m HOEST? Sanapirin Griep? DAMPO den in het land in rouw gedompeld zijn omdat zij vader of moeder, kinderen, broers of zusters verloren hebben, mogen wij sa menkomen. Niettegenstaande zijn er in onze gemeente 418 woningen met 1742 bewoners door de watersnood getroffen. Doch niet één van onze inwoners is ons door de dood ontvallen. Wij vragen ons af: Waarom? Waarom is de ramp in Schouwen en Dui- veland, Goeree en Overflakkee, Hoekse Waard en andere gebieden zo geweldig ge weest en zijn er zoveel doden, terwijl hier niet enig verlies te betreuren is. Wij kun nen daar geen ander antwoord op geven dan dat Gods weg is in het heiligdom. Hij is wijs en wij moeten zeggen, dat God heeft gesproken. Niet alleen in de rampgebieden, maar tot geheel Nederland, en nu is het de taak van ons volk om God daar een ant woord op te geven. God is met Zijn oorde len over Nederland gekomen. Waarom Hij zijn oordelen zo krachtig heeft laten gelden in deze ramp. wij weten het niet. Maar Hij heeft gesproken in Amos 3 6 „Zal de ba zuin in de stad geblazen worden, zonder dat het volk siddert? Zal er een ramp in de stad zijn, die de Here niet doet?" Mocht het een roepstem zijn vanwege de afmakingen van het Nederlandse volk. Dat deze roep stem gehoord mocht worden door het ganse volk. Er is een eenheid geweest om te wer ken. Mocht er ook een eenheid komen om God, die gesproken heeft, te gaan dienen. God heeft niet voor niets gesproken. Hij heeft gesproken opdat het volk Zijn wet ten zou onderhouden en Zijn inzettingen zal naleven. Het gaat niet om de enkeling maar om het ganse volk; het is een natio nale ramp. Als we aan de andere zijde zien hoe er honing aan de roede verbonden is, hoe de Here de harten neigt tot hulp. Van Hem is het goud en het zilver en het vee cp duizend bergen. Hoe past ons nu grote dankbaarheid, omdat Hij onze gemeente heeft bewaard. Er is hard gewerkt. In de eerste plaats komt.de dank aan God die het werk gezegend heeft. De burgerij heeft alle krachten ingezet en de dijk is niet bezwe ken zoals in andere gebieden. Ik heb het werk niet van nabij kunnen zien, omdat ik zelf geïsoleerd was. Maar ik heb er van gehoord en alle lof voor degenen die hun krachten gegeven hebben. Wij danken God die ons bewaard heeft, en als wij straks bezig zijn aan de opbouw, dat wij het dan mogen doen in steildiepe afhankelijkheid van Hem, die is en die was en die komen zal en die ons gespaard en gedragen heeft. Wij danken nogmaals allen die hun krach ten hebben ingezet om erger te voorkomen, en wij hopen dat wij voor erger bewaard mogen blijven. De Burgemeester: Hiermede wil ik dit gedeelte van de vergadering beëindigen en wil ik U vertellen, dat wij een nauwkeurig verslag hebben gemaakt van hetgeen ge beurd is. Wij hebben dat tot een leesbaar verhaal gemaakt, dat met foto's van de ramp de volgende week in druk zal ver schijnen bij Drukkerij Corns. Broekzitter. Hierna werd de gewone agenda aan de orde gesteld. De notulen van de vergadering van 9 Januari j.l. worden ongewijzigd vastgesteld. De ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De heer G. M. Voogt bracht dank voor het prachtige verslag van de Directeur van Gemeentewerken over de werkzaamheden van het vorig jaar. Vastgesteld werd een praeventie-verorde- ning voor de brandweer. De heer Bodegom verzocht aan deze verordening de hand te houden. B. en W. stellen voor tot het telken jare voor de eerste maal bij de vaststelling der begroting 1954 een bepaald maxi mumbedrag beschikbaar te stellen voor sub sidie-verlening voor het jaar, waarop deze begroting betrekking heeft en het verzoek van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" om subsidie, aan te houden tot de behandeling der ontwerp-begroting 1954. De heer A. C. Boer zegt enige bezwaren tegen dit voorstel te hebben. Het is een feit, dat het aantal subsidie-aanvragen toe neemt, doch dr Drees heeft deze week in de Kamer een wijs woord gesproken, n.l. dat het Rampenfonds belast zal worden met de uitkeringen aan de slachtoffers. De regering kan dat alles niet regelen. Hier wordt dus iets aan het particuliere initiatief overgela ten. Dit moet ook zo zijn met de subsidie. Tegen Pro Rege zal wel niemand bezwaar hebben doch eerst moet alles op particulier gebied worden gedaan voor bij de overheid wordt aangeklopt. De Burgemeester zegt dat de handelwijze van de raad tot nog toe was, om zo nu en dan eens bedrag aan subsidie toe te kennen aan nuttige instellingen of zaken. Dit voor stel beoogt dit bij de begroting te regelen en alle aanvragen, die daarna binnenko men, op te schuiven tot de volgende be groting. Rampen e.d. zijn natuurlijk van deze regeling* uitgesloten. Dat moet direct bekeken kunnen worden. Wethouder J. B. A. Rook zegt het met de zienswijze van de heer Boer niet eens te zijn. Het Rampenfonds is ingesteld voor de slachtoffers van de ramp van 1 Februari. Met dit voorstel worden bedoeld allerlei verenigingen op cultureel en opvoedkun dig gebied e.d., die vaak een moeilijk be staan hebben. De subsidie zal 1 X Per 3aar worden vastgesteld. Het voorstel wordt daarna met algemene stemmen aangenomen. Besloten wordt om het subsidie t.b.v. de bijzondere kleuterscholen te verhogen tot f 25,per leerling per jaar. De heren A. C. Boer en J. C. Buising zeggen met dit besluit erg blij te zijn en Wethouder Rook zegt namens het College bijzonder verheugd te zijn dat dit voorstel kon worden aange boden. B. en W. stellen voor tot invoering van de schooli'adio als hulpmiddel bij het on derwijs aan de openbare en bijzonder lagere scholen. In de toelichting wordt gezegd dat de schoolfilm en schoolradio de laatste tijd op de voorgrond zijn getreden. De ontwa kende belangstelling voor de schoolradio is mede een gevolg van de doorwerkende on derwijsvernieuwing. De schoolradio voor ziet in een werkelijke behoefte, en is niet bedoeld om ontspanning te brengen. Ze moet worden gezien als een aanvulling op de tot hiertoe gebruikte leermethodes. De volledig georiënteerden op het gebied van vooral geschiedenis, aardi'ijkskunde, na tuurkunde, muziek, schilder- en bouw kunst kunnen op deze wijze hun kennis aan de leerlingen doorgeven. Uit gehouden be sprekingen met de schoolhoofden is geble ken dat de schoolbesturen in 't algemeen voorstanders zijn van de schoolradio. De schoolhooflen zijn van mening, dat het ge bruik van de schoolradio beperkt moet blij ven tot de leerlingen van de 6e, 7e en 8e klasse. Voor dit doel zullen 10 scholen een radio-aansluiting moeten hebben. 2 Scholen in Rijsoord, die niet op het radiodistributie net kunnen worden aangesloten zullen een ontvangtoestel moeten aanschaffen, waar van de kosten worden geraamd op f 300, per stuk. Een crediet van f 725,benevens de jaarlijks terugkerende kosten ad f 1251,20 wordt voorgesteld. Rode Hoestpoeders van Mijnhardt m Doos 30 ct. De heer B. v. d. Graaf zegt dit voorstel niet te kunnen steunen. Voor de bijzondere scholen heeft de raad niet te beslissen. Dat zullen de schoolbesturen wel doen. Die zijn verantwoordelijk. De raad is verantwoor delijk voor de openbare scholen. Hij acht het enderwijs aan de lagere scholen danig zwaar belast. Verder acht hij het voorstel, dat van 12 scholen spreekt, niet juist. Hem is bekend dat 1 school geen gebruik zal maken van schoolradio zodat dit aantal met 1 moet worden verminderd. Andere scho len weten van deze zaak niets af. Zijn be zwaren zijn ook gegrond op het feit, dat van de leraren voor de radio niets bekend is. Hij acht dit een zeer gevaarlijk puntje. De heer A. C. Boer heeft er bezwaar in dat de schoolfilm gelijk gesteld wordt met de schoolradio. Z.i. is daar groot verschil tussen. Dat de 3 hoogste klassen allerlei kundigheden moeten worden bijgebracht vindt hij niet nodig. Bovendien ontbreekt het persoonlijk contact met de leraar.Hij wil deze zaak eerst eens toetsen aan de practijk en wil er nog geen verantwoording voor dragen. De heer P. v. d. Spoel zegt dat de ver antwoordelijkheid van de raad voor het openbaar onderwijs z.i. niet verder gaat dan het benoemen van onderwijzend perso neel en stelt het voorstel van B. en W. zeer op prijs. De kinderen zullen door de school radio veel leren voor het gehele leven en wij moeten proberen hun opleiding zo vol ledig mogelijk te doen zijn. De heer J. C. Buising vraagt zich af of het nut zo hoog moet worden geschat dat de schoolradio reeds thans moet worden ingevoerd. Van de resultaten is nog niets bekend. Verder heeft hij zich afgevraagd door wat voor leerkrachten dit onderwijs wordt gegeven en heeft bezwaren tegen dit voorstel. Det Wethouder van Onderwijs, de heèr J. B. A. Rook, zet daar na in een knap be toog de voordelen van de schoolradio uit een. Hij zegt dat deze taak enkele malen werd besproken, met hoofden van openbare zowel als van bijzondere scholen. Direct bleek er veel belangstelling voor te bestaan. Daarop zijn de plannen van invoering be sproken. Dat te geven lessen minder van waarde zullen zijn ontkent spreker. Uit de practijk is bekend dat iemand zich gelukkig kan voelen wanneer hij weet, hoe een schil derij bekeken moet worden. Zo is het ook j met de andere vakken. Zelfs de onderwij zers kunnen van deze lessen, die door spe cialisten gegeven worden, veel leren. De scholen die zich niet willen aansluiten blij ven volkomen vrij. Het voorstel kwam hier niet dan na ernstig beraad en in het belang van het kind. Voor schoolradio bestaat zelfs nog meer belangstelling dan voor de school film. Het onderwijs in zijn geheel zal op een hoger plan komen en dat mogen wij onze kinderen niet onthouden. Hierna verkrijgen nog enkele leden het woord en ook de Wethouder van onderwijs, waarna het voorstel in stemming komt. De uitslag hiervan is: 10 voor en 7 tegen, zo dat het voorstel is aangenomen. Tot aanstelling in vaste dienst benoemt de raad de tijdelijke leraren van de Gem. Technische School G. de Reus en H. v. d. Dool. Tevens wordt de tijdelijke aanstelling van de leraar A. v. Meggelen verlengd. De heer W. Degelink te Rotterdam wordt be noemd tot leraar aan deze school. Besloten wordt tot het aangaan van geld leningen tot een totaalbedrag van f 1.300.000, Verder besloot de raad tot opheffing der „Stichting tot beheer en exploitatie van woningen" te Ridderkerk en tot aanwijzing als tak van dienst van het woningbedrijf, alsmede tot vaststelling ener beheersver- ordening van het woningbedrijf. Vaststel ling van een verordening, regelende de sa menstelling en de werkkring van de raads commissie voor het woningbedrijf. Bij de voorgestelde leden werd de hee r J. J. Fraanje toegevoegd, die eveneens deel zal uitmaken dezer commissie. Verder verleent de raad een blanco cre diet in verband met de watersnood op 1 Februari j.l. De heer B. v. d. Graaf zegt bezwaar te hebben tegen het wijzigingsbesluit no. 11 van de begroting 1953 omdat dergelijke za ken (plantsoenaanleg) niet per wijzigings besluit aanhangig gemaakt moeten worden. Verder wil hij de betreffende post nader zien toegelicht. De Burgemeester zegt dat deze zaak op de eerstkomende vergadering van de finan ciële commissie ter sprake zal worden ge bracht. De heer J. C. Buising stelt voor het pre sentiegeld van deze raadsvergadering te storten in, het Rampenfonds, waarmede alle leden zich accoord verklaren. Hierna ging de raad over in geheime zit ting. Enige opmerkingen over Psalmgezang in de Eerken der Reformatie. Zcals gezegd zullen we ditmaal beginnen met enige mededelingen te doen over liet merkwaardige bundeltje liederen, dat in 1539 te Straatsburg verscheen onder de titel: „Aulcuns pseaulmes et cantiques mys en chant" en dat bij de Franse gemeente van Straatsburg (toen een zuiver Duitse stal) in gebruik is geweest. Het is zo goed als zeker, dat Jean Calvin (Calvijn) de samensteller ervan is. Calvijn was in 1538 naar Straatsburg gekomen en werd al zeer spoedig voorganger van de betrekkelijk kleine gemeente van Frans- sprekenden aldaar. In tegenstelling tot de Duitse reformatorische kerken van die stad, die sedert 1525 zich in een steeds groeiend aantal liederen mochten verheugen, moest de Franse gemeente het tot dan toe zonder kerklied stellen. We zouden tenminste niet weten welk Frans lied daarvoor gebruikt had moeten worden: het was er niet. Calvijn moet in Straatsburg diep getrof fen geweest zijn door de gemeentezang van de Duitse kerken aldaar. Zijn gesprekken met de Straatsburgse reformator Martinus Bucer zullen hem nog meer gesterkt heb ben in de overtuiging dat gemeentezang noodzakelijk was in de hervormde ere dienst. (Ook op ander terrein kan aange toond worden hoe diepgaand de invloed geweest is van de Straatsburgse liturgie op die van Genève onder Calvijn.) Al in het jaar 1524 had Butzer Bucer) zich over liturgische vraagstukken uitgela ten en wel in zijn geschrift: „Grund und Ursach der Neuerungen" (Grond en oor zaak van de vernieuwingen). Over het zin gen zegt hij daar o.m.: „Degenen dan die het zingen in de gemeente Gods verwerpen, weten weinig af van de inhoud der Schrift en van het gebruik in de eerste, apostoli- Vijf en twintig duizend scha len in één partij kopen, dat doen wij ook niet iedere dag. Daar moest wel een bijzonde re reden voor zijn, inderdaad, want als wij deze schalen, geen schaaltjes, maar nesten grote schalen voor de nor male prijs 2.60 per nest van vier stuks hadden moeten verkopen, dan waren wij er rustig afgebleven. Maar denkt U eens in, de zelfde glazen schalen in vier maten, waar elke huismoeder nooit genoeg van kan hebben, geen aardewerk maar van mooi gevormd glas, een sie raad voor de tafel, en dat per nest van 4 stuks, meer dan een gulden goedkoper dan normaal! Zaterdagmorgen om 9 uur begint in onze huishoudaf- deling souterrain de verkoop van deze nesten schalen, vier stuks niet voor .2:60 maar voor ien scnaien, WINKELCENTRUM BINNENWEG. Te!. 29180 sche kerken, die steeds ook God met gezang hebben geloofd, waartoe dan in het bijzon der de Psalmen gebezigd zijn." Belangrijk is ook zijn verklaring: „Wij gebruiken in de gemeente Gods geen ge zang of gebed dat niet uit de goddelijke Schrift getrokken is (en dan, tot algemene stichting, in de volkstaal). Wel is de praktijk in Straatsburg niet geheel in overeenstemming geweest met Bucer's theorieën, zolang hij zijn invloed kon doen gelden in die stad, zijn er toch geen al te grote afwijkingen geweest. We zeiden al dat juist tussen 1530 en '40 de psalmen daar ter stede in steeds groter ere kwamen. Calvijn nu heeft de opvattingen van Bucer volkomen gédeeld. Uit de „Aulcuns pseaulmes et cantiques" blijkt hoezeer hij zich aan het principe gehouden heeft, dat alleen de Heilige Schrift bron zij voor het liturgische lied. Het bundeltje bevat name lijk 19 berijmde psalmen, gevolgd door de Lofzang van Simeon, de Tien Geboden (beide Schriftgedeelten berijmd) en het Credo, de Apostolische Geloofsbelijdenis, in proza. Alle zijn van noten voorzien, ook het Credo! Hoewel ons uitgangspunt voor deze arti kelenreeks de muziek is geweest, is het toch niet te ver afgedwaald wanneer we nog iets meedelen over de teksten. Allereerst rijst dan de vraag: hoe kwam Calvijn aan deze liederen? Met deze vraag staan we inderdaad voor een historisch raadsel. Het is namelijk zo, dat Calvijn de beschikking heeft gekregen over een aantal Psalmberij mingen van dp hand van de Franse hofdich ter Clément Marot, nog vóór dat deze lie deren in druk verschenen waren. Hoe Cal vijn ze in handen gekregen heeft is onbe kend, zeker is dat hij er dankbaar gebruik van heeft gemaakt. 11 er van heeft hij in zijn bundeltje opgenomen. De overige 5 be rijmingen zijn van de hand van Calvijn- zelf (ps. 25, 36, 46, 91 en 138). (Toen later in 1543. de reformator de beschikking kreeg over de gehele bundel van Marot in totaal 49 psalmen heeft hij de zijne laten vallen om die van Marot, die hij beter achtte, er voor in de plaats te stellen!) De oorsprong van de melodieën in het Franse Straatsburgse bundeltje ligt voor een goed deel in het duister. Vast staat dat dat Straatsburgse componist Matthaeus Greiter er enige melodieën (overigens reeds bestaande) zangwijzen er voor gele verd heeft. Zo vinden we er ps. 36 op de melodie die deze psalm thans nog heeft. Of ook andere Straatsburgse toondichters als Wolfgang Dachtstein en Symphorian Pollio voor melodieën hebben gezorgd, valt niet met zekerheid te zeggen. Wel kan men het betreuren dat enkele er van niet in de latere Geneefse bundel zijn overgenomen. (Dit geldt o.a. voor de wonderschone Melo die van ps. 51 uit deze bundel.) Wat echter ook onzeker en duister moge zijn in oorsprong van tekst of melodie, een ding staat zo vast als een huis, omdat we het n.l. kunnen constateren: dat is, de waarde van de noten. Het is jammer dat we niet zo'n melodie kunnen reproduceren; nu moet men ons maar op gezag geloven: deze melodieën bestaan uit hele en halve noten, om het maar populair te zeggen. Calvijn heeft dus in Straatsburg, evengoed als later in Genève, rhythmisch gezongen. Niemand behoeft daar ook maar een ogen blik aan te twijfelen. De gedrukte liederen bundels uit de vroege 16e eeuw zijn de on wankelbare getuigen daarvoor. Wie dus nu zijn psalmen wil zingen naar de notatie zoals zijn psalmboek aangeeft, voert daar mee geen nieuwigheid in. maar grijpt terug naar de eerste tijden van de Reformatie. Wie de psalmen zingt zó, dat elke noot van gelijke lengte is, zet daarmee een traditie voort die eerst in de 17e eeuw is ontstaan, in elk geval niet 16e eeuws is. Over de Nederlandse berijmingen een volgende maal. tegen kou - koorts - griep Koker 50 tabletten 80 ct - 25 tabletten 45 c* flünHmr PLAATSELIJK NIEUWS RIDDERKERK. Water behoeft niet meer te worden gekookt. Vanaf heden behoeft het drinkwater niet meer te worden gekookt. De kwaliteit is weer heel goed. RODE KRUIS COLLECTE RAMPENFONDS. Zaterdag 14 Februari is in onze gemeente een collecte gehouden ten bate van het Rampenfonds. Laat ons allereerst beginnen met de totaal opbrengst mede te delen: Deze is f 34.094,25. Over de wijken verdeeld, zien wij het volgende beeld: Rijsoord: f 12.727.01 Oostendam: f 1.562.55 Bolnes f 4.412,65 Ridderkerk f 8.300,13 Slikkerveer: f 7.091,91 Wij danken alle gevers, en allen, die medegewerkt hebben om deze collecte te doen slagen. De opbrengst in Rijsoord is indrukwek kend. Ook hetgeen de kleine wijkenals Oostendam en Bolnes gepresteerd hebben, is opmerkenswaard. Van meerdere zijden is ons de vraag ge steld: ..Wat zou Ridderkerk in totaal nu hebben opgebracht?" Dat is niet te zeggen. Velen hebben direct op de girorekening van het Rampenfonds overgemaakt. Zoals bekend, is in de kring van de Me- taalbond de regeling getroffen, dat de werknemers 9 x het uurloon afstaan, waar bij de werkgevers een zelfde bedrag bij passen. Bovendien zijn enige grote giften uit de bedrijven niet aan ons bekend. Maar wij willen wel een ruime schatting maken: Opbrengst collecte f 34.094,25 Opbrengst kerken f 20.000, Opbrengst uurloonactie f 80.000, Diverse giften f 10.000, totaal f 144.094,25 Daarnaast moet nog vermeld worden, het geen in natura geschonken is. Het werk van het damescomité is een bijzondere vermelding waard. Dagenlang hebben de dames gewerkt om het binnen- gekomene te verwerken. Nog steeds wor den goederen uitgedeeld. Wij eindigen deze mededeling met nog maals onze hartelijke dank uit te spreken aan alle gevers en medewerkers. De kwitanties voor de giften, die op de lijsten vermeld staan, zullen toegezonden worden. Dat kan nog wel enige tijd duren. NAMENS HET RODE KRUIS, F. SPREY. Waarschuwing. Het is al enige malen voorgekomen dat er lampen van de straatverlichting door de jeugd werden kapot gegooid. Ook reeds elementen van de nieuwe verlichting. De ouders worden dringend verzocht hierop toe te zien. De politie zal tegen dit vandalisme zeer streng optreden. S.W.G. Tijdens de spannende dagen, veroorzaakt door de watersnood, hebben de vrijwilli gers van de Gemeente Politie zowel als die van de Infanterie en Lua zich van hun beste zijde laten zien. Niets was hen te veel, hoe moeilijk en verantwoox-delijk de opdrachten vaak wa ren. Voor dit alles is de bevolking hen zeer dankbaar. In tijden van nood leert men zijn vrien den kennen. Dit kan, zonder enige uitzon dering op deze vrijwilligers van toepassing worden verklaard! Rotterdamse Bank betrok nieuw gebouw. Dinsdag werd het nieuwe gebouw van de Rotterdamse Bank aan het Raadhuisplein in gebruik genomen. Door de bijzondere om standigheden geschiedde dit zonder officiële plechtigheden. Toch lieten vele relaties van hun belang stelling blijken en een gx'oot aantal bloem stukken versierde het prachtige gebouw. De stand van deze bank is prima. Bij het gereed komen van het Raadhuisplein zal blijken dat de Rotterdamse Bank in het centrum van ons dorp staat. De aannemer, de fa. van Splunder te Rid derkerk genoot de eer dit kloeke pand te mogen bouwen en betoonde opniexiw dat ook dergelijk werk bij haar in goede han den is. De inrichting is wel in grote tegenstelling met het oude gebouw. Het kantoor ligt pi'achtig op het Zuiden en is voorzien van een schitterend meubilair. De Directeur be schikt over een prachtige kamer. En wat wel het voornaamste is: De kluis is braak- en bi'andvrij. Ridderkerk is met recht trots op deze nieuwe aanwinst! Rode Kruis nieuws. Met de vele buitendijks gelegen perce len heeft ook het Prinses Margrietgebouw vcor een deel in het water gestaan. De keu ken, linnenkamer en provisiekamer zijn ge heel ondergelopen waardoor niet alleen veel schade doch ook ongerief veroorzaakt is. Nadat het water verdwenen was, is di- x-ect met volle kracht het opruimingswerk aangepakt doch jammer is het dat de gehele bibliotheek vex-loren is gegaan. Een 400 tal boeken, die de patiënten de nodige ontspan ning gaven, is vernield. Zou het niet mo gelijk zijn als we thans, met elkaar, weer een aantal goede boeken bijeen brachten? Ridderkerk heeft prachtig geofferd voor het Rampenfonds. Nu nog een klein stootje voor de bibliotheek van onze patiënten. Kijkt U eens spoedig even Uw boekenvoor- raad na en mocht U niets hebben wat ge schikt voor de patiënten is, loop dan even een boekwinkel binnen en koop wat lec- bevordert mede een snelle genezing tuur. U zult er de patiënten zo'n ontzet tend groot genoegen mee doen. Bij de fi nanciële zorgen welke het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis al heeft voor de exploitatie van hel Prinses Magrietgebouw mag de extx-a uitgaaf voor de weder in orde brengen van de biblio theek niet gevoegd worden. Mag ik op Uw medewerking rekenen? Boeken worden gaarne in ontvangst genomen door de Di rectrice van het gebouw en door H. C. van Alphen, Churchillplein 13, Slikkerveer, tel. 256. Natuurlijk worden boeken gaax-ne bij U aan huis afgehaald, indien U dit aan laatst genoemde opgeeft. Vindt U het bezwaarlijk een of meer boeken zelf te kopen omdat U niet weet welke het beste voor de patiën ten geschikt zijn, dan stelt U eenvoudig een bedragje beschikbaar en wij zorgen voor de ï'est. Even met elkaar de schoudex-s eronder en de patiënten zullen U hoogst dankbaar zijn. Natuurlijk is er een gron dige reden voor het feit dat U nu een Jumbo-Speciaal kantelbed, serie 302, cata logusprijs f 69.- kunt kopen voor een prijs, die meer dan vijf en twintig gulden lager is dan normaal. Kunt U zich de weelde ver oorloven, als U toch een twee persoons kantelbed nodig heeft, om te wachten en later de helft meer te betalen? Nu koopt U zo'n kantelbed dat los staat van de wand en zonder moeite overal geplaatst kan worden. Geen beschadigde muren en vloeren meer, neen, ineens kant en klaarvoor het gebruik, waar U het ook neer wilt zetten. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze tweepersoons kantelbedden, die U zo gemakkelijk van de ene naar de andere kamer plaatst, met 15 jaar garantie en U koopt ze ^§$0 Ook in één-persoons ie leveren. Poslorders onder rembours. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 De Commissaris der Koningin bezocht onze gemeente. Op Woensdag 18 Februari kwam de Com missaris der Koningin in de Provincie Zuid Holland, mr L. A. Kesper, met de waarne mend chef van zijn kabinet, de heer J. C. Sillevius zich persoonlijk van de stand van zaken op de hoogte stellen. Door bezoek aan gebieden waar de nood groter is dan te Ridderkei'k, had de Com missaris niet eerder gelegenheid gehad een bezoek te brengen, doch het aan hem uit gebrachte rapport was aanleiding toch onze gemeente nog even in ogenschouw te ne men. De Commissaris heeft met de Burgemees ter het verloop der zaken nog eens nage gaan en heeft geconstateerd dat hier vlug en goed gewerkt was. Hij sprak de hoop uit dat het algeheel herstel der dijken spoedig zijn beslag zal kunnen krijgen. Dames! Vooral nn Hamea-Gelei voor Uw banden Overstroomde polders vallen droog. Tegen dit weekeinde zullen alle onderge lopen polders droog zijn. In de loop van de week hebben vele gezinnen reeds een aan vang gemaakt met het herstel en de schoon maak van hun huizen. Alles wijst er op dat het herstel met grote energie zal wor den aangepakt. Woensdagavond maakte de Burgemeester via de radiodistributie bekend, dat nog de finitieve x-egeling van de huisraadschade van de bevoegde instanties werd ontvangen. Zo vlug als maar mogelijk is zullen de getrof fenen door het gemeentebestuur worden in gelicht over deze zaak. Bouwvakarb eiders. Zij die hun zegelkaart 2e halfjaar 1952 nog niet inleverden hebben hiertoe nog ge legenheid op Zaterdag 21 Februari tussen 2 en 3 uur bij C. Heester, Ringdijk 44 (Dam steeg) Ridderkerk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1