Onhoudbare toestanden aan de Veenstraat Giften Nationaal Rampenfonds DANSEN VRIJDAG 211 ELüiibARl 1953 E rUBANTLA le blad pag. 2 ENSCHEDE Ruim twaalf honderd gulden! Benno Wolters vond jampotje met meer dan honderd gouden tientjes Eigendom van Joodse f amilie De 16-jarige Benno Wolters, jong ste bediende bij de Woninginrichting Van Dijk aan de Oldenzaalsestraat te Enschede, vond toen hü een kuil groef in de tuin achter de zaak een in grauw papier gewikkeld jampotje. „Kijk eens wat ik hier vind," riep hij naar zijn chef, de heer Van Veen en zonder 'zich te bedenken gooide hij het potje tegen een boom. Vol ver bazing zag hij, dal er een zwart zakje op de grond viel, tussen de scherven. Hij pakte het op en riep nog eens, maar nu veel harder „Moet u eens kijken wat ik hier vind!" Het zakje zat vol met gouden tientjes en gouden vijfjes herkende ik ze direct. Meneer Van Dijk geloofde het niet, toen ik hem vertelde wat ik gevonden had. Hij stond voor in de winkel, maar kwam toch kijken. We hebben het zakje di rect leeg gemaakt en het geld op een schrijfbureau uitgeteld". De inhoud van het papier-lin nen zakje bestond uit 118 gouden tientjes en 5 gouden vijfjes. In totaal dus voor een bedrag van f 1205. Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid hoewel gouden munten reeds ingeleverd hadden moeten worden de gouden tientjes tegen f 25 per stuk in te wisselen bij de Nederlandse Bank. De beeltenissen op de gevonden munten zijn van Koning Willem III en Koningin Wilhelmina; de jaartal len variëren van 1879 tot 1912. De meeste waren schoon of ze nooit ge bruikt zijn. Van wie? De grote vraag is nu wie het potje met zijn kostbare inhoud in de tub HONDERD ACHTTIEN GOUDEN TIENTJES en vijf gouden vijfjes liggen hier. Het is de schat, welke Benno Wolters (tweede van links) vanmorgen in een begraven jampotje vond. Trots staat hij hier vooraan, temidden van zijn superieuren. Benno, die in de Billitonstraat 21 woont, was vanmorgen om half tien bezig de tuin aan te harken, welke achter het winkelpand ligt. Toen hij wat takjes en papier bij elkaar had groef hij naast het prive-kantoor van de heer A. van Dijk, bij een rhodo dendron een kuil om het „vuil" weg te werken. Hij was ongeveer een halve meter diep toen hij zijn vondst deed. De schroef van het potje was vastge roest en daarom gooide hij het weg, toevallig tegen een boom. „Toen ik het zakje in handen had en openmaakte zag ik direct, dat het gouden tientjes waren, iuen van de leraren op de avondschool had eens zo'n muntstuk bij zich en daardoor BURGERLIJKE STAND ENSCHEDE. Geboren: Theodoor Hen drik zv H Noordman en G Pril; Hendrik zv H Noordman en G Pril; Maria Her- mina Johanna dv H L ten Vergert en J B Vaneker: Henriëtte Carolina dv M Leeuwerink en C H Otter,; Kenriëtte Ma ria dv J H Mönnink en J A G Saris; Ma ria Irene Johanna dv M W J Sessink en J M ten Wolde; Jozefina Maria Willi- brorda' dv B M Vredegoor en M A A Hevink; Erik zv F B Heijink en B G J Rietman; Arend Hendricus zv B Minne- gal en G van Hardeveld. Gehuwd; F van Putten 27 j en A Huigen 25 j; MA Slot 27 j en J A Luttikhuïs 21 j; H de Boer 25 j er. .1 Pijl 22 j; A H G Lok 25 j en J A Tabor 26 j. Overleden; Willemina Lipper 77 j echtgen van G Breteler; Jo hannes de Vet 88-j wednr van G E Bess- ling; Henrica. Josephina Decates 50 j echtg van L Ernst; Hermina Johanna Hilgenstock. 71 j echtg van D Koster; Bartha Maria Wiegerinck 83 j wed van J I-I Weninck. Ondertrouwd: J van Praag 28 j en B de Leeuw 24 j; D W van Wulfften Pal- the 31 j en I Hulshoff Pol 28 j; F Holt- kamp 25 j en A Meijer 18 j; G Keppels 50 j en L Veldman 42 j; J Schuitemaker 32 j en H J Bennink 29 j; E J Knol 27 j en A Koopman 26 j; G Dassen 22 j en B C J Nollmann 20 j;J Schulenberg 22 j en G van der Veen 20 j; W Mulder 27 j en H Bosch 22 j; W G B Klein Gebbink 27 j en M A van Kruinigen 20 j; J Hadde- ringh 30 j en W B Reinink 22'.j; J C E Lankheet 27 j en H G Kamping 33 j; W Kremer en H van Opstal. LOSSER. Ondertrouwd: A J van der Horst 31 J en G G Grashof 26 j; Ge huwd: H J Harberink 31 j en M E Klaas huis 27 i. Overleden: H Wigger 84 j m.v. J M Kamphuis; G J Bossewinke! 82 j weduwnaar v H Schoppink; G H Berg- hujs 73 j wed v H G Wolbers. HAAKSBERGEN. Ondertrouwd: G R ten Arve 21 j en J G G Herrewijn 17 j. AGENDA Vrijdag 20 Februari. ENSCHEDE Alhambra, 3, 6.45 en 9 uur: Sterren stra len overal. Cinema Palace: 3. 6.45 cn 9 uur: Bureau zedenpolitie. Schouwburg Bioscoop: 3, 645 en 9 uur: De storm. Bioscoop Irene: 3. 6.45 en 9 uur: Allen zijn wij moordenaars. Het Witte Huis: 8 uur: Muziek van Cor Tosseram. Bad Boekelo; Muziek Rijksmuseum Twente: Tentoonstelling ..Bont en blauw". Ons Huis: 8 uur: Abonnementsconcert „Soli Deo Gloria". HENGELO Concertgebouw, 8 uur: With a song in my heart. Cinema Palace. 3, 6.45 en 9 uur: Sterren stralen overal. Kunstzaal. 2.30 5 uur: Expositie van affiches. Amstel Hotel, 8 uur, A.V.R.O. bridgedrive van de heer Van Dijk heeft begraven. Vermoed wordt, dat een van de bu ren uit de oorlogstijd, de Joodse fa milie Themans het geld verstopt heeft, toen op last van de Duitsers het goud moest worden ingeleverd. De gelegenheid om het in de tuin van de heer Van Diik te begraven heeft zij zeker gehad. De heer Van Dijk had in de turn naast zijn zaak een schuilkelder van ongeveer 40 m2 en het spreekt van zelf. dat de buren daar eveneens ge bruik van konden maken. Er waren achter de zaak geen hekken of an dere afrasteringen, zodat het voor de buren gemakkelijk was de tuin te betreden. Daarom moet het ook een voudig zijn geweest het jampotje met gouden tientjes in de grond te stop pen. Een aanwijzing, dat de fam. T. de eigenaresse is meent men ook te kun nen zien in een opmerking, welke in dertijd. van haar kant is gemaakt toen een van de personeelsleden van de Woninginrichting de vlierstruik wilde weghalen, welke precies op de plaats stond waar Benno Wolters vanmorgen zijn grote vondst deed De familie T. kon van haar huis uit de plaats waar 'de struik stond niet zien. maar maakte toch bezwaar te gen het uitgraven er van In dit verband dient vermeld te worden wat het Burgerlijk Wetboek onder art. 642 zegt, nl.: „De eigendom van eenen schat behoort aan den genen, die denzelven op zijn eigen grond gevonden heeft. Indien de schat op den grond van een ander gevonden wordt, behoort de eene helft aan den vinder, en de wederhelft aan den grondeigenaar. Men verstaat door eenen schat al zodanige verbor gene of begravene zaak, waarop nie mand zijn regt van eigendom kan bewijzen, en die door een louter toe val ontdekt is". Hieruit volgt derhalve dat, als er erfgenamen mochten ko men opdagen, er volgens de wet geen sprake" is van een schat. Onmiddellijk na het vinden van het geld werd de politie gewaarschuwd. Medische dienst Huisartsendienst van Zaterdagmiddag 12 tot Zondagavond 12 uur (bij geen ge hoor dokterstelefoon 4001): W. Veltman, Nijverheidstraat 5, A. D. van Luin, Boddenkampsingel 49, Dr. A. H. J. Coppes, Bisschopstraat 53, J. H. T. du Pon, de Ruyterlaan 2, G. J. H. Hofte Koesveld, Oldenz.str. 216, K. R. de Jong, Boekelo. Apothekersdienst van Zaterdagavond 6 tot Maandagmorgen 8 uur, tevens nacht dienst in de a.s. week: Baurichter. Haaksb.str. 2, Ziekenfonds E. en L,, Nijverheidstr. 11. Vroed vrouwendienst van Zaterdagmid dag 4 tot Zondagavond 11 uur: Mevr. Geesink-Olieslag. Weth. Nijhuisstraat 19. Mevr. v. h. Reve-Ehlhardt, Haaksbergerstraat 181. Groene Kruis, kraamwijk: Zr. Elshoff, Boddenkampsingel 21: ziekemvijk: Zr. Grevink, Hengelosestraat 271. Hengelo en Delden adopteren St. Philipsland Naar wij vernemen heeft de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten voorgesteld dat Hengelo samen met Stad- en Ambt-Delden de gemeente St. Philipsland zal adopteren. Nieuwe bijdragen voor het Rampencomité Spaarpotactie van het Enschedese schoolkind. Uitgaande van de Inspectie van het Onderwijs en de Vorming buiten Schoolverband te Enschede is op de lagere scholen een spaarpotactie ge organiseerd. Alleen vrijwillig door de schoolkinderen afgestaan spaargeld is ingezameld. Het resultaat was dat f 5.735,90 aan het Rampencomité kon worden afgedragen, welk bedrag nog werd vermeerderd met f 1.334,60 bij eengebracht door leerlingen, leraren en personeel van de M.T.S. en S. v. Scheepswerktuigkundigen ADVERTENTIE Verrukkelijk die AMANDELBLAADJES van MAISON JAGERS Hengelosestraat 20 - Telefoon 4664 Memphis stuurt 4.200 dollar Mr. W. R. Herstein, de directeur van het „international center" te Memphis, de stad waarmee Enschede nauwe betrekkingen onderhoudt, heeft bekend gemaakt, dat 4.200 dollar zijn overgemaakt naar Enschede, als bij drage tot het lenigen van de nood in het overstromingsgebied in Z.-W. Nederland. Het geld is bijeengebracht tijdens de eerste vier dagen van een inzamelingsactie in Memphis en om geving, aldus meldt Un. Press. 500 dollar uit Texas. Namens mr. W. R. Fitzhagen, fir mant van de fa. Grunow Hogg en Co. in Dallas in de staat Texas, heeft de heer W. Nijkamp, agent dezer firma te Enschede, een cheque van 500 dol lar voor het Rampencomité overhan digd aan de heer L. Bothenius Loh- man, voorzitter der afd. Enschede van het Nederl. Roode Kruis. De firma Curt Baumann te Mosbach (Baden) heeft haar vertegenwoordi ger, de Twentsche Lederhandel alhier bericht dat zij 3000 paar laarssokken beschikbaar stelt voor de rampgebie den. Donderdagavond a.s. concerteren het Chr. Mannenkoor „Sursum Corda" en de Twentse Orkestvereni ging, met medewerking van de vio liste Philia Sengers, in de Geref. kerk (Zuiderkerk) aan de Haaksberger straat./ De netto-opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Rampen fonds. Bijzondere zangdienst in Lasonderkerk Zondagavond wordt in de Lanson- derkerk een buitengewone zangdienst gehouden, waaraan zeven Hervormde kerkkoren van Enschede medewerken, t.w. Hosanna, Bethelkoor, Halleluja, Euphonia, Philadelphia, Dameskoor Oosterkerk en Westerwij kkoor. Organist is Johan Wenting. Het ge heel wordt geleid door de heer K. ter Heide. Voorganger is Ds. J. L. de Wolf. Mevr. Driesenaar-Augustin, concert violiste, uit Hengelo, verleent mede werking. Er wordt een collecte ge houden voor het Rampenfonds. Schuurtje in brand Gistermiddag omstreeks zes uur brak brand uit in een schuur staande achter een boerderij aan de Brink straat no. 351a, welke bew.oond wordt door de gezinnen de K. en S. Een buurvrouw zag vlammen uit het dak slaan en waarschuwde direct de familie de K., die thuis was. De man, die petroleum verkoopt, was kort te voren thuis gekomen en had het paard in de schuur gezet. Een ander paard bevond zich reeds op stal. Eerst werden de beide dieren naar buiten gebracht. Het vuur brandde fel in het hooi. Het gevaar was niet denkbeeldig dat de boerderij, welke op enkele meters van de schuur ligt, vlam zou vattten, doch de brandweer wist erger te voorkomen. Een hoeveelheid hooi ging verloren. Een aantal dozen met wasmiddelen kon in veiligheid worden gebracht. De schuur was eigendom van de heer O. De oorzaak is onbe kend. Enschede adopteert Ouwerkerk en Nieuwerkerk In een hedenmiddag om ruim 4 uur ten stadhuize gehouden pers conferentie is meegedeeld, dal Enschede de gemeenten Ouwer kerk en Nieuwerkerk, beiden ge legen op Duiveland, zal adopteren. Nieuwerkerk had ongeveer 1900 in woners, Ouwerkerk ongeveer 600. Zilveren jubilea De heer J. Oort werd vanmorgen ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum gehuldigd door de directie, col lega's en personeel van Nico ter Kuile Zonen N.V.. waar hij werkzaam is als baas drogerij en garenopmaak. Ook bij de Textielmij. Toweltex C.V. was een zilveren jubilaris. De heer F. Vrijstein. getouwbaas, werd door de directie, het personeel en zijn collega's gelukgewenst. Beide jubilarissen ont vingen de gebruikelijke geschenken. De heer J. H. Damink, smid-lasser bij Tattersall Holdsworth Machine fabrieken en Magazijnen „De Globe" N.V., waar hij 25 jaar in dienst is, werd toegesproken door de heer F. W. Buma, een der directeuren, die hem een enveloppe met inhoud overhan digde. Hetzelfde geschiedde namens hei fabriekspersoneel. De gelukwen sen van het smederiioersoneel gingen vergezeld van een schemerlamp. „Veilig Verkeer" vergaderde De laatste vergadering van de Ver eniging voor Veilig Verkeer, welke in de Grote Sociëteit werd gehouden, was grotendeels gewiid aan de ver- keersopvoeding van de jeugd. Het bestuur van de school-verkeerscom- missie was vertegenwoordigd en diende op deze vergadering de begro ting in. die in totaal f 565,39 bedroeg. Hierin zijn voornamelijk de kosten van het verkeersonderwijs op de scholen, die daaraan deelnemen, ver rekend. Ongeveer 1000 kinderen sla gen jaarlijks voor het examen, dat in samenwerking met de verkeers politie wordt afgenomen. De kosten hiervoor komen dus op ongeveer f 0,50 per kind. Daarbij krijgen de kinderen, die zonder fouten slagen, een diploma. De ingediende begro ting werd goedgekeurd. Bij de be spreking van de resultaten van de gevoerde acties bleek, dat vooral de kinderen van de B.L.O.-scholen de beste prestaties leveren: de meesten van hen kregen, met een zelfde exa men als andere kinderen, een diplo ma. Van het nut van de gevoerde „Kijk uit"-actie is men niet over tuigd. Er zullen nieuwe wegen ge zocht moeten worden om ook de ouderen thuis te brengen in het vei lig verkeer. Er werd voorgesteld, ook op middelbare scholen. M.T.S. en H.T.S. verkeersonderwijs, althans le zingen, te laten geven. Hierover zal met de betrokken instanties worden overlegd. De heren B. G. Cromhoff en J. Oos- ting. resp. penningmeester en secre taris van de vereniging, wensten als zodanig af te treden. In hun plaats werden in een extra vergadering ge kozen de heren M. Bannink en J. Ra demaker, leden van de commissie voor verkeersexamens. Op deze wijze zal er een nauwere samenwerking tussen de genoemde commissie en liet bestuur van de vereniging voor Veilig Verkeer mogelijk zijn, In de kascommissie werden benoemd de heren A. Hartgerink en G. de Vla ming. De voorzitter. Ir W. M. Kop. dankte de afgetreden bestuursleden voor het door hen verrichte werk voor Veilig Verkeer. Fröhlich speelt dit seizoen niet meer Frölich zal dit seizoen niet meer voor Sportclub uitkomen, wegens studieredenen. Wagteveld zal zijn plaats innemen. Gerberink heeft thans officieel voor Sportclub bedankt. Aan ons bureau werden de volgende giften afgegeven voor het Nationaal Rampenfonds: J. B. en A. L. f 5,10: G. H.. T. J. en A. D. f 12,25; V. V. f 25; Chr. Gem. Zangver. De Lofstem, Glanerbrug f 50; Marj. Birkmann, Talmage Nebraska 10.— (f 37,70); H. Enschede f 100; N.V. v.h. fa. M. J. v.d. Loeff (vervolg) f 300. Ook in de leniging van de nood der watersnood-slachtoffers toont Nederland, waarin een klein land groot kan zijn. Helpt die goede indruk versterken! ADVERTENTIE Hotel Royal - Hengelo Vanaf Zaterdag iedere dag muziek en Zondags Spoedeisende Raadsvergadering De gemeenteraad van Enschede komt Maandag a.s. om 12.15 uur in spoedeisende vergadering bijeen. Als enig punt vermeldt de agenda het aangaan van een geldlening. JUBILEA BIJ DE N.V. RIGTERSBLEEK De heren H. Schutte, smeerder, en R. M. Nizzer, lasscher waren dezer dagen 25 jaar in dienst bij de N.V. Rigtersbleek v.h. G. J. can Heek Zonen, alhier. Zij werden ten kantore toegespro ken en gecomplimenteerd door de directie, waarbij zij het gebruikelijke geschenk kregen. In een bijeenkomst in de cantine heeft het bestuur van het voorzieningsfonds de jubilarissen gehuldigd. Beiden kregen een mooi cadeau. Ook van andere zijden heeft het de heren Schutte en Nizzer niet aan belangstelling ontbroken. HAAKSBERGEN Begrafenis J. Meinderink Gistermiddag vond de teraardebe stelling plaats van de heer J. Mein derink, in leven directeur van het postkantoor te Haaksbergen, 'n Grote stoet volgde de overledene naar de Ned. Herv. Begraafplaats aan de Buurserweg. De baar werd gedragen door de brievenbestellers, verbonden aan het kantoor Haaksbergen. Aan de groeve sprak de inspecteur der P.T.T. uit Zwolle, de heer Hesling. Hü sprak met grote waardering over het werk van de heer Meinderink. die van jongste bediende opgeklommen is tot directeur. Een zeer plichtsgetrouw ambtenaar, over wie nooit een klacht is binnengekomen. En een uitstekend patroon voor zijn ondergeschikten. Namens de P.T.T. bracht spreker hier voor dank. Ds. Cadée memereerde het vele werk. dat de heer Meinderink verricht heeft in het belang van de Ned. Herv. Kerk. en sprak woorden van troost tot de familie. Namens de familie dankte een neef. de heer J. A. Ch. Meinderink. voor de eer aan de overledene bewezen. Een schat van bloemen dekte de baar. Inbraak in zomerhuisje In een zomerhuisje bij de watermo len te Haaksbergen, eigendom van mej. C. J. B. uit Enschede, werd inge broken. Door het indrukken van een ruit heeft de dief zich toegang ver schaft. Binnen werd alles overhoop gehaald. Er kon nog niet worden vast gesteld of er wat vermist werd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Oorzaak: Onwillige grondeigenaren Aan het landelijk gedeelte van de Veenstraat lijkt het prettig wo nen. Aan slechts één kant van de straat staan huizen en de bewo ners hebben een fraai uitzicht over de akkers en tuintjes welke zich aan de overkant bevinden. De be woners vinden het echter iets tè landelijk. Langs de smalle weg bevindt zich namelijk geen trot toir, doch slechts een, hier en daar onderbroken, voetpad vlak langs de huizenl Dit voetpad kan echter alleen worden bereikt als men een brede zandstrook heeft gepasseerd en die strook is op hei ogenblik vrijwel onbegaanbaar. Een andere ernstige grief is hei ontbreken van een riolering. De bezitters van een aan de over zijde van de weg gelegen tuintje, zijn er nog het gelukkigst aan toe. want zij kunnen daar de inhoud der privaat tonnen deponeren. Zij, die £een ge legenheid hebben om de privaten te ledigen, zijn afhankelijk van een land bouwer. die eenmaal per week langs komt en de tonnetjes leegt. Voor het reinigen van de tonnen moeten de bewoners der Veenstraat zelf zorgen. Maar waar moet het water blijven waarmee de tonnen worden schoon gemaakt? Dit spoelwater wordt afge voerd naar een putje achter de keu ken. waarin ook het gootsteenwater terecht komt. Vooral op warmere dagen verspreiden deze putten een honest onaangename geur. Wat de afvoer van water-closets betreft, verschillende bewoners heb ben een verbinding aangebracht van de beerput naar het roosterputje, dat op bepaalde plaatsen in de wegberm is aangebracht. Deze putjes zijn onder ling verbonden door een primitief rioleringsstelsel, dat in de Van Heutz- straat aansluit op de grote riolering. Dit primitieve geval is door bewoners en eigenaren van huizen zelf aange legd en is niet op een dergelijke af voer berekend. Door de slechte weg verharding en het ontbreken van trot toirs kunnen deze putjes bovendien niet door de reinigingsdienst op ge zette tijden worden leeggezogen, zo dat ook de uitwaseming van deze putjes het wonen aan dat gedeelte van de Veenstraat niet bijster aangenaam maakt. Bij de bezitters van privaattonnen dienen twee categorieën te worden onderscheiden namelijk zij, die boven wonen en met hun ton de trap af moeten, en de benedenbewoners. die of met de ton door de gang moeten of deze via een aparte luikje in de muur van het toilet naar buiten schuiven. Het betreft hier een kwestie van wegverbetering annex het aanbrengen van riolering, die reeds lang aan de orde is, doch tot dusver nog niet ver wezenlijkt kon worden door een aan tal grondeigenaren, die niet bereid zijn medewerking te verlenen. In 1951 is de verbetering van de Veenstraat reeds aan de orde gesteld, doch enkele grondeigenaren stelden, naar wij van Gemeentewerken vernamen, zulke on mogelijke eisen, dat daaraan niet kon worden voldaan. Andere eigenaren waren niet bereid grond af te staan. Onderhandelingen zijn nog gaande. Wij hopen dat zij voor de betrokken bewoners van de Veenstraat spoedig tot een goed einde komen, opdat niet alleen de verbetering van hun straat haar beslag krijgt doch ook de daar mede verband houdende riolering. l kijkje in het „landelijke" gedeelte van de Veenstraat HOOFDKOERSEN Slot Opening Slot vorige, heden, heden. 3—314% Ned. '47 95y>;; 95'/ 95/ 3% Invest. Cert, 96X 96A 96-fo Ned. '47 Dollai-len. 94/ 94/ Aand. A'damse Bank 171% 172% Shell Union 68-3, 68/ Ned. H. Mij. eva 159% 159% AKU 164/ 163% 163/ v. Gelder gw. a 160 160%' Hoogovens cvoa 157% 156/ Unilever cvga 185% 185% 186 Philips gw.a.GB 160% 160 160/ Kon. Olie 312/ 310 311 Amsterd. Rubber 89/ 88% 88% Ned. Scheepv. Unie 127 127/ 127/ H.V.A. 102 101/ 100/ Deli Mij. eva 80% 793,4 79 Aand. Dikkers Co. 166% 166% Gew. aand. Heemaf 180 179/ Kon. Ned. Zoutind. 268 269 Nw. aand. Spanjaard 103% 102%' Gew. aand. Gebr. Stork Co. N.V. 135 135 Anaconda Copper 42% 42/ General Motors 65% 65/ Un, States Steel 40-& 40^ Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. en Incasso-Bank N.V., En schede. BEURSOVERZICHT STILLE MARKT, YOUNG NAUWELIJKS PRIJSHOUDEND. AMSTERDAM. 20 Febr. Op de laatste beursdag van de week, waarin de Younglening zo sterk op de voor grond is getreden, is een aanmerke lijk rustiger stemming voor deze Duitse obligaties ontstaan. De koers stijging is vrij spectaculair geweest en er zijn behoorhjke omzetten geregi streerd, gisteren nog voor f 215.000. Vandaag kwam de rijzing evenwel tot staan en waarschijnlijk onder invloed van winstnemingen ontstond een kleine reactie. Nadat gisteren het hoogste peil werd bereikt op 97 pet., werd vanmiddag aanvankelijk gedaan van 91/ tot 93 en in het verdere ver loop 94 pet. De Daweslening bleef een gesloten hoek. Zou er geen hoek in Duitse obli gaties zün, dan had het er vandaag ter beurze wel somber uitgezien. De gehele markt ademde een geest van lusteloosheid en de animo om iets te ondernemen ontbrak volkomen. Kon. Olie was twee punten lager en ver toonde geen tekenen van herstel. Ook AKU kon zich slechts moeizaam handhaven. Beter gelukte dit aan Unilever op 186. PhiliDS was ongeani meerd. Ook de Scheepvaartmarkt weet zich niet boven de lusteloze stemming uit te werken. Indonesi sche fondsen deden weinig van zich spreken en lagen over de gehele linie iets zwakker. De Staatsfondsenmarkt was nauwelüks veranderd. In het verdere verloop bleef de belangstel ling geconcentreerd op de Youngle ning. waartegenover de andere hoe ken vrijwel in het niet verzonken. Prolongatie 3 pet. BOEKELO SCHOOL- EN VOLKSFEEST IN JUNI In de gisteravond in café Hulscher gehouden vergadering van de Schooi en Volksfeestcommissie werden als data voor het feest 13 en 14 Juni vast gesteld. Verder werd o.m. besloten tot een algemeen Paasvuur. OLDENZAAL Uitbreiding H. HartscKool aanbesteed Gisteren heeft de architect F. An- cone alhier namens het R.K. school bestuur van de Parochie van de H. Antonius in café Voshaar aanbesteed het uitbreiden van de H. Hartschool te Zuid-Berghuizen, met twee lokalen en een rijwielloods. Van de 19 In schrijvers was hoogste de fa. B. P. Loohuis Zn. te Oldenzaal met f 46.200 en laagste W. G. Scholten te Losser met f 36.850. Voor het schilderwerk kwamen 12 inschrijvingen binnen; hoogste was de fa. Franke Damink te Oldenzaal met f 2.229 en laagste G. J. Nijland, eveneens te Oldenzaal. met f 1.278. INGEZONDEN (Deze rubriek blüft bulten verantwoor delijkheid van de uitgeefster. Copie dient te worden gericht aan de redactie en voorzien van volledige naam en adres van de Inzender Ingezonden stukken kunnen worden bekort of de Inhoud Kan beknopt worden weergegeven De copie wordt, al dan niet geplaatst, niet terug gegeven). GLADDE WEGEN Met verwondering las ik in Tubantia van 18 dezer dat er tien personen waren bekeurd, omdat ze de trottoirs niet had den gestrooid toen zij glad waren. Ik heb deze winter nog niet gezien dat er in de Marktstraat is gestrooid, evenmin is dat het geval in de buurt van het Veldkampplantsoen. Ik doel op de rijwe gen. Op de Markt zijn tientallen men sen Dinsdag jJ. gevallen. Donderdag 12 Februari j.I. was het in de binnenstad zo glad, dat de bussen van de TET en andere zware wagens bij de hoek Markt- Marktstraat doorgleden, maar er was geen reinigingsdienst die strooide. Was het niet beter dat de Politie eens ging letten op de Gemeentereiniging, want op de rijweg gebeuren de meeste onge vallen. G. H. Naschrift. De reinigingsdienst werd Dinsdag voor een zeer zware taak ge steld, toen des morgens de wegen in een oogwenk spiegelglad werden. Het is on mogelijk, aldus ivordt ons van de zUde van deze dienst meegedeeld, om dan in eens alle wegen te strooien. Men dient daarbij te bedenken, dat ook de bewo ners van Glanerbrug, Boekelo en Lon- neker ingezetenen van Enschede zijn. Van en naar deze dorpen lopen belang rijke wegen die evenals de voornaamste wegen in de stad voorrang hebben. Men heeft bij de reinigingsdienst niet de illu sie dat men het iedereen naar de zin kan doen. Wat de Marktstraat betreft, deze is zeer vele malen gestrooid. De reinii gingsdienst doet wat mogelijk is. Meer kan hij niet. VOETBAL SPARTA—APELDOORN VOOR RAMPENFONDS In de Zaterdag a.s. te spelen com petitiewedstrijd SpartaApeldoorn, waarvan de opbrengst ten bate komt van het Nationaal Rampenfonds, ver- schünt Sparta met het volgende elf tal: d.: Ten Donkelaar. a.: Wevers en Schoonbeek. m.: Vennink, Maass en Spin. v.: Kerkdijk. Koops. Tuinbeek, Zwier en Bouw.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2