ONZE KINDERKRANT f Pirn. Pam en Pom in het liifhtruinT) WAT DE POST BRACHT ^fieperT^ Daar. ging de liefde. ONS HOEKJE 1 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 Beste kinderen, Wat zijn er de afgelopen week veel ümefjes in mijn bus gerold! Gezellige briefjes, versierde briefjes, verhaaltjes, versjes, tekéningcn en nog meer. Dank jullie wel, hoor! Ik was erg blij met al die verrassingen. En alle puzzelaars hadden het raadsel goed opgelost. Jullie Worden echte bollebozen! Deze week is het raadsel Iets moei lijker, maar daardoor laten jullie je aatuurlijk niet afsclirikken. Veel suc ces! De oplossingen kunnen gestuurd worden aan Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer! OPLOSSING RAADSEL 13 FEBR. Atlas, tante, baard, draad, halma. Waf wordt Jantje? Jantje", sprak vader, „wat wil [je graag worden?" „Vader", zei Jantje, „Ik word tim- [merman". Jantje nam vlug een spijker en hamer. „Ik laat U gauw zien, dat ik het wel [kan!" Maar Jantje sloeg zich op zijn pink [en zei „Au!" s,..Een timmerman ben ik toch heus [niet zo gauw!" „Jantje!" zei vader, „wat wil je nu [worden?" „Vader", sprak Jantje, „dan word [ik chauffeur!" Jantje ging vlug in zijn autootje zitten. „Ik stel als chauffeur beslist niet [teleur!" Maar Janneman reed nu „pang" [tegen een muur. „Ik word geen chauffeur meer!" [pruilde hij zuur!" „Maar Jantje!" sprak vader, „Je moet [toch wat worden!" „Ja vader', zei Jantje, „ik word pianist" Hij zette zich neer voor zijn speel. [goedpiano. „Een heel aardig walsje, dat hoort [U beslist!" Maar Jantje sloeg haast alle toetsen [fout aan. „Hou op!" riep Jan's vader, „dat kan [zo niet gaan Blijf jij maar voorlopig precies wie [je bent. Ga buiten maar weer spelen, hoor [vent!" Als kat en hond Wanneer we opmerken dat twee mensen leven „als kat en hond", dan wil dat zeggen, dat die mensen niet met elkaar kunnen opschieten. De uit drukking hebben jullie natuurlijk op school wel geleerd. En het is waar: katten en honden kunnen het niet erg met elkaar vinden. O wee, als poes een. hond in haar buurt ziet. Tien te gen één, dat ze hevig begint te blazen. klaar het is ook wel eens anders! Wij kennen een poes en een hond, die vriendschap hebben gesloten. Broeder, lijk zitten ze samen in één mand ach ter de kachel en ze kunnen samen ook krijgertje spelen. Van zo'n vriendschap kunnen de ménsen nog heel wat leren! Puzzle Kennen jullie je aardrijkskunde wel goed? Ja?! Dan moeten jullie eens proberen, of jullie neven- slaande puzzle goed kunnen oplossen. Van 1 tot en met 8 moeten dan Nederlandse Plaatsnamen ingevuld worden van de volgende omschrijving: 1. Oud handelsstadje in Noord-Holland aan de kust van het IJselmeer dicht bij Hoorn. 2. Stad aan de rivier de Merwede, ongeveer 20 km. ten Zuiden van Rotterdam. 3. Grote stad midden in Noord-Brabant, waar grote gloeilampenfabrieken staan. 4. Grootste havenstad aan de Maas. 5. Plaatsje in Zuid Limburg waar grote kolen mijnen zijn. De naam begint met de letters LU. 6- De hoofdstad van Nederland. 7. Dit is moeilijk! Een plaatsje in Zuid.Holland. Het ligt midden tussen het water en het ein digt op „koop" 8. Dit is ook moeilijk! Dit plaatsje kun je vinden op het eiland van Dordrecht en het kreeg zijn naam van „Twee dammen". Als nu alle namen goed zijn ingevuld dan lezen jullie op de eerste regel van boven naar beneden weer de naam van ons vaderland. N E D E R l A N 0 i s 1 5 6 i Daar is dan allereerst aan de beurt Fientje Vliêgenthart uit Alkmaar, die een dikke brief stuurde. Je oplossing vsn het raadsel is goed, hoor! Ik vind dat je je inzending enig versierd hebt. Met de tekening van Sneeuwwitje en de zeven dwergen ben ik erg blij. En Liesjes tekening van Assepoes en haar duifjes is al even mooi. Dank jullie we), hoor! Die club is dus heel echt. met vergaderingen en een bestuur en zo. Gerard Mensonides uit Alkmaar heeft zijn brief ook al bijzonder fardig versierd. Ik wist niet wat ik zag! Fijn, dat het goed gaat met de kuikens. Je oplossing is best, hoor! Je vond het raadsel zeker niet moeilijk, hè? Sijbren Mensonides is natuurlijk een broertje van Gerard. Leuk, dat jij deze keer ook mee hebt gedaan. En joüw brief is al even mooi. Ja hoor, ik heb ook wa tersnood-postzegels gekocht. Je oplos sing van het raadsel is goed. Doe je de volgende keer weer mee? Ook Peter Hoogland uit Alkmaar zond een goede oplossing in. Keurig hoor. Vsn Grietje Schoemaker uit West- Graftdijk ontving ik een enveloppe vol verrassingen. Een lange gezellige brief, een snoezig opgeplakt plaatje en het verhaal van de Zeven geitjes, door haarzelf naverteld. Wat een werk heb je daaraan gehad, Grietje! Je hebt het keurig gedaan en ik zal het ver haaltje goed bewaren. Je oplossing van het raadsel is goed. Heeft Jankie geen zin ook eens mee te doen? Heb je nog nieuws van het vriendinnetje in Zee land? Misschien vindt ze het wel leuk eens een briefje uit onze kring te krij gen. Als je denkt dat dat zo is, moet je mij haar evacuatie-adres maar even sturen. Betsie en Anneke Adolf uit Alkmaar zijn twee nieuwe nichtjes. Jullie hebt het raadsel goed opgelost, hoor! En wat een mooi postpapier! Ik hoop. dat jullie nog eens zo'n briefje sturen. Josje Huisman uit Alkmaar is ook al een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Je tekening vind ik keurig en je briefje ook. De oplossing van het raadsel ïs goed, hoor! wsit knap van Roelof, dat hij je al een beetje kon helpen. Een snoezig zelfgemaakt kleedje ontving ik van Ineke Hauwert uit Sint Pancras. Wat lief is dat van jou, Ineke! Ik ben er heel, heel erg blij mee. En dan ook nog een gezellig briefje en een goede oplossing van het raadsel. Jij hebt je best gedaan, hoor! Annie Koopmans uit Stompetoren stuurde nog een goede oplossing in van het molenraadsel en vzn de rebus. Knap werk! Met?. Duiveman uit Alkmaar was ook ditmaal weer present met een prachtig versierde brief. Je bent dus gisteren naar Heelsum gegaan. Heb je een goede reis gehad? Ik hoop, dat je deze regeltjes toch nog zult lezen. Je op lossing is goed, hoor! Liesje Wsllast uit Alkmaar heeft ook ditmaal weer meegegaan. Wat heb jij je brief leuk versierd met gekleurde plaatjes van Mies de Muis. Jij schrijft dus al met een eigen vulpen. Nu, ik vind het resultaat In één woord keu rig. Doe je de volgende keer echt weer mee? Dina Duiveman uit Alkmaar hsd niet de minste moeite met het ooiossen van het raadsel. Enige tekeningetjes heb jij gemaakt, zeg! Dat versje van Heer Langoor ken ik wel. Mag jij ook meedoen met handbal? Tot de volgen de keer! Froukje Dekker uit Alkmaar stuurde een versie van Pim Peuter en een te kening. Heel fijntjes, Froukje! Het lijkt me dit je steeds mooier gaat tekenen. Je schrijft, dat je niet zo veel te ver tellen hebt als de andere neven en nichten, maar je brieven zijn toch heus net zo gezellig. Je groeten aan alle andere kinderen breng ik hierbij over. Je vond het raadsel gemakkelijk, hè? Je oplossing is dan ook goed. Adri Kostelijk uit Grootschermer is in haar pen geklommen om mij te ver tellen wat zij op haar tiende verjaar dag heeft gekregen. Allemensen, wat is dat veel! ïk kan me best voorstellen, dat je niet elke week tijd hebt voor een briefje aan Tante Paulien. Maar dat is toch ook helemaal niet nodig! Het huis- i Iets over bomen W/st je dat? „Hoge bomen vangen veel wind" zegt een Hollands spreekwoord er dat betekent, dal iemand die een heel hoge positie inneemt, altijd veel be sproken wordt en ook veel zorg en narigheid te verduren krijgt. Maar daar wilde ik het niet over hebben. Ik wilde jullie iets vertellen over echte, hoge en oude bomen. Een boom, die zo hoog is als een huis, vinden jullie natuurlijk al een erg hoge hoorn, niet? Maar laat ik je nu vertellen, dat er nog veel hogere bomen zijn, die heel, heel erg oud kun nen w-orden. In Nederland kun je die bomen echter niet vinden. In Neder land vinden we een boom, die boven een huis uitsteekt en zo ongeveer 25 meter hoog is, al een hele knaap. Oude bomen hebben we hier wel, want de eikeboom kan soms wel 2000 jaar oud worden. In andere delen van de wereld ken nen ze echter bomen die 4000, 5000, ja, soms wel 6000 jaar oud zijn. In Amerika, om precies te zijn aan de Oostkust in Canada, daar groeien de Mammoethbomen en de hoogste daar van is142 meter. Zijn stam heeft. een doorsnede van 11 meter en die bomen zijn allemaal tussen de 4000 en 5000 jaar oud. Sommige van die bo men hebben ze doorboord en er toen een weg door aangelegd, waarover je zelfs met een auto dóór kunt rijden. Nu dacht men eerst dat dit wel de grootste bomen in de wereld waren, totdat men in Australië de Eucaliptus- bomen zag. De grootste die ze vonden is 155 meter hoog en heeft een stam- omtrek van maar eventjes 30 meter. Op 80 meter hoogte heeft de stam nog een omtrek van 12 meter. Zo'n enor me boom steekt nog 45 meter boven de Domtoren van Utrecht uit, want die is „maar" 110 meter. werk gaat voor. Je hebt het raadsel goed opgelost. Cacky van der Helm uit Alkmaar is een nieuwe nicht. Welkom in onze kring! Je oplossing is best en je teke ning ook. Hoor ik nog eens weer iets van je? Willy Nota uit Zaandam doet alwéér mee. Leuk, hoor! Je hebt het raadsel goed opgelost en met je tekening was ik erg blij. Mag je het kleine broertje wel eens in de wagen rijden? Of is hij daar nog te jong voor? Ik hoop. dat je de volgende keer weer mee doet. Loesje van Geelen uit Beverwijk ls een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring. Je bent el meteen begonnen met een goede oplossing van de puzzle. En wat een gezellige lange brief! Het duurt nog drie maanden eer ik jarig ben, hoor! Van Eefje Kuil uit Beverwijk ont ving ik een goede oplossing van de puzzle en een keurige brief. Hartelijk welkom, nieuwe nicht! Ik heb massa's neven en nichten, hoor! Gelukkig heb ik een goed geheugen en ik weet pre cies wie wie is. Fijn, dat je zoveel speelgoed hebt afgestaan. Het halma- spel is boeiend, hè? Mies de Muis kocht bij de slager Worst en vlees en spek en zo En toen kreeg ze als reclame, Een mooie luchtballon cadeau. Thuis gekomen, zette Miesje De ballon snel aan haar mond. „Zo", riep ze, „ik blaas dat ding op, Reuze groot en reuze rond." En maar blazen, blazen, blazen, Deed de muis met oogjes toe. De ballon werd steeds maar groter. Op het laatst werd Mies wat moe. Nog een paar maal blies het muisje. De ballon was reuze dik. Toen kon Mies het niet meer houden.... Wat gebeurde tot haar schrik? Al de lucht stroomde haar keel in. Haar buik werd dik zoals een ton. Miesje huilde dikke tranen: „Nu ben ik zelf een luchtballonl" 54. Hoe ging het intussen met Pim? wordt ik verkeersagent ln de lucht Wel, hij zweefde vrolijk door de lucht- vast en zeker. Ik heb dan per „Ik voel me zo vrij als een vogeltje...." slot van de rekening de meeste erva- Pim sprak hardop, want hij had er be- ring". Terwijl Pim zich aan allerlei hoefle aan om zich te uiten. „Nooit fantasieën overgaf, stonden een eindje gedacht, dat het zo leuk zou zijnverder Billie en Kareltje zwaar te fantastischen ik kan nog sturen mopperen. „Ik krijg die Pim nog wel", ook met mijn voeten. De professor bromde Billie. terwijl hij woedend met heeft toch maar aan alles gedacht. Al- zijn vuist zwaaide. En de professor is leen jammer, dat niemand me zien ook nog niet van me af". Kareltje zei kan. maar enfin, dat komt later wel", niet veel. Hij voelde zich nog steeds Pim maakte enige zwenkingen. Eerst duizelig van al dat getol, maar de naar Jinks, dan weer naar rechts en het vreemdeling knikte goedkeurend. „Dat toestelletje op zijn rug deed alles wat is mannentaal", zei hij. „Zo mag ik het hij verlangde. .De professor wordt hier horen. Niet versagen. voordat de vii- schatrijk mee", dacht Pim. „Want and verslagen is". Ja, die woorden van iedereen wil natuurlijk zo'n apparaat meneer X. klonken wel heel flink en hebben. En over een paar jaartjes vlie- dapper, maar in zijn hart was de ge- gen we allemaal door de lucht. Krijg heimzinnige vreemdeling blij. dat Bil» je luchtagenten natuurlijk, want anders lie en Kareltje het gevaarlijke werk gebeuren er nog ongelukken- Dan voor hem opknapten. (Advertentie. Ing. Mid.) Voorlopig geen aanvragen meer voor woningverbetering en -splitsing Overstelpende toevloed Met ingang van gisteren zullen voorlopig geen aanvragen om premies voor woningverbetering en woning splitsing meer kunnen worden inge diend. Tengevolge van het feit dat gedurende de wintermaanden boven de premies nog een subsidie van de DUW werd verstrekt, is de toevloed van aanvragen in deze periode zo groot geweest, dat de beschikbare middelen voor het verlenen van de premie én van het subsidie niet toereikend blü- In de tegenwoordige omstandigheden, nu dringender zaken zullen moeten voorgaan, kan om aanvulling van deze middelen op korte termijn niet worden gerekend, Naar thans te verwachten is, zal een aantal aanvragen, dat geduren de de laatste tijd werd ingediend en waaromtrent van de zijde der directies van de Wederopbouw en de Volkshuis vesting in de provincies geen toezeg gingen zijn gedaan, voorlopig afgewe zen worden. Aan de afgewezen aanvra gen zal bij een eventuele hervatting van het verlenen van premies, al of niet gepaard aan verlening van een DUW- subsidie, in het algemeen voorrang worden verleend. (Advertentie. Ing. Med.) Dames! Vooral na Hamea-Gelei voor Uw handen (Advertentie, Ing. Med.) Brand in boerderij te Haarlem Grote partij bloembollen ging verloren In een boerderij aan de buitenrand van Haarlem is gistermiddag brand ont staan op de droogzolder, waar een grote partij gladiolenbollen lag opge slagen. De brand werd ontdekt door een 10-jarig dochtertje van de bewoner, Bos, die onmiddellijk de Haarlemse brandweer waarschuwde. De enorme rookontwikkeling en het bluswater brachten grote schade toe aan de bol len, die niet waren verzekerd. Na een uur was de brandweer het vuur mees ter. Men wist de brand tot de zolder te beperken. Grieperig Rillerig en koortsig? Als U morgen niet ziek wilt zijn, neem dan voor U gaat sla- Pen een glas hete melk of thee eneen paar AKKERTJES ...die helpen direct! J „GEEN GOUD ZO GOED".... flat zeggen al due geslacnien van AKker's Kloosierbaisem. Hei heeilijk verwarmende wrijfmlddel bij rheumaiiek en spierpijn, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen dooi de huid en de daarondei liggende pijnlijke weefsels dringen Bovendien is Akker's Kloosterbalsem een heerlijke wond- balsem die snel geneest, wonden zuiven en nieuwe huidvorming bevordert In velt gezinnen is daarom een pot Akker's Kloos- teïfesisera een huisapotheek op zich lelL (Advertentie, ing. Med.j door Mary Burchell 45) „Wat zou het heerlijk zijn als het leven altijd zo doorging", dacht Hope. En hoewel ze wist dat dat toch niet helemaal waar was, was het feit dat deze gedachte bij haar opkwam, een bewijs hoezeer ze was opgelucht en genoot. De laatste paar dagen vóór haar ver trek uit Londen waren in meer dan één opzicht moeilijk geweest. Ze had zich merkwaardig verkild en eenzaam ge voeld door de wijze waarop Errol was weggewandeld alsof de hele situatie_ al te gespannen was geworden en hij zich verplicht voelde haar in haar eigen sop te laten gaarkoken. Toen ze daarna naar Enid was ge gaan om te vragen of die het met tan te Lena in orde wilde maken, had Enid zich geroepen gevoeld de discussie op nieuw te beginnen en Hope te vertel len dat het „belachelijk was haar ge weten zo te pijningen of Errol Tamber- ley wel recht gedaan werd". „Dit heeft, niets met rechtvaardigheid tegenover Errol te maken", had Hope vermoeid uitgelegd. „Ik wil er alleen maar in mijn eentje tussenuit en niet", ze gebruikte Errols woorden, „achter- nagelopen en lastig gevallen worden". „Nou. als je Erol nu maar aanried zich met zijn eigen zaken te bemoeien, wie zou je dan verder nog achterna lopen en las'ig vallen?" had Enid wil len weten.. .Je kunt dan je afgebroken verloving voorzetten en met Richard trouwen, die nu een van de meest ge vierde loneelui uit Londen is gewor den. Werkelijk Hope. je moet een ge geven paard niet In de bek zien! En bij deze heb je minstens tot de aman delen toe gekeken. De meeste meisjes zouden het dol vinden wanneer deman od wie ze verliefd waren Ineens in het bezit van een millioentje kwam, en zouden heus niet al die drukte maken". Maar Hope was bij haar besluit ge bleven en plotseling begreep Enid, die een goed hart had, dat er toch eigenlijk geen enkele reden was waarom Hope niet naar haar tante Lena zou gaan als ze daar nu zin in had. „Ik weet zeker dat je gewoon ever je zenuwen heen bent. lieve kind, en hard toe bent aan vacantie", gaf ze edelmoedig toe. „Als je tot jezelf bent gekomen, zul je niet weten hoe gauw je weer naar Londen en Richard zutl terugkeren". Hope liet Enid maar in die waan daar ze daardoor verdere discussie ver meed. Bovendien had ze misschien im mers wel gelijk? Pas toen alles in orde was en er een telegram van tante Lena was gekomen zeggende dat ze mocht komen wanneer ze zin, had. telefoneerde Hope met Ri chard. Richard was kennelijk blij Hope's stem te horen en beantwoordde haar ernstige begroeting met: „Lieveling wat dolgezellig! Je weet niet hoe ilc me heb moeten beheersen! om ie niet op te bellen!" Ze had gelachen en haar hart was warmer geworden door de vrolijke hartelijkheid in zijn stem. „Nou. dan zul je die zelfbeheersing nog wat langer moeten beoefenen", had ze gezegd en hem toen uitgelegd dat ze graag een poosje in haar eentje wilde weggaan. „Maar ik begrijp het niet", klonk zijn stem verbaasd. „Wat is er zo moeilijk te besluiten? Nu Tamberlev bereid is zich terug te trekken en ik moet toe geven dat hii zich fatsoenlijker ge draagt dan ik voor mogelijk had ge houden, is het probleem toch opgelost" Waarom trouw je niet de volgende week met me? Deze week nog, als je wilt". „Omdat, Richard" haar stem had even gebeefd toen ze het zei „ik er niet helemaal zeker van ben dat ik met je wil trouwen". Even heerste er stilte. Toen vroeg hij: „En denk je dat je die zekerheid zult kunnen krijgen door weg te gaan?" „Dat hoon ik". Het was onmogelijk geweest hem uit te leggen hoe ze tot deze conclusie was gekomen. Heel an ders dan Errol. begreep hij het een voudig niet. Maar tenslotte overtuigde' ze hem haar te laten gaan. „En de afspraak is. Richard, dat jul lie me geen van beiden probeert te zien of te schrijven". „Goed dan". Zijn stem klonk gede primeerd, „Dat kan ik toch niet, als ik niet eens weet waar je heen gaat, is het wel?" „Neen. dat is waar", gaf Hone toe. „Ik vind het afschuwelijk. Hope. Het zal een ellendige maand worden. Maar als je het perse wilt. dan moet het maar". Het was de ouwe. edelmoedige, op gewekte Richard wier. die zo had gesproken, De Richard die ze goed had gekend en van wie ze zoveel had ge houden voordat al deze moeilijkheden waren begonnen. En ze was zo geroerd en verrukt geweest door deze heront dekking van hem. dat ze bijna op dat ogenblik gecapituleerd had en hem had verteld dat er niet de minste re den voor was om alleen weg te gaan teneinde de dingen te overdenken, om dat ze wist dat haar enige wens was. met hem te trouwen. Maar in plaats daarvan nam ze af scheid, mtschien ook met die oude klank in haar stem. en was toen naar tante Lena én de rust vertrokken. In het begin was ze een beetje ver legen geweest, zich afvragend of Enid een gedetailleerde beschrijving van haarzelf en de omstandigheden aan tante Lena zou hebben geschreven. Maar ze had zich geen zorgen behoe ven te maken. Enid, die alles er uit flapte wanneer ze mondelinge indiscre ties beging, was te indolent om veel op papier te zei ten. Haar denkbeeld van een lange brief was een die met gro te hanepoten doorliep tot de achterkant van de eerste bladzij en haar deel van de correspondentie die Hope tenslotte in Wiltshire deed belanden luidde als volgt: „Mijn beste vriendin Hope Arning zou graag een naar weken bij u ko men logeren. Als betalende logée U zult haar zeker aardig vinden Ze zal u zelf schrijven om nadei mei u af te spreken. Is dit geen heerlijk weer? Ik zal u zelf schrijven om nader mei u af hoop dat u het goed maakt. Ik wel. Veel liefs van Enid". Tante Lena, die de meeste iongemen- sen naar haar nichtje beoordeelde, ge loofde dat wanneer een jong knap meisje zich los wilde scheuren uit Lon den. de enige reden daarvoor een ge schokte gezondheid kon zijn. wat de noodzaak van „opkweken" meebracht. Bij gevolg beschouwde ze Hope als een herstellende zieke die veel slaap, veel rust en een behoorlijke portie gezon de en lekker boerenkost.jes nodig had. Zonder een herstellende zieke te zijn, merkte Hope dat dit juist was wat ze nodig had In ieder geval genoot ze zeer van deze leefwijze, 'Wordt uervniEd (Advertentie, ing. £uiMCt eeni naai BEURZEN OPEN, DIJKEN DICHT het derde van een serie Pro gramma/s van het Nationale Ram penfonds. Of was u toch al van plan te gaan luisteren, lezer? Gelukkig, want het is zeer de moeite waard. Zaterdag 20.15 over beide zenders). PARIS ET SES VEDETTES, een programma van liedjes van en over Parijs in samenwerking met de Franse omroep. Er is maar één chanson dat is het Franse: gevoelig, geestig, spits, kortom juist zo. als men het nergens an ders ter wereld weet te schrijven. Hier t's het in een keurcollectie. (Zaterdag 13.20 over Hilversum 11 208 m). Hel Radioprogramma ZATERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20 00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerbericht ten. 8.18 Gram.muziek. 8.-10 Orgelspel. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramofoon- muziek. (Om 9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. (12.30—12 33 Land-en Tuinbouwmededelingen.) 13.00 Nieuws er- commentaar. 13.20 Omroeporkest. 14.00 Radioweekjoumaal. 14.25 Orgel en zang. 14.45 Boekbespreking. 15.00 Accordeon- muziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Lichte muziek. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest en solist. 17-15 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18 20 Koorzang. 18.40 Reportage. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19,30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19 55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gra- mofoonmuziek. 20.15 „Beurzen open, dij ken dicht". 21.45 Gram.muziek. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Geva rieerde muziek. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23 00 Nieuws. 23.15—21.00 Gra- mofoonmu7.iek. HILVERSUM n. 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7 00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. .15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische lialender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9 35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 1100 Voor de zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 Angelus. 12.03 Gra- mofoonmuziek (12.03—12 33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Franse liedjes. 13.50 Gram.muziek. .4.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzen- chng. 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten. 15.55 Promenade Orkest en soliste. 16 30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18 00 Gevarieerde muziek 18 15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianoduo. 18.40 Regeringsuitzen ding: ..Zoeklicht op de Westerse Defen sie". 19 00 Nieuws 19.10 Gram muziek. 19.20 Parlementsoverzicht 1930 Gram. muziek. 20.00 „Lichtbaken", causerie. 20 15 „Beurzen open. dijken dicht". 21 45 Gram.muziek 2155 ..Veronica", hoorspel. f2 45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws 23 15 Nieuws In Es peranto. 23.22-24.00 Gramofoonmuziek.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4