ROTTERDAMSE DRINKWA TERLEIDING ALS REDDER IN DE NOOD Moet de wetenschap werkelijk wreed zijn? Vrijwel geheel overstroomd gebied wordt vanuit de Maasstad van drinkwater voorzien Het transport was het grootste probleem Onderzoek naar aard en omvang van vivisectie in Nederland Geheel een krant gewijd aan Vermeer-v. Meegeren Om te helpen in Holland: Denen legden afstand van 80.000 km af Na het water thans zand en slib in het Park Zaterdag 21 Februari 1953 9 Nadat in de rampnacht en de daarop volgende dagen duizenden hectare grond door millioenen kubieke meters zout water was overstroomd, tienduizenden deelnamen aan de ongelijke strijd „natuurelementenmens", kwam als één van de eerste nood kreten uit het ramgebied: AM ER 11 op de 2 e étage van het kantoor van de Drinkwaterleiding aan de Honingerdijk is inge richt als ..Stafkwartier". Daar ratelen telefoons, nu reeds ruim veertien dagen, het gehele etmaal. De heer Luiken en zijn staf regelen vanuit dit hoofd kwartier de expeditie van duizenden tonnen drink water naar het noodgebied. Alle waterleidingbedrij ven ten Zuidwesten van Rotterdamwerden uitge schakeld, het gebied werd volkomen onder zout wa ter gezet. Na de eerste noodkreet werden onmiddel lijk door de Rotterdamse Drinkwaterleiding maatre gelen genomen om hulp te bieden. Tankschepen voe- Terwijl de bevolking in het ramp- i wagens gemonteerde watertanks, die gebied schoon genoeg had van het „de nog bewoonde buurt" afrijden, vele water, dat dorpen en polders Alle transporten worden zo ratio- blank zette, ontstond in hetzelfde ge- I neel mogelijk uitgevoerd. Daarom bied op de ramp-Zondag reeds een komen, zo enigszins mogelijk, alleen ren kris-kras naar het rampgebied. Na enkele dagen, toen de toestand iets overzichtelijker was geworden, werd de regeling van de watervoorziening van Rot terdam tot Middelburg toe volgens vastomlijnde plannen voortgezet. Een en ander was mogelijk door de spontane medewerking van verschillende rede rijen, die welwillend grote tankschepen ter be schikking van de DWL stelden, terwijl van het leger watertankwagens voor de distributie van het drink water op de Zuidhollandse eilanden-wegen rondrij den. De heer Luiken bespreekt met één van zijn assistentenaan de hand van de stafkaart, vervoers problemen. nijpend gebrek aan zoet water. Er waren, vanaf Goeree en Schouwen, toen nog geen communicatiemidde len. De noodkreet werd op aken en daken geschreve.n, in de hoop, dat vliegtuigbemanning ze zou opmer ken. Inderdaad gebeurde dit. Onmid dellijk zag de Directie van de Rot terdamse Drinkwaterleiding de ernst van de toestand in. Het eigen Water werk was in de rampnacht, zij het met grote moeite, behouden geble ven. Het buizennet was licht bescha digd. waardoor de toevoer van drink water naar enkele delen van de stad (voornamelijk het Westen» slechts met grote omwegen mogelijk was. Reeds enige tijd zijn de herstellingen aan het buizennet zo ver gevorderd, dat in Rotterdam het normale trans port van drinkwater weer verzekerd is. Het publiek heeft feitelijk weinig van de storing gemerkt: alleen op de eerste dagen was de drukverlaging oorzaak, dat vele bovenverdiepin gen zonder water kwamen. Ondertussen werd op het kantoor van de Rotterdamse DWL een orga nisatie uit de grond gestampt, die de noodgebieden van het noodzakelijke zoet water voorzag. Heel vaak met gevaar voor het leven van de beman ning voeren de kleine tankbootjes van de DWL, de stormen trotserend, naar Brouwershaven, Zierikzee, en alle andere nog bruikbare aanlegha- vens. Dag en nacht waren zij in de weer en aldus hebben de tankboot- bemanningen in niet geringe mate bijgedragen tot de voorziening van primaire levensbehoefte. Op de te rugreis werden vluchtelingen meege nomen. In deze vorm kon de hulpverlening niet blijven voortduren Zij was op deze wijze niet doeltreffend genoeg. De behoefte was groter dan kon wor den gedekt. Contact werd gezocht j met rederijen, die grotere tankboten i afstonden. Van Ommeren, de Ver- j enigde Tankreders, de Shell en de I B.P. Holland stonden één of meer boten af. De „vloot" bestaat daar- door thans uit 11 moederschepen, variërend in grootte van 300 tot 1500 j ton, terwijl daarnaast 9 kleinere tankschepen „locale diensten" ver- richten. De grote boten komen in Rotter dam tanken en hevelen in de regel onderweg een gedeelte in kleine tankbootjes over. Deze varen dan naar de plaats, waar het water nodig is en pompen het water in op vracht- de grootste tankboten in Rotterdam nieuwe voorraad halen. In gevallen, dat daardoor een gemeente zonder water zou komen te zitten, komen ook kleinere schepen naar Rotterdam om de betreffende gemeente op tijd te kunnen voorzien. Voor de Hoekse Waard en het eiland Voorne en Putten zijn 14 mi litaire wagens ingeschakeld. Bij Wieldrecht en Numansdorp liggen doorlopend tankers, waar de auto's tanken; bovendien is het in tact ge bleven tappunt te Spijkenisse hier voor beschikbaar. De organisatie loopt, indien het weer niet tegenwerkt, prima. In de „operations-room" hangt een grote „stafkaart", waarop de bewegingen van de schepen in de Zeeuwse en Zuidhollandse stromen en de wagens op de eilanden vrijwel op de minuut worden bijgehouden. Wanneer geen telefonisch contact, somstijd met be hulp van de mobilifoon, mogelijk is, wordt Scheveningen radio ingescha keld. Naar Zierikzee Met de 120 ton metende „Abcoude" van de Ver. Tankrederij voeren wij mee naar Zierikzee. Kapitein Mari- nus van der Dussen, die nu twee jaar op deze boot het bevel voert, vertel de ons, dat hij sedert Maandag 2 Fe bruari onafgebroken water heeft ge varen. De eerste week was hij niet uit zijn kleren geweest, evenmin als zijn trouwe assistent Barneveld. De moeilijkheden om de haven van Zie rikzee in en uit te komen, hebben wij zelf meegemaakt. Alleen bij stil staand water is dit mogelijk. De stroom is, zowel bij eb als vloed, zo hevig, dat anders het gevaar om op de kant te worden geslingerd zeer groot is. Met smart werd de „Abcou de" reeds verwacht. Nauwelijks had hij gemeerd of wij zagen de in de omgeving nog wonende bevolking met teilen en emmers aan komen lopen. Na vier minuten was Ie eer ste auto ook reeds aanwezig. De „Abcoude" hevelde zijn inhoud voor het grootste gedeelte over in een kleinere in Zierikzee liggende boot en had daarna weer moeten vertrekken. Het bleek niet meer mo- I gelijk, want door de mist zat Zeeland plotseling potdicht. I Daardoor kwam er deze week eni- De slang op één van de tankbo ten wordt afgerold. Jaarvergadering Veiling Barendrecht Tijdens de jaarvergadering van de veiling Barendrecht bleek dat de omzet over 1952 groter was dan over 1951. De omzetcijfers waren resp. f 9.333.931 en f 9.185.758. De voor zitter maakte verder gewag van de bouw van een derde koelhuis en van tien kopersloodsen. In verband met de nationale ramp werd besloten voorlopig af te zien van de bouw van een nieuw veiling gebouw. Met algemene stemmen werd besloten een bedrag van f 10.000 te storten in het Rampenfonds. De 203 aanwezige leden deden daar hun gulden presentiegeld bij. WASHINGTON. President Eisen hower heeft Vrijdag het Amerikaan se congres verzocht te verklaren, dat het alle uitlegging van internationale overeenkomsten, „die zijn verdraaid om de onderwerping van vrije vol ken tot stand te brengen," verwerpt. daag de familie Seckes uit Klun- dert. Het zijn watersnoodslacht offers die zich eerst gisteren voor deze reis hadden aangemeld. LEVEN voor LEVEN TVIVISECTIE betekent, strikt genomen: snijden in het leven(de), maar onder dit begrip rekent men tegenwoordig de meeste we-' ten schappelijke en semï-wetenschappelijke physieke proeven op levende wezens, zoals bevriezings-, verlammings-, honger- en dorst-, para- biose-, gas-, verbrandings- en hamerproeven. De anti-vivisectie ge dachte, die zich dus fel tegen dit soort experimenten keert, berust op twee grondprincipes: dat van de dierenbescherming en dat van de volksgezondheid. Aldus leidde de propagandist van de Anti-vivisectie stichting, de heer Groen, het gesprek in. De kardinale vraag, die voor de aanhangers van de a.v.s.-gedachte in 't geheel geen vraag meer is, luidt: is het verantwoord om leven op te offeren teneinde inzicht in het leven te krijgen? Verreweg het grootste gedeelte der beoefenaren van de medische en biologische wetenschappen en hun practijk, menen van wèl. Aan de proefnemingen van de vivisectoren ten behoeve van de bestrijding van kanker, rheuma, asthma, exzeem en andere ziekten, die nog steeds volgens onze zegsman deson danks hand over hand toenemen, vallen in Nederland jaarlijks niet minder dan 15 millioen levende, weerloze dieren ten offer! De A.V.S.- stichting stelt zich nu als (voorlopig) doel in een nieuwe Dierenwet. waarvan het ontwerp door mr. dr. Hugenholtz bij de mi nister is ingediend, bepalingen te doen opnemen, die de vivisectie be perken en onder een wettelijke re geling en controle brengen. De hui dige "wetgeving staat immers pijni ging van dieren toe, mits deze met „een redelijk doel" geschiedt. Voorts streeft de stichting al ge ruime tijd naar de vestiging van een bijzondere leerstoel in de vivisec tie-vrije geneeskunde aan één der universiteiten. Haar ammunitie heeft de stich ting steeds in ruime mate kunnen putten uit officiële medische publi caties, proefschriften e.d. en vooral ook uit buitenlands bronnenmate riaal. Thans heeft men een research in ge stagnatie in de drinkwatervoor ziening. die men Donderdag en Vrij dag heeft trachten te hersteilen. Uit gesprekken met autoriteiten in diverse gemeenten bleek ons, dat de waardering voor de prestaties van de Rotterdamse Drinkwaterleiding (en degenen, die haar hielpen) zeer groot is. Het wil ons voorkomen, dat de DWL inderdaad iets groots heeft ver richt en een compliment aan al het personeel, dat zich veel opofferingen heeft getroost, zeer zeker op zijn plaats is. Het Rotterdamse drinkwater is vol komen zuiver en behoeft, mits direct uit de leiding getapt, geen enkele be handeling meer te ondergaan. Het water voor de noodgebieden wordt uit voorzorg een weinig gechloreerd, opdat het op zijn weg in bussen of emmers geen gevaar kan opleveren. De hoeveelheid, die Rotterdam boven rond "ToOlf'm3:Pr°voor8erhet ^bedrijf i eindigende met Juni 1951 „de heren Meurice en Van Vaeren dat geen bezwaar. Alleen dat bel"gh publiceren een scheikundig studie-onderzoek naar aanleiding van I de vervalste Vermeer's" Vervalsingsaffaire bezorgt rechters slapeloze nachten Vermoedelijk ter gelegenheid van het in Januari 1953 n i e t-doorgegane en sindsdien verschoven proces Van Beuningen—prof. Coremans over „Valse Vermeer's of echte Van Meegeren's" heeft Le Phare-dimanche te Brussel een nummer doen verschijnen van vier pagina's met illustraties, alle gewijd aan dit zeker interessant doch onverkwikkelijk geworden onderwerp. De gevolgde lijn is: voorop gaat een beknopte geschiedenis van de ganse affaire, beginnende met het jaar 1937, als dr Bredius in de Burlington Magazine de vondst van de Emmaüsgangers wereldkundig transport baart nogal eens zorgen. ROTTERDAM. Vandaag is de taak ten einde van de 35 man van de Deense Burger Bescherming, die veertien dagen lang geholpen hebben bij liet werk in de noodgebieden. De had meegenomen uit Denemarken heeft de tijd van hun verblijf in Hol land steeds ongebruikt, voor hotel Regina in Rotterdam gestaan. Het gehele verblijf van de Denen commandant, sectie-leider Knud M. j in Holland is door henzelf bekostigd, Nielsen, vertelde, dat de Deense chauffeurs met 15 vrachtauto's een afstand van 80.000 km hebben afge legd, dat is twee keer de omtrek van de aarde. Hun taak was voor een groot deel het vervoer van geschenkzendingen van Schiphol naar Rotterdam en van Rotterdam naar de noodgebieden. Naar schatting voor 2 millioen kg aan goederen werden vervoerd. Ook hebber) ze in Zeeland geholpen bij de evacuatie. Hoeveel mensen ze hebben vervoerd weten ze niet bij benadering: Er was geen tijd ze te tellen, vertelde men laconiek. Op sommige plaatsen ging het met de wagens dwars door het water. Be schadigingen aan de wagens zijn ech ter niet voorgekomen, de kraanwa gen die men voorzichtigheidshalve Mr Van Walsum viert 53-ste verjaardag Vandaag viert burgemeester mr G. E, van Walsum zijn 53-ste ver jaardag. Op het raadhuis hebben in de ochtenduren de heren wethou ders en hoofden van dienst de jarige burgervader gecomplimenteerd. Ver der geen bijzonderheden, deelde men ons van de zijde van het ka binet van de burgemeester mede, het is, ook voor de jarige, een ge wone werkdag. ook het benzinegebruik en het hotel- vei blijf. Zondag maken zij een boot tocht, Maandag houden zij met hun auto's een défilé in Den Haag en Dinsdag vertrekken ze naar Dene marken. Zilveren wal-hofmeester bij de Lloyd Bij de ontvangst in de met vele bloemstukken versierde kantoor-can- tine aan de Lloydkade, ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum in dienst van de Kon. Rotterdamsche Lloyd van de heer L. A. C. van Heek, walhofmeester, werd de jubi laris hartelijk en met bijzonder waarderende woorden toegesproken, o.m. door zijn chef de heer G. J. M. Moussault, inspecteur van de civiele dienst, de heer F. van Harten, res taurateur van de „Willem Ruys", na mens het varend personeel (civiel personeel), en de heer ir P. van Overbeek, inspecteur van de tech nische dienst. Een leren club-fau teuil. een tapijt en een portefeuille met inhoud vergezelden de vriende lijke woorden. Tijdens de hierna volgende druk bezochte receptie kwamen twee di recteuren van de Lloyd, de heren Th. A. W. Ruys en B. E. Ruys hun wal hofmeester die in de loop der jaren in zijn veelomvattende werk altijd meer heeft gedaan dan hij moest doen, hartelijk complimenteren. Dr Bredius is dood; H. Wendland rechtvaardigt hem in een uitvoerig artikel, maar hij zegt toch: „Kunst kenners moeten meer en meer gaan samenwerken met wetenschappe lijke scheikundigen bij de al- of niet-verwerving van een schilderij". Wendland heeft in 1938 de Emmaüs gangers in Boymans bewonderd, maar de vervalsingenfilm van het Stedelijk Museum te Amsterdam (zomer 1952) heeft hem niet hele maal overtuigd. Hij haalt er Van Meegeren's „Moeder en kinderen" van 1942 en „De Voetwassing" bij, wier formaat en onderwerp vreemd zijn aan het wezen van Vermeer. Van Meegeren nu, vindt Wendland, is geen copiïst 't en zij van zichzelf) doch een scheppend kunstenaar, zij het dan met onzuivere (exploitatie) doeleinden. De heer Jan Vlug heeft een vraag gesprek toegestaan over zijn recupe ratieweek te Nice, vanwaar hij o.m het beruchte kannetje meebracht, dat men nog kent van de Emmaüs gangers. Van Meegeren's villa aldaar is echter door velen na hem ook bezocht, o.a. door de heren Decoen en Coremans, die tegenwoordig zo fel tegenover elkaar staan wat hun mening betreft. Het is de hr. Vlug onbegrijpelijk, dat prof. Coremans in de villa van Van Meegeren nog een doek heeft kunnen ontdekken van de afmetingen van Het Laat ste Avondmaal! Op een goede dag zal Neder land nog trots (moeten) zijn op zijn.... twee Vermeer's. besluit de heer Vlug niet zonder ironie; „het wachten is op een aparte tentoon stelling van Vermeer's en Van Mee geren's; dan zal men kunnen lachen net als bij de Marx' Brothers! Het proces oni Van Meegeren heen is immers niet serieus meer!" Het „klimaat" van geheel de af faire is nog een studie van de heer A. Hoogenrijs, terwijl scheikundige bijzonderheden van de heer Ch. Meurice de overige kolommen vul len. De achterpagina wordt ingeno men door een studie van André Mal- raux, die in de laatste tijd veel in Arts publiceert, over zijn kijk op Vermeer, en een brief van de anti quair-expert Van Hove „Een der „EERBIED VOOR HET LE VEN" is het motto van de voor lichtingsavond. die de Anti- Vivisectie Slichting Woensdag avond 25 Februari in zaal 1 van het Beursgebouw organi seert. In een lezing met film zal de aard en omvang van de vivisectie in Nederland behan deld worden. Over het onder zoek hiernaar, dat zij tijdens 'n kruistocht door ons land in het afgelopen jaar ingesteld heb ben, vertelden de presidente van de stichting, mej. mr M. Stuart en het hoofd van de afd. pers- en propaganda, de heer W. Groen ons nadere bijzonder heden. Nederland ingesteld, o.m. met het doel het door de tegenstander zo veelvuldig aangedragen nuttigheids motief en noodzakelijksargument van vivisectie te ontzenuwen. Voor de bollen. Een van de meest spectaculaire resultaten van dit onderzoek lever de het bezoek aan een laboratorium in de bollenstreek op. Hier tracht men het virus van zieke bloembol len te isoleren; met dit virus wor den honderden konynen en mar motten, die in de welvoorziene proefdierenstallen opgehokt zyn, in gespoten. Wanneer het virus „aan slaat", krijgen de dieren de hals snede, waarna men ze laat dood bloeden. Uit het opgevangen bloed bereidt men het anti-serum ter be strijding van bloembollenziekten. De beste ras-exemplaren werden opgefokt en vertroeteld en kregen koos-naampjes, doch de nakomelin gen van Dick.y. Jopie en Vosje ver dwijnen steevast naar de vivisectie tafel. In hoeverre de menselijke ge zondheid met dit soort proeven ge diend wordt, is voor ons de grote vraag, aldus de heer Groen. Te meer, omdat bijv. ir. O. Cleveringa, Rijkslandbouwconsulent te Zutfen na een diepgaand onderzoek ver klaarde, dat de ziekten van mens, dier en plant voor 99 toe zijn te schrijven aan de slechte toestand van de bacterie-arme bodem. De leveranciers In het algemeen steekt de huis vesting van de proefdieren in de stallen van de pharmaceutische in dustrie zeer gunstig af bij die wel ke men in ziekenhuizen óf univer siteitsklinieken aantreft. De heer Groen gaf van dit laatste enkele beelden, waarover men op de voor lichtingsavond stellig wel meer zal vernemen. In dit verband is wel in teressant te vernemen langs welke kanalen de medische wereld haar proefdieren schijnt te verkrijgen. De hoofdbron wordt gevormd door de vele obscure dierenwinkeltjes, die grote aantallen honden, konijnen, marmotten en muizen op bestelling en volgens massa-tarieven leveren. Zo ontdekte men dat eenzelfde die renwinkel, die reclame maakt voor „pijnloos afmaken van uw huis dier',' in een medisch tijdschrift per advertentie aanmerkelijke quanta proefdieren voor laboratoria etc. aanbood. Ook op mensen Hierbij blijft het niet, volgens on ze zegslieden. Ook op mensen wordt vivisectie toegepast. T.b.c.-pa.tiiën- Brazilië geteisterd door grote droogte RIO DE JANEIRO. Het Noord- Oosten van Brazilië wordt geteisterd door droogte, die de ergste is sinds vele jaren. Arbeiders in de zwaarst getroffen gebieden trekken naar an dere provincies, die nauwelijks de eigen bevolking een behoorlijk be staan kunnen verschaffen. De rege ring biedt hulp- op grote schaal. De minister van Landbouw, die een be zoek brengt aan het getroffen ge bied .zal verslag uitbrengen aan pre sident Vargas. Britse treiter vaart op rots; negen doden CAMPBELLTOWN. De Britse treiler ,,Richara Crofts" is Vrijdag bij de Hebriden gezonken. Gevreesd wordt, dat negen van de 12 op varenden om het leven zijn ge komen. Twee werden van een vlot gered met een reddingsbroek en de derde zwom 4 km door de woe lige zee naar de kust. De kapitein heeft ook geprobeerd zwemmend de kust te bereiken, maar heeft deze niet gehaald. Treilers, een vliegtuig en een fregat van de Britse marine zoeken naar de ver misten. Volgens de eerste berichten is de „Richard Crofts" in zware zee op een rots gevaren. Egypte zal waarborgen geven voor toestand bases in kanaalzone CAIRO. In diplomatieke kringen te Caïro wordt vernomen, dat Egypte Groot Brittannië tijdens de komende besprekingen over een ontruiming der Suez-kanaalzone door de Britse strijdkrachten waarborgen zal ver schaffen, dat de huidige hoge graad van militaire doelmatigheid der ba ses in dit gebied gehandhaafd zal worden. Een woordvoerder van het bureau van generaal Naguib heeft meege deeld, dat de Egyptische minister president heden een onderhoud zou hebben met de Britse ambassadeur Stevenson. Politici waren van me ning, dat Naguib aan Stevenson een nota zou overhandigen, waarin Groot Brittannië wordt verzocht onverwijld met het wegvoeren der Britse troe pen in de Suez-kanaalzone te be ginnen. Informatiebureau opgeheven Het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis afdeling Rotterdam, dat gevestigd was in de MTS wordt met ingang van Maandag 23 Februari opgeheven. Voor monde linge inlichtingen kan men zich tot 9 Maart nog wenden tot het kantoor Parklaan 12 kamer 6. Het adres van het Centraal Informatie Bureau i$ gevestigd Jan Evertsenstraat 1, in Den Haag. Dagelijkse bootdienst naar Zierikzee De N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij heeft een aanvulling op de nóoddienstregeling no 7, la ten verschijnen. Deze aanvulling bevat de Zondagdienst Rotterdam Hel levoetsluisMiddelharnisMelis- sant en de geheel gewijzigde boot- dienst naar en van Zierikzee. In overleg met de provinciale autori teiten wordt de bootdienst Rotter damZierikzee namelijk gewijzigd in een dagelijkse bootdienst Dor drechtZierikzee v.v. via Willem stad en Zijpe, met aansluiting te Zierikzee naar Burghsluis. In ver band met de getijden in de haven te Zierikzee wisselen de vertrektij den. ten, krankzinnigen en kraamvrou wen hebben reeds by herhaling als proefpersonen voor bepaalde „on derzoekingen gediend. Bij lessen in de nat. historie op een middelbare school heeft men reeds vivisectie op levende vissen geconstateerd. Dit alles is voor de a.v.s. stichting reden genoeg om haar actie onverminderd door te zetten. Een dikke laag zand en slib bedekt de vroegere speelweiden en de verscholen laan tjes van het park aan de Westzeedijk. Hoe- wel het park zo op het eerste gezicht er tamelijk droog uitziet valt een nadere ken- nismaking niet mee. Zelfs wanneer ge over de hoofdlanen loopt begint het slib zich vast te zetten aan Uw schoenzolen en na en kele minuten heeft U óf een gevoel, dat U op stelten loopt óf het idee. dat Uw schoei sel met lood is ge vuld. Arbeiders van de gemeentelijke dien sten zijn "daarom de zer dagen begonnen bepaalde gedeelten van het park af te zetten met prikkel draad. Slechts enkele harde wegen, die naar bereikbare gebouwen als Bellevue leiden, worden vrijgelaten. Een klein aantal bo men is ontworteld. Gelukkig maakt dit op het totale aantal weinig uit. Erger is, dat enkele singels voor een ge deelte zijn dichtgeslibd. Men zal deze singels droogleggen en de rom mel grondig verwijderen. Voor een leek is het merkwaardig te ver nemen. dat vrijwel alle vissen tij dens de overstroming van het Park in de singels zijn gebleven. Zij schijnen de modder in de diepste vele slachtoffers van 's heren Core mans' wetenschappelijke methoden." En hiermede eindigt deze uitvoe rige verzamelstudie, die het bar stensvolle dossier der nodeloos hoog- opgeschroefde vervalsingsaffaire komt completeren. Arbeiders zijn begonnen het park af te zetten met prikkel draad. kommen van de waterovervloed niet te verlaten. Er zijn dan ook weinig vissen omgekomen. In Parkzicht is de schade vrij groot. Het zal wel enige weken du ren voor de ravage zover is op geruimd, dat dit gebouw weer voor het publiek kan worden openge steld. Ook het park zelf zal nog enige tijd voor het publiek gesloten blijven. Doch zeker is. dat in het voorjaar het park weer even mooi zal zijn als voorheen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1