ONZE KINDERKRANT f Pim. Pam Pom in liet lui hlruim WAT DE POST BRACHT .Daar. ging de liefde ONS HOEKJE Puzzle 1 s/ n Iets over bomen Voorlopig geen aanvragen meer voor woningverbetering en -splitsing "AKKERTJES de Heer £uMe\ e.tn.4 naab VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 Beste kinderen, Wat zijn er de afgelopen week veel briefjes in mijn bus gerold! Gezellige briefjes, versierde briefjes, verhaaltjes, versjes, tekeningen en nog meer. Dank jullie wel, hoor! Ik was erg blij met al die verrassingen. En alle puzzelaars hadden het raadsel goed opgelost. Jullie worden echte bollebozen! Deze week is het raadsel iets moei lijker, maar daardoor laten jullie Je natuurlijk niet afschrikken. Veel suc ces! De oplossingen kunnen gestuurd worden aan Tante Paulfen, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer! OPLOSSING RAADSEL 13 FEBR. Atlas, tante, baard, draad, halma. Waf wordt Jantje? Jantje", sprak vader, „wat wil [je graag worden?" „Vader", zei Jantje, „Ik word tira- I merman". Jantje nam vlug een spijker en hamer. „Ik laat U gauw zien, dat ik het wel [kan!" Maar Jantje sloeg zich op zijn pink [en zei „Au!" .Een timmerman ben ik toch heus [niet zo gauw!" „Jantje!" zei vader, „wat wil je nu [worden?" „Vader", sprak Jantje, „dan word [ik chauffeur!" Jantje gir.g vlug in zijn autootje zitten. ,.Ik stel als chauffeur beslist niet [teleur!" Maar Jannemah reed nu „pang" [tegen een muur. „Ik word geen chauffeur meer!" [pruilde hij zuur!" „Maar Jantje!" sprak vader. „Je moet [toch wat word' n!" „Ja vader', zei Jantje, „ik word pianist" Hij zette zich neer voor ziin speel. [goedpiano. „Een heel aardig walsje, dat hoort (U beslist!" Maar Jantje sloeg haast alle toetsen [fout aan. „Hou op!" riep Jan's vader, „dat kan [zo niet gaan Blijf jij maar voorlopig precies wie [je bent. Ga buiten maar weer spelen, hoor [vent!" A's kaf en hond Wanneer we opmerken dat twee mensen leven „als kat en hond", dan wil dat zeggen, dat die mensen niet met elkaar kunnen opschieten. De uit drukking hebben jullie natuurlijk op school wel geleerd. En het is waar: katten en honden kunnen het niet erg met elkaar vinden. O wee, als poes een hond in haar buurt ziet. Tien te gen één, dat ze hevig begint te blazen Maar het is ook wel eens anders! Wij kennen een poes en een hond, die vriendschap hebben gesloten. Broeder, lijk zitten ze samen in één mand ach ter de kachel en ze kunnen samen ook krijgertje spelen. Van zo'n vriendschap kunnen de mensen nog heel wat leren! N E D E R L A N 0 1 f. f - - f 1 0 t (i 1 j. f Zr O O r L P Kennen jullie je aardrijkskunde wel goed? Ja?! Dan moeten jullie eens proberen, of jullie neven staande puzzle goed kunnen oplossen. Van 1 tot en met 8 moeten dan Nederlandse Plaatsnamen ingevuld worden van de volgende omschrijving: 1. Oud handelsstadje in Noord.Holland aan de kust van het IJselmeer dicht bij Hoorn. 2. Stad aan de rivier de Merwede, ongeveer 20 km. ten Zuiden van Rotterdam. 3. Grote stad midden in Noord-Brabant, waar grote Grootste havenstad aan de Maas. 5. Plaatsje in Zuid Limburg waar grote kolen mijnen zijn. De naam begint met de letters LU. 6 De hoofdstad van Nederland. 7. Dit is moeilijk! Een plaatsje in Zuid.Holland. Het ligt midden tussen het water en het ein digt op „koop" 8. Dit is ook moeilijk! Dit plaatsje kun je vinden op het eiland van Dordrecht en het kreeg zijn naam van „Twee dammen". Als nu alle namen goed zijn ingevuld dan lezen jullie op de eerste regel van boven naar beneden weer de naam van ons vaderland. Riet Benit uit Oosterleek is een trouwe nicht. Ik vind het echt leuk weer een briefje van je te krijgen. Is Gerie al weer helemaal beter? Je op lossing van het raadsel is goed, hoor' O, ja, laat *ik vooral niet vergeten je kleine zusje alvast geluk te wensen met hsar verjaardag! Wat zal dat een fijne dag voor haar warden. Stijnie Benit uit Oosterleek doet voor de eerste keer mee. Zij is een zusje van Riet. Hartelijk welkom in onze kring, hoor! Welke rol heb jij in de operette? Je moet maar nooit meer Stepelreeltje zeggen, want dan zeg je het op de feestrvond vast ook. Fijn, dat jullie zakgeld gegeven hebben Je oplossing van het raadsel is goed, hoor! Geerannie Scheer uit Heer-Hugo- waard is present met haar wekelijkse briefje. Fijn. dat het rokje voor de pop bijna af is. En dan nog een truitje en een jasje en misschien ook nog wel een muts. Nu, je hoeft je voorlopig niet te vervelen. Van Marianne heb ik al een paar keer niets gehoord. Leuk, dat je de verhaaltjes uit de krsnt uit knipt en in een schrift plakt. O ja, je oplossing van het raadsel is best. Nellie van Leijen uit Obdam heeft natuurlijk ook geen moeite gehad met de puzzle. Ben je nu weer helemaal beter? Ja, wij hebben ook sneeuw ge had, maar nu is alles weg. Wat span nend. dat de dag van de tentoonstel ling al bijna gekomen is. Nog maar een paar nachtjes slapen! Nee, ik voel niets voor een foto van Tgnte Paulien in de krant. Er moet wat te raden over blijven, vind je ook niet? Geertje Meijer uit Zwaae heeft haar inzending enig versierd, En wat een lange brief! Jullie hebben heel wat geld op school bijeengebracht. Ik heb zo'n idee dat er tal van spaarpotten aanmerkelijk lichter zijn geworden En nu halen jullie oud prpier op. Dat is een goed pl*n!. Ik ben echt nog lan? niet jarig. Het duurt nog drie volle maanden' Leuk. dat je broertje ook meegaat doen. Je nichtje uit Berkhout hoeft niets te schrijven, hoor! Ze kan ook alleen maar h ar oplossing instu ren, dan kermt haar naam ook in de krant. Heb je dat versje van Kaboute Piekfijn heus zelf gemaakt? Ik vind het enorm knap en ik zal het goed be waren. Je oplossing is natuurlijk goed. Tini Hoorn uit Wognum is'een nieu we nicht. Wat een gezellige brief' Ik weet nu al heel wat van je af. Heb je veel kaarten voor het Rampenfonds verkocht1 Laten we het hopen. Wat zal het bij jullie 's zomers heerlijk zijn. Fijn, dat het al bijna weer voor jaar wordt, hè? Je hebt het raadsel goed opgelost. Vond jejigt moeilijk' ■Eugowrard Klazientje Glas u' is een nieuwe nicl het raad sel van de vorigi opaolost hoor! Wat eeD pr 'heb jij. Met de tekt blij. Daag! Jannie v. d. K horn is een oude dank voor je gez- vader nóg wel hebt het i aad«' niet iroei' Nellie puzzle zó een sing maar vi er wel eens i waar je r.iet ui. moet je me toe vind d^t jullie op hebt bijeengebrae.it. ken jullie op de 'knu, kinderen in Zeeland? Rietje de Vries woont ook in Hoog woud. Zij doet voor de eerste keer mee. Hartelijk welkom in onze kring! Je hebt het raadsel goed opgelost, hoor' Nanda uit Schsgerbrug w. s helaas de vorige keer wat laat met haar briefje. Vandaar drt je nu pas antwoord krijgt Je hebt het molenr adsel goed opgelost, hoor! Doe je de volgende keer weer mee? Om te beginnen is er de wekelijkse brief van Cllientie cn Marietje Br.ars uit Amsterdam. Jullie hebt het raadsel goed opgelost, hoor! Dat vind ik erg knap, ook vin Vader en Moeder, die zo gezocht hebben naar het hrlmaspel. Je meet het eens gaan spelen, het is W;sf /e dat? „Hoge bomen vangen veel wind", zegt ten hollands spreekwoord en dat betekent, dat iemand die een heel hoge positie inneemt, altijd veel be sproken wordt en ook veel zorg en narigheid te verduren krijgt. Maar daar wilde ik het niet over hebben. Ik wilde jullie iets vertellen over echte, hoge en oude bomen. Een boom, die zo hoog is als een huis, vinden jullie natuurlijk al een erg hoge hoorn, niet" Maar laat ik je nu vertellen, dat er nog veel hogere bomen zijn. die heel. heel erg oud kun nen worden. In Nederland kun je die bomen echter niet vinden. In Neder land vinden we een boom. die boven een huis uitsteekt en zo ongeveer 25 nieter hoog is. al een hele knaap. Oude bomen hebben we hier wel, want de eikeboom kan soms wel 2000 jaar oud worden. In andere delen van de wereld ken nen ze echter bomen die 4000, 5000, ja, soms wel 6000 jaar oud zijn. In Amerika, om precies te zijn aan de Oostkust in Canada, daar groeien de Mammoethbomen en de hoogste daar van is. 142 meter. Zijn stam heeft een doorsnede van ll meter en die bomen zjjn allemaal tussen de 4000 en 5000 jaar oud. Sommige van die bo men hebben ze doorboord en er toen een weg door aangelegd, waarover je zelfs met een auto dóór kunt rijden Nu dacht men eerst dat dit wel de grootste bomen in de wereld waren, totdat men in Australië de Eucaliptus- bomen zag De grootste die ze vonden is 155 meter hoog en hééft een stam- omtrek van maar eventjes 30 meter. Op 80 meter hoogte heeft de stam nog een omtrek van 12 meter. Zo'n enor- £,:g .me bcom steekt nog 45 meter boven L de Domtoren van Utrecht uit, want ttie is „maar" 110 meter. ■Zo, en pak nu maar een bijl en ga "n maar zo'n boom omhakken, dan eft je moeder tenminste houtjes om Kft kachel aan te maken. •el geld 'pt ma- i vJbr de •g leuk. Ja, wat is er een geld op gehaald. hè? Tot de volgende keer! Ferdinand Nellenstein is ook dit maal weer present met een goede op lossing. De tekening v n het hert vind ik knap gemaakt. Torna Linschoten is een nieuwe nicht. Leuk. dat jij ook maar eens de stoute schoenen hebt aangetrokken. Je oplossing van het raadsel is goed. hoor! Wat zal d-.i een feest worden als je vader van de zomer thuis komt. Doe je de volgende keer weer mee? Van mijn trouwe nicht Wiesje van Schaik ontvin» ik een keurig briefje in het Frans. Ma chère Louise, je t'en remercie. Je suis heureuse d'apprendre que tes amies Ilüde et Jeanne vont m'écrire, elles aussi. Oü je demeure? C'est un secret. En nu ga ik door in onze moedertaal. Je oplossing van het raadsel is goed. hoor! Fijn, dat je hebt gezwommen. Was het water erg koud? Ot zwom je overdekt? Ik weet nu ten minste wat O.K. betekent. Het ls slim bedacht. Mies de Muis kocht bij de slager, Worst en vlees en spek en zo En toen kreeg ze als reclame, Een mooie luchtballon cadeau. Thuis gekomen, zette Miesje De ballon snel aan haar mond. „Zo", riep ze, „tk blaas dat ding op. Reuze groot en reuze rond." En maar blazen, blazen, blazen, Deed de muis met oogjes toe. De ballon werd steeds maar groter. Op het laatst werd Mies wat mor' Al de lucht stroomde haar keel in. Haar buik werd dik zoals een ton. Miesje huilde dikke tranen: „Nu ben ik zelf een luclitballonl" 54. Hoe ging het intussen met Pim? wordt ik verkeersagent in de lucht Wel. hii zweefde vroliik door de lucht vast en zeker. Ik heb dan per ..Ik voel me zo vrij als een vogeltje...." slot van de rekening de meeste erva. Pim sprak hardop, want hu had er be- ringTerwijl Pim zich aan allerlei hoefte aan om zich te uiten ..Nooit fan'asieën overgaf, stonden een einaj® gedacht, dat het zo leuk zou zijn verder Billie en Kareltie zwaar t® fantastisch.en ik kan nog sturen mopperen. ..Ik krijg die Pim nog wel", ook met mijn voeten. De professor bromde Billie, terwijl hij woedend met heeft toch maar aan alles gedacht .Al- zijn vuist zwaaide. En de professor is leen jammer, dat niemand me zien ook nog niet van me af". Kareltje zei kan. maar enfin, dat komt later wel" niet veel. Hii voelde zich nog steeds Pim maakte enige zwenkingen Eerst duizelig van al dat getol. maar de naar links, dan weer naar rechts en het vreemdeling knikte goedkeurend. „Dat toestelletje op ziin rug deed alles wat is mannentaal", zei hij. „Zo mag il^ het hij ver'nngde De professor wordt hier horen. Niet versagen, voordat de vij» schatrijk mee". dacht Pim. „Want and verslagen is" Ja, die woorden van iedereen wil na'uutliik zo'n apparaat meneer X. klonken wel heel flink ea hebben. En over een paar jaartjes vlie- dapper, maar in zijn hart was de ge- gen we allemaal door de lucht. Krijg lieimzinnige vreemdeling blii, dat Bil- je luchtagenten natuurlijk, want anders lie en Kareltje het gevaarlijke werk gebeuren er nog ongelukken Dan voor hem opknapten. Overstelpende toevloed Met Ingang van gisteren zullen voorlopig geen aanvragen om premies voor woningverbetering en woning splitsing meer kunnen worden inge diend. Tengevolge van het feit gedurende de wintermaanden boven de premies nog een subsidie van de DUW werd verstrekt, is de toevloed van aanvragen in deze periode zo groot geweest, dat de beschikbare middelen voor het verleren van de premie en van het subsidie niet toereikend blij ven. In de tegenwoordige omstandigheden, nu dringender zaken zullen moeten voorgaan, kan om aanvulling van deze middelen op korte termijn niet worden gerekend. Naar thans te verwachten is, zal een aantal aanvragen, dat geduren de de laatste tijd werd ingediend en waaromtrent van de zijde der directies van de Wederopbouw en de Volkshuis vesting in de provincies geen toezeg gingen zijn gedaan, voorlopig afgewe zen worden. Aan de afgewezen aanvra gen zal bij een eventuele hervatting van het verlenen van premies, al c.f niet gepaard aan verlening van een DUW- subsidie. in het algemeen voorrang worden verleend. Brand in boerderij te Haarlem Grote partij bloembollen ging verloren In een boerderij aan de buitenrand Van Haarlem is gistermiddag brand ont staan op de droogzolder, waar een grote partij gladiolenbollen lag opge slagen. De brand werd ontdekt door een 10-jarig dochtertje van de bewoner, Bos, die onmiddellijk de Haarlemse brandweer waarschuwde. De enorme rookontwikkeling en het bluswater brachten grote schade toe aan de bol len, die niet waren verzekerd. Na een uur was de brandweer het vuur mees ter. Men wist de brand tot de zolder te beperken. Grieperig Rillerig en koortsig? Als U morgen niet ziek wilt zijn, neem dan voor U gaat sla pen een glas hete melk of thee eneen paar ...die helpen direct! J (Advertentie Ine Med I „GEEN GOUD ZO GOED".... aai zeggen al due geslachten van Akkers Klousierbaisem. Hei heerlijk verwarmende wrijlmiddel bij rheumaiick en spierpijn, waarvan de geneeskrachiige bestanddelen door de huid en dc daarondei liggende pijnlijke weefsels dringen Bovendien is Akker s Kloosteruaisein een heerlijke wond- balsem die snel geneesi. wonden zuiveil en nieuwe huidvorming bcvurdert in vele gezinnen is daarom een pol Akker's Kloos- tubaUeoi eva huisapotheek op ticb zeU. (Advertentie, lug. Med-j door Mary Burchell 45) „Wat zou het heerlijk ziin als het leven altijd zo doorging", dacht Hope. En hoewel ze wist dat dat toch niet helemaal waar was. was het feit dat deze Eedachte bij haar opkwam, een bewijs hoezeer ze was opgelucht en genoot. De laatste paar dagen vóór haar ver trek uit Londen waren in meer dan één opzicht moeilijk geweest. Ze had zich merkwaardig verkild en eenzaam ge voeld door de wijze waarop Errol was weggewandeld alsof de hele situatie al te gespannen was geworden en hij zich verplicht voelde haar in haar eigen sop te laten gaarkoken. Toen ze daarna naar Enid was ge gaan om te vragen of die het met tan te Lena in orde wilde maken, had Enid zich geroepen gevoeld de discussie op nieuw te beginnen en Hope te vertel len dat het ..belachelijk was haar ge weten zo te piiningen of Errol Tamber- ley wel recht gedaan werd". „Dit heeft niets met rechtvaardigheid tegenover Errol te maken", had Hope vermoeid uitgelegd. ,.Ik wil er alleen maar in mijn eentje tussenuit en niet", ze gebruikte Errols woorden, „achter- nagelopen en lastig gevallen worden". „Nou als je Erol nu maar aanried zich met zijn eisen zaken te bemoeien wie zou je dan verder nog achterna lopen en lastig vallen?" had Enid wil len weten.. Je kunt dan je afgebroken verloving voorzetten en met Richard trouwen, die nu een van de meest ge vierde jongelui uit Londen is gewor den. Werkelijk Hope. je moet een ge geven paard niet in de bek zien' Er. bij deze heb je minstens tot de aman delen toe gekeken. De meeste meiur zouden het dol vinden wanneer dem n op wie ze verliefd waren ineens in het bezit van een millioentje kwam. en zouden heus niet al die drukte maken", Maar Hope was bü haar besluit ge bleven en plotseling begreep Enid, die een goed hart had. dat er toch eigenlijk geen enkele reden was waarom Hope niet naar haar tante Lena zou gaan als ze daar nu zin in had. „Ik weet zeker dat je gewoon ever je zenuwen heen bent. lieve kind. en hard toe bent aan vacantie". gaf ze edelmoedig toe „Als 1e tof jezelf bent gekomen, zul je niet weten hoe gauw je weer naar% Londen en Richard zutl terugkeren". Hope liet Enid maar ln die waan daar ze daardoor verdere discussie ver meed. Bovendien had ze misschien im mers wel gelijk? Pas toen alles ln orde was en er een telegram van tante Lena was gekomen zeggende dat ze mocht komen wanneer ze zin had. telefoneerde Hope met Ri chard. Richard was kennelijk blij Hope's stem te horen en beantwoordde haar ernstige begroeting met: „Lieveling, wat dolgezellig! Je weet niet hoe ik me heb moeten beheersen! om je niet op te bellen!" Ze had gelachen en haar hart was warmer geworden door de vrolijke hartelijkheid in zijn stem. „Nou. dan zul je die zelfbeheersing nog wat langer moeten beoefenen" had ze gezegd en hem toen uitgelegd dat ze graag een poosje in haar eentje wilde weggaan „Maar ik begriip het niet", klonk ziin stem verbaasd ..Wal is er zo moeilijk te besluiten? Nu Tamberley bereid is zich terug te trekken en ik moet toe geven dat hii zich fatsoenlijker ge draagt dan ik voor mogelijk had ge houden. is het probleem toch opgelost? ,rom trouw je niet de volgende «eek met me? Deze week nog, als je wilt". „Omdat, Richard" haar stem had even gebeefd toen ze het zei „ik er niet helemaal zeker van ben dat ik met je wil trouwen". Even heerste er stilte Toen vroeg hij: „En denk ie dat je die zekerheid zult kunnen krijgen door weg te gaan?" „Dat hoop ik". Het was onmogelijk geweest hem uit te leggen hoe ze tot deze conclusie was gekomen, Heel an ders dan Errol. begreep hij het een voudig niet. Maar tenslotte overtuigde ze hem haar te laten gaan. „En de afspraak is. Richard, dat jul lie me geen van beiden probeert te zien of te schrijven". „Goed dan" Ziin stem klonk gede primeerd. „Dat kan ik toch niet. als ik niet eens weet waar je heen gaat. is het wel?" „Neen. dat is waar", gaf Hooe toe. „Ik vind het afschuwelijk, Hope. Het zal een ellendige maand worden. Maar als ie het perse wilt, dan moet het Het was de ouwe. edelmoedige, op gewekte Richard wier. die zo had gesproken De Richard die ze goed had gekend en van wie ze zoveel had ge houden voordat al deze moeilijkheden waren begonnen. En ze was zo geroerd en verrukt geweest door deze heront dekking van hem dat ze bijna op dat ogenblik gecapituleerd had en hem had verteld dat er niet de minste re den voor was om alleen weg te gaan teneinde de dingen te overdenken om dat ze wist dat haar enige wens was met hem te trouwen. Maar in plaats daarvan nam ze af- Dames! Vooral nu Hamea-Gclei voor Uw handen (Advertentie. Ing Med.) scheid, mlschien ook met die oude klank in haar stem. en was toen naar tante I.ena en de rust vertrokken. In het begin was ze een beetje ver legen geweest, zich afvragend of Enid een gedetailleerd? beschrijving van haarzelf en de omstandigheden san tante Lena zou hebben geschreven- Maar ze had zich geen zorgen behoe ven te maken. Enid, die alles er uit flapte wanneer ze mondelinge indiscre ties beging, was te indolent om veel op papier te zetten. Haar denkbeeld van een lange brief was een die met gro te hanepoten doorliep tot de achterkant van de eerste bladzij en haar deei van i'e correspondentie die Hope tenslotte in Wiltshire deed belanden luidde als volgt: „Mijn beste vriep.din Hope Arning zou vraag een Daar weken bij u ko men logeren Als betalend' logée U zult haar zeker aardig vi: Ze zal u zelf schrijven om nader m~t u af te spreken. Is dit geen heerlijk wer? U zal u zelf schrijven om nader met u af hoop dat u het goed maakt. Ik wel Veel liefs van Enid". Tante Lena, die de meeste longemen- sen naar haar nichtje beoordeelde, ge loofde dat wanneer een jong knap meisje zich los wilde scheuren uit Lon den. de enige reden daarvoor een ge schokte gezondheid kon zijn. wat de noodzaak van „opkweken" meebracht Bij gevolg beschouwde ze Hone als een herstellende zieke die veel slaap, veel rust en een behoorlijke portie gezon de en lekker boerenkosties nodig had Zonder een hersto'londe zieke te ziin. merkte Hope dat dit juist was wat ze nodig had In ieder geval genoot zc zeer van deze leefwijze. (Wordt vervnied lAaveuetuie, Ing. Med.) v de meest gekochte BOM DONb% jk 40 en 50 CL per ons. ■Mt.4 lAQv er tenue, uig. i BEURZEN OPEN. DIJKEN DICHT het derde van een serie Pro gramma s van het Nationale Ram penfonds. Of was u toch al van plan te gaan luisteren, lezer? Gelukkig, want het is zeer cle moeite waard. (Zaterdag 20.15 over beide zenders). PARIS ET SES VEDETTES, een programma van liedjes van en over Parijs in samenwerking met de Franse omroep. Er is maar één chanson dat is het Franse: gevoelig, geestig, spits, kortom juist zo. als men het nergens an ders ter wereld weet te schrijven. Hier is het in een keurcollectie. (Zaterdag 13.20 over Hilversum 11 298 m). Het Radioprogramma ZATERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.80 VPRO. 20 00—24.(10 VAKA. 7 00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 8 00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.-10 OrgelspeL D.00 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramofoon- muziek. (Om 9.35 Waterstanden 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10 20 Voor de arbeiders ir. de continubedrijven. 11.33 Pianorecital. 12.00 Giam.muziek. (12.30—12 33 Land-en Tumbnuwmededellngen.) 13 00 Nieuws er. commentaar, 13.20 Omroeporkest. 14.00 Radioweekjournaal. 14.25 Orgel en zang. 14 45 Boekbespreking 15 00 Accordeon- muzïek. 15.30 „Van de wieg tot het graf', causerie. 15 45 Lichte muziek. 16 15Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest en solist. 17.1S Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws 18 15 Vara- varla. 18 20 Koorzang. 18.40 Reportage. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19 30 „Passe partout". causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie 19 53 „Deze week", causerie. 20 00 Nieuws. 20.05 Gra- mofoonmuziek. 20 15 „Beurzen open. dij ken dicht". 21 45 Gram.muziek. 22.00 Sc ciallstisch commentaar, 22.15 Geva- leerde muziek 22 40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23 00 Nieuws 23.15—21.00 Gra- rnofoonmuzlek. HILVERSUM n. 298 :A'. 7.00—24.00 KRO. 7 00 Nieuws. 7 10 Gram.muzlek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde^ muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram muziek 9 00 Voor de huisvrouw. 9 35 Gram muziek 10.00 Voor de kleuters. 10 15 Gramjnuztek 11(10 Voor de zieken. 1145 Koorzang. 1200 Angelus 12.03 Gra- rnofoonmuzlek (1203—1233 Land- en Tulnbouwmededelingcn 12 55 Zonnewij zer. 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Franse liedjes 13 50 Gram muziek. .4 00 Boekbespreking 14 10 Gram muziek. i4.20 Engelse les 14.40 Amateuruitzcn- cJing 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten 15 55 Promenade Orkest en soliste. 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd 18 00 Gevarieerde muziek. 18.1,5 Journalistiek weekoverzicht. 13 25 Pianoduo. 18.40 Regeringsuit'en- ding „Zoeklicht op de Westerse D°fen- s.e" 19 00 Nieuws 19 10 Gram.muzlek. 19.20 Parlementsoverzlcht, 19.30 Gram. muzlek 20 00 „Lichtbaken", causerie. 20 15 „Beur/en open. ditken dicht". 2145 Gram.muzlek 21 55 Veronica", hoorspeL 1-2 45 Avondgebed ,?n Liturgischs kalen der 23 00 Nieuws 23 15 Nieuws In Es peranto. 23.22-24.00 GramoXoonmuztelc.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4