vrjje Evang. Gen»., Z.W. Buitensingel 112, 10 en 17: ds. Verboom. Baptïsten- Genu. Z. Binnensingel 10, 10: dhr. Gebet, 17: ds. Louw, 1S.30 en 20: Jeugdsamenkomst. Christian Science Andries Bickerweg. I-Ioll. d. 9.4o, Eng. d. 11.15. Onderwerp; Gemoed. Leger des Hei Is, Prinsegracht 57, 10 en '19.30: Maj. Bosveld. Leger (les l'Ieïls, Linnaeusstraat 207, 10 en 19.30: Kapte Doetjes. Wijkgeb, Korte Molenstraat '25, 10 en 19.30: Kapt. Nieuwland, Steynlaan 150, 10 en 19.30: Maj. Kerkman. Jac. Cats- straat 240, '10 en 19.30; Maj. Doek. Wassenaarsestraat 2C, 10 en 19.30: Maj. Kappers. Ned. Leger des Heils, Volksgebouw, 10.15 en 19.30: Bijeen komsten. Leid.: Komm. en mevrouw Fabre-Cranslon, van Groningen en off. uit Nederland. Nat. Reddings- - leger, De Constant Rebeequeplein 7, 10 en 19.30: Kapt. de Winter. Deut sche Ev. Kirehe. Bleyenburg 5, 10.30: Pf. Kaetzke. Oucl-Katlu Kerk, God. Sloot 7, 10: Hoogmis. Vrye Katli. Kerk, Rielzangerlaan 2A. 9: Gespr. H. Mis, 10.30: Gez. H, Mis. Orthodox Kath. Jierlc, MargcisL- siraat 3, 10,30: 1-1. Liturgie, 17: Ves pers. The English and American Episcopal Church, Timorstraat 1-15, Holy Comm. 8.30, Morning Prayer 11, Evening Prayer 17. Gebouw Zee straat 59, 10.30: ds. Van Haasen v. Ind. gerepatr. Quaker, wijdings- saménk.. Stadhouderslaan S, 10.30:. Wijdingsdienst. Jehovah's Getuigen, NIeuwstraat 26, 9.45: dhr. Klapmuts; Rijswijkseweg 336, 19: dhr. Stein- fort; jRuysdaeistraat 2, 18.30: dhr. Scheel; scnool Vissershavenslr. S3, 16: dlir, Vreugdenhil. Seh'evcnlngen: Ned. Herv. Genu, Oude Kerk, Keizerstraat, 10: ds. De Vries, van Hilversum, 17.30: ds. Molenaar. Gemeentemuseum, Slad- houderslaan, 9 en 10.30: ds. Van Heerden. Leidschendani: Ned. Herv. Kerk, 9 en' 10.30 ds. Van Leusden, 19: ds. Veldkamp, van Den Haag. Geref. Kerk, 10 en 17: ds. Boss. Wassenaar: Rem. Geref. Gemeente Joh.huls, Sehouwweg 72, 10.30: prof. Slrks, van Leiden. Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10: prof. dr. Van Ruler, van Utrecht, 19: ds. Beker (Jeugd dienst) Kievitkerk, 10: ds. Wiersma. Deylerhuls, 10.15: ds. Beker, Geref. Kerk, Zljllaan, 10' en 17: ds. Fcvinga. Blóemeamplaan, '10 en 17; ds. Van Duinen. Ned. Prol. Bond, 10.35: dr. Faber. Rijswijk: Ned. Herv. Kerk, 9.30: ds De Boer, IX: ds. Tamminga, 17: ds. Van Leusden. 19.30: ds. De Boer (H.A.). Gerei'. Kerk, 9 en 10.45: ds. Van Popta, 17: ds. Spier. Voorburg: Nod. Herv Oude Kerlc, 9: ds. Karres. 10.4a: dr. Elderenbosch, 17. ds. Hoekort Noorderkerlc, 11: ds. Karres, 19: ds. Karres. Jeugd- kerk Dienstgebouw, 19.30: dhr. Wil brink. Geref. Kerk, Laan van Oos tenburg, 9 (O.): ds. De Graaf, 10.45 <W.): ds. De Graaf, 16.30: ds. Mul der. Noordérkerk, 9.30: ds. De Vries, 16.30: ds. De Graaf. Groen van Prin- sterersehool, 16.30: ds. De Vries. Geref. Kerk, Franse Kerkstraat. 9: Cand. v. d. Kwast', 17.45: ds. Van Raalte, van Harderwijk. Ver. van Vrijz, Godsdlenstigen, 10: Dienst v. jongeren. Pr, Alhertlaan 14, o.l.v. ds. Bierman, 11: ds. Bierman, 19,30: ds. Tuininga, v. Den Haag. Ver. van Gelovigen, Sophia Kleuterschool, 10: Eredienst, 17: Prediking des Woords. Loosduinen: Ver. van Vrijz. Godsd. I-Ierv., school Julia,nastr. 42, 10.30: ds, Visser. Ned. Herv. Kerk, Dorps kerk. 10: ds. Van Loon, 17: ds. Burgy, van Den Haag (Jeugdd.). Bethelkerk, 10.30: ds. Nijenhuis, 18.30: ds. Den Hertog. Kinderkerk, gebouw De Schuilhoek, 10: dhr. Sonneveld. Oud-Rosenburg. gehoor zaal, 9: Leesdienst. Leger des Heils, Gem. Bewaarschool. Wïlhelmlnastr„ ingang Kijkduinsestraat. 10: Heïli- glngssamenkomst. 19,30: Verlossings- samenk.. belde o.l.v. kap. De Bruin. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, 10: ds. Prins. 17: ds. Vogelaar. Leijenburg- kerk, 10: ds. Wierda, 17: ds. Prins. Paaskerk, Maarsbergenstraat, 9: ds. Vogelaar, 15: ds. Wierda. Zondngocli tcudbije.enkomsten Spir. Eth. Stichting, Molenslr. 51, '10.30: dhr. Van Brandwijk, v. Schie dam. „Harnionia". De Ruyterstr. U, 10.30: dhr. Harkink. „Waarheiu, Liefde en Trouw", Delftselaan 56, 10,30: dhr. Hogervorst. „Dienende Liefde", Groot Hertoginnelaan 231, 10,30: dhr. v, d. Hoek. Spir, Gem. „Verneox", Prlnsestraai. -14, 10,30: dhr. Zinsmeest.cr, van Delft. Intern. Soefi-Bew. Univ. Eredienst, De Ruy- terstraat 67, 11.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 10